Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-09
A halálkártya
A majmok bolygója - A birodalom
Macskák a múzeumban
Mind idegenek vagyunk
Vincentnek meg kell halnia

2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Ürömapám *Robert De Niro új filmje* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A fáraó bosszúja
- Filmbox, 17:25
Ünneprontók ünnepe
- AMC, 17:40
A Thomas Crown-ügy
- Cinemax, 18:05
Fogadom
- RTL Három, 18:50
A velencei kalmár
- Filmbox Plus, 18:50

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Brian Tyler (52)
David Keith (70)
David Attenborough (98)
Melissa Gilbert (60)
Janet McTeer (63)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
- Filmes Sámánok Rendje -
Hachiko története - Vélemények
2022-es választás
Amikor leszáll az éj (2024) - Vélemények
Dragon Ball Super (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Harold Fry valószínűtlen utazása aaaaa
Seijiro Koyama aaaaa

 

Kfruzsina hozzászólásai

Ugrás Kfruzsina adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Dallas (sorozat) - Vélemények

2021-02-04 19:13.23
Ez a baj a kötelező olvasmányokkal, a tanárok sem szeretik, csak feladják őket, mert fel kell, ez van benne a tanrendben, de valójában ők sem tudják miről szól. Pedig az Egri Csillagoknál is úgy kellene, hogy a valóságot elválasztani a fikciótól, világosan elmondani ki volt létező személy, ki volt kitalált.
Különben az ember becsapva érzi magát.
Bocsi, te nem erdélyi vagy véletlenül? Csak azért kérdezem, mert én sehol nem hallottam az ismeretségi körömben az Ábel a Rengetegben kötelező olvasmányként. Mert ugye Tamási Áron erdélyi, ott nagyon elismert költő, voltam is a sírjánál. Nagyon szeretem Erdélyt, gyönyörű, ott viszont többször jártam, remélem nemsokára mehetek megint.

Igen a mateknál semmit nem tanítottak, ami a mindennapi életnél fontos lenne, csak mindenféle unalmas integrál meg derivál számítást, szinuszt, koszinuszt, soha az életben nem vettem hasznát, ma már a legegyszerűbb példát sem tudnám megcsinálni.

Jégvarázs, hát igen erősen átírt sztori az biztos, amúgy gyerekeknek nem rossz, a testvéri szeretetről szól. Andersennek nincs Amerikában nagy marketingje, mert pont ellenkezik a nagy amerikai álommal, hogy bármi lehetsz, valósítsd meg önmagad. Amúgy Andersen nem volt beteg esetleg? Nagyon depressziós hangulatú meséket írt, azontúl, hogy gyönyörűek és mindnek van mondanivalója.

Az új Dallas rengeteg bakival, értelmetlen, érthetetlen karakterekkel indult. Most olvastam fentebb, hogy Johnny- Rebecca- Emma hármas szex, könyörgöm értelmes történet nem volt? Az egész csak arról szólt, hogy mindenki kavart mindenkivel? Így nem csoda, ha hamar kifulladt, Emmát én sem kedveltem, meg Ann Családját sem.


2021-02-03 14:48.18
Bocsi, hogy ilyen részletekbe megy el, de akadozik egy kicsit a net.
Szóval Udo afrikai történetei nem tetszettek, után valakik el fogták őket,börtönbe kerültek, majd Udot kiengedték, de megsebesült, ezután hazajöttek, Udot még a Klinikán ápolták, Katherina ekkor környékezte meg újra.
Szóval nem tetszett ez sem, de senkinek a fórumon, örülök hogy ezeknek a részeknek hamar vége lett.
Egyáltalán azt sem írtam, hogy Udo miért éppen Afrikába ment a gyászt feldolgozni?
Egy ilyen selyemfiú, jómódban élő mint ő? Választhatta volna azt inkább, hogy pár hónapig nem dolgozik, elmegy valami tengerpartra kipihenni magát, vagy valami gyászterápiás csoportba, de ez az Afrika elég valószerűtlen.
Nem mindig tesznek jót a sorozatnak egyébként az ilyen utazgatások, megszokott környezetből való kiemelés.
Talán egy ilyen volt a Klinikában, ami tetszett, Klaus és Christa miután túljutottak a házassági válságon, hogy újra felmelegítsék a kapcsolatukat valami egzotikus szigetre utaztak, sajnos nem tudom pontosan hová.
De gyönyörű volt a táj, tengerpart, pálmafák, még valami bennszülöttekkel is találkoztak. És nem volt hosszú, csupán tíz-tizenöt percet vett el egy epizódból, talán még az epizód végén, vagy a következő rész elején haza is jöttek.
De ennyi pont elég volt. Minden békés és nyugodt volt, látszott, hogy újra teljes a harmónia köztük, meg egy olyan helyen én is szívesen nyaraltam volna.
Meg valamivel reálisabb képet is festett, hogy milyen gazdagok az orvosok valójában, milyen utazásokra telik nekik, nem úgy mint a csóró Magelheiméknek, akik még a Balatonra sem jutottak el.
Meg a nézők szeretik is az ilyen kitekintéseket.

Új film: Valóban hiba volt, hogy így oldották meg, hogy Udo és Elke húsz év után elváltak, mivel nem volt gyerekük, illetve Elke elvetélt.
De ha eddig kibírták együtt, ha annyira fontos lett volna valamelyiküknek a gyerek szétmennek hamarabb.
Mondjuk, csak amjóég tudja, hogy Barbara miért nem akart a második új filmben szerepelni, mondjuk már az apja is csak kb. egy mondatot kapott, de akkor Klaus már nagyon beteg volt, egy évre rá meg is halt.
Akkor az új Klinika már az új szereplőkre Benjáminra és a szőke plázacica feleségére akart építeni, tervbe volt, hogy minden évben kijön egy új film, de meghiúsult, mivel már a másodiknak sem volt akkora sikere mint az elsőnek, meg utána 2007-ben meghalt Wussow, majd nem sokkal később Hildegard Főnővér és Michaelis Asszony is, így már nem lett volna értelme folytatni.
A Klinika új filmeket, ugyanúgy mint aDallas esetében mindenki a régiek miatt nézte, az újak nem jöttek be, a hirtelen főorvossá avanzsáló nyálas Benjamin meg főleg nem.
Klaus nagyon megöregedett, Christa meg Udo még tartották magukat, de szomorú, hogy már Christa sem szerepelt a második filmben.
Igen jól emlékszel Hildegard eladósodott, Michaelis Asszony fogadta be magához, de mint ahogy ez lenni szokott az új otthonában rögtön elkezdett parancsolgatni.
A gyerekekre valóban nem tudtak építeni, a Klinika alapvetően felnőtt sorozatnak épült, lehet, hogy ezért nem írtak Udónak gyereket.
Benjámin meg kicsi volt még az önálló történetekhez. Az utolsó részben Udo és Elke esküvője előtt volt annyi, hogy Jerryvel a kutyával együtt kiszöktek a kerítésen valahogy, mert Jerry egy kocsi hátsó ajtaján észrevett egy kutyalányt és bemászott mellé, így követte Benjamin is.
Aztán az autó tulajdonosa visszavitte őket a Brinkmann házba még az esküvő előtt. Christa meg Klaus ugyan észrevette, hogy eltűnt a fiuk meg a kutyájuk is, de tök nyugisak maradtak, asszem nem is kezdték el keresni őket, várták, hogy majd maguktól megjönnek.
Nos ez egy három éves gyerek esetében azért durva.


2021-02-03 14:22.32
Klinika: Az előzményfilm nagyon kellett volna. Nem tudni Brinkmann felesége mennyivel a sorozat előtt halt meg, nem emlékszem, hogy erre kitértek volna bármikor is.
Igen pár orvos ismerősöm nézte a Klinikát, de nem tetszett nekik, pont azért mert túl idilli volt, nem festett valós képet a kórházi életről, hamis illúziót keltett az emberekben. Meg hol van az, hogy Brinkmann a nagy igazgató prof néha haverként beszélt a betegekkel? A mesében se.
A szakvizsgák már csak a jéghegy csúcsa, igen több év egy szakvizsga megszerzése, legalább három, mondjuk lehet azonos szakterületeken beszámítanak valamennyi évet, nem kizárt, de a sebész meg a kutatóorvos egymástól nagyon távol eső, meg a gyermekgyógyász.
Mondjuk Christa az eredeti sorozat végén, amikor otthagyta Konstanzot munkanélküli lett, nos 20 év vagy még több elég lett volna neki egy másik szakvizsgához, de nem tartok valószínűnek ekkora váltást.

Váratlan Utazás: Rosszul mondtam, helyesbítek, szóval Felicity a 8. osztály elvégzése után nem lett egyből orvos, csak felvették az orvosi egyetemre, középiskola, érettségi nélkül. Szóval ez volt valószerűtlen.
Később nem lett orvos mégsem, az első év után otthagyta, pedig kitűnőre vizsgázott minden tárgyból, de a nyári szünet alatt elment gyakorlatra az avonleai háziorvos és egy gyerekkori barátnője belehalt a szülésbe, amelyen ő segédkezett. Ez annyira megviselte, hogy úgy döntött abbahagyja az orvosit. Helyette inkább hazajött és a faluban árvaházat alapított.
Nos az életben kizárt dolog, hogy valaki, főleg, ha valaki ennyire elszánt és maximalista volt, mint Felicity karaktere, egy kudarc miatt feladná, előbb-utóbb minden orvosnak szembesülnie kell vele, hogy meghal a betege, ha ezen nem tudja magát túltenni, valóban nem való orvosnak. Mondjuk talán más, ha egy 80 feletti sok bajjal rendelkező beteg hal meg, vagy egy egészséges huszon éves lány, akit ismert is.
Mondjuk előtte a házidoki már látta, hogy komplikációk lesznek, nem lesz egyszerű a szülés, ma azt mondanánk a nő veszélyeztetett terhes volt, bár akkor száz éve, még ezt a fogalmat nem ismerték. Tehát nem Felicity volt a hibás. Meg félsiker volt, hogy a kisbabát megmentették, csak az asszonyt nem tudták, meg ha bármi lett volna, Felicity még nem orvos, a háziorvost vették volna elő.
De a VU-nál is érződött, hogy az utolsó évadokban, hogy a gyerekek felnőttek nem tudtak a karakterekkel mit kezdeni.
Pedig ez a Felicity orvosi egyetemen elég erős szál lett volna még ha valószerűtlen is, hogy középsuli és érettségi nélkül bekerült és utána az első női orvos Avonleában abban az időben, de mégsem merték meglépni.
Egyrészt szerintem azért, mert túl hosszú idő lett volna mire orvossá válik, legalább 3 év, annyit meg már nem bírt volna el a sorozat, másrészt pedig az egyetem alatt sok részt kellett volna Avonleán kívül forgatni, az meg megint nem tetszett volna a nézőknek, mert az VU-ban is pont azt az idilli világot, szép, nyugodt, kisvárosi környezetet szerették, ami a Klinika varázsa is volt.

Vissza a Klinikához: Udo Hamburgi történeteivel valóban változatosságot, életszagúságot akartak kicsit belecsempészni a sorozatban, mert lehet az a vád is érte őket, hogy a sori túl rózsaszín, de ez nem vált be.
Valahogy hirtelen jött a környezetváltás is, másrészt erős kontraszt volt a nagyvárosi, rideg környezet a nyugis Fekete- Erdőhöz képest. Hiszen pont az az idill tette szerethetővé, egy olyan környezet, ahol még betegnek lenni is jó, amit amúgy ki szeret?
Udo volt Afrikában is, Vollmerssel, de szerencsére csak két rész erejéig, miután Claudia meghalt a bánatát így akarta felejteni. De nem tetszettek azok a részek sem. Azok is túl naturalisták voltak, szörnyű környezet, éhező, csontsovány gyerekek, sebesültek, mert valami hadikórház volt.


2021-02-03 13:57.51
A Szent Péter Esernyőjét én olvastam, nekem tetszett, rövidebb, fogyaszthatóbb az is mint az Egri Csillagok vagy a Kőszívű, bár a nyelvezete helyenként régies, de a történet maga jó. Szerintem nálunk az kötelező volt, mert ha ajánlott lett volna tuti nem olvasom el. A Toldi is az volt, úgy ahogy szerettem, bár nem hosszú szerencsére, de az Ábel a Rengetegben, viszont nem, ajánlott sem.
A Légy Jó Mindhaláligot 8-ban vettük, a Egri Csillagok meg a Kőszívű Ember fiaihoz képest felüdülés volt, jóval rövidebb, viszonylag érthető nyelvezettel, de az is szomorú.
Szomorú, hogy egy gyereknek ilyen korán csalódni kell a felnőttek világában, hamisan megvádolják, majdnem kirúgják a suliból, holott előtte kitűnő tanuló volt, majd meg is betegszik, még szerencse, hogy nem hal meg. Bár a könyvben ez sem egyértelmű, de a filmekből lejön, meg Móricz írt folytatást is a könyvhöz Forr a Bor címmel, amely Nyilas Misi diákéveit folytatja, de már Sárospatakon.

Matek: Igazad van, mindennel egyetértek, hasznosabb dolgokat kellene tanítani, úgy mint hitelfelvétel, százalék számítás, adóbevallás, hogy osztom be a pénzem, amivel a mindennapi életben találkozol. Szomorú, hogy százalékot számolni én is csak gépről tudok.

Disney: Igen Andersenre nem építettek, szerintem túl sötét volt számukra, kivéve a Kis Hableány. De talán az az új rajzfilmjük a Jégvarázs vagy Frozen a Jégkirálynő az alapja azt olvastam, bár azt is rendesen átírták.

Dallas: Ha Christopher nem hal meg az sem menti meg az új filmeket a bukástól. Rayt és Lucyt kár volt visszahozni pár mondat erejéig, semmit nem tudtunk meg róluk, ráadásul nagyon megcsúnyultak.


2021-02-03 13:46.22
Kötelező: Igen a Pál Utcai Fiúk valóban fogyaszthatóbb, de nem nyáron kellene őket elővenni, a nyári szünet rovására, hanem az iskolában feldolgozni.


2021-02-02 12:10.24
Szerencsés vagy, hogy sokat jártál Németországban, én sajnos nem, pedig élnek kint ismerőseim, rokonaim, de remélem egyszer pótolni tudom.

Nem tudom Klaus és Elena mennyi ideig jártak. Mint mondottam készen kaptuk ezt a sztorit. Meg arra sem derült fény, hogy Christa valójában miért hagyta abba az orvosit anno, anyagi okai voltak, esetleg valami betegség??
Szerintem nem ártott volna erről is, mint anno a Dallasnál egy előzmény filmet csinálni, amelyből ezek kiderültek volna, szerintem ha a sorozatnak sikere volt, akkor annak is lett volna.
Mondjuk kb. onnantól kezdve, hogy Brinkmann felesége haldoklik, Klaus valahol Elenával hetyeg, Udo meg orvol rá stb. Sok mindenre fény derült volna, ami csak találgatás szintjén marad. Ráadásul a 60-70-es évek NSZK hangulatát is becsempészte volna, ami nálunk ismeretlen volt.
Christát egyébként Klaus szedte rá, hogy folytassa az orvosit, az előző vonakodott, de végül belement.
Klausnak gondolom valahol sértette a büszkeségét, hogy csak egy nővért vesz el feleségül, amikor ő már igazgató prof. Christa meg sokszor meg akart neki felelni. Amúgy sokszor nem jók az ilyen házasságok, ahol a férfi magasabb beosztású, szakmailag, emberileg elismert ember, a nő mindig úgy érezheti, hogy az árnyékában van, több konfliktust is szül köztük, ezt aránylag reálisan bemutatta a sorozat.
Mondjuk nagy baki volt valójában a sorozat. Én emlékszem, hogy a Klinika hatására orvos akartam lenni és mondtam, hogy Christának is milyen könnyen ment, erre felhomályosítottak, hogy a valóságban ez nem így van, hat év alapból a diploma megszerzéséig, utána pedig még 5 + X év a szakvizsgák. Kiábrándító is volt számomra, később viszont nem ezért, hanem azért nem mentem orvosira, mert reál tárgyak nem igazán mentek.
De igen, ez ugyanúgy mint a Disney mesék hamis illúziót kelt, hogy bármi lehetsz.
És akkor tegyük hozzá, hogy az új filmekben, hogy Christa gyermekgyógyász volt, Volmers pedig a kutatóorvosból idegsebésszé avanzsált elő.
Ott még tovább mentek a bakikkal. Tényleg az emberek hülyének nézése, mert elhitetik, ha orvos vagy, gyakorlatilag azon belül bármi lehetsz. Holott nem így van.

De nemcsak a Klinika dolgozott ekkora bakikkal a foglalkozások terén. Nem tudom a Váratlan Utazást nézted e?
Abban is az egyik főszereplő Felicity, orvosira ment, mert a tüdőbeteg testvére erre inspirálta, de úgy, hogy az általános iskola elvégzése után egyből semmi középiskola. Oké, az 1900-as évek elején játszódott a film, egy kitalált Kanadai kisvárosban Avonleában, de akkor is kellett valami átfedés, szerintem orvosira már abban az időben elittebb középsulikból kerültek ki az emberek.
Ráadásul előtte Felicityt ösztöndíjjal felvették egy nagyhírű leányinternátusba, amit visszamondott, mert az ottani lányok lenézték a paraszti származása miatt és rájött, hogy ez a világ nem neki való, utána maradt az avonleai általános iskolában, ahol a nagynénje Hetty King volt a tanító (ugye 20. század eleje egy tanítós, egy tantermek iskolák) azt elvégezte és utána egyből az orvosira ment. Nos én kizártnak tartom akkor is, hogy az általános iskola elvégzése adott volna abban az időben érettségi szintű papírt, főleg olyat amivel orvosira mehettél volna.
Sőt egyből fel is vették, na kizárt dolog, ez azért valóban a nézők szándékos hülyének nézése.
Meg ott volt Felicity öccse Felix, tizenhat évesen szálloda igazgató helyettes lett, úgy, hogy még az ált. sulit sem fejezte be.
Nos ne nézzék már az ember ennyire hülyének?? Oké, hogy az 1900-as évek elején még nem kellett ennyi papír ahhoz, mint ma, hogy az ember bizonyos szakmákat betöltsön, sok helyen valóban elég volt, ha írni-olvasni tudtál, de akkor is ezt túlzásnak tartom.
De a Váratlan Utazás is alapból ifjúsági sorozatnak készült, amikor nézed tizenévesen még nem erre figyelsz és pont ezt használják a készítők ki. Viszont felnőtt fejjel visszanézve ezek már nagyon nagy bakik.

Vissza a Klinikához, Elkével valóban nem tudtak látványosan mit kezdeni, de valahogy már Udoval sem, nem csak azért mert Claudia meghalt, hanem mert valahogy nem voltak normális történetei.
Azért találták ki szerintem a hamburgi sztorikat is, hogy más környezetben hátha újjáéled a karakter, de pont nem vált be, mert túl naturalista volt, a Fekete erdei részekhez képest. Mert, mint, ahogy ezt nagyon jól írod, a Klinika sikerének pont az adott környezet, a természet harmóniája, a nyugodtság adta a varázsát.
Nem tudom kit lehetett volna még kihozni, mi volt a koncepció. Azt én is túlzásnak tartom, hogy Elke miatt írták ki Claudiát és Katherinát. Lehet, hogy ezek a színésznők maguk kérték a kiírásukat.
De nem értem miért kellett mind a kettőt halállal.
Claudia halálának még volt is értelme, már említettem miért, de Katherináénak?
Amúgy a Klinika fórumon is velem ellentétben sokan nem szerették Katherinát, mert túl karrierista volt és csúnyán elbánt Udoval, de mindenki azt mondta, az már nagyon brutális volt, ahogy eltűnt a sorozatból és nagyon nem kellett volna.
Ha már mindenhogy ki akarták írni, elég lett volna annyi, hogy Angieval együtt Zürichbe költöznek és többet nem szerepel. Angiet meg néha visszahívhatták volna vendégszerepelni, ha tőle nem akartak megválni, annyi szerepe akkor is lehetett volna, mint az anyja halála után.
Szóval a Klinika túlzásba vitte női vonalon a haláleseteket, a mai napig nem értem miért?

Udonak nem írtak soha gyereket. Ezek szerint nem láttad az új filmeket?
Az első új film végén bejelentik, hogy Elke végre gyereket vár, a második új film elején viszont Udo visszaköltözik a Fekete Erdőbe, mivel elvált Elkétől, mert az elvetélt, Elke abban a második filmben már nem szerepelt.
Nos ez is irreális, Benjamin már főorvos, Udoéknak pedig még több mint húsz év után sincs gyerekük, amikor meg végre lenne, mégsem, aztán meg el is válnak.
Nos ennyire béna forgatókönyvet írni.
Nem tudom, hogy Udonak miért nem írtak soha gyereket, rejtély számomra. Az elején volt csak a csajozós korszaka, utána megállapodott, Angiet is nagyon szerette. Na mondjuk az új filmekben egy-két gyerek pár jelenet erejéig statisztál Udoék mellett, szerintem nem lett volna annyira költséges.

Benjamin még kicsi volt ahhoz, hogy önálló történeteket kapjon, ahhoz legalább 7-8 évesnek kellett volna lennie, annyit meg már nem vártak. A betegsége lett volna érdekes, ha el nem varrják olyan hirtelen.


2021-02-02 11:29.40
Megpróbáltam utánanézni, hogy mikor és mi alapján választották ki anno a kötelező olvasmányokat, de erre vonatkozóan érdemi információt nem találtam. Csak találtam olyan cikkeket melyek azt elemzik, melyek ma a kötelező olvasmányok, a Pál Utcai Fiúk, a Kincskereső Kisködmön, az Egri Csillagok és a Kőszívű Ember Fiai még mindig rajta vannak a listán.
Bár több, amelyet egyetemi professzorokkal készítettek vitatja a kötelező olvasmányok létjogosultságát, szerintük csak ajánlottra lenne szükség és azok közül is mindenki maga döntse el, melyiket akarja elolvasni egy tanár által összeállított lista alapján. A Kőszívűt is kiemelik, hogy az meg főleg nem 10-12 éveseknek való.
Én meg azt mondom, legyen kötelező olvasmány, de ne nyáron, hanem évközben és életkornak megfelelő, valamint úgy, közösen próbálják feldolgozni a tanár és a diákok. Mert lehet, hogy külföldön jobban lehet az ajánlottal hatni a gyerekekre, mert lehet, hogy ott alapból szívesebben olvasnak a gyerekek mint itthon, de itt Magyarországon sokszor azt veszem észre, rá kell kényszeríteni az embereket, hogy csináljanak valamit, ez nemcsak a kötelezőkre igaz, ha ajánlott akkor lehet, hogy senki vagy csak nagyon kevesen olvasnák el. Pl: Emlékszem nálunk az ajánlottat már senki nem olvasta el, a jó tanulók se, elég volt a kötelező.
Hogy a Pál utcai és a Légy jó mindhalálig mikor került be, nem tudni, nagyi csak az egri Csillagokat és a Kőszívűt említette, lehet,hogy azok később.
Vagy egy gyanúm, hogy a Pál Utcai Fiúk már csak a második világháború után, azért hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a háború valójában egy értelmetlen dolog, mert akár emberáldozatot is követelhet, mint, ahogy történt is. De lehet tévedek. De legalább a Pál utcai fiúk olvasmányos, érdekes, a lányok is szerették, én is, pedig nem volt benne se romantikus szerelem, se lány szöktetés, csak a grundért folytatott harc, mégis szerethető stílusban. Molnár Ferenc legalább nem veszett el annyira a részletekben mint Gárdonyi vagy Jókai, hanem a lényegre koncentrál.
Ennek ellenére fura volt, amikor volt a Nagy Könyv verseny, már annak is legalább 15 éve, az Egri Csillagok nyert.
Ebből látszik, hogy mennyire elhitette az oktatás, a tanárok a gyerekekkel, hogy az a nagy mű, azt szeretni kell, jóformán a Bibliával egyenlő a jelentősége itt Magyarországon. Közben pedig meg merem kockáztatni, hogy a szavazók, meg úgy általában az emberek nagy többsége azt hiszi, hogy Cecey Éva és Jumurdzsák létező személyek voltak.
Példa erre, hogy egyszer egy Egri Csillagokat vitató Facebook fórumon, ahol nekem estek a kommentelők, mert vitatni mertem a "Nagy Művet", meg azt is kifogásoltam, hogy miért vannak úgy odáig Vicuska meg Gergő kamuszerelméért.
Erre valaki azt írja, miért nevezem ezt kamuszerelemnek: "Azért mert nem pénzért vette meg Vicuskát Gergő?" Erre el kellet neki magyaráznom, hogy nem nem azért, hanem azért mert Vicuska nem létezett. Szóval ebből látszik, hogy mennyire sötét a legtöbb ember és mennyire több sebből vérzik az oktatásunk.
Én annak mondjuk személy szerint örülnék, ha ma lennék diák, hogy a matekot is lerövidítették. Ugyanis rengeteg fölösleges dolgot megtanítanak benne, amelynek az életben sehol nem veszed hasznát.
Szerintem a matekot már a gimiben kettébontva kellene tanulni. Aki azzal akar tovább tanulni, ott vegyék komolyan, de aki nem, nem olyan beállítottságú, ne kínozzák trigonometria, logaritmus, integrál meg derivál számítással, teljes fölösleges szerintem és mástól veszi el az időt. Persze aki mérnöknek, közgazdásznak, vagy valamilyen reál szakos tanárnak készül, ott kell nem vitatom, de pont ezért kellene a bontás.
És igen nem mechanikusan magoltatni kellene a gyereket, hanem gondolkodni megtanítani, ez ami leginkább hiányzik az oktatásunkból.

Igen a Disney nem dolgozott fel Andersen meséket. Nem véletlen túl életszagúnak, túlságosan ellentmondanak annak a szirupos rózsaszín álomvilágnak, amit az egeres cég képvisel.
Egyedüli kivétel szerintem a Kis Hableány, de azt már mint írtam, teljesen átírták, lebutították, elveszítve a lényegi mondanivalóját. Mondjuk egy óvodásnak valóban jobb a Disney-s Kis Hableány, mint az Andersen, viszont később meg kell vele ismertetni az eredetit is, mert rá jönnie a gyerekeknek, hogy a Disney meséknek hamis üzenetük van.
Még talán a Rút Kiskacsát dolgoztatta volna fel a Disney, az tanító célzatú lehetett volna és vidám vége. Fontos üzenete van, aki más vagy kilóg a sorból előbb-utóbb megtalálhatja önmagát, vagy azon embereket társaságát, akik olyanok mint ő és ezáltal megszeretik.

Dallas: Tényleg fura volt másodszor is visszahozni az ál- Pamelát más szerepkörben, erőltetett volt. Ha már tudták, hogy Victoria nem tér vissza, akkor hagyhatták volna nyugodni teljesen a témát, mert akkor a nézők végre elfelejtették volna, nem, hogy újra és újra előveszik. De látszik, hogy szerintem már nagyon újabb történeteket sem tudtak a vége felé kitalálni.
Igen ezt mondtad, hogy Bobby a feltámadása után, már nem akart többé ugyanaz a jófiú lenni, aki korábban volt, érthető is.
De pont így ezzel vesztett el nézőket, mert igaz, hogy ugyan Patrick Duffy visszatért, de ugyanaz a régi Bobby Ewing karakter már nem. Nekem legalábbis az új Bobby már nem volt szimpatikus, miatta sem volt már érdemes nézni a Dallast, de tény, hogy megmentette néhány évre a showt.

Christopher halála után tényleg nem lett volna értelme folytatni az új Dallast, de lehet ezért is zárták így le, ilyen végső megoldással, mert tudták, ha alapkarakter távozik, az a sorozat halála is egyben.
Vagy éppen csak mutatják a felrobbanó kocsit és gondolj bele amit akarsz, rád bízzák. Gondolhatod , hogy meghalt, de azt is, hogy valami csoda folytán kimenekült, de azt is Dallas révén, hogy ezt is valaki csak álmodja. XD:)) Mondjuk ezt az új nő Elena.:)))
Igen már az elején elszúrták a történetet, ezzel a szakácsnő lánya sztorival, meg Rebecca is ugye Cliff lánya volt. Megint csak a belterjességre mentek, pedig a régi sorozatban J.R. és Bobby is számtalan külsős nőt is megkaparintottak, főleg J.R.
Nem igaz, hogy ennyire sekélyes volt a rendező fantáziája, vagy lehettek anyagi okai is, ahogy mondod, nem akart annyi szereplőt.
De így meg értelmét vesztette az egész. Bobby felesége Anne sem volt szimpatikus már az elején sem. Oké a régiben nem láthattunk, mert annak a végén vesztette el Bobbyt Aprilt és ahhoz meg még túl fiatal volt akkor, hogy egy egész életre egyedül maradjon, tehát törvényszerű volt, hogy az új sorozatban lesz új felesége, de valahogy nem így kellett volna behozni. Ráadásul a családja is tök érdektelen volt, lejárt karakterekkel, örült férj, ribanc lány. Emlékszem a lánya Emma kavart Johnnyval is, meg lehet Christopherrel is, bár abban nem vagyok biztos, de Johnnyval tuti.
Szörnyű, hogy ennél tovább nem mentek. Meg a végére Anne családja többet szerepelt mint a főszereplők, ez sem jó megoldás, ha mindenféle új, korábban sose volt mellékszereplők jeleneteivel töltik ki a játékidőt, ez is az új Dallas bukásához vezethetett.
Pamelát várható volt, hogy meghalasszák, mivel már az előző sorozatban is halálos beteg volt, tehát erre építettek, viszont Katherinet kár volt. Ő még túl fiatal volt, kb. 55 éves lehetett, ahhoz, hogy meghaljon, pedig legalább egy epizódra visszajöhetett volna, valamit bekavarni. Vagy ha már nem akarták visszahozni, akkor nem kellett volna megemlíteni a nevét sem, de őt is meghalasztani kár volt.


2021-02-01 15:03.21
Köszi az összefoglalók kapcsán a biztatást, jó ilyet olvasni, azt hittem már feledésbe merültek. Én Németországba csak átutazóban jártam, pedig egyszer jó lenne, főleg a Fekete Erdő nagy vágyam, de nem tudom mikor lesz rá lehetőség, most sajnos nem az anyagiak miatt nem lehet. Igen a gyönyörű táj, a nyugodt környezet megadta magának a sorozatnak a népszerűségét és szerintem még a főcímzene sem rossz, kellően nyugodt Dallamos. A nyitó és záró képben is láthattuk a Fekete Erdei tájat, ez szerintem már önmagában megtette hatását.

Igen Klaus vélhetően nem volt szerelmes Elenába, vagy az elején igen, amikor a feleségét csalta vele, de annyira sose szerette, hogy elvegye feleségül. Egy idő után meg szerintem csak a nő ostorozta szerelmével. Lehet, hogy ez előre megvolt írva, hogy Elenának hamar távoznia kell és az is, hogy milyen módon. Nem tudni amúgy hány rész forgattak le egyszerre és meddig volt meg a forgatókönyv, illetve azt sem, hogy a nézőket mennyire engedték beleszólni a sorozat menetébe.

A Christa -Udo szerelmi szál nekem sem tetszett az elején. Amikor a legelső vetítés ment, ezt még pont nem láttam, onnantól kezdve lettem rendszeres néző, hogy Elena meghalt. Ezeket a kimaradt részeket, valamikor a 2000-es évek elején, talán az M1-es ismétléseknél láttam először, akkor le is döbbentem, sőt ki is ábrándultam valahogy, hogy Christának Udoval volt viszonya. Nem is illettek egymáshoz és Christa jóval idősebb volt. A valóságban Gaby Dohm ugye 1943-ban született, Sacha Hehn pedig 1954-ben, tehát 11 év van, a nő javára. De a sorozatban is látni lehetett, hogy Christa korosabb mint Udo, mondjuk arra soha nem tértek ki, hogy Christa a szerepe szerint hány éves. (Udonál egyszer tértek ki rá a második évadban, amikor Claudiával jött össze, hogy 32 éves). Mondjuk ezt a szálat utána soha többet nem hozták fel, ugyanúgy feledésbe merült, mint a Dallasban a Ray- Lucy szál, pedig nem igaz, hogy ez a németeknél nem tűntette fel negatívan Christát, hogy előbb a fiával, majd az apjával, elég belterjes valóban.
Mondjuk az életben is sok hasonló van. A kis faluban ahonnan az édesanyám származik és ahol nagyszüleim éltek, a '80-as évek végén, a rendszerváltás előtt nyílt az első privát fenntartású étterem, vagy inkább csárda. A tulajdonos egy 40-50 felé járó házaspár volt. Az asszony egy fiatal huszonéves, akkor már nős és két gyermekes apuka pincért vett fel a személyzetbe, akit utána elcsábított, a férfi el is hagyta a családját, de később a nem őt, hanem a nő huszonéves lányát vette feleségül és gyerekük is született. Az eset akkor elég nagy botrányt kavart a faluban, mindenki tudta. Na most ezzel a gyereküknek az azóta 32 éves lánynak, illetve már asszonynak szembenézni, hogy apámnak először nagyanyámmal volt viszonya és úgy vette el anyámat.

Valóban nagy baki volt Christa orvosi karrierje, akkor ezt beszéltük is a fórumon. Valaki akkor utánanézett, hogy a németeknél négy év az orvosi alapképzésben és utána két év a gyakorlat, melyet utána szakvizsga követ. Tehát rövidebb mint nálunk. Ha így van, akkor Christának csak egy évet kellett járnia az orvosira, utána visszament a Klinikára és lehet míg Benjamin kicsi volt letette a sebészi szakvizsgát, vagy lehet ott már szakvizsga nélkül is végezhet kisebb műtéteket.
Mondjuk elég nagy váltás volt ezután a kutatóorvosi pálya, ami ugye egy újabb szakvizsga, ami Magyarországon 2-3 évbe is beletelne, de lehet a rezidens képzést is újra kellene járni, ami ugye plusz két év. Nem tudni, lehet amúgy, hogy a németeknél nincs ilyen merev kötöttség mint nálunk és az egyes szakmák könnyebben átjárhatók. Kérdés amúgy, hogy ott milyen az orvosképzés, illetve milyen területeken van szükség több orvosra.
Olyan Magyarországon is van, hogy egy orvosnak több szakvizsgája van, de általában egymáshoz közelebb eső területeken. Mondjuk gyakori, hogy egy kardiológus aneszteziológus intenzív terápiás szakorvos is egyben, mert szívbetegeket gyakorta kell újraéleszteni. Vagy egy háziorvos később megcsinálja a gyermekgyógyász szakvizsgát is, mert mondjuk egy olyan faluba helyezik, ahol nincs külön gyermek körzeti rendelő, de beteg gyerekek vannak. Tehát nem lehetetlen itthon sem.
Viszont általában minden sorozatnál megfigyelhető, hogy a készítők ezen átsiklanak. Mivel említettük sokszor, hogy a Klinika a többi kórházas sorozathoz képest "nyugdíjas" sorozat. Nos a készítők ilyenkor arra appelálnak,hogy a nyugdíjas mari néni, meg Pista bácsi, nincs azzal tisztában, hogy hány év az orvosi, milyen szakvizsgák kellenek egy szakma betöltéséhez, őket inkább Klaus meg Christa szerelme köti le. De ez más sorozatoknál is így van. Sajnos sokszor nem számolnak a magasan kvalifikált rajongókkal, akik minden apróságot észrevesznek.

Elkével valóban látványosan nem tudtak mit kezdeni. Lehet, hogy az elején is több epizódban szerepelt, csak nem volt jelentős jelenete, ezért nem emlékszem rá. Viszont az biztos, hogy a 2.évad első részében összejött a Klinikán egy balesetes kaszkadőrrel, akivel lelépett, el is költöztek a Fekete Erdőből, abban az évadban már biztos nem szerepelt többet, tehát kb 10. részben. És mit mondottam a 3.évad első vagy második részében tért vissza, de ekkor már szerintem előre tudták, hogy Claudia meg fog halni, azért hozták vissza. Onnantól kezdve szinte minden részben szerepelt. Nos nem tudom, mi volt ez a hosszabb szünet és sehol nem találtam rá, biztos infót, így csak találgatni lehet, valószínű az áll a háttérben, amit írtam.
Viszont azt tudtam, hogy Udo a végén Elkével házasodik majd össze, mert nekem is megvolt az az újság, amit te írtál és annak a hátlapján volt rajta. De abban sem volt ez leírva, mondjuk amikor ez az újság itthon megjelent, még csak a második, vagy az első évadnál tartottunk a 24. résznél, azok tartalma volt benne csak leírva, a többi nem. Mondjuk nem is lett volna jó, ha az összeset leírják elveszett volna az egésznek a varázsa, tehát, hogy Katherina és Claudia is meg fognak halni arról például nem tudtam.
Az újságban többek között a főbb szereplők élete volt leírva, milyen szerepekben játszottak a Klinika előtt, illetve az, hogy a sorozat forgatása előtt egy félévet beköltöztek egy igazi Klinikára, ahol valódi orvosoktól tanulták meg a mozdulatokat a műtéteknél. Meg az is benne volt, hogy Elke nővér, azaz Barbara Wussow Klausjürgen lánya, valamint az is benne volt, hogy a fia Alexander is szerepelt az egyik epizódban, de, hogy mi volt ez a kihagyás és miért tették meg Elkét végül fontosabb szereplőnek az nem, de szerintem az rá, a magyarázat, amit írtam.
Az nem is lett volna baj, hogy Udo és Elke a felmelegített káposzta esete, hiszen a Dallasban J.R. meg Samantha is hányszor szétmentek vagy újra összejöttek, mégis izgalomba tudták tartani a nézőket, hanem az, hogy nem tudtak mit kezdeni Elke karakterével. Olyan langyos víz volt a szerelmük, jobb történeteket kellett volna nekik írni.
Bár mondjuk Barbara színészi képességei sem voltak annyira jók szerintem.

A gyerekekkel sem tudott a sorozat nagyon mit kezdeni, de nem arra lett kiélezve. Érdekes, hogy ezt is szóvá tették a fórumon anno, majd olvasd vissza, hogy Benjamin sem akart nőni, nem fejlődött. Ebben van némi igazság, bár mondjuk tényleg nem tudni pontosan mennyi idő telt el az évadok között.
Az első második évad között szerintem hosszabb idő 2-3 év is, erre voltak utalások, de utána kb. egy év egy évad között. Ha mondjuk Benjamin 1986-ban született a sorozat szerint, akkor 1989-ben amikor abbahagyták valóban három éves volt.
Nos egy hároméves gyereknek miféle színészi képességei lettek volna annyira. Viszont fura volt, hogy nem nagyon beszélt, nem volt szobatiszta, azért erre odafigyelhettek volna, hogy a gyerekszínészt nagyobbra cserélik, mint, ahogy a Dallasban is tették Johnny és Christopher esetében. De érződött, hogy az utolsó évadokban már semmivel nem törődtek.
A betegségét is nagyon rövidre lezárták, én elhúztam valami komolyabb problémával, esetleg egy műtéttel, természetesen gyógyulással a végén, de ez a nézőket kicsit izgalomban tartotta volna.


2021-02-01 14:05.09
Én is kíváncsi lennék, mi alapján döntötték el a kötelező olvasmányokat. Jó lehet, hogy akkor később került a be Kőszívű a kötelező olvasmányok, nem 100 éve, hanem már a Monarchia bukása után. Ha nagyi '23-ban született, akkor '36-ban volt hetedikes, vagy első polgári gimis, mert ugye akkor 6 elemi volt, szóval akkortájt olvashatta kötelezőként. Úgy tudom, hogy a '20-as évek elején Trianon után volt egy nagy oktatási reform, Klebelsberg Kunó oktatási miniszter idején, lehet, hogy akkortájt döntötték el mik legyenek a kötelező olvasmányok. És mivel már 1921 van, annyira mégsem tévedtem a 100 évvel.
De való igaz a Kőszívűben rengeteg latin szó van, még emlékszem, külön szószedet volt a könyv végén. Na most még azzal bíbelődni, melyik szó mit jelent.
Nem tudom, hogy most milyen az oktatás, de az biztos, hogy az én sulimba is pár évvel később eltörölték a Zsolnay módszert nem tudom milyen indíttatásból, de utána volt egy szomszéd gyerek, aki odajárt, akkor volt alsós másodikos, amikor én gimis kilenc vagy tizedikes. Egyszer valaminek átmentem hozzájuk, láttam, hogy valami sokkal gagyibb tankönyvből tanultak, mint a mi Zsolnaysunk volt, de mi már az óvodába értelmesebb könyveket nézegettünk. Szóval már akkor megállapítottam, hogy a színvonal visszaesett, akkor mi lehet most. Meg középiskola digitális oktatás nem tudom elképzelni, hogy működhet, főleg annyi tárgyból, mindenesetre örülök, hogy nem ma járok suliba.
A magyar érettségit szoktam néha megnézni kíváncsiságból, azon viszont elszörnyűködöm, hogy olyan írok költők művei vannak feladva, akiknek én még soha a nevét sem hallottam, pedig magyar tagozatos voltam, dicsérettel érettségiztem. Mondjuk, ha ezeket tanítják, akkor nem baj.

Disney mesék valóban a hamis csillogásra építenek, valahogy az amerikai álomvilágot képzik le kicsiben. Az éneklő, táncikáló állatkák még egy kisgyerek számára kifejezetten szórakoztatóak, kicsiként én is szerettem őket, viszont felnőttként egészen más hatást tudnak kiváltani. Az mondjuk nem baj, hogy vannak benne, mert a mozgás meg az ének jobban a képernyő előtt tartja a gyereket, meg ezek az állatkák valahol szórakoztatóak is és mindegyik valamilyen emberi tulajdonságot testesít meg. Viszont, hogy komplett meséket ír át a Disney az nem jó.
Most viszont látszik, hogy annyira nincs már ennél a cégnél új a nap alatt, hogy a régi, egykor nagy sikerű rajzfilmjeiknek készítik el sorra az élőszereplős változatait.
Ez csak azért aggályos, hogy az állatos rajzfilmeket CGI állatokkal oldják meg, azok beszéde, mozgása, meg, ha időnként dalra fakadnak korántsem úgy hat, mint egy rajzfilm esetében. Ez mondjuk a Dzsungel könyvénél totál borzalom lett.

Dallas: Hát igen, Pamela sem tudta volna már megmenteni a showt, de akkor nem értem, ha Victoria Principal tudva lévő volt nem jön vissza, miért erőltették ezt az ál- Pamelás sztorit? Csak, hogy legyen mivel kitölteni az évadokat? Sokkal rosszabb hatása volt, mert bizonytalanságban tartotta a nézőket. Meg Bobby személyét is megint hiteltelenné tette, Bobby lefeküdt vele, de aztán dobta? A régi Bobby nem tett volna ilyet, a régi Bobby nem olyan volt mint J.R., hogy fűvel- fával testi kapcsolatot létesített érzelmek nélkül, nála, hogy lefeküdjön egy nővel komoly érzelmeknek kellett közrejátszani. Ezért mondom a "feltámadás" után Bobby alakja is teljesen más lett, nekem már miatta sem volt érdemes néztem a sorozatot.
Igen jól emlékeztem, hogy Angelica Jacket akarta eltenni láb alól, de szegény Jamie szívta volna meg. Ha J.R. is jelen van a robbanásnál, az nem volna jó, ő nem hallhatott volna meg, mert nélküle aztán tényleg nem folytatódott volna a Dallas. De, hogy Samanthával is mit kezdtek volna, meghalt volna, vagy lebénul, hát egyik sem lett volna jó megoldás, megint nézők sokaságát veszítették volna el. Tehát Samanthának még mindig az álom volt a legjobb megoldás, hogy a karakter felemelkedjen és méltósággal tudjon távozni.

Új Dallas, ha Christopher meghal végképp nem lett volna tovább értelme folytatni, mert alapszereplő távozik. Igen a régiek biztos Bobby, J.R. Samantha miatt nézték, de meg kellett volna állapítani, hogy ők kevesek voltak a folytatáshoz és megöregedtek. Nos a Dallas amerikai befejezése óta '91- 2012 között felnőtt egy olyan generáció, illetve növekedett egy másik olyan, akinek már fogalma nem volt arról, hogy ki J.R. Ewing és Bobby, nekik érdekes lett volna Johnny- Christopher harc, a Dallas mint új sorozat, ha jobb szereplőket, érdekesebb történeteket írnak.
De hogy Johnny és Christopher folyamatosan váltogatták egymás nőjét egy idő után valóban a sorozat kifulladásához vezetett. Meg az is furcsa volt, ezt akkor beszéltünk, hogy két milliárdos csemete, mindketten a southforki szakácsnő lányába voltak szerelmesek, aki az előző sorozatban ott sem volt. Ráadásul Ewingék, akik anyagi és társadalmi pozíciójuk jobbnál jobb, gazdagabbnál gazdagabb nőket megszerezhettek maguknak, nem hinném, hogy a cselédséghez alacsonyítják le magukat. Meg a régi Dallasban a személyzetet is ismertük, Raul és Therese voltak az állandó szolgálók, Elena meg az anyja sehol sem voltak, szóval már itt elvérzett a sztori a legelején.
Érdekes, hogy az új Dallas egyből meghalasztotta Pamelát, holott a régiben ügyeltek rá, hogy ez ne történjen meg, alakja bármikor elővehető legyen. Meg Catherinet is. Őt miért kellett? Morgan Brittany nem akart az újban szerepelni? (Mondjuk nem csodálom).
Pedig Katherine is érdekes történetek mozgatórugója lett volna, talán még jobban mint Pamela.


2021-01-31 20:54.16
Köszönöm, örülök, hogy tetszenek az összefoglalók és abból sok mindent megtudsz a sorozatról. A Fekete Erdőbe már több ismerősöm kilátogatott, nagyon tetszett nekik a táj, elzarándokoltak a forgatás helyszíneire, állítólag a Klinika ma valami szanatóriumként szolgál, a Brinkmann ház meg múzeum, ahol a sorozattal kapcsolatos ereklyék találhatók. Egyszer én is szeretném megnézni, terveztem tavaly is, hogy elmegyek, de a Covid közbeszólt, a jelen helyzetben nem tudni mikor lesz belőle valami.

Hogy Elena mennyire volt mély szerelme Klausnak nem tudjuk, mivel rögtön az elején in medias ressel a dolgok közepébe csöppentünk. Volt egy apa -fiú konfliktus, egy Klinikára egyből igazgatóként visszatérő professzor és egy nő, egy volt szerelem, aki utána jött. Hogy az előtt milyen mély volt köztük a viszony, egyáltalán meddig voltak együtt nem tudhatjuk, de Klaus nem szerette szerintem soha annyira Elenát, hogy elvegye feleségül, szerintem inkább alkalmanként kefélte, ha nem volt neki más, aztán meg ejtette. Pedig miután meghalt Klaus felesége Elena előtt szabad lett volna a pálya, el is vehette volna feleségül, de nem tette, tehát annyira nem volt neki fontos. A nő szerintem pedig ebbe nem nyugodott bele, ő bízott benne, hogy Klaus egyszer mégiscsak elveszi, de nem tette. Gyakorlatilag ez a nő az a típus volt, aki az egész életét egy férfire tette fel, hogy megszerezze magának, ha kidobták az ajtót bemászott az ablakon, nem ment férjhez, nem született gyereke, csak azt követte, hogy Klaus épp hol dolgozik és ott vállalt állást, hogy ismét bepróbálkozzon nála, sajnos mindannyiszor sikertelenül. Erre tettek is említést, hogy mindig Klaus után ment. Igen, hamar kiírták, mert Brikmannt mindenáron Christával akarták összehozni és Elena csak akadály lett volna, meg nem volt olyan személyiség, hogy hosszú távon lehetett volna a karakterére építeni. Meg amikor kiírták vélhetően az alkotók sem gondolták, hogy ilyen hosszú sorozat lesz a Klinika, mert ha tudták volna, lehet nem írják ilyen hamar ki.

Igen most, hogy mondod Christa valóban nagyon kirí a többi Klinikás nő közül. Szerelem, karrier, nővérből orvos, hihetetlen, pont ellenpéldája a többinek, ráadásul elég valószerűtlen.
Igaz az elején, amikor még nővér volt, volt rá utalás, hogy három évet elvégzett az orvosi egyetemen, de abbahagyta, ez sem derült ki, hogy miért. És miután összejött Klaussal, az vette rá, hogy folytassa, ő pedig a (magyar) első évad utolsó részében beiratkozott és a (magyar) második évad első részében, vette át az orvosi diplomáját, akkor a filmben olyan 2-3 év telt el az esküvő óta. Nos ez is elég nagy baki, mert nem tudom, hogy ha egyszer valaki abbahagy az egyetemet, tök mindegy milyet sok évvel később ugyanott folytathatja e?
Magyarországon két évet lehet halasztani. Ha valaki a két év halasztás után nem kezdi el újra, megszüntetik a hallgatói jogviszonyát. Utána ha ismét arra a szakra akar menni később, újra kell felvételiznie (érettségiznie) és újból kell kezdenie elölről az egészet.
De nem hinném, hogy a németeknél is úgy van, hogy abbahagyok egy felsőbb sulit húszévesen, vagy negyven évesen úgy döntök folytatom, azt csak úgy minden további nélkül lehet? A korábbi tantárgyaimat, sikeres vizsgáimat, féléveimet beszámítják. Kizárt dolog. Megint erős filmes csúsztatásról van szó.
Meg az, hogy otthagyta a sebészi pályát és egyből elment kutatóorvosnak. Azért ez két külön terület, két külön szakvizsga, egy szakvizsga megszerzése 4-5 év, nem úgy van, hogy orvos-orvos mindkettő.Szóval Christa szerepe is elég nagy baki, erős túlzás volt szerintem.

Elke meg szerintem azért kapott nagyobb szerepet, mert az apja volt a főgóré. Az elején egy jellegtelen nővér volt, Udóval volt egy kisebb románca, szakítással a végén, volt valami őrült előző pasija, ha jól tudom Lucasnak hívták, aki emiatt üldözni kezdte Udót. de itt kb. Elke az első évadban kifújt, nem is szerepelt minden részben.
Aztán a (magyar) második évad első részében összejött egy balesetet szenvedett kaszkadőrrel, onnantól kezdve kilépett, abban az évadban nem is szerepelt, azt hittem kiírták végleg, bár annyira nem hiányzott.
Aztán a (magyar) harmadik évad első vagy második részében tért vissza ismét a Klinikára, ezzel párhuzamosan Claudia megbetegedett. Itt már szerintem azért hozták vissza, hogy Udóval összehozzák. Aztán a 6. részben, amikor Claudia már haldoklott és Udónak megmondta Freiburgban a lány kezelőorvosa, hogy semmi remény a gyógyulására, akkor Elke is telefonhívást kapott, Jugoszláviából, miszerint közölték vele, hogy a kaszkadőrje balesetben elhunyt.
Utána, amikor Udo visszatért Afrikából együtt jártak ki a temetőbe, látogatni a sírokat, mert Claudia és Elke pasija, Harrynak hívták asszem egy temetőbe voltak elhantolva. Így kerültek közelebb egymáshoz, de Elke már Afrikába is írt leveleket Udónak, akiben állítólag ott az tartotta a lelket.
Amikor meg Katherina is meghalt, minden akadály elhárult Udo és Elke szerelme kapcsán, bár elég unalmasak voltak együtt, semmi konfliktus, megcsalás, de még gyerek se, csak voltak maguknak mint a befőtt.
De erős a gyanúm, hogy Elkét a kaszkadőr sztori után ki akarták írni, lehet, hogy magának a színésznőnek is elege volt abból, hogy a stáb csak Wussow lányát látta benne, lehet más filmekben akart szerepelni, csak nem kapott ajánlatot, vagy nem vált be, így apuci valahogy visszasírta. És persze mivel főgóré lánya, nehogy már egy huszadrangú nővérke legyen statiszta szerepben, kellett neki egy viszonylagos főszerep.
De ezt csak én gondolom, én se olvastam róla háttér információt, de a jelek erre vallanak.
De nem nagyon tudtak az Udo- Elke szerelmespárral nagyon mit kezdeni. Udonak Katherinával és Claudiával is jobb történetei voltak.
Én annak örültem volna, ha Udo Claudiával marad, próbálkozhattak volna gyerekkel is, mondjuk nem jött volna nekik össze, ez megpecsételte volna a kapcsolatukat, vagy bármi.
Elke rossz húzás volt szerintem, se szép, se tehetséges nem volt, csak a főgóré lánya, néha ez is elég a sikerhez.
A Benjamin beteg sztorija érdekesnek indult számomra, vártam 6 évet, hogy kiderüljön mi lesz.
Persze nem kellett volna a főszereplő gyereknek meghalni, az nagyon morbid lett volna, de elhúzhatták volna a betegségét egy ideig, lehetett volna műtét, vagy mégsem találják el a baját, hosszabb gyógyulás.
Ehhez képest megoldották annyival, hogy csak pszichés, mert hiányzik neki az anyja. Nagyon összecsapott lezárás volt, érződött, hogy a végét járja a sorozat.


2021-01-31 20:04.35
Kötelező olvasmányok: Sajnos nem tudni, hogy melyik mű, mi alapján kap kötelező besorolást, szerintem valaki 100 évvel ezelőtt eldöntötte, hogy ezek lesznek a kötelező olvasmányok, mert szerinte ezek akkortájt irodalmi értéket képviseltek és ezt azóta senki nem bírálta felül.
Én is beszéltem amúgy magyar tanárral, aki nem tanított amúgy, de barátilag jóban lettünk, ő is azt mondta, hogy egy adott írótól nem biztos, hogy azokat a műveket kellene feladni kötelezőként, amiket feladnak. Pl: Gárdonyitól lehet élvezetesebb lenne a Láthatatlan Ember, az Egri Csillagok helyett, vagy Jókainál a Nagyegyedi Két Fűzfa, vagy az Egy magyar nábob a Kőszívű helyett. Nos nem tudom, egyiket sem olvastam ezek közül, de mind az Egri Csillagoknál, Kőszívűnél nem nehezebb jobbat, érdekesebbet találni.
De én azt mondom az alsósoknak vagy kortárs magyar írókkal kellene első körben megismerkedniük, vagy olyanokkal, akiknek könnyebb a nyelvezetük, jó példa erre Fekete István.
Mert a Kincskereső hiába terjedelemre rövidebb, mint a másik kettő, régies a nyelvezete és sok benne a halál, valamint más egyéb rossz dolgok, pl: szegénység, éhezés. Egy gyereknek valami vidámabb kellene első körben, hogy megszeresse az olvasást.
A többi tananyagban nem tudom mennyire van lazítás, rég fogtam a kezembe általános iskolai tankönyveket, de mindig panaszkodnak a témában érintett ismerőseim, kollégáim, hogy sok a tananyag a gyereknek, nos mihez képest?
Amit én látok, mivel gyermekvédelemben dolgozom, hogy sokkal szabadabb a gyermeknevelés, egy gyerek ma órán bármit megtehet. Visszaszólhat a tanárnak, mobilozhat, szünetben verekedhet, gyakorlatilag mindent következmények nélkül megtehet, mert liberalizmus van. Elveszett a tanári, nevelő munka tekintélye, mi még féltünk a tanártól, meg a nevelőtől, meg általában minden felnőttől, a szomszédtól, a sarki boltostól is és ha tudtuk, hogy nekünk van igazunk akkor sem mertünk visszaszólni. Ma meg a gyerek lazán visszaszól, sőt hallottam olyat is, hogy van olyan iskola ahol a gyerekek tegezi tanárt, no komment.
Hogy az óvónő milyen indíttatásból olvasta a kisdobosos mesés vagy verset, soha nem fogjuk megtudni. Mindenesetre akkor még nagyon nyomatták a szocializmust, legalábbis a mi óvodánkban, hiába egy másfél évvel voltunk a rendszerváltás előtt. Volt az Auróra Cirkálónak makettje az oviban, tanultunk róla, meg diavetítőn megnéztünk valami mesét, ami a nagy októberi szocialista forradalomról szólt, le volt rajzolva, ahogy veszik be a téli palotát. November 7-én ünneplőbe kellett menni, volt egy kommunista emlékmű nem messze az ovitól, ahová piros zászlókat tettünk ki. Ugyan nem értettük miről szól az egész, de sokszor jó bulinak, másszor nyűgnek vettük. Szerintem azért volt ez a kisdobosos mese, mert a szocialista embertípus nevelését már az óvodában el kell kezdeni és erre jó példa egy hősi halált halt kisdobos, hogy gyerekek, majd ti is ilyenek legyetek. De ez csak az én gondolatmenetem, az igazságot már sose fogjuk megtudni, lehet, ha ma említeném az óvónénimnek,mert még él és még mindig abban az óvodában dolgozik, bár már szerintem nyugdíjasként, szerintem már ő se emlékezne rá.
Mesék: Igen a Grimm meséken is sokat finomítottak, gyerekek számára fogyaszthatóbbá tették, de ha elvész a tanulság, elvész a lényeg. Ezért utálom a Disneyt is, hogy nagyon lebutítja a mese lényegét és mindezt még megfejeli éneklő- táncikáló állatkákkal.
Anastaciáról tudom, hogy az egész Romanov családot brutálisan kivégezték, ő se élte túl. Tehát, amit belőle kreáltak az csak mese, úgy tudom, nemcsak a Disney, film is készült belőle. De az egész, csak fikció, mármint, hogy Anastacia túlélte (mert a Romanovok léteztek és ki is végezték őket), szóval őt is kivégezték, meg is találták a holtestét, valami hatalmas nagy értékű aranylánccal a nyakában. De valaki kitalált ebből egy sztorit, hogy mi lenne, ha mégis valaki túlélte volna közülük és megpróbálta ezt eladni, biztos jót kaszált vele, mert Anastacia elég ismert lett. A Disney persze ezt a sztorit is ellopta, mint mindegyiket, mivel saját ötlete sosem volt.

Dallas: Valahogy vissza kellett volna térnie Pamelának én azt mondom, bár nem tudom, az mennyire tudta volna még megmenteni a sorozatot.
Egyébként amikor másodszor felbukkant ingatlanosként Bobby nem sejtette, hogy az a nő Pamela? Nem kezdett el utána nyomozni, hogy mégis a felesége tért vissza?
Vagy nem tervezték, hogy mégis ő lesz Pamela, csak vártak a nézők fogadtatására, hogy milyen lesz?
Egyáltalán meddig jutottak Bobbyval? Azokat a részeket már nem néztem.

Igen Quantumleap már megírta a választ és kizárt, hogy egy ilyen bomba robbanást túlél. Viszont elég elcsépelt sztori, mivel az álomévadban is láttunk már ilyet, amikor asszem Jack kocsijába helyezték az utolsó évadban a bombát és Jamie ült benne, vagy Cliff kocsija volt? Már nem emlékszem, a lényeg, hogy Jamie volt a célpont, vagy céltévesztés volt, de Jamie lett volna az áldozat, csak ez ugye az álom miatt törölve lett. Tehát az új Dallas új ötletekkel sem tudott szolgálni.
Nos kérdés, ha Christopher meghal, mint alapszereplő egyáltalán mire tudtak volna építeni?
Hiszen a sorozat a két Ewing utód Johnny és Christopher harcára lett volna kiélezve.
Johnnynak ki lett volna utána az ellenfele? Egy főszereplő halála maga a sorozat halálát is hozta maga után.
Oké, hogy J.R. halála után megcsappant a nézettség, de nem ez volt a fő baj szerintem. J.R. azaz Larry Hagman már csak árnyéka volt régi önmagának, nem sokat tett hozzá a sorozathoz, csak egy megfáradt, beteg öregembert láthattunk, akin látszott, hogy ez a kevés szereplés is sokszor a terhére van. A jellegzetes kaján vigyor is eltűnt az arcáról.
J.R. miatt szerintem csak a régiek, idősebbek nézték a Dallasnak, a fiataloknak a két fiatal utód, Johnny és Christopher harca lett volna érdekes. Őket kellett volna más színben feltüntetni, más szereplőkkel és jobb történeteket írni nekik.


2021-01-31 19:16.45
Köszi, azért a bombarobbanást nem hiszem, hogy túlélte, valóban nem egy fajsúlyos a kettő. Vagy lehet, hogy valaki ezt is csak álmodta.:)))


2021-01-31 16:49.14
Na igen, ezt nehezen élné túl. Ez a 3. évad zárórésze?


2021-01-31 16:00.55
Ne haragudj, azt nem tudod megmondani, hogy az új Dallas végén meghal Chistopher? Ha igen, kik ölik meg? Vagy nyitva hagyják a kérdést?
Próbáltam Americanlifeot kérdezni, de ő sem nézte rendszeresen, így nem tudja a választ.
Hátha Te tudod. Köszönöm szépen előre is a választ.


2021-01-31 15:52.29
Klinika: Örülök, hogy tetszettek az összefoglalóim és köszönöm szépen az elismerést. Igazából csak próbáltam hozni egy szintet, de messze állt a te profizmusodtól. Az elején nagyon nyögve nyelősen indult a topik, nagyon kevesen voltak, gondolkodtam is rajta, hogy érdemes e ezt egyáltalán csinálni, de aztán már a második évadnál tartottunk a Story TV-s ismétléseknél, amikor egyre többen jöttek és rendszeresen estéről, estére hozzászóltak. Volt olyan is, aki annyira elszánt Klinika rajongó volt, hogy a forgatási helyszíneken is járt és rengeteg háttér információt tudott a sorozatról, tőle tudtam meg pl: a két főszereplő Klausjürgen Wussow és Gaby Dohm viszonyát. Igen a Dallas topikból is voltak páran, de nem sokan, a kemény mag inkább másokból állt.
Ahogy vége lett a sorozatnak viszont eltűntek ma már ritkább ott a forgalom. Mondjuk negyede sincs a hozzászólások a Dallasénak, de egy régi sorozattól szép teljesítmény, hogy ennyien voltak.

Elena Bach Klaus régi szerelme volt, aki mindenhová követte őt, az elején is a Klinikára, ahová Klaus felvette aneszteziológusnak. Itt látta, hogy a Prof. és Christa között kezd szerelem kialakulni, egyre jobban féltékenykedni kezdett. Aztán a 7. részben volt, hogy elment valahová Klaus Christával egy kis vakációra, távolabb a Fekete Erdőtől, amikor ezt Elena megtudta, hogy kettesben mentek el, dühösen elhajtott a Klinikáról, az autójába ült és elkezdett száguldani az országúton. Közben pedig nem figyelt oda összeütközött a vele szembe jövő kocsival. Életveszélyes állapotban szállították a Klinikára, rögtön lélegeztető gépre tették. Brinkmannt próbálták elérni telefonon, de hiába, valahogy Christával enyelegtek, ugye mobil akkor még nem volt. Amikor sokára, nehezen mégis sikerült utolérni, visszautazott a Klinikára, de mire odaért, Elena meghalt, nem sikerült megmenteni az életét. Udo is neheztelt rá emiatt, mert kiderült, sok évvel ezelőtt Klaus szintén Elenával volt valahol konferencián, amikor a felesége, Udo anyja haldoklott (rákos volt asszem) és mire akkor is hazaért, az asszony már nem élt. Ez okozta a konfliktust az apa és fia között, valamint Christa is magát okolta, ha Klaus akkor nincs vele ez a tragédia nem következik be.
Ez a drámai vonulat, míg tisztázódtak a félreértések felölelt vagy még 3 részt. Azért is kellett szerintem Elenát kiírni, hogy elháruljon az akadály Klaus és Christa szerelme elől, valamint hosszútávon nem lett volna túl érdekes a karaktere, csodálom, hogy olyan nagy sztár hazájában, nekem olyan semmilyen volt, néha olyan rideg.
Mondjuk kiírhatták volna úgyis, hogy amikor megtudja, hogy Klaus Christát szereti fogja magát és felmond a Klinikán, elmegy máshová és többet nem szerepel. De ez a drámai szál sokkolta a nézőket, múltbeli titokra is fény derült és pár részig izgulhattunk, hogy ennek hatására mi lesz Klaus és Christa szerelmével. Innentől kezdve indult be igazán a Klinika, az addigi részek elég nyálasak, sziruposak voltak. Innentől kezdve érezhette azt a néző, hogy mégsem annyira szirup az egész.
Kathie úgy halt meg, hogy csak csendben elaludt a kertben, ébresztették volna, de nem kelt fel. Csak sima időskori halál, de emlékszem, akkor engem megrázott gyerekként nagyon, mert akkor szembesültem vele először, hogy valakit álmában is érhet a halál. Utána attól féltem, hogy nehogy a nagyim is így haljon meg. Kathie a valóságban is már elég idős volt, érthető, hogy kiírták, szerintem már nagyon terhére volt a szereplés.
Claudiát ugye tudjuk a leukémia és, hogy miért volt az ő halála is szükségszerű, de Katherinát ugyanúgy nem értettem, ugyanúgy lesokkoltam, mint, ahogy Te.
Az már túl sok volt, őt végképp nem így kellett volna kiléptetni. Bár mondjuk elő volt azért készítve rendesen a dolog, mivel csak annyit láthattunk először a 3.évadban, hogy Katherina Claudia halála után hirtelen visszatért, Hamburgban volt asszem ő is, odament miután Udoval szétmentek és megpróbálta újból becserkészni Udót, mert hivatalosan nem váltak el. De Udo persze visszautasította a közeledését, nagy nehezen lerázta és Elkével jött össze.
Aztán a negyedik évad első részében Katherina bevallotta Udonak, hogy valójában azért tért vissza Hamburgból, mert elbocsájtották az ottani Klinikáról, azért mert ittasan halálra gázolt egy gyereket, sőt még felfüggesztett börtönt is kapott.
Utána ajánlottak neki Zürichben a laborba egy állást, oda mentek Angieval. Ekkor egy pár részben nem szerepelt, majd a 4.évad 6. részében egy rövid epizód jelenete volt, amikor Vollmers meglátogatta a zürich-i laborban. Akkor is nagyon szét volt esve, de látszott csak a munkájának élt, Vollmers figyelmeztette is, törődjön a munkája helyett az egészségével, mert nem lesz jó vége. És ugye jött a 4. évad 7. része, amiben meghalt.
Ezt nagyon nem kellett volna, nagyon leépítették magát a karaktert. Valami azt sugallta ezzel, hogy a rendező Hans Jürgen Tögel nem szerette a karrierista nőket, ezzel akarta megbüntetni. És igen itt látszott, hogy a Klinika férfi rendezésű, himsoviniszta sorozat, mert női vonalon, ez már a sokadik halál volt, holott férfi vonalon egy fontosabb karaktert sem írtak így ki.
És míg a korábbi három halált valahogy el tudtam fogadni, erre azt mondtam, nem, már túl sok és a fórumon is azt mondták többet, ez végképp betette az ajtót a Klinikának.
Valaki azt mondta ott akkor a fórumon, hogy erre azért volt szükség, mert a Katherinát játszó Ilona Grüber terhes és nem akart többet szerepelni, de ennek utánanéztem és nagy Klinika rajongó fórumtársunk is, de semmi konkrét információt nem találtunk. Valami olyasmi rémlett, hogy tényleg van a színésznőnek egy lánya,de az nem a sorozat ideje alatt született, vagy később vagy korábban.
De akkor is, Katherinát kiírhatták volna úgy is, hogy miután szétmentek Udóval elmegy Hamburgba és nem tér vissza, vagy elmegy Zürichbe és nem tér vissza.
És amit már írtunk Katherina halála után Angieval sem tudtak mit kezdeni, így őt is kár volt bent tartani a showban.
Mondjuk tanultak szerintem a hibájukból, mert az utolsó két évadban már nem halasztottak meg senkit, a főbb szereplők közül, pedig vártam ki lesz a következő. Mondjuk a színvonal akkor már nagyon gyengült.


2021-01-31 15:02.09
Kötelező olvasmányok: Igen, ez a baj, hogy sokszor a tanárok elítélik, ha egy diák filmet, sorozatot néz, mert az mire fel, közben meg a kötelező olvasmányokat nyomatja, hogy ezáltal próbáljunk meg magyar szép irodalmat olvasni, de ezekkel a művekkel, amiket említettünk, Egri Csillagok, Kőszívű Ember Fiai, Kincskereső Kisködmön, pont az ellenkezőjét fogja kiváltani. Az a baj, hogy Magyarországon nagyon kötött a tanrend, szabályozva van, mik lehetnek a kötelező olvasmányok és attól eltérni nem lehet, nincs a tanárnak végképp ebben szabadsága és e téren a tanrend már ugyanaz szerintem 100 év óta. Nagymamám 1923-ban született, sajnos 10 éve már nem él, neki is az Egri Csillagok meg a Kőszívű Ember Fiai volt kötelező olvasmány, na akkor...!?
Nem egy ismerősöm él kint külföldön, Németország, Anglia, a gyermekeik kint járnak iskolába, ott azt mondják nincs is kötelező olvasmány, ajánlott olvasmányok vannak, de a tanár szabadon eldöntheti egy adott korosztálynak milyen könyveket ajánl, hogy olvassanak. Itthon is ez kellene.
De látszik, hogy az oktatási rendszerünk is száz év után is még nagyon poroszos. Csak azt szabad, amit a tanrend előír. Rengeteg emberrel vitába szálltam már különböző fórumokon az Egri Csillagok miatt, mind azt írták mennyire szerették, mekkora nagy mű és, hogy én nem vagyok magyar, ha ezt nem szeretem.
Közben pedig a kommentelők nagy része fogalma sincs arról, hogy a mű 3/4 része fikció, sokan azt hiszik, hogy Cecey Éva létező személy volt, amikor felhomályosítom őket erről, meg arról, hogy a hazaszeretet, a magyarságtudat nem ennek könyvnek az elolvasásából áll, akkor már általában nem szólnak semmit, vagy max vagdalkoznak a helyesírásommal, mert mással nem tudnak.
Igen a sok ember olvasta mert kötelező volt, mert nem volt más, szerette, mert szeretnie kellett.
Én nem voltam ilyen szorgalmas diák mint te, sajnos a fent említett "nagyszerű" után a kötelezők olvasása is már nehezen ment, az ajánlottra meg már idő sem jutott, meg kíváncsi sem voltam már rá. Meg egyébként is nyári szünetben, nyáron kötelezően olvasni!? A nyárnak nem erről kellene szólnia, hanem a játékról, strandolásról, pihenésről, barátokkal való közös programokról. Mert sajnos mindenki életében elég hamar eljön az az időszak, hogy már nincs nyári szünet, amíg van, addig kellene kihasználni, de nem ilyen módon.
Az óvónőnk elég furcsa volt valóban, családi élete is elég nehéz volt, nem véletlenül olvasott ilyen olvasmányokat. Hogy ez a kisdobos megölése valami rendszerellenes provokáció volt e a részéről, nem tudhattuk, 5-6 évesen még egy gyerek keveset ért a politikából, csak sokkolt minket, ráadásul a kötelező délutáni alvás előtt olvasta fel. El tudod képzelni ezek után mennyire tudtam aludni? Aki el is aludt, szerintem rémálmai voltak.
Andersent én is imádom, bár meséi nem óvodásoknak valók, kemény felnőtt mesék, tanulságokkal, mint ahogy a Grimm mesék is. A média, a marketing hibája, hogy gyerekmeseként próbálják őket eladni.
Tény, hogy Andersen jóval komorabb, realistább mint a Disney, a két véglet valahol.
A Kis Hableányt hozom fel példának, mert az a kedvencem. Ugye tudjuk, hogy Andersennél meghal a Hableány miután emberré vált a szerelme a herceg miatt, aki nem vette feleségül. Ehhez képest a Disneynél a végén összejön vele és örökre ember marad, kiderül, hogy a boszorkány, aki emberré változtatta, volt a gonosz. A herceg elveszi, boldogan élnek, amíg meg nem halnak, sőt a Disney csinált egy második részt is, amelyben már gyerekük is születik.
Mondjuk a Disney tény, hogy óvodásoknak lájtosabb jóval, viszont pont a mesének a lényegi mondanivalóját, a tanulságot veszi el. Mert a Kis Hableány nem annyira a halálról szól, hanem inkább arról, hogy ne vágj az elérhetetlen után, nem kaphatsz meg mindent, még, ha nagy árat is fizetsz érte. A Disney pedig ezzel szemben azt sugallja bármit elérhetsz az életben, amit akarsz, hamis üzenet.

Dallas: Nem tudni melyik lett volna jobb, ha Pamela meghal, vagy ez a nyitott verzió, persze értem én ezek után már nem merték meghalasztani.
Mégis mindig vártam, hogy visszatér, én nem a legvégén, hanem, amikor Bobby már kezdett összemelegedni Aprillel, akkor megjelenhetett volna, tényleg ahogy írod, valami nagy ünnepség közepén és mondjuk Bobbynak döntenie kellett volna, őt válassza e vagy Aprilt. De Pamela kilépése mindenképp fordulópont volt, utána jóval kevesebben nézték az osztályból is, nem volt már később hétfőn beszédtéma a pénteki rész.
Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy a Conundrumban milyen történetet írtak volna neki, ha visszatér?
Akkor is Bobby felesége lett volna? Vagy Rayé? Mert ugye tudjuk, hogy Bobby előtt Rayjel járt. Ha nem születik meg J.R. Bobby Pamelát se vette volna feleségül? Ez érdekes volna, hogy mit hoztak volna ki belőle az alkotók, kár, hogy arra sem tért vissza.

Új Dallas, sok következetlen szál, logikai bukfenc volt benne, nem csoda ha nem lett népszerű. De, ha Christopher tegyük fel meghalt volna, akkor alapkarakter távozik, tehát nem lett volna értelme folytatni. Vagy pont így akarták lezárni?


2021-01-30 20:27.29
Klinika: Igen, még egy évadot is kettévágva adtak le nálunk ezek szerint. Bár nekem fel sem tűnt. Egy fél évad is annyira lezárta az eseményeket, hogy akár ott abba lehetett volna hagyni a sorozatot.
Az első évad 12. részében Brinkmann elvette Christát, Udo Katherinát, a dupla esküvőn megjelent az összes fontosabb szereplő. Nekem gyanús, hogy először csak ennyire tervezték, aztán látva a nagy sikert folytatták.
A második évad végén Brinkmann felgyógyult az infarktusból és Benjamin megszületett, Udo otthagyta Katherinát (bár hivatalosan nem váltak el) és összejött Claudiával.
A harmadik évad végén Brinkmannék a házassági válság után kibékültek, Claudia meghalt, Udo összejött Elkével.
A negyedik évad végén Christa mégis úgy döntött elfogadja a Konstanzi állást, mert meglátta Klaust az amerikai szeretőjével Maria Rottenburggal a kórház bejárata előtt csókolózni. Ez előre vetítette az esetleges folyatásokat, de akár úgy is le lehetett volna zárni, hogy nyitva marad a sorozat.
Az ötödik évad volt olyan, hogy Benjamin betegségével szakadt meg és az ember várta a folytatásokat.
Tehát semmit sem éreztünk abból, hogy ezek voltaképpen félbevágott évadok. De sok volt néha az az egy vagy félév szünet a két (fél)évad között. Viszont azért vártuk, mert nem volt annyi sorozat, mint manapság, annyi tévécsatorna sem, mindössze két magyar nyelvű, a tehetősebbeknek volt külföldi parabolájuk (nekünk volt), az internetről azt sem tudtuk eszik e vagy isszák, így vártuk a kedd esti sorozatokat mint a Messiást, hétről hétre.
A Margot nővéres rész, nekem is az egyik kedvencem, a másik ilyen vidám rész a 4.évadban, amikor Hildegard lábtörést szenved, befekszik a Klinikára és mindenki Czeizignének szólítja. (A német változatban Frau Czeigzig, Hildegardnak ugye nem volt férje). Ezen ő felháborodik, mert ott is mindenkinek parancsolgatni akar, de közben meg nem mint főnővér, hanem mint beteg van jelen. Ez sok mulatságos bonyodalmat szül és végre Hildegard is megkapta. Ez a rész nem rémlik? A 4.évad 4 vagy 5. része, még Katherina halála előtt.
Néha voltak benne ilyen vidámabb részek is, de néha nagyon komor volt, sokszor nem találták meg kellően az egyensúlyt.A vidámabb részekkel a sok halált akarták valahol egyensúlyozni, mert ugye női vonalon sok halál volt a főhősök között.
Néha meg valóban, főleg a vége felé, csak fölösleges dialógusokkal töltöttek ki egy-egy részt, akkor már nagyon unalmas volt.
Ajánlom nézd meg egyszer egyben a részeket, ha ráérsz, tegnap pont rákerestem, a youtube-on már nincs fent az összes rész, pedig régebben fent volt, de szerintem az ilyen sorozatnézős oldalakon (sorozatbarat, videa) megtalálod.
A Klinika topikba tudom hívtak anno, de nem jöttél, úgyhogy én írtam az epizód összefoglalókat nagy részben, majd nézd vissza azokat is, ha van időd és kedved.
Nem is tudtam, hogy a franciáknál Udo Hughes. Vajon miért? Nem tudják az Udot kiejteni? Tényleg a Hughest hogy ejtik? "UZSI"? Franciául? Akkor megnyugodtam nemcsak "hungarikum" átnevezni a sorozatszereplőket, mint ahogy köztudott a Dallasban J. R. és Sue Ellen esetében.

Amúgy tudod mi az ilyen bugyuta sorozat, ami csak unalmas és csak epizódkitöltő párbeszédekből áll, a Gilmore Girls vagy magyarul Szívek Szállodája. Azt nézted? Én nem bírtam végignézni, borzalom, a mai napig nem értem mitől olyan népszerű?


2021-01-30 20:01.44
Igen, így kerültek szóba a kötelező olvasmányok is, hogy a tanárok annyira fújjogtak, ha megnéztünk egy Dallas vagy egy Klinika rész, közben meg mivel jobb, borzalmakra építve egy Kincskereső Kisködmön vagy egy Egri Csillagok?
Nem semmi tanítónénid lehetett, ha ilyen komoly háborús sztorikkal traktál titeket 6 vagy 7 évesen.
Te még a rendszerváltás előtt kezdted az elsőt?
Nos nálunk az óvodában volt ilyen brutál a óvónő, nagycsoport 1988-'89 szocializmus utolsó éve.
Emlékszem felolvasta nekünk az Andersen féle Kishableányt, amelyik végén ugye meghal a Hableány, mert szerelme a herceg mást vesz feleségül, a Rendíthetetlen Ólomkatonát, A Kis Gyufaáruslányt és karácsonykor a Fenyőfát, rendesen a végéig, hogy elégetik a fenyőt. Plusz valami szovjet versét vagy mesét is olvasott, amelynek az volt a vége, hogy szétlőttek egy kisdobost és leírva részletesen hogy folyt a vére.
Nem semmi óvoda volt, ehhez képest a későbbi Disney mesék mint lájtosak voltak számomra.
Oké ismerje meg a gyerek a halált, de, hogy ennyiszer, túlzás. Csoda, hogy nem lettünk totál depressziós felnőttek. Mondjuk ma meg a másik oldal van az óvodában, csak vidám meséket szabad olvasni, kímélni kell a gyereket minden rossztól, nem szabad szidni csak dicsérni, valahol mindkettő káros.
Akkor valószínű amúgy Te is Zsolnais lehettél, ott van ez, hogy 3.-ban Dózsa Györgyöt meg az egri nők harcát tanítják.
Jókai valóban nem középiskolába való.

Dallas: Igen sajnos Pamela kilépése nagyon rányomta a sorozatra a bélyegét, sokan akkor fordultak el tőle itthon is. Most bocsánat lehet, hogy morbid, de talán jobb lett volna, ha meghal Pamela, így legalább nem tartották volna bizonytalanságban a nézőket és nem válik teljesen unszimpatikussá az alakja.
Erre a Mark sztorira már egyáltalán nem emlékeztem, csak Matt Cantrellre, Kendersonra és ugye a végén a robbanásra. De lehet egyszer majd újranézem.

Az új Dallas nekem se jött be, a hangulata sem, az új karakterek sem, sok régi szálat akartak meg nem történtté tenni.
Christophert hogy ölték meg a végén? Kik? Egyáltalán meghalt vagy sem? Nyitva hagyták?
Nos, ha Cristopher meghalt, akkor már tényleg nem lett volna mit folytatni a 3.évad után, ugyanis alapkaraktert írtak ki.


2021-01-29 23:52.43
A Klinikára én is rámentem, a hivatalos német nyelvű weboldalán 6 évadot ír:
[link]

Viszont a német wikipedián csak hármat, ez érdekes. Akkor ha csak 3 évad volt, nálunk egyszerre csak fél évadot vettek volna meg?
A sziklaomlásos jelenet, Kathie halála a 21. részben van, a magyar vetítés szerint a 2. évad 9. részében.
A meztelen Margot nővéres rész a 33. rész, magyar vetítés szerint a 3. évad 11. része, csupasz tény címmel. Nekem az egyik kedvenc részem, kellően vidám, amikor kirúgták a Margot nővért még a távozása előtt beolvasott Hildegardnak ugyanis ő árulta be, hogy meztelenül pózolt az egyik férfi magazinban.
Ekkor Hildegardot felfújt törpeviperának nevezte, aki ettől elájult. Én nem bántam amúgy, végre valakitől megkapta. Amúgy csíptem, minden sorozatba kell egy ilyen karakter, de az életbe nem szeretem az ilyen pletykás, rosszindulatú vénkisasszonyokat. Hasonló volt amúgy Janka nénihez a Szomszédokból és ha már itt tartunk Hildegard magyar hangja Pásztor Erzsi volt.
Karola Benjamin dadája volt, a 3.évad végén jött, amikor Claudiáról kiderült, hogy beteg és már nem tudott Benjaminra vigyázni.
Nem szerettem, elég számító nő volt. Vollmers dokira, Christa szeretőjére nyomult, még Konstanzba is utánament, ahol egy gazdag pasi ikreire vigyázott. Közben pedig üldözte szerelmével Vollmerset, az mivel rájött, hogy Christánál már nem ér el célt, végül beadta a derekát neki, de olyan erőltetett szerelem volt már az övék. Aztán a 20 évvel későbbi folytatásból kiderült nem maradtak együtt. Mert Benjamin esküvőjére mindkettőjüket meghívták, ott úgy üdvözölték egymást, mint akik már rég nem találkoztak.
Mondjuk nem csodálom, egy bakteriológus professzor nem marad meg hosszú távon egy dada csajszi mellett, sajnos eltérő az érdeklődésük.


2021-01-29 23:35.20
Kötelező olvasmányok: Igen Fekete István inkább való alsósnak, meg Szabó Magdával is lehetne kezdeni, Mondjátok meg Zsófikának című regénye pl, de mondjuk Csukás István is írt gyerekkönyveket. Ő írta például a Keménykalap és Krumpliorrot, ami ugye filmben is népszerű volt. Ezzel rá lehetne nevelni a maiakat is az olvasásra, meg korban is közelebb áll, hogy hogy éltek mondjuk 50 évvel ezelőtt, mint 500 éve.
Nos én alsóba Zsolnai programos osztályba jártam, ott már volt történelem, mármint konkrétan nem a tantárgy, az ötödikben jött be nálunk is, de a 3-os, illetve a 4.-es olvasókönyvünk történelmi jellegű volt, számon is kérték rendesen.
Mondjuk nekem nem volt baj, szerettem később is, ma is szeretem és érdekes nálunk a lányok szerették a történelmet, a fiúk nem annyira egy-két kivételtől eltekintve.
Az Egri Csillagokat, meg a Kőszívű Ember Fiait nálunk sem kérték rendesen számon, szerintem a tanárnőnk is úgy volt vele, hogy feladta, de nem szerette a műveket, ezért igyekezett túljutni rajtuk.
Én jóval később tudtam meg, hogy Cecey Éva és Jumurdzsák kitalált alakok voltak és sokáig azt hittem, hogy amikor tanultuk a törit, hogy ők is ott voltak Eger Vár ostrománál, meg, hogy Jumurdzsák valóban elrabolta Jancsit, Bornemissza kisfiát. Nos ebből annyi az igazság, hogy Bornemisszának valóban volt egy János nevű fia, aki később várkapitány lett, de se Cecey Éva, se Jumurdzsák nem volt. Nagyon csalódott voltam, amikor megtudtam, főleg, úgy, hogy előtte erőltették a regényt. Itt két megoldás van, vagy nem kellene egy háromnegyed részben fikciót erőltetni, vagy a tanároknak normálisan megtanulni mik benne a fiktív elemek és mi a valóság. De persze erre nem veszik a fáradságot.
Jókai szintén nagyon unalmas egy gyereknek, talán gimnáziumban már nem, bár a mai gimnazisták már kizárt, hogy élveznék. Sajnos már a nyelvezete, meg a sok rizsa is idejét múlta.
Nem védem a Harry Pottert, de az legalább olvasmányos, eteti magát, szívesebben olvassák a középiskolások is, mint bármelyik Jókai művet, holott az meg az egész fikció. De legalább visszahozta egy időre az olvasás szeretetét.

Dallas: Szegény Jacket sajnáltam, jóképű pasi volt. Talán őt azért tették bele, mert a Dallas hímsoviniszta, férfiközpontú sorozat volt. Pedig Jamie is megérdemelte volna, hogy benne legyen a főcímben, mert egyrészt Ewing rokon volt, másrészt Cliff felesége, két ok is lett volna.
Pamelát nagyon sajnáltam, a legszerencsétlenebbül járt karakter volt, nagyon durva volt a kilépése, a mai napig sokkol, de minden ismerősöm aki látta a Dallast, mind azt mondta Pamela kiírása volt a legbrutálisabb. Muszáj volt ezt így?
Én is inkább azon voltam, hogy elmegy szépítkezni egy időre, jobb megoldás lett volna.
Mindig vártam vissza, talán azért is néztem még elvétve a Dallast, hogy hátha visszajön, de nem. A kamuszerető, halálos betegség mind nem illett hozzá. Hazudott Cliffnek, Bobbynak mindenkinek. Ha már tényleg halálos beteg, nem az lett volna logikus, hogy még utoljára visszatér Bobbyhoz és Christopherhez legalább elköszönni tőlük, szörnyű volt, hogy csak úgy lemondott róluk. Holott anno mennyit szenvedett, hogy legyen gyereke, még öngyilkos is akart lenni.
Ez teljesen ellenszenvessé tette a karaktert.
Matt Cantrellel elnéztem volna őket, de nem az évad elején, akkor még gyászolta Bobbyt, hanem az évad közepe fele.
Marknak milyen érdekesebb sztorit írtak az álomévad vége felé? Sajnos semmire nem emlékszem, csakhogy Pamela mellett volt. Ez volt az, hogy J.R. rájött valamire a múltjából, konkrétan mire jött rá?
Kenderson és Samantha unalmas volt együtt. A Jockot meg beszéltük, a halála után egy-két évvel kellett volna visszahozni, amikor Ellie még csak ismerkedik Claytonnal. Még nem volt Clayton sem állandó szereplő, még a Donna Reedes szereplőcsere sem volt meg, a nézők lehet jobban el tudták volna fogadni, de az álomévad után előhuzakodni a Wes Parmelee sztoriból blődség volt, főleg úgy, hogy az álomban is szerepelt.
Olyan volt, mintha Pamela megálmodta volna Jock visszatértét.

Az új Dallasnál láttam írtál a topikjába, de valóban nem volt meg a lelkesedés mint a réginél. Igen én is próbáltam nézni, próbáltam megszeretni, de nem sikerült. A régi karakterek akik miatt érdemes lett volna nézni, mint megöregedtek, egyedül Samantha tartotta még jól magát, de J.R. és Cliff is csak árnyéka volt egykori önmagának, mára mindketten elmentek sajnos. Az új karakterek nem voltak szimpatikusak, meg történet sem. Nem véletlen, hogy csak három évadot ért meg. James szerintem sem tért vissza, tőle fontosabb karaktereket sem hoztak vissza , mondjuk Margarettet vagy Lucast,pedig felkavarhatták volna az állóvizet.
Igaz amúgy , hogy Christopher meghalt a 3. évad végén? Valahol ezt olvastam.


2021-01-29 00:17.57
Klinika: Akkor ezek szerint 88-volt, bár lehet a Wiki emlékszik rosszul. A sziklaomlásos rész nem a 4. hanem a második évadban volt, abban a részben, amelyikben meghalt Kathie a házvezetőnő, illetve volt benne még a beteges sztoriban egy fiú is, akit a nevelőapja bántalmazott, majd a végén a fiú több késszúrással megölte a nevelőapját, de nem büntethették, mert még kiskorú volt. Na ezek még nagyon erős részek voltak, nem kerülgették a családon belüli erőszak témáját se, később már nem voltak ennyire erős részek, a 4. évadban sem.
Igen, lebuktak Klaus előtt, Klaus dühös is volt először, de akkor tudta meg, hogy Christa terhes Benjaminnal, így megbocsájtott neki.
Igen az 5.évadtól indult meg a lejtmenet. Én se szeretem ezt az utólag behozott rokon, testvér, gyerek szálakat, ekkor már látszott nem angyon tudnak milyen történetet kitalálni, viszont megható volt a család egymásra találása. Pedig Müllmannt addig öreg begyepesedett agglegénynek képzeltem el, fura volt érzékenyebb oldaláról látni.
Müllmann mellé inkább Hildegardot tudtam volna elképzelni, érdekes, hogy nem próbálták őket soha összehozni, meg, hogy Hildegardnak egyáltalán nem írtak társat, még próbálkozást sem.
Az utolsó 6. évadot mint már írtam, '92 után nem vették meg, cirka 6 évet kellett várni, hogy kiderüljön mi Benjamin betegsége. Utána az új TV2 adta le '98 nyarán újra az egészet napi sorozatként, a délutáni idősávban, olyan 4-5 óra magasságában, ekkor láttam először a kimaradt részeket. Állítólag a TV3 vetítette először '95, '96 körül, de nekünk olyan csatornánk nem volt.

Vészhelyzet elég naturalista volt, meg sokszor kapkodós, nem bírtad követni olyan gyorsan váltottak néha egyik helyszínről a másikra, meg amikor rohantak a folyosón hordággyal a beteggel és egyből fibrillálták, sokszor sokkoló volt.
De voltak benne a szereplők magánéletében szép részek, pl: Carol Hathaway főnévér, amikor AIDS-sel kislányt akart örökbe fogadni, de nem engedték neki, mert öngyilkosságot követett el, miután szakított Ross dokival, azaz George Clooneyval. Később persze újra összejöttek, aztán Carol ikreket szült, majd elköltöztek ezáltal kiléptek a sorozatból, hiányuk nagy űrt hagyott számomra. De Green doki is jó, nagyon drámai szál volt, amikor szülés közben az ő hibájából halt meg egy anya, valamit nem jól csinált a császármetszés során, a gyerek persze életben maradt, bár az ő életéért is küzdöttek . Ezután az apa beperelte Greent, akit ekkor nem ítéltek ugyan el, de a gyerek 18 éves koráig követelte a bíróság kártérítés fizetésére. Meg sajnáltam Green dokit, amikor agydaganatban meghalt, onnantól kezdve leáldozott a Vészhelyzetnek. Azért a Klinika ilyen mély dolgokba nem mert belenyúlni.
Dr House: Lehet magára a karakterre építettek, de igazából az elején nem derült ki miért ilyen bunkó, csak szimplán az volt és mindenkit kiosztott és a végén meg neki lett igaza szinte mindig. Életben sem szeretem az ilyen alakokat, meg az ilyen főnöktől csodálom, hogy nem mondtak fel az alkalmazottak. Állítólag a 4-5.évadtól lett más a sorozatot, amikor elkezdtek jobban a szereplőkre fókuszálni, House életével, múltjával foglalkozni, majd love sztorit is írtak neki, Caddyval a kórház gazdasági igazgatójával kavart, de a végén nem jöttek össze. Aztán úgy tudom, a nézők unták ezeket a részeketis, sokan követelték vissza a régi Houseos feelinget, így visszaálltak a heti beteg + House koncepcióra, de a sorozatot már ez sem tudta megmenteni a bukástól, talán 8. évadot élt meg asszem, míg így is hosszabb volt mint a Klinika. Mindenesetre nálam hamar kifulladt ez az egysíkú sléma, a betegség elemzése pedig hidegen hagyott. Lehet, hogy szakmailag hiteles volt, de azt nehezem hiszem el, hogy nyomoztak a beteg előélete után, hogy kiderítsék mi a baja. Pl: Nem egyszer házkutatást végeztek nála, azért a valóságban szerintem ilyen nincs.

A Klinikára visszatérve valóban idilli, romantikus környezetben játszódott, ami tényleg vonzó volt, nyugodt, viszont volt azért benne elég sok haláleset.
Kezdve ugye a női főhősökkel, akiket ugye a múltkor felsoroltam, de a betegek között is volt jócskán, nem minden beteges sztori zárult hepienddel. Mondjuk azért arra ügyeltek, hogy többnyire idős emberek haltak meg, fiatal vagy gyermekhalállal nem mertek előhuzakodni.


2021-01-28 23:41.20
Kötelező olvasmányok: Igen azért a Tüskevár és a Bogáncs jóval fogyaszthatóbbak mint a Kincskereső Kincsködmön. A Tüskevár sok helyen kötelező, lehet jobb lett volna mint 4.-ben az Egri Csillagok. Én akkor Zsolnais osztályba jártam, ott hamarabb kötelező volt, egyébként 5-6.-ban, na most egy nyarat végigszenvedtem vele, 4-ben még az embernek történelmi ismereti sincsenek, emlékszem nálunk az osztályból mindenki utálta olvasni, még a kitűnő tanulók is.

A Kőszívű Ember Fiai szintén nagyon hosszú és sokszor érthetetlen volt számomra, pedig azt rendes időben adták fel 6-7.-ben, de még akkor sem való, ráadásul tele volt latin kifejezésekkel. A sztori amúgy izgalmas lett volna, három fiú, '48-as szabadságharc, szerelmek, végül az egyik testvér feláldozza magát a másikért. Viszont Jókai stílusa annyira rizsázó, annyira elveszik a részletekben, hogy emiatt élvezhetetlen maga a könyv. Említetted az Oroszországból való hazaszökést, nem lett volna rossz a sztori, de ott is oldalakon keresztül írja le milyen hideg volt Szibériában, milyen volt a hó, az embernek teljesen elmegy a kedve az olvasástól mire a lényeg következne. De ugyanaz volt a helyzet az Aranyembernél is, az elején legalább 100 oldal a Vaskapuról, győzd kivárni a végét.
Mondjuk Jókainál legalább annyi korrektség volt a Kőszívű Ember Fiainál, hogy az elő vagy az utószavában megemlítette, hogy a történet szereplői kitaláltak, de a történelmi események valósak. Így legalább már az elején tudtad mire számíts, nem érezted magad becsapva mint Gárdonyinál.
A legrosszabb az, mint az Egri Csillagokban, hogy a valós személyes keverednek a fiktív alakokkal. Akkor legyen vagy mindenki valós, vagy legyen mindenki kitalált, véleményem szerint.
De a létező Bornemissza Gergely love sztorija a nemlétező Cecey Évával nagyon álságos, innentől kezdve hiába szól egymás mellett hűségről, nem tudod értékelni. Mondjuk igaz amit írsz, sokszor izgalmasabb egy szerelmi történet, mint Eger vár ostroma, főleg egy nőnek, de aki alapjáraton nem szereti a történelmet én sem hiszem el, hogy majd egy ilyen romantikus kitalált történettel ráérez az ízére.

Dallas: Dack Ramboról hallottam, hogy emiatt írták ki, hogy homo/biszexuális sőt AIDS-es, sőt utána nem sokkal később meg is halt, pedig kár érte, jó pasi volt. Pedig tuti hosszabb távra terveztek vele, még 9.évadban a főcímbe is betették, de aztán hirtelen csak eltűnt.
Markot amikor először feltűnt az ötödik évadban szerettem, bár tény, hogy nagyon nyomult Pamelára, aki először visszautasította, aztán , amikor elváltak Bobbyval szabad lett az út számára. Akkor is sajnáltam, amikor kiderült leukémiás, majd meghalt. Viszont amikor visszatért már unalmas volt, mint ahogy barátja Kenderson doki is. Samanthával románca kissé erőltetett volt, ahelyett inkább néztem volna Samantha- Angelica leszbi történetet, de ezt azért nem merték meglépni.
Igen a zuhanyzós jelenet is inkább baljós volt, de utólag visszagondolva az egész álomévad is, Bobby feltámadása után, megint valahogy más hangulata lett a sorozatnak.
A Matt Cantrell szálat bírtam, inkább vele kellett volna összehozni Pamelát és az álomévadba korábban bevinni ezt a szálat. Valóban túl hamar összejött Pamela Markkal Bobby halála után, pedig ők voltak az álompár, bár egy filmben nincs idő annyira a gyászfolyamatok kibontására.
Meg az is hiteltelen volt, hogy a balesete után is elhagyta Bobbyt és Christophert, tudjuk miért volt rá szükség, de a karakter amúgy nem tett volna ilyet.
Nem igaz, Bobby szerintem mellette maradt volna és elmennek a legdrágább, legjobb plasztikai klinikára, hogy valamit kihozzanak az arcából.
Ezzel a kilépéssel valahogy a Pamela karakter is meggyalázták, ezután valahogy már nem volt kedvem nézni a Dallast. De tény, hogy Bobbyra még sokáig tudtak építeni, talán jobb, hogy visszahozták.
Jock, sokat beszéltünk róla, a halála után 1-2 évvel kellett volna ismét megjelenni. Clayton már beépült a családba, így az volt a legjobb megoldás, hogy Wes Parmelee egy csaló.

Nem tudtam, hogy nem nézted az új Dallast, azt hittem, hogy igen. Pedig emlékszem, hogy írtál a topikjába amikor ment, bár tudom nem szeretted. Mindegy, most már tudom, nem foglak kérdezni róla.
Én is imitt-amott néztem, nekem se tetszett, pedig az elején nagy reményeket vártam tőle.
De nem emlékszem, hogy James megjelent volna, szerintem úgy tettek, mint, ha nem is lett volna, de Cally, Mandy megjelent J.R. temetésén.


2021-01-28 16:51.30
Klinika: Nálunk a Wikipedia szerint 1988-ban vetítették először, bár érdekes, hogy én is '87-re emlékeztem. A második évadot tuti '89 tavaszán vásárolták meg, mert még az óvodában téma volt Udo berúgása, aztán amikor elmentünk nyaralni Hajdúszoboszlóra, szintén az üdülő társalgójában néztünk egy részt, az azt hiszem az volt, amikor Udo megtalálta a szökevény Angiet és a kutyát a vasútállomáson.
De mire kezdődött a suli már véget ér és a következő évad csak '90 tavaszán folytatódott.
De akkor is viszonylag hamar eljutott hozzán
k, már '88-ban már azért lanyhult a szocializmus, lehetett érezni a változás szelét
a levegőben.
Igen, úgy a harmadik évadtól kezdett hanyatlani a színvonal. A harmadik évad azzal ért véget, hogy Udo hazajött Afrikából, ahová Claudia halála miatti bánatában ment ki, kezdett kibontakozni a szerelmük Elkével, Katherina is ismét megkörnyékezte. Udo tanácstalan volt melyik nőt válassza, végül Elke mellett döntött, így összejöttek a zárójelenetben.
Itt akár abba is hagyhatták volna a sorozatot, hiszen a szálakat lezárták. A negyedik évad még úgy, ahogy jó volt, érdekes szálak is voltak, Christa sebészi pályájának megingása, a kutató pálya melletti döntése, majd Katherina tragikus halála, viszont már érezhető volt, hogy a mellékszereplők töltelék jeleneteivel is próbálnak részeket kitölteni.
Az ötödik évadtól került aztán Christa Konstanzba, Udo Hamburgba és megindult a szétszakadás.
Nem tudom mivel lehetett volna megmenteni a sorozatot a bukástól. Jól írod, mivel alapvetően nyugdíjas sorozat volt, nem biztos, hogy értékelték volna a nézőket Angie tini sztorijai, én se fő szálnak gondoltam, csak mellékszálnak 5-10 perces jeleneteknek egy-egy részben, de tudom egy idő után kifutott volna. de még mindig értelmesebb lett volna, az olyan epizód jeleneteknél, amelyben Hildegard főnővér meg a titkárnő Meiss Kisasszony összekapott valamin és kb. 10 percen keresztül ripacskodtak egymással. Vagy Angie gagyi kisegeres sztorija.
Kevés jó jelenet közül egyet emelnék ki, a végére Müllmann úrnak a gazdasági igazgatónak is írtak egy családot. Mégpedig úgy, hogy az egykori felesége, vagy szerelme nem tudom bekerült betegként a kórházba, kiderült, hogy még a háborúban szétmentek, mivel Müllmann katona volt, utána pedig a nő Kelet- Németországba került így nem találkoztak kb. 40 évig és kiderült, hogy Müllmannak egy lánya is van.
Megható volt az egymásra találás, bár nem tudni mennyi volt a valóságalapja. Ha fontos volt egymásnak a két szerelmes, akkor 40 évig miért nem keresték egymást?
Oké, hogy nem nagyon lehetett átjutni Keletről Nyugatra ott volt a berlini fal, de levelezniük csak lehetett, vagy azt sem?
A Klinika után nagyon sok kórházsorozat született, de egyik sem volt olyan jó.
A Vészhelyzet még az elején lekötött, de az túl pörgős, túl naturalista volt a Klinikához képest, meg már amikor azt is otthagyta majdhogynem az összes alapkarakter azt sem volt érdemes onnantól nézni, az újak meg mondanom sem kell nem hoztak lázba.
Amit még etalonként tartottak számon a kórházsorozatok között az orvosok is, az Dr. House.
Azt mondtak szakmailag az a leghitelesebb, nos lehet, de én utáltam magát a karaktert is.
Általában az első évadokban minden rész ugyanarról szól. Jött valami nagyon komplikált eset, egy beteg, akiről már mindenki lemondott, már haldoklott, ekkor megjelent a mogorva, bunkó Dr. House, leteremtette az összes kollégáját, hogy mindenki mennyire hülye, aztán az epizód végére ő egyedül eltalálta a betegnek a baját, aki hirtelen visszajött a haldoklásból és teljesen gyógyultan hagyta el a kórházat.
Állítólag annak is a közepétől már voltak más jellegű részek is, kiderült, hogy House miért olyan bunkó, írtak neki szerelmi szálat is, aztán talán a végére kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg és meg fog halni, így zárták le, azt mondták azok már emberibb részek voltak. De azt kivárni, én az első két évadnál kb. feladtam, amikor láttam minden részben ugyanaz a koncepció, meg magát a főhőst sem bírtam, túl rideg, túl steril, túl érzelemmentes volt számomra, plusz a harmadik ok, amikor beszéltek egy betegségről olyan volt, mintha orvosi továbbképzésen vettem volna részt. Én laikusként mit értek abból a sok latin szóból?

Visszatérve a Klinikára kérdezted, hogy Brikmannak volt e műtéte. A második évad végén kapott szívinfarktust operáció közben, elég válságos állapotba került,sokat küzdöttek érte, közben pont akkor született meg a fia, Benjamin. (Véletlen egybeesés: )) Ez azért volt érdekes, mert előtte Brinkmann sokat dohányzott és asszem a kollégája és legjobb haverja Römer is figyelmeztette, hogy hagyja abba, mert nem lesz jó vége, de ő rá se rántott, míg be nem következett a nagyobb baj. Ez azért is volt jó, mert felhívták a nézőket a dohányzás káros hatásaira. Plusz Brinkmann infarktusos sztoriját míg ki tudták nyújtani a harmadik évadra akképpen, hogy elment magát rehabilitáltatni egy san francisco-i klinikára. A repülőn összeismerkedett egy német lótenyésztő nővel Maria Rottenburggal, akivel kisebb románc szövődött a kint léte alatt,amely később bonyodalmakhoz vezetett otthon és majdnem válságba került Christával a házassága. Persze Christa sem volt makulátlan, amíg Klaus Amerikában volt, ő Vollmerssel a kutatóorvossal kavart. Hozzáteszem a 3.évad volt a legerősebb a sorozatban.
Az még a 6. évad vége felé, volt Klausnak veseátültető műtétje, mégpedig úgy, hogy megjelent a Klinikán a "sosevolt" unokatestvére, akinek kiderült baj van a veséjével. Egy férfi eközben autóbalesetet szenvedett, nem élte túl, az ő veséjét akarták átültetni Brinkmann unokatestvérébe, de a felesége nem járult hozzá, így Brinkmann úgy döntött inkább felajánlja neki a saját egyik veséjét.
Hát elég erőltetett szál volt, nem szerettem és szintén összecsapták, mint, ahogy a vége felé mindent.

Szomszédok: Igen álszenteskedés, panaszkodás, reggelig lehetne ragozni, sokat beszéltünk róla, de Éless Lászlóra nem emlékszem, akkor már tényleg nem néztem a sorozatot.


2021-01-28 16:02.50
Kötelező olvasmányok: Nekünk sajnos végig kellett olvasni a Kincskereső Kisködmönt, onnan tudom ilyen részletesen, sőt olvasó naplót kellett róla írni.
Igen, én is azt mondom ne ilyenekkel akarják az olvasást megszeretettni a gyerekekkel.
Ha már mindenhogy el kötelező vannak "lájtosabb" olvasmányok is, főleg alsóban. Gondolok itt a Két Lottira, vagy ha már magyar akarunk és kortársat Leiner Laura művei. A Szent Johanna gimit olvastam, szerintem érdekes, olvastatja magát, néha kicsit meseszerű, de a gyerek akár magára is ismerne benne, hogy ugyanazok a kalandok megtörténhetnek vele, mint a főhősökkel.
Vagy felső tagozatban Szabó Magda Abigélje. Az is szomorú a háború miatt és van benne halál is, de fogyaszthatóbb mint Móra.
Meg ugye ott van benne az izgalom, hogy kicsoda Abigél, aztán a végén a meglepő fordulat...
Az Egri Csillagokkal én is ugyanígy vagyok mint Te. Később tudtam meg én is, hogy Jumurdzsák is kitalált személy volt, mint , ahogy Cecey Éva.
Nos nem is azzal van bajom, hogy kitaláltak, hanem, hogy szinte úgy akarja lenyomatni a gyerek torkán az Egri Csillagokat, mintha minden valós lenne benne? "Ilyen erővel bármelyik fiktív művel elő lehetne hozakodni, amelyik olvasmányos, vagy lehet rá építeni. De akkor vagy valósághű a mű és tanulunk belőle, vagy akkor vegyük úgy, hogy valós alapokra épített mese, amit lehet egy másik író teljesen más történettel tár elénk." Teljesen igazad van.

Dallas: Jennát és Jacket elnéztem volna együtt, Jennához jobban illett volna mint Ray.
Arra már nem emlékszem, hogy J.R. nyomozott Mark után (mondjuk J.R. ki után nem nyomozott), de ezek szerint tudatosan építettek Mark kiírására.
Igen igazad van, újból a betegséggel előhozakodni és másodszor is abban meghalasztani Márkot, unalmas lett volna, egy hirtelen halál, egy gyilkosság mindig nagyobb izgalomban tarja a nézőket.
A zuhanyzóban szeretkezésre emlékeztem, tényleg olyan misztikus volt, kicsit baljós. Bár az első vetítéskor ekkor még nem sejtette senki, hogy abban fog visszatérni Bobby, bár én amikor másodszorra láttam már csak kuncogtam magamban.
Azt sem értem, hogy akkor Markot, azaz John Becket miért kellett az álomévadra visszahozni, ha előtte már megváltak tőle?
Ha már mindenáron pasit akartak Pamela mellé, nem lett volna inkább valaki más?
Én azt is elnéztem volna, hogy Pamela egy darabig egyedül van és úgy száll szembe J.R-rel, de mondjuk a hímsoviniszta sorozatokban meg főleg úgy gondolják, hogy egy nő csak egy férfi mellett lehet boldog.
Emlékszem még az álomévad végén megjelent Bobby egyik régi barátja és valami titkos dzsungel expedicióra hívta Pamelát, ahol el is rabolták (a valóságban Victoria ekkor ebben az epizódban azért nem szerepelt, mert plasztikai műtéte volt) ez a sztori is gyorsan lezárult.
Pedig Pamela ezzel a pasival is összejöhetett volna. Mark őszintén másodszorra elég unalmas volt, történeteket se nagyon kapott.
Nem tudni az is jó lett volna ha Ben lett volna Jock. Tuti, hogy a Parmelee-s történeteket végig játszák, viszont azt sajnáltam volna, ha Ellie végül mellette dönt. Claytont már megkedveltem, jobban mint Aprilt Bobby mellett. Ráadásul túl sok idő telt el az igazi Jock, Jim Davis halála óta, az ember már megszokta a sorozatot nélküle, egy új Jock, aki nem Jim fura lett volna, ugyanúgy nem lett volna sikere, mint, ahogy Donna Reednek sem volt.
Ezzel a Jock sztorival, mint már írtam Jim halála után egy-két évvel kellett volna előjönni, nem 6. évvel.
Ilyen szinten talán jobb, hogy Parmelee csak egy csaló lett végül, bár száz sebből végzett a történet.
Ray- Donna és a siket kisfiú, hosszú távon unalmas lett volna, mint, ahogy a Samantha- Dusty szál is újfent.
Talán azért volt jobb mégis, hogy Bobby feltámadt, mert az utolsó évadokban azért húzóerő lett a karaktere, a sok kilépő mellett legalább ő bent volt, bár a történetek tény, hogy laposodtak.

Még egy kérdés, az új 2012-es Dallasban visszatér J.R. zabigyereke J.R. halála után?
Vagy róla is megfeledtek, mint sok mindenki másról?


2021-01-27 10:07.03
Klinika: Igen talán azért újak számodra az infók, mert a Klinika utolsó évadait ugyanúgy mint a Dallasét, jóval kevesebben nézték és mivel főleg érdektelen történetek voltak, így kevésbé emlékeznek rájuk. Talán azért nem is vásárolták meg a záró 6. évadot '92 után, mert már az 5.-nek is megcsappant a nézettsége itthon és ezért nem tartották indokoltnak a hatodik megvételét, valszeg túl drága lett volna. Az ismétléseknél a teljes sorozat ismétlési jogának megvásárlása, pedig szerintem olcsóbb volt, gondolom én. Meg egy idő után már szerintem nem is kell ezekért az ismétlésekért fizetni, különben nem nyomatná a Klinikát is mindig unalomig valamelyik adó.
Angiet mindenáron bent akarták tartani a showban Katherina halála után, akkor normális történeteket kellett volna neki írni, ami a nézőket a fiatalabbakat ott tartotta volna a képernyő előtt. Egy kamaszlány karaktere mindig érdekes. Pláne, hogy elveszítette az anyját és mivel egyke volt és akkor már régóta kettesben élt az anyjával szorosan is kötődött hozzá, a gyászfeldolgozás folyamata, az új környezetbe Udóékhoz, az új suliba kerülés is érdekes lett volna, ami mondjuk magával hozza a fiúzást, a bulikat az új barátokat.
Ha pedig mégsem jött volna be a nézőknek ez az új szál, akkor is ki lehetett volna úgy írni Angiet, hogy Udó meg Elke mégsem bírnak vele és elküldik az apjához Frederichez, vagy valami szigorú bentlakásos suliba. De szerintem kitöltött volna pár részt.
De mint te is írtad nem mertek mélyebb témákba belemenni, csak a felszínt kapargatták, a gyászfeldozást talán egy részen keresztül említették.
Volt egy idős úr, aki mindennap bejött a Klinikára, mert a fiát kereste, akiről kiderült évekkel ezelőtt a Klinikán halt meg, persze a bácsi már öreg volt és demens nem emlékezett erre, aztán epizód végére a bácsi meghalt... no komment.
Vagy olyan jelentéktelen és valószerűtlen sztorik voltak az utolsó évadban, hogy Brikmannhoz éjszaka a pajtába bemenekült egy csavargó lány, akit a professzor befogadott a házába, a lány erre "hálából" ellopta a Prof. értékes aranyóráját, ami még nagyapjáé volt. De persze az órás, ahová a lány be akarta adni a holmit, hogy pénzhez jusson, rögtön észrevette , hogy az óra Brinkmanné,mert nem sokkal az előtt volt nála elemet cseréltetni, így fel is hívta, a hamar kiderült a dolog. De Prof ennek ellenére tovább támogatta, istápolta a lányt, nem engedte, hogy elvigyék intézetbe, végül munkát is szerzett neki Therese Rottenburg (Angie mostohaanyja) birtokán. Na e már mesének is sok volt.
Eközben persze Christa és Udo seholsem voltak, pedig akkor már Christa felmondott Konstanzban. (Jó mondjuk ezt meg lehetett azzal magyarázni, hogy nem engedték el egyből, le kellett a felmondási idejét tölteni az utódját betanítani) szóval furcsa elfuserált részek voltak már ezek.

Igen Klaus gyerekei nem futottak be túl nagy karriert, talán a fia Alexander azért valamennyire többet, mint a lánya Barbara, de mondjuk szerintem egyszerre áldás és átok is volt számukra apjuk híressége. Benjamin valóban nagy baki, de igen Afton lányára is emlékszem jóval idősebb volt a folyatásoknál, mint amennyinek valójában kellett volna lennie, de ott is az alkotók szerintem úgy gondolták, hogy egy kamasz, majdnem felnőtt lánnyal érdekesebb sztorikat tudnak gyártani mint egy tízévessel.
Christa valóban későn szült, bár soha nem utaltak rá a sorozatban, hogy hány éves, de szerintem 40 körül, vagy a felett lehetett. De fel sem merült az első perctől sem, hogy esetleg nem tartaná meg a gyereket, meg, hogy a kései szülés még ma is kockázatos, pláne a '80-as években, de kórházsorozat révén erről sem ejtettek szót.
Az alkotók szerintem csak addig láttak, hogy összejön egy páros, hogy teljes legyen a család legyen egy gyerekük is . Pedig Benjaminnak igazából nem sok szerepe volt, annyi mint az ilyen sorozatoknál általában a sorozat közbe született gyerekeknek lenni szokott, hogy növögettek. Mire elérte volna azt a kort, hogy önálló történeteket kaphatott volna, már rég abbahagyták az egészet. Talán a betegségét húztam volna el egy ideig, találnak nála valami komolyabb problémát, esetleg műtét, ami izgalomba tartja a nézőket. Természetesen nem hal meg, mert azért gyerekhalál, ráadásul a főszereplő gyerekénél, elég morbid lett volna, de érdemesebb lett volna kedd esténként leülni a TV-hez. Ehhez képest a betegségét is nagyon gyorsan elvarrták, hogy nincs semmi szervi baja, csupán hiányzik neki, hogy az anyja távol van.

Szomszédok: Nagyon fura volt, hogy nem utaztak valóban, pedig ha már említetted Bécset, érdekes lett volna, ha a rendszerváltás után, vagy előtte amikor már megnyíltak a határok kiutazniuk és ott rácsodálkoztak volna arra, hogy mennyivel más a nyugati világ, mennyivel több árút lehet kapni egy boltban mint Lenke néni közértjében.
Hazatérve pedig a bölcsességekben bemondták volna , hogy hiába magasabb kint az életszínvonal mégis jobb Magyarország, jobbak hazai termékek, sehol nincs olyan finom kolbász, mint Lenke néni közértjében. Jó mondjuk lehet, hogy ez túl politika színezetű lett volna, ezért ezt nem merték bevállalni, de Magyarországon belül azért utazhattak volna.
Azért, hogy kifizetem két buszjegyet a János hegyre nagyon álságos, meg pont a feleségemet nem viszem fel, amikor mindenki mást ingyen fuvarozok, sőt Lenke gyakran panaszkodott láb meg derékfájásra, hát igen benne volt a korban, ezért neki meg csak busz jutott. Ez azért álszentté és ellenszenvessé tette Taki Bácsi karakterét.
Olit én is bírtam, viszonylag hamar kiírták, de talán azért mert a nézők nem tudták elfogadni meleg szálat. Mo-n még ma sem, hát nem még akkor a korai rendszerváltós években. Szerintem ez volt az oka a távozásának.
Éless Lászlóra egyáltalán nem emlékszem, ő mikor tűnt fel? Látszik, hogy a közepétől egyáltalán nem követtem a sorozatot.


2021-01-27 09:23.26
Na igen a Kincskereső Kisködmön, rögtön a könyv első fejezetében meghal Gergő kishúga torokgyíkban, na ez onnantól kezdve az egész könyv hangulatára rányomta a bélyegét, hiába voltak benne vidámabb részek. Mondjuk a valóságban is volt Móra Ferencnek egy kishúga, aki torokgyíkban meghalt, ezért írta bele a könyvbe, ami ugye önéletrajzi ihletésű volt és úgy tudom az édesapja is valóban szűcs volt. Ezért van az, hogy a regény filmváltozataiban (mivel kettő is) a kisfiút nem Gergőnek, hanem Ferkónak hívják.
Velük végig olvastatták, a tanító nénit nem érdekelte, hogy sok benne a drámai szál. Így emlékszem, az is mennyire sokkolt, amikor Gergő apja meghalt szívrohamban (szélütésben), miután megvarrta a ködmönt. Ez is valószerűtlen, hogy pont attól és előtte semmi jel nem utalt rá, hogy beteg lett volna, de ugye kellett a drámai hatás.
Meg a végén amikor meghalt Küsmödi, mert beomlott a bánya és a Kis Bicebóca Pálistók Peti, vagy a filmben Három Matyi, teljesen árván maradt. Szegény gyerekkel durván elbántak, nem elég, hogy fogyatékos is volt, mellette kb. 10 éves korára elárvult. Kérdem én, akkor ez mennyivel jobb, mint egy Dallas rész?
Néha egy egész évadban, főleg a korai évadokban nem történt ennyi sok sokkoló élményt, mint eggy Kincskereső Kisködmönben.
Mondjuk a Kincskereső Kisködmön második, színes filmváltozatában, amelyikben Haumann Péter játszotta Gergő/Ferkó apját, már annyit finomítottak a dolgon, hogy az apa nem halt meg. Talán gondolták az alkotók is, hogy ifjúsági filmbe azért nem kell ennyi halál.
Az Egri Csillagok, több baki volt igen a filmben is, meg a könyvben is. Például amikor az egri nők Dobó Katicával leöntötték forró szurokkal a törököket, na az is csak legenda.
A Bornemissza féle tüzes kerék, állítólag tényleg volt, legalábbis az Egri Várban tett látogatás alkalmával az idegenvezető azt mondta.
De tényleg nem tudni, hogy valóban ezekben a történelmi filmekben mennyi a csúsztatás, mennyi a fikció, szerintem több mint a valóság. A Két Királynőt nem láttam, de el fogom olvasni a kommentedet a film topikjában.

Dallas: Köszönöm szépen, hogy leírtad, mik történtek volna az álomévad után, ha nem tér vissza Bobby. Hát nem tudom, mennyi ért volna még meg a sorozat. Pamelát és Jacket nehezen tudtam volna elképzelni, inkább Jenna és Jack illet volna jobban össze. Nem úgy volt, hogy köztük az álomévad vége felé kezdett valami kialakulni?
Clayton akkor egyértelmű Jock, azaz Ben Stiller (vagy hogy hívták az álomévadban) rabolta volna el és ezzel döntés elé állította volna Elliet.
Azt lehet tudni Ellie hogy döntött volna?
De szerintem nem lett volna egyszerű akkor sem, hogy Ellie egyből elhiszi, hogy Ben Jock, J.R. szerintem akkor is tuti nyomoztatott volna utána és még kiderül pár részt felölelt volna. De akkor is valamelyik karaktertől meg kellett volna válni, vagy az új Jocktól vagy Claytontól, attól függ Ellie hogy döntött volna?
Donna Ray örökbefogadási sztorija nem lett volna már érdekes, de úgy tudom az az álomévadban le is zárult, megkapták a siker kisfiút. Szerintem hamar a kiírásukhoz vezetett volna, mert akármennyire értékes szál a nézők nem biztos, hogy sokáig tolerálják. Valószínű az lett volna a vége, hogy Rayt és Donnát kikezdik a gyerek miatt, ezáltal hárman elköltöznek a ranchről, ezáltal kiíródnak a sorozatból.
Azt említetted korábban, hogy ha nem tér vissza Bobby Pamela Markot találja meg holtan a zuhany alatt. Na most ezzel több mint húsz év után előhuzakodni, hogy egyetemistaként halálos balesetet okozott, elég erőltetett, miért nem számoltak már le vele korábban?
Persze tudom, írtad akkor, hogy Markot mindenképp ki akarták írni, mert a karaktere nem volt túl érdekes egy idő után, de már akkor célszerűbb lett volna úgy, hogy mondjuk visszatér a betegsége és Pamela karjai között hal meg. Mert ugye tudjuk nem gyógyult ki a leukémiából, csak remisszióban volt.
De gyilkosságot a Dallas mindig érdekesebbnek találta, meg kitöltött volna pár részt, míg Pamela nyomoz a tettes után, gondolom J.R. is belekerült volna a képbe mint esetleges gyanúsított.
Mondjuk ilyen alapon kár, hogy Markot is egy évre visszahozni, Pamelát összehozhatták volna más pasival is.
Talán jobb így, hogy Pamela felébredés után Mark örökre halott maradt.
Nem tudni ezek után, hogy melyik lett volna a jobb verzió, ha visszajön Bobby, vagy ha nem?
Sajnos a sorozatnak így is úgy is leáldozott, mert az utolsó három évadot már szinte senki nem nézte, nem is emlékeznek az újonnan behozott szereplőkre pár fontosabb kivételével (April, Cally, James) és mint ahogy beszéltük az ismétléseknél sem vették már meg a teljes sorozatot a tőlünk gazdagabb országok sem.

Samantha- Dusty: Igen elég fura volt, hogy pont miután Samantha kigyógyította Dustyt mentek szét, de mondjuk ez a valóságban is így van sajnos, ha a párok közül az egyik fél beteg a másik egészséges előbb-utóbb rámegy a kapcsolat, nem egy esetben hallottam sajnos.
Meg évekkel később összehozni Samanthát meg Dustyt újból nem lett volna értelme, lerágott csont lett volna, bár így valóban hiányérzet maradt a nézőben, hogy Dusty még az álom előtt megjelent, az álomban eltűnt, de az ébredés után már nem ejtetek többet szót róla.

Folyt köv.


2021-01-26 20:57.23
Klinika: Katherina halála után valóban lehetett azon izgulni, hogy vajon, hogy alakul tovább Angie sorsa, de ezt is elég furán oldották meg. Nekem az volt az érzésem, hogy Katherina halálával Angie karaktere is " meghalt", nem igazán tudtak vele sem mit kezdeni.
Először elment az intézetbe, de közben sokat vendégeskedett Brinkmannéknál, aztán behozták az apját is mint új mellékszereplőt, majd amikor az összejött Therese Rottenburggal hozzájuk költözött. De közben már volt 13-14 éves, de valahogy nem fejlődött, megrekedt azon kislányos szinten mint amikor még Udoval és az anyjával együtt élt, ráadásul valami borzalmasan gyerekes szinkronhangot is adtak neki.
Meg történetei se nagyon voltak, vagy statiszta volt, vagy pedig borzalmasan gyerekes sztorit kapott, pl: egyszer talált valahol egy beteg kisegeret, bevitte a Klinikára Klaushoz, hogy az operálja meg, de az épp nem ért rá, így Engel meg egy szintén utolsó évadokban érkező új doki ( a nevére nem emlékszem, csak arra, hogy elaludt munka közben) műtötték meg az egeret, aki sikeresen túlélte az operációt.
Na most ilyen blődségekkel kb. egy fél részt elhúzni? Pedig Angie karaktere adott, többet is ki lehetett volna belőle hozni. Én úgy oldottam volna meg, hogy Katherina halála után Udoékhoz kerül, de nehezen találják meg a közös hangot és lett volna pár kamaszos lázadása, fiú ügyek, bulik, esetleg kórházsorozat révén a tinédzser kori drogfogyasztás is előkerülhetett volna az ő kapcsán. És ezáltal a fiatalabb korosztályt is meg tudta volna szólítani a Klinika, nemcsak " nyugdíjas" sorozat lett volna. Mint, ahogy Dallasban is Lucy, majd később Charlie képviselte a vonalat.
Véleményem szerint Angiet is azért találták ki a készítők, mert tudták, hogy a gyerekek is nézik a szüleikkel együtt a Klinikát és, hogy ők is élvezzék a sorozatot. Volt is pár gyerekesebb sztorija, amikor még Udoval együtt lakott. Pl: Egyszer összebarátkozott egy vándorcirkuszi oroszlánnal, aki később véletlenül kiszabadult és megkereste Angiet a Brinkmann házban ( Elég valószínűtlen történet, de gyerekként kb. 7 évesen élveztem) vagy amikor megtudta, hogy nem lesz testvére, mert ugye Katherina megszakította a terhességet, Jerryvel, Brinkmannék kutyájával együtt megszökött, Udo úgy talált rájuk egy vasútállomáson. Ezek jó sztorik voltak, de később szegény kislány nem nőtt föl.
Sőt a két új filmben teljesen meg is feledkeztek róla, nem, hogy nem szerepelt, még a nevét sem említették meg, mintha nem is létezett volna, pedig elég fontos karakter volt.
Hogy Barbara meg Alexander Wussow karrierjére mennyire nyomta rá a bélyegét szintén színész apjuk, nem tudom. Barbara Klinikán kívül nem tudott játszott e valamiben, nem hinném, hogy olyan nagy színésznő volt, mind mondottam nem volt különösebben tehetséges. Alexendert már több sorozatban is láttam, ugye beszéltük a Guldenburgokban, de azon kívül is láttam még, csak nem tudom hol, talán az Álomhajóban, vagy a Hegyi Doktorban egy- egy epizód erejéig.
Mondjuk azt olvastam nem voltak túl jóban az apjukkal, mivel az elvált az anyjuktól, Klausjürgen Wussownak összesen négy felesége volt. De ennek ellenére kizártnak tartom, hogy Barbara csakúgy véletlenül szerepelt a Klinikában, majd a sorozat közepétől főszereplő lett. Illetve, hogy az új filmekben Alexander játszotta Benjamint. Nem igaz, hogy nem találták volna fiatalabb színészt erre a szerepre, holott az eredetileg a kis Benjaminbol nem lett színész, ez az egy TV- s szereplése volt, utána végleg visszavonult, viszont a későbbi Klinika találkozókra elment, illetve a sorozat 20 éves jubileumi bulijára is meghívták.
Szerintem, ezért is kellett a csúsztatás Benjamin szerepében, mivel Alexanderről senki nem hitte el, hogy huszonéves, sőt az új részek forgatásakor már 40 volt.
De igen Christa szerintem már 40 felett volt, amikor megszülte Benjamin ( bár a sorozatban soha nem utaltak rá, hogy a szerepe szerint hány éves, az őt alakító Gaby Dohm 1943- ban született, tehát a sorozat idején 42- 46 éves volt). Klaus egyszer említette Benjamin születése körül, hogy 55 éves. Tehát sanszos, hogy a főorvosi kinevezést max Christa érhette volna meg, vagy még ő se.

Szomszédok: Nem tudom mit akartak ezzel elérni, hogy jóformán ki se tették a lábukat Budapestről, pedig Magyarországon nem lett volna szerintem olyan költséges utazni. Talán még az elején még ki is mozdultak. Jutka talán elvitte a gyerekeket táboroztatni a Balatonra, ha jól emlékszem még Magelheim Julcsi is ott volt, ezek még a kezdeti részek voltak. Meg egyszer Magelheimék is elmentek családostul nyaralni, de haza is jöttek, mert nem tetszett nekik az ellátás, aztán megállapították a vége bölcsességekben, hogy mindenütt jó, de a legjobb otthon.
Aztán Taki bácsi meg Lenke ment fel egyszer a János hegyre és örvendeztek, hogy jutott kettő darab buszjegyre. Csak azt nem értem, Taki bácsit miért nem taxival vitte fel oda Lenkét, a feleségétől sajnálta az ingyen fuvart?
Sümeghy valóban ellaposodott a közepétől, én még Janka mellett Oli urat, azaz Bajor Imrét bírtam, bár tudom sokak számára megosztó volt.


2021-01-26 19:47.35
A Kincskereső Kisködmönről még nem beszéltem pedig az is elég horrorisztikus volt, meghalt a gyereknek először a kishuga torokgyíkban, aztán az apja, egy osztálytársa, majd a végén az öreg Küsmodi Kelemen is. Ennyi halált egy könyvben feldolgozni egy alsósnak, plusz még hozzá az a depressziós hangulat ami belepte az egészet, hogy szegények voltak, nem volt mit enniük,korán el kellett szegődnie a főszereplőnek inasnak, hogy meg tudjanak élni.
A történelmi filmeket, könyveket én is fenntartással fogadom, mert sok bennük a csúsztatás, torzítás, kitalált elem. Ha már az Egri Csillagoknál tartunk Eger vár ostroma sem biztos, hogy úgy zajlott, ahogy le van írva a könyvben, meg egyik nagy történelmi esemény se. Sajnos szemtanúkat már nem tudunk egy esetben sem megkérdezni. Ezért valahol a történelmi regények is a mese és a valóság határvonalát képezik.

Az álomévad után ha nem tér vissza Bobby nem tudni milyen történetek következtek volna. Samantha vagy meghak a robbanásban vagy hallottam olyan verziót is, asszem itt anno valakitől, hogy életben maradt volna ugyan, de tolókocsiba került volna. Mindkét esetben csúnyán elbántak volna a karakterével, tehát ő abszolút győztese lett annak, hogy ez az évad álomnak lett minősítve. Jamie egyértelmű ment volna, ő bent égett volna a kocsiban, Cliff bosszúja még erősebb lett volna.
Angelicaval mi lett volna? Ő maradt volna, vagy ő is meghalt volna a robbanáskor? Barbara Carrerát csak egy évadra szerződtették?

Szegény Cliffet sajnáltam, hogy mindig gyanúba keveredett, valamint túl hamar elvesztette apját, anyját majd a testvérét is.
De ő is nagyon bunkó volt sokszor a nőkkel, igazából azt vettem észre, hogy mindig csak saját maga meg a Ewingok elleni harc érdekelték, ezért nem tudott mellette megmaradni egy nő sem.
Pont az álomévadban változott meg egy kicsit, Jamiet úgy láttam a végére tényleg szerette. De az ébredés ugyanolyan önző lett, mint addig volt, nem csoda, ha Jamie is hamar elhagyta.
Valahogy Cliff karaktere sem tudott igazán fejlődni.

Samantha- Dusty elejinte jó párosnak indult, de szerintem nem kellett volna Dustynak a balesete, a kerekesszék, az egy kicsit lerombolta magát a karaktert.
Igen a Samanthával való szakítás után elég hamar talált magának új nőt, akit el is vett feleségül, Lindának hívták asszem.
De az álomévadban visszatért Samanthához, ezek szerint elvált Lindá tól, bár ez ugye utólag törölve lett.
Akkor ezek szerint Dusty valójában sose vált el? Bobby feltámadása után nem tért vissza már soha Samanthához?
Egyáltalán mi lett vele később?

Folyt köv.


2021-01-26 19:19.00
Igen a kötelező olvasmányokról is lehetne mit beszélni, nem biztos, hogy az adott korosztálynak való. Ráadásul a legtöbbnek régies a nyelvezete, nehezen érthetőek a mondatszerkezetek is egy gyerek számára, a tartalmuk is hagy kivetnivalót maga után.
A Kincskeres ő


2021-01-26 12:13.38
Meg igen, jönnek itt a hentelős- darabolós, meg pornográf tartalmakkal, hogy ne nézze, ne olvassa a gyerek.
De teszem azt hozzá, hogy a nagy Egri Csillagok első fejezete úgy kezdődik, hogy a hétéves Bornemissza Gergely és az 5 éves Cecey Éva együtt fürdenek a patakban.
Igen, két gyerek egy fiú meg egy lány, meztelenül fürdenek, ráadásul szülői felügyelet nélkül és jön a török Jumurdzsák, aki elrabolja őket.
Ez ha gyámügyes szempontból megvizsgálnák, két gyerek MEZTELENÜL, szülői felügyelet nélkül fürdik egy patakban, akár bele is fulladhatnak a vízbe.
Meg jön a török, ki tudja mit csinál a két gyerkőccel, miután elrabolja őket.
Ez valami amerikai szappanopera szerű krimi?? Le vele!
Nem ez az Egri Csillagok, a legnagyobb magyar kötelező olvasmány.
Istenítsük, az nem is magyar ember, aki nem olvasta és nem szereti. Vegyük el tőle a magyar állampolgárságot is, mert hazaszeretetből megbukott. :))))))


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk