
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Rohanás - AMC, 00:55 |
| A szabadság hangja - Filmbox Premium, 00:55 |
| A menyasszony! - HBO2, 01:00 |
| Ígéretes fiatal nő - SkyShowtime 2, 01:20 |
| A rettegés éjszakája - Film Café, 01:25 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Linda Cardellini (51) |
| Ricky Gervais (65) |
| Mckenna Grace (20) |
| Timur Bekmambetov (65) |
| Sheridan Smith (45) |
További szülinaposok |
| Utoljára értékeltétek |
12 menet, 3 lezárás ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Fisher Stevens ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
53193. Americanlife (2026-06-25 22:24.03) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53192. hozzászólására) |
| Jut eszembe, Kristin is megfordult ott...spin-off sorozatként így feltételezem, hogy a két mű vigyázott arra, hogy egymás között ne legyenek hézagok, ami az átjárkálásokat, történeteket illeti. Épp ezért volt az, hogy Bobby fetámadása után Gary és Val már nem szerepeltek a Dallasban, csak a Conundrumban, de az egyébként is egy fiktív időutazás volt JR részeg álmában (és jóval rövidebb, mint Pameláé). Bobby halálát már nyilván nem lehetett elvarrni a KL-ben, és épp ezért nevezték el az egyik ikret Bobby-nak, az iránta érzett tiszteletből.
Az amúgy jó, ha a Jock végrendelete körüli történetek megjelentek a KL-ben is, biztos érthető módon. JR szereplése az elején, akkor már összefeküdt Abby Cunninghammel, azaz Donna Mills-szel, vagy nem? Fura, de amúgy David Jacobs eredetileg a KL-gel akart kezdeni, de javasolták neki, hogy előtte csináljon egy Pilot-ot, ez lett a Dallas (aminek szintén más címe lett volna). Nem nagyon hittek a sikerében, a 15. rész környékén úgy volt, hogy bármikor befejezhetik a forgatást. Aztán, amikor már bíztak benne, még a JR elleni lövés előtt adták az az epizódot, hogy Gary és Val újból összeházasodnak, és Kaliforniába költöznek abba a házba, amit Ellie vett nekik. Innentől indult az ő sorozatuk, ami szintén népszerű lett és a későbbi rajtolás sem jelentett hátrányt. Akkor technikailag sem olyan könnyű hozzáférni a KL-hez, ahogy olvasom...megvenni és leadni egy csatornán nem fogják, a Dallas-szal párhuzamosan és utána sem tették, de lehet nem is foglalkoztak vele, mert egyszerűen a Dallas annyira bejött Mo-on, hogy kár lett volna belefektetni másba. |
53192. Quantumleap (2026-06-25 16:07.19) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Americanlife 53191. hozzászólására) |
| Igen, tudom, hogy nem annyira sok átjárkálás volt, de ami.volt, annak zöme az első két évadban. Mindenesetre, ahogy belenéztem az 1x02 epizódba, ott JR látogatása eleggé emlékezetes. Ahogy olvasom, tényleges crossover (amikor egy kétepizódos sztorit látunk, amely az egyik sorozatban kezdődik el, és a másikban fejeződik be) csak egyetlenegyszer volt. Bár ez pont a negyedik évadban, amikor amúgy már nem annyira járkáltak át. A leírás szerint a KL-4x06 epizód (New Beginnings) direktbe folytatja a Dallas 6x05 (Jock's Will) epizódját. Bár ezt szerencsére úgy csinálták, hogy ne legyen muszáj látni a másik epizódot is, anélkül is érthető. Legalábbis Dallas oldalról, azt nem tudom, hogy a KL epizód is érthető volt-e azoknak, akik esetleg csak azt nézték. Nem torrent, abból nem találtam müködőt. A tubitv.com-on nézhető ingyen a sorozat, angol felirattal is, és ingyenességből kifolyólag reklámokkal. Viszont az oldal alapból csak az USA-ból érhető el, így VPN-t kell használni, és amerikai IP-címet szimulálni, ha innen, Európából akarod nézni. |
53191. Americanlife (2026-06-25 13:16.10) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53190. hozzászólására) |
| Jól tudod, itthon sokan nem is tudnak a KL-ről, és hogy Gary és Val kaptak egy külön sorozatot, de szerintem a régi Dallas-rajongókat sem érdekelné annyira, hogy megnézzenek velük egy külön, veszettül hosszú sorozatot időhiány/technikai okok, stb...miatt. Rendben, ha megvannak a részek, akkor szólj. engem érdekel. Az epizódokat torrenten szerzed be? Mert nekem pl. az angol felirat simán jó.
Amúgy azt ne gondold, hogy akkora átjárkálás volt a Kl-be, Lucy, Ellie, Bobby és JR megmutatták magukat 1-2 részre és ennyi. És Donna Mills megvolt Gary-nek és JR-nak is. Mert ugye a jó testvérek osztoznak a nőkön is:) Szóval ilyen szorosabb kapcsolatra ne számíts, a KL-beli szereplők teljesen önálló sztorikat kaptak és működött a történet. |
53190. Quantumleap (2026-06-25 08:45.04) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Americanlife 53188. hozzászólására) |
| A KL-nak Magyarországon sokan a létezéséről sem tudnak. A mai napig látok néha a Dallasról szóló magyar postok alatt kommenteket, amikben valaki értetlenkedik Gary karakterén, hogy mégis mi a fene értelme volt a sorozatban. Mindenesetre én most elkezdek feliratot fabrikálni pár epizódhoz. Majd esetleg publikálom is valahol, ez a végeredmény minőségétől függ. Úgy gondolom, az azért nem volna baj, ha a KL-ból legalább az első két évad (amíg szorosabban kapcsolódott a Dallashoz, jobban átjárkáltak onnan szereplők) elérhető lenne magyar felirattal. |
53189. Americanlife (2026-06-24 14:55.38) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| https://www.youtube.com/watch?v=siXEJ1T4810
Bár ez egy szubjektív összeállítás, pl. a Dallasból Digger, Rebecca, Julie Grey és April halála is szerepel a listában, érdekes módon Bobby-é nem...azt meg nem tudom, hogy a KL-ben Gary valóban meghalt vagy csak azt hitték? Mert vannak fenn olyan jelenetek is. És Karen, aki minden epizódban játszott, ő is haldoklott... A lényeg, hogy ennek a listának az első helyén van Sid Fairgate halála, a műtét után közlik a sajnálatos hírt, sokkoló a csend, a döbbenet. Amúgy hivatalosan April halála a legjobb halál jelenet díjat nyerte 1990-ben, valóban sokkoló volt, még akkor is, ha tudták, hogy Sheree J. Wilson ki fog szállni a babavárás miatt. Bobby halála nyilván szintén nagyon szomorú volt, de lehet azt már azért nem tették listára, mert utólag álomnak lett minősítve. Digger és Rebecca halála szintén szomorú volt, már csak azért is, mert a Barnes oldalt így eleve egyenlőtlenebbé tették a viszály során. |
53188. Americanlife (2026-06-24 14:47.20) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53187. hozzászólására) |
| A Dallas is viszonylag későn és nehézkesen érkezett meg hozzánk. Ugye ott a sorozat összes részét kötelező volt megvenni és leadni, és így is részletekben vették meg. A KL, akármennyire is dicsérik, lehet Mo-on a Dallas miatt nem lett volna értelme párhuzamosan adni (még egy kötöttséget aligha vállaltunk volna), pénz se volt rá, hiszen örültünk neki, hogy a Dallas is megvan egészében. Plusz a szinkron, ugye a mai világban, ahogy írod, már vannak modern technikák, és ugye könnyebben hozzá lehet férni sorozatokhoz, ezért egy csatorna nem fog költekezni, főműsoridőt kibérelni, szinkronizálni, stb...évekre...mert ugye napi szinten túl pörgős lenne. Pláne a mai fogyasztói réteg is más, teszem fel az idősebb korosztálynak bejönne a KL, de a fiatalabbaknak biztos nem...még a 2012-es reboot is csúfosan megbukott nézettségben. És a fiatalok most már pár évados pár epizódos sorozatokat szeretnek nézni, amiket mondjuk egy hétvége alatt ledarálnak.
És nem fogják kötötten majd követni minden X napo(ko)n a sorozatot, már nem abban a világban élünk, amikor a Dallas ment, hogy volt 3-4 csatorna, és internet meg szinte semennyire (vagy legalábbis azon keresztül nem nézhettük), a kábelcsatornákon pedig össze-vissza mentek a sorozatok, és az adott nép nyelvén. A Dallas után indult a Dinasztia itthon, vagy kb. akkor, amikor a Dallasnak vége lett, és bár az a sorozat is nagyon népszerű volt a hazájában, méltó ellenfele, még akkor is, ha 3 évvel később indult, be tudta hozni a lemaradást. A KL egyébként, mivel spin-off volt, már csak azért is nézték azok, vagyis javarészt, akik a Dallast követték. A KL állítólag az utolsó évadjaiban is volt annyira jó, mint az elején, a Dallasnál ez már sajnos nem volt elmondható. Szóval igazad lesz, de ha 1 év múlva pl. AI-szinkronnal meg lehet majd nézni, kétlem, hogy a fiatalabbaknak a KL-re esne a választása, sokkal inkább töltenek le előbb a Netflixről egy éppen beharangozott sikerfilmet/minisorozatot. Az idősebbek pedig nem annyira néznek neten sorozatokat, vagy bajlódnak vele. Annyira régi a KL, hogy kétlem, hogy megfelelne a mai sorozatnéző rétegnek, pláne mivel itthon nem adták, még nosztalgiából se néznék azok, akik korábban látták volna. Egy fiatalnak, ha tetszik is neki a retro stílus, akkor egy folytatásos, 300+ epizódból álló szériába nem biztos, hogy bele tud fogni, már csak az időhiány miatt sem. A Falcon Crest és a Dinasztia sem lett teljesen leadva itthon nálunk, pedig abban az érában ment, amikor még a TV-k elbírták a sorozatokat, mert még az internetnek nem volt akkora hatalma. Azóta sokat változott a világ. És itthon egyébként a KL-ről sem beszéltek, még a Dallas alatt sem, az embereknek nincs tudatában, nem tartják számon. Ott úgy tudom, hogy pont az első évad végén egy főszereplőt írtak ki hirtelen halállal, mert a színész egyszerűen nem akarta elkötelezni magát évekre...akkoriban az USA-ban sokkoló volt a karakter halála, főleg így a sorozat elején, és mert tudtommal közkedvelt szereplőről volt szó, pláne nagyon váratlanul...én is láttam a jelenetet youtube-on, a csend ijesztő volt, és gyerekek is siratták a férfit. Úgy tudom, hogy minden idők egyik legsokkolóbb halála, ha nem a legsokkolóbb volt a TV-sorozatok történetében. Ha esetleg megtalálom a jelenetet, akkor linkelem. |
53187. Quantumleap (2026-06-24 02:44.53) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Americanlife 53186. hozzászólására) |
| Abban én már nem reménykedem, hogy magyar tévécsatorna valaha is leadja a Knots Landinget. (Pedig megtehetnék a már levetített régi sorozatok sokadik ismétlése mellett. Például a Jocky tévén.) De ugye manapság már könnyebben és gyorsabban lehet magyar feliratot fabrikálni, főleg AI segítséggel. (Illetve símán elképzelhető, hogy 1 év múlva már AI-szinkront is lehet gyártani tárcabarát áron.) A teljes sorozatot nem tervezem megnézni, de mondjuk az első évad erejéig lehet élek a lehetőséggel. Nyilván nem olyan, mint egy minőségi felirat, de érthetőség szempontjából elfogadható. |
53186. Americanlife (2026-06-23 13:37.39) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| 80 éves lett Ted Shackelford...hol van már a szőke, kékszemű, magas, vékony fiatal apuka, akit már csak a külseje miatt sem tudtak komolyan venni a családtagjai, valahogy tényleg nem illett a SF-i miliőbe vagy a Ewing Oilba. Ámbár tudni kell, hogy első alkalommal nem ő játszotta a karaktert, aztán a színészcserével sikerült megalapoznia az önálló sorozatot, a Knots Landing a hazájában nagy népszerűségnek örvendett, a kaliforniai környezet, a talán átlagosabb karakterek jobban a nézők szívéhez tudtak nőni. A KL csak egy kicsivel volt rövidebb a Dallasnál, és a későbbi indulás ellenére is tudta tartani a lépést.
Shackelford, azaz Gary karaktere nem sokat játszott az eredeti sorozatban, ugyanakkor sokat beszéltek róla. A KL-ben Bobby örökre halott maradt, így furcsa volt a 2012-es rebootban Gary-t Bobby-val együtt látni JR sírjánál. A 2012-es reboot-ban ugyanis Gary szintén feltűnt Val-lel együtt. A Conundrumban szintén. A lányát alakító CT mindössze 12 évvel volt fiatalabb nála, jóllehet a történet szerint Gary és Val tiniként lettek szülők, olyan 16 éves korukban. A feketebárányként emlegetett testvér karaktere azonban több családtag életét is befolyásolta, többször küzdött az alkohollal és a házasságával is. Val-lel ikreik születtek: Bobby és Betsy. Ugyanakkor Bobby feltámadása után Gary karakterét a Dallasba sem vitték vissza, csak a záróepizód erejéig. Több fontos családi eseményről is hiányzott, pl. amikor Jockot keresték, Ellie-Clayton esküvője, de amikor JR és Bobby esküvői is mentek, akkor sem jelent meg. Az utolsó 5 évadban már alig emlegették, jóllehet a KL-ben nem történt meg Bobby feltámadása, így furcsa is lett volna, ha Gary a KL-ből a Dallasba mászkál az élő Bobby karakterével. Mondjuk az édesanyja esküvőjén ott lehetett volna, csakúgy mint Lucy második házasságkötésekor is. A sors fura fintora, hogy a rákövetkező részben megjelent, de nem Lucy miatt, hanem Bobby temetésén. A Conundrumban egyfajta tükröt is tartottak, amikor Gary-t sikeres válóperes ügyvédként mutatták be, aki dörzsölt, határozott, és érdekes módon megint Val-le jön össze... Monte Markham, aki pár epizódban játszotta Clint Ogdent, nemrég volt 91 éves. Bár a színésznek a Dallas csak egy nyúlfarknyi szerep volt, hiszen rendkívül foglalkoztatott volt a pályán. |
53185. Americanlife (2026-06-19 16:03.04) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ha nincs más, jelenleg akkor Barbara Eden a legidősebb, még élő Dallas-sztár, hamarosan 95 lesz, míg Joel Grey 94 múlt. A kisebb mellékszereplők közül nem tudni, hogy vannak-e olyanok, akik 95 felett vannak és még élnek. Hollywood-i sztároknál nem ritka ez a magas életkor, úgy látszik, bár ott a másik véglet is, akik fiatalon halnak meg. Mondjuk egy magyar lakossághoz képest ezek az életkorok elég kiemelkedőek, bár sokkal szűkebb és kiváltságosabb rétegből származnak. |
53184. Americanlife (2026-06-19 15:58.18) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53183. hozzászólására) |
| Jó, hogy írod...igazság szerint júliusban már 99 lett volna, szóval elképzelhető, hogy Priscilla Pointer után ő a második legmagasabb életkort megélt Dallas-színész.
Akkor egy pár sor róla: A színész karrierje már az 50-es években elindult, és megannyi sorozatban tűnt fel, amolyan karakterszínész volt. A Dallasban 50 epizódban, 7 évadban szerepelve alakította Jeremy Wendell karakterét, aki JR egyik legnagyobb ellenfele volt, ám amikor Carter McKay belépett, akkor Wendell börtönbe került, így a karaktert kiiktatták, Carter pedig a sorozat végéig jelentős ellenfele volt nem csak JR-nak, Bobby-nak, de Cliffnek is. Smithers a Dallas után nyugdíjba vonult, bár a Walker, Texas Rangers-ben feltűnt még egy epizód erejéig, ez volt az utolsó színészi munkája. Pedig előtte olyan híres filmekben és sorozatokban játszott, mint A pillangó, A skorpió, Star Trek, Combat, A hatmillió dolláros férfi, ill. a Guilding Light, Peyton Place, és az Executive Suite, amely azért is nevezetes, mert itt nyert pert az MGM ellen, amely a szórakoztatóipar egyik precedens ügye lett és tananyagba is került. 95-ben, már a színészi pályája befejezésekor nősült meg, felesége haláláig, 2022-ig éltek együtt. A karakterrel érdekes párhumaza volt, miszerint Wendell sem volt nős, és a színész is csak a Dallas után esküdött. Bár Samantha kezét megkérte, de az csak egy esetleges bosszú miatt volt tervben, érdekből. Tény, hogy akkor Samantha karaktere kikerült SF-ból, JR-tól is elvált, akinek új felesége lett. Wendell egyébként többször is meg akarta kaparintani a Ewing Oil-t, vérbeli üzletember volt, és a 251. részben sikerült is JR-on bosszút állnia, de ez nem tartott sokáig. |
53183. Quantumleap (2026-06-18 21:01.37) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Elhunyt William Smithers (már május 26.-án, de valamiért csak most lett közhírré téve):
[link] Jól sejtem, hogy Priscilla Pointer után ő volt a második legmagasabb kort megért színész a sorozatból? |
53182. Americanlife (2026-06-05 17:30.15) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53181. hozzászólására) |
| Nehéz úgy összeállítást csinálni, hogy minden főcímszereplő benne legyen, még akkor is, ha jelentős karakternek számított, így akkor hosszú lenne a lista, mert még a nem főcímszereplők között is voltak meghatározóak, pl. Kristin, mint a világ leghíresebb merénylője, és lehetne sorolni. De lehet egy második részben majd szerepel, ha készül olyan...
Egyébként azt vettem észre, hogy sok ilyen dokumentum összeállításban, szinte csak az alapszereplőkkel foglalkoznak, ha csak nincs valami speciális témája a videónak. És a sorozat későbbi évadai, történetei, szereplői annyira nem is kerülnek hangsúlyba...mivel akkor már a nézettség sem volt olyan magas. A Conundrum pl. azzal a céllal is készült, hogy a lehető legtöbb már nem játszó karaktert visszahívja. Főleg, ha az illető alapszereplő volt. Victoria Principal esetében tudjuk, hogy ő azért nem vállalta a felkérést, mert nem tudták garantálni neki, hogy a befejező rész lesz. Charlene Tilton, mint Lucy és alapszereplő, azzal tudták le, hogy nem szerepelt, miszerint Val és Gary akkor még nem ismerték egymást. Ámbár az epizód alatt megismerkedtek, de ott már fura lett volna egy felnőtt Lucy-t előkapni. Már az is erőltetett volt, hogy ha JR nem él, Gary és Val akkor is egészen véletlenül összetalálkoznak és összejönnek, ha nem is tiniként, de felnőttként. Aztán ott van Ellie, mivel BBG biztos nem akart visszatérni, a Jockot alakító Jim Davis pedig elhunyt korábban, így ott egy csapásra két karaktert máris a temetőbe száműztek, miszerint idejekorán meghaltak, és így máris Clayton karaktere is "feleslegessé" vált. Ugyan Donna és Jenna nem kapcsolódtak szorosan JR-hoz, de éveken át főcímszereplők voltak, nem is lett volna sok értelme elővenni őket, de ott a két színésznő sem akarta. Aprilt viszont nagyon akarta Leonard Katzman, de mivel Sheree J. Wilson halált kért a karakterre, ezért furcsa lett volna, ámbár attól, hogy JR nem született meg, Aprilnek még lehetett volna egy saját élete, akár a Ewingok nélkül, bár úgy meg nem sok értelme lett volna szerepeltetni, ahogy másokat sem, pl. közeli rokonok (Jamie, Jack), vagy szeretők (Mandy). Mondjuk a legtöbb nő, aki megvolt JR-nak, mondjuk azt, hogy önálló karakterében lehet nem is lett volna érdekes, vagy ugyanolyan életet éltek volna. Kristin ez alól kivétel volt, hiszen nem csak szerető, sógornő, de JR merénylője is volt, aki tragikus körülmények között halt meg, és valóban szerencsésebb lett volna, ha nem ismeri meg JR-t, ellentétben Cally-vel, ott azt a példát mutatta be, hogy a legtöbbet ő nyerte a JR-ral való kapcsolatát illetően. A Conundrumban amúgy Bobby volt még érdekes, mert ő is merőben más életet élt volna JR nélkül, míg a többiek sorsát reálisnak is vehettük volna. Igaz, Patricia nem akarta, hogy a lányai dolgozzanak, csak hogy jól menjenek férjhez. Hogy Cliff meg ekkora ívet futott volna be, arról is lehet elmélkedni, a képességei megvoltak hozzá, kérdés az életvitele, a hozzáállása tudott volna-e ekkorát változni. Pláne, mivel a Conundrumban nem szerepelt az alapfelállás sem, azaz a Ewing-Barnes viszály, azzal vagy anélkül ki tudja hogyan alakult volna az egész, ha megvan az alapkonfliktus, de hozzá a karakterek már nem, akkor nyilván minden más megvilágításban marad. |
53181. Quantumleap (2026-06-05 10:02.29) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Americanlife 53180. hozzászólására) |
| Nem volt az, de akkor is furcsa, hogy el se hangzik a neve a videóban, még Howard Keelé sem. |
53180. Americanlife (2026-06-04 18:34.42) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Quantumleap 53177. hozzászólására) |
| Nem sok új infó volt benne...pláne kissé magyaros stílusban...Clayton nem volt alapszereplő. És mondjuk sok dolog így is kimaradt, pedig hosszú a videó. |
53179. Americanlife (2026-06-03 19:23.24) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| https://www.youtube.com/watch?v=gnayzwCPse4
Itt egy preview a 40 évvel ezelőtti cliffhanger epizódhoz...a vágás megtévesztő, nyilván ez volt a célja, de kár volt bármi olyat beletenni, ami arra utalt, hogy Bobby/Patrick visszatér. Pamela ébredős jelenete (tökéletes smink és frizura, hiába a nászéjszaka után is jól kell kinézni a házasság első időszakában:))) Na, de a lényeg, hogy ott van Bobby fényképe is, miért utalgatott arra, hogy valami lesz a múltból, pl. az epizód címe is Blast from the Past (Fuvallat a múltból). Keddi napon adták, holott pénteki volt, ez valami másik náció csatornája lehet, kíváncsi lettem volna az original teaserre...azt hittem, hogy a zuhanyzós jelenetet és a Bobby-ra való utalást a premier vetítésig nem lövik le...az esküvő és az Angelica féle bosszú kockái elég lett volna, illetve esetleg a Ben Stivers körüli rejtély...azt is kár volt lelőni, hogy Angelicát elvezetik... A másik videó: https://www.youtube.com/watch?v=7RBhYXMcMWI Ez már az ébredés utáni első rész, az új évad kezdete, három kérdést tettek fel: az egész álom volt? az utolsó pillanatban mégis életben maradt? vagy imposztor? Mondjuk, ez a felállás a Ben Stivers és a Wes Parmelee sztorik mellett már tényleg túl sok lett volna. Itt is beharangoztak lehetőségeket, bár lehet a nyári szünetben már a média leadta, hogy az egész álom volt? |
| 53178. Lifeisamovie (2026-05-19 12:20.31) |
| http://www.youtube.com/watch?v=7nAnpjt2r2U
Dallasi szomszédok (Remastered HD) szinkronparódia Dzsok Lyúing beérte volna 10 deka párizerrel is XD |
53177. Quantumleap (2026-05-19 10:15.49) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Danyi 53176. hozzászólására) |
| Nem rossz videó, van egy-két apróbb pontatlanság, de a lényeget remekül összefoglalja a szereplőkről. Azt mondjuk furcsállom, hogy Claytont egyáltalán meg sem említi. |
53176. Danyi (2026-05-17 15:59.06) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| G.V. Cooper új videója:
https://www.youtube.com/watch?v=oQU6_Cgc1AI |
53175. Americanlife (2026-05-17 15:28.51) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Az már csak hab a tortán, hogy vajon kinek merték volna Samantha karakterét adni, ha valóban kirúgják LG-t a rendezési ambíciói miatt, de ugye a karakter maga nem halt volna meg. Pláne Bobby halála és Lucy távozása után még egy tragédia. Azt gondolom, ha Lindát lecserélték volna abban a pillatban, az egyet jelentett volna a véggel, hiszen már a DR-BBG csere egy évvel előtte is kiverte a biztosítékot.
A Dinasztiában amúgy ezek a cserék abszolút működtek a maguk módján, és igazság szerint nem ezek miatt múlt a sorozat sikere. LH egyébként a JR elleni lövés után nem írt alá szerződést (bár elvileg mindenki 7 évre kapta), így olyan jeleneteket is leforgattak, ahol JR arca nem látszik, és más játssza a karaktert. De szerencsére, megkapta a magasabb gázsit, és a készítők is tudták, itt már engedniük kell, mert JR nélkül nem mehet a sorozat. A reboot is azért élt még egy évadig JR halála után, mert úgymond a halálából tudtak egy kis utóhatás történetet kreálni, de nyilván mindenki tudja, hogy nélküle nem volt sok értelme a sorozatnak. |
53174. Americanlife (2026-05-17 15:20.38) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A youtube-on vannak fenn jó kis interjúk, dokumentum összeállítások a Dallasról, többek között a feltámadásról és az egyéb kulisszatitkokról.
Ami számomra is kissé új volt, ugye Linda Gray-t már Steve Kanaly-vel együtt akarták meneszteni, ám ekkor LH még Lindát meg tudta menteni egy évadra. A történet szerint ekkor váltak el, JR-nak új felesége lett, míg Samantha kiesett úgymond a családi körből, és önálló történeteket kapott. Az egyik, miszerint JR-on bosszút akar állni. A karakter kiírása előtt azon gondolkodtak, hogy miképpen távolítsák el őt, és az az ötlet jött fel, hogy Samantha kormányzónak indul, megnyeri a választást, és emiatt Austinba költözik. Az ötlet nem nyert tetszést, és gyorsan lefújták. Helyette jött a JR-ról szóló film, Don Lockwood és Anglia. A 2012-es rebootban egyébként ezt a történet ötletet felhasználták, ott Samantha el is indult, de elveszítette a választást, jóllehet azon aggódott előtte, hogy az alkoholista múltját negatívan használják fel a kampányra. Aztán Jim Davis halála, erről sokat értekeztünk. A színész addig forgatott, amíg bírt és a forgatási körülményeket is úgy alakították, hogy neki kényelmesebb legyen. Mindenki látta, hogy parókát viselt, felpuffadt az arca, de ő rendületlenül játszott. És még egyszer írom, semmiképpen sem akarták Jock karakterét másnak adni, a színész iránti tisztelet miatt. Úgy gondolták, Jock karakterét más nem is tudná eljátszani, és Jock karaktere örökre Jim Davisé marad. Ezért, mivel a színésszel egy haldokló jelenetet illetlen lett volna leforgatni, így elutaztatták őt, és a dél-amerikai balesetet sem véletlenül találták ki. Később, amikor az imposztorok megjelentek két évadban is, akkor sem akarták Jock karakterét velük vinni, bármennyire is minden jel arra utalt, hogy a néhai Jock tért vissza. Mondjuk ha Bobby nem tér vissza, akkor eljátszottak a gondolattal, de Bobby feltámadása után már tiszta sor volt, hogy még egy feltámadás már csak tovább rontana a sorozat helyzetén, az álommegoldás után még egy ilyen történetet nem akartak a nézők torkán lenyomni. Ennek ellenére, BBG távozásakor Ellie-t azért sem írták ki, mert BBG életben maradt, csupán nem akart már forgatni. Pláne Ellie akkor ment hozzá Claytonhoz, így még egy főszereplőnek kellett volna búcsút inteni, ha esetleg Ellie-t halállal vagy nagyon hosszú távolléttel írják ki. Azért sem értem, hogy miért támadták Donna Reed-et, hiszen ő csak a munkáját végezte. Ha BBG-hez hasonló színésznőt választanak, akkor állandóan ment volna a mérce, hogy így akarják parodizálni az eredeti Miss Ellie-t? Gondoljunk bele, ha Jock karakterét akkoriban másnak adták volna, ugyanúgy lázongás lett volna belőle, és ha még a képbe lépett volna DR is, az már egyenesen sok(K) lett volna Bobby és Lucy távozása mellett. Az is érdekes, hogy VP bejelentette 2 évaddal korábban a távozását, mégis őt meg akarták tartani, és PP-t is 5 éves szerződéssel vették fel, amit ő nem hosszabbított meg. LG és SK maradni akartak, mégis távozniuk kellett. Fura, hogy akiket akartak, azok mentek el, akiket nem akartak, azok még maradtak ideig-óráig. noha, így a vége felé, 3 hely volt biztos, JR, Bobby és Cliff, mármint az alapszereplők közül. Sheree J Wilson-t is marasztalni akarták, de a színésznő hajthatatlan volt. |
53173. Americanlife (2026-05-17 00:05.39) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Május 16-a és 17-e jelentős évszám volt a sorozat életében. 41 éve halt meg Bobby, és 40 éve támadt fel, és ezzel egy olyan egyedülálló jelenséggel találkozhattunk, amely a TV-történet szempontjából is unikumnak számított, a 85/86-os évadot álomnak minősítették és a történetek egy évet visszamentek az időben a folytatáshoz. Bobby halála önmagában is egy érvágás volt, de PD hajthatatlannak tűnt, és kérte, hogy a karakter halálát mutassák is, ne csak említés legyen róla...ezzel biztosra akart menni, hogy nem tér vissza. Annak ellenére, hogy az álomévad erős volt, és új aszpektusba helyezte a sorozatot, a női dominancia uralta, és olyan történeteket is bevittek, amikkel más sorozatok sem foglalkoztak, vagy legalábbis ekkora mélységben. PD távozása egy dolog volt, de mások igazgatták az álomévadot, sőt a készítők CT-től is megváltak, valamint Donna Reedtől is. Utóbbi ténynek talán többen örültek, mert BBG visszatért, de a sorozat nézettsége csökkenni kezdett, és a gyártók kaptak egy pert is a nyakukba szerződésszegés miatt, amit DR nyert meg, de sajnos nem sokkal rá elhunyt.
CT-nek megígérték, hogy később visszatérhet, bár lehet ezt nem feltétlenül kellett volna erőltetni. VP pedig bejelentette, hogy akármilyen történeteket csinálnak Pamelának, ő még 2 évadot marad. Bobby halála volt addig a pontig a legszomorúbb búcsú, és hatalmas űrt hagyott maga után. Tulajdonképpen nem is cliffhangert láthattunk, ugyanis a jelenet végén a szívműködés leáll. Ennek ellenére, a sorozat még új arcait tudta megmutatni. Bobby karaktere nagyon hiányzott, az alapvetően férfias sorozat elveszítette az alapjellegét, és a nézők is követelték a visszatérését. PD filmes karrierje nem indult be, így leült tárgyalni a készítőkkel, az összekötő kapocs LH volt. Megegyeztek abban, hogy Bobby és PD is visszatér, 5 éves szerződést írtak alá, és 1 millió dollárt kapott a színész...ezt akkor kellett volna visszafizetnie, ha nem tölti ki az 5 évet...de pont annyi még belefért, igaz, az utolsó 2 évad már nem volt igazi. Az ötlet, miszerint Pamela álma volt az elmúlt 1 év, PD feleségének fejéből pattant ki. Mivel rövid volt az idő, ezért akkor, abban a pillanatban ez volt a legkézenfekvőbb megoldás. És bár Bobby visszatérésének örültek, de ez örökre rányomta a bélyegét a sorozatra és már semmi sem lett a régi. Bobby halála és visszatérése dupla csapást is mért a sorozatra, és ugyan még 5 évadig elevickélt, de már nem akkora sikerrel övezve. Az eredeti cliffhanger az lett volna, hogy Ellie felfedezi volt férje cuccait az intézőnél...ezt a jelenetet 4 epizóddal később be is mutatták. VP-nek azt mondták, hogy az évadnak ugyan vége, de egy reklámhoz kell egy jelenet, a híres zuhanyzós, amikor Pamela kinyitja a kabin ajtaját. Nem tudta ő sem, hogy mit kell majd ott látnia, így amikor PD az eredeti vetítésnél ráköszön, felhívta telefonon, hogy mi a fenét csinál a sorozatban? A hálóruha egyszer volt VP-n, amit a jelenetre vett, később tán kiállították vagy elárverezték. Mivel a folytatást iziben meg kellett csinálni, így még a nyári szünetben felvették az első 6 részt a köv. évadból. VP haja addigra megnőtt, lévén eltelt vagy 3 hónap, és gyakori volt, hogy a szezonváltásoknál új frizurát kaptak a hölgyek, és nem a történethez igazították azt. Ilyen volt Samantha frizurája is, amikor Cliff a kórházban feküdt. LH azt mondta, hogy Bobby-nak vissza kell térnie, mert csak így lehet újra a régi fényében a sorozat, elindult viszont a leépítések kora, ami egészen a sorozat végéig kitartott. A költségvetést szűkebbre kellett venni, amiért BBG és PD is a magasabb gázsi miatt tértek vissza. Hogy mi lett volna Samantha és Jamie sorsa, tulajdonképpen az ébredéssel ezt a problémát is lesöpörték. A nyári szünetben mentek a cikkezések, hogy Bobby eddig eltitkolt ikertestvére tért volna vissza? Vagy nem is Bobby, hanem valaki más, csak PD alakjában? A nézők ezt a "mesét" már nehezen nyelték le, de még az is tudott róla, aki nem kovette a sorozatot (annyira). Tény és való, hogy a történeteket is át kellett írni, és egyes szálakat már nem tudtak sem elvarrni, sem megmagyarázni. Olyan kiváló történetek kerültek a kukába, mint Donna és Ray fogyatékkal élőkkel kapcsolatos jelenetei, örökbefogadás, a másság elfogadása. Vagy Samantha mélypontja az alkohollal, az ébredés után 2 részben még ivott, majd ezt a sztorit többet nem merték elővenni. Angelica Nero, mint női ellenfél, aki a gyilkostól sem riad vissza, és bár voltak JR-nak később is női ellenfelei, de azok nem voltak ennyire veszélyesek, tán csak Anita az elmegyógyintézetben a kőtőtűivel. A kolumbiai egzotikus utazás és a romantikus smaragdbánya történet, Jenna gyásza, vagy Pamela dilemmái is pillanatok alatt a múlté lettek, ahogy Mark Graison is. Dusty sem szerepelt már az új évadban, de pl. Wes Parmelee, az olajválság vagy Mandy újból színre léptek, ahogy Jamie is kapott még egy kis időt, de másodszorra is meghalasztották. Jack karaktere is szintén gyorsan kifutotta magát. a Cliffel kötött béke is csak álom maradt szó szerint, sőt az új évadban Jack helyét átvette APril, aki sokáig maradt, pedig nem az volt a terv. Susan Howard azt nyilatkozta, hogy nagyon unfair volt ez a sok változás...Donna Reed-et siratta, akit nem csak kirúgtak, de meg is halt. Majd Donna és Ray történeteit, és ezzel tudta a színésznő, hogy Phil Capice távozásával az ő napjai is meg vannak számlálva. VP pedig azt nyilatkozta, hogy nem enged a magasabb gázsinak sem, az írók dolga a karakter sorsát megoldani, és nem a színészé. PP, vagyis Jenna megformálója 5 éves szerződéssel volt, de Jenna karaktere kifutotta volna magát, így PP terhessége jó apropó volt a történetekhez. Pláne az álomévad után kissé groteszknek hatott, hogy még esetleg eljátszanak azzal a gondolattal, hogy Jock tért volna vissza, még egy feltámadás már túl sok lett volna...habár minden jel arra utalt, hogy valóban a néhai Jock talált vissza a családjához. Sokan, akik akkor éltek, és követték a sorozatot, úgy nyilatkoztak, mintha csak ma történt volna, Bobby történetei egy életre felkavarták az állóvizet. A Dallas ezek után nem mert halottat feltámasztani, vagy végleg halottá nyilvánítani valakit. A leépítések során az egyes karakterek is irreális kiírásokat kaptak, itt már a pénzről volt szó, és nem lehetett jól kijönni a helyzetből. Tény és való, hogy a sorozat első és utolsó jelenete is Bobby-hoz kapcsolódik, és ugyanabban a dzsekijében:) annyira meghatározó karaktere lett a sorozatnak, hogy nélküle nem tudták folytatni, ami persze JR-ra is igaz. |
53172. Americanlife (2026-05-05 17:36.00) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Május hónap a Dallas életében mindig egy fordulópont volt, hiszen a JR elleni lövés utáni évadoktól kezdve, májusban fejezték be az adott évadot az eredeti vetítés során. Május 1-20. között mentek az évad utolsó részei, vagy maga az utolsó rész, és ez sem volt véletlen, ugyanis úgy tervezték, hogy a sorozat vetítése még a nyári szünet előtt véget érjen, a folytatás pedig ősszel volt esedékes, amikor már kevesebben nyaraltak. A szezonvégi epizódokat általában nagy izgalom övezte, hegyén-hátán mentek a teaserek a TV-ben, hogy fenntartsák az izgalmakat, hogy vajon milyen cliffhangerrel fog zárulni az adott évad. Jellemzően a szezonvégi és a cliffhanger epizódokat sokkal többen nézték, és ezek a legnézettebbek epizódok közé is lettek sorolva. Bár a JR elleni lövés márciusi hónapban lett bemutatva, utána pedig túl hosszú lett a nyári szünet, mégis tudták a készítők, hogy számíthatnak a közönségre. A nyár alatt volt, hogy filmkockákat vágtak be, hogy milyen folytatás vagy megoldás várható a köv. évadban. A legnézettebb cliffhanger mégsem a JR elleni lövés volt, hanem a medencés jelenet. De csak egy hajszállal. A Miniseries-ben nem volt még úgymond elvarratlan szál, Pamela elvetélt, mégis maradtak SF-ban. Ugyanakkor a folytatás biztos volt, ha nem is hosszabb távra, melegében elkezdték az első "rendes" évadot, bár ott volt egy válság, miszerint leállhatnak bármikor a forgatásokkal, aztán jött az áttörés, a nézettségi adatok javultak, és így Samantha kórházi jelenetével zártak. Itt már biztos volt, hogy az eredetileg tervezett 25-30 részből több lesz, ám még helyenként megmaradtak az egy tematikára épülő epizódok, de folytatásos jelleggel. Eredetileg azzal zárult volna az évad, hogy Digger meghal, akiről kiderül, hogy nem is Pamela vérszerinti apja. Mégis a megrendelő még további két epizódot rendelt, mert látta, hogy a sorozatban van potenciál, és nem fognak az 50. rész környékén leragadni. Tulajdonképpen ennek volt köszönhető a világ leghíresebb cliffhangere is, a Who done it? történetével egyetemben. Akkor már a Dallas száguldott, töretlen sikere évekig kitartott. Éppen ezért volt, mert a JR elleni lövésre nem annyira készültek fel, de amikor Kristin hulláját megtalálja Cliff, akkor már mindenki tudta, hogy a záróepizódot meg kell nézni. Sajnálatos hír is történt akkoriban, Jim Davis, a Jockot alakító színész pont akkor halt meg, és ez szintén felkeltette a sorozat iránti érdeklődést. Cliff öngyilkossági kísérlete és a SF-i tűz szintén érdekelte a közönséget, majd jött egy másik merénylet, immáron Bobby-val a célpontban. A Donna Reed évad alatt a nézők kissé elfáradtak, talán pont jókor is jött a csavar, miszerint Bobby-t kiírják halállal, Lucy pedig elköltözik. Charlene Tilton nem számított rá, hogy nem hosszabbítják meg a szerződését, így amikor Lucy az esküvője után búcsúzik a családtól, azok valódi könnyek voltak, mint ahogy Bobby halálos ágyánál is. Majd jött a híres zuhanyzós jelenet, és a sorozat sosem lett olyan, amilyen korábban volt. Pamela kilépése pedig alapjaiban változtatta meg a sorozatot, de vele együtt más fontosabb karakterek is távoztak, az újak pedig nem sokáig maradtak. Ray és Jenna távozása, valamint Samantha karakterének eltávolodása és önálló történetei már-már a véget jelentették, ugyanakkor Cally és a McKay család érkezésével egy újabb irányt tudtak adni a sorozatnak, mert Európába is ellátogattak hosszabb időre. Amikor Samantha is távozott, váltig állították, hogy az utolsó koporsószeget jelentette a sorozatnak. Jóllehet a színészek és a történetek még átvészelték az utolsó 2 évadot a korábbi sikerek miatt, de a pénzügyi és belső válság, valamint a nézettség drasztikus csökkenése afelé mutatott, hogy eljött a vég. A Conundrummal, ami talán nem illet a sorozat profiljába, de a végeredményen nem változtatott.
A májusi időszak egyébként is még azért volt kedvező, mert az utolsó jeleneteket általában március elején vették fel, majd a köv. évad első 6 epizódját még a nyáron felvették, tehát úgy tudtak szabadságra menni, hogy nem kellett kapkodva indítani ősszel, amikor folytatódtak a felvételek, és általában az évad közepét a téli szünetig felvették, így 2-3 hónapos csúsztatással haladtak. A forgatási rend is 2-2 heti váltással ment. A legnehezebb nyilván a nyári időszak volt, 40 fok felett öltönyben, kalapban, csizmában...de azért a gázsiért mindent meg kellett tenni. A SF-i jeleneteket is úgy időzítették, hogy a későbbi epizódokat már inkább a stúdióban vették fel LA-ben, és csak akkor tértek vissza az igazi ranch-re, ha a történet megkívánta. Ilyen volt Mickey és Samantha autóbalesete, ezzel zárult volna az évad, viszont a megrendelő itt is további 2 epizódra tartott igényt, így a tűzzel zártak. Sokan állítják, mintha csak ma lett volna, 41 éve halt meg Bobby, és 40 éve tért vissza 1 év után...az álommegoldást keményen kritizálták, ám azt is figyelembe kell venni, hogy nagyon kevés idejük volt. PD az évad utolsó részeinek bemutatása alatt döntött, miközben már kellett a köv. évad első 6 részének a forgatókönyve, a nyári felvételek miatt. Ha sokáig agyalnak, akkor veszélybe került volna forgatás, és a megrendelő felé szerződésszegés történik...senki nem akarta, mert a sorozatnak szigorú költségvetése volt. Ezért történt, hogy az alapszereplőket kellett leépíteni, hogy helyettük 4-5 újonnan érkezőt tudjanak fizetni, akik csak ideig-óráig voltak érdekesek. Donna Reed, amikor megnyerte a pert jogosan, őt is ki kellett fizetni és az a büdzsét alaposan megterhelte. Cally házassága JR-ral 2 évig tartott, jóllehet az alapállás szerint is reális volt. Az utolsó évadban alig szerepeltek a színészek, vagy legalábbis közel sem minden részben, LH és PD kivételével. Mintha nem is azt a Dallast láttuk volna, az egész hangulat megváltozott, és lett belőle egy stúdiós, zárt közösség. Sajnos, alig forgattak már Dallas városában, hanem jellemzően az utcajeleneteket és a belső jeleneteket is LA-ben vették fel. |
53171. Americanlife (2026-05-03 22:37.11) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| 35 éve, azaz 1991. május 3-án mutatták be az USA-ban minden idők legsikeresebb drámai sorozatának a befejező részét, mint az eredeti sorozat zárórészét Conundrum címmel. A nézők az egyik legrosszabb befejezésnek tartották az akkori palettán, sőt méltatlannak a nagysikerű TV-sorozathoz. Az epizód története már nem nagyon kapcsolódott a szezon végi történetekhez, jóllehet, azok nagy részét le is zárták. JR-t meglátogatja egy Adam nevezetű férfi, aki angyalként mutatkozik be, és olyan időutazásra viszi, ahol kiderítik, vajon milyen élete lehetett volna a többieknek, ha JR nem születik meg?
Adam szerepében az Oscar-díjas Joel Grey-t láthattuk, aki LH jóbarátja volt, és Barbara Edenhez hasonlóan megígérte, hogy szerez neki szerepet a sorozatban. A záróévad egyébként is kevesebb részből állt, mint a többi, a nézettség rohamosan esett, a Dallas már a TOP20-tól is nagyon messze volt. A színészek nem minden epizódban játszottak, spóroltak a költségvetéssel, ugyanakkor sajnos egy belső válság is elérte őket. Ugyan a megrendelő még egy évadra igényt tartott, de valahogy mindenki érezte, hogy ez az utolsó rész. Az volt a terv, hogy a lehető legtöbb volt színészt visszahívnak, ám BBG már korábban és végleg kiszállt, így Ellie karakterét Jockkal együtt már az időutazás előtt meghalasztották. Ewing Oil sem volt már, viszont Gary és a JR helyett született testvér domináltak a családban, előbbi sikeres válóperes ügyvéd, utóbbi üzletember, aki JR-hoz hasonlóan hanyagolja a csinos feleségét. Lucy sem született volna meg, mert Gary és Val nem ismerik egymást a történet kezdetéig. Charlene Tilton pedig jól mutatott volna a záróepizódban. Clayton karaktere is irreleváns lett volna, Ellie korai halála miatt. Susan Howard sem volt az erőltetett listán, de valószínűleg annyira megorrolt a stábra, és Donna annyira nem is lett volna érdekes JR szempontjából. Rayt, azaz SK-et viszont nagy örömmel várták, a karakter reális történetet kapott, mivel Jock korábban elhunyt, így róla az se derült volna ki, hogy Ewing-vér csörgedezik az ereiben...és nem nőcsábász, hanem boldog férj és családapa, aki keményen dolgozik. JR-t meghatotta Ray története, és talán ott rájött, hogy milyen méltatlanul bánt vele. De Bobby pl. egészen más lett volna, aki zugbukmékerként dolgozik, és tartozik az alvilágnak, többek között McKay-nek is. Bobby elvált, három gyermeke van, és tartásdíjat sem fizet. A feleségét alakító Rosalind Allen annyira bevált, hogy a JR visszatér-ben is szerepelt, mint Bobby párja. Cliff, és mindenki döntse el, hogy mennyire túlzó, nem a Ewingok elleni bosszú tölti ki az életét, hanem sikeres ember, aki az USA elnökének szeretnének. Stabil családi élete van. VP-t is szerették volna, mint Pamela, de a színésznő csak akkor vállalta volna a visszatérést, ha 100%-ban garantálják neki, hogy a befejező részbe hívják, mivel ezt nem tudták, így VP-t az eredeti sorozatban valóban akkor láthattuk utoljára, amikor balesetet szenved. Pamela sorsát pedig sosem zárták le abban a sorozatban. April szintén listás volt, de mivel Sheree J. Wilson babázott, és a karakterére halált kért, ezért lehetetlen küldetés lett volna, Leonard Katzman nagyon megbánta ezt a döntését. Cally, miután bántalmazó férjét megöli, börtönbe kerül, a 3 gyereke pedig az árvaházba. Joggal mondhatjuk, hogy ő járt a legjobban, mégha csak 2 évig is ismerte JR-t, de nagyon jó élet várt rá a válás után. Sue Ellen-re szintén, aki sikeres TV-sztár és Nicholas Pearce szerelme. Habár Patricia azt szerette volna, ha lányai csak jól menjenek férjhez, még Kristin is dolgozik, álrendőrként kopaszít meg befolyásos embereket. Gary és Val, habár a Knots Landing még ment a Dallas után, érdekes volt őket látni ebben a felállásban, pedig az önálló sorozat után még Gary is nagyon ritkán tért vissza SF-ba, Bobby pedig örökre halott maradt a KL-ben, így ezt a vonalat nem is lett volna értelme bolygatni. Ott van Jenna, akinek nem sok köze volt JR-hoz, PP a sorozat után gazdag üzletasszonnyá vált, Elvis öröksége mellett nem szorult rá színészkedni, holott az volt a legnagyobb álma, sajnos nem túl sok babért termett a színésznői karrierje. Értelemszerűen, mivel JR sem élt volna ebben a dimenzióban, így a fiait, James-t, Johnny-t sem szerepeltették. A zárórész történetét ötletét az 1946-os Az élet csodaszép adta, ahol ez a téma talán sokkal finomabban és mélyebben körbe lett járva. Aztán Adamről kiderül, hogy nem angyal, hanem ördög és arra beszéli rá JR-t, hogy végezzen magával, mert senkinek sem fog hiányozni. Mindez egy részeges álomban, szerencsére csak rövid időre, és nem egy teljes évadra:) A történetet nyitottan hagyták egy esetleges folytatás miatt, és jól lették, mert 5 év múlva jött a JR visszatér, Katzman utolsó rendezése, nem sokkal rá el is hunyt. Ott a megoldás szerint JR a tükörbe lőtt, és mivel a sorozat végén mindenki elpártolt tőle, ezért Európába szökött. Visszatérve, nem is az utolsó képkocka zavarta a nézőket, és valahogy mindenki sejtette, hogy JR sosem adja fel, de ez az érdekes kirándulás sokaknál kiverte a biztosítékot. Tény és való, hogy azon a ponton mindenki tudta, hogy vége lesz, nem lett volna értelme erőltetni a folytatást. Hazánkban akkor még csak a Miniseries utáni évadnál jártunk, és furcsa volt olvasni, hogy a hazájában be is fejezték a sorozatot, miközben előttünk még több mint 300 rész állt. Szerencsére akkoriban még kevés információ szivárgott ki, de aki külföldi adón látta a befejezést, annak nem volt titok. |
53170. Americanlife (2026-04-30 15:45.01) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Tacchinardi 53169. hozzászólására) |
| Ellie karaktere azért is megfoghatatlan, mert ugye korábban beszéltünk róla, attól, hogy BBG fenn volt a főcímben, sok epizódból hiányzott az adott évadban. A credited és appearance státuszok között vannak különbségek, előbbi a karaktert szerepelteti a főcímzenéjében, illetve a listáján, míg utóbbi azt jelenti, hányszor tűnt fel valójában az évadban. DR-et leszámítva, BBG az utolsó évad egyik részében sem szerepelt, míg a többi évadban is voltak hiányzásai, pl. a tűz után pár epizód, de DR sem szerepelt az adott évad összes részében. Ellie, mint karakter így ténylegesen kevesebb epizódban szerepelt, mint Sue Ellen karaktere. Bár Ellie-t akkor is emlegették, ha nem szerepelt, ettől még a karaktere nagyon ingatag volt, és nem volt szükséges, hogy minden epizódban szerepeljen (sok epizódban csak bábszerepe volt), míg Samantha, ha már a magyarosított verzióról beszélünk, ugyan csak 307 részben szerepelt + Conundrum, de egységesebb volt, hiszen elejétől végéig játszott, ill. amikor kiírták, utána már nem fel-felbukkant.
Mégis azt gondolom, hogy a Sue Ellent meg lehetett volna szokni, vagy csak Ellen-nek hívni...de a magyarokat eléggé lebutították. Val is Valene volt, míg a magyar Valerie-nek szólította. John Ross nálunk simán Johnny volt, és Miss Ellie csak Ellie, de Pam nálunk a hosszabb verziót kapta: Pamela. Mondjuk a JR mehetett volna, mert voltak akkoriban már itthon külföldi sorozatok, filmek, ahol kétbetűs volt a karakter neve. Mondjuk, ha a franciában a zsiör-t meghallom, agyfrászt kapok, már csak ezért is lehetett volna, és ugye ha valahol azt mondod, hogy Jockey, senki sem tudja kiről van szó. De ugye örülni kellett, hogy a rendszerváltás után kaptunk egy ilyen nyugati cuccot, Romániában pl. betiltották egy időre. Jamie is Jack koncepcióját nem értem. Jason Ewing létezése sosem volt titok, már elővehették volna akkor is, amikor Jock élt, és mondjuk lehetett volna a két család között is konfliktusokat generálni, vagy mondjuk Jason és a Barnes család összeáll, mert valahogy a Barnes-ok sosem voltak kiegyenlített ellenfelek. Ha mást nem, Jock halála után felbukkanhatott volna Jason, követelve a cég rá eső részét...ha korábban érkezik Jamie és Jack, talán jobban be tudtak volna olvadni abba a közegbe. De valahogy rajtuk látszott, hogy egészen másképpen szocializálódtak, valahogy sosem éreztük azt, hogy olyan vérbeli Ewingok lennének. Abban igazad volt, hogy az álomévad még attól függetlenül is erős volt, hogy Bobby hiányzott onnan, illetve tudtak a halálából meríteni történeteket is. Igazság szerint a későbbi történetek közül sok mehetett volna akkor is, ha nincs Bobby feltámadása, pl. Cally, McKay-ék, Kimberly Cryder, Calhoun, Parmelee, Nicholas Pearce, Clayton szívrohama és becsajozása, és lehetne sorolni. Amúgy SH azért is volt dühös, mert az ébredés után nem csak a nagy patrónusát Phil Capice-t veszítette el, hanem Donna legjobb történeteit is, és az ébredés után Donna karaktere gyakorlatilag megpecsételődött, mert az álomévadbeli történéseket ismételni már túl sok lett volna. Igazság szerint sokan azt állítják, hogy Bobby visszatérésével tudták megmenteni a Dallast, ugyanakkor az már sosem lett olyan, amilyen volt, nem tudták lenyelni a képtelen megoldást. Egyébként abban meg VP-nek volt igaza, hogy minden sorozat varázsa, működőképessége 5 éven át tartható fenn, ha már jönnek az újak, az ismétlődő jelenségek, a sablonos sztorik, elővett rokonok, az már valahol a rések betömögetését jelenti. És egy idő után a néző még akkor is belefárad/beleun a sorozatba, ha az tényleg elég érdekes. Ezért van, hogy manapság már nem ezek a long-time running-ok mennek, hanem kevesebb részekből álló évadokat találnak ki, vagy Miniseries, vagy egy adott téma köré építve minden évadban más történetet. Mert bármilyen érdekes a téma, 5-6 év után nem tud annyi újat mutatni...csak gondoljunk bele, a Twin Peaks nagyon erősen indított, a folytatás nem volt kérdéses, a második évad második felében már látványosan visszaesett, unalmas, elhúzódó történeteivel a néző már nem bánta, hogy nincs folytatás. A Dinasztia, a Falcon Crest vagy a Knots Landing sem volt már annyira színvonalas az utolsó évadjaiban. |
| 53169. Tacchinardi (2026-04-30 13:02.45) - (válasz Americanlife 53168. hozzászólására) |
| Igaz, hogy LG a legtöbbször szereplő színész a nők közül? (a karaktere is? és nem Ellie? Ellie-be én beleszámítanám DR-t, nem csak BBG-t) Furcsa, ahogyan Sue Ellen-nek írod; ezt tényleg jó ötlet volt magyarosítani Samanthára (Sue Ellen az eredeti név a mi nyelvünkön valóban elég hülyén hangzik). Gondolom Jockey pedig azért lett így nálunk, hogy ne legyen a főhősnek dupla (J.R.) keresztneve. Köszönöm Neked ezt a sok-sok érdekes információt kedvenc filmsorozatomról és a színészlegenda LG-ről! Úgy tudom én is, Ő sokakkal ellentétben emberileg alkalmazkodó; hiszti és- sallangmentes volt. A szerepét ahogyan hozta, emlékszem az “álomévad”-ban volt a csúcson; az egyébként annyira jól sikerült évad lett minden szempontból hogy anno bizony nem hiányzott Bobby. Elfogultságom nekem is van: hiányérzet, hogy a Ewing-fivérek unokatestvérei sajnos későn érkeztek-hamar mentek (a Dallas hosszúságához képest). Kedveltem Jamie és Jack szereplését, érdekesek, üde színfolt voltak. Nyilván az őket megformáló színészek nem tartoztak a stáb/a rendezők/az írók stb. kedvencei közé, lehetett ennek ezer oka de akkor is…nehéz elvonatkoztatni. Szerettem Jamie ‘tisztaságát’ és Jackét, az őszinteségüket (ráadásul utóbbi, még pasi szemmel is vonzó férfi jelenség volt). Emlékszem ahogyan Jack odaállt segített Jockeyéknek mert a dallasi Ewingokat illette az olajtársaság de mindeközben szerette a Cliffbe belehabarodott húgát, mondta Jamie-nek, ő is így fog majd jobban járni. Utána Cliff szintén az “álomévadban” mutatta meg emberileg igazán erős oldalát. Nem beszélve az akkori szuper Donna Krebbs-Ray kapcsolatról… Bár ezt már megtudni soha nem fogjuk viszont: gyanítom, hogy még ennél is sikeresebb lett volna (kb. félidő után) a sorozat ha PD nem tér vissza. Későbbi lehetséges sztorik tekintetében sok alternatív forgatókönyv-elmélet van ezzel kapcsolatban fejemben (hogyan alakíthatták volna az eseményeket) de végülis az egész Dallas jó így ahogy lett! (leszámítva persze azt az utolsó két értelmezhetetlen epizódot) |
53168. Americanlife (2026-04-28 00:45.23) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Tacchinardi 53166. hozzászólására) |
| Ami Lindát illeti, persze, elfogult vagyok vele szemben, de azért azt be kell vallani, hogy az elején a színésznői játéka nem volt meggyőző...azért sem tették Sue Ellen karakterét a főcímbe, mert maga LG inkább modell volt, mint színésznő, minimális tapasztalata volt a színészkedés terén, még LH is a fülébe súgta állítólag, hogy pocsékul játszik, pláne nem tudott valahogy természetes maradni...nekem a sorozat végéig volt benne egyfajta mesterkéltség, amikor olyan nyomatékosan akart beszélni, meresztette a szemét, vagy a száját biggyesztette. De kétségtelen, hogy a karakter is sokat segített rajta, illetve maga a színésznő nagyon jól nézett ki, és mivel a történetei is eléggé botrányosak voltak, ezért LH-nel együtt nagyon jó párost alkottak.
Aztán talán akkor megtört a jég, amikor már az 5-6. évadnál tartottak, nyilván a tapasztalat miatt is, de kétségtelen, hogy a csúcs az álomévad volt, sok rajongó szerint nagy kár, hogy ez a kimagasló teljesítmény nem a valóság részét képezte. Maga LG is nyilatkozta, hogy az volt neki a kedvenc története az egész sorozat alatt. Továbbá, abban igazad van, hogy LG tudta kezelni azon intézkedéseket, ill. terveket, amelyeket irányába tettek vagy akartak tenni. Végig érezni lehetett, hogy a színésznő hálás volt azért, hogy játszhatott a sorozatban, a magas gázsi csak ráadás. Pláne profitálni is tudott a későbbiekben, mert a karrierje megindult, és nem kapott egy örök skatulyát, mint JR elhanyagolt és alkoholista felesége, jóllehet az utolsó 3 évadában erős üzletasszonnyá vált. Talán egyik karakter sem futott be ilyen nagy ívet, inkább sajnos csak lefelé. Ugyanakkor egyes színészek nem olyan jól kezelték a különféle szituációkat. PD kilépett, mert annyira remélte a mozis karriert, aztán visszament, és még a felesége adott tippet, hogyan oldják meg...nem lett sikere. BBG kétszer is a pénz miatt lépett le, SH rossz szájízzel távozott, ahogy PP is. VP biztosra ment, annyira, hogy a szépségiparban maradt, amivel jóval többet profitált, mint a sorozattal. Az ő távozását mindenki megértette, de Pamela karakterét degradálták. CT ugyan visszatérhetett, de az a 2 évad, amit játszott inkább volt asszisztálás, semmint főcímszerep, önálló történetet nem adtak neki. SK bár rövid időre visszatérhetett, de sokkolta, hogy mennie kell. Sheree J. Wilson annyira nem akart már April lenni, hanem babázni, hogy halált kért, pedig lehetett volna más kiírás is. A többi későn érkező karakter távozása pedig aligha viselte meg a közönséget, jóllehet a karakterek sem nőttek az emberek szívéhez. Jenilee Harrison és Dack Rambo kapták a legrosszabb bánásmódot. Azt nemn értem, hogy Jamie-vel miért voltak ennyire mostohák az írók...amikor megérkezett, mindenki gyanakodott rá, valahogy nem tudták befogadni, aztán jött a pereskedés, összejött Cliffel, és ezzel valahogy a karaktert sem akarták szimpatikussá tenni. Az álomévadban volt évődése Cliffel, majd jött egy baleset, ahol csodával határos módon megmenekült, amikor Jack vért adott neki. Az álomévad végén robbanást szenved, vélhetőleg meghalt volna a karakter. Aztán az ébredés után Cliff nagyon kegyetlen volt vele, nem csak megcsalta, de a válás is szóba jött, elkezdődött a játszma a tulajdonrészekért. Jamie meghalt, az öröksége civakodás tárgyává vált, Jack karaktere rövid ideig maradt, és lett érdekfeszítő, bár ott a színésszel sem terveztek hosszabb távon, hiszen az unokatestvérek vallották, rendkívül kényelmetlen volt nekik a forgatás. Szóval valahogy Jamie-vel főleg, nem voltak kegyesek. Visszatérve LG-re, a Dallas eseményeit és emlékeit is ápolta, pedig őt alaposan rászedték, hogy majd visszahívják, ennek ellenére egyszerűen a karaktere semmilyen történetet nem kapott. Joggal érezhette volna, hogy becsapták, de LG jól ismerte a sorozat filozófiáját. Állítólag amúgy LG-nek is voltak beavatkozásai, mégis megmaradt a természetes voltában is, egyébként a Dallas színésznői közül és úgy általában véve a filmvilágban a plasztika akkor már nem volt tabu, sőt elkezdett terjedni. Így egyesek elég fiatalon is éltek a lehetőséggel. |
53167. Americanlife (2026-04-24 20:52.19) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Tacchinardi 53166. hozzászólására) |
| VP...jól nézett ki de a Dallas alatt is látszott már a plasztika...a dzsungelben örüljünk h túlélte így is...;-))) Hívták a Conundrumba, de mivel nem garantálták, h az utolsó rész lesz, így nem vállalta...a 2004-es dokuban szerepelt, ott látszott a plasztika, 1991-ben még kevésbé |
| 53166. Tacchinardi (2026-04-24 13:15.46) - (válasz Americanlife 53165. hozzászólására) |
| Érdekesek ezek LG-ről… igen élete, színészi teljesítménye, magánemberként a hozzáállása a Dallashoz stb. le a kalappal, tényleg legendának gondolom. Sikertörténet. Tény és való, ennyi sok éven keresztül pont ilyen legkülönbözőbb történéseket ugyan melyik színésznő lett volna képes ennyire profin lehozni? Szerintem is az egész sorozatot nézve Samanthával kapcsolatban a vége sztori volt nagyon nem szimpatikus (nyilván nem ő akarta, hogy ilyen hülye történést kapjon) Fiát hátrahagyva az országot is messzire elhagyja azzal a Donnal akivel a legkevésbé kombók. Abban pedig (ez főleg szubjektív) Samantha elütött a színésznőtársaitól: ahogy telt az idő, évről évre ő egyre csak jobban nézett ki! LG-nek egész egyszerűen jól áll a kor. Többek meg “szépségműtétek”hez nyúltak amivel csak tovább rontottak a helyzeten. Pl. épp Pamela és Jenna… Az egyébként igaz lehet?, hogy Pamela a sorozat vége felé, ha akart volna sem térhetett volna vissza már; mert a színésznő annyira elcsúfítatta az arcát, hogy a kamerák előtt emiatt vállalhatatlanná vált? (gondolom még úgy sem tudták volna beleírni: az autóbaleset miatt torzult el ennyire) |
53165. Americanlife (2026-04-20 15:06.26) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Korábban már felmerült az a téma, hogy Linda Gray-t kirúgták a sorozatból egy rövid időre, de aztán visszavették. Nos, egy nyilatkozatot láttam a FB-on LG-től, amelyben elmeséli, hogy annak idején rendezni akart, de ezt nem engedték meg neki. Korábban egy évig járt egy rendezőnőhöz, aki felkészítette úgymond a rendezés tudományára (belső körben), és azt mondta neki, úgy érzi már itt az ideje, hogy belevágjon, csinálja csak. LG kérése falakba ütközött, jóllehet addig csak LH és PD rendezett epizódokat, a női főszereplők közül senki más (ill. később Susan Howard). Amikor LG előállt a kérésével, akkor kirúgták, de ez csak elméletileg történt meg (sejtés szerint így akartak ráijeszteni, hogy ne zaklassa őket a rendezési lehetősséggel). Ekkor, ami már ismeretes, LH közölte, ha LG megy, akkor ő maga is. Nyilván ezt nem akarták a készítők, így ennek köszönhetően LG maradt és az álomévadban már rendezhetett is egy epizódot, majd a későbbi évadokban még 4-et. Ez azért is volt nagy szó, mert a sorozat nem csak a képernyőn volt hímsoviniszta, de a való életben is. Más dolog, hogy a többi női főszereplő közül senki sem akart rendezni Susan Howard-on kívül, hiszen épp elég pénzt kaptak a szerepért, és ambíció sem volt eziránt.
De hogy ezt most miért írom? Ugye a Donna Reed évadban voltunk, amikor ez történt. Igazság szerint, ahogy PD is említette, 7 éves szerződése volt mindenkinek, PD nem hosszabbította meg (sőt a karaktere halálát kérte), míg CT-től megváltak, de beígérték neki, hogy később visszatérhet. Jogilag LG-től is megválhattak volna mindenféle hercehurca nélkül, hiszen lejárt szerződése volt. Más dolog, hogy Donna Reednek, meg 3 éves szerződése volt abban a pillanatban, amelyet az első évad után simán felbontottak, kockáztatva a jogsértést, a színésznő jogosan kapta meg a kártérítést, amelyet sajnos nem tudott már sokáig élvezni. Tehát Sue Ellen karaktere maradt volna, hiszen mindenki tudja, hogy a Donna Reed évad Bobby halálával és Lucy esküvőjével ért véget. Sue Ellen karaktere akkoriban megint az alkoholhoz fordult, és feltűnt Dusty is az évad végén. Tehát Sue Ellen karakterét nem akarák kiírni, sem meghalasztani, szimplán másik színésznő vette volna át a szerepet (ha valóban komolyan gondolták a kirúgást, és nem csak ijesztgetés volt, hogy a színésznő kedvét elvegye a rendezéstől). Bele sem merek gondolni, ha ezt meglépik, akkor milyen lavina indul el, hiszen a Donna Reed csere pont eléggé kiverte a biztosítékot a nézők körében. Pláne az álomévad úgy kezdődik, hogy egy alapszereplőt eltemetnek, és visszatér BBG, ha most még Sue Ellen-t is más játszotta volna abban a pillanatban, akkor szerintem a sorozat nagyobb csorbát szenved. Hiszen köztudott, hogy alapszereplők lecserélését ennyi idő után a közönség nem szokja meg, sőt! Az másik kérdés, hogy ugyebár LG talán pont az álomévadban volt a legerősebb, az alakítását és Sue Ellen történeteit illetően is. Pl. amikor az utcán részegen bolyong, vagy a detoxikálós jelenetei, majd a gyors rehabilitáció és az újjászületés. Nagy kár lett volna, ha ezeket az epizódokat nem LG-jel látjuk, hanem egy új színésznővel. Téves eszme, hogy az álomévad végén akarták kiírni Sue Ellent és LG-t, azzal, hogy felrobban az irodában. Hiszen addigra már LG rendezett, sőt a szerződése is meghosszabbításra került. Az pedig szerintem a készítőknek is nagy lecke volt, nem csak jogilag, de a közönség szempontjából is, hogy alapszereplőt nem cserélünk le 8-9 év után. Így volt az, habár VP biztosra mondta a távozását, de Pamela sorsát sosem merték teljesen lezárni (a halálát megerősíteni). Sheree J. Wilsonnál biztosra mentek, mert a színésznő hajthatatlan volt a terhessége miatt, jóllehet az már a záróévad volt, vagyis nagyon arra utalt minden jel, így még valahol ez a haláleset tudott történeteket is kreálni. Mindenesetre LG sorsa csak ideig-óráig oldódott meg, végül nem azért menesztették, mert rendezett, és nem is azért, mert Sue Ellen karaktere megújult, hanem a nézettségi adatok és a költségvetés romlása miatt meg kellett válni azoktól, akik a pénzt vitték. Ugyan LG-t LH megint a védelmébe vette, ugyanakkor Sue Ellen történeteit is úgy írták, hogy a karakter távozása bármikor időszerű legyen. JR-tól elvált, nem lakott már SF-ban, az önálló történetei pedig nem voltak már annyira érdekfeszítőek sem. LG azt nyilatkozta, hogy ugyan közös megegyezés történt, de ez inkább egy kikényszerített lépés volt. 1989-ben a karakter az újdonsült szerelmével Londonba utazik, de akkor még nem úgy tervezték, hogy hosszabb távra, sőt a színésznőnek felajánlották, hogy időnként visszatérhet. Azonban azt elfelejtették közölni vele, hogy egyszerűen nem írtak történeteket Sue Ellennek, így LG szereplése is okafogyottá vált, a főcímbe sem került fel. Tehát ez egy kikényszerített búcsú volt, amire LG azt reagálta: a Dallas mindig is férfiközpontú sorozat volt, férfiakról férfiaknak, férfi hatalommal, hímsovinizmussal. A nők mindig megkapták a helyüket, és sosem kerestek pl. annyit, mint a férfi kollégáik (ez volt BBG távozásainak oka is). Tény, hogy LG elválása barátságos volt, hiszen a karaktert néha emlegették, majd a Conundrumba, és minden folytatásba visszavárták és a színésznő élt is a lehetőséggel. Ő maga mondta meg, sőt VP és LH is, hogy egy nő karrierje mindig hamarabb véget ér, és ezt el kell fogadni, az akkor 48 éves Linda Gray helyét átvette a feleannyi idős Cathy Podewell, még akkor is, ha a néző sejtette, hogy JR nem Cally mellette fog megöregedni. Azonban LG már csak azért is kezelte jól az egészet, mert anyagilag stabil lábakon állt, sőt PD mellett ő volt a másik, akinek a Dallas után a karrierje nem feneklett meg, sőt...és ezzel a lehetősséggel, valamint a sorozat emlékének ápolásával mindig együtt tudott műküdni a színésznő, nagy szerencsére. Ha azt nézzük, akkor a többi főbb színésznő inkább keserű szájízzel távozott. BBG kétszer is, teljesen nyugdíjba vonult, és soha többet nem érintkezett a sorozattal. CT ugyan megértette a távozásának az okát, és bár a 2012-es folytatásban szerepelt, de Lucy karakterével nem tudtak mit kezdeni. VP saját karriert épített, Susan Howard pedig bizony sokáig orrolt rájuk, bár később nála is megtört a jég. Sheree J. Wilson távozása kérésre történt, míg Priscilla Presley saját maga kérte a karakter kiírását, nem volt már se a gázsira, se a szerepre szüksége, hiszen más érdekeltségeiből jelentős vagyonra tett szert. Annyit keresett egy epizóddal is, amennyit más emberek 3-4-5 év alatt. LG amúgy egyfajta forradalmár is volt a lépésével, hiszen így elérte azt, hogy ne csak a férfiak uralják 100%-ban a sorozatot, hanem nők is rendezzenek. Tény, hogy valószínű így is úgy is kiírták volna őt, hiszen Sue Ellen karaktere bár megújult, de hosszabb távon már nem volt érdekes a néző számára, és valahogy örökre le tudott számolni JR-ral. Más dolog, hogy a kiírása irreális volt, mert egy ilyen kaliberű nő a gyereke mellett maradt volna Dallasban, ha még külön háztartásban is, sőt nem ilyen kaliberű pasival lép le pár hónap után a tengerentúlra. Innen is érezni lehetett, hogy vágják a centit, mert már egy évvel korábban akartak megválni Sue Ellen karakterétől, de akkor LH még meg tudta menteni LG-t, viszont SK-t már nem annyira, bár Ray visszatért a ranch war-re, de utána őt is végleg kiírták, leszámítva a Conundrumbeli szereplését. |
53164. Americanlife (2026-04-13 23:58.18) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A retconoknál a Dallas esetében 3 sztorit hoz fel:
1. Ki Charlie apja? 2. Dusty neve és kiléte, ill. Amy halála és a ház sorsa 3. Az egész álomévad |
| Vélemények | Americanlife, 2026-06-25 22:24 | 53193 hsz |
| A Legjobb beszólások | Lifeisamovie, 2026-05-17 16:09 | 318 hsz |
| Szereplők kilépése,visszatérése | Lifeisamovie, 2026-05-07 09:32 | 406 hsz |
| Melyik a legjobb jelenet? | Lifeisamovie, 2023-06-06 15:23 | 6 hsz |
| Kedvenc szereplőd | Opticum, 2020-12-12 09:16 | 281 hsz |
| Kérdések | Quantumleap, 2019-09-07 20:16 | 1553 hsz |
| A Dallas sorozatok openingjei és endingjei | Tündérke:-), 2019-03-21 10:56 | 45 hsz |
| Ki a leghelyesebb? | Viola Bulldog, 2015-01-15 11:43 | 37 hsz |
| Epizód összefoglalók | Csanandri, 2013-04-08 19:05 | 380 hsz |
| Spoilerek-csak kíváncsiaknak | Dasztifárló, 2012-09-03 15:21 | 238 hsz |
Összes Dallas fórum (18 db) | ||
| Dallas adatlap |
| Eredeti cím: Dallas |
| Évszám: 1978 |
| Szereplők: Larry Hagman, Ken Kercheval, Patrick Duffy, Linda Gray, Barbara Bel Geddes... |
További információk |
