Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-06-20
Ghost - Rite Here, Rite Now
Kinyírni a világot
Motorosok
Szuperék

2024-06-13
Agymanók 2.
Én vagyok a kapitány
Sirocco és a szelek királysága

2024-06-06
A figyelők
Az arcuk mindig előttem lesz
Bad Boys: Mindent vagy többet

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
A hónap dolgozója
- TV2 Comedy, 21:00
Holtodiglan
- Film Mánia, 21:00
Joker
- Filmbox Premium, 21:50
A Nagy Fal
- TV2, 22:00
Kettős játék
- RTL, 22:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Fred Tatasciore (57)
James Belushi (70)
Harsányi Gábor (79)
Helen Hunt (61)
Simon Callow (75)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
- Filmes Sámánok Rendje -
Dallas (sorozat) - Vélemények
Mit hallgatsz most?
Rap,Hiphop

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A védelmező 3. aaaaa
Owen Teague aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... végére

Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-08-28 22:39.07
The Most Wanted Man, 4*

De minden jóindulatom benne van.


A nimfomániás, 2. rész - Vélemények

2014-08-28 11:42.20
Valószínűleg. Ki tudja, majd meg kell nézni a rendezői változatot is.


2014-08-28 11:41.33
Rendezője válogatja. Néha jó is az ilyen befejezés, mert ránk bízza a magyarázatot.


Az üldözött (2013) - Vélemények

2014-08-28 10:08.33
Ma nézem moziban, már alig várom :)


A nimfomániás, 2. rész - Vélemények

2014-08-28 10:08.02
Nem mondtam, hogy sikeresen felfedezte a női lélek minden bugyrát, csak az eddig összeszedett tapasztalatait rakta a filmbe.

SPOILERES
Egyébként érdekes az, amit mondasz a lezárás okáról.
Szerintem az lehetett a nem látott gyilkosság oka, hogy nem hagyta, hogy önmagát így a rontásba vigye Skarsgard figurája, akkor inkább ne is éljen, vagy mert végleg szakítani akart Joe ezzel az életformával és ezt az erőszakot így annak is kezelte, tehát személye elleni támadás volt, így meg kell halnia a jó öreg Stellannak.

És, hogy őt mi késztette? Valószínűleg azok közül az egyik, amiket felsoroltál. Lehet, hogy csak ki akarta használni a lehetőséget végre, utoljára. Vagy eddig nem izgatta fel úgy igazából semmi, csak a kiszolgáltatottság volt eddig ilyen hatással rá.
Nem tudom, de egy magyarázat kijárt volna a jelenet mellé.


Star Wars III. rész - A sith-ek bosszúja - Legjobb Sith

2014-08-28 10:02.47
Biztos jó a karizmája :D


2014-08-28 01:40.50
Bebújt a szobanövény mögé, mi?
Mindig ezt csinálja....:D


2014-08-28 01:34.57
Hát ha ilyen hülye, hogy nem vette észre a mögé settenkedő, valószínűleg mezítelen náci sith nagyurat :))) Mélyen alhat.


2014-08-28 01:29.27
http://www.youtube.com/watch?v=R-7ybCze-Cg

Ne haragudjatok, de ezt nem hagyhattam ki :D


A legjobb filmzenék!

2014-08-28 01:24.22
Nekem is ez a legnagyobb kedvenc tőle :))


2014-08-28 01:24.09
A mai napig a kedvenc filmzenei albumaim egyike. A tökéletes szó kevés rá.


Időbanditák - Vélemények

2014-08-26 23:45.55
Terry Gilliam nagy mesemondó, és vehetjük ez esetben a mesét szó szerint is, hisz mást sem csinál, mint gyermektörténeteket mond el a maga elvont, sokszor elborult módján. No mondjuk tud ő mást is elővenni a tarsolyából, de emlékeim szerint többször ámultam a bizarr, de gyerekes alkotásain, amit mindig megtöltött abszurd, pythonos humorával és valami keserédes életérzéssel.
Az Időbanditák még rendezői és írói életének fiatalságában készült. Nem volt kiforrva a stílusa, nem volt elég tőkéje sem. De segítségére voltak régi pajtásai, a Monty Python csoport tagjai, különösen Michael Palin, aki később is szívesen segítette és itt is elvállalta az írás felét. Mi is ez a film? Egy olyan gyermeki álomvilág, amihez hasonlót már többször láthattunk, pl. a Toy Story és a Lego-kaland is ilyen, avagy a szobában található játékok megelevenednek és berántják fiatal hősünket egy nagy kalandba. Jelen esetben a történelmet végigharácsoló néhány törpe menekülésük közepette elsodornak magukkal egy kis angol, nem túl boldog kisfiút, akinek ezután együtt kell velük tartania az ókortól a középkoron át egészen más világokig, és végül együtt le kell győzniük a nagybetűs gonoszt.
Egyetértek abban, hogy nem tartozik Gilliam legkedvelhetőbb filmjei közé. De nem mondhatnám, hogy teljesen reménytelen. Összeszedték hozzá a világ összes törpe színészét, ami már eleve furcsa. (És szinte mind volt ewok is XD) Egy nem rossz kisfiút és sok olyan színészt, akik úgy gondolták, hogy néhány percre beugranak, ami jó színt adott szerintem az egésznek. Volt itt Cleese és Palin a Python családból, de láthattuk Ian Holmot, David Warnert, a nagy Ralph Richardsont, Peter Vaughant és a legnagyobb WTF vendégszereplőt, Sean Conneryt. Na most hogy ő hogy tévelyedett ide, fogalmam sincs, de meglepő egy ilyen műben őt látni.
Még akkor is, ha tényleg nem sikerült egy "jó"-nak értékelhető történetet belecsempészni az Időbanditákba, azt nem mondhatom, hogy nem voltak benne emlékezetes és ügyesen kivitelezett részei. Azt viszont minden panaszkodónak aláírom, hogy a törpék idegesítőek voltak. Nem mindig, de többnyire. Én magyarul néztem és úgy talán ez halmozottan igaz, de a torz hang ezen csak rontani szokott, úgyhogy gondolom feliratosan sem lehetett üdítőbb élmény.

Ezt a filmet sem tagadhatja le a direktor úr, annyi szent. Színészválasztásban, díszletben és hangulatban nem üt el a többi korai rendezésétől. Ide is sikerült belecsempésznie azt az időnként idegeket tépázó, sötét, abszurd, megfoghatatlan, futurisztikus gondolatvilágát, amit megszoktunk és szeretünk tőle. Így a rajongói számára ajánlott, egyébként én sem tartom szerencsés választásnak. Nem erről a filmjéről érdemes őt megismerni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-08-26 21:23.55
Időbanditák, 3*


Diadalmas szerelem - Vélemények

2014-08-26 12:10.35
Már 4 évvel ezelőtt is megláttam a lényeget Michael Powell filmremekében, de tény, hogy azóta én is sokat változtam, a szemléleteim is és már látom azokat a finom apróságokat is, ami akkor még nem lehetett kristálytiszta.

1946-ban még nem igazán élte fénykorát a technicolor, sőt, egészen a 50-es évek második feléig igencsak spóroltak a színekkel. Csakis a sok pénzt felélő eposzoknak jutott ki abból a jóból, amit a színes mozi kínálhatott a kezdetekben.

Kívülről ez csak egy fantáziadús romantikus filmnek tűnik, de most már megértettem, hogy miért kellett ennyi pénzt is energiát fektetni bele. Nem csak egy mezei romantikus alkotást láthatunk a Diadalmas szerelem (ami meg egy langyos fordítás) személyében, hanem egy poszt világháborús politikai filmet is, aminek a propagandája enyhén szólva is túl sokat kacsint ki a játékidő alatt. Bár a propaganda szó elég pejoratív, most nem tudok máshogy fogalmazni. Amit én látok, az a szövetséges országok erős jelenléte a történetben, és az a mondanivaló, hogy létezik halál utáni élet és minden hősiesen harcoló katona ott sorakozik….de csak ezeknek az országoknak van fenntartva, ahogy látom :) Egy darab német, olasz vagy japán ember sem jelenik meg a filmben.
Lehetne mindez zavaró is, mert nem igazán a megbékélést célozza meg, de másfelől meg tudom érteni. Ingoványos volt ekkortájt a nemzetközi talaj és a forgatás is valószínűleg belelógott még a háború végébe, így nem lehetett még kilátni a ködből, hogy a film egyik eszközével éljek. A megnyugtatás volt elsődleges, a szövetségek erősítése és ilyen szempontból szépen összehozták ezt a filmet. De nem ez az egyetlen, amit érdemes dicsérni és magasztalni a Diadalmas szerelemben, hiszen hatalmas kultuszt és elismerést növesztett magának ettől függetlenül is.
A mű páratlan látványvilággal rendelkezik. A menny kissé modern, futurisztikus, nyers ábrázolása és precíz kivitelezése – ami egyébként az egész filmre jellemző – még mai szemmel is egyedi és megismételhetetlen. A korához képest nagyon fejlett effekteket használtak, jóval megelőzve saját idejét. Élethű makettek, éles vágások, okos szín és zenehasználat (mindkettőnek volt külön kis szerepe a sztoriban helyenként).
Szerintem meg sem kell említeni a nagyszerű színészi játékot. Minden szereplő nagyon passzolt. David Niven és Kim Hunter valóban tökéletes mintapéldányai saját nemzetüknek, és a mű egyébként ezt nyíltan vállalja is, hogy nem véletlen ez nemzetütköztetés, illetve nemzet-összekapcsolás, ha lehet így mondani. De ha nem ezzel a szemmel nézzük, akkor is, David Niven, mint angol ejtőernyős és hamisíthatatlan gentleman (talán fajtájának utolsója) megint sziporkázik a szerepben. Talán életének egyik csúcspontja is volt a valóság-álom, őrület-józanság között lavírozó Peter Carter karaktere. Kim Hunter pedig nem is robbanhatott volna be jobb szereppel. De itt a mellékszereplők is nagyon hangsúlyosak, mert Peter sorsáról ők döntenek. Talán a jobb jelenetek is inkább hozzájuk köthetők.
A mennyei bíróság scene a világ legjobbjai között van, főleg ha a néző a dolgok mögé lát, mert akkor egy egész történelmi és politikai kórképet kapunk. De ha már jelenetek, a felfelé futó, mennybe vezető lépcső azzal a bizarr zenével is eléggé legendássá vált, nem véletlenül. Vagy Carter agyműtéte, amit Karinty Frigyes Utazás a koponyám körül című műve ihletett meg (nem ő az egyetlen magyar, akinek köze volt a filmhez).
Szóval el van látva ez a sztori legendákkal, és ez a sok apró egy nagyot tesz ki. A Diadalmas szerelem maga egy legenda. Egy kultikus mű, amit kötelezővé tennék filmes iskolákban. Az idő vasfoga nem tudja megfogni már lassan 70 éve, minden perce élvezetes és gyönyörűen kidolgozott. Ez az kérem szépen.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-08-26 11:25.16
A Matter of Life and Death (1946)

még mindig 5*


Richard Attenborough - Vélemények

2014-08-25 22:53.06
Így van, well said.


2014-08-25 11:08.43
Borzasztó ez az év művészhalálozások terén.

Nyugodjon békében Sir :(
Nagyon fog nekünk hiányozni.


Csillagainkban a hiba - Vélemények

2014-08-22 00:39.17
Ez a kis tinimuri határozottan a jobb fajtákból való, sőt, az utóbbi idők - mivel ez a felhozatal igen szegényes az igényesség terén manapság - legjobbjai között is lehetne akár.
Nem rajongok a romantikus filmekért, kiváltképp ha ez a korosztály képviselteti magát benne és bevallom úgy álltam neki, hogy nem fogom vissza magam, ütöm ha kell. De nagy meglepetésemre egy kellemes csalódás lett a végére. Már nagyon régóta vártam egy olyan műre e témában, ahol nem a nagyon gyönyörű ember szeret bele a nagyon gyönyörű emberbe...a Csillagainkban a hibával ez a vágyam NEM teljesült, csak kiegészült egy jó kis rákkal, ami főszereplőinket marcangolta és a könnyeket útjukra engedte a mozinézőkben.
Az ilyenfajta történet szinte nem tudja megúszni a csöpögést és nyáltócsákat. Bőven benne van a pakliban a klisék egymásra halmozása, amit ügyesen került ki Josh Boone (vagy a könyv írója, amihez nem volt szerencsém, szóval nem tudom). Tényleg egész kellemes lett a végeredmény, meg merem kockáztatni, hogy a színészek miatt. Nem volt túljátszva senki, nem volt elhanyagolva egyik szereplő sem, igazán jól megválogatták a fiatalokat és a szülőket is. No meg Mr. Slusszpoén, aki jó ütést vitt be a szereplőinknek és magának a történetnek is, a nagy Willem Dafoe. Az ő jelenete volt a legmeglepőbb, és abszolúte pozitív értelemben. Ott láttam már, hogy egyenesen a sablonokkal ellentétes irányba fut a film és ez kedvemre való volt.
Nem egy mondanivalót fedeztem fel a filmben. És itt vagyok kicsit bajban, mert van, amit annak a "tipikusnak" tartok, amit lehet hatásvadásznak is hívni, de van itt olyan mondanivaló is, ami érzi azt, hogy nem szabad "tipikusnak" lennie ennek a filmnek és ezért a szív helyett inkább az agyat célozza meg, ami a gyász utáni továbblépésre buzdít és a feledés fontosságát is vitatják benne. Ezek szép üzenetek. De mind emögött ott voltak az amszterdami lepukkadt Willem Dafoe gonosz szavai, hogy "this is a fiction", ami a filmbéli könyvre utalt (tudom, hogy ez a film végén tisztázásra került) és ez a mondat olyan hangsúlyosnak tűnt, hogy akár kivetíthetnénk a filmre is. Gyönyörű és egyedülálló történetecske, de nem tökéletes. Megvolt az a néhány színfolt, ami miatt mégsem lesz a kedvencem. De a 4* dukál. (Zsepi nem fogyott, az nem a stílusom)


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-08-22 00:14.11
Csillagainkban a hiba, 4*


Capote - Vélemények

2014-08-19 15:48.31
Capote. Mikor a film felénél tartottam úgy éreztem, hogy elég félrevezető címet adtak ennek a filmnek. Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy mikor ránéztem a címére, egy portréfilmet vártam az író életének főbb állomásaival. Ehelyett a legsikeresebb művének - a Hidegvérrel-nek - keletkezési körülményeivel foglalkozott a film, azon belül is inkább az egyik elkövető, Perry és Truman érdekes, de annál elmélyítettebb kapcsolatáról.
Utána nem bántam meg, mert így is gyönyörű lett a végeredmény. Elsősorban Philip Seymour Hoffmannak köszönhető ez természetesen, aki minden lélegzetvételével teljes mértékben Capote volt. Alig láttam benne magát a színészt, csak az írót. A hanglejtése, a mozdulatai, még a nézése is....mintha sosem lett volna P.S. Hoffmann. Ez ám a páratlan és gyémántot érő castingolás, az az Oscar szobrocska szerintem örömtáncot járt örömében, hogy ilyen rátermett gazdát kapott.

Megértem, a one man showként írjuk le a Capote-t emiatt, ami már halmozottan is igaz sajnos, hiszen a távozásával még inkább felerősödött irányába az imádat a hiánnyal egyetemben. Egy élő legenda volt, betölthetetlen űrt hagyva maga mögött. Igaz még így sem ezt tartom élete legjobb szerepének, de határozottan a top 3-ban van. Nincs olyan szerep, ami kifoghatott volna ezen az emberen. Nagybetűs színész, nagybetűs művész és ember.

No de visszatérek magához a filmhez is. Ha a Hoffmann-tragédiától eltekintek, én nem találom ezt teljes mértékben egyszemélyes shownak. Mert én nagyon büszke voltam Clifton Collins Jr.-ra, aki egy méltatlanul keveset emlegetett karakterszínész és itt talán élete legjobbját hozta. Kiváló mellékszereplőnek bizonyult. Mellettük még a többiek egyébként korrekt játéka is eltörpült.
Mychael Danna-t is meg tudnám dicsérni a gyönyörű zongorajátékáért, én is ehhez a hangszerhez nyúltam volna a helyébe, mert ezzel lehet legszebben mélyíteni a drámákat.

Ha a tartalmát nézem, akkor azt mondom, hogy nem tudom megérteni a fanyalgókat. Szerintem sem lagymatag, sem unalmas nem volt a film egyáltalán. Perry és Truman közötti párhuzamot szépen kifejtették, ahogy az egyiket ismertük ki úgy ismertük ki a másikat is. Nagyon tetszett Capote és a közeli barátai és ismerősei viszonya is, hogy mikor veszi fel és veti le azt az álarcot, amit a társadalom rákényszerít. Nagyon precíz és kiélezett ábrázolásokat láthattunk, szerintem ez a film igazi erénye Hoffmann mellett.
Nekem egyedül az volt a bajom, hogy 100%-ban a Clutter-gyilkosság és elítéltjei körül forgott a sztori, és Capote személyiségéből csak egy szeletet láthattunk, mikor annyit néztem volna még Philipet a bőrében brillírozni. Valóban egy élmény volt. És szerencsésnek érzem magam, hogy az In Cold Bloodból készült adaptációt láthattam + Capote-t vendégszerepelni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-08-19 13:41.56
Capote (2005), 4*


Csengetett, Mylord? (sorozat) - A legjobb jelenetek a sorozatból:

2014-08-19 00:08.25
Az örege azt hiszi, karácsony lesz :D


Jávor Pál - Vélemények

2014-08-18 15:40.34
Én sem vagyok túlságosan oda érte.
Tipikus bonviván, akit minden nő szeretne, mert jóképű és általában a gazdag polgári rétegből, vagy a legfelső rétegből kikerült embereket játszatták el vele.
Lehet, hogy jó színész volt, de én akaratlanul is mindig a szerepeivel azonosítottam, amik nem voltak túl változatosak. Karády barátnéjával együtt nem tartoznak a kedveltjeim közé.


Csengetett, Mylord? (sorozat) - A legjobb jelenetek a sorozatból:

2014-08-18 15:37.58
Biztos a ti orrotokat is zavarta valami furcsa szag a pincéből, és mondtátok, hogy ennek a bornak a minősége azonnal ellenőrizendő :)))
Megértelek, én a kiváló meggyes lepénynél érzem ugyanezt :)


2014-08-18 12:31.41
*ba


2014-08-18 12:31.29
Mivel reggel beleléptem arrafelé néhány üvegszilánkban, gondoltam, hogy már megint ti voltatok. Utálom, ha oroszosan isztok :)


Serenity - Vélemények

2014-08-18 10:51.53
A Walking Dead nagyon nem ugyanaz. Az egy több évados sorozat, amit nem lehet összevetni egy olyan társával, ami egy évadig ment, utána egy épphogy 2 órás filmmel le kellett zárni.

Most néztem újra ezt is és a Fireflyt is, majd a mostani észrevételeimet is kifejtem mindkét helyre.


Csengetett, Mylord? (sorozat) - A legjobb jelenetek a sorozatból:

2014-08-18 09:37.07
Igazán sajnálom, hiányoztál a Meldrum háznak :)
Azért remélem nem hagytad magad, Teddy keze néha ingoványos talajra téved, ha egy magadfajta mosószappan szagú lány van a közelében :)


2014-08-17 22:28.18
Na mi volt ez a hosszú idő tápiókapuding szünet, te rossz kislány ( pont passzolsz Jameshez, akit azért küldtek k ia szobából, mert rossz kisfiú volt :D )


A galaxis őrzői (2014) - Vélemények

2014-08-17 22:27.24
Nekem aztán mindegy. :D


elejére ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk