
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Rohanás - AMC, 00:55 |
| A szabadság hangja - Filmbox Premium, 00:55 |
| A menyasszony! - HBO2, 01:00 |
| Ígéretes fiatal nő - SkyShowtime 2, 01:20 |
| A rettegés éjszakája - Film Café, 01:25 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Linda Cardellini (51) |
| Ricky Gervais (65) |
| Mckenna Grace (20) |
| Timur Bekmambetov (65) |
| Sheridan Smith (45) |
További szülinaposok |
| Utoljára értékeltétek |
12 menet, 3 lezárás ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Fisher Stevens ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
10. Semprini (2025-12-22 21:41.46) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Anno 2009-ben az első rész életem egyik legnagyobb moziélménye volt, pedig csak sima 2D-ben néztem, aztán DVD-n, majd Blu Ray-en a bővített változatot rengetegszer néztem újra, és a mai napig nagy kedvenc. A második részre 13 évet kellett várni, és ettől függetlenül is kicsit csalódás volt, nem is lett akkora kedvenc, és csak 4 csillagot adtam rá.
És idén jött a harmadik rész! Bevallom, kicsit szkeptikus voltam vele, ráadásul belefutottam pár igencsak fanyalgó kritikába, na persze, ilyenkor szokott jönni a pozitív csalódás. És jött is! Szerintem bőven hozza az első két rész szintjét látványban, bár olyan hatalmas újdonságok nincsenek már benne, de önismétlőnek sem nevezném azért. Viszont messze ebben van a legtöbb akció, plusz a legjobb sztorija is ennek van! Tehát amit veszítünk újdonságok terén, azért bőven kárpótol az izgalmas és fordulatos sztori és a véget nem érő, székbe szögező akció-orgia. Kapunk egy teljesen új klánt, élükön pedig egy vadonatúj, elég félelmetes és őrült főgonoszt, miközben Quaritch avatarja is visszatért, az ő karaktere azonban igencsak változatos utat jár be, amire én személy szerint nem számítottam. A második részben egyebek közt az nem tetszett, hog Neytiri háttérbe lett szorítva, míg Jake karaktere kifejezetten antipatikussá vált, ezt most szerencsére korrigálták, és Neytiri jóval több szerepet kapott, Jake pedig sokkalta rokonszenvesebb, mint az előző filmben volt. Kimondottan tetszettek a gyerek- illetve kamasz szereplők: Jake gyerekei, valamint Kiri, Tsireya és érdekes fejlődésen ment át Gekkó karaktere is, ezt sem hiszem, hogy bárki megjósolta volna előre. Szóval a film bőven tartogat meglepetéseket, a befejezés pedig kifejezetten megható volt. A látványvilág - hát arra kevés bármennyi szuperlatívusz, ezt tényleg látni kell! Persze, láttuk már kétszer is, de most azzal, hogy nem egy "alibi-sztorit" kapunk mellé, hanem van rendes cselekmény is, nem érezni azt, hogy itt egy öncélú látványdemózás folyna filmkészítés ürügyén. A 3 óra tényleg sok egy ülésre, de rendesen ki is van töltve, megéri rászánni az időt, ez tényleg egy nagybetűs moziélmény, mint az első volt, 16 évvel ezelőtt. Részemről várom a folytatást, már ha lesz! 9,5/10 |
9. Lanczevi (2025-12-22 21:05.19) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nem érdekelnek a fintorgók és fanyalgók,a látvány beszippant és elragad, a 3óra elröppen. Az egész család várja a folytatást! |
8. Peter Lankton (2025-12-21 22:00.14) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Elejétől végéig nagyon lekötött, de a látvány mellett ezúttal a történet is nagyon meg tudja fogni az embert. Egyetlen percig sem unatkoztam rajta, tele van újításokkal. Előző kettő felületesen nézve összefoglalható annyiban hogy "új bolygó, na'vik vs. emberek, csata a végén, happyend. Na ezt kicsit sem lehet elmondani ezúttal. Tele van csavarokkal, bonyodalmakkal, és igazából a második résszel karöltve egy filmet alkot, így lesz csak kerek a történet.
Jöhet a negyedét rész. Állítólag a forgatókönyve ledöbbentette a fejeseket. |
| 7. Mclane 2 (2025-12-20 21:34.56) |
| Én is eljutottam a filmhez a mai nap nagyvásznon és valóban megérte megnézni, mert bár nem rövid majdnem 3 óra 20 perces de ettől függetlenül adta azt a nagyobb szintet jelleget amit a korábbi 2 rész is, simán megoldott a maga idejében nagyobb gond nélkül. És maga a történet is szerencsére mindent adott nagyobb szinten, volt benne látvány akció mozgalmasabb történet , nagyobb érzelmi szál is olyan hogy még én is tudtam valamennyire borzongani tőle mikor láttam , és mind ez együtt szerencsére viszonylag komplex jellegre vitte a kész filmet. Persze voltak benne visszahozott visszaköszönő dolgok is ez igaz de még ezek is eléggé jól lettek, újra hasznosítva mikor előkerültek szóval mindent egybevéve nekem kellemes csalódás volt ez a rész is épp úgy mint az elődei és ha lesz esetleg valami, ebből a tervezett 4.-ik és 5.-ik filmből azok is legalább így sikerüljenek mint az eddigi 3 rész. |
6. Canno69 (2025-12-20 00:11.46) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Az első részt nagyon szeretem, a következő 2 rész is jól szórakoztatott. Sajnos a történet sok újat nem hoz, az előző kettőből lett összegyúrva, deja vu érzés volt sajnos bőven. Megértem azokat is akinek nem fog tetszeni, a történetet illett volna jobban kidolgozni, de én elvoltam vele az egész játékidő alatt. |
5. Bmano (2025-12-17 23:39.52) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nos a játékidő miatt, kicsit gazdagon érkeztünk a moziba. Mindenből plus vagy nagy. Minden elfogyott. Szerencsére engem lekötött a film végig. Lehet azért mert érdekelt, de inkább azért mert jó volt végig figyelni, tartalmas volt és nem lett unalmas sehol. Mondjuk volt egy-két számomra hanyagolható dolog. Nem vészes, de én nem bántam volna, ha ezekkel kevesebb lett volna a film. A történet írónak egy láda sört, ha butaságokat nem ír bele, nehogy még valaki bele lökje a Fluxus örvénybe. Ünnepek alatt ez teljesen szuper program, irány a mozi. Talán aki nincs oda ezért a történetért talán annak is szórakoztató lehet akár. Szerintem hozták a szintet, a második és ez a rész is. Egyébként érdekes, ami számomra az, hogy egyébként nem vagyok oda ezekért a filmekért, csak jó nézni. Látványos, szép, a történettel is elvagyok. Semmi több. |
4. Tomka90 (2025-11-17 17:35.59) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| [link] Hosszú lesz ennek a résznek is a játékideje. Sebaj. Tőlem jöhet nyugodtan. Várós mozi lesz. |
3. Peter Lankton (2025-11-09 18:22.05) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Az év filmje lesz, az eddigi előzetesek nagyon ütnek. Utóbbi főleg ígéretes és komplex, bonyodalmakkal teli szokatlan filmet ígér.
Elvárásaim hatalmasak feléje, főleg úgy, hogy a legendás Torukot visszahozzák az első részből. |
2. Tomka90 (2025-07-28 19:06.12) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Megérkezett az előzetes [link] |
1. Tomka90 (2025-07-22 20:53.58) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| [link] Megérkezett a hivatalos plakát és lassan debütál a hivatalos előzetes is. |
| Vélemények | Tömö, 2026-06-25 19:35 | 40 hsz |
| Kérdések téma megnyitása | 0 hsz | |
| Keresem téma megnyitása | 0 hsz | |
| Avatar: Tűz és hamu adatlap |
| Eredeti cím: Avatar: Fire and Ash |
| Évszám: 2025 |
| Rendezte: James Cameron |
| Szereplők: Zoe Saldana, Kate Winslet, Sigourney Weaver, Jemaine Clement, Joel Moore... |
További információk |
