Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

2024-04-18
Bolero
Bonus Trip
Elszáradt füvekről
Mentawai, egy elfeledett ősi kultúra
Micimackó: Vér és méz 2.
Polgárháború
Származás
Szunnyadó vérebek
Vörös szobák

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A Profi *A klasszikus film* *Dupla borítós kiadás és booklet* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Sárkányszív
- Film Café, 10:35
Kutyák és macskák
- Film+, 10:40
Börni, az eszelős temetős
- Filmbox Plus, 10:50
Manhattan-i tündérmese
- Izaura TV, 11:10
A szív hídjai
- Viasat Film, 11:55

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Penélope Cruz (50)
Ann-Margret (83)
Paul Guilfoyle (75)
Jessica Alba (43)
Elisabeth Röhm (51)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Állati mészárlás - Vélemények
Rebel Moon: 2. rész - A sebejtő - Vélemények
Filmkereső
Orbán Viktor - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
97 Minutes aaaaa
Kristen Connolly aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... végére

Juliette Binoche - Vélemények

2017-09-11 21:27.40
Én megvagyok, köszönöm. Fél évente felnézek ide, de úgy látom, hogy sosem változik itt semmi :D


2017-09-11 21:27.12
Ebben egyetértek. Mostanában nem láttam a munkáit, de a Csokoládéban annyira emlékeztetett a saját anyámra, hogy azóta imádom :)


2017-09-11 21:26.24
Aaaaaaaaa, biztos ez? :)


2017-09-11 21:22.03
Már több topiknak is láttam köztetek ezt a cicaharcot újBambi és újMenrot, ez ilyen unaloműző nálatok? :D


Kong: Koponya-sziget - Vélemények

2017-03-25 23:31.37
"Ami külön öröm,h vannak benne színek,végre!"

Csak azt ne mond, hogy a színhasználat már Oscar-esélyessé tesz valamit, mert mindjárt összekarmolom magam.
Én nem vagyok kamerás verziós típus, én sajnos fizettem azért, hogy ezt moziban lássam, de nagyon nem kellett volna.

Erősen kétlem kis szívem, hogy te többet láttál volna, ha szerinted ez versenyképes alkotás volt ;)


2017-03-25 14:17.18
Akkor te nem sok olyan filmet láthattál az utóbbi években, ahol használták a CGI technikát.
Akármelyik képregényfilm akármikor megugorja ezt a színvonalat. Nem voltak túl nagy számok a trükkök ebben.


A három testőr, avagy a királyné gyémántjai - Vélemények

2017-03-23 23:57.42
Mostanában újra elővettem a filmet. Kisebb koromban agyonjátszotta a tévé, és egyszer sem szalasztottam el. Furcsának találom, hogy az 50-es években készült francia változat mellett sosem tudott úgy érvényesülni, mint a legjobb (angolszász) feldolgozása Dumas regényének. Az 1993-ast többet emlegetik, pedig ebben több szívet érzek és kevesebb hollywoodi hatást.

Nagyon jó francia-brit és amerikai koprodukció igazán patinás színészgárdával. A még kezdő Michael York nagyon meggyőző, de a szupporting rész még boldogítóbb: Reed, Chamberlain, Heston, Lee, Chaplin, Dunaway már akkor sem számítottak amatőr senkiknek és mindenki a nevéhez méltón is alakított. Ami még boldogítóbb, az a szinkron. Érdekes, hogy 2 szinkron készült hozzá, és még mindig a régebbit használják, legalábbis én még sosem hallottam az újabb, Sinkovits-Vitay Andrásos verziót. Szakácsi, Bujtor, Pathó, Gelley feledhetetlenek. Most újranézve vettem észre, hogy Raksányi Kutya is milyen karakteres benne, végigvigyorogtam a jelenteit.

Nem tudom milyen költségvetéssel dolgozhattak az alkotók, de a temérdek kosztüm, set, helyszín igen csak sok milliócskára utal. Szerintem az utolsó centig megérte. No a folytatásra már nem lehet ezt mondani.


Milyen könyvet olvasol jelenleg ?

2017-03-23 22:37.58
Révai József: Válogatott történelmi írások I-II

(pöppet szubjektív)


Kong: Koponya-sziget - Vélemények

2017-03-23 10:13.48
Engem nem zavart, hogy a Godzillában anno inkább csak sejtették sokáig a szörnyet és csak a vége felé fedték fel. Nekem anno a Cloverfield is nagyon bejött, pedig ott szinte végig ez ment a filmben, hogy inkább éreztük a szörnyet, mint láttuk és a pánikra koncentráltak. Ez jól sikerült a Godzillában is. A Kong esetében az volt a bajom, hogy minden olyan standard volt, ahogy előre megírták, de ennél több fantáziát egyáltalán nem vittek a lénybe. Jó, mondjuk egy eleve közepes eresztésnél nyilván velejáró az is, hogy közepes eresztés lesz még a lényeg is.


Koltay Gábor - Vélemények

2017-03-19 15:18.10
Nagyon jó megfogalmazás, hogy Koltay személye olyan, mint egy "mosópor". Az ő munkássága nagyjából a megrendelések megrendezése volt az utóbbi 20, vagy inkább 30 évben. Ez csak azért megvetendő, mert egyéb alkotói munkájáról sosem kapunk tájékoztatást, valószínűleg azért, mert ha van is neki ilyen, emlegetni sem érdemes.

Annak idején is akadtak bőven kiszolgálók, de sokan mellette önállóan alkottak is és teszem azt csak minden harmadik vagy negyedik művük szólt a kötelező propagandakörökről. Ilyen például Keleti Márton is. De Koltay egyszerűen borzalmas, és teljesen igazad van, mondjuk ki, hogy vajmi kevés tehetsége is van ehhez.

Viszont én az Istvánt nem tudom nagyon bántani. Persze szerkezetét és előadásmódját tekintve semmi korszakalkotó mozzanata nincsen, de a castingja nagyon merészen beszédes a korszakhoz képest, és a dalai is egytől egyig kiválóak. Még akkor is, ha a Koltay-típusú mellveregetés erősen ott van, nem érzem felszínesnek és műnek. Nem tudom, hogy én hogy rendeztem volna a helyében :)


Kong: Koponya-sziget - Vélemények

2017-03-19 15:01.07
[SPOILEREK előfordulhatnak]

Jordan Vogt-Roberts második installációja a Godzilla-King Kong uralta univerzumában nagyjából az előző színvonalát ismétli. Szabályos popcornmozi tipikus popcornmozis forgatókönyvvel. A világ legegydimenziósabb karakterei, a leggyorsabb akcióbalendülés, felszínes bemutatás minden téren, legyen az sziget vagy ember. A négy legtöbbet mutogatott katonáról csak az derül ki, hogy Toby Kebbell gyerekét emlegetik időnként és az egyik sosem ért valamit. Micsoda színvonalas karaktermélyítés. De a nagyobb színészekkel fémjelzett szereplők sem különbek. Mindegyik a fél mondatban összefoglalható. Szerintem egyedül John C. Reilly igyekezett ennek a középszernek ellenállni, mert gyakorlatilag az egész filmből csak rá lehet emlékezni, de rá is azért, mert a szokásos, tőle megszokott szerepkörben tündököl kényelmesen, amit mi már rég elfogadtunk és megszerettünk.
Annyira semmilyen film volt, hogy kiemelni sem tudnék belőle semmit. Zavarbaejtően tempós vágása és történetmesélése esélyt sem adott ahhoz, hogy ezt a sztorit többdimenzióssá tegyék. Szerintem már az első 15 perc alatt odaért a legalább 7-8 főszereplős csapat a szigetre, ami annak idején Peter Jacksonnak beletelt 1 órába is, mivel ő kivárta figuráinak megrajzolásához szánt időt, és a feszültséget is lassan, de biztosan építette percről percre.

Biztosan ennek ellenére sokan dobták az állukat a rekordnagyságú majom láttán és a koponyatörő kis kétlábú valamik láttán, én történetesen nem, mert már a trailerben is ellőttek minden infót és minden epic jelenetet ehhez. Igen, mondhatni, hogy az egésznek a misztikumát már hónapokkal a premier előtt elsöpörték a különböző pici infókkal, kivéve talán a stáblista utáni jelenetet, ami jól előrevetítette a nagy Kong-Godzilla összecsapást és egyéb szörnyek lehetséges felbukkanását az univerzumban.

Azért 1-2 pozitívum is akadt. A legelső Kong megjelenés szerintem jól sikerült annak ellenére, hogy majdnem minden szereplő épen és sértetlenül zuhant a helikopterrel több száz métert. De még a legsemmibb mellékszereplők is, akik a film végéig csak statisztakörben maradnak. John C. Reilly minden felbukkanása körülbelül 5 pontot dob az egész filmen. Komolyan olyan, mintha minden színészi felelősség az ő vállán lett volna, noha a szakállas kis hippi a film első felében még fel sem bukkan. A nagy CGI bölény, pók és ki tudja még mi is jó kiegészítő volt, de ezek a tényezők sem tették értékesebbé a filmet egy gyenge közepesnél. Szerintem ennél még a Godzilla is jobb volt 3 évvel ezelőtt, a misztikumot és a lényre fordított energiát tekintve mindenképp.


Koltay Gábor - Vélemények

2016-12-21 07:27.41
Tegnap néztem ezt az új magyar történelmi, barokkos művét, az "Itt élned halnod kell"-t, és hát mit is mondhatnék. A Honfoglalástól Orbán Viktor hősies 89-es beszédéig tartott benne dicsőséges (nem röhög!) történetünk, fellépett itt minden művész, akiknek a 90-es években még több pénzük volt, mint manapság, tisztelet persze azon kivételeknek, akik tényleg tehetségesek is.

Jó sok erőfeszítész volt benne, nem mondom. A dalok is egészen megkapóak voltak. De már megint ez a giccstömeg, a cirádák. Csodálom, hogy nem szálltak le a Hősök tere szobraira a turulmadarak, karmaikban Franco Neroval. A végén pedig persze el nem maradhatott a megrendelők dicsőítése, egy nagyon hangsúlyos 56-os rész, majd hirtelen átugorva 30 évet, Vezírünk dicső hangja, amint nem enged 56-ból.

Az István, a király óta nincs mit értékelni ezen az emberen.

(érdekes módon a nyilas korszakot megint átugrottuk, "érdekes módon").


Kirk Douglas - Vélemények

2016-12-09 12:22.10
Na végre valaki megüti a három számjegyet. Eli Wallachnál és Ernest Borgnine-nál is nagyon drukkoltam, de nekik sajnos nem sikerült. Éljen sokáig Kirk, ne álljon meg itt.


Molnár Tibor - Vélemények

2016-11-11 10:14.13
Úgy legyen :)


2016-11-10 20:32.43
A görbe orr nem játszik Molnárnál. A sötét (valószínűleg fekete) haj és az alacsony termet engem valami szibériai/kazah/üzbég vonalra emlékeztet. De bevallom a kun antropológiát nem ismerem. Azt lehet, hogy mindketten tévedünk és volt a családban valahol egy mongol nagymama :D


Tízezer nap - Vélemények

2016-11-10 20:28.55
Sok szempontból nem könnyű a film. Először is maga a történet vagdalása nem utal profimunkára, de ez nem meglepő, ugyanis ez Kósa Ferenc diplomamunkája volt. Ezek ritkán szoktak szakmailag kifogásolhatatlanok lenni.
De ha az amatörizmust említjük, szerintem itt meg is állhatunk, mert nincs túlsúlyban. Amit operatőri és színészi teljesítményből láttunk, az nagyon is megérte a pénzét. Az a jelenet, mikor a lovak átvágtáznak a hídon, az művészet volt, amire Truffaut is összecsapta volna a két kezét.
A mű nehézsége magában a történet töménységében rejlik. Túl sok korszak van kis-kis szekvenciákban megmutatva és nagyon nem arányosan van kiválasztva, hogy melyiket mélyítik el és melyiken futunk át sebtiben. De ez annyira engem nem zavart, mert egy nagyon izgalmas korszakot mutattak meg a falu és a tanyavilág perspektívájából, valamint meg kell dicsérnünk merészségét is, ugyanis Kósa vállalta az 56-os téma elkendőzetlen megmutatását még úgy is, hogy emiatt egy ideig dobozba került a Tízezer nap.
Molnár Tibor és Koltai János jó választás főszerepekre, ekkorra már szinte bejáratottak voltak a süsögő pusztában Jancsó jóvoltából és azért valljuk be, hogy arcra oda is illenek.

Nem egy szép történet, sőt, kifejezetten lehangoló, de azért mindenképpen tanulságos és fényképezés tekintetében tényleg vannak olyan híres és élvezetes jelenetei, ami miatt nem lehet csodálkozni, hogy egyből hívták egy francia filmfesztiválra, amint megjelent. Érdemes megnézni, legalább egyszer.


Molnár Tibor - Vélemények

2016-11-10 20:00.43
Kun vonások? Honnét ez a kun?

Nekem Molnár Gál verziója is tetszett azzal a kalmükkel :)


Donald Trump - Vélemények

2016-11-10 18:43.40
Ti nagyon messzire mentetek már az eredeti témától ezzel a Kassa bombázásával és a vietnami háborúval.

Itt most Trump a kérdés. Szerintem nem kell pánikolni, belföldön olyan drasztikus változtatásokra egy amerikai elnöknek sincs vér a pucájában. Aggódjon az a kis olajtól túlcsöpögő ország, akire majd rámorog, mert ez viszont 20-25 éve bevett szokás minden elnöknél.


Molnár Tibor - Vélemények

2016-11-10 12:08.59
Molnár Gál szokásos intellektuálisan szekáló stílusában írt pár sort Molnár Tiborról még régebben, és szerintem nem lett rossz.
[link]

Sajnos ez a színész is olyan, hogy ma már nem igazán emlegetik a nevét, pedig rengeteg filmben volt benne és szinte mindig emlékezetes is volt. Kívülről is, hiszen olyan járomcsontja volt, mintha ő lett volna a hiányzó láncszem a magyarság és az őshaza között. Ezen kívül mindig valami irtózatos férfias erő áradt belőle szinte minden vásznon töltött pillanatában. Ennek ellenére mindenhol egy kedves embernek írják őt le, aki a jó magyar színészszokás szerint a nagy férfiszínészek versenyében nem teljesített annyira jól és emiatt önpusztító lett.
Kár érte, pedig neki sincs egy rossz története azzal a kis disszi és visszidálós históriájával.


Donald Trump - Vélemények

2016-11-10 11:56.43
De lett volna a vén Bernie, csak lehet, hogy ő természetes halállal távozott volna mandátuma felénél :D


Mire gondolsz most?

2016-11-09 09:36.45
Hát Lincoln sorsán úgysem fog, mert kétlem, hogy Trump bácsi járna ilyen kulturális intézményekbe, mint színház :D


2016-11-09 09:33.51
Attól, hogy Clinton is hazudik, az nem fogja felszentelni a másik oldalt. Mindketten elég szörnyűek voltak, azzal a különbséggel, hogy a fogyatékos pénzeszsák nyert az őrült nő ellen. Jajdejó.
Aggódjon emiatt a nyugat. Nekünk megvan a magunk baja a saját autoriter vadbarmainkkal.

Megint nyer mindenütt a populizmus. 1930-as évek újratöltve.


Déryné, hol van? - Vélemények

2016-11-05 20:49.23
Törőcsik Marinak nagyon fontos volt ez a film az életében. Sőt, ha rangsorolhatnánk, talán egyből a Körhinta után a második helyen lenne a legjelentősebb filmjei között.
De ha mondjuk 2-3 évvel ezelőtt láttam volna, fogalmam se lett volna, hogy mi is szeretne lenni ez a mű. Művészfilm, kísérleti film, életrajzi film? Idővel rájöttem, hogy mitől érzem furcsának az egészet. Ez kérem nem más, mint a brechti színjátszás filmrevitele. Különös élmény, talán egyedi is kis hazánkban és nem könnyen szokható ez az elhidegült, érzéketlen és egyedül hangsúlyokkal operáló játékmód. Erre igazából a casting vezetett rá, igaz egyik szakmabéli könyv sem erősítette még ezt nekem, úgyhogy a tévedés jogát fenntartom.
A Nemzetiben a 60-as, 70-es években próbálkozott meg a Major-tábor a brechti színjáték tiszta formáját meghonosítani, ami ugyan sok sikert nem hozott, de legalább megismertette velünk ezt is. Általában Törőcsik Mari volt a főhősnője, de Kállai és Gelley Kornél is a csapatába tartozott (nem feltétlenül állandóan), és mivel ez a négy ember itt is megmutatkozik, így gondolom nem véletlen az egybeesés. A vége, amikor Júlia sorait mondja Mari, végképp igazolta ezt számomra, hisz rendezőjével legendásan újították fel Shakespeare művét egy teljesen egyedi hangnemben. Cannes pedig jól ért és szereti is a művészet ezen formáját, úgyhogy a díjon sem lehet meglepődni.
Maár Gyula adott a társulatnak egy saját filmet, úgy, ahogy ők ezt színpadra álmodták volna. Szerény díszletekkel, szerény játékkal, szövegorientált előadással és egy olyan karakterrel a főszerepben, aki idősen a fiatalságán morfondírozik, hogy nem túl öreg-e a szakmához. Vagy egyáltalán mikortól öregszik meg valaki? Jogos kérdésfeltevés egy olyantól, aki 36 éves korában lesz Júlia. Íróbarátja, állandó rendezője, férje és kollégái ehhez méltón asszisztáltak. Ez egy másfél órás Marijáték volt.


Dózsa László - Vélemények

2016-11-05 20:06.09
Na az a bandzsa mari.....néha kaphatna egy akkorát a pofijára, hogy az kiegyenesítené a szemtengelyét. :D
Bizony, gratula a Pruck rokonoknak!


2016-11-05 00:36.07
Én egészen pár nappal ezelőttig nem is hallottam a művészúrról, pedig már egészen jól kiismerem magam a magyar színészek terén.
Nagyon nagyon nagyon nehéz kihozni a sodromból, de ez az ügy, ami vele kapcsolatos, rekordmennyiségűre növelte a vérnyomásomat. Hogy a mocskos úristenben tehet valaki olyat, hogy kisajátít magának egy fényképet, amiről talán ő tudja legjobban, hogy az egy másik ember. Én az emberi aljasságnak ilyen mértékét még nem tapasztaltam, pedig a történelemhamisításnak már sok fokozatát láttam. Történészként ez az 56-os téma olyan, mintha a gerincemet döfködnék pici metszőollókkal. Már egy ideje nem számolom, hogy hanyadik megközelítésből próbálja valamelyik kormány a maga képére varázsolni ezt a történetet. Kádáréktól kezdve a rendszerváltás környékén át egészen mostanáig gyakorlatilag már mindenkit kineveztünk itt hősnek, most az utcai gyerekeknél tartunk. Ehhez csak gratulálni tudok, de mélységesen.

És akkor most képzeljük el, hogy ha minden gyerekhősből kibújna a szavahihetőségét erősen megkérdőjelezhetőnek mondható Dózsa László, akinek még ahhoz sincs gerince, hogy a fotón szereplő emberke családjától bocsánatot kérjen. Pontosítok, még ott sem tart, hogy elismerje, hogy nincs igaza. A bocsánatkérés a következő fokozat lenne. Ja, hogy nem akarja lerombolni azt a mítoszt, amiből egész életében élt?
Ha tehetségesebb és elismertebb színész lett volna, talán nem lett volna szüksége a hírnév ezen formájára. (Elnézést, de ez most kifakadt belőlem)


Szinkron vs. Felirat - Melyik jobb?

2016-10-04 12:57.59
Én a japánnal pont dilemmába vagyok, és itt most inkább az anime-kre gondolok. Az eredeti hang nyivákol, a szinkron nyivákol. Én a feliratra voksolok és leveszem minimálra a hangerőt. Az az ideális :)))

A spanyolnál vagyok nagyon szinkronpárti. Annyira hadarnak, hogy azt olvasni nagyon fárasztó. 2 percenként pörgetem vissza, mert a felirat végéről lemaradok.


Kubo és a varázshúrok - Vélemények

2016-10-03 17:07.11
Volt szerencsém premier előtti vetítésen látni ezt az újabb Laika művet.

Innentől SPOILERES írás.

Az a helyzet, hogy nem csak stílusra ad ez a stúdió, hanem alaposan felteszi a mércét minden más tekintetben is. Csak a jól megírt, remekül kidolgozott meséket mesélik el a nagyközönségnek, amiből Kubo históriája sem lógott ki. Az első néhány percben, mikor tudtunkra adják, hogy anya gyermekével menekül valahonnan és bevágja fejét egy sziklába, mondtam magamban, hogy ez talán nem a körülöttem ülő 200 gyerekhez fog szólni.

Az egyetlen problémám ezzel a művel pont ebből adódott. Már mert a felnőtt nézőkhöz szólni, de nem mert eléggé. Félúton megállt a gyermeki és a felnőtt szinten. Sajnos megint "szokásos" üzenettel zárult a csodásan felépített és megírt karakterekkel teli képzeletbeli ázsiai világ. Húztam is a számat emiatt. Mi a lényeg? Szeretet, család, jóság. Ahhhh, hát ismét itt vagyunk.
Kicsikét sajnálom, mert előzetese alapján valami különlegesebbre számítottam. De nem, megint a szeretet erejével győztük le a gonoszt. A film felétől érezhető volt, hogy erre megy ki a játék, szóval nem kerülte el a nyálat.

Természetesen a film erényei akkor is erények maradnak. Páratlanul megkomponált fantáziavilág ügyes (a Laikától megszokott) technikával kivitelezve, ami megint messze repített minket és jó érzés volt elmerülni benne. Voltak megható, akciódús, és humoros jelenetek egyaránt, nem győzték váltani egymást és egyszer sem ült le a tempó. Az év legkülönlegesebb és legjobb meséje lett volna, ha elrugaszkodott volna a "alegfontosabbcsakisaszeretet" tiszteletkörétől. Így számomra csak egy korrekt "jó" az értékelése.


Szinkron vs. Felirat - Melyik jobb?

2016-10-03 14:27.58
Ezt akarta takarni az "esztétikai szempont". Persze, hogy nem lehet összevetni az eredeti hanggal semmit. Én is a felirat pártján vagyok, sőt, hacsak nem valami eldugott angol workingclass akcentus hallatszik a filmen, akkor a feliratot sem nagyon igénylem (angol nyelvezetnél persze), de idővel megtanultam értékelni a szinkronmunkát, főleg mikor rádöbbentem, hogy abban is mennyi munka van.


2016-10-02 23:28.27
Melyik jobb? Nem lehet válaszolni egy ilyen kérdésre, mert mindkettőnek megvannak az eőnyei és a hátulütői is.

1) Szinkron

Előny: Nagyon sok színészünknek adott egy plusz munkát annak idején a film és a színház mellett, mellyel eggyel növelhették azoknak a fórumoknak a számát, ahol megismerhettük őket, sőt, egy egész generációt szinte csak kizárólag már innen ismer a magyar. Annak idején nagyon igényes volt, sok és változatos hanggal, amin jól esett felnőni egy olyan korban, ahol még az idegen nyelvek ismerete (főleg az angol) távol állt.

Hátrány: No igen, és talán emiatt nem is jó a nyelvtudásunk. Többen kéne angolul (vagy ahogy tetszik, németül) tudnunk az országban, és nem csak a turisták miatt, hanem a benne rejlő lehetőségek miatt is. Én is úgy látom, hogy ez a szinkronfüggőség is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ebben (is) le vagyunk maradva. A feliratos filmekkel nagyszerűen lehetne tanulni a nyelvet. Ezentúl meg egyre silányabb és lelketlenebbek a szinkronok a tempó és a mennyiség miatt, plusz nagyon nincs utánpótlás az elhunytak után.

2) Felirat

Előny: Mint mondtam, a nyelvtanulásban nagyon hasznos lehet, plusz magában a nyelvek, dialektusok felismerésében és ez is ad egyfajta kulturális kórképet arról a népről, aki beszéli. No meg az olvasás általában nem egy ártalmas tevékenység.

Hátrány: Sajnos olyan kevesen hajlandóak még mindig feliratos filmet nézni, hogy a mozik sem látják jónak a nagy blockbustereket nagy számban így vetíteni. Annak azért örülök, hogy a fiatalabb, 20-as, 30-as generációnak már jobban el lehet ezeket adni. Viszont ha ipari méretű eladást tervezünk, tényleg nem szabad lemondani a szinkronról. Ha ezt mégis meg akarnánk valósítani - bár ennek sok esélye nincs - az még évtizedekbe telne.


Nem lehet itt dönteni. Nem jobb egyik a másiknál, csak az egyik tanulási és esztétikai (?) szempontból praktikus, míg a másik hagyományt őriz és kényelmes.


Gelley Kornél - Vélemények

2016-09-25 23:18.35
Szemtelenül keveset élt Gelley Kornél, gondolom a szokásos magyarművész betegségek egyikében halhatott meg (bagó-alkohol-öngyilok és komplikációi), de azért is nagy kár érte, mert nagyon jó képességű, egészen különleges arcú és orgánumú ember volt, nem is beszélve a termetéről. Mondjuk az utóbbi attribútuma annyira meghatározta őt, hogy valószínűleg ezért lett epizodista.
Érdekesség: Őt nem temették a művészek sokasága közé, hanem a Kerepesi temetőben nyugszik közvetlenül Major Tamás mellett. Ezt egyrészt azért tudom megérteni, mert ő is mesterének vallotta Majort és követte őt mindenhova (Katonába is vele ment), másrészt furcsa döntés. Elnézve a sírját nem nagyon ápolják. Nem volt neki senkije?
Az epizodistákról alig lehet infókat találni. Ami bánt, mert olyan kis szimpatikus volt.


elejére ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk