Érdekes történet meg téma is egyben eléggé, egy igen fura jelenségről konkrétan arról hogy valamennyire sokkal jobb körülmények között élő 20 év körüli fiatalok hogy jutnak el odáig, hogy ismertebb embereket fosztanak merő hirtelen ötlet és unaloműző jelleggel csak azért mert úgy gondolják ezzel nem okoznak nagyobb kárt szerintük. Én valaha már hallottam erről a történetről de nem láttam róla nagyobb anyagokat most 4 féle jelleg is kijutott, ez a film akkor a 2 évvel későbbi Sofia Coppola féle mozifilm az A24 stúdiótól amik a bemutatásmódban inkább arra mentek hogy mese és valóság alapos keveréke a tények és konkrétumok terén, és persze van 2 darab jobbféle dokumentumfilm is a témában: az HBO féle nézőpont A bandavezér: A Bling Ring csapat esete és a Netflix féle anyag: Lopom a sztárom: A hollywoodi rablások igaz története . És én ahogy tudtam átestem a 2 sima filmes jellegen is meg a dokumentumanyagon is mostanság , és ennyi információ és tény után is félig meddig úgy látom csak ezt az egész dolgot hogy valahol nem tudom szánni az elkövetőket még a koruk végett sem, mert azért ennyi idős korukra eléggé egyértelmű hogy a lopás az lopás a törvényszegés az törvényszegés mindenképp sajnos. Úgy hogy mindent egybevéve érdekes és a maga módján tanulságos történet volt szerintem, és bár a büntetési tételek eléggé változóak voltak részben az eset jogi alakulása miatt meg néhány másik tényező miatt is, én személy szerint az egész társaságot a maximumra ültettem volna le kedvezmény meg bármiféle egyéb nélkül feleljenek csak rendesen, a tetteikért ahogy az rendjén van egy efféle esetnél gond nélkül.
|