Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-06-20
Ghost - Rite Here, Rite Now
Kinyírni a világot
Motorosok
Szuperék

2024-06-13
Agymanók 2.
Én vagyok a kapitány
Sirocco és a szelek királysága

2024-06-06
A figyelők
Az arcuk mindig előttem lesz
Bad Boys: Mindent vagy többet

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Frászkarika
- AMC, 02:10
A császár parancsára
- Duna World, 02:25
Gumball csodálatos világa
- Cartoon Network, 02:30
Gumball csodálatos világa
- Cartoon Network, 02:40
Pusztító
- Filmbox, 03:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Clifton Collins jr. (54)
Daniel Brühl (46)
John Cho (52)
Laurie Metcalf (69)
Eileen Atkins (90)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mit hallgatsz most?
Vörös hajnal (1984) - Vélemények
Dallas (sorozat) - Vélemények
Elrabolva 2. - Vélemények
Cápák a Szajnában - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Rendben vagyok? aaaaa
Léa Léviant aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... végére

Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-30 00:22.00
Dawn of the Planet of the Apes, 4*


Hírnév (1980) - Vélemények

2014-07-29 14:49.37
Tényleg, és külön hatalmas piros pont a Rocky Horror Shows jelenetért. Nagy fanja vagyok és együtt tudtam vele érezni :D


2014-07-29 14:46.16
Nem hinném, hogy ez a verzió musical. Inkább zenés filmnek nevezném, a kettő között azért van különbség. Nem volt itt sok dal, és koreográfia, csak 1-2. Lehet, hogy van musical verziója a Broadwayn, ha jól hallottam még remake és sorozat is készült a nyomán, de ez a mű inkább csak mellékelte a zenét egy kultúramix tinifilmhez.

Itt inkább maguk a diákok állnak a központban, és az, hogy New York egyik legkevertebb nemzetiségű, rasszú, kultúrájú és társadalmi helyzetű környékén egy neves előadói iskolába nyertek felvételt. Az alapkonfliktusok is nagyjából a megfelelésről szólnak. Hogy ez a sok "szín" hogyan válik egységessé, vagy pont nem válik azzá. Mivel több szálú történet, nem lehet azt mondani, hogy minden esetben ugyanarra a megoldásra jutottunk. Belenyúltak szinte minden témába: zsidó, afró amerikai, olasz, puerto ricoi bevándorlók, aztán volt homoszexuális, fehér elit és még ki tudja.

A film szépsége éppen abban rejlik, hogy ezek a fiatalok a megkülönböztetések nyomait viselik, e úgy igazából nem érdekli őket. Ők barátkoznak, szerelembe esnek és tovább lépnek ezen, míg az előttük járó generációk ezt rossz szemmel nézik és nem értik. A beszűkült, régi iskolában nevelkedő, többnyire fehér tanárok és az értetlenkedő szülők versus a 70-80-as évek szabadság és pride mozgalmainak megteremtő fiataljai, akik békében szeretnének egymás mellett élni, rassztől, nemtől, identitástól függetlenül.
Mindehhez ügyesen zenét kevertek, hogy ne csak a száraz drámán legyen a hangsúly és ez be is vált. Nem volt sok dal benne, de azok jól sikerültek.
Nagyon tetszett, hogy 3 csoportot láthattunk : színészek, táncosok, zenészek és mindegyikben volt egy szerethető szál, akiket az első napjuktól a diplomájukig követhetünk nyomon. Közben felnőttekké, lelkes tehetségekké válnak, akiket vár a nagyvilág. A végén pedig a zenés filmek és musical-ek sajátossága, a singout (saját fogalom a shootout mintájára...ez is olyasmi), ami szerintem a legjobb dal lett az egész filmben.

Lehet, hogy ez blaszfémia, de én úgy vélem, hogy a férfiak erősebbeket alakítottak itt, mint a nőkből....bárki. Irene Carának szép hangja volt és volt egy megrázó jelenete, de ennél többet nem tudok a számlájára írni. Viszont minden fiú odaszögezett engem a képernyő elé, remek alakításokat nyújtottak. Nem írnék színész neveket, inkább csak szerepeket: Bruno, Ralph, Montgomery és Leroy, ők négyen vitték a showt számomra. (nem lepődtem meg, hogy McCrane aztán kiugrott és bizniszben maradt)
Alan Parker munkáit nagyon értékesnek tartom, páratlan melodrámákat tud összehozni. Ez nem volt olyan nehéz dráma, de hangulatát tekintve egyedülálló, üzenetét tekintve szép és elgondolkodtató.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-29 14:11.35
Fame (1980), 4*


Éjjel-nappal Budapest (sorozat) - Vélemények

2014-07-29 14:11.15
Nálunk lehet 2 szakos valaki, az egyiket (a minort) kevesebb óraszámban tanulja, a másik (a major) a főszakja.


Vadászat (2012) - Vélemények

2014-07-29 14:09.52
Azt hiszem. Az elsőt elkezdtem, de lekapcsoltam, nem volt rá hangulatom. Majd máskor nekiugrok a trilógiának.

Igen, rég találkoztunk. :)) Csak akkor jövök fel, ha filmekről van szó, egyéb fórumokba nem térek már be.


Kálvária (2014) - Vélemények

2014-07-29 11:42.34
Mr. Gleeson Írország egyik színészistene, annyira szeretem őt.

Asszem meg is nézem ezt a napokban.


Vadászat (2012) - Vélemények

2014-07-29 11:41.17
Szerintem már az is valami, ha a nagyközönség legalább Mads hazájának egyik filmjéből ismeri az arcát és nem valami hollywoodi latyakból :)
Az Ádám almáit én, mint skandináv film szerető ember, elfogadom :))

Mondjuk a Pusher trilógiát mondanám a kezdő sikerének.


Éjjel-nappal Budapest (sorozat) - Vélemények

2014-07-28 23:48.19
Nem, az csak a mellékszakom, történelem szakos vagyok, de idővel rájöttem, hogy az nagyon nem érdekel. :D


Vándorút - Vélemények

2014-07-28 01:39.31
Érdekes volt ez a 2010, ez már a második film ebből az évből, ahol bazi hosszú sétára vetemednek és lenyűgözött engem, a másik a The Way Back.

Én már igen kis koromban megtapasztaltam, hogy milyen az, ha az Estevez család összeáll és azt mondják, hogy csináljunk filmet. Hollywoodból én nem ismerek még egy ilyen összetartó famíliát. Jöjjön tűz, vagy víz (itt természetesen a legifjabb fiú kalandjaira gondolok), ők bármikor megrendezik egymást, vendégszerepelnek egymás showjában, még a cechet is ők állják. Szerintem ez fantasztikus. A Vándorút lelkét is félig-meddig ez adta. Emilio Estevez kicsit szerepel is benne, de maga rendezte és adaptálta is a forgatókönyvet. A filmet a nagyapjának dedikálta, de a producerek között találkozunk a testvérével is, a húgát is láthatjuk és végül de nem utolsó sorban, főszerepre a kedves édesapját ültette, aki kétség kívül minden tekintetben az Estevez/Sheen család feje. A minden tekintet itt nem csak a korra és viszonyokra utal, hanem mint színész is az élen áll és ez halála után sem hiszem, hogy változni fog.

Az apa, aki megjárja elhunyt fiáért az El Camino utat, közben a hamvai a táskájában vannak és minden lépését nem csak a fiáért, de önmagáért is megteszi. Ez a történet már ebben az egy összefoglalt mondatban is csodálatosan hangzik és az is volt. Engem hihetetlenül beszippantott nemcsak a szép tájak, a hangulat, hanem az érzelmek váltakozása és hitelessége is. Nem csak a dráma, hanem minden érzelmi megnyilvánulás ebben az alkotásban. Telitalálat volt. Hiszen a főszereplőnk fia tényleg a fia. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet így végigjátszani. Mindegyik perce gyönyörű és megható volt a maga módján. Persze ide Martin Sheen színészi nagysága is nagyon kellett, és az útitársak kiváló játéka is, nem beszélve a forgatókönyvről. A zene is kiemelendő, isteni hangulatteremtő volt, minden témájával tökéletesen illeszkedett bele az apró kis "epizódjaiba" a történetnek.
De ha valaki nem is rajong az ilyen road filmekért, az sem baj, mert sokat tanulhatunk magáról az El Camino útról is, megismerhetjük a vándorok lelkét, a szokásokat, a különböző régiók lakóit, így elbeszélő és leíró mű is ez egyszerre.

Nem egy súlyos melodráma, és nem is egy könnyed hangulatos útifilm. Valahol a kettő között húzódik az aranyközépúton. A legaranyabb középúton. Csodálatos film volt, Bravo Estevezek :))) Mindenkinek ajánlom.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-28 01:20.59
Vándorút (2010), 5*


A zéró elmélet - Vélemények

2014-07-27 12:59.44
Terry, Terry Gilliam. SPOILERRE lehet számítani.

Ő nem más mint az az agybeteg rendező, akiért áldjuk az eget, hogy ilyenné teremtődött. Minden filmje egy külön csemege, amin jó sokáig rágja magát az ember. Még ha nem is értjük, még ha nem is tudjuk követni, akkor is egyből megragad minket a világa. Szinte kivétel nélkül mindig valami újba, valami másba, valami creepybe és szürrealista álomba kalauzol minket.

Szinte látom magam előtt, ahogy a joystickot szorongató unokáira néz és hirtelen belenyilal a fejébe a Zero Theorem. Bár Pat Rushin jegyzi a forgatókönyvet, ez azért túlontúl az ex-Python tag ízlésére vall.
Miről is van szó? Egy olyan utópiáról, ahol a számítógép uralkodik, pontosabban ez annak a generációnak szól, akik a mai play station és gépfüggő fiatalok. Ebben a világban felhasználják őket, hogy a Zero Theoremet megfejtsék, egy univerzumtörvényt, ahol a 0 a 100%. Ezért aztán otthon és más helyeken is csak ezt kell csinálniuk. Kis kockánként megfejtegetni egy bazi nagy egyenletet.
Qohen Leth egy őrült dolgozó méh ebben a rendszerben. Merev, zárkózott, kissé skizofrén, paranoiás és nem igazán érintkezik emberekkel.
A film nagyjából arról szól, hogy döbben rá életének értelmére, illetve hogyan NEM. Apránként felfedezi maga körül a világot és utat enged eddig rejtve maradt vágyainak.

Megint egy kiváló, jól megművelhető alapanyaggal állunk szemben, aminek szerves része a hibátlan, egyedi és utánozhatatlan látványvilág, amire ha ránézünk, egyből tudjuk, hogy ez Gilliam fantáziavilága. Megint megjelenik a "Nagy Testvér" szimbólum, csak ezúttal nem az 1984 környezetében (mint a Brazilban), inkább egy cyberpunk disztópikus világban. (Briliáns volt a technológia és a régiség, pl. a templom keveréke) A főnök itt Matt Damon,ami nem kis meglepetés volt, de a jó értelemben. Mellette feltűnik még David Thewlis és Melanie Thierry a fontosabb szerepekben, mind jó alakítást nyújtva.

Ahogy eddig tapasztaltam megosztó lett a film. A Gilliam fanok azt kapták, amire vártak, míg a többi néző csak húzza a szemöldökét tőle. Igen, mert weird. Nem csoda, manapság divat a weird. Míg 20-30 éve a furcsa embereket egyenesen kerülendő őrültként állították be ezek az alkotások, ma már gyakorlatilag köréjük épülnek, jó példa erre a Big Bang Theory, bármelyik Gilliam film, Hannibal, és hasonló mentális problémákkal küszködő főszereplős krimisorozatok. Ez a számítógépes korszak egyik végterméke, a kocka-társadalom, akik warcraftoznak éjjel-nappal, animéket néznek, beszélnek klingonul és már szinte pislogni is elfelejtettek. Nem csoda, hogy a film lényege is erre az embertípusra terelődik, a tanulsága meg az elszakadásra való törekvés. Ahogy Qohen szépen lassan szakadt el a gépétől, úgy kérdőjelezett meg egyre több feltevést és szabályt. Elkezdett gondolkodni, elkezdett élni.
És a gilliam-es lezárás: nem tudjuk mi történik. Álom, valóság egybemosódik, minden egyéb a nézőre van bízva.


Nem szoktam maximális pontot adni Terry filmjeire. Mert nála egyszerűen nem tudom megfejteni, hogy mi lenne a maximum. Bár imádom őt is és a világát is, egy hangyányi hiányérzetem mindig van. Mintha szándékosan kerülne valamit, amire még nem jöttem rá. És hozzáteszem azért a történetvezetés sem volt most teljesen jó. De egy erős négyes természetesen jár neki.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-27 12:24.44
The Zero Theorem, 4*


2014-07-26 21:12.58
Az a Sons of Anarchy?


Éjjel-nappal Budapest (sorozat) - Vélemények

2014-07-25 22:00.24
Azt írtam, hogy a bátyám évfolyamtársa játszik benne XD Jól összekeverted, de a szavak megvoltak :)

Nem is nézem én, csak belenéztem egyszer.
Annyira nem vagyok lelkes bölcsész, csak próbálok NEM-matekkal foglalkozni :D Nem vagyok klasszikus bölcsész, csak a filmelméletet veszem nagyon komolyan.


2014-07-24 17:08.00
Nekem sem szokásom. Híradót megnézem, és ez minden.


2014-07-24 16:57.11
Ezek a kérdések bennem is felmerültek :)


Robotzsaru (1987) - Vélemények

2014-07-24 16:35.05
Persze, aki akcióorientáltabb mozira vágyik, annak tényleg az elsőt javaslom, számtalan shootoutjával, keménykedésével és a maga egyszerű vezetésével.
Nekem akciófilmekben kicsit nagyok az igényeim, mert nem a kedvenc műfajom, és akkor már inkább menjenek el drámába, de ez a snassz szuperhősködés sosem volt az én szájam íze.
Nekem kifejezetten tetszettek a lelki vívódások. Itt is jelen volt, de sokkal kevésbé ütötte meg nekem a megfelelő érzelmi mércét. Bár nem Weller hibája, ő szimpatikus.

Számomra Burton Batmanje és Nolan Batmanje egész más pontokban különbözik. Ott egyik javára sem ítélnék, mindkettőben van sok pozitívum a másikkal szemben, és negatívum is persze.


Éjjel-nappal Budapest (sorozat) - Vélemények

2014-07-24 16:14.36
Az a 10 perc is elég volt az értékeléshez, amit láttam belőle. És ez csak a színvonalra ment, nem akartam semmi sztorit (ha van ilyen) vagy embert (igen, nem fogom azt mondani, hogy színész) lepontozni, mert az már másodlagos :)


2014-07-24 08:15.11
Amikor egy ilyen istenátka valaminek nagyobb ismertetője van a Filmkatalóguson, mint például egy Ben Hurnak....na ott biztosíték kicsapás van nálam.

Egyáltalán miért van adatlapja, ez egy...sorozat?


Robotzsaru (1987) - Vélemények

2014-07-24 08:12.51
Lehet, hogy kapom majd a szidást az arcomba, de igyekszem szembenézni a tényekkel.
Mivel a 90-es évek gyermeke vagyok és nő, nem ehhez a fajta akciófilmhez szoktam és a maiakkal szemben nem igazán tudom előnyben részesíteni. A hangulatuk mindegyiknek megvolt, ezt belátom, de olyan sok ésszel nem áldotta meg őket a jó isten. Nem mondom, hogy remake sokkal okosabb volt, de legalább adott némi magyarázatot, hogy Robotzsaru például miért is lett az, ami. Ez az eredetiből valahogy kimaradt, és kérdem én, ilyesmi hogy maradhat ki. Mi az a robotzsaru ötlet egyáltalán, ki a kivitelezője, miért pont Murphy. Sok kérdés, amit lazán átugrottunk. Egyszerűen csak volt Murphy, lett Robocop és puffogtatás. Nagyjából elmondtam a forgatókönyvet :)
És még a CGI-t sem mondanám a remake parasztvakító eszközének, mert igenis volt létjogosultsága a műben. Segített ilyen apróságokat feljavítani, mint a néha malac, néha meg oroszlánhangú stop motion birodalmi lépegetők, segített mélyebben beengedni a nézőt, hogy Murphyt hogy operálták masinává, a gyakorlatok is tetszettek, amiket végzett.
Ezeken a 87-es verzió bagatell módon hamar túllépett. De hogy ne csak ostorozzam, azért egy nagy előnnyel rendelkezett, az pedig a környezet, bizony ám. A lepra Detroit ( a lepra jelző nem tőlem származik, elég hírhedt bűntanya amúgy is szegényke) és az általam nagyon csípett korabeli Village People style rosszfiúk (hát imádom) ábrázolása nagyon jó színt adott a sztorinak. Valóban az a jó kis GANG nagyon hiányzott a remake-ből. Ott már inkább a kapitalizmus nagykutyái voltak az igazi ellenségek...nem mondom, azért ott sem voltak utolsó színészek, úgyhogy nekem azzal sem volt bajom, de ez. Hát ez az igazi 80-as évek, az utca királyai elleni háború. A sok ablaküveget kitört Kurtwood Smith amúgy is jó karakterszínész, itt tökéletes volt és wow, Doktor Romano, aki aztán valami hüllő lett...hát rájuk emlékezni fogok, meg arra a gonoszan őrülten nevető feketére is :D

Viccet félretéve, azért már az originálban is érezhető volt helyenként pöttyökben elhelyezgetve a társadalom, sőt, az országkritika. Az újban ez jobban kitűnik, de azért itt is, na. Verhoeventől nem most először és nem is utoljára. Ezt tisztelem, csak máskor írjon még a történethez és úgy előnybe is tudom részesíteni. Így sajnos 1987 < 2014. Majd máskor.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-24 07:40.56
Robotzsaru (1987), 3*


2014-07-22 20:19.59
Én sem fogok, amíg nem jön az új Doctor Who :)

Most ez a néhány hét Lost elég is volt :)


2014-07-22 20:11.14
Nálam nem ráunás volt, inkább a történet idegenített el, de két karakter kedvéért most kitartóbb voltam. Jó is, ők csak k* jobbak lettek idővel :)))

Aztán rájöttem, hogy velük és nélkülük is nagyon jó az egész.


Lost - Eltűntek (sorozat) - Ki a kedvenc szereplőd

2014-07-22 19:41.59
Régebben is őket mondhattam, de újranézés után sincs ebben változás: Ben és Locke. Sajnos Michael Emerson csak a 2. évad második évadában jelenik meg először, de utána senki sem ér a karaktere és a játéka nyomába. O'Quinn szorosan őt követi, csak jókat tudok róluk mondani.
(Szubjektív vélemény)


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-22 19:38.38
Az utóbbi hetekben újranéztem a Lostot. 4*-ot kap, bármennyire imádtam, nem volt tökéletes.
Régebben csak az első 2 évadot láttam, utána elmúlt a lelkesedés. Mai fejjel már nem tudom, hogy miért, de örülök, hogy újra rászántam magam.


James Garner - Vélemények

2014-07-20 12:41.50
Egy újabb hatalmas legenda távozott. 86 éves korában elhunyt James Garner.
Nagyon jó színésznek tartottam, hiányozni fog :(


Rajtaütés 2. - Vélemények

2014-07-13 16:58.00
SPOILER ALERT
Most ez az 5*, amit jó indulattal adok neki, nem fedi tökéletesen a filmhez fűzött érzelmeimet. Nem mondom, hogy csalódás volt, de szerintem már kicsit által billent a ló túloldalára.
A 3 évvel ezelőtti első rész tényleg a 2011-es év, sőt, talán az évtized egyik legpozitívabb akciófilm meglepetése volt, mert intelligensen összerakott, tökéletesen megkoreografált és a néző számára abszolút vonzó környezetben játszódott. Egy sötét, lepukkant lépcsőház, és benne a drogbáróék és a kommandósok kalandjait láthattuk, érzelmi töltetekkel, megragadó karakterekkel.

A második résznek az volt a legfőbb hibája, hogy érzelmileg kicsit lepusztították és az atmoszférája is megváltozott és szerintem nem pozitívan. Gyakorlatilag a történet egy beépített zsaruról szól, aki egy több nemzet maffiacsaládjai között húzódó háborúba keveredik és hosszú 10 perceket képes bunyózni anélkül, hogy belehalna. Nagyjából ennyi. Az zavar, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek már a harcra, és alig-alig valamennyit a történetre, pedig a felvezetés és a felépítés még abszolút megvolt, élvezetes, logikus, precíz. De az utolsó jó 45 percre már elfelejtették, hogy ez egy film, nem egy Street Fighter vagy egy Tekken játék (és társaik...). Mindenki mindenkit öl, teljesen mindegy, hogy milyen viszonyban állnak egymással, verekedés, ölés, ebből áll a film 95%-a.
A karakterek is kezdetben érdekesnek tűntek, majd eltorzultak és.....hát hova ragozzam, senki sem jut el semmilyen katarzisig, mert addigra már 3x megölik :D Csodásan rombolja le a befejezést azt a számos "jót" a sztoriban, ami eddig odaszögezett engem a képernyő elé.

Nagyon sajnálom pedig. Ami miatt 5* kap tőlem, az inkább a technikai részlegnek köszönhető. Mert élvezetesre sikeredett, látványosra és élethűre (kivéve egyesek állóképességét, de a harci sebeket a bőrömön éreztem) és a film 2/3-a azért nagyon tetszett, bevallom. De tényleg túl sok volt a harcból, eltúlzottan sok.

Lehet idővel lecsökkentem az értékelést. Ha leülepszik.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-07-13 16:42.13
Raid 2, jó indulattal 5*, de az első jobb volt.


Godzilla (2014) - Vélemények

2014-07-12 19:28.37
Az, hogy egy film mennyit hoz a konyhára, nincs még feltétlenül egyenes arányosságban a film minőségével :)
És az átlag sem mindig fedi a valóságot. Láttam már remek filmet 6-os átlagon és bűnrosszat 8-on :)


elejére ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk