Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Kosarad tartalma
A kosaradban 5 DVD van.
Mozgasd az egeret ide, és megmutatjuk tételesen a tartalmát!
Rendelésed véglegesítése

Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-06-06
A figyelők
Az arcuk mindig előttem lesz
Bad Boys: Mindent vagy többet

2024-05-30
A szirén
Amikor leszáll az éj
Anyai ösztön
Garfield
Gekijoban Haikyu!! Gomi Suteba no Kessen

2024-05-23
2550
A Hold Sötét oldala
Furiosa: Történet a Mad Maxből

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Dűne - Második rész *Import-Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
V mint Vérbosszú
- Film Café, 22:55
Fejlövés
- Film+, 23:00
Egy fiú hazatér
- Paramount Network, 23:15
Aljas nyolcas
- HBO2, 23:20
Becstelen brigantyk
- Moziverzum, 00:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Keith David (68)
Bruce Dern (88)
Angelina Jolie (49)
Sean Pertwee (60)
T. J. Miller (43)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Hiányzó filmek a Filmkatalógusról!
2022-es választás
Hívatlanok 2. - Éjjeli préda - Vélemények
Coherence - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Dögölj meg, drága Mona! aaaaa
Adéle Exarchopoulos aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... végére

Dan Hedaya - Vélemények

2014-11-13 00:08.40
Én mostanában sűrűn találkoztam ezzel az emberrel (persze nem szó szerint), akinek a tehetségét csak most vettem még észre, pedig kis alsós korom óta látom filmekben, mondhatni felnőttem rajta.

Nem csoda, hogy a 90-es években végig és a 80-as évek második felében levakarhatatlan ember volt Hollywoodban. Még akkor is, ha a VHS korszak tucatszámra termelte ki a hozzá hasonló karakterszínészeket, valahogy őt mindig el lehetett választani a többi közül. Bármilyen kis jelentéktelen szerepre kérték fel, mindig teremtett magának jelenlétet és ez az, amit baromira tudok tisztelni egy színészben.
Nem csak asszisztált némán, hanem mindig próbált erős lenni. Karizmatikus, szúrós szemű (amúgy jól is játszik vele), férfias és egy rendező se szokta megállni, hogy ne adjanak klasszikus egysorosokat a szájába. Ez az ember jó fej :)
Különösen érdekes, hogy a barna bőre miatt minden második szerepe digó, holott ő egy szíriai származású zsidó, és kemény brooklyni akcentusa van. Nem is tudom, hogy zsidó szerepet eljátszattak-e vele valaha is, és szerintem ezen az olaszos beskatulyázáson már ő is röhöghet.


iMDb Top 250 - Hány filmet láttál a listáról?

2014-11-12 09:29.12
Én azt mondom, hogy Nolan mesternek helye van azon a listán, bőven. Ő korunk egyik nagyágyúja, de az nagyon is igaz, hogy azért a top 10-be, sőt, 30-ba se tenném be. Azért vannak klasszikusok, amiket nem kéne megelőznie. Persze nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni, de ha ez egy hivatalos filmszakik által összeállított listája lenne valami ezzel foglalkozó nagy trösztnek, akkor hátrébb kéne rakni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-11-11 11:47.05
:D


Bronxi mese - Vélemények

2014-11-09 18:13.21
Nem is hiszem el, hogy én ezt két éve láttam először. Mintha csak tegnap lett volna.

Ma is újranéztem és szerintem most még jobban tetszett. Most még inkább átjött számomra, ami első nézésre csak halványabban: hogy ennek a történetnek a lelke nem más, mint Chazz Palminteri. Most utánanéztem és nagyon sok gyerekkori élményét írta bele, sőt, még a neveket sem változtatta meg. Őt Calogero-nak hívják eredetileg és az apját is Lorenzonak. Biztos vagyok benne, hogy Sonny sem kitalált, mert mindig nagyon kardoskodott amellett, hogy csak ő játszatja el, másnak azt hiszem nem akarta ezt átengedni. És ez nagyon szép dolog. És az, hogy Robert De Niro-t bízta meg a rendezéssel, a másik szép dolog benne. Ez kettejük filmje, mindent ami benne látunk ennek a két legendának a keze nyomát viseli magán és szerintem ez adja az egésznek a pikantériáját.


(SPOILEEER)
Abszolút igaz, hogy kevesebb lenne a film, ha rövidebb lenne. És szerintem kezdem kapiskálni a baseball ütős férfi lényegét is. Szerintem ott azért lőtt Sonny, mert Pesci állítása szerint régi barátok, és ez az olaszoknál egy nagyon erős kötelék. Mintha a familiárisa lenne, egyfajta patrónus. Ezt szebben a Keresztapa mutatta be a temetkezési vállalkozóval. És így ha Pesci-t bántották, akkor Sonnyt bántották vele és ezért lőhetett.

Vagy még arra is gondoltam, hogy Pesci karaktere egyfajta utód akart lenni azon a környéken, mert mondta Sonny halála után, hogy ő fog egy darabig ott igazgatni.
Nem tudom, ha valami más a magyarázat, az még jobb, mert néha jobb nem rájönni a dolgokra, ettől lesz az egész szebb és érdekesebb.


iMDb Top 250 - Hány filmet láttál a listáról?

2014-11-09 17:29.46
a nép :)


2014-11-09 17:22.20
Mondjuk mióta bollywoodi produkciókat is beemelnek közéjük, nem csodálom, hogy egyre kevesebbet láttam.


2014-11-09 17:17.15
210-et, ha jól számoltam. De ez olyan gyorsan változik manapság. A legutóbbi listáról, amit letöltöttem még jó 4-5 éve láttam 225-öt is.


Volt egyszer egy Amerika - Vélemények

2014-11-09 00:04.53
Nem tartom valószínűnek, hogy Sergio Leone nevét bárkinek is be kell mutatni. Ez az ember a western rendezők koronázatlan királya, az amerikait az olasz stílussal keverő alkotók főhercege és a bokacsattintós, maszkulin erejüktől duzzadó férfijellemek mesteri prezentálója. Ő valami teljesen új színt adott a korszak filmtörténelmének. Felemelt színészeket égi szférákba, sőt, újraélesztett egy elkopott zsánert is. Na jó, annyira nem volt elkopva, de nem volt sosem akkora súlyuk, mint az ő keze alatt. Sokan nem értenek velem egyet és inkább a tisztán amerikait szeretik, nem keverve. Nekem tetszik ez a kis spagetti benne, amit Leone tett bele, megdobta az ízét.
Számomra nagyon meglepő, hogy hirtelenjében ilyen nagyot váltott. A western műfajából élete végén átment egy film erejére a gengszterbe. Méghozzá nem csak egy mezei, gyorsan összedobott alkotásba vágta bele fejszéjét, hanem talán az egyik legkörülményesebb és energiafelemésztőbb filmje volt ez pályafutása során, az általam olvasottak alapján. Gyakorlatilag minden szereplőre érkezett 50 színész a meghallgatásra, összesen több, mint 100. Nagyon sokáig forgatták és irdatlan mennyiségű celluloidot használtak fel. Nem kevesebb, mint 8-10 órát ölelt fel a teljes anyag, amit majd’ 4-re kellett redukálni. Elég sok pénzt öltek bele, nem is csoda. New York megfiatalítása, pláne az emigráns környéken nem 2 forint. Annyi statiszta volt, hogy hangyabolynak tűnt és mind fel is volt öltöztetve. 30 millió belepumpálva, és csak 5 milliót hozott a konyhára hazájában. Ha most lennék olyan szemét, hogy elővegyem a fekete humorom, azt mondanám, nem csodálom, hogy ez Leone utolsó filmje.
Emelem kalapom kitartása előtt. Hogy nem lett se infarktusa közben és az ajtót sem csapta rá félúton.

Megértem, ha majd kapom a csúnya szavakat a nyakamba, de akkor is. Szerintem feleslegesen vesződtek vele ilyen sokat. Engem annyira nem tudott lenyűgözni. Lehet, hogy ez azért van, mert rossz sorrendben nézegettem én az ehhez hasonló filmeket és korábban kellett volna összefutnunk. Még akkor is, ha vannak itt különbségek is, de közös vonás aztán még több van a szokványos maffia filmekkel. Igaz más esetekben mindig digók jópofiskodnak, itt pedig zsidók. Teszem hozzá, digó színészek által játszott zsidók. Tudom Leone, hogy ennek így van otthon illata, de akkor is, zsidóbban kinéző színészeket is el tudtam volna képzelni a szerepekbe. Felépítésre is nagyon hasonlatos a többivel. Az utca kölykei a bevándorló időszak kellős közepén sodródnak a történelem és a bűnözés árjával, egészen a maffia társadalom tetejéig, és innentől kezdve jönnek a konfliktusok barátok és szerelmek között. Tehát megint minden ugyanaz, egy kivétellel: mindezt majdnem 4 órában elnyújtva. Ennyiben tényleg más, mint a többi. És itt meg is éreztem az idő súlyát.

Sokszor éreztem az európai filmes szokások átültetését, főleg technikai téren. A kameramozgás, a Morriconei egy-két témás mű sokszori újrajátszását, a kimért szüneteket. Én Leone helyében még többet vagdostam volna bele, szerintem ez egy jó 2, 2 és fél órában bőven beleférő történet volt.
Persze sok mindent lehet itt dicsérni is. A színészeket elsősorban. Azért Woodstól nagyon kevés ilyen jó alakítást láttam eddig, de De Niro is hozta a szokásos zsenialitását és Treat Williams is emlékezetes volt. Danny Aiello volt még úgy is az egyik legjobb, hogy csak épphogy beugrott. Nagyon szórakoztató volt az a kis komikusabb jelenet, amit neki szántak. Joe Pesci-t mondjuk néztem volna tovább is. Úgy hallottam pont tőle vágtak ki sok jelenetet, nos nagy kár. Sok legendás részt lehetne belőle kiemelni, meg eleve az atmoszféráját, amit jobban meg sem lehetett volna teremteni, egy percig sem éreztem, hogy nem a 10-es, 20-as, 30-as évek New Yorkjában hívtam volna magamba a port, a szegénységet és a szesztilalmat, és nekem igazából ezek vitték el a filmet, nem maga a sztori. Így maradok a 4-esnél. És wow, Connellynek már kislány korában is volt egy szemöldöke.


Csillagok között (2014) - Vélemények

2014-11-08 22:39.47
Csak Nolan nem :D


2014-11-08 18:41.14
Hát ugye a legvége. Hogy most álmodja, nem álmodja. Ha álmodja az egészet, akkor vajon mikor kezdte el az álmot, és aztán jött az ötlet, hogy az egész film egy álom volt, stb. agyrémek :)


2014-11-08 18:33.18
SPOILER

De ha a könyvespolcozás csak a halála előtti képzelgés, akkor hogy tudott üzenni? Már megint úgy látom bele fogunk magyarázni annyiféle humbugot, mint az Inceptionnél, Nolan meg majd röhög magában, hogy megint hogy összezavarta a népet, mikor ő egyenesen vezetett fel mindent :D





Ó, tényleg, hogy nem említhettem Hans Zimmer azt írásomban? Szégyelljem el magam. Most megint nagyot ütött a zenéje, tökéletesen illeszkedett a műbe!!! Ügyes volt ez is, Cimi!


Gera Zoltán - Vélemények

2014-11-08 16:30.38
Nyugodjon békében :(


Csillagok között (2014) - Vélemények

2014-11-08 10:10.42
SPOILERVESZÉLY
Néha úgy tűnt nekem ez a film, mintha a tavalyi Gravitáció negatívja lenne. Ami akkor mindenkit befosatott a világűrrel és veszélyeivel kapcsolatban, szintén élve a Murphy törvénnyel, csak annak árnyoldalával, hogy ami megtörténhet, az meg is történik, és ami elromolhat, az el is romlik.
Az Interstellar egyáltalán nem kezelte fenntartással az űrt, sőt, probléma mentesen jutottak el hőseink a Naprendszer közepére, onnan féregnyúlványon át egy másik galaxisba, nem is beszélve a fekete lyukról, amihez nem semmi magyarázatot próbáltak fűzni. Amint azt szavaimból ki lehet venni, logikáját és magyarázatait tekintve nem állunk az Inception szintjén. Az űrutazás kicsit idealizálva lett, ami persze könnyen magyarázható: idő spórolás és új ötletek (megjegyzem tökéletes) megvalósítása. Örökéletű oxigénpalack, problémamentes kilövés, 23 évre elegendő élelem (??)…no de ezeket hagyjuk is, a nagy és csodálatos egész felemészti ezeket az apróságokat.

Nolan mester ismét megkísérelte kicsit továbbmenni, mint elődei, nem csak az idő egyenesén, hanem a sci-fi történelem idő egyenesén is. Nagyon tetszett, hogy milyennek látta a nem túl távoli jövő Földjét is. Itt most nem a vízhiányt emelték ki, hanem az atmoszféra ellehetetlenülését, porrá válását gyakorlatilag, az élelemhiányt és ezt mind olyan szépen és hitelesen, hogy önmagában is lehetett volna filmtéma. De itt nem állunk le. Családi dráma minden fokon, az élet nagy kérdéseinek felvetése és realisztikus szembenézés azzal, hogy az emberiségnek milyen irányban kell tovább mennie a jövőben. Hogy kéne megmenteni, egyáltalán meg lehet-e. Ez a kétségbeesett tépelődés fogott meg engem legjobban, nagyon jó volt látni Cooper mérlegelését a gyerekei és a „felfedezők” bizonytalan élete között. A tét pedig nem volt más, mint az emberiség, mi több, az emberiség ideje. Igenigen, megint az idővel játszottunk. Hajlítgattuk, ugráltattuk, magyarázni próbáltuk, megérteni próbáltuk, a főhősünk kétségtelenül ismét a nagybetűs IDŐ. Ebben volt az érzelmi töltet legjava is. Láttuk Cooper szeretteit lehagyni korban az apjukat, láttuk meghalni őket a sok év alatt, amit hőseink perceknek éltek meg. Ha valami igazán erős érzelmi folyamatokat váltott ki belőlem, az ez volt. Néha már komolyan a sírás kerülgetett, ez annyira szívszorító volt.

Viszont voltak pillanatok, ahol kicsit kiestem a film mámorából, ez pedig a fizika törvényeinek ember alkotta érzelmekkel való felülírása volt. Nem értem, hogy Nolan miért magyarázott ilyet szeretettel és szerelemmel, mert én őt nem ilyennek ismertem meg. Az első pillanat, ahol fogtam a fejem, mikor Hathaway szépen körülményesen megmagyarázta, hogy miért is ne mehetnének a bolygófelfedező szerelméhez, mikor a szerelemnél fontosabb dolog a világegyetemben talán nincs is…hehehehe, talán csak az oxigén, de ez egy szubjektív vélemény. Vagy a kedvencem, a fekete lyuk magyarázata. Miszerint ember alkotta (jó, azt speciel, amelyikben McConaughey járt) és a saját emlékei mögötti könyvespolcba bújt, ami 5D-s volt. Nagyon jó ötlet volt, ott rázott ki a hideg legtöbbször, tényleg, igazi fénypont volt, de jobb lett volna, ha nem is keresnek rá magyarázatot.Az, hogy a későbbi ember helyezte oda (és a féregnyúlványt is).....nos, rábólintottam, de jobban örültem volna, ha az "ők" kifejezés, akik segítettek nekünk nem kapott volna válaszokat.

Mindezeken kívül feledhetetlen volt. A top 3 Nolan művek között előmelegített helye van. A szereplők fantasztikusak voltak, és tényleg sokszor nagyon érezhető volt, hogy hol volt köze más klasszikus műveknek a filmhez. TARS, Cooper személyisége, Mann magánya….ezeken a helyeken éreztem némi referenciát, de ez teljesen rendben is van, ennyi kell is.
Nolan nevéhez abszolúte méltó alkotás született minden kis hibájával együtt. Mindenképpen ajánlom mindenki figyelmébe.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-11-08 09:36.06
Tegnap: Interstellar, 5*

De apróbb fenntartások mellett. Persze hatalmas élmény volt és imádtam és számoltam, 8x rázott ki a hideg tőle pozitív értelemben.


2014-11-07 18:03.26
Volt egyszer egy Amerika, 4*


Véresen egyszerű - Vélemények

2014-11-04 20:30.28
Téged még nem kérdeztelek. :)

Amúgy meghánytam-vetettem, mégiscsak 5 ez a csillagszám. Másnap újra megnéztem :)


Vándorút - Vélemények

2014-11-03 14:52.12
No igen. Ezek közül a vígjáték majdnem talált :)

Inkább dráma és útifilm.


Véresen egyszerű - Vélemények

2014-11-02 21:34.23
Ha röviden és tömören kéne megfogalmaznom az érzelmeimet eme film után, csak annyit mondanék, hogy ”WOW„. És ebben minden benne lenne. (SPOILER? Nem biztos...)
Ethan és Joel Coen. Sokszor kérdeztem már meg emberektől, hogy kik a kedvenc rendezőik, és még egy alkalommal sem hallottam, hogy valaki őket mondta volna. Pedig miket alkotnak kérem szépen!
Számomra ők egy vízen eveznek Tarantinoval bizonyos értelemben. Ő a másik olyan rendező, aki úgy keverte a stílusokat és a műfajokat, hogy egy új hibridet hozott létre belőlük, amit „tarantinofilm”-nek nevezünk, mert szinte már fogalom. Coenéknél pont ugyanez érezhető. Nem lehet megfogni és kategorizálni műveiket. Visszanyúlnak a westernhez (képileg és időzítéseket tekintve), a noirhoz (karaktervezetésben), nagyon enyhe gore-ral fűszerezve, és mindehhez hozzápakolnak egy igazán egyedi amerikai abszurd humort, ami sokszor inkább fekete humor.

Mondjuk itt még szinte egyáltalán nem domborodott ki a humora, itt inkább csak lélektan volt, jó sok vér és jó sok kutyulás a sztoriban. De mivel első filmjük, nem is számíthatunk máris tökéletességre és kiforrottságra.
És még így is azt kell mondanom, hogy ejha. Nem rossz, nem rossz, sőt! Így kéne kezdeni minden rendezőnek, illetve rendezőpárosnak a karrierjét. Nagyon ügyesen fűzték fel a sztorit, aminek a hangulatát leginkább a késleltetés és a lassúság fokozta. De egyetlen perce sem volt üresjárat, sőt, az elhúzottabb tempója épp az ellenkezőjét váltotta ki, az emberre még inkább a frászt hozta sokszor. Egy igazi lelki terror volt néha. Át lehetett érezni minden karakter kínját-bínját, sokszor túlságosan is. A képi fokozás mellett nagyon ügyes volt a hanggal való bánásmódjuk is. Kevesebb helyen volt zene, több helyen volt zavaró és feszültségteremtő nesz. Ilyen egy realista horrorfilm, egy vérbeli thriller. Ennyi, játszani kell a technikával, így bármilyen lepusztult és ingerszegény környezetet valódi csatatérré lehet változtatni.
Persze azért kár lenne kihagyni a színészeket az elemzésből. Itt rossz alakítások nem voltak, csak irtózatosan szerencsétlen pancser karakterek, de bírom, hogy az elején ez még mennyire nem látszik. Ez volt szerintem a legjobb aspektus a történetben, ez az amortizálódás. Egyik karaktert sem szabad megítélni első látásból, mert belül mindegyik kicsit komplikáltabb. De mind a négyüket dicséret illeti, és megérdemelten váltak később tekintélyes karakterszínészekké. Walsh hatalmas, McDormand mondjuk még kicsit betöretlen volt, de ezt hamar kinőtte, Hedaya-ra szinte ráírták ezt a szerepet, még a hangja is tökéletes volt ide, és az általam korábban annyira nem nagyra tartott John Getz is nőtt itt a szememben.

Nagyon jót szórakoztam a filmen. Egyelőre 4*-ban állapodom meg, de lehet ez később megy még felfelé. Idővel biztosan újranézem.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-11-02 21:02.30
Véresen egyszerű (1984)

Első Coen produktum, és már milyen erős. 4 és 5* között van nekem.


Major Tamás - Vélemények

2014-11-02 10:59.42
Különös a véletlen, mert én is épp az utóbbi napokban tértem vissza kicsit hozzá. Találtam is eddig fel nem lelt anyagokat róla.
Többek között egy nagyon furcsa kultúrfilm (propagandafilmszerű dokumentumfilm a Horthy korszakból) került elő 41-ből, ami a Németh Antal féle Nemzeti színház Csondor és Tünde darabjának előkészületeit és megvalósítását mutatta be. A színészek között volt Major, Gobbi, Szörényi Éva, Ungvári, stb. Nagyon érdekes kis dokumentumfilm, félig megrendezett, félig nem. De nem értem, hogy Majort és Gobbit hogy vehették be, mert szerintem nekik ekkor már volt balos hírnevük.
Sajnos csak részleteiben láttam a filmet, de valahol meg kell lennie teljes egészében.


München (2005) - Vélemények

2014-11-01 19:22.28
Ááááh, neem :)

Na jó, egyébként tényleg nem volt ez annyira súlyos ilyen szempontból. Spielbergtől láttam már erősebben kritikusabb filmet is. Ő főleg a nácikra nagyon allergiás és nem egy művében próbálta meg kifejezni nemtetszését, holott zsidó lévén akár az arabokra is lehetne legalább olyan mértékben pipa, de neki ebben a kultúrkörben kevésbé indul meg ezek szerint a fantáziája.
Emlékszem én több színésszel ismerkedtem meg ebben a filmben, többek között Ciarán Hinds-zal, aki utána a kedvenceim közé lépett, de Kassovitz is, mint színész, ebben emlékezetes maradt számomra. Magam is Spielberg jobbjai közé tenném, bár néhol kicsit vontatott, méghozzá érezhetően, így számomra nem tökéletes.

Nos igen, van ebben a filmben némi kétoldalúság, ami a végén nagyon jól felszínre tör: bármilyen célzattal is ölsz embert, az nyomot hagy rajtad, még akkor is, ha nem humánus módon, de végül is igazságot szolgáltatsz. A bosszúk további bosszúkat szülnek, és a saját kezedbe helyezed magad és társaid életét, holott ennél csak jobb megoldások léteznek.
Izraelnek egyik kedvenc módszere a talio-elv szerinti bosszú, ez még mindig nap mint nap így megy, ezért nincs a környékén szinte sose nyugalom. Igaz a szomszédai sem sokkal jobbak, teszem hozzá.


Gotham (sorozat) - Vélemények

2014-11-01 13:46.26
Ennyi rész lemenetele után már tudok rányomni osztályzatot is.

Hát igen, ez mégsem volt olyan nagy löketű sorozat, mint ahogy azt az elején sejtettük. Pedig bőven benne volt a lehetőség. A sztoriban, a figurákban, akár a történetvezetésben is.
Mondjuk a figurák nem túl képlékenyek, elvégre a történet végeredménye adott. Pontosan tudjuk, hogy melyik az a nagyon kevés karakter, akikkel több mindent lehet kezdeni, és melyek azok, akiket szépen ki lehet színezni, de semmi mást nem lehet velük kezdeni. Főleg, ha a főkarakterek nagyja későbbi Batman-főgonosz, vagy maga Batman és tartozékai. Már ki van taposva ezeknek az útvonala jó előre és emiatt nem hagynak túl sok meglepődnivalót a nézőnek.

Mondjuk az írok egy-két apróságot mégis bedobtak a küzdőtérre, hogy legyen min rágódni a rajongóknak, például egyes karakterek más megvilágításba helyezését. Emlékszem a sorozat indulásakor milyen heves érzelmeket váltott ki Alfred más társadalmi előéletbe helyezése és viselkedése, vagy Bruce erejének ábrázolása, holott sokan arra voksoltak, hogy jobb lett volna kicsit megtörni a karaktert....ami igaz is, roppant gyorsan regenerálódott, és már gyakorlatilag ő lett a sztori 3. nyomozója. De ez végül is elnézhető. Mindezekkel együttvéve én kifejezetten meg vagyok elégedve az írókkal. Még ha helyenként kicsit kapkodnak is az események lebonyolításával, és nem minden tűnik pontosnak sem, nem mondhatjuk, hogy ötletek hiányától szenvedne a show. Egész jó minisztorikat véstek epizódonként, Gotham modernebb, mégis klasszikus noiros hangulatát teljes mértékben eltalálták.

No de a karakterekhez magukhoz (nem a képregényi mivoltukhoz, inkább a szériába átemelésükhöz) lenne egy-két keresetlen szavam. Szerintem ennél a pontnál roggyant meg kicsit a Gotham kezdeti népszerűsége és visszhangja. Sokan nem értenének velem egyet, ezért is megyek ebben a fejezetben most kicsit mélyebbre.
Eltekintek most ilyen apróságoktól, hogy nem túl képlékenyek, mert mint mondtam, azért megfelelő átírással lehet hozzájuk némi kellemes pluszt is adni. De a színészi teljesítmény és maguk a karakterek minősége is egy jó nagy skálán mozog. Itt nem érzem azt, mint például a Vikingeknél, hogy bármennyire is unszimpatikus a karakter, ő is elengedhetetlen, és a színész kiváló játéka tette azzá, ó nem. Vannak itt kifejezetten eltúlzott és túljátszott személyek; vannak olyanok, akikkel alig foglalkoznak, pedig igen fontosak, és vannak akikkel túl sokat foglalkoznak, pedig irtó feleslegesek. Vannak színészek, akik nem találják meg a természetesség és a színpadiasság aranyközépútját, hanem kicsit túlzásba viszik, nekem ilyen Donal Logue Harvey-ja is, és Smithné Fish Mooney-ja is, nekem már gyakorlatilag karakiturisztikusak. De látom az igyekezetet, szerintem ezt ők is észrevették, mert idővel kicsit sikerült mindkettőnek javulni. Bruce és Alfred karakterével alig kezdenek valamit, ha kezdenek is, általában ülnek és ennyi. Selina túlságosan keveset volt vásznon, pedig a sztori nagyon igényelné, míg Barbara vagy ex-barátnője túl sokat szerepelnek, holott irritálóan feleslegesek szerintem és amúgy sem azok a színészzsenik, így duplán szorul tőlük ökölbe az ember gyomra. Benjamin McKenzie Gordonja tulajdonképpen nem rossz, de nem is elég jó. Ő az a nem túl kreatív tipikus főszereplő, akit igazából bántani sem lehet.
Szerintem az egész sorozatnak két fénypontja van, karakterileg ők Pingvin és Nygma. Már az első részben jól lehetett látni, hogy ezek ketten mennyire ráéreztek a szerepükre. A többiek fele ennyire nem tették. Nem is baj, hogy ez a két szerep felemeli eljátszóikat, ahogy látom a népszerűségük egyre nő, remélem nem is tűnnek majd el a porondról egy hamar. Én ehhez hozzátenném még Alfredot is, nem csak elfogultságom miatt, hanem azért is, mert azzal a plusz változtatással sok remek dolgot ki lehetne belőle hozni, viszont ezt indokolatlanul belé is fojtották az írók. Az utóbbi 4-5 részben még csak nem is igen beszéltették, ami nagy kár, pedig benne ott volt és castingot tekintve is tökéletes.
Pingvint mondjuk kicsit túlságosan is betolták a kereszttűzbe, de nem baj, csak kamatozzon ez a végén, Nygmát mondjuk ahogy van kedvük. Volt olyan rész, amiben benne se volt, volt olyan, ahol sokat foglalkoztak vele, azért őt érdemes sűrűbben mozgatni.


De még nem értünk a végére. Nemsoká itt a finálé, ami majd eldönti, hogy ezt az értékelést felfelé vagy lefelé kerekíti.


Születésnap (1998) - Vélemények

2014-11-01 12:56.04
"Az apró hibája (szerintem) a történetnek az, hogy mivel egyetlen napba sűríti az eseményeket, az ikreken kívül nem nagyon lehet lekövetni azt, hogy ki miért vált olyanná a családban, amit a jelenlegi állapota mutat"

(SPOILERRRR)


Szerintem ez nem hiba, sőt. Van az a jelenet, mikor az anya fűz egy-két keresetlen szót a gyerekeihez. Ott mindegyikőjükről kiderül, hogy merre sodorta őket a szél, és szerintem az apró részleteket, azaz a miérteket nekünk kell összerakni.
Ezek alapján minden gyerek pontosan tudta, hogy mi folyt ott a házban, a lány egyik belső ellenállása volt, hogy belépett a szocialista pártba, holott a szülők szemmel láthatólag elég nagy nácik voltak. Tehát ő lehet, hogy tudat alatt, de ugyanúgy a szülők ellen fordult. Az öccs pedig a svájci intézetben nevelkedett jó messze a szülői háztól. Ha ezt saját akaratából tette, akkor ő is távol akart ettől az egésztől kerülni, ha viszont a szülők íratták be, akkor lehet távol akarták tartani valamitől. És ez magyarázná azt is, hogy ő milyen lelkes volt kezdetben és mennyire az apa kedvében akart járni. Hogy újra közel kerüljön hozzá és ne tekintsék fekete báránynak.

Nekem pont ez volt az egyik kedvenc hozzávalóm a filmben, hogy nem látunk mindent, nem mondanak ki semmit egy az egyben, csak tippelni tudunk a nagy egészet illetően. Mindenki a maga módján teszi össze a látottakat a hallottakkal.
Hogy az anya vagy az apa a nagyobb bűnös? "Vétkesek közt cinkos, aki néma" Szerintem az anya és az apa is egyformán bűnös, sőt, az anya talán még inkább. Megakadályozhatta volna, ellenállhatott volna, és nem tette. Tudta, hogy mi folyik a férje és a gyerekei között és mégsem tett semmit, pedig az anyának kell irányítania a családot belülről és védelmeznie kell mindenáron a gyerekeit.

Szerintem a film vége pont azért volt jó, mert ez nem egy véres bosszútörténet, és az apa, aki a családját mindennél szentebbnek és előrébbvalónak gondolta úgy bűnhődik, hogy a gyerekei, majd a végén úgy tűnik, hogy a felesége is végleg elfordul tőle. Megvetik, tekintélyét veszti, és ő hagyja. Ez a szép benne, hogy tudja jól milyen megbocsáthatatlan bűnöket követett el és nem áll ellen. Hagyja, hogy elpusztítsák. Persze mondhatnánk bosszúnak, hisz az ikerpár lány tagját az öngyilkosságba hajszolta, de ez nem csak erről az ügyről szólt, hanem ez az egész család feszültségének végső felszínre törése, amit Christian indít be és Michael zár le.

Közben vannak itt egyéb családi zavarok is, és rasszista zavarok is, ezek csak plusz lelki megpróbáltatások a nézőknek is, de én mazochista vagyok, a bivalyerős melodrámákat imádom. Mióta először láttam, azóta a kedvenceim között van a Születésnap.


A legjobb filmzenék!

2014-10-31 17:28.57
És ez se :)
http://www.youtube.com/watch?v=M6jpIv7jJdA


Kiefer Sutherland - Vélemények

2014-10-31 17:21.55
Ahogy elnézem ez kanadai produkció. Lehet, hogy csúszik majd.
De remélem nem törlik.


The Expendables 3. - A feláldozhatók 3. - Vélemények

2014-10-30 23:15.07
Abban teljesen igazad van, hogy a nagy egészet kell nézni, amit én mondtam, az inkább ilyen presztízs kérdés szinten veszik.
Azt viszont nem mondanám, hogy a nagy stúdiók pénzügyileg hullámvölgyben lennének, mert a kollaboráns kisebb stúdióik és leányvállalataik is odatermelnek, és amíg független köntösben ugyan, de ilyen nevek futnak a nagy stúdiók versenylovai között, mint Christopher Nolan, Tim Burton, David Fincher, addig én nem aggódom értük.
Nem is beszélve a blockbuster filmek más bevételi forrásairól (játékok, pólók, weboldalak, és mindenféle egyéb kellékek)

Az való igaz, hogy sok nemzet filmkultúrája nagyon is erősödik napjainkban, ami főleg Kelet-Ázsiára nagyon igaz, de nem temetem Hollywoodot sem. Ami igazán felnőtt a moziiparhoz bevételeket, kampányokat, népszerűséget és piacot tekintve, az a televízió, és a sorozatok.
Sokak szerint az Emmy már egy szintbe helyezkedett az Oscarral, a sorozatsztárok "értéke" egálba került a filmsztárokéval. Ez 15-20 éve még nem volt ennyire egyértelmű.


Kiefer Sutherland - Vélemények

2014-10-30 22:48.52
Kiefer is egy olyan tehetség, aki beleesett abba a csapdába, hogy túl sokáig csinált egy sorozatot. Ezt megsínylette a filmkarrierje, és a 24 óta gyakorlatilag eggyel kijjebbi röppályát választott magának. Nagyon kevés filmben szerepel, és azokban is csak karakterszínészkedik. Ahhoz képest, hogy a papa évente megjelenik a nagy szakállával és jeges tekintetével, mint főgonosz, illetve állandó szereplő a Crossing Linesban mindezt úgy, hogy a 8. X kapujában áll, nagyon meglep, hogy a fia hasonló színészi kvalitásokkal egy rendezőnek sem jut eszébe.

De ahogy látom, a sors újra összehozta őket, és végre apa-fiát alakítanak. A Ha ölni kell-ben voltak együtt utoljára, ott sem alakítottak ismerősöket, és ennek most kicsit megörültem. Már régóta megnéztem volna őket így együtt. Bezzeg a Sheenék folyton együtt vannak :)

[link]

Ajánlom is, hogy nézhető legyen!


Firefly - A szentjánosbogár (sorozat) - Vélemények

2014-10-30 12:18.04
Olyan, mintha egyáltalán nem lenne velük lélekben. A többiek meg már abból csinálnak poént, hogy néha ezt észrevetetik a közönséggel is :D Főleg a kapitány tartja szóval időnként :)


Amerikai Horror Story (sorozat) - Vélemények

2014-10-30 12:04.57
Így félidő előtt még hiba lenne egyértelműen kritizálni vagy dicsérni ezt az évadot, de vannak nagyon jó kis elemei, amit ha ezen a szinten tartanak és nem rontják el úgy a forgatókönyvet, mint az előző évad második felében, akkor simán a legjobb 3 évad között lesz számomra.

Szerintem a feelinget nagyon elcsípték. Az első díszlettől az utolsó hangfoszlányig kitűnően átültették a korszakot és a korszak cirkuszát a képernyőre, ezt mind csak tetőzi a színészek összeválogatása, ahol a freak-ek bizony freak-ek így csúnyán kifejezve. Számos ember tényleg rendelkezik valami testi hibával és ez valahogy közelebb húzza az egészet. De persze vannak, akiken smink és akiken a CGI segít, de ez normális, hiszen kellettek a régi emberek is.
Egyelőre a karakterek sokrétűségével sincs baj. Van itt is elmezavar bőven, talán több is, mint az eddigi részekben, igaz még horrornak mindig nem nevezném....szerintem az, hogy joggal nevezzük ennek, a 2. évad környékén meg is állt. Ez már csak bizarr....a maga igényesebb módján.
Nekem ennek az évadnak az intrója az eddigi kedvencem. Régies stop motion és alákeverve cirkuszi zenét az alap hangokhoz és szerintem kiváló egyveleg.


És akkor jöjjön az "ami még mindig hibádzik részleg". Eddig 3 évadig többé-kevésbé jól elvoltam Jessica Lange egyeduralkodásával, bár az elsőben még nem is ő volt a fő karakter, de szerintem ez már nagyon ismétli önmagát így a 4.-re. Ő a sztár, a díva, az istennő....hááát....szerintem újra mellékszereplői posztra kéne rakni. Felette már kezd eljárni az idő. Tehetsége még mindig van, de ne akarja elhitetni velem, hogy még dőlnek irányába a férfiak, mert ez abszurdum. Nagymama vagy Jess, hahó! Az elején azt hittem, hogy Sarah Paulson átvette a stafétabotot, de részről részre kevesebbet van benne, pedig a pilotot még az ő szemszögéből láttuk.
A másik hibádzó részleg szerintem a rengeteg karakter. Talán egyik évadban sem volt ennyi mozgatható ember. Vannak, akiknek egy sárga cetlire ráférne a szövegük, pedig ilyen nagy nevük van, hogy Angela Basset vagy Denis O'Hare. Túl sokat tuszkoltak bele és valakire nem jut játékidő. Főleg úgy, hogy még a nem hivatalos színészekre is osztottak kisebb-nagyobb szerepet. Sokakat ki is kell hagyni emiatt.

Összességében viszont nem indít rosszul a negyedik fogat. De majd az utolsó részek döntenek el mindent. Emlékszem tavaly mekkorát szólt a Hármas első fele, aztán akkora zuhanó repülés volt a második, hogy öröm volt nézni. Nagyon remélem, hogy ez itt nem következik be.
Szerintem a cirkusz téma jó talaj, sok minden tud kinőni belőle és nekem is az egyik ötletem volt, mikor még nem jelentették be, hogy mi köré épül. Akkor gondolom ez ilyen nyilvánvaló creepy téma, és egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy a többi évadra mi marad még.


Firefly - A szentjánosbogár (sorozat) - Vélemények

2014-10-29 00:01.25
Ezt pont 2 hónapja nézhettem meg.
Nagyon édes.


Apám, ez a Ron Glass mennyire fura :D Nem tudom mit szív, de kérek én is :)


elejére ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk