
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Oscar - RTL, 15:20 |
| Ez nem személyes - Cinemax2, 15:30 |
| Egy Minecraft-film - HBO3, 16:10 |
| Macskajaj - AMC, 16:10 |
| Aquaman és az elveszett királyság - Mozi+, 16:45 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Malcolm McDowell (83) |
| Stellan Skarsgard (75) |
| Blaskó Péter (78) |
| Chris Evans (45) |
| Ethan Embry (48) |
További szülinaposok |
| Legfrissebb fórumok |
| 2026-os választás |
| Mit hallgatsz most? |
| Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni? |
| The Death of Robin Hood - Vélemények |
| Blaskó Péter - Vélemények |
További fórumok |
| Utoljára értékeltétek |
Amerikai pite - Csajos szabályok ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Callum Turner ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
2884. The Cortez (2026-06-03 20:20.52) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A "Batman v Superman"-t a Warner már évek óta tervezgette, és más régebbi filmekben is utalgatott rá. Azt lehet mondani, hogy ez a produkció volt a stúdió egyik álma, ami jó sok premierdátum tologatás után, 2016-ban végre megvalósult. Ekkora beégést azonban ritkán látni Hollywoodban, mert azt azért senki nem gondolta volna, hogy a DC/Warner legyártja nekünk 2016 egyik legnagyobb szégyenfoltját. Az alkotás 1 rakás szar lett, viszont egyáltalán nem meglepő, hogy végül így alakult! A 2013-as bejelentés elsőre még jópofa ötletnek tűnt, rengetegen ordítozva ugráltak örömükben, de már akkor is lehetett látni, hogy a DC/Warner sík hülye az univerzumépítéshez, mivel a "Man of Steel"-t követően, sokkal logikusabb lépés lett volna mondjuk egy Batman szólómozit berendelni, ha már a kukába vágták a "The Dark Knight"-trilógiát. A hatalmas beharangozót követően, hülyébbnél hülyébb rémhírek érkeztek a cégtől: a képregények totális semmibevétele, arcpirító sületlenségek bevezetése, a fél DC-univerzum beleerőltetése a történetbe, Gal Gadot, Jesse Eisenberg, valamint egyéb színészóriások kicastingolása stb. Az elvakult DC-hívők minden gyökérséget megtapsoltak s megmagyaráztak (pl: Eisenberget), miközben az igényes filmnézők már rég tudták, hogy a rengeteg baromság, meg az ész nélküli kapkodás csak káoszhoz vezethet. Igazunk is lett, ám a végső ütést az éveken át tartó, gátlástalan marketingkampány vitte be a crossovernek. Az alkotók sikeresen lelőtték a főbb poénokat, ezért végül aztán semmi újat nem tudott nyújtani az alkotás. Na nem mintha annyira feszült, vagy érdekfeszítő lenne a sztori! A történet unalmas, összecsapott, illetve a végtelenségig elnyújtott, emellett zsibbasztó az az erőltetett komolykodás, amelyet le akartak nyomni a torkunkon. A 2 főszereplő nem vészes, ellenben az ellenségük már annál inkább (érdekesség, hogy a DC-fanatikusok valamiért elfelejtették az Eisenberg-Ledger párhuzamot emlegetni a bemutató után...), ráadásul Wonder Woman beígért felesleges cameojából, 1 még feleslegesebb mellékszerep lett. A zseniálisnak szánt "fordulat" pedig 1 szánalmas vicc, bár azon legalább lehet röhögni. Sokáig azt hittem, hogy majd az action fogja felhúzni a filmet, ugyanakkor Snyder az akciójelenetek terén ugyancsak alulmúlta önmagát, annak ellenére, hogy az ő neve garanciát jelentett a színvonalas zúzásra. A mozi egyetlen erőssége a vizualitás, ugyanis ha mást nem, a darkos képi világot azért valamennyire sikerült eltalálni. Nyugodtan bemutathatták volna 2015-ben, kár volt 1 évvel eltolni, aztán továbbra is ide-oda rakosgatni a premiert. Mondjuk az érthető, hogy beijedtek a "Civil War"-tól. Erősen borítékolni lehetett a stúdió látványos bukását, ami úgy még kínosabb, hogy a megjelenés előtt, 1-2 nagyképű stábtag melldöngetve promózta a saját szarját, mialatt leszólta a sokkal termékenyebb konkurens céget. |
| 2883. Bertó!!! (2023-12-26 19:14.05) |
| Jogos. :)
"A logikátlanságok jellemzőek Snyderre. Batman vs Superman eleje pl. Bruce Wayne helikopterre száll, hogy bemenjen a városba szólni az embereknek, hogy hagyják abba a munkát, jöjjenek le a toronyházból mert veszélyes... Akiket aztán útban a céghez felhív telefonon... Hamarabb nem jutott eszébe telefonálni? És persze teljesen nyilvánvaló, hogy amikor körülötted felhőkarcolók dőlnek össze amik között istenek röpködnek, akik egész épületeket vágnak félbe-döntenek le a szemükből jövő lézersugarakkal, akkor te bent maradsz az egész közepében álló toronyházban... de hopp, csörög a telefon! Maga a főnök szól, és ha Bruce Wayne mondja, hogy menni kell akkor most már tényleg menni kéne... így nincs mit tenni, a sztahanovista ösztönöket elnyomva sztoikus arccal szépen elindulnak lefelé." |
2882. Emylio (2023-09-03 20:22.39) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ez nagyon óvodás. |
| 2881. Bertó!!! (2023-03-20 07:30.13) - (válasz Foray Nándor 2880. hozzászólására) |
| Ha jól emlékszem, akkor Doomsday és Luthor miatt, még a DC fanok is szétszedték ezt a filmet, ráadásul pont előtte mutatták be a Polgárháborút is. Több megtekintés kell a Snyder vágásnak, akkor jobban összeáll a kép, nem pedig indulatból instant savat hányni. |
2880. Foray Nándor (2023-03-19 23:27.39) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ha egy háromórás filmet egy ültő helyemben nézek végig, akkor hiába győzköd bárki is, hogy rossz. Mindennel persze én sem vagyok elégedett:
– A jellemfejlődések túl hirtelenek voltak ahhoz, hogy át lehessen érezni őket. Ezek a nagy fordulatok nem igazán voltak előkészítve. (A mondvacsináltság bele van kódolva már az alapkoncepcióba: miért harcolna egymás ellen a két jótevő? Max leülnek tárgyalni, nézetkülönbség esetén.) – Mind a monstrum, mind a Csodanő felesleges karaktert képezett ebben a történetben. – Azt még hány filmben kívánják eljátszani, hogy a kivégzendő egyént falhoz hajigálják ahelyett, hogy MEGÖLNÉK? (Honnan tudod, hogy az adott szereplő nem hal meg? Onnan, hogy épp falhoz dobálásával húzzák a játékidőt.) – Egy olyan világban, ahol egy angol középpályást Ázsia-szerte bálványoznak, hogyan nem hallott egy idős AMERIKAI dáma a húsz éve a szomszédban repkedő Batmanről? Mekkora valószerűtlen dőreség már ez is. Ugyanakkor szimpatikus volt a gothami és a metropolisi szálak összefűzése, a sok utalás. Ült a beszólások és a harci koreográfiák zöme is. A címszereplők itt elég szőrösszívűnek bizonyultak, sötétebb arcukat mutatták. Gyermetegebb és egysíkúbb bohóckodásra számítottam, emiatt halogattam is a megtekintést. Végül azt állítom, hogy mindent összevetve derék megvalósítása a kissé erőltetett ötletnek. |
| 2879. Tömö (2021-05-15 13:26.17) - (válasz Tömö 2877. hozzászólására) |
| 5. Ès Lois sehol nem vörös, ez a Nő sem ide való:) 1percig nem hittem el róla, hogy odavan Supermanért. De fordítva sem. |
| 2878. Opticum (2021-05-14 23:24.42) |
| Nálam Batman Bale Keaton,ezek az arcok light-osak.de a buktanal jobb film volt. |
| 2877. Tömö (2021-05-14 21:07.31) |
| Ez olyan jó film lenne, mondjuk mindig végig tudom vhogy nézni, de
1.kiba.hosszú, szabit kell rá kivenni... 2. Jesset ütném életben is,míg mozog:D azt is aki ide castingolta. 3. Nem értem azt sem,hogy került ebbe bele Jeremy Irons??:D 4. Vége az kiborító már azzal a batárral Csakis a két ffi ember,akik miatt végig ülöm😁 |
2876. Bömbölde458 (2021-04-20 21:17.40) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Capt.JackSparrow 2875. hozzászólására) |
| több érzelmet láttam ebben a Wonder Womanben mint az élőszereplősben... |
2875. Capt.JackSparrow (2021-04-20 17:14.20) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Bömbölde458 2874. hozzászólására) |
| https://www.youtube.com/watch?v=iGCG8qXrszk |
2874. Bömbölde458 (2021-04-18 16:29.47) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Capt.JackSparrow 2873. hozzászólására) |
| https://www.youtube.com/watch?v=3gJnLJeL5S8 |
2873. Capt.JackSparrow (2021-04-18 14:55.00) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| :D Son of Sun and Knight of Night :D
[link] |
| 2872. Bertó!!! (2020-08-19 17:08.48) |
| http://www.youtube.com/watch?v=B-C8Bfxth5E
Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy a Snyder valóban egy mester,vagy csak egy mesteri kókler,aki más ötleteit tökéletesen jeleníti meg mozgóképen. Igaz ez a tényen nem változtat,miszerint sokszor érdemben nem kapcsolódik a történethez a látott dolog,inkább,csak a hardcore fanoknak kedvez a sok pózerkedéssel. Vélemények? |
2871. Cute Unicorn (2019-11-16 11:48.45) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nézhetetlen hulladék. |
| 2870. Halember (2019-08-22 14:42.39) |
| Túlzsúfolt volt a film, mint a Pókember 3! Batman és Superman nagyon bénán festett egymás mellett, totál nem illik össze a két karakter. |
| 2869. Halember (2019-08-22 04:26.48) |
| Egyébként közepes a film. Yes! :)) |
| 2868. Oliwaw (2019-08-15 22:44.08) |
| A könyvelőknek lehetne egy saját topic-uk. |
2867. Az utolso szamuráj (2019-08-15 13:05.36) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| továbbá reklámkőltségek...nem beszélve a bevétel mennyi része marad országonként változóan a studió zsebébe |
2866. Capt.JackSparrow (2019-08-15 12:53.27) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Langelus 2865. hozzászólására) |
| A stúdió elvárásaihoz képest. |
2865. Langelus (2019-08-15 12:36.06) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Capt.JackSparrow 2864. hozzászólására) |
| Mihez képest volt bukás? |
2864. Capt.JackSparrow (2019-08-15 11:54.20) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Langelus 2863. hozzászólására) |
| Kivéve, hogy de. |
2863. Langelus (2019-08-15 09:10.41) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz V laszlo 2862. hozzászólására) |
| Az szerencsére még nem. |
2862. V laszlo (2019-08-14 23:47.43) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Halember 2861. hozzászólására) |
| Ami sajna bukta lett,pedig van olyan ez is mint az acelember,bar ha jol emlékszem az is bukta volt,de lehet hogy tévedek. |
| 2861. Halember (2019-08-14 08:54.56) |
| Hát ez egy közepes film. :) |
2860. Smitty (2019-08-12 20:53.54) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz V laszlo 2858. hozzászólására) |
| Ez egy februári cikk. Augusztus közepén nem mondanám, hogy a legfrissebb infó.
Ezt is te tetted közzé júniusban: [link] |
2859. Langelus (2019-08-12 20:44.49) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz V laszlo 2858. hozzászólására) |
| Ezt már szerintem a rajongói keménymag sem bírja cérnával követni. |
2858. V laszlo (2019-02-20 21:16.16) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| nem tudom hova rakni hát ide: [link] |
| 2857. Halember (2019-01-21 21:28.03) - (válasz Langelus 2856. hozzászólására) |
| Egy valami biztos ebben az életben, az pedig a halál, drága Barátom! :) |
2856. Langelus (2019-01-21 18:28.10) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Halember 2855. hozzászólására) |
| Biztos vagy te abban, hogy ez volt a fő taszítóok?
:3 |
| 2855. Halember (2019-01-15 22:21.44) |
| Ezt a filmet sem láttam még, de néztem részleteket a youtubeon, és nagyon elment a kedvem a filmtől, mert Batman páncélruhában volt. Nagyon Batvasember fíling. :) |
| Vélemények | The Cortez, 2026-06-03 20:20 | 2884 hsz |
| Kérdések | Halember, 2019-02-14 04:50 | 171 hsz |
| Kedvenc jelenetek | Marsbolha, 2018-05-09 21:58 | 77 hsz |
| Szinkron | Michuu, 2016-03-28 18:06 | 2 hsz |
| Keresem téma megnyitása | 0 hsz | |
| Batman Superman ellen - Az igazság hajnala adatlap |
| Eredeti cím: Batman v Superman: Dawn of Justice |
| Évszám: 2016 |
| Rendezte: Zack Snyder |
| Szereplők: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jason Momoa, Gal Gadot... |
További információk |
