Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-09
A halálkártya
A majmok bolygója - A birodalom
Macskák a múzeumban
Mind idegenek vagyunk
Vincentnek meg kell halnia

2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Ürömapám *Robert De Niro új filmje* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Szólíts a neveden
- HBO2, 07:30
Gondolkozz pasiaggyal!
- RTL Három, 07:50
A vonatrablás
- Filmbox Extra HD, 07:55
Mission: Impossible
- Mozi+, 09:00
Nagytudásúak
- Moziverzum, 09:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Brian Tyler (52)
David Keith (70)
David Attenborough (98)
Melissa Gilbert (60)
Janet McTeer (63)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
2022-es választás
Filmkeresés rövid tartalom alapján
Dallas (sorozat) - Vélemények
- Filmes Sámánok Rendje -

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Fel a fejjel aaaaa
David Heyman aaaaa

 

Kfruzsina hozzászólásai

Ugrás Kfruzsina adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Dallas (sorozat) - Vélemények

2021-03-14 13:58.04
Sajnos nem tudom a választ és nem is érdekel őszintén, hogy borotválták e vagy nem.


2021-03-14 13:57.21
Igen, az új sorozatnál valóban elveszett a régi Dallas feeeling, én azért nem is néztem egy idő után.


2021-03-14 13:42.32
VU: Az elején kifejezetten gyereksorozatnak indult, gyerekes történetekkel, de szerintem az volt a probléma, hogy a már kamaszodó, felnövő gyerekekkel sem tudott mit kezdeti a sorozat.
Az első két évadot, 26 részt, egyértelműen Sarah Polley vitte az ő történetei domináltak, Felicity és Felix volt olyan rész, hogy nem is szerepeltek, vagy ha igen akkor is háttérben voltak, de Sara(h) nélkül elképzelhetetlen volt egy epizód is.
A harmadik évadtól jött a nagy váltás. Ennek az évadnak volt az elején egy nagyon furcsa rész, "De ha rossz volt, olyan rossz nincs" alcímen (már ez a cím is elég értelmetlen) dupla epizód volt, amely arról szólt, hogy Sarah kamaszodik és egyre többet lázad Hetty ellen, aki elég szigorúan is igazságtalanul bánt vele, valljuk be. Pl: Azt a ruhát, amit Sarah vásárolt a montreáli dadájától kapott pénzből , a lány tudta nélkül elajándékozta a szegényeknek.
Ezért Sarah bosszút forralt. Találkozott egy utcagyerekkel, aki pont úgy nézett ki mint ő, helyet cseréltek, Sarah pedig Gus Pikeval megszökött a városba. Ott veszélybe került, banditák közzé, de Gusnak köszönhetően megmenekült és hazakerült Avonleaba, ahol közbe Hettyt alaposan kikészítette a Sara(h) hasonmás.
Ekkor rájött Sara(h) , hogy nem lázadni, hanem engedelmeskedni kell, mert a kinti világ sem jobb.
Na ez a rész volt, amit még Sara uralt, utána kezdett a szerepe háttérbe szorulni. Mondjuk ez a hasonmás sztori is száz sebből vérzett, onnantól kezdve indult valahogy el folyamatosan lejtmenetbe a sorozat. Amúgy a hasonmást is Sarah Polley játszotta, kettős szerep volt.
Később már tényleg annyira megromolhatott a viszony, hogy nem mertek Sarának állandó udvarlót sem írni. Állítólag később szerveztek ilyen Váratlan Utazás rajongói találkozókat, Sarah arra sem jött el, meg volt olyan TV műsor, ahol elég negatívan nyilatkozott a sorozatról.

Megperzselt szívek: Száz százalékig egyet értek veled, többször kiveséztük, nem akarom százszor leírni, nem kellett volna elkészíteni a második sorozatot, a negatív főhőssel.

Borostyán: Már az eleje nagyon meseszerű volt, egy talált csecsemő, akit egy zárda előtt hagynak, az apácák felnevelik, nem tudni kik a szülei. Felnőve összejön egy jóképű gazdag pasival, kiderül, hogy az apja is gazdag, ráadásul a pasija nagybátyja. Ez is elég valószerűtlen még idáig is, de onnantól kezdve, hogy Andrea lezuhan a repülővel mindenképp.
Igen, túl hamar teherbe esett Borostyán, bár talán ez még nem annyira meglepő, kikerült egy zárt világból, hirtelen belevetette magát az új ismeretlenbe, szerintem lehet azt se tudta, hogy kell védekezni, kérdés, hogy erre megtanították e az apácák, másrészt ha tudta is, azért akarta, a gyereket, hogy legyen valakije, hiszen nem volt senkije. Mivel gyermekvédelemben dolgozom, tudom a valóéletben sem ritka az ilyen, ha 18 évesen egy intézeti lány kikerül a nagyvilágba, rögtön összejön valami pasival, akitől terhes lesz, vagy még hamarabb is, mint 18 év. Csak annyi különbséggel, hogy általában nem gazdag pasikkal jönnek össze, hanem valami hajléktalannal, kikerült börtöntöltelékkel, vagy nagyon rossz körülmények között élővel. Így utána gyerekkel jobb esetben ismét anyaotthonban végzik, vagy a gyereket is elveszik tőlük, aki ismét intézetbe került, ugyanúgy bekerül abba a szociális ellátórendszerbe és ez a körforgás ismétlődik.
Persze van egy kevés, aki talpra áll, normális életet él, de az 1%-uk.
Vissza a Borostyánra, valóban hosszabb távon terveztek Andreával, ha gyereket is írtak neki, de talán ez a repülőszerencsétlenséges sztori nem kellett volna. Lehetett volna a házasságuk után egyből a Melodys szál, kicsit jobban elnyújtva, akkor valamivel valósabb sorozat lett volna.
De ezeket a sztorikkal mind az Andrea, mind a Leona szál, sőt az egész sorozat elvesztette hitelességét.
Leona nem tudom mivel ölte meg magát a börtönben, kizárt, hogy a tollal. Csak annyit mutattak, hogy valóban kért egy tollat levelet írni, utána már csak azt, hogy az utolsó percben, megérkezik egy doboz a kórházba, abban volt egy új donor mája, kiderült Leonáé és már azonnal csinálták is a műtétet. Mert már sürgette őket az idő, Borostyánnak megvoltak az órái számolva.
Nos nem tudom, ha a valóéletben ez hogy zajlik, de szerintem biztos megvizsgálják a májat, hogy alkalmas e az átültetésre, illetve a beteget is valamennyire felkészítik erre.
De az is valószínű, hogy Leona ilyen lépésre szánja el magát, hiszen korábban utálta Borostyánt, meg, hát egy jó ügyvéd ki tudta volna hozni őt a börtönből. Elvégre nem szándékos gyilkosság, hanem baleset történt. Leonáéknak meg ugye volt pénzük.


2021-03-14 13:12.50
A Dinasztiát, ahogy írod érdekes lett volna. Kár, hogy itthon nem futott be akkora karriert, talán csak egyszer adták, akkor végig leadták? Nem néztem, mert nem volt TV3 csatornánk.
Valahol amúgy meg lehet szerezni magyarul? Ahogy írod szokásos sorozatbeli elemek lehetettek benne, de nekem tetszett, hogy végre a nőkre épít, ezért szeretném megnézni. Az amúgy hány részes volt összesen?
Külföldi, nyugati sorozatokat inkább a '80-as évektől kezdődően mertek itthon leadni, a '70-es években főleg a már említette csehszlovák sorozatok mentek, a keleti sorozatok.
Talán kivétel volt '81-ben az Onedin Család. Azt nem tudom, hogy merték viszonylag korán leadni, mert elég kapitalista sorozatnak számított, a hajózással, a tengeri kereskedelemmel.
Nos én azt nem nézhettem akkor, mivel '83-ban születettem, csak a szüleim és idősebb ismerőseim mesélték, hogy mekkora nagy sorozat volt akkoriban.
Valamikor a '90-es évek végén elkezdték ismételni, más szinkronnal, mint az eredeti, akkor bele bele néztem, őszintén nem kötött le. A zenéje jó, de nekem már valahol túl lassú volt, kb. úgy éreztem magam, mint, mondjuk egy mostani 20 éves érezné magát, ha leültetnék a Klinika, vagy a Dallas elé, más világ, más kor, akkor nagy sorozatnak számított, de már nem az én világom volt.
Egyik nagy politika mániás ismerősöm mesélte az Onedin kapcsán, hogy azért nagy bátorság volt, hogy a '80-as évek elején, még a szocializmusban olyat levetíteni, hogy egy hajót kifosztanak benne és elvisznek mindenféle kincset. Nos én nem láttam, de ha már hajós film volt, elképzelhető, hogy volt benne ilyen jelenet. Vagy valami szimbolizmus akart lenni? Hogy a szocializmusban is ezt csinálják a háttérben, a gyárakkal? Nem tudni.
Aztán amikre én emlékszem a halvány gyerekkorból a '80-as évek végéről, ugye a Klinika, az NSZK sorozatok közül a Derrick, a Maigret felügyelő, az olaszoktól a Polip, de már megjelentek a Bud Spenceres filmek is, meg ugye a már említett Chateauvalloni polgárok, bár azt sem néztem, majd a Tövismadarak, szintén nagy kedvenc, az Örökölt Szerelem (amit sajnos azóta sem adtak sehol) és végül már a rendszerváltás után a Dallas, 1990 szilveszterén volt az első rész, ha jól emlékszem.
Érdekes amúgy, hogy még a hanyatló szocializmusban sem merték betenni idehaza, a pedig a fent említett sorozatokat már igen, vajon mi lehetett az oka?
Pedig azt olvastam, hogy az összes volt szocialista már hamarabb adták, mint nálunk, még Romániában is.
A maiak meg már teljesen más sorozatokon nőnek fel, biztos nem érdekelné őket a Dallas, erre utal az is, hogy a 2012-13-as verzió csúfos bukás volt.
Igen a Trónok Harca volt az utóbbi évek legnagyobb slágere, több barátom, kollégám nézte, odáig voltak érte, de engem valahogy nem kötött le. Egy-két részt láttam belőle, de alapból nem tetszik ez a művi kreált világ, "sosevolt" középkor.
Akkor inkább sokszor a Klinika vagy a Dallas, hiába én ilyen régimódi vagyok. Te láttad a Trónok Harcát, szereted?
Az új sorozatok közül néztem karácsonykor a Netflixen, az Anne with E, magyarul Anne E-vel a végén. Lucy Maud Montgomery Anne Shirley regényének nem tudom hanyadik filmfeldolgozása.
Nos annyit kell rólam tudni, hogy a 19. század végét 20. század elejét nagyon szeretem, a VU-t is és a régi Anne Shirleyt, amelyet a VU-t készítő Sullivan studió 1985-ben feldogozott filmre vitt. A VU ennek a filmnek a spin offja, olyan mint a Dallasnak a Knots Landing. Ugyanabban a kisvárosban játszódik, ugyanabban az időben, 19. század vége, 20. század eleje, csak a szereplők és a történetek mások, de vannak közös szereplők is.
Nos az Anne Shirley történet röviden annyi, hogy egy idős testvérpár Matthew és Marilla Cuthbert örökbe akar fogadni egy fiút, hogy öregkorukra segítségükre legyen a háztartásban, ház körüli munkákban, de az árvaház tévedésből, egy vöröshajú, szeplős lányt küld hozzájuk, ő Anne Shirley.
A testvérpár először visszaküldené, de végül megszeretteti magát velük, így marad, majd tanár lesz és összejön a városka legmenőbb pasijával Gilbert Blythe-val, akiből orvos lesz. Ennyi a film, a könyvben továbbviszik az életüket, összeházasodnak és hat gyerekük születik.
Na most ebből csináltak 2017-ben egy újabb feldolgozást. De valami borzalmas lett. Az alapkaraktereket meghagyták, de a történetet átírták, beleerőltettek homoszexuális, illetve néger szálakat, amik soha nem voltak Lucy Maud Montgomery regényében, nem illettek az adott világba sem.
Érdekes már csak így lehet egy sorozatot eladni?

Klinika, orvosi szálakról beszéltünk, nagyon elnagyolták őket, nem lettek kidolgozva. De a Dallasban is fura volt egynéhány.
Donnáék és a siket kisfiú történetét is nem tudom meddig vitték volna, ha nem marad a történet álom. Max. azt tudtam volna elképzelni, hogy nehezen boldogulnak a neveléssel, illetve a környezetük ellenérzésével, Tonynak speciális iskolára van szüksége, ami nincs Dallasban , így elköltöznek, ezzel ki tudják őket írni, mivel Ray és Donna kakaraktere már kifutotta magát.

Sascha Mitchell, ezeket a részeket már nem láttam. Nagyon erőltetett szál volt az biztos.
Hogy hogy Bécsben tanult Amerikából? Ez is olyan furcsa? Ott találkoztak?


2021-03-11 11:03.58
Azért ezek óriási bakik, fejbe, testbe átmegy rajtuk a golyó, de azért élve megússzák. Erre azért jobban odafigyelhettek volna.


2021-03-11 11:02.29
Találkoztak előtte, még utoljára ki is békültek, Leona bocsánatot kért minden gonoszságáért. Borostyán a végén mamának szólította Leonát.


2021-03-10 21:56.55
VU: Szerintem itt nemcsak az volt a probléma Saránál, hogy a Disney nem akarta a kanadai őslakosokat. Véleményem szerint 1-2 epizódig talán belefért volna, nem kellett volna mélyen belemenni, egy kis történelem nem árt, szerintem Polley másban sem egyezett, nemcsak a Disneyvel, hanem szerintem a producer kevin Sullivannel sem, ezért szorították folyamatosan háttérbe.
A két szerelem valóban kevés volt egy főszereplőnek, ráadásul mindkettőt hamar lezárták. Az egyik a negyvenéves pasi, cirkuszos veterán exkatona inkább olyan apapótlék volt, mivel Sarah a sorozat szerint az apját is elvesztette, másrészt Felicity ekkor már pasizott, Gus Pike és Arthur Pettibone is csapta neki a szelet Sara sem akart lemaradni. De ez a románc is egy epizód alatt véget ért, bár mondjuk egy olyan nagy sztárt mint Threat Williams nem is tudtak volna több részre megfizetni.
A pap fiával való kalandot is hamar összecsapták, mindössze két rész volt az 5 évad záró két epizódja, utána a 6. évadban Sara végleg elbúcsúzott a sorozattól.
Szerintem kb. úgy lehetett mint Lucyvel a Dallasban a készítők miatti viharos viszonya miatt nem mertek neki stabil partnert írni.

Megperzselt szívek: Szerintem ott 15 résznél kifutotta magát a történet, minden tabutémán végigmentek és mindent le is tudtak zárni.
A második sorozatnak egész egyszerűen értelme sem volt. Lehet igazad van, hogy Heléne kaphatott volna egy külön sorozatot, de nemcsak őt, hanem Pierre Cossot is szerepeltetni kellett, mert a nők szerintem miatta nézték az első sorit is.
Tehát nem tudom, hogy lett volna jó. Talán úgy, hogy Mireille Darc és Pierre Cosso főszereplésével írnak egy másik sorozatot, amely ugyanott játszódik a francia riviérán, de semmi köze a Megperzselt Szívekhez. Mert így, hogy visszatért egy foghíjas gárda, több szereplőt meghalasztottak többek közt Isát is, ennek már nem volt értelme.
Ráadásul, hogy a negatív szereplőre épüljön a következő sorozat főleg nem. Az elsőben mindenki Helénet utálta és Isának szurkolt, utána meg fordult a kocka?

Borostyán: Hát szerintem semennyire nem valószínű, hogy Leona pont Afrikába megy, főleg sebesült állapotban, de ezt részletesen leírtam miért nem. Olaszországba visszatérve ezek szerint elmegyógyintézetbe zárták, ez már kimaradt. De az is mennyire valószínű, hogy valakit elmegyógyintézetbe zárnak, aztán ha javul az állapota hipphopp felügyelet nélkül kiengedik eltávra, kint meg szabadon garázdálkodhat ismét, akár meg is ölhet embereket, mint, ahogy Melodyval is tette.
Az ilyen emberek általában gondnokság alá kerülnek (Keverik sokan a gyámsággal, gyámság alá csak a 18 év alatti kiskorúak kerülhetnek, ha szüleik meghalnak vagy nem tudnak róluk gondoskodni, ha valaki felnőtt korában elmeállapota vagy testi épsége miatt nem tudja az ügyeit intézni, vagy magát ellátni az gondnokság alá kerül). Szóval Leona ilyen esetben, mivel zavarodott az elméje gondnokság alá került volna és az elmegyógyintézetből is csak a gondnoka szigorú felügyeletével távozhatott volna.
Andrea és Borostyán kapcsolata azért romlott meg, mert Andrea a lövés után nagyon megváltozott, agresszívebb, ingerültebb lett alapból, utána pedig jött Melody aki szintén az ujja köré csavarta.
Borostyán nem sokkal azután lett terhes az első gyerekével, miután összejött Andreával. Andrea nem sokkal azelőtt tudta meg, hogy apa lesz, mielőtt elutazott az üzleti útra. Aztán Borostyán akkor szülte meg a gyereket, amikor Andreát a kunyhóban ápolta Betsy és Borostyán azt hitte halott.
Hogy miért vágták ketté a részeket, nem tudom. Itthon sok sorozattal csinálják ezt. A Tövismadarak eredetileg 4 részes volt, itthon 10 részbe adták.
Lehet, hogy valami törvényben van maximalizálva, hogy egy ilyen többrészes TV-s sorozat egy része csak 45 perc lehet? Olyan tudná erre a választ, aki a TV-nél dolgozik. A Dallas epizódok eredetileg is 45 percesek voltak? Vagy itthon azt is megvágták? Én úgy tudom, hogy csak egy rész, a Hattyúdal, Bobby halála volt 65 perces, ha jól emlékszem.
Ami még baki volt szerintem a Borostyánban, hogy Leona máját ültették át Borostyánba. Mivel Leona előtte erős gyógyszereket szedett nem biztos, hogy a mája alkalmas lett volna arra, hogy Borostyánba átültessék.
Igen, lett volna közfelháborodás, ha a Dallassal egy időben megy a Borostyán, azért azt nem merték meglépni. Akkor még nem volt kereskedelmi televíziózás, csak közszolgálati, nem volt az, hogy a csatornák egymással rivalizáljanak. De így biztosítva volt a nyugdíjasok, meg a gyerekek péntek esti programja is, mert akkor még 12-13 évesen nem mentünk nagyon sehová sem.
Bár a Borostyánból sajnos hamar kiábrándultam a sok irreális elem miatt, de ugye néztük, mert nem volt más.


2021-03-10 21:22.10
Utána néztem a Dinasztia is valóban egy olajmágnás családról szól, tehát joggal lehetett volna neki Oil a címe. A Dallas címet legalább könnyű volt megjegyezni, nem okozott nagy fejtörést, bár tény, hogy Amerikában akkor még más jelentett.
Hogy Magyarországon a szocializmusban mennyire foglalkoztatta az embereket a Kennedy gyilkosság és mennyire kapott sajtóvisszhangot nem tudom, még messze voltam akkor, a szüleim is gyerekek voltak. Talán a nagyszülőket lehetne megkérdezni, de őket sajnos már nem tudom.
De biztos, hogy egy magyarnak 30 felett biztos a sorozat ugrik be e név hallatán, lefogadom, hogy sokan a magyarok közül akkoriban még azt sem tudták, hogy Dallas hol van, vagy egyáltalán micsoda? Még ma is vannak kételyek, dehát ugye Google a barátunk.
De ez a sorozat a nevet egyértelművé tette, bár egy '95 és egy főleg 2000 után született embernek már megint nem mond sokat.

Az orvosi szálakkal minden sorozatban, filmben bakik vannak. J.R.-ra meg Bobbyra hányszor lőttek összvissz rá a sorozat alatt? Mert én mindkettőnél csak egyre emlékszem. Illetve J.R.-nél volt ugye Edgar Randolph, aki nem találta el, akkor ott volt Calhoun is, de akkor nem sebesült meg.
Hát igen a Klinikában Claudia betegségét nagyon elnagyolták, soha nem bocsájtom meg a készítőknek és pont ezt egy kórházsorozattól nem várná az ember, annak kellene szakmailag hitelesebbnek lenni, felvázolni az esetleges alternatívákat, csontvelő átültetés stb. De egyértelmű volt, hogy Udot Elkével akarják összehozni, beszéltük miért, így Claudiának mennie kellett.
De a Klinika más betegségekben sem volt túl hiteles, nem mert mélyebben belenyúlni a dolgokba.
Meg a másik azt is nehezen viselem, hogy amikor úgy tálalják, hogy egyes szakmákat olyan könnyű elvégezni, mintha valami gyorstalpaló lenne, mint Christa esetében az orvosi.
És igen a jelnyelvvel is gondolom nincs ez másképp, több év mire az ember megtanulja, meg azt, hogy egyáltalán hogy bánjon egy Down kórossal, vagy bármilyen más fogyatékkal élővel.
Sajnos erre is szerintem külön ki kell képezni az embereket, akik ilyen gyereket szeretnének örökbefogadni vagy nevelőszülőként magukhoz venni.
Mivel gyermekvédelemben dolgozom, sajnos látom, hogy a mai napig nem akarnak a nevelőszülők sérült gyerekeket magukhoz venni, mert külön képzettséget igényel, ráadásul két helyet is elfoglal férőhelyszámilag. Hogy értsd egy nevelőszülő a saját háztartásában maximum hat gyereket nevelhet, de ha magához vesz egy sérültet, akkor már csak négyet. Meg ugye az ilyen gyerekeket kell hordani fejlesztésekre, amik Mo-n főleg Budapesten vagy nagyobb vidéki városokban vannak, tehát ha valaki egy kisebb városban vagy faluban nevelőszülő és magához vesz egy vagy több sérült gyereket azoknak a gyerekeknek esélyük sincs a felzárkóztatásra.
Általában bentlakásos szociális intézetekben vannak elhelyezve, az ott dolgozók persze nagyon kevés pénzt kapnak, így sok a pályaelhagyó.
Nos ugye egy filmben vagy egy sorozatban nem várható el ennek részletese bemutatása.
Én azt csodálom, hogy a Dallasba egyáltalán be mertek egy ilyen szálat hozni, amikor köztudottan, sajnos az el nem fogadásról, a másokon való átgázolásról szólt a sorozat.
Amúgy kinek az ötlete volt ez a Down- kóros baba elvesztése, siket kisfiú szál? Azt azért mondjuk nem merték betenni, hogy Donna meg is szülje a Down- kóros babát.
Mondjuk tény, hogy a Donna- Ray páros kifutotta magát, az álom nélkül is. Ha nincs az ébredés szerintem ezzel a siket kisfiú sztorival sem húzzák sokáig.
Christopher örökbefogadása mondjuk rávilágított arra, hogy gazdagéknál hogy mennek a dolgok. Ma is hallok olyat, hogy egyes gyermektelen párok fizetnek azért, hogy hamarabb gyerekhez jussanak, mert elég hosszú az örökbefogadási procedúra, meg azért hogy megfelelő gyereket kapjanak. Mert ugye fogyatékos vagy más származású gyereket nem akarnak örökbefogadni.

Sascha Mitchellt talán jobb, hogy nem láttam. Még lett volna ebben a történetben potenciál, de későn vették elő, nagyon késő, meg talán nem neki kellett volna játszani J.R. zabigyerekét.


2021-03-08 23:47.51
VU: Sara karakterére rányomta nagyon az a bélyeget, hogy Sarah Polley nem jött ki jól a készítőkkel. Állandóan lázadt, jobban bele szerette volna vinni a kanadai őslakosok történetét a filmbe, de a Disney nem engedte. Szóval kár érte, pedig az elején ő volt a sorozat arca, még így is csodálom, hogy két szerelmet azért írtak neki, amikről ugye korábban beszéltünk.

Megperzselt szívek: Igen a jogi gyámügyi bakikat nem számolták, de ezzel nagyot ütött a sorozat, hogy egy 14 éves lányt megerőszakolt a saját nagybátyja, amiből még gyerek is született.
Genevieve szerintem a húszas évei elején szülte Isát, még ő is elég fiatal volt. Arnoud Julia miatt hagyta el Genevievet, hogy Julia operaénekesnői karrierjét egyengesse. Ők ketten sose házasodtak össze, sőt Julia még félre is lépett egy néger énekessel, ebből a viszonyból született Audrey. De mivel Juliának el kellett titkolnia, hogy néger kislánya van, mert veszélyeztetve lett volna a karrierje, ezért a gyereket árvaházba adták a születése után, majd Arnoud örökbefogadta.
Arnoud sokáig nem tudta, hogy Isa az ő lánya, a sorozat vége felé mondta el neki Genevieve. Akkor Arnoud is elmondta Isának a börtönben, amikor Mark meggyilkolása miatt bent volt.
Arnoud is nem igaz, hogy nem jött rá hamarabb, tudnia kellett volna mikor volt Genevievel és ha a nő nem volt más férfivel, akkor csak ő lehetett az apa.
Christian szerepelt minden részben, de valóban nem lett eléggé kibontva Isa és az ő szerelme.
A sorozatban sok minde3nt összecsaptak, de pont elég volt arra, hogy a tabutémákat felhozza, néha nem kell olyan hosszúrra nyújtani, tök jó lett volna, ha úgy hagyják abba, hogy Isa és Christian egymásé lesznek.

Borostyán:
Először a Leona afrikai szál hatalmas baki volt, szerintem sokkal nagyobb baki, mint ami a Dallasban vagy a Klinikában előfordult.
Leona szerintem nem tudta, hogy Martha nővérék ott vannak, mivel gyűlölte Borostyánt, nem hinném, hogy érdekelte, hogy a "nevelőanyja" Martha nővér épp hol van. Pedig előtte már találkoztak, mert ha jól emlékszem, az első részek egyikében még pénzt is ajánlott Martha nővérnek, azért , hogy vegye rá Borostyánt, hogy hagyja békén a fiát.
Szóval amikor volt a baleset, az összeroncsolódott kocsit megtalálták, de Leonát benne nem. Ezután jó pár részben Leona nem szerepelt, a család azt hitte meghalt, bár én meg mások is sejtették, hogy elő fog kerülni, mivel nem került elő a holtteste.
Aztán egyszer csak vagy 5-6 résszel később felbukkant Afrikában, Martha nővér vette észre, hogy egy haldokló beteg mellett volt ápolónő. Arra, hogy hogy jutott oda, soha nem esett szó. Azt tudta, hogy rálőtt a fiára, sőt azt hitte az meg halt, ezért gyötörte is az önvád. Aztán arra sem emlékszem, hogy hogy került vissza Olaszországba, mindegy amikor visszament, megtudta, hogy él a fia, viszont ekkor már nem Borostyánt, hanem Melodyt tartotta riválisnak, tőle féltette a fiát. Borostyán és Andrea házassága ekkora már megromlott, Andrea ekkor már külön élt a műteremben és Melody befolyása alatt volt, aki valósággal meghipnotizálta, nem vette észre, hogy a nő csak kihasználja, talán meg is akarta ölni, de ez nem biztos. Borostyánról pedig ekkortájt derült ki, hogy halálos beteg és csak egy májátültetés menthetné meg az életét.
Leona ekkor kibékült Borostyánnak, ,Melody lett az ellenség, akit ugye meg is ölt, nem szándékosan.
Sergio a repülőszerencsétlenségben halt meg, együtt utazott Andreával, mondjuk az ő karakterével a későbbiek folyamán már nem igazán tudtak volna mit kezdeni.
Borostyán anyja Valerio felesége, Bianca volt. Amikor Bianca terhes volt, Valeriora rálőtt valami fegyveres rabló, élet halál között volt, ezért került tolókocsiba. Bianca azt hitte meg fog halni, vagy úgy tudta meghalt, ezért elmenekült valami falura és ott hordta ki a terhességét és hozta világra a kislányát. Amikor megszülte, a pár napos csecsemővel visszament Rómába és ekkor egy mózeskosárban a zárda előtt hagyta, ő maga pedig öngyilkos lett, egy kamion elé vetette magát, állítólag előtte megbomlott az elméje.
Az apácák pedig megtalálták a kosarat, bevitték a csecsemőt, a Martha nővér a zárdafőnökasszony pedig úgy döntött, hogy felneveli, mivel neki nem lehetett gyereke. Borostyán nevet pedig a nyakába lógó borostyán medálról kapta.Húsz évvel később engedte csak Borostyánt útjára, ekkor is egy barátnőjéhez, akié volt a butik, ahol Cinzia is dolgozott, később persze Borostyán és Cinzia megvásárolta a butikot.
Valerio húsz évvel később váratlanul tudta meg, hogy van valahol egy lánya. Matildéhez a házvezetőnőhöz beállított valami öregasszony abból a faluból, ahová Bianca a terhessége idején elmenekült és közölte, hogy a halála előtt nála szállt meg Bianca a pár napos csecsemővel. Matilde ezt valahogy elkotyogta Valerionak, aki nyomozásba kezdett, hogy megtalálja a lányát, ekkor fogadta fel Manettit, a bélpoklos magánnyomozót.
A nyomozást persze elég sokáig elhúzták, közben Leona is hátráltatta az ügyet. Pénzt adott Manettinek, hogy hazudja azt Valerionak, hogy a kislányát örökbefogadták, de egész kiskorában meghalt. Nem akarta, hogy Andreát Valeri lánya kitúrja az örökségből.
Végül Matilde jött rá a titokra. Elment valaminek Borostyánt meglátogatni és meglátta nála a Borostyán alakú láncot. Persze volt nagy öröm, amikor Valerio megtudta.
Igen, valószínű, hogy előre megvolt írva mind a 22 rész, mert eredetileg annyi volt, csak itthon vágtak félbe egy epizódot, így 44 részben ment.
Így utólag nem tudtak belenyúlni, módosítani és Andrea csak két részből hiányzott, tehát így kizárt dolog volt, hogy a közönség miatt másították meg.
Csak azzal nem számoltak, hogy így elég irreális irányba tolják el a sorozatot, ezt még megfejelte a Leona- Afrika sztori.
Igen pénteken a Dallas előtt ment. Nem is tehették volna a Dallassal egy időpontra, mert a Dallasnak akkor még nagy volt a nézettsége. Asszem akkor ment Bobby halála, majd az álomévad, tehát még sokan nézték.
De legalább lefoglalta a két sorozat a péntek estéket.


2021-03-08 23:00.50
Érdekes én valahol azt olvastam, hogy a Dallasnak a címe lett volna eredetileg Oil, de aztán mivel Dallasban forgattak, valamelyikük kitalálta nevezzük el egyszerűen a városról. A Dinasztia is az olajról szólt? Azért akarták neki az Oil címet adni.
Mondjuk itthon mindenkinek 30-tól felfelé a Dallasról tutira a sorozat jut eszébe, mivel több évig ment és uralta a péntek estéket.
Amerikában persze más volt a helyzet, tőlük ugye Amerika annyira messze volt, másrészt ugye 1963-ban amikor történt itthon még javában szocializmus volt, Kádár éra, nem is tudom, hogy egyáltalán kapott e bármiféle sajtó visszhangot a Kenedy gyilkosság, bemondták e, vagy ha igen, lehet, hogy jóval később.
De, ha nem lett volna szocializmus, akkor se hiszem, hogy annyira izgatta volna az embereket egy 5000-6000 kilométerrel távolabbi gyilkosság.
Amerikában elhiszem, hogy borzolta a kedélyeket sokáig, talán azért is jó, hogy Dallas lett a címe a sorozatnak, hogy egy kicsit pozitívabb kép alakult ki az emberekben erről a helyről.
Véleményem szerint még lehetett volna The Ewing Family is a címe.
Budapest nekem is kimaradt, meg az európai körút is már, most, hogy megnéztem ezt a rövid videót, a házaspár, főleg a nő elég idegesítő benne, talán jobb, hogy ezeket már nem néztem.

Mark betegsége és az orvosi szálak, valóban gyenge lábakon álltak, de szerintem ez minden sorozatnál így van.
Bobby lövése után is érdekes volt, hogy azt mondták megvakult, majd hirtelen újra elkezdett látni, emlékszem, megdicsérte Jenna blúzát, hogy jól áll neki az a szín. Hát igen, érdekesek ezek.
Valóban a sorozatokban inkább gyilkosságban, vagy balesetben halnak meg az emberek mint betegségben. Egyrészt nagyobbat üt, lehet mondjuk izgulni, hogy ki ölte meg XY -t, másrészt gyorsabban ki lehet írni egy adott karaktert. Az, hogy elhúznak egy betegséget, meg látni képernyőn valakinek a szenvedéseit sose jó, se a színésznek, se a nézőknek, ha ki is derül, hogy valaki súlyos beteg, gyorsan lezárják, lásd Claudia a Klinikából.
Claudia betegsége összesen 5 részt ölelt fel, de az első három részben csak úgy volt, hogy vírusos influenzát kapott, ekkor már kevesebbet szerepelt. Vagy felgyógyult, de visszaesett, ekkor Udo bevitte a Klinikára, ahol vért vettek tőle, ekkor Römer már közölte Udóval, hogy leukémia, még abban a részben átvitték Freiburgba, ahol szintén közölték menthetetlen, a következő részben már csak szenvedett, nagyon beteg volt, majd az azt követő részben meg is halt. Semmi, hogy esetleg kutattak volna lehetséges gyógymódok után, de ezt már beszéltük. Valószínű hamar ki akarták írni a színésznőt és Udót Elkével összehozni.
Hát igen, egy siket személynél meg kell tanulni a jelnyelvet, gondolom nem egyszerű feladat, mint akármelyik nyelvet megtanulni. A filmekben nincs erre sok idő, tényleg bakik, főleg, hogy az átlagember azt hiszi, ez mennyire könnyű dolog, ez kb. olyan mint a Klinikában Christánál az orvosi, az is olyan volt, mintha valami tanfolyamon képzné át magát nővérből orvossá.
Az örökbefogadás szintén gyorsan zajlott, emlékszem Christophernél jobban elhúzták, csodálom, hogy ezt a témát még egyszer elővették, ráadásul egy siket gyerek örökbefogadása.

Cliff is ott már nagyon ellaposodott, nem tudom mi lett volna vele, ha Bobby nem tér vissza.

Sascha Mitchellt csak futólag láttam, még néha bekapcsoltam a Dallast háttérzajként, de már nem érdekelt a sztori, ez a zabigyerek szál is nagyon erőltetett volt a végére. Ha ezzel akartak ütni hamarabb kellett volna, mondjuk az 5-6. évadban.
Sascha Mitchell láttam más filmekben, szép fiú, de nem egy nagy színész valóban.


2021-03-07 22:57.29
VU: Szép történetek valóban, de a egy-két évadig eladhatók csak, utána a kamaszokra már nem tudtak építeni. Saráht pedig ahogy már említettem fokozatosan szorították háttérbe, tehát amikor kilépett már rég nem ő volt a főszereplő, hanem Felicity, Felix és Hetty kaptak fajsúlyosabb történeteket. Az első három évad volt az, amire azt lehetett mondani, hogy Sarah uralja, utána kevésbé.

Megperzselt szívek: Szerintem az alkotók amikor készítették nem mentek ennyire mélyen bele, mint , ahogy most mi, hogy hogy nem látta Genevieve, hogy a 14 éves lánya terhes, illetve a suliban a tanárok, hanem volt egy jó polgárpukkasztó sztori, amit eddig szerintem nem nagyon vittek filmvászonra, egy tabu témáról, és ezzel egy nagyot dobbantottak. És lám sikerült, mert a Megperzselt Szívekre ha más nem ezért mindenki emlékszik, aki látta anno.
Más sorozatokban még nagyobb bakik vannak, ha az alkotók minden egyes sorozatnál utána mennének, hogy na ez hogy zajlódhat a valóságban, akkor sorozat sem lenne.
Meg az átlag néző ennyire nem megy ebbe bele, csak szörnyülködik, megbotránkozik, hogy ez hogy lehet.
Egyébként egyszer kitértek rá, asszem Isa Arnoudnak mondta el, amikor az meglátogatta a börtönben (ekkor még nem tudta, hogy ő az apja), hogy úgy történt a megerőszakolás, hogy Genevieve valami miatt kórházba került, Marcellt pedig ezalatt bezárta Isát a pincébe és ott történt a dolog, ezután pedig megfenyegette a lányt, hogy szól róla bárkinek, legfőképp Genevievenek megöli. Ezért hallgatott Isa. Ha pedig belegondolok Genevieve is csak úgy esett teherbe Arnoudtól, aki nem vette feleségül, tehát nem is kérhette számon a lányától, bár kérdás Genevieve akkor hány éves volt, lehet nem 14.
Christian szerintem elég sokat szerepelt, a húga Patricia kevesebbet. Pont annyit, amennyit kellett. A sorozatot tény, hogy nem nyújtották el, abba a 15 részbe elég sok mindent belesűrítettek, a franciák nem arról híresek, hogy nagyon hosszú 300 részes sorozatokat kreáljanak. Szerintem pont elég volt ahhoz, hogy minden bele legyen mutatva és minden le is legyen zárva.
Csak azt az überborzalom második sorozatot nem kellett volna elkészíteni.

Borostyán: Tehát még egyszer: Andrea vér szerinti apja, Leona első férje, aki nagykövet volt, meghalt, amikor Andrea 5 éves volt.
Utána ment hozzá (azt nem tudni hány év múlva) Leona Sergiohoz, akinek a bátyja volt Valerio, akiről kiderült, hogy Borostyán apja. Érthető?
Cinzia valóban nagyon jó barátnője volt Borostyánnak, mindig kitartottak egymás mellett, az életben ritka az ilyen barátnő.
Betsy Casiragival jött össze, aki a Satti társaság ügyvédje volt. Az orvos Julio volt, vele Claudia jött össze.
Leona Afrikába menése valóban furcsa volt, de ezt lentebb az 51345. hozzászólásomban kifejtettem, olvasd el, nem írom le még egyszer.
Meg, hogy tudod mi volt még furcsa, hogy Andrea lezuhant a repülővel, aztán visszatért, de amnéziás lett. Innentől kezdve a sorozat végképp elvesztette realitását, holott azelőtt is elég mesés volt. De innentől nagyon átment szappanoperába.
Én amúgy gondolkoztam rajta, hogy nem lehet, azért történt ez így, mert eredetileg úgy akarták am készítők, hogy Andrea meghal, aztán a sorozat a továbbiakban Borostyán és Leona harcáról szól majd, de a nézők, főleg a nők itt is visszakövetelték Andreát? Ezért kellett utána ilyen irreális szálakat belerakni? Mert az olaszoktól szokatlan volt egy ilyen jellegű sorozat.
Sokat gondolkoztam ezen, viszont elég rövid idő múlva megtudtuk, hogy Andrea él, talán összvissz 2 részben nem szerepelt. Az egyik amikor megtudták, hogy lezuhant a repülővel, a másik rész, meg amikor az örökségéért ment a harc, de az utána következő, haláli utáni harmadik rész végén, már mutatták, hogy ott van, totál szőrösen, mocskosan Betsynél az elhagyatott erdei kunyhóban.
Szerintem ott is, mint, ahogy a Dallasnál is írtad, előre felvették a részeket, kizárt dolog volt, hogy utólag nehezen tudtak volna rajta módosítani. Másrészt nem tudom, hogy az olaszoknál, mennyi beleszólást engedtek a nézőknek a sorozat menetébe?
Mindenesetre Andrea visszatérte után, nagyon sok irreális elemet belevittek, végképp elvesztette hitelességét, realitását.
Innentől kezdve már csak azért néztük, mert nem volt más, ugye amiről beszéltünk a TV egyeduralma akkoriban, ráadásul az is péntek esténként ment a Dallas előtt, csak a régi M2-ön. Asszem fél 7-től vagy 7-től, mire véget ért jött a Dallas, meg volt a péntek esti program.
Igazad van, ahhoz képest, hogy Rómában játszódott, nagyon keveset láttunk a városból. Mutathattak volna volna több helyszínt, pl: Colosseum, Angyalvár, Vatikán, hogy az ember tudja melyik városban van. Ehhez képest főleg benti jelenetek voltak. A butikban, Borostyánék házában, Sattiéknál, később Andrea műtermében, ahol Melodyval találkozgatott és csalta Borostyánt. Tehát valószínű az egészet stúdióban vették fel, ahol több szoba volt.
A zenéje viszont gyönyörű, bár ez nekem már az az érfelvágós kategória, erre mondtam, hogy a Megperzselt Szíveké még annyira nem.


2021-03-07 22:14.44
Ez amúgy nagyon jó volt, hogy azért forgattak Dallasban, hogy a városról ne csak a Kennedy gyilkosság jusson az emberek eszébe. Eredetileg mi lett volna a sorozat címe?
Érdekes én jóval később tu7dtam meg, hogy Dallas az egy város és a mai napig, ha a Dallas szó szóba kerül a sorozat jut róla eszembe.
Fura volt látni, amúgy azt a párt, akik Budapestet említették, ezek a részek már teljesen kimaradtak.
Azért nem lehetett jó Callynak, hogy J.R. a nászútjukon is üzleti útra megy, ebből látszik mennyire vette komolyan ezt a házasságot.

Mark betegsége tényleg álom volt. Azért egy leukémiából nem lehet így secpec felgyógyulni, mintha az ember csak megfázott volna. Klinika elemezgetésénél beszéltük Claudia kapcsán, hogy ott azért van kemoterápia, csontvelő- átültetés mi egy más és ugye több fajtája van, van amire ezek a kezelések nem hatnak. Van olyan fajtája is, ami ha kitudódik fél év alatt elviszi, valószínű ilyen lehetett neki, meg Claudiának is.
Érdekes, hogy nem láthattuk kórházban, meg, hogy megint rosszul lesz, bár mondjuk úgy voltak vele, a nézőket nem biztos, hogy érdekelné ilyesmi és kényes témák is. Mint ahogy Claudia betegségéből se sokat mutattak a Klinikában, amint kiderült már két rész múlva meg is halt. Most nem tudni ott is az volt e, hogy a színésznőt gyorsan ki akarták írni, vagy pedig nem mertek belemenni, mert lehet, hogy egy ilyen betegség ábrázolása akkor még tabunak számított.
Tony örökbefogadása, mint gyermekvédelemben dolgozó számára elég nagy baki volt. Azért ilyen esetben, jóval hosszabb a procedúra, felkészítő tanfolyamok, próbaképp kihozzák, hogy tud a családban élni. Arra emlékszem, hogy Lily néni eljött az örökbefogadásra tanúskodni Ray mellett, mert ugye az eutanázia szóba került.
De valóban gyorsan lezárult. Lehet, hogy ebbe se akartak annyira mélyen belemenni, vagy mivel úgy emlékszem ez már az évad vége felé volt, gyorsan összecsapták, mert tudták, hogy úgyis törölve lesz, csak Donnával közölték később a hírt.
Nekem az volt furcsa, hogy mindenki tök természetességgel fogadta, hogy Donnáék siket kisfiút fogadnak örökbe, senki nem ellenkezett, holott a való életben egy egészséges gyerek örökbe fogadását is néha rosszallás, megvetés fejezi a környezet részéről, nem még egy beteg gyerekét sajnos, hát még akkor.
Gyermekvédelemben dolgozóként azt látom, hogy egy menhelyi kiskutyát örökbe fogadni k*rva, istencsászár vagy, ha ezt teszed és nem tenyésztőtől vásárolsz kisállatot, de egy gyerek örökbefogadása még mindig tabutéma, mintha valami szégyen lenne, aki ilyesmit akar nem mer róla beszélni, inkább a századik sikertelen lombik kezelés, mint az örökbefogadás, meg hát akkor "bizonyos" gyerekeket inkább nem, azokat a "bizonyos" gyerekeket inkább külföldre adják 9rökbe mintsem, hogy Magyarországon találnának nekik családot. Pedig már a Facebookon is van olyan profilkép keret, hogy örökbefogadni menő. Ja persze, kisállatot.

Cliff sem tudom milyen lett volna az álom után, hiszen Cliff karakterét is a Ewingok tartották életben, Cliff azáltal lett olyan amilyen.

Hogy Sascha Mitchell jól játszott e vagy sem, nem tudom, mert akkor már nem néztem a Dallast, de őszintén szólva nem is érdekes. Annyi tudok róla, bár szépfiú, sose tartották egy tehetséges színésznek.


2021-03-07 21:46.07
Nagyon gáz volt Leona eltűnése, ráadásul elég nagy baki is. Szóval Leona eredetileg féltékenységből Borostyánt akarta lelőni, mert utálta és nem bírta elviselni, hogy Andrea mellett van, de tévedésből Andreát találta el. Ekkor megzakkant, hogy lelőtte a saját fiát, ráadásul azt hitte meg is halt, ezért gyorsan kocsival elhajtott a helyszínről. Útközben autóbalesetet szenvedett, a kocsi beborult az árokba. Később megtalálták az autó roncsait, de Leonát viszont nem. Vagy 5-10 résszel később találkoztunk vele Afrikában és igen jól emlékszel odament, ahová Martha nővérék.

1. Na már most, vagy ha a kocsi olyan csúnyán összeroncsolódik, nagy azonnal meghalt benne, mert olyan ütés éri, vagy ha életben is marad nincs olyan állapotban, hogy ki bírna menekülni. Az ilyenek általában eszméletlenül fekszenek a roncsokban, vagy ha eszméleténél is van, a végtagjai olyan súlyosan megsérültek, hogy nem tudna mozdulni, ráadásul mivel általában ilyen esetben belső vérzés is fennáll, ha el is indulna nem jutna messzire.

2. Tegyük félre ezeket a súlyos orvosi bakikat és vegyük azt, hogy Leona mégis könnyebben sérül, kimászik a roncsok alól, de meg van tébolyodva, elindul valamerre, de azt sem tudja hová.
Felszáll egy buszra, mely a reptérig viszi, ott meglátja, hogy indul Afrikába egy gép, gyorsan felszáll rá, úgy gondolja így messze elmenekülhet és talán nem derül ki az a szörnyűség, hogy lelőtte a fiát.
Igen ám, de reptéri ellenőrzésen nem tud csak úgy átjutni. Egyrészt ha látják rajta, hogy zakkant, nem engedik, hogy felszálljon, ha nincsenek nála az okmányai nem tudja magát igazolni, másrészt, ha pénz sincs nála, repjegyet sem tud venni.

3. Mivel a Sattik a vagyonuk révén ismert emberek voltak, ráadásul a TV-ben is bemondták, hogy Leona balesetezett és a kocsit megtalálták, őt magát keresik, mutatták a fényképét , nem igaz, hogy valaki ott a reptéren ne ismerte volna fel. Sőt mivel rálőtt a fiára gyilkossági kísérlet miatt a rendőrség így körözte, így egyből visszatoloncolták volna, így vagy börtönt vagy kényszergyógykezelést kapott volna, tehát ez annyira száz sebből vérző sztori volt, hogy csak na.
Ezt már még általános iskolásként sem vette az ember.


2021-03-07 21:29.06
Köszönöm szépen a linket, ezt nem is láttam. Tök fura volt amúgy őket látni európai környezetben és hogy visszaköszönnek a 80-as évek!


2021-03-07 01:02.28
Azt elhiszem, hogy a főcímszereplők rengeteg pénzt nyeltek el, ezért az első évadban nem is volt arra nagyon esély, hogy utazgassanak, később meg kellett, mert már lanyhult a sorozat.
Moszka gondolom a peresztrojka miatt kellett, Ausztria gazdag környezet, de igen én sem gondolom, hogy szóba jött volna Budapest. Én sem emlékszem, hogy lett volna magyar származású a készítők között, meg bármi téma kapcsán előjött volna Magyarország, vagy valakinek a nevéből ara lehetett volna következtetni, hogy magyar származású, pedig erre én is külön odafigyeltem, amikor ment a stáblista, mert érdekelt. Gondoltam azért, hogy megkérdezlek, mert Te biztos tudod, de ha már te sem tudsz ilyet konkrétan, akkor biztos nem volt.
Azt viszont gondolom tudod,hogy több Dallas szereplő is járt Magyarországon, amikor még ment a sorozat. Larry Hagman és Linda Gray a Friderikusz showban, ha jól emlékszem, még valami élő videós közvetítést alkalmával Patrick Duffyt is bekapcsolták, aztán Fábrynál meg Charlene Tilton járt.
Larry Hagman aztán többször járt Magyarországon, állítólag meg is szerette. Még egy MOL reklámot is forgattak vele, valami ilyen szlogent mondott, illetve Kránitz Lajos a magyar hangja, "ha valaki akkor én értek az olajhoz."
Ezeken kívül még tudsz valakikről, akik itt jártak?
Meg egyszer emlékszem a szinkronhangok is kimentek Southforkba.
Görögország miként kapcsolódott a Dallashoz? A többire rájöttem.

Az álomévad valóban álomszerű volt. Igen Mark betegsége is, sosem láthattuk, hogy kórházban van, kezeléseket kap, nem is beszéltek róla, ráadásul ilyen súlyos beteg ember eléggé lefogy, rajta ez nem látszott, tehát ezért furcsa.
Az esküvő előtt felhozták a betegségét? Erre sem emlékszem. Attól félt, hogy nem fog sokáig élni? Vagy mit mondott?
Samantha igen gyorsan felgyógyult és utána már Kendersonnal randizott, ha jól emlékszem.
Cliff is túlzás, hogy nem érdekelte már a Ewingok elleni harc, csak Jamievel volt elfoglalva, mintha nem is azt az embert láttuk volna. A siket kisfiú Tony örökbefogadása is elég gyorsan lezajlott, a valóságban azért ez több idő, ráadásul kizáró körülmény volt Ray eutanáziás ügye. Meg az, hogy senki nem ellenezte, hogy fogyatékos gyereket fogadjanak örökbe, egyből megkedvelték és mindenki örült, pedig a Ewingok nem arról voltak híresek, hogy ennyire elfogadóak lennének.
Utólag tényleg olyan volt az egész, mintha álom lett volna, pedig nem annak szánták. Mikor, hányadik résznél derült ki amúgy, hogy az egész évadot törlik?


2021-03-07 00:40.16
VU: Igen a sorozat valóban érzékenyíteni akart és ezek jó történetek voltak gyerekeknek, tanulságosak, nem árt minél fiatalabb korban elkezdeni. És azok voltak az igazi részek, mindenki akkor szerette meg a sorozatot, Saráht pedig mint bájos szőke kislányt nagyon eltalálták főszereplőnek. És ahhoz képest, hogy gyerekes sorozat volt, nagyon komoly problémákat villantatott fel. Pl: A kirekesztés, kiközösítés, Sarah személyén keresztül, aki mivel nagyvárosi (Montreal) gazdag környezetből jött, nehezen fogadták be a falusiak, de ott volt Jasper Dale a dadogós, félénk fényképész- feltaláló, vagy Peg Bowen az avonleai boszorkány, aki inkább egy különc öregasszony volt, aki magányosan élt egy lepukkant kunyhóban, az emberek mindenfélét beszéltek róla, pedig ő mindenkin segített. Vagy ott volt Peter Craig a béreslegény, aki szegény volt, szintén börtönben az apja, ráadásul más vallású mint a faluközösségben a legtöbb ember (metodista volt, a faluközösség tagjai presbiteriánusok, ne kérdezd milyen vallások ezek) ezért rekesztették ki. Akkor rámutatott milyen rossz az öregkori magány, a női függetlenségre egyebekre.
Viszont valóban ahogy nőttek gyerekek nehezen tudtak nekik történeteket írni, ezért akarták többször abbahagyni, meg Sarah kilépése is megpecsételte a sorozat sorsát.

Megperzselt szívek: Igazán nincs mit, ha szakmailag tudok valamit szívesen segítek. Amúgy 13 éves voltam én is először, amikor itthon ment a sorozat, én sem figyeltem erre a nagy szakmai bakira, csak tudom, megbotránkoztatott a dolog, a nemi erőszak fogalmával már tisztában voltam, mi már korán felvilágosult nemzedék voltunk, már az oviban sem hittük el, hogy a kisbabát a gólya hozza, de a szakmaiságba még nem mentünk bele. Az ilyesmit később látja az nem ember felnőtt fejjel. Azért ilyesmi ritka, Magyarországon is ha előfordul a hadd nem mondjam kiknél, de ott is egyből kiszúrja a gyámügy és a rendőrség.
Persze azt én is tudtam, hogy Genevieve a biológiai apára lett volna kíváncsi, de Isa kitért a választ alól. De akkor amikor Isa 14 éves volt, hogy nem járt utána ki az apa, a suli miért nem tett feljelentést, a terhesség egy idő után látszik. Na mindegy nagy baki tény, de hatalmasat ütöttek vele, mert ez volt az, ami miatt leginkább emlékeztek a sorozatra, na meg a nők Pierre Cosso miatt.
Hogy Isa miért mondta el Sylvainnak , hogy a ki a gyereke apja? Hát nyilván Sylvaint is érdekelte, hogy ennek a fiatal 18 éves lánynak akivel jár, hogy hogy gyereke van, meg másrészt a szerelmes párok a kezdetek kezdetén, amíg a rózsaszín köd lebeg a szemük előtt nagyon megbíznak egymásban, ezzel én is így voltam, akkor minden titkukat elmondanak a másiknak, amivel később, ha megromlik a kapcsolat a másik szépen vissza is él. Meg mivel Isa, mivel nem volt normális családja, örült, hogy valakiben megbízhat, Sylvain valószínű a kapcsolatuk elején még kezesbáránynak mutatkozott, olyan volt Helénével szemben is, persze, hogy megbízott benne, a bántalmazás, verés az ilyeneknél csak jóval később jön ki, amikor már együtt is élnek.
És igen, úgy emlékszem, hogy Sylvain mondta el mondta el a bírónőnek, amikor volt a gyilkossági ügy, hogy Tanguai apja Marcell, a bírónő pedig Genevieve-nek, aki ettől kiborult.
Hogy Marcell ellen miért nem emeltek vádat? Mert szerintem akkora már elévült a bűncselekmény, Tanguai már 8-10 éves volt, a legtöbb bűncselekmény elévülési ideje 3-5 év, kivéve az emberölést meg a háborús bűncselekményeket, azok soha nem évülnek el.
A nemi erőszak főleg kiskorú sérelmére elég súlyos, de szerintem egy idő után elévül,akkor hivatalból kellett volna üldözni és Marcellnak börtön járt volna, de szerintem 8-10 év után már nem lehetett felelősségre vonni, meg ki tudja mik voltak az akkori francia törvények.
De ebbe mélyen bele se mentek, Marcell meg ugye megöngyilkolta magát, persze ilyen szégyennel már nem bírt együtt élni.
Marc és Isa kapcsolatát elég gyorsan összecsapták, de nem akartak belőle végtelenített teleregényt csinálni, ez a 15 rész pont elég volt.
És a lerázás is, hogy Christian és Isa az álompár összejöttek. Bőven jó volt, hogy az ember még nem unta el a sorozatot, aztán, hogy ezt a szerencsétlen folytatást ki erőszakolta ki, nem tudni?

Borostyán: Leona azért utálta Borostyánt, mert egy szegény árvalány volt, akinek a sorozat elején még nem lehetett tudni, hogy kik a szülei. Később persze kiderült, hogy Leona férje Sergio bátyjának Valerionak a lánya, aki dúsgazdag. Szóval itt is megjelent a belterjesség. Akkor mondhatni lehet, hogy Borostyán és Andrea unokatestvérek voltak, de nem, mert Andrea Leona első férjétől, aki a fiú ötéves korában meghalt, úgy ment hozzá Leona Sergiohoz, aki Andrea nevelőapja lett. Később persze Sergio is meghalt, abban a repülőszerencsétlenségben, amit csak Andrea élt túl, együtt indultak valami üzleti útra.
Leona valójában Claudiát szerette volna Andrea feleségének, mert a nő csinos, volt, szép és gazdag. Claudia is szerette volna Andreát, de Borostyán mellett nem volt esélye.
Melody De La Fuente grófnő akiről beszélsz, a sorozat utolsó felében érkezett és egy bűnbanda tagja volt és megpróbálta Andreát elcsábítani, de rejtett célja az volt, hogy a Satti társaságot akarja. Andrea eközben festő szeretett volna lenni, otthagyta a nagybátyja Valerio cégét, ahol együtt dolgoztak, mérnök-üzletember volt, kibérelt egy műtermet és elkezdett festeni, a festményeit pedig a grófnő vásárolta fel, amik amúgy fabatkát nem értek.
Amikor Andrea rájött, hogy átejtették megorrvolt a grófnőre, szakítottak. De Leona is ezt megtudta, hogy megmentse a fiát elment beszélni Melodyval, közben összevesztek és dulakodás közben Melody elesett és beverte az aszal vagy a szék lábába a fejét, így halt meg. A gyilkosság először Andreára, majd Leonára terelődött, Leonát börtönbe csukták, ő ekkor a börtön helyett öngyilkos lett és felajánlotta a máját Borostyánnak, aki ekkor halálos beteg volt és csak májátültetés mentette meg volna az életét. Tehát Leona a végén nemcsak kibékült Borostyánnal, hanem az életét is feláldozta miatta.
Melody amúgy nagyon szép és titokzatos nő volt, nagyon vékony, igen volt róla szó, hogy leszbi, de ebbe nem mentek bele mélyebben,ez azért akkor még tabunak számított.
A házvezető Mathilde volt, aki mindenbe beleugatott, de amúgy jófej volt, meg volt egy öreg haspók nyomozó Manetti is, Valerio őt bízta meg a lánya megtalálásával. Mathilde és Manetti együtt jó páros voltak, ők képviselték a humort a sorozatban, Manetti folyton zabált, Matilde főzte neki a kaját, azt hittem, hogy őket majd kettejüket összehozzák, de nem, mert Manettinek megjelent a volt felesége, akivel ismét összejött, sőt még egy kisfiút is örökbefogadtak.
Cinzia Borostyán barátnője volt, elég fontos karakter, az elején együtt vezették a butikot. Cinzia igazi olasz szépség volt, fekete hajjal, kreol bőrrel, hosszú lábakkal, inkább teltkarcsú volt, meg volt valami erotikus kisugárzása. Nekem szimpatikusabb volt mint Borostyán, aki elég szende szűz volt.


2021-03-06 20:20.09
Gondolom költséges volt a stábnak az európai utazás, de jót tett. Nekem minden sorozatban tetszik, ha a szereplők egy kicsit kimennek a komfort zónájukból, nem a megszokott helyszíneken játszódik a sori. Hosszú távra nem érdemes kiszakadni, mert azt sem szeretik a nézők, de néha nem árt. A Dallas azért az első évadokban nem nagyon szakadt ki a megszokott Southfork, Dallas mederből, ha utaztak is a szereplők, pl: Ellie és Jock Párizsba, Mark és Pamela Cannesba, nem mutatták. A Hongkong kivétel volt, de valószínű azért, mert a 7. évadban már valahol kezdett leszálló ágba menni a sorozat, fel kellett valami dobni, az utazást pedig mindig szeretik a nézők, már csak azért is, mert sajnos az átlag néző ilyen helyszínekre nem jut el. Samantha meg Pamela annyi év után pedig meg is érdemelték ezt az utazást.
Európát pedig nekünk európaiaknak külön élmény volt látni. Csodálom amúgy, hogy Budapestet nem tették bele, ha már Bécsbe jártak csak egy ugrás lett volna. Persze Kelet- Európát annyira nem szeretik az Amerikaiak.
Amúgy a Dallasnak volt magyar vonatkozása? Úgy értem magyar származású valaki a szereplők között vagy mondjuk említés szintjén előkerült e benne valaha Magyarország, esetleg valami magyar származású üzleti ügyfél? Mert én nem emlékszem.
Igen fura volt, hogy a Ewingok, ahhoz képest, hogy milyen gazdagok voltak nem utaztak, de egyrészt nyílván nagyon költséges lett volna, másrészt a Dallas is behatárolt volt helyszínileg.

Az edzőterem valóban jó ötlet volt és nyilván ilyen nagy sorozatnál mint a Dallas a szereplőknek voltak kötelezettségei, mégiscsak a kenyéradójukról van szó, utólag a főszereplők szerintem már nem kis pénzt kaptak a szerepért, ezért valahol elvárás is.

Igen az álomévad valóban más volt, a smaragdbátyás sztorit még ki is felejtettem. J.R. is valahogy érzékenyebb volt, mint szokott lenni, Bobbyt is valahogy elég rendesen meggyászolta. Meg az is fura volt, hogy Angelica így át tudta ejteni.
Mark feltámadása is álomszerű volt, meg, hogy ugyanúgy követte Pamelát, mint annak idején Dusty Samanthát, egy elemet többször felhasználtak. Meg az is, hogy a leukémia után remisszióban volt. Mégis egy ilyen súlyos beteg ember meddig lehet remisszióban?


2021-03-05 21:19.07
VU: A szanatóriumi részt megtudod nézni az online filmek, sorozatok oldalon, vagy az indavideo.hu. A 6.évad asszem 5. része, júniusi karácsony az alcíme.
Igen az eredeti tizenhárom rész helyett végül 7 évadot és 91 részt élt meg.
Az eleje még izgalmas volt történetvezetés szempontjából, bár ahogy írod Sarah karakterét erősen meghatározták, behatárolták. Ő volt a indig segítőkész, ám emiatt mindig bajba keveredő, cserfes, szőke kislány.
Ezek a történetek még meseszerű, gyerekes, de bájos történetek voltak. Sarah segített a dadogós, félszeg fényképésznek, Jasper Dalenek megszervezni a Laterna Magica előadást. Ő lett később Sarah nagynénje Olivia férje, így beépült a családba és fontosabb mellékszereplő vált belőle. A fogyatékkal élők vonalának képviselése már itt is megjelent, aminek én is örültem, viszont a Disney szerette volna, ha a Jaspert játszó színész abbahagyja a dadogást, de nem tette. A Disney úgy látom mindenben a tökéleteset kereste.
Akkor másik alkalommal Sarah segített magányos öregemberen, öregasszonyon, balhézott az unokatestvéreivel, akik nehezen fogadták be, kiállt a szegény béreslegény mellett, akinek szintén börtönben volt az apja, segített Jaspert és Oliviát összehozni, szóval mind ilyen gyerekes történet volt.
Aztán ahogy nőtt Sarah és a többi gyerek, egyre nehezebb volt nekik történeteket írni, valahogy az volt az érzésem, hogy a VU már nem igazán tud mit kezdeni a kamasz és majdnem felnőtt főszereplőkkel.
Ezért a harmadik évadnál 39. résznél is abba akarták hagyni a sorozatot, itt zárult le kb. a gyerekkor, de aztán mégis ráhúztak még 4 évadot, de a színvonal egyre gyengült, Saráht és folyamatosan háttérbe szorították, egyre kevesebb történetet kapott, kevesebbet szerepelt, majd végleg kiszállt, okként említettem, hogy nem jött ki igazán a készítőkkel.

Megperzselt szívek:
Igen ezzel a nagybácsi megerőszakolós szállal nagyot akartak ütni, de aki gyermekvédelmi szempontból nézi, megállapítja, hogy elég nagy baki. Az ilyesmi hamar kitudódik. Egyszer emlékszem Genevieve megkérdezte Isától, hogy ki Tanguai apja, amire a lány azt válaszolta, hogy Marc, mivel miután összeházasodtak, Marc mind házastárs örökbefogadta Tanguait és a nevére vette, innentől kezdve az örökségből is részesült, ezért is volt Heléne kiakadva.
De nem igaz, hogy Genevieve 14 évesen nem vette észre, hogy terhes a lánya, ami ugye egy idő után látszik, hogy nem kezdett el nyomozni a gyerek apja után, vagy az iskolában a tanárok miért nem adták fel a rendőrségre?
Geneive is Marc sem álltak azért annyira rosszul anyagilag, jó Helénékhez képest szegények voltak, de pedáns , rendes otthonuk volt, Genevieve Újságosbódéban dolgozott, pedáns asszony volt, aki apa nélkül is igyekezett mindent megadni Isának, majd Tanguait is ő nevelte, mert Isa előbb Sylvainnel lakott, majd szobalány lett a Riserveben, majd Marc külön házában éltek.
Tehát nem igaz, hogy csakúgy szó nélkül hagyta volna a 14 éves lánya terhességét. Ha ilyesmi megtörténik a társadalom írni olvasni nem vagy alig tudó, szerény körülmények között élő primitív emberei között fordul elő. Ott elképzelhető, hogy nagybácsi megerőszakolja az unokahugit, illetve testvérek, unokatestvérek összeállnak, közösülnek, direkt, hogy fogyatékkal élő gyerek szülessen, mert az után emelt családi pótlék jár, mert hát ugye dolgozni azt nem akarnak.
Amúgy csodálom, hogy Tanguai még normális lett, nem lett valami visszamaradása, hogy ilyen viszonyból született.
Isa valószínű apát keresett Marcban, mivel nem volt megfelelő apaképe, amúgy jól mutattak együtt,Marc is újból megélhette elveszett fiatalságát. Kár, hogy rövid ideig voltak csak együtt, Marcot hamar kiírták, már az egész sorozat sem volt hosszú, nem nyújtották el.
Engem amúgy a Klinikában a Klaus, Christa, Udo háromszögben jobban felháborított, hogy Christa először Udóval volt, úgy táncolt át Klaushoz.
Itt mivel Marc már nem élt és Christiannak előzőleg is tetszett Isa, talán megbocsájtható volt.
A második sorozatnál már nem tudom ki kivel jött össze, meg már nem is érdekelt, annyira erőltetett volt a sok hiányzó szereplő nélkül, az újak érdektelen történeteivel.

Borostyán: Csak azért kérdeztem hogy láttad e,mert abban is volt ilyen irreális szál, hogy a halottnak hitt Andrea visszatért és amnéziás lett. Igen jól emlékszel, Andrea volt aki túlélte a repülőgép szerencsétlenséget és egy Betsy nevű lány talált rá, aki a kunyhójában ápolta. Andrea bele is szeretett, a lány terhes is lett tőle, de elvetélt a gyerekkel. Leona valóban rálőtt a saját fiára,ez a repülőszerencsétlenség után volt, ettől a lövéstől kapta vissza Andrea az emlékezetét, no komment.
Ami még viszont ennél is érdekesebb volt, hogy a lövés után Leona elmenekült, mert megzakkant, hogy a fiát lőtte le, mert eredetileg Borostyánt akarta, elhajtott kocsival a helyszínről, de útközben balesetet szenvedett, beborult az árokba. Utána az összeroncsolódott kocsit megtalálták, őt magát viszont nem. Aztán később Afrikában találkozhattunk újra vele, ott ahová a misszionárius nővérek, Borostyán "nevelőanyja" Martha nővér és egy fiatal apáca Theresa mentek.
Nos kérdés hogy jutott oda? A balesete után szerintem nem volt olyan állapotban, hogy oda menjen. Másrészt, ha még valami csoda folytán ki is kászálódott az összeroncsolódott kocsiból, tegyük fel tébolyodott állapotban nem tudta hová megy, mondjuk felszállt egy buszra, mely kivitte a reptérre, de reptéren tuti nem engedték volna, hogy felszálljon a gépre, tébolyult állapotban , mindenféle okmány nélkül. Meg miért éppen Afrikába ment?
A sorozat itt már nagyon kezdte elveszíteni a realitását. Én kb. addig szerettem, míg Andrea le nem zuhant a repülőgéppel, addig valamennyire valóságosabb volt, de utána.
Ráadásul fura volt egy ilyen szappanoperás jellegű sorozat pont az olaszoktól a Polip és Piedone után.
A szereplőkre jól emlékszel. Martha nővér volt a zárdafőnök apáca, aki felnevelte Borostyánt. Claudia De Rensis volt a grófnő, Leona barátnője, Leona azt szerette volna, ha Andrea őt veszi el feleségül, ezért gyakran szövetkezett vele, hogy Borostyánt eltávolítsák. Claudia családja később elszegényedett, majd Claudia a legvégén Julioval az orvossal jött össze. Julio az orvos Borostyán apja kezelőorvosának és barátjának Antionak a fia volt, eredetileg Borostyánba volt szerelmes, ő végezte a sorozat végén Borostyánon az életmentő májátültetést.


2021-03-05 20:27.15
Az európai kiruccanásra kíváncsi lettem volna, akkor már nem néztem a Dallast.Gondolom költséges lehetett a stábnak külföldön forgatni, de megérte. Valószínűleg azért csinálták, hogy visszahódítsák a nézőket, mert akkora szerintem már sokan elfordultak a sorozattól.
A többieket is valóban megemlítették, hogy utaznak, Ellie és Jock Párizsban, Pamela Markkal Cannesban, de ezeket a néző nem láthatta, csak említették, hogy ott vannak, talán Hongkong volt a kivétel, az viszont nagyon tetszett.

Lucy igen a 10. évad végén váratlanul érkezett, aztán, hogy mi lett vele nem tudom, mert már nem néztem a filmet. Arra viszont emlékszem, hogy Ellie a 9. évad felhívta Lucyt, legalább utaltak rá, hogy visszaugrottak az időben egy évet.

Az edzőterem valóban jó ötlet volt és lehet tudatos volt a mozgásra ránevelés, de ha jól emlékszem túl sok jelenetet nem vettek fel ott. Ezt nem is gondoltam volna, hogy a sorozatnak kellett adnia minden egyéb bevétele 25%-át. Ezt minden színésztől elvárták? Akkor a Dallas színészek a főszereplők más filmekben nem is játszhattak párhuzamosan? Mi jogon várta el tőlük a Dallas, hogy adják le más bevételük 25%-át? Ez más nagyobb sorozatoknál is így van?

Markot többször beszéltük, hogy Pamela őt találta volna meg Holtan a zuhany alatt és emlékszem arra, hogy előtte ott szeretkeztek.
Igen az álomévad sok története utólag nagyon álomszerű volt, pl: Az Angelica Nerós sztorik, a jelmezbál, hogy Samantha és J.R. ismét elvált, de Samantha Southforkban hagyta Johnnyt, Cliff is hogy megváltozott Jamievel szemben, végre szeretett egy nőt, lehetne sorolni, Donna siket kisfiú sztori, egy karrierista jogásznő így megváltozott stb.


2021-03-04 21:31.27
VU: Csak az az egy szanatóriumos rész volt, melyben meg akartak szökni és a kis srác meghalt, utána Cecily hazakerült. Azért azt nem merték meglépni, hogy nagyon más helyszínen játszódik a sorozat, sokan ezt a részt sem szerették, a legrosszabb epizód értékelést kapta. Nekem mondjuk tetszett, bár tény, hogy olyan volt, mintha az ember nem VU-t nézne, hanem valami mást. A kis srácot is sajnáltam a végén, bár valahogy az elejétől kezdve sejteni lehetett, hogy ez lesz a végkifejlet, mivel olyan baljós hangulatú rész volt.
Hogy mennyiben volt más a könyv, mivel nem olvastam, így csak pár dolgot tudok, amit a rajongói oldalakról szedtem össze.
A könyv, illetve könyvek mivel három is volt, ami alapján összegyúrták a VU sztorikat a Mesélő lány, az Arany út és az Avonleai krónikákban is Sarah Stanley volt a főhős, akit csak mesélő lánynak hívtak, mert gyakran kitalált történeteket. Ott is a rokonok nevelték, de nem azért amiért a filmben, hogy azért került Avonleába, mert az apját sikkasztás vádja miatt börtön fenyegette és nem volt kire rábíznia a kislányát, hanem ott csupán az apa léha életmódja miatt nevelték Saraht a rokonok.
A könyv végén eljött Saráhért az apja és magával vitte, ezzel zárult a történet, ezzel szemben a sorozatban is eljött érte az apja miután kiderült az ártatlansága és magával vitte, de Sara(h) rövid idő múlva vissza is került Avonleába, mert az apja egy baleset következtében meghalt, így Hetty lett gyámja. Erre azért volt szükség, mert eredetileg csak 13 részre tervezték a sorozatot, de akkora volt a sikere, hogy folytatták, akkor pedig a folytatások még elképzelhetetlenek lettek volna Sarah nélkül és ő így tudott visszakerülni Avonleába.
Hogy a többi szereplővel mi lett azt nem tudom, mivel nem olvastam, de nem sok történetet vettek át belőle, ami volt is csak az első évadban volt, jórészt gyerekes történetek. Volt benne olyan, hogy újságba írtak a főszereplők, mese klubbot hoztak létre ilyesmi.

Megperzselt szívek: Valóban minden témát kimerítettek az első sorozatban, valamit csak említőlegesen, pl: meleg szál, valamit jobban kifejtve.
A kis Tanguay gyámja lehetett Genevieve vagy Marcell is. Mivel Isa 14 évesen még kiskorú volt, így mindenképp gyám kellett a gyereknek, ilyenkor a családból szoktak valakit, nagyszülőt megjelölni, ha ilyen nincs vagy nem vállalja, akkor lép be a hivatásos gyám, akit a gyámhivatal rendel ki, de ez azért nem jó megoldás, mert egy ilyen gyámnak elég "sok" gyereke van, nem tud mindegyikkel foglalkozni, de van olyan is, hogy a kiskorú vagyonának kezelésére külön vagyonkezelő gyámot rendelnek ki.
Hihetetlen, hogy senki nem vette észre Isa terhességét, senki nem csinált belőle ügye, meg, hogy eddig titok maradt az apa kiléte, legalább tíz évig. Genevievenek észre kellett volna vennie Marcell viselkedését, mivel egy fedél alatt laktak, az Isához való viszonyát, a megerőszakolás előtt, illetve után is. Szerintem egy családon belül hamar rá lehet jönni az ilyen dologra. Meg ugye a rendőrségen is ilyenkor meg lehet tenni a feljelentést, de szerintem az anyának vagy a sulinak hivatalból kötelessége ilyen esetben, egyből kiderítik ki az apa. Ha mondjuk előtte Isa előtte soha nem járt diszkóba, nem járt el otthonról, az iskolában sem volt olyan fiú, akivel elkezdett volna szórakozgatni, Genevivenek sem volt pasija, akkor egyértelműen Marcellra terelődött volna már a gyanú az elején.
Mondjuk az is számít, hogy a megerőszakolás idején Isa betöltötte e már a 14. életévet vagy sem. Mert ha még 14 éves kor alatt volt, akkor védekezésre és akaratnyilvánításra képtelen kiskorúval szemben elkövetett nemi erőszak minősített esete, hogy közeli hozzátartozó, a nagybácsi követte el. De ha Isa betöltötte a 14 életévét, azaz elérte a büntethetőségi korhatárt, akkor csak simán vérfertőzés, mert fel lehet fogni úgy is, hogy már ő maga ment bele a közösülésbe. Az ilyenek elhatárolása a rendőrségen, meg a bíróságon is nehéz nagyon. De hivatalból már üldözni kellett volna az elején.
Ezzel a sztorival nagyot akartak ütni, de valahogy több sebből vérzett.
Isa mondjuk nem csodálom, hogy nem akart együtt élni azzal a férfival, aki megerőszakolta, így amikor lehetett elköltözött otthonról, az meg a sors törvényszerűsége, hogy az ilyenek általában bántalmazó kapcsolatból bántalmazó kapcsolatba menekülnek. De ha már mondjuk nem volt annyi pénze, hogy egyedül béreljen egy lakást, mert ugye az elején még csór volt, egy élelmiszer boltban volt pénztáros, akkor mondjuk a barátnőjével is összeköltözhetett volna, mert volt neki egy vöröshajú csaj Sylvain helyett.
Az meg, hogy Christiannal összejött nem meglepő, az elején is Christian kezdte el neki csapni a szelet, de Isa visszautasította a korábbi rossz élmények hatására. De elhiszem, hogy mondjuk Marcell és Sylvain után megcsömört a férfiaktól, de érdekes Marcot nem utasította vissza.
Vagy a pasi pénze kellett? Azért Isát sem kellett félteni. A végén meg végül is Marc meghalt, így Christian összejöhetett az özvegyével, az durvább lett volna, ha még él az apja és úgy szereti el a nőjét.
A második sorozatban amúgy Heléne és a megégett arcú pasi összejöttek a végén?

A Borostyánt azért kérdeztem nézted e, mert abban is elég sok irreális elem volt, abban volt pl, hogy Andrea Borostyán pasija nem halt meg a repülőszerencsétlenségben, hanem később előkerült, de kiderült, hogy amnéziás, rémlik?


2021-03-04 20:43.05
A Calhoun sztori valóban újítás volt, én emlékszem szétizgultam magam, hogy mi lesz a vasúttörténeti parkban, bár előre borítékolható volt, hogy J.R. nem hal meg, lehet, hogy ma már inkább megmosolyogtató lenne.

McKayt én sem bírtam sose, ehhez képest elég fontos karakterré avanzsált elő, szerintem direkt így akarták mivel nagy sztár volt, csak így másokat háttérbe szorított.
Az Európai kiruccanás mikor volt? Hová mentek, hányan? Emlékszem, azért a sorozatban nem nagyon mentek Amerikán kívülre. Kivétel volt talán, amikor Samantha és Pamela Markot kereste Hongkongban, de az is már a hetedik évadban volt. Meg ugye Párizsban ölték meg Aprilt.
McKay miért követte őket oda is? Így tényleg az az érzése támad az embernek, hogy már sz@rni sem tudnak nélküle, pedig hát már elég későn érkezett a sorozatba.
Parmelee szál, beszéltük többször akkor lett volna érdekes ha Jock halála után 1-2 évvel veszik elő, amikor megy az örökösödési harc és Clayton még nincs, vagy csak épp kezd bejönni a képbe.

Lucyt akkor csúnyán átverte a pasi, valami rémlik, de innentől kezdve nem tudtak vele mit kezdeni, a Mitchel való újraházasodása is annyira összecsapott volt, érezni lehetett Charlene-nek távoznia kell. Utána a visszahívása akkor lett volna értelme, ha értelmes történeteket kap, de valahogy már akkor sem mertek ráépíteni, de tény, hogy April, Michelle,Cally érdekesebbek voltak.

Pamela valóban jó volt, hogy dolgozott és, hogy a munkahelyen sem szállt el magától, mint Ewing feleség, pedig megtehette volna, hogy egész nap a lábát lógatja és nem csinál semmit.
Igen az edzőterem amilyen hirtelen jött , úgy el is ment, valószínűleg eladta a válás után, meg lehet magyarázni.

Donna - ray valóban kifutotta magát, asiket kisfiú örökbefogadása valóban értékes szál volt, érzékenyítő jelleggel, nagy szám volt, hogy a Nagy Dallasba, ahol külsőleg mindenki tökéletes be mertek egy ilyet szálat tenni, de jót tett a sorozatnak. Viszont ha nem törlik ezt a szálat, akkor sem lett volna benne hosszú távon lehetőség, ellaposodott volna.
Marknál meg nem úgy volt, ha Bobby nem tér vissza akkor sem marad Mark? Hogy őt találják meg holtan a zuhany alatt? Tehát akkor nem lett volna olyan verzió, hogy ők is boldogan élnek tovább Pamelával, vagy igen?
Mégis volt olyan elképzelés, hogy Mark marad?


2021-03-04 12:12.53
Valahogy úgy, nálam is.


2021-03-04 11:17.59
És tetszett?


2021-03-04 10:20.46
VU: Valóban érdekes volt a tüdőbeteg szál, de eléggé elnagyolták és valószerűtlenné tették. Igen ez a szanatóriumos rész már a végén volt a 6. évadban, amikor Sarah már kilépett, de Felicity és Felix is kevesebbet szerepeltek.
Gondolom kellett egy új lány karakter a régiek helyett ezért cserélték le Cecilyt, de nem vált be, meg ezen kívül, amiket említettem nem kapott nagyon történeteket, továbbá is volt olyan rész, amiben nem szerepelt. Szóval sokat nem tett hozzá a sorozathoz ő se, meg a szereplőcserét amúgy sem tudják soha a nézők elfogadni, mint láthatod nem csak a Dallas esetében van ez így, főleg ha a régi és a z új színész külsőre, belsőre elütnek.
Ezért mondták azt sokan ennél az is jobb lett volna, ha meghal a szanatóriumban, meg akkor látható lett volna, hogy az élet akkor sem volt olyan rózsaszín, olyan idilli, mint ahogy ezt sokan gondolták.
Mondjuk ez a Disney révén elképzelhetetlen lett volna, a VU nem mert fontosabb szereplőt, családtagot meghalasztani, ugye az előbb említett kis srác is csak egy epizódos mellékszereplő volt.
Pedig az eredeti Lucy Maud Montgomery regényekben, amely alapján a sorozat készült is szerepelt Cecily és abban meghalt, vagy legalábbis utaltak rá, hogy nem érte meg a felnőttkort, mondták, akik olvasták én sajnos nem.
Nos vagy eleve át se kellett volna venni Montgomerytől a karakter, mivel mint mondottam korábban a könyvek csak az alapot szolgálták a sorozathoz, de a készítő Sullivan stúdió rengeteg mindent átírt benne, a rokonsági szálakat, új karaktereket találtak ki, pl: Hetty és Gus is csak az ő kreálmányuk volt, a történetek nagy részét is ők találták ki, mert a könyvnyi anyag max 10 részre lett volna elegendő.
És mivel Cecily nem sok vizet zavart a kezdetektől fogva sem, csak a háttérben statisztált, ezért át sem kellett volna venniük. Vagy ha már ki akarták írni, máshogy kellett volna, elküldik valami középiskolába tanulni, mivel Avonleában csak ált. suli volt (De onnan mondjuk orvosira is egyből be lehetett kerülni, középiskola nélkül, tudjuk Felicitynél XD... ) és nem jön vissza.
De meghalasztani szerintem sem kellett volna, a halált én sem tartom sose jó megoldásnak felnőtt karakter esetében sem, hát még egy gyereknél.

Megperzselt Szívek: Az első sorozat minden tabu témát kimerített és le is zárt, ezért hülyeség volt a folytatás. Még kifelejtettük a fogyatékkal élő férfi- egészséges nő kapcsolata problémáját, ugye a tolókocsis Stephane kapcsán. Még ezt is belevitte, hogy ez sem működik, nem ment bele mélyen, de említette. Mondjuk Stephane attól hogy járni nem tudott, mert asszem autóbalesetet szenvedett, gazdag volt, ő is meg akarta vásárolni a Reservet, így kerültek kapcsolatba. Nos kérdés, ha szegény lett volna, akkor vajon Patricia nyomorékként szóba állt volna vele?
Meg az első sorozat úgy volt felépítve, hogy Isa volt a központ, a kulcsfigura, a cselekmények mozgatórugója, úgy csinálták a készítők, hogy vele azonosuljál.
Szegény lány, aki nem tudja ki az apja, a saját nagybátyja 14 évesen megerőszakolja, amely viszonyból gyerek is születik, emiatt amint betölti a 18-at elköltözik otthonról, a pasija bántalmazza, később hozzámegy egy idősödő férfihoz, aki szintén meghal, majd rá akarnak kenni egy gyilkosságot és börtönt, aztán a volt férje korábbi felesége akarja kitúrni az örökségből, de a végén mégis révbe ér.
Akár egy tündérmese is lehetne az élete, de te ennek örülsz, mert neki szurkolsz.
Vele szemben Heléne van negatívként, furmányosként beállítva.
És ha a második sorozatból a pozitív főszereplőt kiírják és a korábbi negatív szereplőre építenek, már nem tetszik.
És valóigaz a történetek sem voltak olyan jók, én se emlékszem egyre sem, még hamis gyöngysorra sem, csak erre a megégett pasira, meg Corneliára, arra, hogy a végén összejött Christiannal, de másra nem, ebből is látszik, hogy nem kötött le, sok részt ki is hagytam.
Christian úgy tudom el is vette a néger csajt Audreyt, bár mondjuk a csaj mászott rá.De boldogtalan volt a házasságuk, mert Christian állandóan hajózott, Audrey meg be volt zárva a luxus szállodába és egész nap nem csinált semmit, pedig ő énekelni akart.
Aztán jött valami pasi, felfedezte a tehetségét és szerződést ajánlott neki, Audrey úgy döntött él a lehetőséggel, mert így az anyja Julia nyomdokaiba tudott volna lépni.
Így szétmentek és szabad lett az út Isa előtt, gondolom a válást később hivatalosan elintézték, vagy ha Audrey meghalt a második sorozat szerint, nem is kellett elválniuk.
Szóval amúgy nagyon belterjes sorozat volt, hogy a családtagok egymással kavartak, azért ezt mondjuk nem tudom elhinni, hogy ennyire ilyenek a franciák.
Érdekes amúgy, hogy ettől s belterjességtől nem mertek tovább menni, pl: hogy Christiannak egy külsős nőt írjanak partnerként, amíg nem jön össze Isával ,nem pedig egy családtagot, vagy Isa apja is lehetett volna egy kívülálló pasi, nem pedig Heléne bátyja, így az is kiderült, hogy ők tettek nagynéni- unokahúg viszonyban állnak, Christiannal meg unokatestvérek. Tiszta belterjes kapcsolatok, vérfertőző viszonyok.
Meg a másik hihetetlen számomra, hogy oké, hogy megerőszakolta a nagybátyja, gyerek is született, sajnos a valóéletben is van ilyen, mondjuk a nevelőapa- nevelt lány sztori gyakoribb, főleg itt Magyarországon egy bizonyos társadalmi rétegen belül, nem írom le kikre gondolok, úgyis tudod, de, hogy ez ennyi ideig titokban maradjon?
Úgy ráadásul, hogy a nagybácsi meg a megerőszakolt unokahúg egy fedél alatt is laktak. Nem igaz, hogy Genevieve nem vett ebből az egészből semmit észre?
Meg Isa 14 évesen még suliba járt, nme tudom, hogy az ottani iskolarendszer szerint hanyadikosnak számított, de kb. olyan első gimnazista lehetett, a tanárai nem vették észre, hogy terhes?
Nem jelentették a rendőrség, gyámügy felé, hogy egy 14 éves lányt megerőszakoltak? Nem kezdtek el nyomozni az apa után? Ilyen esetben az apa kiléte hamar ki szokott derülni és Marcell mivel velük lakott hamar előtérbe került volna, mint gyanúsított.
És azt tanultuk az egyetemen, hogy a franciák gyermekvédelmi rendszere a legfejlettebb Európában, külön gyámbíróságokat is hoztak létre a kiskorúak védelme ügyében, nem igaz, hogy egy ilyen esetre nem derült volna rövid időn belül fény?
Genevievenek is mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy a lánya 14 évesen szült egy gyereket, nem tudni, hogy kitől.
Egy igazi anya ilyenkor rögtön nyomozni kezd, elmegy a rendőrségre, egyebek, de az is lehet, hogy javító intézetbe küldi a lányát, a gyereket pedig beadja csecsemőotthonba.
Ezért hiteltelen a sztori, már így felnőtt felnőtt fejjel nézve.
Meg Genevieve Isa elvesztésénél is ezt csinálta, nagyon meg se gyászolta, olyan volt kb. mintha a kiskutyáját vagy az aranyhörcsögét veszítette volna el, nem pedig az egy szem lányát, sőt valakik azokat jobban meggyászolják.
Meg ez is milyen már, hogy utána Helénét pátyolgatta, holott korábban utálta az Isával kialakult viszony miatt, Heléne meg lenézte őket, mivel szegények voltak.
Tehát a karakterek is valahogy kifordultak önmagukból.
de az nem lett volna jó, ha Isát valahogy visszahozzák, kiderült volna mégsem halt meg. Az túl szappanoperás és sok film felhasználja.
Vagy ki se kellett volna írni, hanem ráépíteni történeteket, vagy el sem kellett volna készíteni a második sorozatot, miután kiderült Pick nem vállalja, vagy nem akarják őt berakni.
Mivel a második sorozat is így Isa nélkül csúfos véget ért, szerintem senki nem szerette, ha más nem csak Mireille Darc vagy Pierre Cosso miatt nézték, így nem volna értelme 3. évadnak, jó, hogy nem lett.

Ha már itt tartunk a Borostyán című sorozatra emlékszel?


2021-03-04 09:20.55
A Calhoun sztoriból elég volt szerintem annyi, amennyi volt. Kellően izgalomba tartotta a nézőket, de nem ment át durva mészárlásba, nem szerettem volna, ha a Polip szintjére megy a Dallas. Az más kérdés, hogy tényleg valószerűtlen, hogy egy terrorista ennyit tököl, az fogja megöli a családot és kész, de ha J.R.-t megöli, akkor biztos nem lett volna tovább Dallas.

George Kennedyt, azaz McKayt én sem tudtam megszokni, sosem volt szimpatikus, akármilyen nagy sztár is volt. Túl sok hangsúlyt is fektettek rá, miután a régiek kiléptek szerintem. Ez nem volt jó. Amikor vele harcoltak már azt sem néztem, nem igazán kötött le, akármilyen jó sztorikat is kapott. De nagyon betornázta magát a családba és nemcsak a főcímbe tették be, hanem a Ewingok háborújában is szerepelt. Mondjuk az a film már egy fabatkát sem ért, hogy finom legyek.
A Parmelee szál valóban lehetett azért is, hogy Ellie és Clayton végre fontosabb történetet kapjanak és egy olyan sztorit, ami próbára teszi a kapcsolatukat, mert érződött, hogy velük sem tudnak már igazán mit kezdeni, csak kár, hogy az egész valótlan volt, ahhoz képest elhúzták és rosszul sült el.
Még egy Jessica sztori szerintem már unalmas lehetett, meg ez a pszichopata gyilkolászás, azért szerintem ez sem annyira a Dallas világa, szerintem már ez sem tudta megmenteni, bár akkor én már nem néztem.

A Lucy pincér sztori valóban jó volt, hogy végre meg akarta mutatni, hogy önmagáért szeressék az emberek, tényleg ez amúgy meddig tartott? Nem sokáig?
Ha jól emlékszem ott is összejött valami pincér sráccal, de az amikor megtudta, hogy Ewing kiábrándult belőle. Utána meg nem sokkal újból felbukkant Mitch és a karaktert ki is írták. Nem így volt?
Pamelára akkor jól emlékszem, hogy egy áruházban ruhaosztályon is dolgozott elég sokáig. Valahogy ő Samanthával ellentétben nem tudta elfogadni a Ewing feleség státuszt, hogy neki onnantól kezdve nem kell dolgoznia. Én ezért is jobban szerettem, holott Samantha sem volt rossz, ez elvitathatatlan. Aztán arra is emlékszem, hogy amikor örökbe fogadták Christophert már nem ment vissza oda dolgozni, hanem Bobby vett neki egy edzőtermet, de azzal nem tudom mi lett később, egyszer csak eltűnt.
Dallas újságod honnan volt? Magyar nyelvű volt? Olyasmi mint a Klinika újság? Valami halványan rémlik, hogy megjelent ilyen, de nekem nem volt, csak Klinika. Meddig írta le a Dallas eseményeit, gondolom nem végig, mert akkor nem lett volna érdekes.

Ez a Mark sztori izgalmas lett volna, arra kíváncsi lettem volna mi lett volna belőle, ha Bobby nem tér vissza.
Susan Howard nem csodálom, hogy kiakadt azon, amikor közölték vele, hogy törölve lett a sztorija, én is felmondtam volna a helyében.
Végre kap egy normális történetszálat, egy erőset, nemcsak báb szereplő, erre sztornó. Mondjuk, ha marad sem tudtak volna már vele nagyon mit kezdeni, Rayjel kifutották magukat, az, hogy nevelnek egy csecsemőt meg nem lett volna túl érdekes.
Igazad van, hogy Jennát is a terhessége mentette meg, mert amúgy a Naldo gyilkosság lezárása után és azzal, hogy Bobby mégsem őt választotta, a karakter kifutotta magát. Ki is kellett volna írni, de azt írtad korábban, hogy Leonard személyes kedvence volt, ezért tartották bent a showban és írták bele a történetbe a terhességét.
De, ha Bobby nem tér vissza tényleg nem tudom mit tudtak volna vele kezdeni, akkor valszeg marad Donna is, tehát Rayjel sem hozhatták volna össze.
Viszont ez a terhesség egy kicsit hiteltelenné és unszimpatikussá tette Bobby alakját, aki ugyanis szerintem egyáltalán nem törődött a vér szerinti fiával, Christopher fontosabb volt neki, pedig Bobby is annyira vágyott korábban gyerekre, tehát ezért is volt furcsa.

Lucy visszahozatalának az elején örültem, mert tény, hogy akkor már kilépett Donna és Pamela, kellett valaki, mert elfogytak a nők, azt hittem színt visz egy kicsit a sorozatba, de nem jóformán csak ült és meghallgatta a többieket, ezért kár volt, nem az a Lucy tért vissza, aki korábban. Amúgy mikor lépett le végleg?


2021-03-03 22:20.41
VU: A tüdőbeteg szál nekem is tetszett, bár tény, hogy nem mertek mélyen belenyúlni. Volt azért egy olyan rész, amikor Cecily a tüdőszanatóriumban volt (innentől kezdve játszotta a másik kislány) és a ottani életét próbálta bemutatni. Ott összebarátkozott egy árva kis sráccal, akivel együtt még meg is próbáltak szökni, majdnem kicsapták őket, de a srác a végén meghalt, mert rosszabbodott az állapota. Nos ez a rész, se tetszett annyira, mert a korábbi mindig engedelmes és jókislány Cecily, aki csak bólogató kutya volt, nem tett volna ilyet, másrészt nem hinném, hogy akkoriban egy tüdőszanatórium ennyire laza lett volna, hogy hagyták két gyerek, ráadásul két beteg gyerek, akik el vannak szeparálva a külvilágtól csakúgy meglógjanak, másrészt nem hinném, hogy voltak koedukált tüdőszanatóriumok, amikor még a fiúk és a lányok jobban el voltak szeparálva egymástól, még a középiskolákban sem voltak vegyes osztályok, tehát az egész úgy , ahogy baki volt. Másrészt azért sem szerették a rajongók ezt a részt, mert Avonleán kívül játszódott, az új Cecilyn kívül csak Janet és Alec a szülők játszottak benne, egy rövid jelenet erejéig, tehát olyan volt mintha az ember nem is VU-t nézne, hanem valami egészen mást.
Aztán amikor Cecily meggyógyult és hazatért a szanatóriumból, akkor is volt egy olyan rész, hogy próbált visszaszokni a normál életbe, de nehezen ment neki, mivel a szülei óvni próbálták nehogy visszaessen, ő pedig normál gyerekként szeretett volna élni, iskolába járni, a barátaival találkozni. Ez is egy elég fajsúlyos történet volt, tehát az új Cecilynek nagyobb szerepe lett, bár túl sokat nem tett hozzá a sorozathoz.
Egy súlyos betegség után valóban inkább lefogy az ember, mint meghízik, erre a készítők jobban odafigyelhettek volna, valóban, de szerintem ezt az új Cecilyt valami miatt tolni kellett, ahogy írod biztos valakinek a valakije volt.
A Felicity orvosis szál lett volna még érdekes, de ezt már beszéltük korábban , hogy nem merték meglépni.

Megperzselt szívek: Én is úgy gondolom Mireille Darc és Pierre Coso miatt csinálták a második sorozatot. Pierre Cosot nyilván szerepeltetni kellett benne, mert a nők tuti miatta nézték az első sorozatot is, szerintem, ha ő nem vállalja tutira nem lett volna folytatás. Meg még egy pár régi szereplő azért vállalta, Christian húga Patricia, Heléne korábbi szerelme Jean Philippe, Isa anyja, Isa apja Arnoud is, bár őt is még az elején kiírták, csak pár részben szerepelt, mert kiderült halálos beteg és öngyilkos lett és ugye ő ajánlotta fel Helenének a szemeit, így láthatott újra. Szerintem ezeket a színészeket megfertőzte az első sorozat sikere és a pénz, de akiket kiírtak nem kértek belőle.
Nos Isánál nem tudom mi lett volna a jó megoldás. Ha nem hal meg, csak mondjuk távol van valahol a munkája miatt, az sem jó megoldás, mert ugyancsak nem szerepel, csak annyi van, hogy az alakja bármikor elővehető, de voltaképpen adtak volna vele a sz@rnak egy pofont, már bocsánat. A Dallasban is mi értelme volt, hogy Pamela nem halt meg, hanem bujkált? Oké tudjuk az okokat, de így se úgyse szerepelt.
Ha meg a másik variáció, hogy Isa eltűnik a tengerben és nem hal meg, majd később visszatér, vagy megtalálják valami kórházban és mondjuk kiderül, hogy amnéziás és nem ismeri meg sem Christiant, sem a fiát, megint túl hihetetlen, megint túl szappanoperás elem.
A másik pedig, ha Amelie Pick végleg elhatárolódott a sorozattól és nem akart benne többet szerepelni, akkor az új Isát más színésznőnek kellett volna játszania, azt meg a nézők megint nem fogadták volna el, mert mivel főszereplő, ő és a karakter összeforrtak, mint Ellie- Barbara, Jim Davis- Jock.
Kitaláltak volna valami Wes Parmelee sztorit? A franciákra amúgy sem jellemző az ilyesmi.
Tehát mivel európai sorozat, inkább a halál a jellemző.
Szerintem az lett volna a korrekt, ha el sem készítik ezt a második sorozatot, mivel a főszereplő nem vállalta, vagy pedig a megmaradt szereplőkkel, ugyanezen a helyszínen csinálnak egy teljesen új sorozatot, új karakterekkel.
Mint ahogy tették ezt az Isaura esetében is, hogy a két főszereplővel, Luceria Santossal és Rubens Falcoval a Rabszolgasors sikere után csináltak egy szintén kosztümös, rabszolgás sorozatot Kisasszony címen, vagy a Klinika után Wussowal egy másik kórházsorozatot, a Kórház a Pálmák alatt címűt, amelyben asszem Christa is feltűnt.
De ehhez nem volt bátorságuk, meg úgy gondolták a Megperzselt Szívek húzónév, ha az első sorozatot sokan nézték, akkor ezt is fogják. Hát nem jött össze.
Patriciának az első pasija volt meleg, Francois, ő csak az első két részben szerepelt, nem ő volt a tolókocsis, az később volt és Stephanénak hívták.
Francois szintén gazdag családból származott, azért is akarták Patricia szülei is, hogy a lány hozzámenjen, mert így előkelőbb társadalmi státuszt foglalhatnak el, ráadásul megmenthetné a Riservet is a bukástól, mert a szálloda elég gyakran nyűglődött, a csőd szélén állt.
De Francois úgy bukott le, hogy elmentek valami buliba, ahol együtt táncoltak Patriciával és egy másik pasi nézte őket, először Patricia azt hitte őt nézi, aztán valahol egy istállóban rajta kapta a vőlegényét és ezt a srácot, hogy csókolóztak.
Ekkor kiábrándult, szakítottak és bánatában Indiába vagy Afrikába utazott, már nem emlékszem pontosan. Ekkor pár részben nem szerepelt, majd akkor tért vissza, amikor az apja Marc kórházban feküdt a lélegeztetőgépen.
Utána jött Stephane a tolókocsis pasi, majd Sylvain és véget is ért az első sorozat.
Hogy a második sorozatban összejött egy szakáccsal ezt már nem tudom, együtt is maradtak?

Igen egy sorozatot, akkor jó idejében nézni. A Klinikával úgy vagyok, még mindig megnézem nosztalgiából, mert megnyugtat a szép, romantikus Fekete- erdei táj, a lassú, nyugis nyolcvanas évek, de ha most látnám először, ha korábban sose néztem volna, lehet unalmasnak találnám.


2021-03-03 21:15.24
A Calhoun szál nekem is tetszett, de a vége elég hihetetlen volt, a leszámolás. De kérdem én azt, ha Calhoun kiírtja az egész családot, főleg J.R.-t mem marad volna senki, akkor már nem lett volna értelme folytatni a Dallast. Máshogy nem zárulhatott le.
George Kennedy lehet nagy sztár volt, de nekem McKay karaktere nem volt szimpatikus, ha miatta írták ki Samanthát, Jennát és Rayt, akik közül ketten a kezdetektől alapszereplők voltak, nem volt jó húzás, Pamela kilépése után még hányszor akartak belerúgni a sorozatba? A McKay klán úgy , ahogy volt nem érdekelt.
Claytont valóban sajnáltam, amikor nehezen illeszkedett be Southforkba, J.R. is nehezen fogadta el, többször volt összetűzésük tudom.
Amikor már végre elfoglalja a helyét, jön a Parmelee szál, nem volt jó.
Donna Reednél a kirúgási hercehurca valóban nem tett jót a betegségének, szerintem az ideg okozhatta nála és a hasnyálmirigy rák valóban gyors lefolyású betegség, ha elkapja nincs visszaút.

Akkor vélhető, hogy Samantha és Lucy is elvégezték az egyetemet, bár érdekes, hogy erre sose tértek ki, lucynél sem írtak egyetemi szálat, az lehet túl unalmas lett volna. Viszont az tetszett, hogy Lucy pincérnőként megpróbált a saját lábán boldogulni, hogy őt ne azért szeressék, mert Ewing. Végre nem az elkényeztetett, kis majom Lucyt láthattuk.
Tényleg ha már itt tartunk Pamela végzett valami sulit? Cliff tudom ügyvéd volt. Pamela meg az elején mintha valami ruha boltban dolgozott volna, ha jól rémlik? De ő járt egyetemre?
J.R. nem fedte fel Pamela előtt Mark titkát? Csak akarta?
Érdekes volt ez a szál, kár, hogy törölték az álomévaddal.

Ray és Donna két különböző társadalmi rétegű, más végzettségű ember között valóban nem tud a házasság tartós lenni, általában, bár vannak kivételek, de a különbözőségek valóban kiütköznek egy idő után.
Nem csodálom, ha a nézőknek tetszett az elején Donna és visszahívták. Én is sajnáltam akkor Rayt, amikor Donna úgy döntött mégis visszamegy Samhez, de éreztem, hogy vissza fog térni.
Jó is volt amúgy még az elején, de aztán nagyon éreztem, hogy nyűglődnek mind a ketten nem igazán tudnak a karakterükkel mit kezdeni.
Amikor közölték Donnával, hogy az álomévadbeli története törölve lesz, akkor ő azonnal közölte, hogy felmond? Nem is próbáltak meg egyezkedni vele?
Valóban nem tudni milyen sztorikat tudtak volna írni nekik, ha Donna marad, én úgy éreztem mindkét karakter kifutotta magát, de Jenna is, miután Bobby Pamelát választotta ismét.
De így , hogy Rayt és Jennát összehozták még nyertek talán két évadot, de akkor is erőltetett volt a románcuk.
Ha Bobby halott marad, Jenna amúgy kivel jön össze? Mi volt a terv?
Mert azt hiszem, azt írtad, hogy Jack Pamelával jött volna össze, ha Bobby halott marad, mivel ugye Mark is meghalt volna.

Lucy tényleg furcsa volt, hogy visszahívták, de semmi sztorit nem kapott, csupán biodíszlet volt, akkor erre miért volt szükség?
A régi Lucy valahogy eltűnt. Valaki egyszer említette, hogy Mitch is visszatért még valamikor a 12. évadban, ő minek?


2021-03-03 10:21.02
Cecily tüdőbeteg lett az 5.évad végén és mivel Avonleaból el kellett különíteni, nehogy a többi városlakó elkapja a betegséget, ezért találták ki, hogy szanatóriumba küldik. Ekkor szerepelt a régi Cecily utoljára, a szanatóriumból már az új tért vissza.
Nem tudni sose az okát. A régi kislány valóban nem sokat szerepelt, de nem tudni, hogy azért e mert nem volt elég tehetséges, vagy azért e, mert írtak neki a készítők történeteket. Ha meg nem írnak neki történeteket, hogy bontakoztassa ki a tehetségét? Azt a két mondatos szerepet, pedig szerintem bárki el tudta volna játszani.
Cecily betegsége azért volt érdekes, mert egyrészt a tüdőbaj valós és komoly betegség volt a sorozat idejében az 1900-as évek elején, örültem, hogy ezzel is foglalkoztak és végre komolyabb témák is előkerültek, bár mélyen belemenni nem mertek a témába, csak a felszínt kapargatták. Egyesek azt mondták még az is jobb lett volna, ha Cecily meghal a szanatóriumban, mint ez a szereplőcsere. De nyilván mivel ifjúsági sorozat és a Disney nagyon beleszólt a forgatásba, mivel ő forgalmazta Amerikában a sorozatot, így ezt nem merték meglépni, hogy egy családtagot, pláne egy gyereket meghalasszanak.
Cecily betegsége még azért is érdekes volt, mert ez indította el Felicityt az orvosi pályán, azelőtt tanítónak készült. Ekkor, hogy többet tudjon meg a betegségről, elment egy orvoshoz információt szerezni, akiről kiderült, hogy nő, ezért Felicity is gondolta megpróbálja az orvosit, ez az orvos ajánlotta a családnak a tüdőszanatóriumot.
Ez a szál amúgy nagyon érdekes és értékes lett volna, kár, hogy abbahagyták, erről már beszéltünk.

Megperzselt szívek: Én sem emlékszem miért szált ki Amelie Pick, talán akkoriban egy újság szűkszavúan írt róla, hogy azért kellett Isát kiírni, mert nem vállalta a színésznő a folytatást, de, hogy miért, arra nem tértek ki. Próbáltam franciául utánanézni, lefordítatni a google segítségével, de nagyon kevés infót találtam róla, erről semmit.
De ezzel a sorozat sorsa megpecsételődött, nem értem, ha a fő karakter nem vállalja a folytatást minek erőltetni egyáltalán?
Mireille Darc valóban nagy sztár volt, jól is tartotta magát a korához képest, kifogástalanul alakította a gonosz Heléne szerepét, de nekem akkor sem volt szimpatikus, mivel negatív karaktert játszott.
Ráadásul meg is kapta méltó bűntetését azzal, hogy megvakult. Mondjuk a második sorozatban már normálisabb lett, pozitívvá alakították a jellemét, mivel, hogy megvakult átértékelte az életét, de akkor is, teljesen új karaktereket behozni, velük teljesen új történeteket eljátszani. Ilyen esetekben mindenki a régiekre kíváncsi.
Mondjuk annak, hogy Isa ott marad, ahová mentek nászútra megint nem lett volna értelme. Mégis mit csinált volna ott egyedül mondjuk egy szigeten a férje meg a fia nélkül? Talán csak annyival lett volna jobb, hogy a karakter így bármikor vissza lehetett volna hozni.
Én amúgy még bíztam benne, hogy amikor Isa vízbe fúlt és először nem találták a holttestet, hogy még valahonnan elő fog kerülni, de nem így lett, bár mondjuk gyanús volt, hogy nem mivel a második sorozat főcímébe sem tették már be.
Meg valóban jól mondod, ha Isa nem halt meg és visszajön Christianékkal milyen történeteket tudtak volna már neki írni ez is igaz?
A Helénével folytatott harcból győztesen került ki, elnyerte szíve választottját, max tovább kavargathattak volna szerelmi háromszögeket, Isánál más pasi, Christiannál más nő, de ez is unalmas lett volna.
Ráadásul az első sorozat úgy ért véget, hogy nem hagyott maga után lezáratlan szálakat, mindenki megkapta méltó jutalmát vagy büntetését.
Ráadásul sikerült minden olyan témát feldolgozniuk ami akkoriban még tabunak számított.
Családon belüli erőszak nagyon szélsőséges és durva esete, hogy Isát megerőszakolta a saját nagybátyja, amiből gyerek is született, fiatal szegény nő és idősödő gazdag pasi szerelme Isa és Marc esetében, Eutanázia, fiatal pasi , idősödő nő szerelme Heléne és Silvain esetében, sőt még a meleg szál is előkerült, Christian testvérének Patriciának az első pasija, vőlegénye meleg volt.
Tehát minden tabutémát feldolgoztak, ami akkor '80-as évek vége, '90-es évek eleje még nagy port kavarhatott Európában, ez tette a Megperzselt Szíveket mássá. mint egy szimpla romantikus sorozat.
Az új sorozatban már nem is nagyon tudtak új témákat feldolgozni, ha volt is, nagyon erőltetett volt, pl: a megégett átplasztikázott pasi esete, aki Heléne egykori szerelme volt.
A zenéje viszont valóban gyönyörű volt. Vlagyimir Cosma szerezte, aki a Házibulijét, valamint a Chateauvalloni Polgárok zenéjét is. Egy zseni valóban, gyönyörű, ugyanakkor dallamos, megnyugtató zenéi vannak, de még az a kategória, amitől még nem akarsz magadon eret vágni. XD:))
Én is inkább csak a zenéjéét szoktam még néha napján meghallgatni.
Meg külön pozitívuma volt a filmnek a gyönyörű helyszín, a francia riviéra, ahol játszódott. Nagyon örültem neki, hogy végre egy olyan francia filmet, sorozatot láthatok, ami nem Párizsban játszódik, mint az ott készültek 90%-a.
Egy olyan hely, ahová én is szívesen bármikor elmennék.

Igazad van, hogy egy sorozatot akkor kell nézni, amikor elsőnek sugározzák, az adott korban, különben később már nem ugyanaz az élmény. Bár ezt a Chateauvalloni Polgárokat még nem próbáltam megnézni, de a Nők a pult mögött, Kórház a város szélén-re próbáltam rávenni magam még a 2010-es évek elején, de nem jött be.
Már túl retrónak, túl lassúnak találtam, lehet a Chateauvalloni Polgárokkal is így lennék, inkább a főszereplő sorsa döbbentett meg, azért vált számomra emlékezetessé.


2021-03-03 09:23.48
Igen emlékszem, hogy Parmelee lelépése után már a Calhoun szálat vezették be, az még egy nagyon erős szál volt és valóban Pamela kilépése után már hiába voltak jó sztorik a Dallas sorsa megpecsételődött.
Igen a Dallas színészek és a karakterek összeforrtak, Larry Hagmant is élete végéig mindenki J.R-rel azonosította.
Jim Davis is annyira karakteres volt Jocknak, hogy ne is lehetett volna mást elképzelni erre a szerepre, de ha mondjuk John Wyne lett volna Jock, őt szokták volna meg a nézők. és tény halála, az örökösödésért folytatott harc rengeteg új történetnek megásta a táptalaját. Bár, hogy őszinte legyek, engem ezek az örökösödési részek hidegen hagytak, túl száraznak találtam őket.
5-6 évvel később már ezért is hülyeség volt a Parmelee sztori, a néző elfogadta, hogy Jock meghalt, Clayton átvette a szerepét, szerintem már csak kínjukban találták ki, mert már híján voltak az ötleteknek és azt gondolták, hogy a nézőket egy ilyen szál mindig izgalomban tartja.
Csak azzal nem számoltak, hogy rengeteg ellenmondás, baki van benne, meg, hogy közvetlenül Bobby "feltámadása" után már sok, hogy két halott is visszatérjen.
De, ha Bobby nem tér vissza, akkor sem lett volna jó ez a sztori, ha kiderül, hogy Jock mégis él. Milyen történeteket írtak volna neki? Mi lett volna Claytonnal?
Donna Reed már beteg volt amikor elvállalta Ellie szerepét? Nem csak utána kapott betegséget, miután kikészült, hogy így elbántak vele? Ami valljuk be nem volt szép.
Bár Donna Reed kétségtelen , hogy jobban illet az olajmágnás arisztokraták világába, de már mindenki Barbarát szokta meg, ezért rossz már ilyenkor a szereplőcsere.

Samantha igen emlékszem, az anyjuk Patricia arra nevelte őt is Christint, hogy hogy fogjanak maguknak gazdag férjet. Ehhez az egyetem mondjuk jó belépő lehet még manapság is.
De egyáltalán lediplomázott Samantha? Erre van valami utalás? Mert úgy írod, mintha biztosan tudnád.
Az is lehet miután elvette J.R. nem is fejezte be az elkezdett szakot, ugyanis nem volt szüksége rá. Bár mondjuk nem árt vele villogni akkor sem a gazdagok összejövetelén, mint már írtam.
Lucy bölcsész szakra járt, erre az irodalmi szemináriumra emlékszem, meg talál arra is, amikor megismerkedik Mitch-csel mondja neki.
De ő elvégezte az egyetemet? Kiderült?
Kenderson és Samantha miért mentek szét végül? Gondolom Samanthának unalmas volt a pasi, meg egy orvos gyakran csak a hivatásának él.
A Mark szál izgalmasabb lett volna, ahogy írtad korábban, ha nem tér vissza Bobby mi lett volna Mark sorsa, kár, hogy ezt törölték.

Donna igen az ő köreiből találhatott volna pasit, az durva lett volna valóban ha a mostohafiával jön össze, bár ilyen körökben az sem ritka. Davenek amúgy volt családja?
Én mintha úgy emlékeznék, hogy Donnát pont az fogta meg Rayben, hogy egyszerű lovász, nem ad a külsőségekre, mint a gazdagok általában.
Amikor még élt Sam és először találkoztak Rayjel, izzott körülöttük a levegő, nem csoda, hogy a nézők visszahívták Donnát.
Aztán rá lehet fogni a kapcsolatukra, hogy az ellentétek vonzzák egymást törvénye alapján lettek egymásé, hogy van ilyen a valóságban is, de sajnos kiderül, ha elmúlik a szerelem, ezek a kapcsolatok a mindennapok szintjén nem szoktak működni.
Túl nagyon voltak a különbségek kettejük között, ennek ellenére elég sokáig bent tartották őket a showban, de érződött nem tudnak velük mit kezdeni.
Amikor pedig végre kapnak egy normális történetet, azt törlik.
Utána pedig persze, hogy már nem békültek ki, amikor Donna terhes lett, mert Susan Howard már menni akart.
De elég durva volt akkor is, legalább a közös gyerek kedvéért megpróbálhatták volna ismét. Bár mondjuk Donnának volt elég pénze, hogy egyedül is felnevelje Margaretet.
De ez is érdekes volt, még emlékszem a 7. évadban már haragban voltak, kiderült, hogy Donna terhes, de volt egy tisztázó beszélgetésük és még az álom előtt kibékültek.
Aztán az ébredés után megint haragban voltak. Ez érdekes nem? Vagy nem így volt?


2021-03-02 15:51.59
Értem, köszi, ezekre az apró részletekre már nem emlékeztem.


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére
Spirulina alga tabletta rendelés

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk