Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Kosarad tartalma
A kosaradban 1 DVD van.
Mozgasd az egeret ide, és megmutatjuk tételesen a tartalmát!
Rendelésed véglegesítése

Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-06-20
Ghost - Rite Here, Rite Now
Kinyírni a világot
Motorosok
Szuperék

2024-06-13
Agymanók 2.
Én vagyok a kapitány
Sirocco és a szelek királysága

2024-06-06
A figyelők
Az arcuk mindig előttem lesz
Bad Boys: Mindent vagy többet

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Wanted
- HBO2, 04:10
Túlélni egy sorozatgyilkost: Kara Robinson története
- HBO3, 04:30
Az ikertestvér
- Moziverzum, 04:30
Ígéret földje
- Film4, 04:40
Egy zsák liszt
- Filmbox Extra HD, 04:50

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Clifton Collins jr. (54)
Daniel Brühl (46)
John Cho (52)
Laurie Metcalf (69)
Eileen Atkins (90)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mit hallgatsz most?
Vörös hajnal (1984) - Vélemények
Dallas (sorozat) - Vélemények
Elrabolva 2. - Vélemények
Cápák a Szajnában - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Madame Web aaaaa
Léa Léviant aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... végére

A dicsőség ösvényei - Vélemények

2014-10-05 18:11.49
Anglia kicsit máshonnan közelítette meg a problémát. Akkoriban a nagy gyarmattartó országok egyike volt, és már sok gyarmata kezdett rendetlenkedni Afrikában, Ázsiában, stb. Muszáj volt belépnie és megerősítenie tekintélyét, különben minden gyarmata felbátorodott volna ellene. Franciákkal ugyanez, de persze ők a német szomszédság miatt így is, úgyis belekeveredtek volna.....de gondolom, ha "minden jól megy", egy idő után a Központi hatalmak Angliának is nekimentek volna.


Gotham (sorozat) - Vélemények

2014-10-05 15:13.10
Lehet, hogy ez csak engem zavar, de Ben McKenzie (Gordon) és Sean Pertwee (Alfred) nagyon hasonlítanak külsőleg. Nem mondom, hogy emiatt nagyon haragszom a castingra, mert ők ketten pont nagyon jók, de nem hiszem, hogy csak nekem tűnt fel. Egyik simán alakíthatná a másik fiát, ha nagyobb lenne kettejük között a korkülönbség.


A dicsőség ösvényei - Vélemények

2014-10-05 10:46.45
Ez nem általánosítás, ez metafora. Oké, lehet, hogy kicsit sarkalatos volt, de pont jól kiemelted az eset célját. Minden áron arra törekszenek, hogy magukat mentsék, még ha ehhez likvidálni is kell a másikat hozzá.l..nem szándékosan teszik, sőt, át sem gondolják tisztán amit tesznek, de inkább a másik, mint én. Pedig meglehetne találni a másodperc azon töredékét is, hogy átgondolják a lehetőségeiket. Mondjuk igaz, nézőpont kérdése. Tapasztalatból tudom, hogy az életösztön nem csak ezt az egy utat jelöli ki neked ebben a helyzetben. Én is fulladtam meg már majdnem az unokaöcsémmel együtt és én nem nyomtam le őt a víz alá, hanem kijjebb tuszakoltam a part felé, de aztán mindkettőnket kihúztak. Úgyhogy itt az életösztön szerepe megkérdőjelezhető.

De a filmre tökéletesen rá lehet vetíteni, hogy inkább egymásra mutogatnak a nagyok a maguk mentése érdekében, csakhogy magukat mentsék. Kivéve persze Douglast. Mondhatnánk ezt is ösztönös cselekedetnek, hiszen magukat mentik, ki ne tenné. De mégsem az.


2014-10-05 01:30.47
„Undorító állatfaj az ember” /Sid, Jégkorszak/

Már ez a gyerekeknek szánt animációs mese is megmondja a tutit, ami az emberi fajt illeti. És ha ezt a filmet megnézzük, rájövünk, hogy milyen bölcs megfogalmazás. Az ember attól különbözik az állattól, hogy istenadta nagy és fejlett agyát arra használja, hogy azzal különböző furfangos módon keresztbe tegyen társainak saját felemelkedése érdekében. Mint 2 fulladó ember, amikor egymást nyomják le a víz alá, hogy fenntartsák magukat. Vagy mint 2 gyáva tiszt, akik ugyanígy lenyomják a „víz alá” a másikat, csakhogy elkerüljék a felelősségvonást. Annak idején Churchill is megmondta, hogy a Dicsőség ösvényei című film fájóan pontos leírása a hadsereg vezetésében végbemenő döntéssorozatoknak. Lehetett volna akár német, akár angol, vagy amerikai, egy kutya. De mégis a francia hadsereg került a nagyszerű Kubrick mester eme filmjének kereszttüzébe.

Az első világháború számomra mindig is önmagában is abszurdum volt, de ahogy látom a direktor úr sem fukarkodott ezen oldalának kiemelésével. Nem szólt másról, minthogy kisebb-nagyobb csapatok évekig tengődtek árkokban, hogy aztán hatalmas vérveszteségek árán egy másikba bandukoljon., miközben a halálnemek széles skálája várta őket nap, mint nap. Az ütegektől a szögesdrótokon át a mustárgázig bőséggel el voltak látva kínzó eszközökkel, és lett valami eredménye? Igen, óriási nagy düh és felhalmozódott energia, nem beszélve a gazdasági mérleg felborulásától, ami együttesen kinevelte a világnak diktátorok egész generációját. Akik sikeresen belevezették 20 év múlva egy újabb világháborúba a Földet. De ne szaladjunk előre. A „Nagy háborúban” nap mint nap szembesültek a parancsnokok lehetetlennek tűnő küldetésekkel, ugyanis 2 árok között szinte lehetetlen volt haladni, emiatt sokan értelmetlenül a halálba vezették egységeiket, csak mert valakinek valamikor lépnie kellett….egy helyben mégse maradhattak örökké. Az emberi élet olcsó, főleg a fejeseknek, akik természetesen kávét szürcsölgetve élvezik az életet, míg a „szimpla katonák” éppen azt tárgyalják, hogy ki hogy halna meg szívesebben, mi által….nem azt, hogy hogy tudnának megmenekülni…áhh, ilyen abszurd ötletei már senkinek sincsenek.

A film egy ilyen értelmetlen támadást és következményeit emel ki és vizsgál át tüzetesebben. És mivel szatíra, ezzel egyetemben vaskos kritikával illeti minden képkockáját. Nem csoda, hogy sok országban betiltották a vetítését, ugyanis elég kényes testrészén érinti a mindenkori hadseregvezetést. Mondom, nem hiszem, hogy Kubrick ezt csak Franciaországnak szánta odamondásul, de mivel az egy büszke nép, egyenest fel is háborodtak. Így viszont megfosztották magukat egy fantasztikus antiháborús filmtől, ami kéz a kézben emelt magasra egy rendező és egy színészlegendát, teljes joggal. Ez volt Kubrick első hatalmas fája, amibe belevágta fejszéjét (korábban is voltak már jó filmjei, de ez érezhetően súlyosabb volt), és már itt megkérdőjelezhetetlenül ki lehetett jelenteni, hogy kiváló rendezést tett le az asztalra. Ha azt mondjuk, hogy a rendezést dicséret illeti, erre kell gondolni: az összhang. A látvány, a kamera, (amit ugyan az operatőr mozgat, de a rendezőnek kell látnia), a színészek, a sztori…minden egyben, összhangban. Nem hiába Kubrick az egyik legnagyobb rendező, aki valaha élt…lehetetlen megállapítani, hogy melyik volt a legjobb filmje. Ez is a többivel egyetemben a legjobb filmje volt szerény véleményem szerint.
És itt van Kirk Douglas. Akiért nagyon kár, hogy nem volt a korszak nagyobb sztárja. Azért lássuk be, túl sok legendás alakítást nem tudunk tőle felsorolni, bár tudnánk. Marlon Brando-i nagyságokba kéne őt emelni. Mert ez az alakítása engem a padlóra küldött le, és biztos vagyok benne, hogy nemcsak engem. De had ne hagyjam ki a kedvenc részlegem magasztosítását sem, a mellékszereplőkét. Minden fejest alakító színésztől (különösen a sebhelyestől) a hideg rázott ki, de oly mértékben, hogy elkezdtem mélységes gyűlöletet táplálni irántuk, ami nem jellemző rám. Általában távolságokat tartok köztem és a filmek között, de amikor elérik ezt nálam színészi alakítások, akkor úgy hiszem olyan minőségűek lehettek, ami felett már nincs szint. Vastaps. Nagy kár, hogy nem volt akkoriban kellően népszerű film, szobrok tömegét vitték volna haza az urak. És megismertük a Szépkilátás Hotel bárpultosát is, és a későbbi Kubricknét is. De ez csak apróbetűs rész.

Nagyon örülök, hogy végül nem egy kronologikus, lövöldözős háborús filmet kaptunk - ami mondjuk nem sok készült az első világháborúról amúgy sem – hanem egy másfél óra tömény gúnyt és kritikát, ahol nem a kiskatonák, hanem inkább a feletteseik idei pattantak (3 szegény kiskatona kivételével). Egy film a nagyok szemszögéből, és hogy hogy nyomja el mindegyik az egyel kisebbet, illetve egy hadbíróság, ami inkább egy inkvizíciós bíróságra emlékeztetett. Pengeéles konfliktusok, emberi életek elértéktelenedése háborús környezetben, kubricki precizitással. Hatalmas film!


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-05 01:29.52
Üsse kő, legyen 5*


2014-10-05 00:36.36
A dicsőség ösvényei, 4*


Exodus: Istenek és királyok - Vélemények

2014-10-04 22:12.31
Mert Bale menő és segít pénzhez juttatni a filmet. Nagyon több oka nincs.


Halálhajó (1997) - Vélemények

2014-10-03 21:38.12
Én az Óment nem láttam, így nekem ez az első Neill-nagyon főgonosz élményem.

A ME meg biztosan nem fog erre a sorsra jutni, ezt borítékolom neked. Az egy olyan komplex és milliók által rajongott világ, hogy nem engedik majd rossz kezekbe kerülni, ebbe biztos vagyok. Csak nem jut minden játék ugyanarra a sorsra. De ha mégis, előbb fogjuk megtudni az Assassin's Creed adaptáció után. Az is egy hasonlóan nagy, igényes és fantasztikus játék (bár nem rendelkezik olyan tág univerzummal, mint a ME), és épp toszakodnak vele azok, akik elvállalták. Már évek óta tolják. Kíváncsi vagyok, hogy mikor jelentik be a terv törlését.


2014-10-03 16:16.36
Nem is lehet ez ta filmet a saját határain kívül szemlélni. Egy horror mindig horror marad, ami ha sci-fivel elegyedik, nos sokszor nem az utóbbi húzza fel az előbbi értékét, hanem az előbbi ráncigálja le az ő szintjére az utóbbi műfajt. Ki kellett valahogy tömni a történetet. Én nem is azt mondom, hogy fenomenális élmény volt, de korrekt és elfogadható lett a végeredmény.
Szerintem Sam átváltozása nagyon jó volt. Főleg, hogy mióta ismerem az öreget még csak hasonló bőrbe se bújt soha, már csak ezért is élmény volt. Sőt, én a magam részéről még főgonosz szerepben sem láttam.

És szerintem az, hogy a fekete lyuk másik oldala maga a pokol, vagy a nagy üresség és sötétség egyesekben a poklot idézi, hülyeségnek betudható, de szórakoztató hülyeség. Doomot nem láttam, de hallottam, hogy az Event Horizonnak sok köze van hozzá és egy-két dolgot át is vett.
Láttam már félelmetesebb horrort is, jobb sci-fit is, mégsem volt rossz kölcsönhatásban ez esetben a kettő. Lehet azért, mert a színészek kellőképpen elvégezték munkájukat, így ezt a fontos tényezőt kipipálhattuk. Korához képest a CGI is elfogadható volt, a sminkekkel együtt, ezt is kipipáltuk. A díszlet, a dizájn is oké volt, így csak maga a történet okozhatott zavart. Ami felé sok elvárásom nem volt, így egy 4*-ra sikerült kihozni az összképet.


2014-10-03 11:47.03
Miért, Mordin mennyiben mondható félelmetesnek? Szerintem egy kis édes alien :D


2014-10-03 11:46.05
Na, a jobb DVD-t így értettem :))))


2014-10-03 00:42.32
Ha megjelenítették volna, az IMDB-n feltüntetnék a hosszabb verzió adatait is. De jó sok leírás van arról, hogy milyen jelenetek maradtak ki, szerintem rápakolták darabonként egy jobb DVD kiadványra. Mert néhány jelenet előbukkant, de csak nyersebb formában, tehát látszik, hogy nem filmből vágták ki.


2014-10-03 00:30.21
SPOILERveszély. Jobb félni, mint megijedni, bár nem biztos, hogy sütök el.
Jesszusom, ennek a Hajókának nagyobb a triviája, mint az összes Gyűrűk urának együttvéve, de ahogy látom nem véletlen. Mire Paul W.S. Anderson befejezettnek tekinthette eme munkáját, vagy 5x kitéphette a haját, legalábbis én ezt tettem volna. Össze-vissza agyonvágták, a stúdiók is csesztették, és még a set is leégett. Nehéz szülés volt, kérdés, hogy megérte-e. Na nézzük...

A direktor úr távol áll a kiváló jelzőtől, de érdekes módon mindig akad egy-két penny a zsebében, amivel megcsinálja közepesnél közepesebb, illetve rosszabbnál rosszabb filmjeit.....látom van rá még hallgatóság, de hát ilyen is kell ugye. Na az Event Horizon idejében ez még nem volt egyértelmű. Letett egy közepecske, de annyira azért nem horribilis Mortal Kombatot az asztalra, ami nem kicsit volt Bé, erre fejest ugrik ebbe a képességeit meghaladni látszó, intelligensebbnek tűnő projektbe, ahova nem is castingolt utolsó színészeket és összedobott egy elfogadható sci-fi horrort. Halleluja! Ééés aztán ismét leeresztett....bár szubjektív filmjei megítélése. Számomra nem épp minőségiek.

No de a film! Bevallom őszintén engem a cast férfi ága győzött meg. Érdekes módon itt ekkoriban egyedül Sam Neill számított nagy névnek, de később még minimum 3 válik valakivé, sőt, van olyan, aki épp ezekben a hetekben teszi. Meg ugye Fishburne igazán csak 2 évvel később tör át és jut révbe a Mátrixszal.
A nők sem voltak rosszak, igaz itt nem is volt lehetőség sok mindent elrontani.
Szokásos sci-fi felépítés : legénység, mentőakció, gubanc, és amitől félni kell az maga az az ismeretlen, amibe nem láttunk bele egészen, de rendesen elfajult. Kissé Alien, kissé Gömb, és a későbbi Napfény című film is erősen hajaz az Event Horizonra, szóval gondolom mindig ugyanaz a séma. De szorult belé intelligencia is, ezt nem tagadom el. Voltak logikus magyarázatok, és sikerült érdekessé tenni még számomra is a sztorit, pedig nekem aztán nincs meg a kémiám a horror műfajával, csak nagyon kivételes esetekben. Általában nem az észre fókuszál, mondjuk így. Ezért felüdülés néha ilyen darabokra bukkanni. És komolyan mondom, aki meglátta Sam Neillben az Ördögöt, annak puszilom a fantáziáját, zseniális észrevétel. Meg is érte ezért 8 órát ülnie a sminkasztalnál, ugyanis egy egészen új Sam Neillel találkoztunk, a legjobb értelemben.
Érdemes lenne belenézni a hosszú verzióba is. Zavar, hogy a durva részeknél nagyon sűrű a vágás, azt a gore orgia jelenetet látnom kell :D


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-02 23:07.28
Event Horizon (1997), 4*


Októberi égbolt - Vélemények

2014-09-28 23:44.02
Van a drámáknak az a típusa, amit én így hívok : " vasárnap délutáni drámácskák". Ezek tucatszámra készülnek, és az a közös ismérvük, hogy nagyon hasonló a felépítésük, mindig érzelemtől túlcsorduló zenei aláfestésekkel rakják tele, elmondanak benne jó sok tanulságos szöveget, és irdatlan nyálas. De ezen kívül semmi egyedi karakterisztikával nem rendelkezik. Maximum, de csakis maximum az alakítások terén. Itt ez többé-kevésbé...talán mondhatjuk, hogy megvolt. De se több, se kevesebb.
Igaz történet...sok hasonló történet takarózik ezzel, de ugye tudjuk, hogy egy igaz történet sem melodrámának született. Bizony számos simítás kell az eladhatóvá tételhez, ahogy látom itt helyenként túl is simították. Az alapötlettel nem volt baj, egy bányászkisváros komor és szürke élete, amit néhány rakétarajongó fiú kicsit felpezsdített, közöttük is a legnehezebb feladat a főszereplő apja volt, aki egy begyöpösödött bányász, és hős is egy személyben. Hú, kemény feladat. Vajon sikerül-e? Vajon sírni fogunk a végén? Vajon meghal valaki, míg nyúzzák közben a hegedűket és mindenki szája lekonyul? Vajon happy end lesz és visszaáll a világ rendje? Ugye, hogy láttunk már ilyet. Mindenki egyből meg tudja jósolni a válaszokat.
Igaz Gyllenhaal nem volt rossz, őt nem lehet bántani Chris Cooperrel egyetemben. Volt már keményebb munkája is ennél, de ő sosem hibázott még, akkor sem tudna, ha akarna. Vannak, akik színészek lesznek, és vannak, akik annak születnek. Chris Cooper az utóbbi kategória. Laura Dern az előbbi...még ezzel a filmmel sem lopta be magát a szívembe.

3*-ot ér az alkotás, szerintem sokkal többet nem, akárhonnan is nézem.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-09-28 23:28.40
Októberi égbolt, 3*


Gotham (sorozat) - Vélemények

2014-09-28 12:58.29
Jól néz ki. Van egy-két apróbb kifogásom, de az látszik, hogy a Batman fan közönségét nagyon alaposan igyekszik kiszolgálni.
Már a pilotban nem egy későbbi nagy nevet elsütnek, igaz nem hittem volna, hogy máris Bruce Wayne-re fogunk fókuszálni, de jó lesz ez így.
McKenzie szimpatikus színész, jól meglesz, King Horik a Vikingekből (itt ő a Bullock) már ott is jó választás volt, itt pedig ha nem játssza túl a közeljövőben, akkor jó is lesz. Jada Pinkett Smith nem értem mit keres itt, de nagyon tetszett a haja, és a Harmadik Doctor fia, Wilson kapitány kuzinja (én is ilyen családot akarok!) pedig még bizonyítását tekintve várat magára. Érdekes lesz azzal a bitangos angol akcentusával belépnie Michael Caine helyére, de bízom a tehetségében, el fogja adni a karaktert.
Ami eddig nagyon tetszik benne, azok a jól megszokott miliő és történet finom modern ecsetvonásai. A hangulat a régi...még mondhatnám azt is, hogy a Burton éra hangulatát örökölte meg, de nagyjából már modern környezetben mozgunk. Finoman keveredik a kettő. A ruhák még a sötét noir hagyatékai az épületekkel és a stílussal egyetemben, de a technológia és a karaktertípusok maiak. És ami még jobb benne, hogy az "ismerős" arcok is 21. századi küllemet kaptak. Szerintem Oswald, Nygma, és talán Catwoman is (bár őt még lehet szoknunk kell majd) kis pilotos beköszönése is sok további jót sejtet, nekem kifejezetten tetszett az összes casting. Elszakadtak a régi karikaturisztikus, képregényes ábrázolástól és hitelessé váltak. Elfogadható koncepció.

Csak javuljon egy kicsit a játék, ez lenne a kérésem. Néha kicsit mesterkélt volt, nem éreztem helyenként természetesnek. De ez minden, ha ezt kijavítják és nem zuhan a színvonal, ott lesz a csúcson a sorozat.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-09-28 00:42.04
Sráckor (2014), 5*


A hátrahagyottak (sorozat) - Vélemények

2014-09-27 13:59.29
Hát hogy hagyhattam ki Max Richter zeneszerzőt. Hisz ő a sorozat fénypontja. Minden nézőnek szerintem a zenéje lesz az első számú kedvence, mert az páratlan.

Minden más utána jön.


2014-09-27 13:54.02
Amerikában is és a világon is igen vegyes fogadtatásban részesült ez a sorozat. Szerintem ennek nincs más oka, mint a félrevezető promók. Sokan azt várhatták, hogy itt nem más lesz a cél, mint az, hogy kiderítsék miért tűnt el hirtelen a Föld lakosságának 2%-a. Misztikus sorozatra készült rá mindenki és mit kaptak? Melodrámát, ami a címből is jól kikövetkeztethető: a megmaradt „túlélők” drámáját.

Október 14-én történt ez a tömeges eltűnés, a jelenünk, amiben mozgunk, 3 évvel utána játszódik. Mapleton, egy kisvárosi közösség a helyszín, ahol igyekeznek kicsiben megmutatni a viszonyrendszerek, az érzelmek alakulását a szereplők között. Megmondom őszintén, én kifejezetten örülök, hogy inkább efelé terelődött a hangsúly és nem akar átmenni annyira misztikumba (mert azért akad benne még így is), pláne úgy, hogy erős vallási tónusokkal tarkították a történetet. Meglévő és új egyházak és szekták mérik össze erejüket az egész évadban. Magukat Istennek valló emberek gyűjtik maguk köré a híveket, a keresztény egyházak elvesztik híveiket, a családok felbomlanak a globális depresszió hatására és a legfőbb kérdés, hogy mi tévő lehet ilyenkor az ember, ha a környezete köddé válik egy pillanat alatt. Érdemes-e rágódni rajta, érdemes-e emlékezni, miben higgyünk, temessük el magunkat a mély letargiába és várjuk, hogy a szívünk egyszer csak megálljon? Vagy próbáljuk élni tovább az életünket legjobb tudásunk szerint és tettetni azt, hogy minden rendben?

Jó sok kérdést generál az alapkonfliktus. És szerintem az, ahogy ezt a főszereplőink igyekeznek megválaszolni, sokkal többet ért, mintha egy átlagos rejtélymegoldó szériát láttunk volna. A baj a megvalósításban volt, és nem az alapötletben, ami belőlem is igen vegyes érzelmeket váltott ki. Igaz Damon Lindelof író már bizonyított a témában és nem is akármivel: A Lost egy életre szóló hírnevet és reputációt hozott neki, de itt most mégis helyenként megingott a szakértelme. Lehet, hogy J. J. Abrams hiányzott mellőle, nem tudom, de az, hogy igen egyenetlen ütemben lett felfűzve a narratíva, nem kétséges. És mivel egy karakterdrámában maguk a személyek az elemi mozgatórugók, így őket kell először szemügyre venni. Voltak karakterek, akik úgy siklottak, mint kés a vajon, és voltak, amik csak egyet-egyet döccentek időnként előre. Voltak lapos figurák, voltak, akiket akár főszereplőnek is megtettünk volna, annyira érdekesek lettek, volt, ahol inkább a színészválasztással volt gond, és volt, ami a végére vált igazán megkapóvá, addig csak úgy elmentünk mellette. Egyszóval össze-vissza, igencsak változatos volt a felhozatal, körülbelül, mint a Trónok harcában. Ott is van 100 szál, ami 100 felé tekeredik és a felét már nem akarnánk látni. A nevesebb színészek azért megtették a hatásukat. Theroux, Eccleston, Tyler, Brenneman és Scott Glenn is nagyon sokat tettek az átlag felfelé kerekítésében, mert bennük tényleg nem csalódott az ember (de csak, mint színészi teljesítményt nézve.). A névtelenebbek közül a Nora Durst-öt játszó Carrie Coon tudnám még dicsérő szavakkal illetni.
A másik probléma itt a kisebb misztikus jelenségek adagolásával és a történet előre menetelével lenne. Ez is igencsak össze-vissza alakult. Mire a legvégére révbe ért a sorozat, sok üres járatot kellett végignéznünk, de voltak igen tömény részek is, nem beszélve arról a sok lyukról, amit hátrahagytak (hehe). Nem kétséges, hogy a második évadban majd tömögetik ezeket és remélhetőleg – mivel a végére olyan jól ráéreztek a Leftovers tempójára – nem jelennek már meg a kezdő hibácskák.

Nagy nehezen is, sok türelmemet felhasználva, de végül megszerettette velem magát a sorozat, holott láttam már a témában is sokkal jobbakat és nem valószínű, hogy a kedvenceim táborába belép, de tényleg vannak benne kiváló ötletek és filozófiai fejtegetések. Annyira nem volt rossz élmény, mint ahogy azt sokan beállítják, de aki X-Akták vagy 4400 jellegű sorozatokra vágyik, ne erre kopogtasson. Viszont aki szereti a kis közösséges történeteket, illetve a családi drámákat egy kis depresszióval és őrülettel megfűszerezve, vallási fanatizmusban pácolva, remek színészekkel tálalva, az adjon neki egy esélyt.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-09-27 13:30.27
Leftovers, 1. évad.

Egyelőre egy 4-est érdemel a sorozat, de bizakodó vagyok.


Igaz szívvel - Vélemények

2014-09-24 16:58.38
A kiemelkedés kérdésében nem értünk egyet. Sokan mondogatják, hogy megelégednek a kicsivel, a kevéssel, holott jól tudják, hogy ez teszi, ez a megelégedés sebezhetővé. Ők lesznek az elsők, akiket megpróbálnak majd kihasználni. Ez persze egy pesszimistább általánosítás. Optimistábban úgy tudnám megfogalmazni, hogy a népszerűség bármilyen foka mégiscsak vonzóbb, mint megbújni a sötétben, hidd el. Én is megjártam ezt a fajta létrát, és ennek a sötét elzárkózásnak minden perce elvesztegetett idő volt.


Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

2014-09-23 23:40.56
Ötödik elem


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-09-23 22:57.37
Én ezt szombaton sasolom meg. Olyan jó lehet, már a számban érzem az ízét :)


Igaz szívvel - Vélemények

2014-09-23 22:56.53
(előfordulhat SPOILER)
Melegek, melegek. Egyre több médium egyre inkább foglalkozik velük mióta csak forradalom tört ki szexuális téren. De ez minden kisebbségre igaz. Ma már külön kis társadalmakként működnek, akik ugyan egyenlőségért emelik fel a hangjukat, közben ha mélyen magukba néznek, jól tudják, hogy imádnak különbözni másoktól. Hiszen ki ne akarna kiemelkedni a tömegből ilyen vagy olyan módon. Senki sem szeret a kisemberek egyike lenni, akit senki sem vesz észre.
Ámbár kiemelkedni nem lehet ingyen. Ilyen az ember társadalma. És az intim szférára különösen érzékeny a drága középkor óta, ami emberi viszonyok tekintetében határozottan többet ártott, mint használt. De a nemiség megítélése kultúránként és vallásonként változik. Ma már szerencsére kinőtte a világ ennek radikális elítélését a fejlettebb civilizációkban. A tény, hogy a melegeknek kellett a történelem folyamán az egyik legnehezebb utat kitaposni maguknak, ez vitathatatlan. Sajnos a modern világ is tovább örökölte a szigorú keresztény normákat. Ha gyakorlatban már nem is míveli a civilizáció, de a szokások alakításában nagy szerepet játszottak.

A The Normal Heart című film cselekményét pont a fordulópont idejére datálhatjuk (80-as évek eleje), amikortól a pride mozgalmak kezdenek feléledni és újra kezd visszatáncolni (az ókori Róma óta először a történelemben) a homoszexuális társadalmi kör abba a státuszba, hogy elfogadják és lélekszámba vegyék őket. Vannak már saját szórakozóhelyeik, kis közösségeik, még bizonyos körökben (pl. értelmiség) befolyásaik is. No de nem is ez az érdekes, hanem inkább az, hogy megtörtént a szexuálforradalom, mindenki szabadon hálhat akivel akar, amikor akar és végre nem kötelező mindent takargatni. De minden érmének két oldala van. Ez azzal a hátránnyal járt, hogy berobbant az AIDS a meleg közösségekbe. Gyakorlatilag időzített bombákká váltak a partnerek. És bár tudtak erről a rejtélyes korról és azt is hamar be tudták lőni, hogy szexuális úton terjed. Persze a szerelem ereje mindent legyőz, inkább választották az állandó rizikót, mint lemondjanak a szabad szexualitás ajándékáról. A filmünk ezekről a vakmerő, és öntörvényű melegekről szól, akik már csak azért sem állnak le, ha mindenkin hullafolt lesz, akkor sem.

Sajnos nem vagyok maradéktalanul megelégedve, és az ilyen filmek dühítenek, ahol benne volt a tökéletesség és a mértékletesség szikrája a műben és mégsem tudott ellenállni annak a kísértésnek, hogy szépen komótosan, de percről percre egyre biztosabban propaganda illatot ne kezdjen árasztani magából. Mondjuk hova csodálkozzak. Az alkotók markáns része származott ezen adott körből, a rendezőtől kezdve az írón át a színészek 70%-áig mind meleg volt, gondolom ez meggátolja a kritikai szemléleteket, amik egyébként az elejét még jellemezték. Amikor szembesülnek ezzel a betegséggel a doktornő jelenlétében, még nemtörődömségükről árulkodnak, és semmibe veszik a figyelmeztetéseket. De idővel kitörlődik ez a felelőtlenség a történet kifejtésével párhuzamban, és elkezdi a film a bűnbakot a heteroszexuálisokban és a politikusokban látni. No itt azért felszisszentettem. Való s igaz, hogy a kutatás igen későn indult meg, ami még idő előtt hozhatott volna javulást, mindezt azért, mert nem kaptak ehhez időben tőkét a meleg szervezetek, NA DE AKKOR IS. Nem akarom kifejteni, de sok módja lehetett volna, hogy ne ilyen drasztikusan emelkedjen az áldozatok száma. Nem is egy módja, és nem is került volna pénzbe. Egyszerűen csak nem érdekelte őket. Olyan dolgokért sírtak, picsogtak, amik elkerülhetők lettek volna ha egy kicsit is érdekli őket a körülöttük lévő súlyos helyzet. Óóó, nem!

Ez a bűnbakkeresés az egyik, a másik propagandisztikus jel már rögtön a címben előjön. A normális szív……mindenki értelmezi, ahogy neki tetszik, nekem kicsit dogmatikus (mai értelemben véve). Mert persze így van, de ez egy hangos „na majd én megmutatom, hogy milyen egyenlő jogok bla bla ba” kiáltás a tévénézők felé. Erre semmi szükség.

De nem is ez dühít. A propagandafilmek nincsenek ellenemre, ha nagyon erőszakos, maximum negatívan értékelem és megdorgálom. Az az igazán kiakasztó, hogy egyébként annyira tetszett. Annyi energia, lélek és munka van ebben a kis mezei HBO-s tévéfilmben, hogy majd megszakadt érte a szívem. Ezek az alakítások minden szót elapasztottak bennem. Nem is hiszem el azt, amit itt néhány szereplőtől láttam. Nagyon nagyon rég nem láttam ilyen sok szereplős uralmat vásznon és Ryan Murphy rendező kitűnően dolgoztatta színészeit, szinte valamennyien kaptak saját több perces, hosszabb monológokat, amik egymást múlták felül. Körülbelül (nem viccelek) 6-an, 7-en is, főbb szereplőktől az egész mellékesekig. Színészuralom volt végig. Egy fél oldal kellene, hogy felsoroljam mindazokat, akiknél levegőt is elfelejtettem venni. Természetesen Mark Ruffalot illetik elsőként állva megtapsolni, hiszen hetero létére olyan dolgokat vállalt be, amiket nehéz tőle elképzelni. Ritkán játszik karizmatikus karaktereket, de nekem ettől most a királyok közé került….főszerepekre termett ez a férfi, és az ő karaktere jobban megérdemelne néhány szobrot, mint azok a meleg és AIDS-es alakítások a filmtörténelemben, amik kaptak is szobrot. Eddig is kedveltem őt, de innentől kezdve pirossal fogom írni nevét. Julia Roberts (akit egyébként nem csípek) is odatette magát, kivételesen imádtam ebben a szerepben, de Molina, Parsons, Bomer, Kitsch, JOE MANTELLO (így nagy betűkkel. Hol van ez az ember? Miért nem látjuk többet? Engem ez esetben ő vitt le a padlóra leginkább AZZAL a jelenettel), és még sokan, sokan…..kitettek magukért na. Ezért a csapatért is minden perce megérte. És az a szép az egészben, hogy ilyen sok nyíltan meleg színész állt ki a téma mellett a közreműködésükkel. Bravó, nagyon szép gesztus.

A történet felépítése sem volt rossz, jól szabdalta a sok lila foltos, haldokló AIDS-es látványát a sok kiborulás, lelki megrázkódtatás. Azaz a színészeink monológjai. De akadt ábrázolásban is bőven túlzás. Ahhoz képest, hogy milyen csekély halálozási arányt jelenítettek meg Amerika meleg populációját tekintve, körülbelül a film minden második szereplője ágynak esett tőle. Egy baráti kör mondjuk 8 tagjából 5 megkapta, azért álljon meg a menet. Túl sűrűn haltak, túl sokan ahhoz képest, mint amit állítottak. Tudom, hogy nem tett rosszat a dramaturgiának, de ez mégsem ebola hahó! Nem ráköhögéssel terjed, hogy az egész város sorakozzon a kórház előtt miatta, márpedig itt néha úgy tűnt.

Ezek után összesítve: Kár lett volna kihagyni azt kell, hogy mondjam. Nagyon kár, mert sok szépség bújik meg ebben a műben. Leginkább a színészekben fogunk hatalmasat csalódni pozitív irányban, mert lebilincseltek és képességeiket múlták felül. Egy érdekes korrajz. Nem feltétlenül pontos, hiszen csöpög az elfogultságtól, de még így is körültekintő és jól ábrázolt. Sokszínű volt, mert sok ember sorsát tárta fel. Egyszerre szerelmi, családi, politikai és szociológiai dráma, amiben helyenként bújnak meg katasztrófafilmes elemek. Egy tévéfilm szintjét messze-messze túlszárnyalta.

Aki nyitott az ilyesmire, annak ajánlom. Melegeknek, melegfilmek kedvelőinek kifejezetten. Soviniszták pedig jöhetnek vitatkozni az erkölcsökről, állok elébe :)


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-09-22 20:19.55
The Normal Heart, (2014), 4*

De néha feldühített.


A bukás - Hitler utolsó napjai - Vélemények

2014-09-19 11:51.33
1000 és egy teória van Hitler utolsó napjairól, mi pedig egy olyan változatot láttunk, amit a titkárnője írt meg személyes élményei alapján. És mivel film adaptációról van szó, a hiányos részeket befoltozták és eladhatóbbá tették.

Attól, hogy nem sült el a fegyver igazából, még nem veszít a mű az értékéből. Ha megmérgezte magát, megmérgezte magát, nagy dolog.


Csillagainkban a hiba - Vélemények

2014-09-18 21:25.14
Ó, én köszönöm a pozitív bírálást :)


Csillagkapu (1994) - Vélemények

2014-09-15 22:21.55
Igen, Ra-ra és a bandájára gondoltam, mint gyarmatosítók. És nem is az elvarrás hiányzott, hanem inkább az eredettörténet. Milyen ez a faj, honnan jött, miért és hogyan.
A sorozat számomra alig nézhető. Jócskán zuhant a színvonal. Emlékszem még az első pár részre, ahol konkrétan ezt a szálat vitték tovább, de közelében sem volt az "igazi" Csillagkapunak.


X-Men: Az eljövendő múlt napjai - Vélemények

2014-09-14 21:36.13
Nem volt túl szerencsés húzás tőlem, hogy ismétlés nélkül ültem neki egy olyan X-Men mozinak, ahol tudtam, hogy az előző és az új sequelek találkoznak. Emiatt nekem lyukacsos is maradt helyenként, de főleg a végén szegény történet. Az első kettő még úgy-ahogy megvan bennem, és a First Class is ímmel-ámmal, ámbár Farkas 2 önálló estjét nem láttam, a harmadik részből meg csak a fontosabb dolgokra emlékszem (SPOILER, hogy Jean meghal és egy srácnak szárnyai vannak, aki a Ben Foster….talán nem elég információ). De szerencsére nem volt szükségem minden részletre, hogy élvezni tudjam Singer bácsi eddigi legjobb X-Men filmjét. Kétségtelenül szórakoztató volt önmagában is. Nem kenyerem a Marvel univerzum (nem kenyerem a műfaj már alapból), de az X-Men széria volt mindig az egyik, ami elé bátran odaültem, mert talán ezt tartom a legérdekesebb és legkiaknázhatóbb talajnak az összes képregény közül. És a jelek szerint bölcs döntésvolt ezt a direktort megbízni vele, mert beváltja elképzeléseimet, mint laikus mozinéző, akinek tudása erről a világról itt meg is áll, mert nem követem figyelemmel magukat a képregényeket és a mára már hatalmassá nőtt fandomot.

Sok társával az a problémám, hogy sokkal több energiát ölnek a látványba, mint a forgatókönyve, és ezen belül is inkább az „agyat” értem, mintsem a parádés párbeszédeket. Sokszor hiányzik nekem a felszisszenés érzése egy-egy izgalmas jelenetnél, hiszen tudom, hogy a főszereplőnek úgyis kutya baja lesz a megpróbáltatások végén, ellenfele pedig bármennyire is veri a mellét, akkor is elbukik. Ez az X-Mennél mindig kellemesebb fordulatokat vesz, hiszen ott az antagonista mindig egyenrangú a protagonistával, a csapatával egyetemben. Viszont nagyon jó nézni, ahogy időnként oldalakat cserélnek, mégha átmenetileg is. McKellen és Stewart párosa egyébként is fenomenális, hát még ebben a „legkedvesebb ellenségem” felállásba látni őket. Mindig öröm. Sokat dobott a minőségen a „nagy öregek” visszahozatala, és értem itt a régi csapat még egy-két kallódó tagját is, de McAvoy és Fassbender duója is megállja a helyét, sőt, nem vitatom zsenialitásukat és odaadásukat ehhez a két figurához. Ezt hívják tökéletes castingnak, mindkettő egyformán szerethető, nagyon hűek a két idős színészhez. Lawrence és Jackman mindketten vegyes érzelmeket keltenek bennem és nem csak ennél az alkotásnál, úgy általában is. Róluk nem nyilatkozom. Az új arcoknak meg természetesen örültünk, főleg ha ilyen nagy nevek képviseltetik magukat, mint Dinklage, és még sorolhatnám. Even Peters meg kaphatott volna több játékidőt is, a karaktere miatt főként. Az egyik legjobb mutáns volt eddig és egy nagy jelenetet ért meg, ezt sajnáltam.

A látvány, ahogy az elvárt volt, a toppon van. A narratíva és a sebessége úgyszintén, no de a történet. Abszolút élveztem, nem azért mondom, de Jason13 kollégával egyetemben még az én nem túl marvelesen éles szememet is szúrta olykor-olykor a hibák száma. Még ezen a 2 órán belül is, de mindenkinek elhiszem, aki azt mondja, hogy a filmek közötti átmenet is hibás volt kisebb esetekben, ezt nem tudom. De az időutazós történeteket vagy 4x kéne mindig leellenőrizni, mert több hibalehetőség van benne, mint nem :D Ha ettől eltekintünk, akkor is nagyon jó volt ez a kis beépített retrospektív vissza-visszapillantás, hogy 2000 óta hogy mentek a dolgok. Aranyos volt a computer szobában a régi Star Trek TOS jelenet, még jó, hogy nem Picardot mutatták, igaz meghallgattam volna arról egy kimagyarázást. Nagy egészét tekintve rendben volt a sztori, kisebb részeket tekintve talán még jobban, amit főként az ingadozó, de határozottan erős érzelmi tölteteknek köszönhetett párosítva a remekül megírt sorokkal, amiket időnként szereplőink szájába adtak. Sokszor olyan volt, mintha hegyi beszédet tartottak volna, de nem estek túlzásokba.
Nem lesz az idei év kedvenc Marvel produkciója nekem, de a második helyet megkapja tőlem….na jó, drámai hangvételű kategóriában lehet első helyezett.

SPOILER
A plusz jelenethez ennyit, hogy JAJ szcientológia, ez az…..pont reggel néztem a Csillagkaput, ilyen véletlenek nincsenek.


elejére ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... végére
Nyers vegyes és galagonya virágpor

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk