Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2026-06-18
A zongorahangoló
Az éjszaka szülötte
Életem legjobb száma
Messzi észak
Toy Story 5.
Vibráló szerelem

2026-06-11
A leleplezés napja
Blue Heron - Egy nyár emléke
Mumbo Jumbo hatalmas kalandja
Szürke zóna

2026-06-04
Az univerzum védelmezői
Horrorra akadva 6.
Miket nem beszélek
Szerelmem, Marokkó

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Oscar
- RTL, 15:20
Ez nem személyes
- Cinemax2, 15:30
Egy Minecraft-film
- HBO3, 16:10
Macskajaj
- AMC, 16:10
Aquaman és az elveszett királyság
- Mozi+, 16:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Malcolm McDowell (83)
Stellan Skarsgard (75)
Blaskó Péter (78)
Chris Evans (45)
Ethan Embry (48)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2026-os választás
Mit hallgatsz most?
Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni?
The Death of Robin Hood - Vélemények
Blaskó Péter - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Amerikai pite - Csajos szabályok aaaaa
Callum Turner aaaaa

 

Fórum - Batman Superman ellen - Az igazság hajnala - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére
2884. The Cortez (2026-06-03 20:20.52) aaaaa
A "Batman v Superman"-t a Warner már évek óta tervezgette, és más régebbi filmekben is utalgatott rá. Azt lehet mondani, hogy ez a produkció volt a stúdió egyik álma, ami jó sok premierdátum tologatás után, 2016-ban végre megvalósult. Ekkora beégést azonban ritkán látni Hollywoodban, mert azt azért senki nem gondolta volna, hogy a DC/Warner legyártja nekünk 2016 egyik legnagyobb szégyenfoltját. Az alkotás 1 rakás szar lett, viszont egyáltalán nem meglepő, hogy végül így alakult!
A 2013-as bejelentés elsőre még jópofa ötletnek tűnt, rengetegen ordítozva ugráltak örömükben, de már akkor is lehetett látni, hogy a DC/Warner sík hülye az univerzumépítéshez, mivel a "Man of Steel"-t követően, sokkal logikusabb lépés lett volna mondjuk egy Batman szólómozit berendelni, ha már a kukába vágták a "The Dark Knight"-trilógiát. A hatalmas beharangozót követően, hülyébbnél hülyébb rémhírek érkeztek a cégtől: a képregények totális semmibevétele, arcpirító sületlenségek bevezetése, a fél DC-univerzum beleerőltetése a történetbe, Gal Gadot, Jesse Eisenberg, valamint egyéb színészóriások kicastingolása stb. Az elvakult DC-hívők minden gyökérséget megtapsoltak s megmagyaráztak (pl: Eisenberget), miközben az igényes filmnézők már rég tudták, hogy a rengeteg baromság, meg az ész nélküli kapkodás csak káoszhoz vezethet. Igazunk is lett, ám a végső ütést az éveken át tartó, gátlástalan marketingkampány vitte be a crossovernek.
Az alkotók sikeresen lelőtték a főbb poénokat, ezért végül aztán semmi újat nem tudott nyújtani az alkotás. Na nem mintha annyira feszült, vagy érdekfeszítő lenne a sztori! A történet unalmas, összecsapott, illetve a végtelenségig elnyújtott, emellett zsibbasztó az az erőltetett komolykodás, amelyet le akartak nyomni a torkunkon. A 2 főszereplő nem vészes, ellenben az ellenségük már annál inkább (érdekesség, hogy a DC-fanatikusok valamiért elfelejtették az Eisenberg-Ledger párhuzamot emlegetni a bemutató után...), ráadásul Wonder Woman beígért felesleges cameojából, 1 még feleslegesebb mellékszerep lett. A zseniálisnak szánt "fordulat" pedig 1 szánalmas vicc, bár azon legalább lehet röhögni.
Sokáig azt hittem, hogy majd az action fogja felhúzni a filmet, ugyanakkor Snyder az akciójelenetek terén ugyancsak alulmúlta önmagát, annak ellenére, hogy az ő neve garanciát jelentett a színvonalas zúzásra. A mozi egyetlen erőssége a vizualitás, ugyanis ha mást nem, a darkos képi világot azért valamennyire sikerült eltalálni.
Nyugodtan bemutathatták volna 2015-ben, kár volt 1 évvel eltolni, aztán továbbra is ide-oda rakosgatni a premiert. Mondjuk az érthető, hogy beijedtek a "Civil War"-tól. Erősen borítékolni lehetett a stúdió látványos bukását, ami úgy még kínosabb, hogy a megjelenés előtt, 1-2 nagyképű stábtag melldöngetve promózta a saját szarját, mialatt leszólta a sokkal termékenyebb konkurens céget.


2883. Bertó!!! (2023-12-26 19:14.05)  
Jogos. :)

"A logikátlanságok jellemzőek Snyderre. Batman vs Superman eleje pl. Bruce Wayne helikopterre száll, hogy bemenjen a városba szólni az embereknek, hogy hagyják abba a munkát, jöjjenek le a toronyházból mert veszélyes... Akiket aztán útban a céghez felhív telefonon... Hamarabb nem jutott eszébe telefonálni? És persze teljesen nyilvánvaló, hogy amikor körülötted felhőkarcolók dőlnek össze amik között istenek röpködnek, akik egész épületeket vágnak félbe-döntenek le a szemükből jövő lézersugarakkal, akkor te bent maradsz az egész közepében álló toronyházban... de hopp, csörög a telefon! Maga a főnök szól, és ha Bruce Wayne mondja, hogy menni kell akkor most már tényleg menni kéne... így nincs mit tenni, a sztahanovista ösztönöket elnyomva sztoikus arccal szépen elindulnak lefelé."



2882. Emylio (2023-09-03 20:22.39) aaaaa
Ez nagyon óvodás.


2881. Bertó!!! (2023-03-20 07:30.13)   - (válasz Foray Nándor 2880. hozzászólására)
Ha jól emlékszem, akkor Doomsday és Luthor miatt, még a DC fanok is szétszedték ezt a filmet, ráadásul pont előtte mutatták be a Polgárháborút is.

Több megtekintés kell a Snyder vágásnak, akkor jobban összeáll a kép, nem pedig indulatból instant savat hányni.


2880. Foray Nándor (2023-03-19 23:27.39) aaaaa
Ha egy háromórás filmet egy ültő helyemben nézek végig, akkor hiába győzköd bárki is, hogy rossz. Mindennel persze én sem vagyok elégedett:

– A jellemfejlődések túl hirtelenek voltak ahhoz, hogy át lehessen érezni őket. Ezek a nagy fordulatok nem igazán voltak előkészítve. (A mondvacsináltság bele van kódolva már az alapkoncepcióba: miért harcolna egymás ellen a két jótevő? Max leülnek tárgyalni, nézetkülönbség esetén.)

– Mind a monstrum, mind a Csodanő felesleges karaktert képezett ebben a történetben.

– Azt még hány filmben kívánják eljátszani, hogy a kivégzendő egyént falhoz hajigálják ahelyett, hogy MEGÖLNÉK? (Honnan tudod, hogy az adott szereplő nem hal meg? Onnan, hogy épp falhoz dobálásával húzzák a játékidőt.)

– Egy olyan világban, ahol egy angol középpályást Ázsia-szerte bálványoznak, hogyan nem hallott egy idős AMERIKAI dáma a húsz éve a szomszédban repkedő Batmanről? Mekkora valószerűtlen dőreség már ez is.

Ugyanakkor szimpatikus volt a gothami és a metropolisi szálak összefűzése, a sok utalás. Ült a beszólások és a harci koreográfiák zöme is. A címszereplők itt elég szőrösszívűnek bizonyultak, sötétebb arcukat mutatták. Gyermetegebb és egysíkúbb bohóckodásra számítottam, emiatt halogattam is a megtekintést. Végül azt állítom, hogy mindent összevetve derék megvalósítása a kissé erőltetett ötletnek.


2879. Tömö (2021-05-15 13:26.17)   - (válasz Tömö 2877. hozzászólására)
5. Ès Lois sehol nem vörös, ez a Nő sem ide való:) 1percig nem hittem el róla, hogy odavan Supermanért. De fordítva sem.


2878. Opticum (2021-05-14 23:24.42)  
Nálam Batman Bale Keaton,ezek az arcok light-osak.de a buktanal jobb film volt.


2877. Tömö (2021-05-14 21:07.31)  
Ez olyan jó film lenne, mondjuk mindig végig tudom vhogy nézni, de
1.kiba.hosszú, szabit kell rá kivenni...
2. Jesset ütném életben is,míg mozog:D azt is aki ide castingolta.
3. Nem értem azt sem,hogy került ebbe bele Jeremy Irons??:D
4. Vége az kiborító már azzal a batárral

Csakis a két ffi ember,akik miatt végig ülöm😁


2876. Bömbölde458 (2021-04-20 21:17.40) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 2875. hozzászólására)
több érzelmet láttam ebben a Wonder Womanben mint az élőszereplősben...


2875. Capt.JackSparrow (2021-04-20 17:14.20) aaaaa - (válasz Bömbölde458 2874. hozzászólására)
https://www.youtube.com/watch?v=iGCG8qXrszk


2874. Bömbölde458 (2021-04-18 16:29.47) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 2873. hozzászólására)
https://www.youtube.com/watch?v=3gJnLJeL5S8


2873. Capt.JackSparrow (2021-04-18 14:55.00) aaaaa
:D Son of Sun and Knight of Night :D
[link]


2872. Bertó!!! (2020-08-19 17:08.48)  
http://www.youtube.com/watch?v=B-C8Bfxth5E

Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy a Snyder valóban egy mester,vagy csak egy mesteri kókler,aki más ötleteit tökéletesen jeleníti meg mozgóképen.
Igaz ez a tényen nem változtat,miszerint sokszor érdemben nem kapcsolódik a történethez a látott dolog,inkább,csak a hardcore fanoknak kedvez a sok pózerkedéssel.

Vélemények?


2871. Cute Unicorn (2019-11-16 11:48.45) aaaaa
Nézhetetlen hulladék.


2870. Halember (2019-08-22 14:42.39)  
Túlzsúfolt volt a film, mint a Pókember 3! Batman és Superman nagyon bénán festett egymás mellett, totál nem illik össze a két karakter.


2869. Halember (2019-08-22 04:26.48)  
Egyébként közepes a film. Yes! :))


2868. Oliwaw (2019-08-15 22:44.08)  
A könyvelőknek lehetne egy saját topic-uk.


2867. Az utolso szamuráj (2019-08-15 13:05.36) aaaaa
továbbá reklámkőltségek...nem beszélve a bevétel mennyi része marad országonként változóan a studió zsebébe


2866. Capt.JackSparrow (2019-08-15 12:53.27) aaaaa - (válasz Langelus 2865. hozzászólására)
A stúdió elvárásaihoz képest.


2865. Langelus (2019-08-15 12:36.06) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 2864. hozzászólására)
Mihez képest volt bukás?


2864. Capt.JackSparrow (2019-08-15 11:54.20) aaaaa - (válasz Langelus 2863. hozzászólására)
Kivéve, hogy de.


2863. Langelus (2019-08-15 09:10.41) aaaaa - (válasz V laszlo 2862. hozzászólására)
Az szerencsére még nem.


2862. V laszlo (2019-08-14 23:47.43) aaaaa - (válasz Halember 2861. hozzászólására)
Ami sajna bukta lett,pedig van olyan ez is mint az acelember,bar ha jol emlékszem az is bukta volt,de lehet hogy tévedek.


2861. Halember (2019-08-14 08:54.56)  
Hát ez egy közepes film. :)


2860. Smitty (2019-08-12 20:53.54) aaaaa - (válasz V laszlo 2858. hozzászólására)
Ez egy februári cikk. Augusztus közepén nem mondanám, hogy a legfrissebb infó.

Ezt is te tetted közzé júniusban:
[link]


2859. Langelus (2019-08-12 20:44.49) aaaaa - (válasz V laszlo 2858. hozzászólására)
Ezt már szerintem a rajongói keménymag sem bírja cérnával követni.


2858. V laszlo (2019-02-20 21:16.16) aaaaa
nem tudom hova rakni hát ide: [link]


2857. Halember (2019-01-21 21:28.03)   - (válasz Langelus 2856. hozzászólására)
Egy valami biztos ebben az életben, az pedig a halál, drága Barátom! :)



2856. Langelus (2019-01-21 18:28.10) aaaaa - (válasz Halember 2855. hozzászólására)
Biztos vagy te abban, hogy ez volt a fő taszítóok?
:3


2855. Halember (2019-01-15 22:21.44)  
Ezt a filmet sem láttam még, de néztem részleteket a youtubeon, és nagyon elment a kedvem a filmtől, mert Batman páncélruhában volt. Nagyon Batvasember fíling. :)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekThe Cortez, 2026-06-03 20:202884 hsz
KérdésekHalember, 2019-02-14 04:50171 hsz
Kedvenc jelenetekMarsbolha, 2018-05-09 21:5877 hsz
SzinkronMichuu, 2016-03-28 18:062 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk