Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-16
Exhibition On Screen: Az ifjú Picasso
Gyönyörű esküvő
Hívatlanok - Első fejezet
Képzeletbeli barátok
Marguerite, a számok szerelmese
Nina és a sündisznó titka

2024-05-09
A halálkártya
A majmok bolygója - A birodalom
Macskák a múzeumban
Mind idegenek vagyunk
Vincentnek meg kell halnia

2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Ürömapám *Robert De Niro új filmje* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A csaló
- Filmbox Premium, 09:00
Könnyes leves
- Film Mánia, 09:10
A nagy nap
- RTL Három, 09:20
Elysium - Zárt világ
- Cinemax, 09:30
A Sárkány születése
- Mozi+, 09:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Emmanuelle Devos (60)
Kenan Thompson (46)
Francoise Fabian (92)
Lenny Venito (55)
Sally Phillips (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
A majmok bolygója 5. - Vélemények
A majmok bolygója (1968) - Vélemények
Jon Bon Jovi - Vélemények
2022-es választás
Rock zene

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Csizmás Kandúr a világ körül aaaaa
Freya Allan aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... végére

Anasztázia (1997) - Vélemények

2015-07-04 15:36.34
Most már néhány történelmi tapasztalattal is újranéztem ezt a mesét. Még mindig varázslatos, főként zeneileg és mint már ugye korábbról sikeresen megtanultam, hogy ez nem Disney-mese, akár Disney utánzatnak is betudhatjuk, mert ugyanaz a formula köszön vissza itt is, de hajszálpontosan.
Nagyon jó volt látni az alkotók tartózkodását a súlyosabb történeti alakoktól. Azért remélem mind tudjuk, hogy a Romanovok pusztulását nem Raszputyin okozta. Ő azért jelentősen korábban halt meg, mint ahogy a dolgok válságosra fordultak Pétervárott. De igen.....ha el akarták az alkotók kerülni a politizálást, nem démonizálhatták azért mégsem Lenint. A világ már kilépett a hidegháborúból és propagandára semmi szükség nem volt, pedig történelmileg így lett volna pontos. Viszont Raszputin is egy visszataszító, való életben is démoni ember volt, aki kapcsolatba lépett az uralkodó családdal, így kapóra jött.

De a sötét varázsló Lenin, na az egy látvány lett volna, kár a kihagyott ziccerért. :)


Airport '77 - Vélemények

2015-07-04 15:14.11
"Nem reális ez a film,és éppen ezért is voltak jók a régebbi filmek."

He?


Agymanók - Vélemények

2015-07-03 23:11.14
Ennek szerintem nagy a valószínűsége. Még senki sem vitte el egyszerre a legjobb filmet és a legjobb animációsfilmet, de ha most ez történne, én elégedetten bólogatnék.


Psyché - Vélemények

2015-07-03 23:08.41
Pontosan ezt akartam ide írni, hogy mi értelme volt annak, hogy Udo Kiernek Cserhalmi kölcsönözte a hangját, Cserhalminak meg Garas. Nem lett volna egyszerűbb megcserélve (még akkor is ha Garas nem nagyon illik Udohoz)


Agymanók - Vélemények

2015-07-01 17:23.36
Hová gondolsz. Ő Langelus, aki már 12 évesen diplomázott az ELTE összes szakán :)

Csak azért ajánlotta gyerekeknek, hogy így jelezze, hogy mennyivel magasabbra veti a tekintetét. Mint mindig.


A Birodalom (1994) - Vélemények

2015-06-30 12:20.59
Bocsánat a hosszáért, de ez a sorozat nagyon jártatja az agyat.


2015-06-30 12:20.44
Groteszk: A komikumnak az a fajtája, amelyben a mulatságos, nevetséges és a rút v. félelmetes elemek egybefonódása kelt hatást

Ezzel a jelzővel lehet leginkább és legpontosabban leírni a Birodalom-élményt. De ha még mellé tesszük, hogy egyben abszurd és egyben bizarr, akkor biztosan minden elemére vonatkozó esztétikai vonást eltaláltuk.
A horror jelző, melyet sűrűn Lars Von Trier eme spirituális-valóság utazása mellé biggyesztenek, nem helytelen, csak nem úgy kell felfognunk, mintha egy nyugati horrorfilmet látnánk. Vannak benne horror elemek, de vannak szatírai, vígjátéki, drámai, de leginkább David Lynch elemei. Rokonítható a Birodalom a Twin Peaks-szel, a Radírfejjel, de nem koppintásról van szó, csupán stílusátvételről. És ezt a stílust nagyon sikeresen átülteti „dánba”. A dán a filmesztétikában nem csak egy nemzetet jelöl, hanem szinte egy külön esztétikai fogalom. Egy életérzés, egy képi stílus, egy hangulati jelző. Főképp ha a vígjáték oldalát látjuk ennek, akkor ahhoz talán egy nemzet humorérzéke sem hasonlítható.

A Riget amennyire hangulatteremtő, olyan nehezen megfogható. Bevallom én megtekintése közben folyamatosan próbáltam szerezni az apróbb magyarázatokat, hogy minden összeálljon, és még így is akadnak még mindig nehézségeim. Persze a groteszksége nem engedett engem ellazulva, hátradőlve szemlélni ezt a zseniális történetet, hiszen a szereplők közötti reakciók, a kontaktusok, a tettek néhol a megszokottól jóval eltértek, és ez annyira beleillett néha a dánokról alkotott képbe, hogy ezért nem álltam fel félúton, hogy „na jó, ez már hülyeség”. Tapasztalataim szerint ez a nép tényleg máshogy van bekattanva, mint mondjuk egy nyugat-európai, vagy egy kelet-európai, vagy mint egy svéd – ezt nem is győzi kihangsúlyozni a sorozat. Olyan morál és magatartás jellemzi őket, melyek tényleg megkívánják, sőt, ordítanak az abszurd ábrázolásokért.
Lars Von Trier egy általam nagyon nagyra tartott művész ember, és az egyik utolsó nagy művésze Európának, aki nem fog meghajolni a trendek és korlátok előtt. És ezt, mint olyat, sokan a szemére is olvassák, de ő tovább folytatja a vérfagyasztó karakterdrámái sorát, mármint ami karrierje második szakaszát jellemzi. Az a korszak, amiben a Riget készült, még a dogmatikus irányt követte, és azért nem dogmát mondtam, mert ez még nem egészen az, de már úton van affelé. Sokan az előfutárának tartják…..én maximum csak képileg mondanám annak, de még semmi másban nem az.

Hogy mi is a Birodalom? Egy olyan kórház, mely egy több száz éves kelmefestő helyére épült (Így máris van egy szép metafora benne: a fehér ruhák helyébe fehér ruhások léptek), és ez a hely nagyon különleges. Nyitva van egy átjáró a szellemeknek, amik körbelengik az épületet, köztük megtalálunk egy meggyilkolt kislányt és egyik szereplőnk ennek nyomvonalán görgeti fel a szellemek törtnetét. De ez csak egy vágány a sok közül. A többi vágányért a furcsábbnál furcsább orvos karakterek a felelősek, akik bebizonyítják, hogy ők is igen messze állnak attól, amit mi normálisnak tartunk. Rétegelt karakterek, mégis mindegyik fejében van néhány gikszer. Megalomán agysebész; egy szerencsétlen félnótás főorvos; egy vértől és belsőségektől irtózó, de gore és slasher filmeket néző rezidens lány; egy gyerekes és szerelmes rezidens fiú, egy pincében élő, bajkeverő orvos; egy magán kísérletező patológus, stb. Sok-sok orvos karakter, akik közönyösen elmennek egymás mellett és egyiket sem érdekli a másik problémája. Éppen ezért az egyetlen aktív cselekvő a történetben az egyik páciens lesz, aki médium és fiával együtt kezd nyomozni a szellemek után. Mindezt egy nagy groteszk, sötét és tagadhatatlanul dán környezetben teszik, ami egyszerre kritika a kórházak népei felé és a dánok felé is. Utóbbit köszönhetjük főszereplőnknek, a menő svéd agysebésznek, Stig Helmernek, aki bevezet minket ebbe a különös világba. És mint kívülálló, bármekkora kis féreg is másokkal, vele azonosulunk, hiszen ő is apránként fedezi fel a Birodalmat és próbál beilleszkedni. Persze sose sikerül és ezért mindig meg is van róla a kellemetlen véleménye az epizódok végén.

A kórház maga tényleg egy Birodalom. Sosem látjuk, ahogy az orvosok hazamennek, hanem szinte mindenki ott él ezen a helyen, kvázi, mint egy börtön. Egyedül Stiget látjuk, ahogy elmegy és reggel megjön, mert ő sosem lesz teljes tagja ennek a világnak. A szintek között némi hierarchiát is fel lehet fedezni. A pincében történnek a főbb, spirituálisabb, elvontabb dolgok. Ott működik az orvosokból összeállt kis Szabadkőműves páholy, ott lakik ’Hook’ (magyarul nem tudom hogy becézték), aki az egyik legrejtélyesebb karakter – kicsit mintha a kórház antropomorf megszemélyesítése lenne -, a szellemek is ott közlekednek általában a sötét, labirintusszerű folyosókon és ott található az Archívum is, ami őrzi a kórház sötét titkait. A többi emelet már az orvosok birodalma. Folynak az intrikák, a kritikák, de főleg a kellemetlen meetingek, ahol valamelyik szereplő biztosan beégeti magát, és itt jelennek meg tudományuk végtermékei. Egy félresikerült műtét eredménye, egy sátáni megtermékenyítés végeredménye, tehát sosem a sikereik, mindig a hibáik.
A kórház teteje pedig Stig helye, ahol kiadhatja magából néha honvágyát és azt, hogy mennyire lenézi és utálja munkahelyét és annak országát. Ezen kívül valahol ott mosogatott két Down-kóros, akik rendező narrátoraiként bölcselkedtek időnként, és segítettek nekünk megérteni az eseményeket.

Zseniális találmány ez a sorozat, nem is csodálom, hogy 10 évre rá megjelent a remake maga Stephen King tollából. Abba is belekukkantottam, de ahogy láttam, Kingék nem értették meg a történet lényegét. Nem köszönt vissza a groteszk, csak a langyos horror és a karakterek…..picit sarkosítva. A Hullámtörés volt azt hiszem az első olyan mű a rendező úrtól, ahol már beállt a Trier-team, tehát a Trier+Skarsgard+Kier banda, mert itt a középső nevünk csak a második évadban bukkan fel, ami 97-es, de akkor lehet mondani, hogy ez itt betonozódott be, nagy örömömre, mert én nagyon szeretem ezt a kollaborációt. Igaz amit a német úriember itt elkövetett, az megérne még egy oldalnyi elemzést sok felkiáltó és kérdőjellel benne. Nem is tudom mi volt creepybb: az, amilyen hangon megszólalt, vagy az, ahogy kinézett. Mindenesetre erős cronenbergi flasheket okozott nekem. Sajnálatos, hogy a színészek halála miatt nem készült el a harmadik, de örülök is neki, hogy új emberekkel nem próbálták meg ezt kivitelezni. Főleg Ernst-Hugo Jaregard, azaz Stig halála dönthette ezt el, aki egyértelműen a fénypontja volt a színészgárdának.

Csak egy dologban nem 100% nekem ez a mű: az egy órás részekhez képest nagyon kevés volt a cselekmény. Minimum 40 perc inkább csak vegetált és készülődött a cliffhangerekre. Lehet, hogy csak nekem nem volt elég türelmem. Ezért kap most csak egy négyest.


Major Tamás - Vélemények

2015-06-30 09:11.29
Ezt el tudom róla képzelni :)
Igen, Major kicsit újszerű színházat csinált, ő volt az, aki a brechti hagyományokat meghonosította itthon és először senki sem fogadta valami jól, de a színészektől sosem hallottam ezzel kapcsolatban kemény panaszokat, szerintem nekik tetszett, hogy kifejezetten ők állhatnak a középpontba anélkül, hogy bármilyen tárgy elcsalta volna a nézők gondolatait. Ha lehet színházi újhullámról beszélni, akkor az ez lenne.
De ez minden országban lezajlott, ebben biztos vagyok, és minden országban megvolt az az egynéhány rendező, akin emiatt az ostor csattant.


2015-06-30 09:07.31
Most így nevesíteni nem tudom őket, de azokat, amelyek nem találhatók meg sehogy sem interneten. De a lényeg, hogy a fontosabb műveit már láttam és néhány színházi fellépését is.


2015-06-29 19:57.15
És hogyan foglalnád össze a viszonyukat? :)


Agymanók - Vélemények

2015-06-28 14:31.01
Pont a napokban beszélgettem valakivel a Fel!-ről és ugyanerre jutottunk mi is, hogy az a mese erősebb az első 20-25 percében, mint az összes többiben és szerintem is ezért nem tartozik a leges legjobbak közé. Nagyon erős, érzelmes kezdés, melyben egy egész történetet foglalnak bele nagyon precízen, és ezután egy kevésbé katartikus - de vicces, ez igaz - közepe és egy kifejezetten gyenge lezárása van. Legalábbis szerintem.


2015-06-25 20:15.51
És igen, és még mindig van spiritusz, fantázia, tehetség a Pixarban. Bevallom az utóbbi néhány évben. Sem a Verdák 2, sem a Szörny Egyetem, és főleg a Merida nem ütötte meg azt a szintet, amit korábban megszokhattunk a stúdiótól. Elcsépelt történetek, feledhető kis szösszenetek.
És aztán egyszer csak valaki gondolt egyet és előállt a világ egyik legszellemesebb és legkreatívabb ötletével. És most teljesen komolyan mondom, hogy életem egyik legkreatívabb és szerethetőbb meséjét kaptam meg az Agymanók személyében. Legalább annyit nevettem rajta, mint amennyit meg is hatódtam (amikor az érzelmek játszanak a mi érzelmünkkel).

Mások is próbálkoztak korábban az emberi testben lévő kis világot kicsit antropomorfabban ábrázolni és szerintem egyik sem bukott el. Ozmózis Jones, Egyszer volt... az élet, stb. stb. De ennyire tökéletes megoldással eddig még nem találkoztam. Minden „érzelem” nagyon ott volt, és sokszor nem is a poénokon nevetett az ember, hanem azon, ahogy magára ismer. Nagyon jól bemutatja, hogy hogyan érez és mi játszódik le a fejében egy átlag serdülőnek, egy átlag férfinek és nőnek és hogy mi okozhatja a lelki válságainkat. De erről a filmről ennél elemzőbben talán nem is lehetne beszélni, ez tényleg, olyan, amire mindenkinek rá kell csodálkozni. Én röhögve és a könnyeimmel küszködve ültem rajta szinte végig. Sosem tudtam, hogy éppen meghatódtam-e vagy a nevetés hozta belőlem elő, de mindkettőre jó esély volt.

A szinkron fenomenális. Ritkán mondok ilyet, de ez tényleg az volt. És biztos vagyok benne, hogy eredetiben is érdemes megtekinteni, mert ahogy én ezeket a hangokat ismerem, önmagukban is telitalálatok. Úgyhogy mindenkinek ajánlom a megnézését. Felnőtteknek is akkora élvezet lesz, mint a gyerekeknek, ha nem nagyobb. Én szerintem be is ülök rá majd még egyszer. Így kell ezt Pixar, most igazán visszatért a régi Némós, Szörny Rt.-s szint, sőt, szerintem ez a filmje még a top 3 Pixar művek közé is befurakszik.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2015-06-25 19:56.12
Agymanók, 5*

De akkora 5*, hogy kilóg a monitorból. Az utóbbi évek legjobb animációs filmje.


A legjobb filmzenék!

2015-06-25 19:55.31
Szerintem zeneileg egyik Batmannel sem volt sosem baj.


Mad Max - A harag útja - Vélemények

2015-06-25 00:04.02
Tarkovszkij teljes életmű, Bondarchuk teljes életmű, kezdhetsz belőle szemezgetni, bár a második nyugati vonásokat mutatott a filmjeiben, de azért a merevség nem tűnt el belőlük. De ha gondolod még friss és ropogós a Leviatán, az is a kategóriát erősíti.

Ami a többit illeti. Én alapjába véve azért IS trolloztam le a másik illetőt, mert megnéztem más értékeléseit és hozzászólásait is és vagy egy troll vagy egy nem annyira intelligens példány benyomása csapódott le bennem, de remélem majd felvilágosít, hogy nem így van.

A posztapok filmeknél azért lássuk be, nagyon ritkán nem szalad meg az ember fantáziája. Hálás téma, mert a "mi lenne, ha" elmélettel operál. És ezt Miller tökéletesen kihasználta, megmutatta nekünk, hogy mi lenne, ha eltűnne tényleg a civilizált világ és új, elállatiasodott társadalom élne ismét (?) a Földön, mindezt úgy, hogy sok mindent visznek tovább a civilizált világból, mint örökség.

És szerintem ezt a primitivitást istenien és végre klisételen módon ábrázolták. A tartályautó üldözése is azért volt jó, mert egyszerű volt, mégsem lebutított, hanem egyedi, látványos, kreatív. Nem voltak benne sablondumák, sablonkarakterek, sablonhelyzetek, hanem amilyen egyszerűen építkezett a történet, olyan szerethető volt ez a kis minivilága. És még az akciójeleneteken belül is bőven találtunk érzelmes pontokat, ezért nem volt unalmas maga az üldözés.


A legjobb filmzenék!

2015-06-24 22:14.24
Aaahhhh, igen!

Kérlek...nekem ez is ilyen :D
http://www.youtube.com/watch?v=tidfKvONUGI


A Birodalom (1994) - Vélemények

2015-06-24 19:07.52
20 percet láttam még csak az első részből, de máris mindent elad nekem Ernst-Hugo Jaregard :)
Alig várom a további fejleményeket.


Mad Max - A harag útja - Vélemények

2015-06-24 10:59.25
De aki fenn tud akadni a gitározós autón úgy, hogy az egészet emiatt egy csillagra értékelje, mert ennél több történetet, értéket nem lát benne, az meg is érdemli a letrollozást, pláne ha még a gagyi jelzőt is ráaggatja.

Amúgy nem kell ezt olyan halálosan komolyan venni. Miller ezzel egy kis színt és stílust akart bele vinni és szerintem nagyon sikerült is. De aki a tömény valóságra vágyik, annak az orosz fagyos drámákat javaslom.


2015-06-24 09:31.57
Mennyire vagy troll egy tízes skálán?


James Horner - Vélemények

2015-06-23 23:26.03
Hogy érezze az építőkritikát a szelleme, amit az utóbbi évtizedben véghezvitt munkásságának szánok. Ami kb. csak a Trója, a Rettenthetetlen és az Apocalypto összemixeléséből állt + 1-2 tényleg elütően jó munkából.
Még tiszteletből sem fogom, mint zenészt ennél jobban megkedvelni, csak elismerem, hogy tényleg meghatározó munkái voltak karrierje első felében és nagyon szimpatikus fazon is volt.


2015-06-23 20:46.49
Én is mindig elismertem, amit 2000 előtt csinált, de utána igen egyhangú lett a palettája.
Tényleg milyen jó ez is. Az meg, hogy intelligens zenéket csinált, nem is vita tárgya. Eleve filmzenét komponálni egy elég magasművészi dolog, ők a klasszikus zeneszerzők örökösei. És Horner mindenképpen a nagy nevek között fog maradni még halálában is.


A legjobb filmzenék!

2015-06-23 20:09.02
Igen. Negyedjére írtam, a világ legnehezebbje. James Hornernek kellett meghalnia a kettesemért :'(


James Horner - Vélemények

2015-06-23 20:04.57
Ez is ő volt?
Ejha, nem is gondoltam. Én is ezen nőttem fel.


A legjobb filmzenék!

2015-06-23 20:02.38
Ma már emlegettelek. Gondoltam, hogy nagyon ki fogsz akadni. De még én is kiakadtam, egész nap ő járt a fejembe, még vizsga közben is.


2015-06-23 07:42.57
Ajánlom is, és figyelj közben a zenére :D
Bár nem tudom, hogy nem lehet zenére figyelni, mikor olyan magukkal ragadóak.


2015-06-23 07:26.27
Rettenthetetlen és az Egy csodálatos elme szerintem élete két fő műve, ha leszámítjuk az Aliens és a többi régebbit, amikor még elkülöníthetőbbeket szerzett és közülük van sok kincs is, pl. Casper. Bevallom őszintén én nem vagyok oda a Titanic munkájáért.


2015-06-23 07:13.54
Valóban.
Még tudtam volna felsorolni néhányat és tényleg, kár lett volna kihagyni az Aliens-t.

Szegény Zidane nagyon szomorú lesz, emlékszem még a szép csatáinkra, amiket levívtunk Hornerrel kapcsolatban.


2015-06-23 06:39.50
James Horner emlékére, a best of-ok tőle.

http://www.youtube.com/watch?v=vQuaUR7nX8U
http://www.youtube.com/watch?v=pcBBwYPoMFA
http://www.youtube.com/watch?v=K8zYrt0c8O4
http://www.youtube.com/watch?v=TDW5-VczFHo
http://www.youtube.com/watch?v=_q10Bmr9ssg
http://www.youtube.com/watch?v=nVL26DApj00
http://www.youtube.com/watch?v=cDEx6tolC6w


Sokat cseszegettem folyton szegényt....és szerintem még mindig igaz, hogy nagyon sok egyforma zenéket tett le az asztalra. De persze nem lehet általánosítani, neki is megvoltak a mesterművei, amik miatt méltán szerepelt a nagyok között. Isten nyugosztalja.


James Horner - Vélemények

2015-06-23 06:31.33
Nyugodjék békében :(

És ne haragudjon, hogy folyamatosan csesztettem őt, mert mindig ugyanolyat komponált :'(


Ómen (1976) - Vélemények

2015-06-22 16:14.31
Amit az Imdb ír azoknak nagyja csak legenda a filmmel kapcsolatban. Állítólag a rottweilerek olyan szelídek voltak, hogy Warnernek úgy kellett egyik kezével maga felé húzni míg a másikkal el kellett játszania, hogy taszítja el magától, mert semmilyen utasításra sem akarták megtámadni.
És az is csak urbánlegenda, hogy a levágott műfejét a válásnál elvesztette. Soha nem is tarthatta meg. Ez utóbbi azért terjedt el, mert ezt egyszer poénnak benyögte (amúgy is ilyen humora van) és azóta mindenki ezt hiszi. Később nem győzte hangsúlyozni, hogy ezt csak poénból mondta.


elejére ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk