Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-16
Exhibition On Screen: Az ifjú Picasso
Gyönyörű esküvő
Hívatlanok - Első fejezet
Képzeletbeli barátok
Marguerite, a számok szerelmese
Nina és a sündisznó titka

2024-05-09
A halálkártya
A majmok bolygója - A birodalom
Macskák a múzeumban
Mind idegenek vagyunk
Vincentnek meg kell halnia

2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Ürömapám *Robert De Niro új filmje* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Forráskód
- Direct One, 21:35
A rendőröm
- Cinemax, 21:40
Anti-Squat - Belakoltatás
- Cinemax2, 21:52
Harcban élve
- Filmbox Premium, 21:55
Túl az Óperensztár
- TV2 Kids, 22:15

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Emmanuelle Devos (60)
Kenan Thompson (46)
Francoise Fabian (92)
Lenny Venito (55)
Sally Phillips (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Hiányzó filmek a Filmkatalógusról!
2022-es választás
Egy zuhanás anatómiája - Vélemények
Gran Turismo - Vélemények
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Álmaid hőse aaaaa
James Bridges aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

Versek!

2015-04-12 17:49.31
És ez egy színész, aki szavalja. Talán ez a legszomorúbb. Amikor egy művész elkötelezi magát egy politikai oldal mellett, hogy "valaki" váljon belőle, az egyszerre szánalmas, szomorú.


2015-04-12 17:10.09
Ezért kit kell ledobni hordóban a Gellért-hegyről?


Édesek és mostohák (1998) - Vélemények

2015-04-11 23:44.54
Nincs velük bajom ha és amennyiben nem egyet látok a sok közül, hanem valami olyat, ami kicsit fantáziadúsabb.


Időről időre (1979) - Vélemények

2015-04-11 23:26.41
Egy egész panel-beszélgetést néztem meg erről a műről a két férfifőszereplővel – igaz már olyan idősek, hogy ezen kívül még bőven akadt beszélnivalójuk, és csak néha kalandoztak vissza a film témájához – és többször hangzott el, hogy ez kint egy sci-fi kulttá nőtte ki magát, és én ezt el is tudom hinni. Ha csak arra gondolunk, hogy Robert Zemeckis is nagy valószínűséggel megtekintette, voltak erre finom utalások is a Vissza a jövőben(ben), például Mary Steenburgen teljes jelenléte és szerepe…de komolyan, az egy az egyben és még véka alá sem rejtették, hogy bő 10 év leforgása alatt két különböző időutazó úriember is az övé lett és körülbelül ugyanúgy is fogadta, mikor felfedték kilétüket.

De mégsem szól erről a filmről nagyon a fáma, és el nem tudom képzelni, hogy mi ennek az oka. Egy abszolút helytálló, élvezetes, szórakoztató mű, ami nem csak eggyel növelte az időutazós sci-fi filmek sorát, – ami nekem az egyik kedvenc alzsánerem - hanem még keverte más műfajokkal is, és szerintem kiváló módon. Főként romantikával és thriller elemekkel, amik nagyon jól keveredtek a tudományos fantasztikummal még úgy is, hogy a tudomány az inkább csak egy hablaty benne, de őszintén szólva ez senkit sem zavart. Az irodalom is beállt mindezek sorába, hiszen a főhősünk H. G. Wells, aki a brit szigetek egyik legtöbbre tartott írója volt, illetve még mindig az. Ellene meg Hasfelmetsző Jack száll ringbe, akiket nem tudom, hogy hogy az úristenbe hoztak össze, de mindenesetre egy szórakoztató felállást kapott így a film. Volt egy híres 19. századi írónk és egy sorozatgyilkosunk, akik hova látogatnak el egymást üldözve? Hát a 70-es évek San Franciscójába……csak mert  Ezt a randomságot szerettem benne nagyon. Nem is magyarázzák meg igazán, hogy miért pont ők ketten, hogy miért pont oda (mikor Londonból indultak el és a helyet nem is változtatták meg), de a modern világban kellett Wellsnek szerencsét próbálnia, hogy hazavigye a szökött Jack-et, aki Stevenson néven is futott. Majd berobban Steenburgen figurája, és - mivel nő – megkavarja az állóvizet.

Roppantul szórakoztató volt, és a könnyedsége mellé szorult azért némi erős mondanivaló is arról, hogy a Wells által dédelgetett szocialista utópia álom helyett a világ inkább visszafelé fejlődött moralitásban, emberségben. Szép volt, ahogy és amikor ezekre rávilágítottak. Ez nagyon javított a film pikantériáján, de persze ezt elsősorban a színészei tették meg. McDowell és Warner párosa isteni volt, ahogy azon a panel beszélgetésen is csak úgy röpködött a kémia (mármint szigorúan hetero módon értem), úgy a filmen is. Egyébként is fenomenális két színészről beszélünk, akik a letagadhatatlan angol vérükkel a san franciscói környezetben még egy fokkal növelték az alap időutazós poénok sorát. Nekem személy szerint voltak kifogásaim a kedves harmadik félt illetően. Mary Steenburgen túlságosan naivára vette a figurát, még a hangját is, és ez kicsit már irritáló volt a végére, de mint kiderült nem csak a filmben, de a való életben is jól összeillet McDowellel, ugyanis ezután össze is házasodtak. Úgyhogy ez kettejüknek egészen biztosan kult is maradt.
És ne menjünk el Rózsa Miklós és a rendező, Nicholas Meyer munkája mellett sem. Utolsó komponálása volt ez a magyar származású mesternek és szerintem ilyen egy jó karrierzárás. Meyer mesternek meg ilyen egy jó karrier nyitás. A kritikailag és rajongói véleményeket tekintve legjobb alapcsapatos Star Trek filmekért felelős még, úgyhogy rendezni azt tud. Remélem fog is még.
Tudom én ezt ajánlani minden sci-fi (elsősorban az időutazós sci-fi) rajongónak, mert azok mindent megkapnak, amire vágynak, de szerintem egyéb identitásúak is tudnak majd rajta szórakozni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-11 22:47.26
Ha az autósok türelmesek, akkor én leülök az út közepére is filmet nézni :D


Drakula (1992) - Vélemények

2015-04-11 22:45.58
Eeeeej, ez nem volt szép. Semmi sértőt nem mondott róla, nem értem ezt a kiakadást.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-11 11:44.18
A Star Trek 4-et már néztem az Allee-ban egy padon a mozi előtt a haverommal :) Támogatom a filmnézés ezen formáját :) Jó az mindenhogy.


2015-04-11 11:34.43
Általában arra fele, igen. Illetve az Astorián :)
De ezt nem a tér közepén néztem, azt azért hozzáteszem :)


2015-04-10 22:06.43
* illetve 4 és 5 közé. Hol jár a fejem?


2015-04-10 22:03.20
Time After Time (1979), 4*
(Bár 3 és 4 közé tenném, de maradjon a 4)


Pap Vera - Vélemények

2015-04-10 00:06.30
Nyugodjon békében :(


Agyban nagy - Vélemények

2015-04-10 00:06.08
Mikor először ránéztem a plakátra és elolvastam a tartalmat, mondtam magamban, hogy feljelentem mindjárt a filmes tanáromat, hogy ilyet mer nekem feladni.
És amitől tartottam - azaz, hogy egy bődületes baromságot fogok látni - egy az egyben meg is valósult. De ez nem egy olyan baromság, ami után haragosan és émelygő gyomorral fogsz felállni. Mert hogy a humora kiváló, ahhoz nem fér kétség. De nem csak megmosolyogtatós humor, hanem ami alatt le kell pauzálni a filmet, nálam legalábbis ez történt.
Carl Reiner egy monty pythonhoz hasonlóan angolosan (-amerikaiasan) pihent, abszurd nonszenszekkel teletűzdelt fekete humorú testcserés vígjátéka egy olyan élmény volt, amit egyszer mindenkinek meg kéne kóstolnia. Egy igazi Steve Martinnak való ökörködés, tele agyakkal és szexuális túlfűtöttséggel, papír ajtókkal, David Warnerrel (miéééért találkozom vele folyton mostanában) és a még nőies Kathleen Turnerrel.
Meg James Cromwellel, tiroli viseletben......ami hadd ne mondjam mennyire furcsa élmény volt.
Ahogy alattam is írták, egyszer jól fog esni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-09 23:53.43
Agyban nagy (1983), 3*


Amerikai szépség - Vélemények

2015-04-09 23:20.45
Nem biza'! De Annette Bening-é sem.


Banshee (sorozat) - Vélemények

2015-04-07 00:40.06
És Matthew Rauch kreditet is fog végre kapni a legelején. Remélem ezzel az is együtt jár, hogy nagyobb játékteret is. Ideje volt már.


Az idegen (sorozat) - Vélemények

2015-04-06 14:30.20
Végig néztem az első évad első felét és a mostani szünet utáni első részt, és még mindig az a véleményem, hogy nem tökéletes ez a sorozat.

Nem várok el folyamatos pörgést és pontosan tudom, hogy ezt nő írta női szemmel, zömében nők számára, de akkor is. Lehet pont az utóbbi szempont az, ami nekem kicsit átbillenti a történelmileg és sci-fiként is helytálló, jól kombinált történetből egy sima, feminizmussal megfűszerezett kis romantikus kalandsztoriba. Amivel önmagában nincs is baj, de így minden más szépségéről leveszik a hangsúlyt.
Csodás a korrajz, a díszletek és a kosztümök ritka hitelesek és bevonzóak, és maga az egész felépített angol forradalom korszak és ezen belül is Skócia kora újkori történetének ezen kis szelete már önmagában megérne egy különálló sorozatot. Földesúr - hadi úr - lázadások és az angol elnyomás. Pláne ilyen remek tájjal és zenével. A Rettenthetetlent és a Hegylakót simán leelőzhetné a legjobb skót témájú művek sorában.

Csak ott a bibi, hogy ez Starz (sosem mindegy a csatorna neve, mert némelyik feltételekkel jár), úgyhogy szexnek mindenképpen kell benne lennie, és soknak és látványosnak, mint a Spartacusnál is. Kell benne lennie egy olyan párosnak, akik mindenképpen hibátlan szépségűek, hogy bevonzzák a rajongókat (számomra ez a formula már legalább annyira unalmas, mint az, amit képviselnek és el is játszanak). A nő legyen végtelenül értetlen, és hajtsák a szenvedélyei, hogy erősebbnek tűnjön, hogy a végén egy emancipált Disney-hercegnő képet nyerjen, aki persze körülbelül 2-3 férfi között őrlődik - ezzel is fenntartva a kívánt erotika mennyiségét. A férfi legyen hibátlan arcú, hogy a női szíveket megdobogtassa, és lehetőleg kellőképpen sérült, hogy a szánalmukat is elnyerje....de persze maradjon izmos és férfias, mert nem szabad eltúlozni az egyedi vonásokat. A többieket megcsinálhatjuk erős karaktereknek, akiknek még ARCA is van, de adjunk nekik minél kevesebb időt, nehogy az unalmas és elhúzott romantikáról letérjenek a tekintetek.


Nem hiszem el, hogy ne tudjanak a nők mást írni, mint mindig ugyanazt. Aztán a feminista mozgalmak vért köpnek a filmeken látott elcsépelt női karakterektől, és jogosan világítanak rá a problémára, hogy míg férfi sorsokból ki lehet csikarni 100 féle történetet, addig nőkből jó, hogy ha 3-at. Abszolút egyetértek velük. Pedig időutazós filmnek mekkora jó lett volna ez már, de így is megadom a 4*-ot, mert reménykedem, hogy az érdekes férfi karakterek, és az elsőosztályú antagonista figura (Randall) két ágyjelenet közti 5 perces társalgás mellett még fog valamilyen értelmet kapni. Mert ők tényleg érdekesek és kb. miattuk nézem.


Az útvesztő (2014) - Vélemények

2015-04-05 22:43.50
Divatját élik a young adult filmek és nagyon úgy tűnik, hogy egy új alműfaj kezd itt kivilángolni, az "éld valahogy túl, te fiatal felnőtt" filmek.

Nem elég szegényeknek, hogy épp olyan korban vannak, hogy fel kell fedezniük és be kell illeszkedniük a nagybetűs életbe, még harcoljanak egymással, sárkányokkal, egy egész diktatúrával, vámpírokkal, farkasemberekkel, sötét varázslókkal, vagy éppen (mint most) szuper robotpókszörnyekkel. Kemény lett ez a világ. De hogy ebben olyan befektetés rejlik, amiről még hosszú-hosszú évekig nem fognak leszokni, abban is biztos vagyok.

Az Útvesztő ezen korszak tipikus terméke. Ez önmagában még nem pejoratív, ugyanis bizony a sok silány mellett készülnek maradandó darabok is. Az Éhezők viadala például teljes mértékben etalonnak mondható a Harry Potterrel együtt (amit csak részben vehetünk ide), mert igényes, jól felépített, kiváló ötlet és nem utolsó sorban szerencsésen castingolt. A Twilight óta tudjuk, hogy ezen akár állhat és bukhat is egy ilyen film. Bizony a tinisztárokból is akad egy felső és egy alsó sáv, és szerintem az Útvesztő jó színészecskék mellett döntött. Én bevallom innen csak 3 kölyköt ismertem, de mindegyik határozottan a jobbak közül való. A Tini farkas; a Családi üzelmek szexuálisan felvilágosulóban lévő fia; és a kis vörös csúnya fiú igazából szerelmes, majd Trónok harca sztár fiú is a 21. század termésének tehetségesebb kupacából került ki, és nagyon remélem, hogy maradnak is így. Itt sem okoztak nekem csalódást. De ez az összesre elmondható volt, úgyhogy a Maze runnernek nem kell amiatt aggódnia, hogy tűrhetetlen borjai kiüldözik a nézőt a moziból.

A történet számomra már akkor megérne maximális pontszámot, ha valaki csak szóban mesélné el nekem. Nagy rajongója vagyok azoknak a sztoriknak, ahol a főhősök valahova be vannak zárva, mert ilyenkor kialakul egy mini társadalom, és ennek szereposztásai, konfliktusai nagyon szórakoztatóak lehetnek, amennyiben jól van kidolgozva. Mindezt egy labirintus köntösbe beburkolni, aminek megvannak a külön szabályai. Szerintem ez egy isteni koncepció. A baj ott leledzik, hogy csak a koncepció az. Sajnos a kivitelezés nem kerülhette el a súlyos kliséket és belátom, hogy sokszor szinte lehetetlen is volt kikerülni. Az ember már az elején tudja, hogy kit fog a közepémón-végén temetni, tudta, hogy nagyjából hogy alakul a történet, de még az időzítés is. Egyszerűen kiszámítható volt, na, és a forgatókönyvet sem gyúrták valami izmosra. Az rendben van, hogy mindez PG-13, ami sosem jelent jót, és persze a célközönség sem az értelmiség teteje, de érdekesebbé lehetett volna tenni, ha nem követik a jól bevált paneleket cselekmény és szöveg terén is. És aztán ott vannak a logikátlanságok, amiből szintén kijutott az Útvesztőnek. Nem zavaróan mondjuk, de hadd mondjak egy példát: a lány! Eleve az ottléte sem nyert túl sok értelmet (úgy értem, hogy ennyi erővel egy fiú is lehetett volna), de az sem volt valósághű, ahogy a 3 éve nőt nem látott fiúk foglalkoztak vele, azaz a nagy büdös sehogy. Gyakorlatilag senkit sem izgatott, pedig egy normál társadalomban 3 évi éheztetés után minden fiú egyből rávetette volna magát. És még sorolhatnám a hasonlókat.
Mindenesetre van olyan érdekes és vonzó ez a történet, hogy várjam a folytatást. És Patricia Clarkson kis szerepének is nagyon örültem, ami aztán pláne váratatja velem a további részeket. Csak ne essen a szint, inkább emelkedjen.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-05 22:18.09
Az útvesztő, 4*


Szalmakutyák (1971) - Vélemények

2015-04-05 18:11.14
(SPOILEREK)

Mielőtt még bővebben belevágnék, szeretném elmondani, hogy drága Filmkatalógus sok mindenre jó, de arra nem, hogy megnézzük egy film műfaját rajta. Ennek a műnek speciel az égvilágon semmi köze nincs a krimihez, ez színtiszta thriller, és minden elemében az.

És mint olyan, témája az „idegenség”. Láttunk már rengeteg történetet, mely ez dolgozza fel, és már bátorkodom általánosítani, hogy ennek kétféle kimenetele szokott lenni: Vagy abba az irányba mennek, hogy a főhős nehéz úton ugyan, de eljut a beilleszkedéshez és ahhoz, hogy megszerettesse magát, a másik lehetőség pedig, hogy ez a közösség jól megrágja, majd kiköpi, eltaszítja magától. A Szalmakutyák ez utóbbit próbálja vázolni egy nagyon precízen felépített, de annál furcsábban kivitelezett műben.

Persze nem abban az értelemben furcsa ez a film, mint mondjuk egy Jeunet vagy egy Gilliam, akiknek az elszállt agyukkal együtt a kameramozgás is kicsit ’elszáll’, hanem maga a narratíva volt egy kicsit érdekesen kidolgozva. Egyenlőtlen vágások és jelenetek, furcsa érzelmi megnyilvánulások, és annak felvételei. Egyszóval azt a zavart, amit a történetbe akartak elültetni, sikeresen végigvitték a nyersanyagon is, de ez egyáltalán nem volt gond, mert a hatást elérték vele. Egy elejétől végéig jól konstruált, izgalmas, és elég fagyos egy thrillert láthattunk, ahol a párkapcsolat és a külvilág problémái együttesen játszanak nemcsak a főszereplőnk, hanem a nézők idegeinek húrjain is.

Sam Peckinpah a történetet egy angol falusi környezetbe helyezte bele, ahol szinte minden figura kicsit sarkítva volt, és elég torz képet kapott abból a szempontból, hogy szinte egy jóhiszemű lélekkel sem találkoztunk. Ide csöppen bele főhősünk, David, egy amerikai matematikus, aki pechére ide házasodott. Azt pontosan nem tudjuk, hogy miért kell itt meghúzódnia, de több olyan dolog is volt a műben, amit jobb is, hogy nem tártak fel – több gondolkodnivaló jut nekünk. Majd megmutatják, hogy újdonsült feleségével mennyit konfrontálódnak, mikben nincs közöttük egyetértés, és hogy a környékbeli kanok hogy próbálják meg a pár boldogságát keresztezni. Ennyiből még egy vígjáték is kijönne, de ott kezdődik a thriller, hogy nem szűkölködtek azért az erőszakos jelenetekkel, sőt, mi több, a nemi erőszaktól a durva baleseteken át az állatgyilkosságig, és hadd ne mondjam a végső shootout változatos halálnemben elhunyt áldozatait. Van ebben erőszak dögivel, de ami lényegesebb, végig olyan diszkomfortos és diszharmonikus a hangulat, hogy a végén már szinte a nézőnek támad kedve jól szétcsapni az egész faluban, különösen a kocsmai banda tagjai között.

Nagyon rendben volt a színészgárda, még akkor is, ha Dustin Hoffman leginkább csak a pénz miatt vállalta el a főszerepet, ami szerintem a játékán is meglátszott kicsit. Volt már jobb is, fogalmazzunk így, de attól még nem mondható szörnyűnek a játéka. Susan George már sokkal jobb volt. Neki nehéz dolga volt, mert sokszor kellett direkt irritálónak lennie és tényleg néha egy tizenéves értelmi szintjére süllyedt, de szerintem a színésznő ezt remekül visszaadta. David Warnertől és Peter Vaughan-től még nem láttam rossz mellékszerepet és most is csak dicséret illeti őket. Igazi brit kincsek, sajnálom, hogy egyik sem lett jóval ismertebb, mert mindketten megérdemelték volna.
Ami nekem nagyon tetszett még, az a nagyon finoman, alig észrevehetően elrejtett kis üzenetek voltak. Például az egyház pénzéhsége elég erősen befigyelt, és az is, ahogy az ünnepi estén egy olyan újságot tépett ketté, melyen az egyik címlaptéma a melegekről szólt. Azért a 70-es években már ébredezett az ellenállás, és ezt jól éreztette. De talán a legszebb aspektus a zárójelenet volt, amikor elhajt az autóval a száműzött – soha be sem illeszkedett – amerikai, illetve a közösség másik fekete báránya, Henry Niles, akit meg belülről taszajtott kifelé az a kis minitársadalom. És az ő zárómondatuk, hogy egyikőjük sem tudják, merre van az otthonuk többé. Úgy érzem, az „idegenség” B típusának ez egy alapigazsága, és kiváló tételmondata is.

Vérfagyasztó, vérlázító és egyben tanulságos egy sztori volt a Szalmakutyák. De senki se ez alapján akarjon ítéletet mondani az angol kőházas, kissé bigott és elég bogaras falvakról. Viszont az elég tanulságos volt, hogy az amerikai direktor úr olyannak akarja mindezt feltüntetni, mintha ez lenne az általános meglátás, és Dustin Hoffman figurája olyan volt itt, mint egyfajta dokumentáló kamera. Ki tudja, lehet, hogy a tengerentúlon így látják a vidéki angolt.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-05 17:31.41
Eszeveszett mesék (2014), 5*


David Warner - Vélemények

2015-04-05 10:06.02
Teljesen véletlenszerűen futok bele mostanában ebbe az emberbe és gyakorlatilag egyre jobb és jobb szerepeket is látok tőle.

Egyaránt képességeit és külsejét tekintve is megnyerő úriember, a ranglétrán jóval magasabb fok illetné a karakterszínészek sorában. De még leading man-ként is érdemes lenne/lett volna kipróbálni őt. Mondhatjuk őt akár veszteségnek is.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-04-05 01:28.04
Szalmakutyák (1971), 4*


Ciarán Hinds - Vélemények

2015-04-03 09:07.20
Hoppácska. Az utolsó mondatod megfogott engem :)


Túlértékelt kultuszfilmek

2015-04-01 22:47.18
Így igaz, ezt jelenti a kultuszfilm, ami inkább a kultfilm szóval használatosabb.


Vikingek (sorozat) - Vélemények

2015-04-01 22:27.03
Az is jót tehet, csak ott jobban kell szelektálni :)


Hiányolt fórumozók!

2015-04-01 21:31.26
Remélem azért megdobáltátok a politikusokat is :)
Helyes helyes, jót tesz a tápióka puding, de még így sincs annyi vas benne, mint a piszkavasban :/


Vikingek (sorozat) - Vélemények

2015-04-01 21:28.35
Emberek, nézzétek felirattal. Jót tesz majd a nyelvérzéketeknek :)


Hiányolt fórumozók!

2015-04-01 17:48.17
Hol voltál eddig?
Csak nem Dolby Kapitány után mentél a búr háborúba, remélem! :)


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-03-29 22:50.04
Leviatán (2014), 4*


Ahová lépek, szörny terem - Vélemények

2015-03-27 23:25.41
Valóban aranyos kis mintapéldánya ez az alkotás azoknak a filmeknek, melyek a VHS korszak nagy királyai voltak és így váltak kultikussá.
A Tremors egy olyan szörnyfilm, ami ügyesen alkalmazza a western elemeket a lightos horror mellett és egy percig sem akarja magát komolyan venni. Súlyos alakításokról sem lehet beszélni, de azért haragudni sem lehet senkire. Egészen jó kis környezetet sikerült Underwoodéknak kialakítani. Egy barátságos sivatagi tanyavilág küzdelmeit láthattuk az óriás kukacszerű szörnyekkel, amiket akár a Dűnéből is átvehették volna. Igaz, a rendező tagadja, hogy így van, én azért kételkedem.
Mégis a legnagyobb erénye szerintem a korában van: amikor még mindent aprólékosan felépítettek és nem CGI-jal színezték össze a vásznat. Igen, ez a klasszikus típusú szörnyfilm, még erősen a 80-as évek utórengéseit hordozza magában, mely a filmes set építés és technológiai kihívások fénykora volt. Sokan, sőt, szerintem a többség visszasírja ezt az időszakot, mert meglátszott benne a munka iránti odaadás és az, hogy igenis időt és pénzt szántak mindenre, nem csak green box előtt parádézó és semmit nem értő színészeket kaptunk, hanem színes-szagos és tényleg nagyon vállalható robotokat, ráadásul nem is keveset és nem kevésszer.
Ha másért nem, legalább ezért is érdemes megtekinteni a Tremorst, meg persze aki nosztalgikus hangulatú filmre vágyik.


elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk