Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2026-06-18
A zongorahangoló
Az éjszaka szülötte
Életem legjobb száma
Messzi észak
Toy Story 5.
Vibráló szerelem

2026-06-11
A leleplezés napja
Blue Heron - Egy nyár emléke
Mumbo Jumbo hatalmas kalandja
Szürke zóna

2026-06-04
Az univerzum védelmezői
Horrorra akadva 6.
Miket nem beszélek
Szerelmem, Marokkó

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Az oltalmazó
- Mozi+, 14:40
Távol az ég
- Moziverzum, 15:10
Oscar
- RTL, 15:20
Ez nem személyes
- Cinemax2, 15:30
Aviátor
- TV4, 15:35

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Malcolm McDowell (83)
Stellan Skarsgard (75)
Blaskó Péter (78)
Chris Evans (45)
Ethan Embry (48)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
The Death of Robin Hood - Vélemények
2026-os választás
Blaskó Péter - Vélemények
- Filmes Sámánok Rendje -
Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Agyugrász aaaaa
Rosamund Pike aaaaa

 

Fórum - A tűzben edzett férfi - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
307. Whoisit (2026-05-09 23:09.29) aaaaa
Én azt hittem, hogy ez egy komoly film. Tévedtem.


306. LGarib (2025-12-19 22:03.44) aaaaa
Remek film, de azért az eredetit nem tudta elérni színvonalban. Mondjuk Glenn Scott abban akkorát játszott, hogy azt aligha tudnák sokan megismételni. Az angol címe ugyanez volt, a magyaron viszont Testőr kereszttűzben címmel futott 1987-ben. Mondanám hogy nézzétek meg azt is, de sajnos sehol nem sikerült eddig megszerezni.



305. Nyomozo1 (2024-08-09 17:02.17) aaaaa
Láttam a filmet !! Nagyon jó ez a film !! Nekem nagyon tetszett!! Nekem is meg van DVD lemezen !! Többször is megnéztem már !


304. Lifeisamovie (2023-03-14 10:15.39)  
http://www.filmkatalogus.hu/Testor-kereszttuzben--f4524

Az eredetit is érdemes megsasolni.


303. Kukoricaember (2022-07-07 19:26.48)  
Gagyi párbeszédek jellemzik a filmet. David Lynch koppintás az egész. Unalmas.


302. Zsibró (2022-07-06 19:20.39) aaaaa
Tökéletes film. Spoiler Van egy alternatív befejezés. Denzel nem hal meg a kocsiban hanem elviszik a nagy főnökhöz . És ott robbantja fel magát és mindenki mást. De ezt valamiért kivágták. Mindenesetre én örülök hogy a rossz fiúk megdöglöttek még ha a mozi változatban nincs is benne.


301. somliv (2019-09-12 13:53.15) aaaaa
...A töltény sohasem hazudik...


Megbízást kaptam Mexikóba, bevállaltam ügyemet marcangoló gondolkodások gyűrűjében. Talán a testőrség testhezálló feladatkör, gondoltam magamban.. Nem értettem egészen mit jelent vigyázni, védeni, véremet adni emberekért, egészen eddig.. Ez most másnak mutatkozott, mint korábban.. Egy kislányt kellett palástolnom, nem zökkenőmentesen ment a találkozásunk, csak lassan bontakozott ki a mi kis közös kapcsolatunk.. Úgy éreztem kettőnk közé férkőzik valami parányi híd, ami összekapcsol minket egymáshoz és ezt jó volt megtapasztalni. Itt élek jelen pillanatban vele, egy napon azt érzem, halni is fogok érte…
Isten megbocsájtja tetteinket, kérve körvonalaztam kérdésemet jó barátomhoz- azt felelte: Nem. Úgyszintén ez forgott nekem is gondolataimban.. A szörnyeteg országba beléptem, végignéztem a városon, utcákon, tereken, és láttam a nyomorúságos életsorsokat.. Betoppanva a családba, kezdtem megismerkedni velük, lassan sikerült közelebb férkőznöm hozzájuk.. Itallal hűtöttem le torkomat, merengtem életem gondjain-dolgain az árnyéknyi zegzugomban, nem voltam a legtisztább ember.. A kicsi lány felismerte bennem a szomorúság, elhagyatottság jellemzőit- első pillanatban élt valami közös bennünk.. Sokat tudott, kérdezett, nem tudtam munkámra koncentrálni kellően.. Késésben hurcoltam be az iskolába, haragudtam magamban magamra. Rendszeresen olvastam a Biblia tanítását, és létezett egy passzus, amit fejből ismertem: „Ne győzzön le a gonosz, de Jóval győzz a gonosz felett” - elmélkedtem ezen, megannyiszor… És rádöbbentem arra:
Én vagyok az elkóborolt bárány.
Kezdtem komolyabban venni küldetésemet, amit az Úr szánt nekem. Vártam suli után mindig a lányra, szavaira, jelenségére, viszont e mellett sziklakeménynek, rendíthetetlennek kellett maradnom személyem mélységeiben. Munka, kötelezettség, elveim betartása, figyelmem fókuszának fegyelmezettsége állt első helyen.. Biblia állandóan segítségéremre fordult, amikor padlóra kényszerültem, magába fogadtam ennek tanait. Zenét trombitálva füleimbe kavarogtak gondolataim, kicsavarodtam magamból, belül emésztettem saját énemet múltam miatt.. Ömlő esőben filozofálva kérdeztem magamtól, hogy a golyó miért nem sült el akkor, Jó Isten velem volt netalántán, és ő óvott. Ajándékot adott nekem, idő ajándékával hozott vissza elhagyatott életembe, valamit még szánt nekem ezen kívül, de akkor ezt fel sem fogtam igazán.. Majdcsak később fedeztem fel ezeknek értékét.. Segítettem védőangyalomnak, gyakoroltuk a rajtkőről gyorsabban történő elugrást, tanítottam ennek félelmének legyőzésére, együtt tanultunk, egy légtérben bolyongtunk mindketten… Nyaklánccal ajándékozott meg, szépen lassan kezdett utat törni ez a kis leányzó szívembe, feloldani fokozott fájdalmaimat, amik mardosták mindenemet előző világomban elkövetett tetteimért.
Zongora lecke után, mindezek bársonyba burkolózott hangjaira történt meg az elrablása egy részemnek. Túlerőben voltak, bekerítettek, elkéstem.. Nem voltam ottan teljesen, sem fejben, sem testben, sem lélekben- elraboltak belőlem valamit, valami olyat, ami jelentett nekem nem keveset… Földön fekve éreztem kínjaimat, eszméletemet elvesztve érkeztek meg a mentők. A Mennyei Atyám körbeölelt, nem hagyott meghalni, szándéka volt még velem.. Kómámból felébredve döntöttem el cselekedetemet.. Innentől kezdve személyes indíttatásom, érzéseim, érdekeim vezéreltek. Minden főt kinyiffantok, aki benne működött, profitált, vagy csak sandán nézett. Megállíthatatlan bosszúhadjáratomba senki nem szólhatott bele. Elindultam ezen az úton, és nem kíméltem egyetlen embert sem. Életemnek kicsinyke szelete lobogott előttem, amik emlékeimben éledeztek újjá minden egyes fő lemészárolásával. Kirobbantottam háborúmat, könyörtelenül, kegyelemet nem ismerve haladtam előre.. Folytattam, folytattam, és folytattam.. A legvégsőkig, legutolsó cseppig elmentem e célom érdekében..
Ámokfutásom végéhez érve, megpillanthattam újból örömforrásomat.. Kérve kérleltem, ne sírjál Pita, kérlek szépen ne sírj.. Köszönöm neked mindazt, amit adtál, azt a sok-sok élményt, orcámat felgörbítetted mosolyoddal, lényeddel, részeddel egyetemben. Olyan dolgokat kaptam tőled, melyeket ezelőtt nem éltem át, még egyszer köszönöm… Ne haragudj rám, ha én oly keveset adtam neked.. Most csak ennyi maradt bennem, ha ez kevés, bocsáss meg nekem…
Itt vagyok vele, itt vagyok veled utolsó pillanatomig, utoljára látjuk egymást, utoljára ölelem pihe-puha testedet, aztán átmegyek a túlvilágra és megsemmisülök, majd beteljesülök.. Mert a töltény sohasem hazudhat.
Mást már nem tudok mondani, csak ennyit: Köszönök mindent neked Pita, sosem feledlek téged, lelkem szebbik töredékében örökké élni fogsz.
.....Szeretlek.....


...A töltény sohasem hazudik...


300. Halember (2019-03-02 07:15.29)  
Jó film. :)


299. Marsbolha (2018-09-20 19:00.55)   - (válasz Dobsony 284. hozzászólására)
Közöd?


298. Marsbolha (2018-08-27 21:15.29)   - (válasz Lifeisamovie 296. hozzászólására)
Hamutál már csak ilyen. 😊🍬


297. Marsbolha (2018-08-26 22:56.06)  
Ez Nuage kedvenc filmje.


296. Lifeisamovie (2018-05-14 13:46.28)   - (válasz Az utolso szamuráj 295. hozzászólására)
Muszáj etetni?...Tudom, hogy szereted az alját felpiszkálni, de ennyire? :P


295. Az utolso szamuráj (2018-05-14 00:27.21) aaaaa - (válasz Marsbolha 293. hozzászólására)
Ez még hozzád képest is zsér, pörögj fel végre


294. Marsbolha (2018-05-14 00:14.26)  
A film 4 csillag. Néha túltolták az érzelgős fílinget.


293. Marsbolha (2018-05-14 00:13.16)   - (válasz Marsbolha 292. hozzászólására)
Ja az te voltál. 🐵


292. Marsbolha (2018-05-14 00:12.21)   - (válasz Az utolso szamuráj 291. hozzászólására)
Elnézést, megint belémkötött egy troll.


291. Az utolso szamuráj (2018-05-13 23:30.25) aaaaa - (válasz Marsbolha 290. hozzászólására)
Szöveg nem megy, csak bemásolt irkafirka?? Engedj mást oda a géphez


290. Marsbolha (2018-05-13 21:48.47)   - (válasz Az utolso szamuráj 288. hozzászólására)
🚑👼🍗


289. Lifeisamovie (2018-05-13 20:19.37)  
[link]


288. Az utolso szamuráj (2018-05-13 20:12.25) aaaaa
Bár az ápolód jelentkezne már be...


287. Marsbolha (2018-05-13 18:44.46)  
Nuage jelentkezz.


286. Dobsony (2018-05-03 09:34.53) aaaaa - (válasz Bertó!!! 285. hozzászólására)
Nem hiszem, ugyanakkora arca van, csak Kalel állandóan köcsögözött, férgezett és a többi.
Marsbolha meg "csak" trollkodik.
Egy fokkal mindeképpen jobb!
De ez véletlenül sem dícséret. ;)


285. Bertó!!! (2018-05-03 09:21.23)   - (válasz Dobsony 284. hozzászólására)
A fiatalember,nem véletlenül Kal-El 2 ???


284. Dobsony (2018-05-02 23:17.35) aaaaa - (válasz Marsbolha 282. hozzászólására)
Született RAJ vagy!
Nem pontozod, micsoda úriember.
És még mi a gyenge, a színészeken kívül?
Miért is gyengék a színészek?
Egy film mitől túl ill. alúlértékelt?
Annak függvényében kérdezem, hogy nem akarod lehúzni pontozással, viszont felrovod neki hogy túlértékelt.
Hát akkor pajtás pontozd le, és máris nem lesz túlértékelt.
Amúgy szereted ezt amit csinálsz?
Ezt a mindenbe és mindenkinek belepofázok nagyobbnál nagyobb baromságokat, csak hogy figyeljenek rád és foglalkozzanak veled.
Trollkodsz minden topikban, lassan visszavonulhatnál! ;)


283. Zsibró (2018-05-02 21:17.06) aaaaa - (válasz Marsbolha 282. hozzászólására)
Helyes inkább menj el a g cibe te bunkó.


282. Marsbolha (2018-04-13 21:54.26)  
Iszonyúan túlértékelt film. A színészek is gyengék. Inkább nem pontozom.


281. somliv (2018-02-04 21:56.29) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 40. hozzászólására)
Egyetértek! Kiváló írás erről a remekműről!


280. Baboka6 (2017-04-13 22:01.04) aaaaa - (válasz Ostobatuk 278. hozzászólására)
Tökéletesen igaz,c.walken bármit csinálhat,így ahogy mondod-remek színész.



279. Baboka6 (2017-04-13 21:59.01) aaaaa - (válasz Bertó!!! 277. hozzászólására)
Igen,igen a zseniális filmzene is szót érdemel!,kicsit Gladiátor, kicsit Black Hawk Down-os,Megindító!!(könnyfakasztó a fene vigye el..)


278. Ostobatuk (2017-03-25 16:22.59) aaaaa
Mikor Walken éjjel felveszi a telefont és néhány szót vált Denzel karakterével, a maga egyszerűségében gyönyörű jelenet. Chris Walken bármit is csináljon, egy pillanat alatt elhiszem neki, hogy igaz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó fórumok

VéleményekWhoisit, 2026-05-09 23:09307 hsz
KérdésekKukoricaember, 2022-01-09 18:485 hsz
Legjobb jelenetMichuu, 2016-06-16 13:483 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk