Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2026-07-02
Az Arany Spatula
Keserű karácsony
Meghívás
Minyonok és szörnyek

2026-06-27
Dicsérjük Szent László királyt!

2026-06-25
Balszerencse akcióban
Supergirl
Találkozás a Buddhával

2026-06-18
A zongorahangoló
Életem legjobb száma
John Williams - A Tribute
Messzi észak
Toy Story 5.
Újratervezés
Vibráló szerelem

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Dilidoki kiütve
- Film4, 02:05
Kivérző szerelem
- HBO, 02:15
Út a díjesőig
- Viasat Film, 02:40
A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső
- AMC, 02:45
A tökéletes pasi
- SkyShowtime 2, 03:18

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Robert Davi (75)
Nick Offerman (56)
Jason Schwartzman (46)
Aubrey Plaza (42)
Dany Boon (60)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
The Killer - Vélemények
Szürke zóna - Vélemények
Hajsza az időn át - Vélemények
Viccek! - Ha van Valakinek egy jó vicce, vagy poénja, akkor azt itt elmondhatja!
Dallas (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Egy déli jenki aaaaa
Fisher Stevens aaaaa

 

Fórum - Kate Winslet - Vélemények (8. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
285. Davido (2009-11-25 12:06.26) aaaaa - (válasz Adanadar 284. hozzászólására)
1. Ha nem a személy miatt mondod, hogy valami jó vagy rossz, akkor mégis mi okból gyaláztad Kate személyét az imént? egy kulturális területen dolgozó személytől ez meglehetősen furán veszi ki magát, nem gondolod? Másrészről, ha jól tudom, az Irisban szintén ő szerepel! Akkor?


2. Ha már ennyire jól tudsz angolul, nem értem, minek volt köszönhető az előző hozzászólásodban közölt félrefordítás? Ne csak a részleteket ismerd fel egy angol szövegben (pláne ne a beszélt szövegben), mert akkor esetleg azt feltételezik rólad, hogy a szád nagyobb, mint a háttértudásod!


284. Adanadar (2009-11-24 18:13.27) aaaaa
Ha már megint az értékelésemnek az értékelésénél tartunk, akkor megint elmondom, hogy sosem a személy miatt mondom azt, hogy valami jó, vagy rossz. Merylnek is pl. vannak szar filmjei, és ezt hangoztatom is. Ez tény, nem probléma.
A másik, hogy lassan 11 év kulturális munkával eltöltött időszak után azt hiszem tudom, hogy mi a művészet.
A harmadik pedig, de igenis tudok, de most minek kezdjek el vitázni? Személyesen úgysem ismersz, szóval...
Az Iris pedig egy igenis nagyon jó film.
Az alkonyat szintén. Mint már többször is mondtam, ízlések és pofonok. Lehet, hogy amire én azt mondom, hogy fúúú ez de jó, a másik meg azt, hogy 1 percnél nem bírta tovább.



283. Davido (2009-11-22 12:36.52) aaaaa - (válasz Adanadar 281. hozzászólására)
Egy jó pont: az Iris legalább ötcsillagos lett nálad!


282. Davido (2009-11-22 12:35.58) aaaaa - (válasz Adanadar 281. hozzászólására)
Hát nem tudom. Én megnéztem az adatlapodat, de szerintem az Alkonyat közel sem annyira jó film, mint amennyire az átlagát magasan felhúzod (a többi értékelésedről már nem is beszélek). A másik meg az, hogy fogalmad sincs a művészetekről - ez mind a hozzászólásodból, mind az értékeléseidből is tükröződik. A harmadik pedig, ha nem tudsz angolul, ne formálj véleményt, ugyanis Kate az Oscar átvételekor ezt mondta:

"Meg kell említenem a jelölttársaimat is, ezeket az istennőket! Azt hiszem, egyikünk sem tudja elhinni, hogy Meryl Streep-pel együtt lettek jelölve! Sajnálom, Meryl, de ezt le kell nyelned!"

Ennyit erről!


281. Adanadar (2009-11-22 11:05.31) aaaaa
Hát nem tudom. Én megnéztem a Felolvasót, de szerintem nem volt annyira jó benne, mint amennyire híresztelték. A másik pedig az, hogy beképzelt is, mert pl. azt mondta az Oscar-díj átvétele után Meryl Streep-nek, hogy "Nos Meryl, le kell nyerned, hogy idén én nyertem". Amúgy meg még annyit hozzá, hogy csoda, hogy a nagy segge alatt nem süllyedt el a Titanic...


280. Viki8973 (2009-10-05 18:14.33) aaaaa
Isten éltessen Kate, Happy Birthday!! Legalább még ugyanennyi évet! (-:


279. 9kukac (2009-10-05 13:59.00)  
Dettó. Isten éltessen Kate:)


278. Sötétszív (2009-10-05 00:15.03) aaaaa
Boldog születésnapot kívánok neki.


277. Mraddy (2009-09-30 20:54.35) aaaaa
Fantasztikus színésznő, és egyszerűen fantasztikusan alakítja a szerepeit :)
Számomra A felolvasó-val bizonyított :)


276. Sötétszív (2009-09-27 01:54.42) aaaaa
Az utóbbi időben bebizonyította, hogy remek színésznő lett, én egyre jobban kedvelem őt. Most érett meg rá, hogy Golden Globe, és Oscar díjat, és még számtalan elismerést kapjon. Remélem, hogy további remek alakításokkal kényeztet el minket.


275. 9kukac (2009-09-20 11:31.59)   - (válasz Csernakakos 274. hozzászólására)
Jippijé


274. Csernakakos (2009-09-12 10:46.12) aaaaa
Winslet visszatér!
Visszavonulása fél évnél tovább nem tartott, de most, hogy ismét szerepet vállalt, helyreállt világomban a rend.
A Mildred Pierce című alkotás tv-film-átiratában lép Joan Crawford nyomdokaiba.
Drukkolok érte!


273. Eklektika (2009-08-18 01:49.32) aaaaa - (válasz Davido 267. hozzászólására)
Nekem is nagyon tetszett a Mennyei teremtmények! Mostanában valahogy rákattantam a Kate Winslet-filmekre, és nagyon megkedveltem őt. Egyszerűen már ránézni is jó, valami fantasztikus pozitív kisugárzása van! De ha a filmben elkeseredett embert játszik, én azt is elhiszem neki... A kisujjában van a színészmesterség! Egyébként én nem látom őt hagyományos értelemben véve szépnek, de mégis túláradóan nőies, energikus, büszke tartású... Egy igazi karakter!


272. 9kukac (2009-07-28 23:30.45)   - (válasz Pna 271. hozzászólására)
Kate viszont Fiennes-hez nem illene, ebben a filmben. Bár örülnék még sok-sok Winslet filmnek, de az úgy volt jó ahogy volt.


271. Pna (2009-07-21 22:11.51)  
Nemrég olvastam valahol, hogy a Szerelmes Shakespeare főszerepét pedig eredtileg Kate Winsletnek szánták


270. Eldarion3791 (2009-07-21 08:25.11) aaaaa - (válasz Pna 266. hozzászólására)
Hála istennek!


269. Csernakakos (2009-07-20 21:08.28) aaaaa
Paltrowt hagyjuk. Oscar-díja feleslegesebb, mint Anne Hathaway eddigi pályafutása. :)


268. Cabir (2009-07-16 15:54.26) aaaaa - (válasz Pna 266. hozzászólására)
Szerencse, hogy visszautasította! A hideg, szürke veréb Paltrow elképzelhetetlen lenne számomra Rose -ként. Ez a szerep bár ne ma legbonyolultabb, de kell hozzá tűz, és lélek. Biztos sok csinos színésznő meg tudta volna oldani a szerepet, de Kate-ra rendkívül jól illett - teltkarcsú, klasszikus külseje nagyon hiteles volt a szerepre.
Abban az időben ez volt a szépségideál.


267. Davido (2009-07-15 22:16.08) aaaaa - (válasz Pna 264. hozzászólására)
A legjobb filmje a Mennyei teremtmények, ez kétségkívüli!


266. Pna (2009-07-14 00:13.54)  
Erediteleg Gwyneth Paltrow kapta volna a szerepet,de ő visszautasitotta Rose szerepét


265. Danika94 (2009-07-13 20:24.56)   - (válasz Pna 264. hozzászólására)
Például kit utdnál elképzelni?


264. Pna (2009-07-13 18:16.24)  
Szerintem gyönyörű, és remek színésznő is! A legjobb tőle a Titanic, bár Rose szerepére mást is el tudtam volna képzelni, de a szerepben mindenképpen remekelt!


263. Csernakakos (2009-07-11 18:23.10) aaaaa
Jagella, sajnálom, de normális keretek között egy ilyen "vitát" nem tudnék folytatni, mielőtt valami csúnyát írok, inkább abba is hagyom.

Mindenesetre sajnálom, hogy Winslet visszavonul. :(
Még rengeteg zseniális alakítással örvendeztethetne meg minket. Remélem, idővel meggondolja magát, és visszatér.


262. Cabir (2009-07-10 22:00.21) aaaaa - (válasz Jagella 260. hozzászólására)
Szerintem Kate Winslet, és Meryl Streep színészileg egy szinten van, bár fölösleges őket összehasonlítani, nagyon más típusok, az életkoruk is különböző - Kate egy tüzes, temperamentumos, lobogó típus, Meryl inkább hűvös, visszafogott. Nagyon is erős kisugárzása van Winsletnek - egyszerűen élnek a szerepei vonzza a tekintetet.
A Holiday c. szerintem közepes filmet is csak miatta lehetett végignézni, csupa lélek az arca.
Ha a pucérkodást kissé visszafogná (szerintem kevesebb több lenne), biztos többen ismernék el, sokkal több, mint egy vetkőzős cicababa!


261. Davido (2009-07-10 21:09.34) aaaaa - (válasz Jagella 260. hozzászólására)
"Kate Winslet színészileg megoldja a szerepeit, ami ugye egy megtanulható színészi technika, de nála hiányzik ez a belső kisugárzás." Ami egy hatalmas, mondhatni, jellemednél fogva fatális tévedés. Kate Winsletet már filmográfiájánál fogva ki lehet emelni az áltag-amerikai színésznők között. Hogy csak a legjobbakat soroljam:


1) Mennyei teremtmények (1994): Ez volt Kate első filmje, amelyet Peter Jackson rendezett (tudod, az, aki A gyűrűk urát is rendezte). Már maga a (megtörtént eseményeket feldolgozó) történet sem hétköznapi: két iskoláslány az 1950-es években megölte egyikük anyját. Kate ezzel a szerepével robbant be az angol filmgyártás élvonalába.

2) Értelem és érzelem (1995): Bár ez nem egy kedvenc filmem tőle, mindenképpen említésre méltó, hiszen a Mennyei teremtményekben figylet fel Kate tehetségére Emma Thompson, aki a szereplőválogatás során ragaszkodott ahhoz, hogy a filmbeli húgát Kate alakítsa, aki még akkor teljesen no-name-nek számított a szakmában. Mellesleg ezzel a filmmel gyűjtötte be első Oscar-jelölését.

3) Lidércfény (1996): Ez Kate egyik kevésbé ismert korai filmje, ami egy Thomas Hardy-regényen alapszik.

4) Hamlet (1996): Ez az egyik legelismertebb Shakespeare-adaptáció, a magyarországi egyetemek angol szakán külön előadásokat szentelnek ennek a filmnek.

5) Titanic (1997): Mondhat róla bárki akármit, mindenesetre tény, hogy James Cameron ez alkotása a világ legjövedelmezőbb filmjévé vált.

6) Iris (2001): Kate egyik Oscar-jelölt filmje a (valóban) zseniális Iris Murdoch életéről.

7) Egy makulátlan elme örök ragyogása (2004): Kate egyik legfantasztikusabb filmje, amelynek mellesleg szintén megvan a maga irodalmi háttere: Alexander Pope Héloisa levele Abélardhoz című verse.

8) Apró titkok (2006): Kate karaktere az érzelmi fogságból kitörni akaró háziasszonként briliáns.

9) A szabadság útjai(2009): És megint egy irodalmi adaptáció.: Richard Yates regénye, amelyet mellesleg nem kisebb alakok méltattak, mint Tennessee Williams.

10) A felolvasó (2009): És már megint egy irodalmi adaptáció: Bernhard Schlink 1995-ös könyve, amely az eladott példányszámok alapján a legsikeresebb regénnyé nőtte ki magát.


Ha mindez még nem volna eléggé meggyőző: statisztikai adatok mutatják, hogy Kate - dacára annak, hogy már öt Oscar-jelölés és egy díj a háta mögött van - egyáltalán nem keresi halálra magát a szakmájában. A Hideus Kinky című indie-t például a Titanic sikere után potom pénzért vállalta el, a Plunge című filmet pedig teljesen ingyen. Mindezen felül 2009-ben Kate-et nevezték meg az egyik legrosszabbul kereső hírességként a maga 2 milliós gázsijával.


260. Jagella (2009-07-09 13:23.16) aaaaa - (válasz Csernakakos 259. hozzászólására)
Spielbergnél az öt csillag a zsenialitásának szól. Függetlenül attól, hogy az Indiana Jones-os filmjeit egyáltalán nem kedvelem, Spielberg egy jelenség a filmszakmában, ott a helye a legnagyobb rendezők között. Bármilyen témához nyúl, legyen az sci-fi, horror, kalandfilm, munkáját a legnagyobb profizmus jellemzi. Amit pedig különösen értékelek nála az, hogy az ú.n. kasszasiker filmjei mellett, olyan filmeket is készített, mint a München, Schindler listája vagy a Bíborszín, azaz filmeket erős mondanivalóval.

Meryl Streep, Jack Nicholson – ők azok a színészek, akik olyan szinten formálják meg a szerepeiket, olyan hatalmas belső kisugárzással rendelkeznek, hogy szinte uralják a filmvásznat. (Kate Winslet színészileg megoldja a szerepeit, ami ugye egy megtanulható színészi technika, de nála hiányzik ez a belső kisugárzás.)
Meryl Streep ráadásul, az a színésznő, akinek a játéka még egy venezuelai szappanoperát
is emlékezetessé tenne.

Ralph Fiennes – sajnos mostanában nem igazán kap tehetségének megfelelő szerepet, pedig
nagyszerű színész. Amon Goeth megformálása a Schindler listájában, szerintem a filmtörténelem legnagyobb alakításai közé tartozik.


259. Csernakakos (2009-07-09 00:18.20) aaaaa - (válasz Jagella 257. hozzászólására)
Na jó, ha Te csak ezt látod meg Winsletben, akkor szerintem már rég meddő a beszélgetésünk.
Ezek után már csak arra lennék kíváncsi, szerinted mi áll az öt csillaggal kitüntetett személyek, mint pl. Steven Spielberg, Meryl Streep, Jack Nicholson vagy Ralph Fiennes mögött.
Mert szerintem ugyanez. De ez lényegtelen, ugyebár.


258. Bruce 94 (2009-07-08 23:57.37) aaaaa - (válasz Kárpátaljai srác 195. hozzászólására)
Lehet hogy nincs jó alakja de azért Ő az egyik legjobb szinésznő a világon nem csak azt kell nézni hogy hogy néz ki pucéran hanem hogy alakít



257. Jagella (2009-07-08 21:37.17) aaaaa - (válasz Csernakakos 256. hozzászólására)
De azért PR és gázsi szempontjából jól mutat a neve mellett pár díj ill. pár jelölés.


256. Csernakakos (2009-07-08 21:03.50) aaaaa - (válasz Jagella 255. hozzászólására)
Neki nincs szüksége reklámra.
Lenyűgöző karrierjét nem a bulvárnak köszönheti, hanem a hihetetlen tehetségének, amit remekül mutatott meg olyan óriási filmekben, mint az Apró titkok, vagy az előbb tárgyalt két mű.
Visszafogott, csendes, botránymentes, példaértékű életet él. Manapság ez ritkaságszámba megy. Az pedig, hogy mindez párosul a nagybetűs Tehetséggel, tényleg olyan ritka, mint a fehér holló.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó fórumok

VéleményekTomka90, 2025-10-05 13:54495 hsz
Kate Winslet legjobb filmjeiDizzle, 2020-01-02 15:0223 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk