Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-09
A halálkártya
A majmok bolygója - A birodalom
Macskák a múzeumban
Mind idegenek vagyunk
Vincentnek meg kell halnia

2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Ürömapám *Robert De Niro új filmje* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A lelkedbe látok
- HBO3, 17:10
Hurrikán meló
- Film+, 17:20
Az utolsó mohikán
- Film Mánia, 17:20
Ünneprontók ünnepe
- AMC, 17:40
A Thomas Crown-ügy
- Cinemax, 18:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Brian Tyler (52)
David Keith (70)
David Attenborough (98)
Melissa Gilbert (60)
Janet McTeer (63)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
- Filmes Sámánok Rendje -
Amikor leszáll az éj (2024) - Vélemények
Dragon Ball Super (sorozat) - Vélemények
Dragonball - Evolúció - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Django elszabadul aaaaa
Karl Urban aaaaa

 

Kfruzsina hozzászólásai

Ugrás Kfruzsina adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Dallas (sorozat) - Vélemények

2021-03-02 14:08.05
VU: Ezen a honlapon találsz képet a régi és az új Cecilyről:

[link]

Bár ugye itt csak az arcképük szerepel, a filmben látszik, hogy az új Cecily jóval testesebb. Bár mondjuk nekem soha nem volt fontos Cecily karaktere az egész sorozat nélküle is ment volna, ezért amikor először láttam fel sem tűnt a szereplőcsere, csak később tudtam meg, miután rátaláltam erre a rajongói honlapra, akkor amikor másodszorra is megnéztem, feltűnt, hogy ja tényleg.
Írod igen és igazad is van , hogy a gyerekszínészek egy idő után kinövik karakterüket, de a VU-ban az első Cecilynek nem is volt karaktere, az a bökkenő.
Hogy értsd kb. annyi volt a szerepe a sorozatban, mint a Dallasban Theresának, Ewingék szobalányának, vagy Johnnynak, Christophernek. Feltűnt két mondat erejéig, ott volt a testvérei közelében, vagy a többi gyerek között, amikor kint játszottak, vagy az iskolai osztályjeleneteknél, de két mondatnál többet aligha beszélt.
Az is általában abból állt, hogy a nagyobb testvérei Felicity és Felix lerázták magukról, mindig mondták neki, hogy "Cecily menj vigyázz Danielre" (a legkisebb sorozat közben született testvérük), "Cecily menj etesd meg a tyúkokat" (ugye tanyán éltek), Cecily pedig erre mint valami bólogató kiskutya, engedelmeskedett.
Az új Cecily ehhez képest többet beszélt, volt jelleme, jobban visszamert szólni, pl: a bátyjának Felixnek is, ezáltal jobb lett volna, viszont maga a színésznő rondább volt, aki játszotta és mivel túlsúlyos is volt, kissé esetlen.
Ezért nem értettem, hogy a régi színésznő nem tudott volna két mondatnál többet megtanulni?
Vagy miért volt mindig háttérben, elvégre a családhoz tartozott?
Mondjuk azt is tudni kell, hogy az új Cecily akkor lépett be a sorozatba, amikor Sara már kiszállt, Felicity sem szerepelt már annyit, mert ez időtájt volt távol az orvosin, utána pedig amikor abbahagyta beköltözött az árvái mellé az árvaházba, ezt ugye beszéltük és ugye már akkor sem láthattuk annyit.
Ezért kellett gondolom egy új női karakter, aki a hiányzó kettőt pótolja, ezért gondoltak szerintem egy új színésznőre. Bár a rajongók nem fogadták el, hiányzott a régi.
Nekem meg olyan semmilyen sem volt, mert Cecilyt is magát a karaktert is a betegsége tette érdekessé, mint, ahogy a Klinikában Claudiájét, amúgy az egész sorozat nélküle is ment volna.

A Megperzselt Szívek valóban dühítő, hogy kiírták Isát és ezáltal minden konfliktus más irányt vett.
Nem véletlenül kapott a második sorozat más címet, de akkor sem kellett volna.
Heléne ugye negatív karakter volt, aki mindig keresztbe tett Isának, rá akarta kenni a volt férje Marc meggyilkolását is (itt is az eutanázia kérdése, hogy állította be, hogy Isa kapcsolata ki Marcnál a lélegeztető gépet, közben pedig Heléne dadája volt, aki később szintén öngyilkos lett, miután bevallotta tettét), mikor pedig kiderült, hogy Isa ártatlan ki akarta túrni az örökségből.
Tehát a megvakítás nagyobb büntetés volt neki, mintha meghalt volna.
Aki még öngyilkos lett, az Isa vérszerinti apja Arnoud volt, aki Heléne bátyja is volt. Tehát Heléna valójában Isa nagynénje volt és Christian és Isa pedig unokatestvérek is. Szóval elég belterjes sorozat.
Persze jóval később az első sorozat utolsó vagy utolsó előtti részében tudta meg Isa, hogy Arnoud a vérszerinti apja.
Arnoud még fiatal korában csapta Isa anyjának, Genevieve-nek a szelet, ebből a románcból született Isa, de Arnoud nem a maradt vele, mert ekkor már az operaénekesnő Julia Bertill karrierjét támogatta, akibe szerelmes volt.
Juliának volt a néger kislánya Audrey, aki szintén operaénekesnő lett, először Christian vette el, aztán amikor Audrey karrierje kezdett kibontakozni, felfigyeltek a tehetségére szétmentek.
Igen jól írod, a második évadban már ők sem szerepeltek és repülőgép szerencsétlenséggel írták ki mind a kettőjüket, tehát ők sem vállalták a folytatást, pedig elég fontos karakterek voltak.
Ezt a halállal való kiírást én sem értettem soha, de valószínű azért tették, hogy semmi esély ne legyen arra, hogy visszahívják őket, gondolom mindenképp el akartak ők is távolodni a sorozattól.
De három, sőt négy fontos karakter kiírásával miért kellett erőltetni a folytatást. A negyedik fontos karakter Isa korábbi szerelme, az ex- focista, később uszómester Silven volt, aki eléggé felkavarta az állóvizet, sokszor keresztbe tett Isának, viszonyt folytatott Helénével és annak lányával Patriciával is. Vele nem derült ki mi lett, csak egyszerűen nem szerepelt a második sorozatban.
Ezt mondjuk meg lehet magyarázni, hogy miután Heléne nem akart vele szerelmi viszonyt folytatni, Patriciával pedig nem illettek össze, ugye gazdag úrilány, szegény srác stb.
Az új karakterek, amikor meg már a régieket akarják velük helyettesíteni, soha nem jönnek be.
Talán még a másik három karakter hiányát el is bírta volna sorozat, de Isa távozását nem, nagyon nagy űrt hagyott maga után.
Emlékszem Cornéliára is, valóban nagyon szép és csinos, mutatós nő volt, csaj egy szépséghibája volt, hogy NEM ISA.
Így őt sem tudtam soha megszeretni. Meg Helénnek is megjelent valami korábbi, "sosevolt" szerelme, akit halottnak hitt, de átplasztikázva visszatért, szóval kezdett nagyon irreálissá, nagyon szappanossá válni a sorozat.
Ez már nagyon nem tetszett, ha újranézem is, pont ezért csak az első sorozatot nézem újra.

Amúgy nem tudod véletlenül Isa, azaz Amelie Pick miért szállt ki a sorozatból?

Chateauvalloni Polgárokat nem néztem, csak halottam a szörnyű esetről. Még kicsi voltam amikor ment, szerintem még óvodás és ezt a Klinikával ellentétben nem néztem, utána hosszú ideig nem adták, nem is lehetett megszerezni magyarul, majd néhány éve azt hiszem az M3 retrócsatorna újra műsorára tűzte.
Onnantól kezdve felkerült az ilyen televíziós sorozatnézős oldalakra, onnan le lehet szedni, ha érdekel. Lehet, hogy egyszer én is megnézem, de mostanában más elfoglaltságaim vannak.
Ha a Dallast akarták vele utánozni, akkor nyilván, gazdagság, szerelem, ármány volt a középpontban, de a főhős egy nő volt, egy a középkorú Florance Berg, akit Chantal Nobel alakított.
Engem csak az döbbentett meg inkább, hogy ilyen fájdalmasan fiatalon tönkrement a karrierje, azt hiszem 37 vagy 39 éves volt.


2021-03-02 13:26.37
Wes Parmelee: Valóban valószerűtlen volt és az, hogy ennyire elúzzák. Ha már korábban eldöntötték, hogy Jockot nem hozzák vissza, akkor ez miért kellett?
Bár nekem volt egy olyan érzésem, hogy amikor Jim Davis meghalt, felmerült a készítőkben, hogy ennek ellenére visszahozzák Jockot, más színésszel, mivel szerintem nem véletlenül nem került elő soha Jock holtteste. Idő közben persze módosultak az elképzelések, ennek a Jock visszahozatalnak mint többször is mondtam egy-két évvel a halála után lett volna értelme, amikor még ment az örökösödési harc, illetve Ellie még nem jön össze Claytonnal.
De 5-6 évvel később teljesen értelmetlen volt, főleg, úgy, hogy tudták már az elején nem Jock fog visszatérni.
Meg igen, ennyi ideig nem lehet lázálomban valaki, inkább olyan van, hogy valakit mesterségesen tartanak kómában, de a kettő nem egyenlő. Egyáltalán hol voltak? Napokon át csak mesélt Jock lázálomban, úgy hogy nem látta őket orvos?
Én úgy tudtam anno még ez a verzió volt, hogy Ellie és Jock miután kibékültek, afféle második nászútra mentek Dél- Amerikába. Ellie hazajött, de Jock még ott maradt az üzleti ügyeit intézni. Ugye ekkor már a valóságban halott volt Jim Davis, ezért nem jött haza Ellievel Jock, ekkor szerintem a készítők míg gondolkoztak hogyan írják ki. De ezalatt is, J.R. pl: beszélt vele telefonon a karaktere még élt.
Aztán a kerti ünnepségre várták haza, amikor a hírt kapták, hogy a repülőjével lezuhant a mocsárba, utána ismerjük a többit.
De kérdem én mikor volt lázálomban Jock? Előtte az üzleti útján kapott valami betegséget és úgy került Dél- Amerikában kórházba? Ott találkozott Parmeleevel? Aztán, amikor meggyógyult, felült a repülőgépre és utána zuhant le???
Nekem ez ilyen hirtelen utólag belemagyarázás.
Parmelee meg miért akarta volna a Ewing Oilt? Öreg volt már, meg úgy tudom nem volt családja, azért akart egyet, ezért találta ki a Jock sztorit.
Legalábbis ezt is említették , amikor lelépett.
De, ha nincs családja, miért kell ilyen aljas eszközökhöz folyamodni, hogy kitalálja, hogy ő Jock, ezzel valóban sokakat megbántott, régi sebeket tépett fel.
Egyszerűen, tisztességesen a saját nevével is foghatott volna magának nőt.
Már ez épp elég rúgás volt a sorozatba, nem elég, hogy Bobby olyan hihetetlenül visszatért, visszaugrottunk egy évet az időben és akkor mellé még ez a Jock szörnyűség is?

Samantha milyen szakra járt, ezt szerintem soha nem említették, legalábbis én nem emlékszem rá, de szerintem is valami ruhatár, büfészak. Lucynél talán mintha megemlítették volna egyszer kétszer, hogy valami bölcsész szakra járt, mutattak is pár filmkockát az egyetemi életéből, de az sose derült ki, hogy szerzett e diplomát.
Amúgy ezeknél a dúsgazdagoknál is elvárás, hogy legyen az embernek valami diplomája, valami kamuszakon, fizetős képzésen.
Mindegy, hogy ők elélnének úgy is, hogy soha nem kell dolgozniuk, meg nem a kamuszakkal fognak elhelyezkedni, de náluk presztízs kérdés. Lehet vele villogni a különböző társadalmi eseményeken, jótékonysági partikon, hogy én művelődésszervező, kommunikáció, humán erőforrás menedzser, kulturális antropológia szakra jártam. Hangzatos nevek mi?
Hogy mennyit érnek, abba inkább ne menjünk bele.
Azt nem tudtam, hogy J.R. Kenderson után is nyomozott (mondjuk ki után nem? ) azt hittem, csak Mark után. És talált valamit az orvos múltjában?

Liz Addamsre akkor azért nem emlékeztem, mert már ő is a végén érkezett, akkor már csak szórványosan néztem a sorozatot, de durva, hogy a végén már mindenkit betettek a főcímbe.

Ray- Donna kiveséztük őket. Igen sokszor gyengék voltak együtt is. Az ő kapcsolatukban inkább az volt az érdekes, hogy két különböző ember, egy értelmiségi, városias jogász nő és egy lovász farmer együttélése.
Az ilyen eltérő személyiségű, társadalmi helyzetű emberek együttélési problémáit jól reprezentálta a sorozat.
Egyáltalán Donnát mi fogta meg Rayben? Egy ilyen gazdag, fiatalon özvegyen maradt értelmiségi nő nem igaz, hogy nem talált volna saját köreiből társat?


2021-03-02 11:58.50
"Volt még más olyan sorozat, ahol a főhőst lecserélték és az nagy botrányt keltett?"

Nos főhös lecseréléséről konkrétan nem sokat tudok, inkább mellékszereplők voltak, akiket más sorozatokban lecseréltek, illetve volt olyan, hogy " meghalasztották" a főhöst és nélküle ment tovább a sorozat, vagy a valóságban balesetet szenvedett a főhős és nélküle nem lett volna értelme folytatni a sorozatot, ezek a következő sorozatok, melyeket én tudok:

Váratlan Utazás: Itt Felicity és Felix testvérét Cecilyt cserélték le a hatodik évadban.
A történet szerint az ötödik évad végén Cecily tüdőbetegséget kapott, így szanatóriumba kellett vonulnia, ekkor több részen keresztül nem láthattuk.
A hatodik évadban meggyógyult, hazajött, ekkor már egy másik lány játszotta a szerepét. Ezt a készítők azzal magyarázták, hogy, hogy fejleszteni akarták Cecily karakterét, ezért szükség volt egy másik színésznőre.
Ez azért kavart botrányt a rajongók körében, mert az első Cecily, Harmony Camp egy vékony, csendes, halkszavú kislány volt, aki mindig a háttérben maradt, ehhez képest az új Cecily, Molly Atkinson egy nagydarab, lázadóbb teremtés.
Nos engem azért nem viselt meg a Cecily szereplőcsere, mert Cecily nem volt fontos karakter, sok részben nem szerepelt, ha igen, akkor is, a háttérben maradt, két mondatos szerepei voltak,a három fontos gyerekszereplő mellett (Sara, Felicity, Felix) nem igazán tudott kibontakozni.
Most nem tudom, hogy ennek az volt e az oka, hogy a gyerekszínész nem volt különösebben tehetséges, vagy az alkotók nem találtak neki megfelelő történeteket?
Engem Sarah Polley távozása jobba megviselt, mert ugye ő volt a főszereplő, de őt legalább nem cserélték le.

Qinn Doktornő: Úgy a sorozat közepétől a Doktornő fogadott lányát Colleent, cserélték le, elég fontos karakter volt, a csere okát sajnos nem tudom, de az új Colleen nem volt olyan szimpatikus, mint a régi, vagy ugye egész egyszerűen csak őt szoktuk meg.

Ahol nem cserélték le a főhőst csak kiírták halállal:

Megperzselt szívek: Az első sorozat főhőse Isa volt, az apa nélkül felnőtt lány, akit a saját nagybátyja erőszakolt meg 14 évesen, ebből a vérfertőző viszonyból egy gyerek is született.
Isa szobalányként dolgozott a Francia Riviérán található Riserve szállodában, ahol összejött a dúsgazdag, hozzá képest idős szálloda tulajdonossal Markkal, aki elvette feleségül, de a nászutuk során egy baleset következtében meghalt.
Utána Isának Mark első feleségével Helenével kellett megbirkóznia, aki ki akarta túrni az örökségből. A végén minden jóra fordult, Helene megvakult mert dulakodás következtében sósav ömlött a szemébe, Isa pedig hozzáment Mark fiához Christianhoz, a pedofil nagybácsi Marcell, miután kiderült a súlyos titok, öngyilkos lett.
Nos itt akár lezárható is lett volna történet, de erre csináltak egy második évadot, melyben Isa nem szerepelt, a történet szerint halállal írták ki, Christiannal való nászútjukról hazaérve a tengerbe fulladt, már rögtön az első részben, Isát magát nem láthattuk, egy másik színésznő játszotta a szerepét, akinek nem mutatták az arcát.
A történet ezután a megvakult Heléne körül zajlott, aki egy szemműtét következtében visszanyerte a látását. Jött sok új karakter, Christian is elkezdte valami új nőnek csapni a szelet, akivel a végén összejött, de a történet már nem volt a régi Isa nélkül.
Nem tudom erre folytatásra miért volt szükség, nem is élt meg a sorozat utána egy évadnál többet.

Amiről csak hallottam, de magát a sorozatot nem láttam, a Chateauvalloni Polgárok francia sorozat.
Azzal állítólag a franciák a Dallast akarták lemásolni.
De nem ért meg csak egy évadot és 26 részt, mivel a főhősnő a nyári szünetben autóbalesetet szenvedett. Nem halt meg, de csúnyán összeégett a teste, lebénult vagy valami ilyesmi, nem tudott többet a kamerák elé állni.
Tehát a sorozat, ott befejezetlenül félbe maradt.


2021-03-02 11:31.26
Igen a Parmelee sztori, mint ahogy fentebb is írtad több sebből vérzett, ráadásul valóban Ellie akkora már átvette a családfő szerepét, Clayton megjelent, az egésznek nem lett volna értelme, hogy visszahozzák.
Mint, ahogy fentebb valóban nagyon helyesen leírtad lehetett volna olyan intim dolgokat kérdezni Parmeleetől, amelyekre nem tudja a választ, mert csak Jock tudta, illetve bármi testi jegy, szemölcs a hátán, ami a plasztikával sem változik. De ebbe nem mentek bele. Meg igen, lázálmában mindenki összevissza beszél, akkor nem tud összefüggő mondatokat produkálni. Meg hány napig volt akkor Jock lázálomban? Több hétig mire ezt a sok mindent elmesélte? És addig Parmelee mit csinált lejegyzelte, amit Jock mondott? Kizárt dolog, hogy ennyi mindent meg tudott volna amúgy jegyezni. Egész nap semmi más dolga nem volt a Parmelee fickónak mint Jockot hallgassa? Hol volt ők egyáltalán valami kórházban?
Csak az a zavaró az egészben, hogy ilyen valótlansággal etették több részen keresztül a nézőket, miközben tudták, hogy Jock nem fog visszajönni. Nekem már ott kezdett elmenni a kedvem a Dallastól.

Dusty az elején jó volt, de aztán érződött, hogy se vele, se Samanthával nem tudtak mit kezdeni, a régi szerelmekhez való oda-vissza táncolás már egy idő után nagyon unalmas tud lenni.
Clint Ogdenre emlékszem, nagyon unalmas pasi volt, Samantha egyetemi évfolyamtársa (bár az is kérdés, hogy a nagyasszony milyen szakra járt), ahhoz képest elég sokáig el is húzták a sztorit.
Ugyanilyen volt kb. Jerry Kenderson Mark orvos barátja az álomévadban, ahelyett már izgalmasabb lett volna a Samantha- Angelica leszbi szál, amit nem mertek meglépni.
Ezeken látszott, hogy csak évadkitöltő jelleggel mentek. Samanthánál még a Peter Richards szál volt érdekes, de ma már az sem kavarna olyan nagy vihart mint akkoriban.

Liz Addams hanyadik évadban járt Cliffel? Érdekes rá sem emlékszem, csak a nevére. Cliffet valóban ezzel a mentalitással nem tudta volna nő sokáig elviselni és igen, az életben is vannak ilyenek, akiket valami beteges rögeszme, bosszúvágy hajt, ezért mindenkit elmarnak maguk mellől.

Ray- Donna vonal valóban összecsapott volt, hirtelen esküvő. Igen még arra is emlékszem, hogy Kanaly már korábban ki akart lépni, mivel Ray karaktere kifulladt, ekkor Larry Hagman állt elő azzal a mentő ötlettel, hogy derüljön ki, hogy Ray Jock törvénytelen fia, így ő is Ewing, így sikerült őt benntartani a showban.
Oké, hogy Ray feleséget kapott, de sokáig Donnával ugyanúgy a háttérben voltak, az egyedüli erős sztorijuk a Down- kóros baba elvesztése, majd a siket kisfiú örökbefogadása volt, ami ugye törölve lett, illetve az eutanázia Ray kapcsán, amúgy sokszor mintha ott se lettek volna.
Amikor pedig Donna kilépett Rayjel se tudtak igazán mit kezdeni, a Jennával való románca is erőltetett volt, meg, hogy ő lett Charlie pótapja, sokszor olyanokba ütötte bele az orrát, amikbe nem kellett volna.

Igen April javulni kezdett Pamela kilépése után és igen rájött, hogy a pénz nem boldogítja, ez is nagy szó, hogy valaki képes ezt felismerni. Mondjuk ha marad Pamela vagy esetleg visszatér a kezelés után kíváncsi lettem volna meddig marad April és kivel hozzák össze?

Cattanit megválaszolta helyettem Quantumleap, valóban úgy volt, ahogy írta, a főhös lecserélésekről külön írok egy összefoglalót.


2021-02-28 12:00.22
Én is azt mondom magyar nyelvű tanár kell előbb, mert csak azt tudja a nyelvet úgy átadni.
Én is azt mondom kamuk ezek a nyelvtagozatok. A rendszerváltás után, amikor már az angol oktatás jobban elterjedt és az orosz visszaszorult, valamennyi magára és a hírnevére adó gimnázium, hozott létre nyelvtagozatot, hogy ezzel növelje a népszerűségét, presztízsét , mert tudták a diákok ezt szeretik és nyelvre szükség van, meg sokszor a szülők is nyomták ezt otthon. Nekem is otthon akarták, hogy angol tagozatra menjek, de én kitartottam a magyar mellett, mondván nem szeretem annyira az angolt, hogy 7- 8 órában ezzel foglalkozzak és utólag jól is tettem, mivel amint már írtam korábban is, hogy a nyelvtagozaton is magántanárral lett meg sokaknak a nyelvvizsga.
A sok nyelvtagozatos gimivel csak az volt a baj, hogy nem voltak hozzá megfelelő tanárok, megfelelő tanmenet így joggal érezte azt az ember, hogy kamu az egész. Mindenütt szinte más könyvekből tanítottak, ami nem volt jó.
Ráadásul volt olyan gimi a városban, ahol a nyelvtagozatok létrehozása miatt, megszüntették a művészeti képzéseket, holott annak a sulinak országosan híres rajz-művészet és énektagozata volt. De akkor hirtelen álljunk át angol és francia tagozatra, mert az a menő.
De könyörgöm sokan a művészet, zene készségtárgyakból a jók, miért kell tőlük elvenni a lehetőséget, miért kell az embereket egyfelé orientálni? Főleg úgy, hogy nem mindenkinek, sőt a végzett diákok nagy többségének nem is lesz szüksége az adott nyelvre?Ezt kellene már belátniuk a "nagyokosoknak".

A 22 kitűnős osztály pár évvel felettem járt, tehát a '90-es évek végén volt, még a hagyományos érettségi szerint. Nem tudom úgy, hogy könnyebb volt e vagy nehezebb. Bár az érettségin anno mindenkit átlöktek, nem volt olyan nehéz megszerezni, mint amennyire féltünk tőle, de kitűnőre érettségizni, azért nem volt könnyű, főleg, úgy, hogy a matek sok mindenkinek gondot okozott, ugye beszéltünk korábban a "legendás" zöld összefoglalóról. De aki meg mondjuk matekból jó, kizárt dolog, hogy ugyanolyan jó legyen magyarból is. Általában a reálosoknak pocsék a helyesírásuk meg a fogalmazási készségük, mert máshogy működik az agy. Ezért is nehéz ezt elhinni, ezért mondom sokszor, hogy ezek mesterségesen kreált számok.
Az új kétszintű érettségi nem tudom mennyire nehéz, de azt tudom, teljesen más típusú feladatok vannak, mint amik anno nálunk voltak. Meg szoktam nézni májusban, hogy mit kérdeznek, hát gyakran csak elszörnyülködök, hogy még középszinten is kérdeznek olyan írót vagy költőt, akiről életemben nem hallottam, pedig magyar tagozatos voltam.
De mondjuk nem lenne baj, ha ilyen jellegű feladatokat, amiket kérnek normálisan tanítanák a gimiben, bár mondjuk kötve hiszem, sajnos.
És igen, az megint más kérdést vet fel, hogy az ilyen kitűnő embereknek milyen a magánéletük, mennyire foglalkoznak mással a suli mellett?
Volt olyan nálunk is, aki sokat tanult, semmi magánélet, mégiscsak csak 3-as vagy 4-esei voltak.
Ezek meg mindenből kitűnők, valamikor két nyelvvizsga, gyakran még sportban is jeleskednek, szóval nehezen tudom elképzelni.
Meg később is, hogy fog alakulni az életük, ha éri őket egy kudarc, amihez mondjuk a 3-as, 4-esek már hozzászoktak.
Mondjuk a 22 kitűnős osztály gyerekeiből, már több mint 20 év után, több orvos, jogász, mérnök lett, köztük van osztályvezető főorvos is, de tegyük hozzá a szülők és orvosokból, jogászokból álltak, a suli igazgatójának a fia is abba az osztályba járt.


2021-02-28 11:36.22
Igen, mint írtam korábban Jock visszatérése a halála után 1-2 évvel lett volna ideális más színésszel, amikor folyt a harc a Ewing olajtársaságért és Ellie még nem jött össze Claytonnal. Bár kérdés, hogy akkor is mennyire fogadták volna el a nézők az új Jockot, mivel Jim Davis karaktere annyira összenőtt Jockkal, ilyet szerintem vétek csinálni, ha sajnos meghal a karakter a valóságban is, ki kell írni, ha meg a legfőbb karakter, akkor le kell állítani a sorozatot.
Sajnos csináltak olyat más sorozatokban, mint pl: a Hegyi Doktorban, az is német sorozat volt, hogy a film szerint meghalt a doktor és a felesége is, egy lavina temette őket maguk alá, amikor síeltek (a valóságban nem tudom miért akartak mindketten egyszerre kiszállni) és utána új doktor vette át a szerepét. Mondanom sem kell nem futott sokáig sorozat, mivel a nézők egy arccal azonosítják a főszereplőt.
Ráadásul ott is csúnyán elbántak a doktor gyerekeivel, hogy mindketten árván maradtak, a fia volt vagy tizenöt-tizenhat éves, a lánya meg vagy három, a sorozat közbe született, a nagyszülők nevelték őket onnantól fogva.
Ha már két főszereplő is ki akar szállni, akkor lezárhatták volna vidámabban a sorozatot, mondjuk az egész család elköltözik valami nagyobb városba.
Meg a Polipnál is így volt, hogy Cattani felügyelőt a főhőst is kinyírták a sorozat közepén, ami azért kellett, mert állítólag a színészt megfenyegette a valóságban is az olasz maffia.
Érdekes, hogy Cattani "halála" után új felügyelőkkel (mert volt még kettő vagy három) is elég sok részt megélt a sorozat, bár nem volt az igazi.
Mondjuk annyira azt sose szerettem, túl sok volt benne a gyilkolászás és nem kíméltek ártatlan öregeket, gyerekeket sem. Túl naturalista, túl életszagú sorozat volt.

Dustyt sejtettem, hogy a nők hívták vissza, igen sármos pasi volt, új színt vitt Samantha életébe, mivel a Samantha- J.R.- Cliff háromszög már unalmas volt, új történeteket is tudtak adni nekik.
Mondjuk valóban a sokadszori visszahozása már unalmas volt.
Claytont és Samanthát nem tudtam volna elképzelni együtt, túl nagy volt köztük a korkülönbség, Samantha inkább apjaként tekintett rá. De Ellievel összeillettek, sőt a vége felé, már jobban megkedveltem mint Jockot, mert valahogy finomabb modorú volt, nem volt olyan rideg, holott Jockot is szerettem.

Donna Cliffel randizott, valami rémlik, de szomorú, hogy Cliffet nem hagyták fejlődni az alkotók semmilyen irányba sem, az összes nő gyakorlatilag ezért hagyta el, mert mindig fontosabb volt neki a Ewingok elleni harc.
Ez egy idő után unalmassá tette, bár mondjuk kétségtelen J.R.-nak kellett egy állandó ellenfél.
De miért nem tudtak Cliffnek állandó partnert, családot írni?
Oké, hogy Afton elég sokáig volt mellette, született egy lánya, bár az is kérdőjeles volt, hogy az övé volt e vagy sem, de olyan igazi stabil kapcsolata mégsem lett.
Kicsit olyan volt mint Lucy. Talán az álomévadban változott meg Jamie felé, de ugye az utólag törölve lett.

Donna és Ray szerelmét eléggé összecsapták, ez is fura volt, mert más szerelmeknek hagytak időt a kibontakozásra, néha túl sokat is, ehhez képest Ry és Donna.
Azt hiszem Ray még abban az évadban elvette Donnát, amikor kiderült, hogy ő is Ewing. Úgy gondolták, hogy Ray csak társsal maradhat a Dallasban, ezért kellett olyan gyorsan az esküvő?

Szegény Donna Reedet sajnálom, mivel ő amúgy nagyobb sztár volt mint Barbara, nem érdemelte ezt meg.

April valóban az elején lett volna rossz, bár arra nem emlékeztem, hogy J.R. még Parmelee ellen is felhasználta. Csak valahogy nem kellett volna Bobbyval összehozni. Én úgy képzeltem, hogy újból összejön Jackkel és együtt elmennek valahová, így lépnek ki.
Eredetileg mi lett volna a terv? Hogy lépett volna ki April a 14 rész után, amit eredetileg szántak neki? Ha mondjuk marad Pamela?


2021-02-27 19:43.24
Az angolnál valóban hasznos az anyanyelvi tanár is, de kell szerintem magyar nyelvű is, aki a nyelvtant elmagyarázza, mert bizonyos dolgokat csak magyarul ért meg az ember.
Sajnos sok helyen kamu a nyelvtagozat, mint ahogy írtad a tesódék gimijében is az volt, nálunk is, a fele társaságnak belőlük ugyan lett nyelvvizsgája, de magántanár által. Csak akkor azt nem értem minek az ilyen nyelvtagozatok?
Bölcsészre valóban két nyelvvizsga kell a diplomához, de bekerülni elég volt anno eggyel is, a másikat elég volt ott megcsinálni, ezt sem értem, hogy lehet, amikor a jog elvileg nehezebb, meg több az anyag, a magolás mindenképp, mégis elég egy nyelvvizsga, egy középfokú a diplomához, legalábbis régen elég volt.
Az más dolog, hogy a jogon a nappalisok alapból két nyelvvizsgával jönnek már az egyetemre. Mert igen azok mind a lóvésabb családok, meg sokan élnek közülük kint külföldön.

A 22 kitűnő az érettségin nem az én osztályomban volt, nem is az én gimimben, hanem a városban a legelitebb gimnáziumban,ami akkor benne volt az országos tíz legjobban és pár évvel felettem jártak, csak több ismerősöm osztálytársamnak testvére, gyerekorvosomnak a lánya, egy későbbi kolléganőm jártak oda, így hiteles volt az infó, hogy valóban annyi kitűnő volt.
De azt én sem tudtam, hogy valójában milyen lehetett az életük, csak próbáltam elképzelni, hogy szólt e egyáltalán másról, mint a tanulás, meg milyen emberek lehetettek, mert nálunk a mi gimimben is 3-4 kitűnő volt osztályonként és ezt is jó aránynak tartották.
De nálunk is az osztály többi tagja változó eredményeket ért el, 3-as 4-es 2-es volt, sőt volt amikor bejött bukás is, vagy két tanulónál 11.-ben év végén matekból, de pótvizsgán átmentek, az érettségin nem bukott senki.
De ettől a mi városunkban lévő elit gimis osztálytól, ahol 22 kitűnő is volt jobb, a Szegedi Radnóti Gimnázium, ahol egy 28 fős osztályból csak 3 darab 4-es lett 2017-ben, erről itt olvashatsz:

[link]

Na ide sem tudom elképzelni milyen gyerekek, fiatalon járnak, van e egyáltalán magánéletük?


2021-02-27 19:27.04
Én sem tudtam volna elképzelni, milyen sztorikat kap Jock, ha Bobby halott marad. Nem lett volna értelme, mivel Clayton már a családhoz tartozott, a nézők is megszokták, csak erőlködés lett volna.
Ha előre felveszik az évadot tesztelésre nem lett volna lehetőség, jobb volt ez így mégis zavart, hogy sokáig elhitették a nézőkkel, hogy ez az idegen pasi Jock.

Nem is tudtam amúgy, hogy Dustyt is a közönség hívta vissza. Akkor eredetileg ő is csak egy évadban játszott volna? Emlékszem abban a részben zuhant le a repülővel, amikor Jock pere folyt.
De érdekesség, hogy úgy emlékszem, hogy Samantha a harmadik évad elején börtönbe került, mert gyanúsított volt a J.R. elleni gyilkosságban és akkor egy ismeretlen letette érte az óvadékot, így kiengedték. Mint utólag kiderült ez az ismeretlen Dusty volt. Ekkor már sejtették, hogy Dustyt visszahozzák?
Jól tették egyébként, mert ismét jó történeteket tudtak ráépíteni Samantha- Dusty kapcsolatára, mint a testiség nélküli szerelem, csupán a szeretet.
Viszont, amikor már többször megjelent Dusty unalmas lett volna.
És ha halott marad Dusty nem jött volt Clayton sem, akivel szintén jól járt a sorozat.
Azt amúgy mikor döntötték el, hogy Clayton és Ellie egy pár lesznek.

Donna akkor tért vissza, amikor már az idős férje Sam Culver meghalt? Emlékszem, amikor először felbukkant, akkor már Rayjel volt egy kisebb románc, de akkor Donna nem hagyta el Samet miatta, mert akkor talán már kiderült Samről, hogy beteg?
Donna és Cliff is volt együtt?

April annyira sose fogott meg, szegény Donna Reedet viszont sajnáltam, vele aláírattak három évadot, aztán már a következőben visszatért Barbara, nem csoda, ha ebbe belebetegedett, főleg ha mondjuk nem is fizettek neki szerződésszegésért.


2021-02-24 19:57.41
Azért még az elején, amikor az ember tanulja az angolt, nem árt, ha legalább harmadiktól mondjuk nyolcadikig ugyanaz a tanár viszi végig, mert szerintem a nyelvtanhoz, ahhoz, hogy az ember megértse az alapokat elég egy tanár állandó magyarázata, persze csak, ha jó a tanár.
Utána ha az embernek már jól megy a nyelv, nem árt egy anyanyelvi tanár, hogy attól a valódi angol kiejtést hallja és, hogy ne lehessen magyarul beszélni.
Nekünk egy ilyen angol anyanyelvű tanárunk volt, de csak néha jött be órát tartani, az angol tagozatosokhoz heti egy-két alkalommal járt, de ugye én nem az voltam.
Én szerettem az óráit, de kevés volt, de valahol még ennyi sincs. Gimnáziumban még csak-csak van ilyen, sőt az elit gimnáziumokban akár több is, de mi van a szakközép iskolákkal? Ott még úgysem veszik komolyan a nyelvet, mint a gimnáziumokban, ott csak egy nyelv a kötelező, azok még inkább hátrányból indulnak.
De a gimnáziumban is sok helyen semmi célirányos felkészülés nincs a nyelvvizsgára.
Az a pár ember, akinek nálunk két nyelvvizsgája volt általában közgazdász szakra, vagy valami angol nyelvű idegenforgalmi közgazdász szakra ment. De ilyen pár ember volt.
Az elit gimnáziumokban viszont az osztály fele, ott volt minden, orvosi, jog, külker, közgáz.
Ott még, ha nem is kellett az adott szakhoz a nyelvvizsga az orvos- jogász- tanár szülők presztízst csináltak abból, hogy a gyereküknek két nyelvvizsgájuk van, meg a diákok is egymással versenyeztek. Ott ez ment és más tárgyból is kitűnők voltak, volt olyan az egyik ilyen elit gimnáziumban, hogy a 40 fős osztályból 22-en voltak kitűnők és ott ez megszokott volt, de mondanom sem kell, ott a szülők az orvos- jogász- tanár, meg még esetleg a vállalkozók közül kerültek ki.
Szemben a mi osztályunkkal, ahol 3 vagy 4 kitűnő volt, az érettségit csinálták meg 8-an kitűnőre, bár, hogy ne mondjam ott is voltak érdekes dolgok.
De mi legalább éltünk, én is tudtam mellette bulizni, a barátokkal lenni, bár az nagy eljárós annyira nem voltam. De kíváncsi lettem volna, hogy ezt az elit gimiben a két nyelvvizsga, kitűnő tanuló, tanulmányi versenyek (OKTV) hogy tudják megvalósítani.

A kémiát én is hallottam , hogy könnyebb. Igen magyar-töriből is volt olyan könyv, ami a felvételi feladatsorokat tartalmazta, de érdekes, amikor mondjuk én voltam, totál nem olyan típusú feladatok voltak.

A srác lehet, hogy csak a szülői nyomásnak akart megfelelni, annyira nem tudtam erről az oldaláról, 10 évvel volt idősebb nálam. De ha most közgazdászként sikeres abban amit csinál, akkor már megérte neki váltani és így nem vette el mástól a helyet.


2021-02-24 19:21.33
Köszi a nagyon részletes választ, hogy mettől- meddig forgattak, hogy zajlott egy ilyen elképzeltem magam előtt.
Dale Robertson mikor udvarolt Ellienek? Ő ki volt, rá egyáltalán nem emlékszem.
Azt, tudom, ha nem tér vissza Bobby, akkor a Wes Parmelee-t játszó színész Jock lett volna, akkor megtették volna állandó szereplőnek? Vagy egy évadra 20-22 részre leszerződtetik, (mert, ahogy írtad, ugye akkor már nem lehetett nagyon változtatni, ennyi forgattak le előre) és utána várták volna meg, hogy hogy válik be a karaktere?


2021-02-22 10:59.31
Köszönöm szépen a részletese, elemzést, tájékoztatást ez ügyben, nem is az volt a szándékom, hogy megkérdőjelezzem a hitelességét, annak amit írsz, mert tudom, hogy Dallas terén nagy szaktekintély vagy, szerintem országos szinten sincs, aki nálad többet tudjon, rengeteget foglalkoztál, utánaolvastál a témának, ezért le a kalappal.
Csak mivel a Klinikánál is, mint, ahogy írtad korábban is, nem mindegy a forrás, akár külföldi fórumokon sem, ezért soha ne lehet tudni, de egy rajongói honlap mindig a leghitelesebb.

Meg érthető is a magyarázat, nyilván bármelyik sorozatnál, nemcsak a Dallasnál úgy van, hogy 20-25 részt, egy évadnyi anyagot legalább leforgatnak előre és abba nincs beleszólás.
Valóban nem úgy van, hogy az évad közepén valami nem tetszik a közönségnek és akkor átírjuk.
A közönség valóban lehet egy húzóerő, mert nyilván belőlük él az összes sorozat, TV társaság, ha valamit nem néznek az megbukik, de azért azt nem szabad engedni sehol sem,. hogy a nyúl vigye a puskát, magyarul a nézők írják a forgatókönyvet.
Bobbynál mondjuk azért volt más, mert a rendezők, producerek is rájöttek a nézők nélkül is, hogy Bobby nélkül nem megy úgy a szekér, nagy űrt hagyott maga után, így engedtek a nézői nyomásnak.
De igen, logikus, hogy két feltámadás sok lett volna, Bobby után is sokan elfordultak a Dallastól.
De mivel, ahogy írod az utolsó percig nem volt biztos, hogy Bobby visszatér, így már gondolom az ál-Jockot játszó színésszel is több részre leszerződtek, így gondolom az is követelte volna a jussát vagy pert indított volna szerződésszegésért, ha azt mondják neki, hogy hoppá, visszatér Bobby, te mehetsz. Meg igen, valamivel az üres lyukat, a hézagokat is ki kellett tölteni.


2021-02-22 10:32.18
Mi is sokféle angolkönyvből tanultunk általánostól gimi végéig és ez volt a baj, meg sok angoltanár is váltotta egymást, így nem lehet normálisan nyelvet tanulni. Mire megszokta az ember az egyiknek a stílusát, már jött a másik, aki általában gyengébb volt mint az előző.
Igen valóban volt egy könyv, amiben benne voltak a szóbeli témakörök, szituációs feladatok, sőt a végén még a magnós kérdések is, mert az azt hiszem a szóbelihez volt kapcsolva. De ugye ezt a gimiben normál órán nem, vettünk teljesen más szöveget, meg folyamatosan az igeidőket nem tudom hányféle értelmezésben, de volt olyan tanárunk, lehet, hogy ezt már itt mondtam, hogy csak magyarul beszélgettünk minden órán, az angolkönyvet ki se nyitottunk, na így az ember, hogy készüljön nyelvvizsgára.
Tehát sajnos muszáj volt a magántanár, ott döbbentem rá, hogy hiába voltam én 5-ös angolból mindig, köszönőviszonyban nem volt a tudásom, azzal, amit a nyelvvizsgán kérnek.
Érdekes én nem voltam tagozatos mégis heti 5 órában tanultam az angolt, a második nyelvet, ami nálam a francia volt, pedig heti háromban, ez azt hiszem negyedikre (12.-re) csökkent le heti 4 órára, a második nyelv meg heti 2-re.
Aki tagozatos volt, az heti hét vagy nyolc órában tanulta az angolt. De még így is kevésnek érezték, meg panaszkodtak, hogy ott sem jó a tanár, tehát ott is sok mindenkinek magántanárral lett meg a nyelvvizsgája.
Lehet amúgy heti órában is tanulni a nyelvet, nincs ezzel semmi gond, ha normális tanár, de abból általában kevesebb volt.
Azt meg egyszerűen fizikai képtelenségnek tartottam, hogy valaki két nyelvvizsgával rendelkezzen negyedik év végére. Mellé ott a többi tantárgy, olyanok is amivel mondjuk nem akarsz humánosként mit kezdeni, mint fizika, kémia, megkövetelték abból is az anyagot, de reálosként is kellett a magyar meg a töri. A ha felvételizni akarsz tovább, akkor meg valahogy nem elég, hogy bizonyos jeggyel letudod a nem szeretem tárgyakat, mondjuk 2-sel vagy 3-sal, nem a továbbtanuláshoz kell ehhez is a 4-gyes vagy az 5-ös átlag.
De emellett egy nap csak 24 órából áll és mellé meg nem akarsz mindig tanulni, mert a középiskola a bulikról, a barátokról, meg az első szerelemről is kell(ene), hogy szóljon.
Tehát sose értettem, hogy hogy van az, hogy valakinek ez mind megvan, kitűnő vagy majdnem kitűnő átlag, két nyelvvizsga és mellé még éli is a maga kis életét, bulikkal, barátokkal, szerelemmel.
A mi sulinkban is volt pár ilyen "eminens" tanuló, de kevés, a város elitebb gimnáziumaiban ez megszokott volt, legalább egy osztály fele ilyenekből.
Nem tudom, hogy ezek ezt hogy tudták kivitelezni, kíváncsi lettem volna, de tegyük hozzá, és ezt minden lenézés nélkül mondom, oda nem a portás meg a takarítónő gyerekei jártak, hanem orvosok, jogászok, dúsgazdag vállalkozók gyerekei, közülük kerültek ki, ezek a kis "eminensek".

Doktori képzés, ez sajnos így van akkor egyetértünk. Igen akkoriban annyi volt az alapbérük, 90-100 ezer forint nem volt rossz kezdőként, főleg ezek a városi elit gyerekei közül kerültek ki, tehát a phd. ideje alatt még otthon laktak a szülőknél, vagy ha nem, akkor olyan rétegből kerültek ki, hogy már az egyetem alatt vettek nekik a szülők lakást. Így nem volt rossz az a pénz.
Ezért is voltak akkora mellények. És jól mondod, voltak olyanok akikre a tanár a gyakorlat tartását sem bízta rá, nemhogy az előadást, az tényleg csak a táblát törölte, vagy a tanár cuccait hordta, vagy valami tudományos publikáción elszöszmötölt három évig.
De utána én is tudtam olyat, hogy megírta és megvédte a phd-ját és nem maradt a tanszéken, mert a profok nem hagyták. Akkor már a riválist látták bennük, ők meg azt hitték örök életűek lesznek.
Nem egy, azóta sajnos már elhalálozott prof. 60-70 évesen is ott volt az egyetemen és esze ágában nem volt, hogy nyugdíjba menjen, pedig sokszor a tanítási módszerei is elavultak voltak. Nos az ilyen mellett nem rúghatott labdába a frissen végzett phd-s.
Utána meg kormányhivatalokba, vagy máshová hiába ment, nem szívesen vették fel, azért mert a gyakorlatban semmit nem ért az ő tudományos munkája, amivel el szöszmötölt három évig, ráadásul még többet is kellett neki fizetni, mert a tudományos fokozattal egy fizetési sávval magasabba esett mint a normál felsőfokú sáv.
De nem is bántam sokszor, amekkora arcuk volt, meg, ahogy lenéztek mindenkit, valahol megérdemelték. Persze voltak normálisak is, segítőkészek is, ahogy írod, de ez volt a RITKÁBB eset, mondhatni nálunk fehér holló volt az ilyen.
A magázódás az meg valóban gáz volt, ráadásul az utcán, meg a nem köszönés is.
Mondjuk mi nagyon kevés tanárt tegeztünk, azt is inkább egyetem után, a fiatalabbakat.

A kémia persze, hogy nem könnyű, ezt egy szóval nem mondtam én az alappal is szenvedtem sokszor, de akik jó reálosok voltak, azt mondták könnyebb mint a fizika, átláthatóbb a rendszere, ezt nem egy, nem két ember mondta, hogy inkább azt válasszák, ha orvosi vagy valami reál szakról volt szó, ahol választani lehetett a tárgyból.
Mondjuk nekem távoli gondolatom sem volt, hogy ebből írjak, nálam maradt a magyar-töri központi.
Ott szerintem a magyar volt könnyebb, bár kinek hogy. A töriben túl sok volt az évszám, az év hónap, napra pontos tudása, ez is olyan magolásos rendszer, meg volt vaktérkép is.

Én is ismertem olyat, a volt szomszédunk, illetve a szüleim szomszédja, hogy orvos házaspár volt, egy szem fiúgyermekkel. Ráadásul apuka olyan orvosi családból származott, ahol a dédnagyapáig visszamenőleg mindenki orvos volt, ezért a fiú előtt nem is volt más pálya, csak, hogy orvos lesz.
Ezért a legmenőbb gimnáziumba járt a városban, biológia tagozatra, ahonnan kikerültek az orvosok, akkor is, meg még most is, bár már erősen megkopott a híre.
Fel is vették elsőre az orvosira és állítólag harmadéven bukott ki, onnan sehogy se tovább. (Bár mondjuk hallottam olyat verziót is, hogy három évig járta az elsőt, ők ezt persze természetesen cáfolták). Abból a vizsgából kivette a dékáni, rektori, mindenféle méltányosságit, de sehogysem ment át, végül magától hagyta abba, vagy emiatt eltanácsolták nem tudom.
Aztán közgazdász egyetemet végzett, majd évekkel később ott is ledoktorált, hogy mégiscsak, egy ilyen családban valahol presztízs kérdése is.
De ez érdekes volt, pedig az apja elismert orvos volt a városban, több szakvizsgával osztályvezető főorvos, nem igaz, hogy nem lettek volna meg a kapcsolatai, meg mégsem.
Vagy a srác annyira nem akart orvos lenni, hogy ellenállt, nem tudom, annyira nem ismertem erről az oldaláról, mivel tíz évvel idősebb nálam.
de mint mondtam van ilyen, de ritka, kb. 10% az ilyen háttérrel rendelkezőknél.


2021-02-21 22:01.28
Még hajmeresztőbb dolgok is voltak az Ál-Jocknál, valami röntgen felvételt is mutattak, hogy ugyanott volt bordatörése, ahol Jocknak, még az orvos is azt állította, hogy ő Jock Ewing. Igen állítólag hiába plasztikázzák át a hang megmarad és bizonyos szokások, vagy amit mondtam anyajegyek a testén.
Meg DNS vizsgálattal nem lehetett volna eldönteni, hogy ő Jock e vagy sem?

Érdekes amúgy, hogy amikor Magyarországon először ment ez a Jock sztori, én is olvastam ilyet, amit Gaborovics írt lentebb, hogy eredetileg Wes Parmelee Jock lett volna, csak a közönség megsajnálta Claytont, azért nem lett végül.
Itthon ez a verzió terjed el magyarázatként, de elég hihető is volt, mert nagyon sokáig minden jel arra utalt , hogy Wes Parmelee Jock.
Te ezt az Ultimedia Dallason olvastad, hogy Jock csak akkor tért volna vissza, ha Bobby halott marad?
Félre ne értsd, nem kételkedni akarok a tudásodban, csak itthon akkoriban terjed egy ilyen verzió is.
Hogy hol volt ez leírva, már nem emlékszem, nagyon régen volt 1995-ben, de ezek szerint más is olvasta.


2021-02-21 21:50.01
Klinika: Majd meg fogom kérdezni a fórumon, nem tud e valaki hivatalos német oldalt, kizárt dolog, hogy ne legyen.
A Klinikát 1988-ban kezdték el vetíteni nálunk a wiki szerint (bár én '87-re emlékszem), akkor még volt hétfői adásszünet, 1989. január 1-jével ez megszűnt. Nálunk a tanárok nem csináltak ebből ügyet, hogy ki mit néz, sőt az óvodában sem, pedig egyszer említettem, az egyik óvónőnek, nem tudtam, hogy nem szabad, csak annyit mondott, kedvesen: " Neked akkor már ágyban lenne a helyed! " Aztán tovább folytattam, hogy az aktuális részben mi történt Udóval, nem szólt semmit, csak mosolygott. De érdekes, anyunak, se hozta fel, hogy hogy engedik, hogy a hatéves gyerekük Klinikát nézzen.
A suliban meg már nagyobbak voltunk, úgyis tudták, hogy nézi mindenki. A Dallasnál meg emlékszem, volt alsóban környezetismeret óránk, ahol a többi országról beszélgettünk, ugye ez a későbbi földrajz elődje volt, ott felhozta a tanár vagy bocs, tanító, még ugye alsósok voltunk, hogy Amerikában Farm gazdaságok vannak, sok állattal, úgy mint ahogy a Dallasban is látjátok, tehát tudta, hogy nézzük, de semmi megvetés nem volt.
Később, amikor már egyházi iskolába jártam, mint már említettem, ott volt kiakadva az egyik pap a Dallasra, hogy miért nézzük, hogy semmi erkölcs nincs benne, meg a sátán műve az ilyen sorozat, meg tatata. De egy egyházi sulitól mit várunk? Mondjuk mivel a tanárok nagy része világi volt, a hittant tanították papok, meg az éneket egy nyugdíjas apáca, a világi tanárok se szóltak semmit ki milyen műsort néz, pedig utána már a Dallasnál durvább dolgok is voltak, horror meg mondjuk úgy felnőtt filmek. Mert attól, hogy valaki egyházi iskolába jár, még nem azt jelenti, hogy szent életet is él. Volt egy pár ember, aki otthonról is nagyon vallásos, mondhatni bigott családból jött, de a többségre nem ez volt a jellemző. A tanárok sem mindig éltek makulátlan életet, az egyik tanárnőnknek a férje mellett szeretője is volt, már tudta az egész iskola. Később elvált, utána nem sokkal elment a suliból tanítani, nem tudni ezért e vagy más miatt.

Udónál szerintem csak pletyka volt, hogy meleg, most utánanéztem, jelenleg is boldog párkapcsolatban él, egy nővel, úgy hívják Gloria Krass, vagy lehet biszex. Aki ilyen jóképű pasi, sajnos, könnyen híresztelnek la ezt azt.
A sziklaomlásos valóban erős epizód volt és sok mindent bele is tettek abba a 45 percbe, Kathie halála, Christa megtudja gyereket vár, elmegy kirándulni Vollmerssel, rájuk zuhan a szikla, a bántalmazott fiú megöli az apját, jó rész volt, mondhatni az egyik legjobb. Az erőszakos részben elkapták a tettest végül, úgy emlékszem, abban a részben ment tönkre végérvényesen Udó és Katherina házassága, én inkább erre emlékszem jobban. Katherina kidobta Udót, mert egy könnyűvérű ex-teniszező szőke nő kavart, Ursulának hívták. Együtt is aludtak, Katherina rajtakapta őket és ez volt az utolsó csepp a pohárban. Udó ekkor visszaköltözött az apjáékhoz, a következő részben szerelmet vallott Claudiának.
Mondjuk nem ítéltem el Udót, Katherina csúnyán bánt vele, folyton ügyelt vagy konferenciára járt, a közös nyaralásukat is lemondta egy New Yorki konferencia kedvéért, aztán meg elvetette a közös gyereküket. Ez már sok volt Udónak, nem csoda, ha más nőnél kötött ki. De a szőke nőbe nem volt szerelmes, csak alkalmit akart tőle. A nő később Vollter doktor felesége lett.
Igen a Klinikában a 2- 3.évad volt nagyon erős, ezek voltak a kedvenc részeim. A 2. évad Udó és Katherina házasságának válsága körül forgott, a harmadik évadban Brinkmannék házassága került veszélybe. Ezek a magyar tagolás szerinti évadok.
A 4. évadtól kezdve indult el a hanyatlás, de Margot nővér még a harmadik évad végén volt, azért volt az jó rész. Ekkor tért amúgy haza Udó Afrikából és Katherina ismét megkörnyékezte.
Amikor Christa Konstanzban volt, Michaelis asszony már javában Brinkmannéknál volt, a második évadban érkezett.
De akkor sem lett volna szabad így beszólnia neki. Christa valóban elhanyagolta a gyereket, de Michaelis asszonynak ehhez semmi köze, hogy szóvá tegye, sokszor a ház úrnőjének képzelte magát, a valóságban már mindenki kipenderítette volna őt, mint macskát sz@rni.

Boldog Család: Tami már a vége felé nem volt szimpatikus, pasizott, cigizett, egyszer meg is szökött valami fiúval, tipikus lázadó tini lett. Már a vége felé én se néztem minden részt, de Maria halála nagyon megrázott, talán nem így kellett volna végződnie.
Itt is szegény Tamival csesztek ki. Az igazi szülei autóbalesetben haltak meg, az anyja volt Mariának valami rokona, így vették magukhoz, erre a nevelőanyját is elvesztette. Az utolsó részekben már csak gyászolta Mariát. Azért nagyon ragaszkodott hozzá, még ha néha Maria szigorú is volt, de igazából ugye ez a neveléshez hozzátartozik.

A Guldenburgoknál arra emlékszem még, hogy ennek a Carina Di Angelinek volt egy fia az öreg Guldenburgtól, szintén Martinnak hívták mint az öreget, de az elején még kicsi volt. Egyszer majdnem meghalt, de aztán megoperálták a szívével. Később mi lett vele?


2021-02-21 13:51.31
Valóban kb. a 15 résztől lett folytatásos jellegű a Dallas, kb. ez akkortól volt, hogy Cliff meg Samantha elkezdtek kavarni. Garrison sztoriból kíváncsi lettem volna, hogy mi lesz, kár, hogy utána nem tértek ki rá, egy szóval sem említették mikor halt meg, pedig jó sztori lett volna, úgy látszik akkor még az ilyesmire nem figyeltek.

A Parmelee sztoriból vártam, hogy mi sül ki, de egyre hajmeresztőbb lett. Pl: Punk azt honnan tudta, hogy Jock lázálmában minden elmesélt egy pasinak? Ő is vele volt akkor? Egyáltalán mikor volt Jock lázálomban, amikor lezuhant a gépről utána és úgy halt meg? Vagy előtte kapott valami betegséget és amikor felgyógyult felült a gépre, hogy hazajön akkor zuhant le?
Amandával is meg lehetett volna fogni, ha van rajta valami testi jegy, szemölcs vagy valami, azzal is,hacsak az arcát plasztikázzák át, azok a testéről nem tűnnek el, az ilyen anyajegyek.
Az újságból ismerhette Jock a családot, meg a TV-ben is szerepelhettek, azért a Ewingok elég közismertek voltak, meg szerintem, ő elég jól felkészült belőlük, hogy le ne bukjon.
De Bobby feltámadása után valóban elég durva lett volna előhozakodni vele, de ha tudták, hogy nem akarják visszahozni, akkor mégis miért kellett? Csak bosszantó lett a végére, mert nyilván sokan nem tudták mi lesz ennek a végkifejlete.

Jessica durva volt valóban, hogy átment pszichopatába. Igen, mindig volt halál, már a kezdetektől. Először Julie Gray, aki úgy fontosabb szereplő volt, aztán Digger, Jock, Mickey, Rebecca,Mark, Naldo, Bobby (Bár ő "feltámadt), de a vége felé már nagyon eldurvultak.
Nem baj, ha egy sorozat halált is mutat, hogy lássák a gyerekek is, meg a felnőttek, hogy a sorozathősök se halhatatlanok, csaak nem szabad túlzásba vinni. Jessicát amúgy elkapták?

McKay és a famíliája már hidegen hagyott a végére, szinte semmire nem emlékszem, velük kapcsolatban, csak a harcokra.


2021-02-21 12:50.48
Nálam is ez volt, a szóbeli kellemes élmény volt, az írásbeli viszont nem, megszívtam. Sajnos az angol könyv, amiből középiskolában tanultunk semmire sem volt elég, nem voltak benne kifejezett nyelvvizsga feladatok, sem felelet választós teszt semmi, magnót egyáltalán nem hallgattunk a középiskolában az órán. Ezért kellett nekem a magántanár, hogy mindezeket átvegyem, ezért van hátrányban, aki nem jár.

Nálunk is voltak ám amúgy ilyen emberek, hogy magolással, megúszással, puskázással eljutottak 5.év végéig, de ezek az államvizsgán se nagyon buktak ki. Mondjuk a felsőoktatási rendszer hiányosságát is mutatja, ami nálatok, hogy államvizsgán bukik ki valaki, nem akad fent hamarabb a szűrőn.
A doktori képzésre megvoltak, hogy kik kerültek be nálunk is. Általában a professzorok gyerekei vagy akik már elsőtől kezdve demonstrátorkodtak az adott tanszéken. Mondjuk ezek a doktori phd. hallgatók is eléggé el voltak maguktól szállva, tisztelet a kivételnek. Volt, aki évfolyamtársam volt, de hamarabb végzett mint én, utána nem is köszönt az utcán, ha találkoztunk, illetve volt aki utána átváltott tegeződésből magázódásba, nemcsak a vizsgán az utcán is. Mert még a vizsgán meg is értem, mivel a prof. miatt nyomás van rajta.
Szóval ez valahol őt is minősíti. De nem értem amúgy, hogy mire kellett ennyire játszani magukat, kevesebbet kerestek, mint aki az egyetem után elment dolgozni valahová, meg a phd-val amúgy nem sokat érsz, ha amúgy nem maradsz ott az egyetemen oktatni, kutatni, csak tény, hogy egy presztízs.
Meg kb. azt csinálták a phd. hallgatók, hogy a prof. cuccait cipelték, törülték a nagy táblát helyette, mert ugye nekünk még akkor nem voltak digitális tábláink, szigorlatoknál a tanteremben felügyeltek, szóval elég csicska munka volt.

A kémia se volt könnyű, de talán valamivel könnyebb mint a fizika, mondjuk én egyiket se szerettem. Nyilván járt a magolós lány előtte felvételi előkészítőre és szerintem ott megkeresték a kiskapukat. Szerencsére van azért ellenpélda is, mint az a srác, akiről beszéltél, az ilyen tényleg a tudásával került be és tudja is kamatoztatni, de ilyen a ritkább eset.

Valóban egy osztályvezetői posztnál számít a politikai állás, az én munkahelyemen is így van, kormányhivatali melóknál is főleg. Ez a srác is, aki ilyen fiatalon osztályvezető főorvos lett, jelenleg is az aktuális politikai oldalon van, meg a családja, az anyja, aki szintén osztályvezető főorvos volt, a város díszpolgára lett. No komment.


2021-02-20 18:53.55
Klinika: Igen, kár, hogy nincs honlap, ahonnan lehetne információkat gyűjteni. Igen, akkor még sok helyen egy TV készülék volt egy lakásban , nálunk is, nem azért lett volna pénzünk kettőre, csak a szülők nem engedték, hogy a gyerek önállóan TV-zen. Így ha a szülők nézték, én is néztem a Klinikát, érdekes nálunk a tanárok nem szóltak bele mit nézünk, tudták nagyon jól, hogy nézzük, de nem érdekelte őket.
Engem sem tudom mi vonzott benne. Talán a szép környezet, a nyugodt táj, meg a gazdagság, ami előttünk még ismeretlen volt és persze UDO, UDO, UDO, legalábbis engem, bár tudom a férfiak nem miatta nézték.
Az apa megverte a fiát, az a sziklaomlásos részben volt, a mostohafia volt, utána a fiú meg leszúrta az apját, aki bele is halt sérüléseibe, de volt volt büntethető, mivel még kiskorú volt. Akkor ez a rész nagyon nagy botrányt kavart Németországban, meg egy másik rész is, amelyben egy fiatal lányt megerőszakoltak, ez abban a részben volt, amelyikben Angie eltűnt. Udo talált rá a megerőszakolt nőre és vitte be a Klinikára.
Kemény részek voltak és a maguk idejében tabukat döngettek. És ezt érdekes módon még óvodásként láttam. Tudtam miről szól, de érdekes a súlyát nem éreztem, ezért meg sem rázott, nem is érdekelt, inkább Udo és Katherina, Udo és Claudia szerelmére voltam kíváncsi. Csak később, már felnőttként újranézve értettem meg, hogy ezek mennyire komoly sztorik és fajsúlyosak a mai napig. A Klinikára mégsem emiatt emlékszünk, hanem valahol a rengeteg szirup miatt. Őszintén engem Klaus meg Christa csöpögős szerelme sem érdekelt soha.
Onnantól meg, hogy Katherina meghalt a sorozat sem tudott érdekelni, nagyon megorvolltam emiatt rájuk.

Klaus valóban mesés volt, ezzel amikor nem megfelelően viselkedett, amikor megtudta apa lesz, a másik ilyen meseszerű sztorija pedig az volt, amikor Christával épp válságban volt a házassága, felment a kis hétvégi hegyi víkend házukba, hogy egyedül legyen és ott talált egy csavargót, aki ott húzta meg magát a tél elől. Nos Klaus ahelyett, hogy helyből kipenderítette volna onnan, eljátszotta, hogy ő is csavargó, menedéket keres és hagyta, hogy az öreg például megtanítja krumplit pucolni. No komment. Később az öreget érte valami kisebb baleset, bekerült a Klinikára, itt szembesült vele, hogy Klaus igazgató prof.
A sziklaomlásos résznek meg a címe nem volt jó, mert sziklaomlás csak a végén volt.

A Boldog Család valóban vidám sorozat volt. Tami meg a srác sztorijára én is emlékszem, a srác valami zenét volt és nagyon el volt magától szállva, ő csupán a rajongót látta Tamiban, aki fülig belesett. De jó kis tanulságos sztori volt, főleg egy kamaszlánynak, hogy ne fusson egy fiú után, de úgy emlékszem Tami később is futott a fiúk után, ahogy nőtt inkább olyan kis k*rva lett, már nem volt szimpatikus, elvesztette azt a gyerekes báját, ez a baj a gyerekszínészekkel.
Maria halálakor úgy emlékszem ott volt az egész család a műtétnél és várták az eredményt és a nővér szólt ki, hogy nem élte túl az operációt, az utolsó képkockák, hogy a család sírt.
Pedig a műtét előtt Maria még viccelődött is, ha túl lesz az operáción tele eszi magát sült csirkével. De már előtte sejthető volt, hogy nem éli majd túl, mivel az orvos megmondta nagyon kockázatos az operáció, kicsi az esély, illetve abban a részben végig olyan baljós, gyászos zenét játszottak be.

A Guldenburgokról nagyon szép amit leírtál, de mivel sajnos nem tudom ki kicsoda, így sajnos nem tudom érdemben hozzászólni. De szegény Margotnak valóban nem lehetett könnyű, majdnem Guldenburg lett, aztán mégsem, ez szerintem az egész életére rányomta a bélyegét, főleg, hogy akkora gazdagság nem lett az övé.
Nanéról nem tudtam, hogy férje is meg lánya is, én annyit tudtam, hogy valami szegény lovászfiúba volt szerelmes, Tobiasba, őt alakította Alexander Wussow, persze tiltották tőle mivel ő Guldenburg volt. De úgy látszik ez még nagyon az elején volt.


2021-02-20 18:23.10
A Dallasnál a 25-30 résznél indult be a sorozat, az elején a miniseries után inkább még kerste önmagát, gyakran volt az egy epizód egy történet felállás. Emlékszem voltak olyan sztorik, hogy Pamelának volt férje, akivel Mexikóban házasodott össze még talán tinédzser korában, de gyorsan el is váltak és érdekes erre a sztorira többet nem tértek ki, meg Lucy is egyszer megszökött valami rockbandával, illetve volt olyan, hogy Ellie bátyja is visszatért sok év után Southforkba, de, hogy mi történt vele nem mutatták soha többet. Aztán úgy a 3.évadtól alkotott a Dallas összefüggő történeteket, innentől kezdték el sokat nézni. Mivel nem tervezték hosszúra a Dallast, ezért tűnt el csakúgy Jimmy is.

A Parmelee sztori engem az elején érdekelt, mert azt hittem Jock tér vissza, minden jel arra utalt, aztán hihetetlen volt, hogy a végén csak úgy lelépett.
Ha jól emlékszem még Punk Endersonnak, Jock barátjának is bemutatkozott és ő is elhitte, hogy Jock.
A galambvadászatról is honnan tudott? Ezt is Jock mesélte el neki lázálmában? Akkor meddig volt Jock lázálomban, ha ennyi mindent el tudott mesélni?
Amandáról is tudott a pasi? Jock első feleségéről?
Tényleg, ha már szóba került Amanda vele mi lett?
Tudom elmegyógyintézetben volt, J.R és Bobby vagy kétszer meglátogatták, Bobbyra hitte azt, hogy Jock.
Gondolom Amanda már idős volt, meghalt az elmegyógyintézetben, de ezt valamikor bemondták?
Vagy ez a szál is Jock halála után félbemaradt?

Jessica a végén nagyon átment pszichopatába. Erre sem emlékszem, ekkor már nem néztem egyáltalán. Azért a vége felé a Dallas nagyon átment gyilkolászósba, ez nem volt jó. Az elején is volt egy-két halál ok, de ügyeltek rá, hogy azért olyan sok ne legyen, illetve főszereplőt sem írtak ki Bobbyig halállal, Jockot tudjuk más volt, mert őt az élet írta ki, de a többire azért ügyeltek.
De végén már Jessica sorozatgyilkos, Tommy McKay is meghalt, Aprilt is szitává lőtték, szóval ez már sok volt. Ilyenkor kezd egy sorozat nem szimpatikussá válni. Mert ugye a Dallas alapvetően nem bűnügyi, nem maffia sorozat volt, más volt mint mondjuk az olasz Polip, amit szintén nem szerettem, mert sok volt és sokkolt az a számtalan haláleset benne, de ugyanez volt a helyzet az Ezel Bosszú Mindhalálig török sorozattal is.

A McKay család sem volt szimpatikus, érdekes Traceyre már nem is emlékszem, csak az öreg McKayre, Cartellnek hívták asszem és Tommyra.
Az öregnek sajnos tudtak történeteket találni, emlékszem még a Ewingok háborújában is szerepelt.


2021-02-20 17:46.24
Nekem is kellemes élmény volt a szóbeli, ahhoz képest mennyire féltem tőle, mert mondtak ezt is, azt is. Ezért mondom, nem kell mindent elhinni. Az írásbelinél valóban szemétség volt a pontozás, ráadásul a gimiben nem is gyakoroltunk olyan feladatokat, ezt mind a magántanárnál tanultam, gyakoroltuk a feleletválasztós totót meg mindent. Gimiben nem is olyan könyvünk volt, amiben nyelvvizsga feladatok vannak, nem célirányosan készültünk, pedig az többet ért volna.
A magántanárral sok tesztet, meg fordítást átvettünk, ennek ellenére le voltam törve, amikor nem sikerült, nem értettem a pontozást, amikor kétszer ezt eljátszották harmadszorra váltottam nyelvvizsgát.

Az egyetem pont ugyanez, volt olyan tanár, akit szidtak, ehhez képest tök pozitív élményem volt nála vizsgán és volt olyan is akiről azt mondták, hogy könnyű nála átmenni, meg milyen rendes, na nála meg pont nem éreztem azt, hogy rendes volna. Pofákat vágott, azt mondta ne a középiskolás anyagot mondjam (törire épülő tárgy volt), a végén nagy nehezen adott egy kettest. Holott azért nem örültem meg, hogy a középiskolás anyagot tanulom meg, de állítólag aki nem volt neki szimpatikus azokkal mind ezt csinálta.
A költségtérítésesre valóban azok kerültek be, akiknek államira kevés pontjuk volt, de ez nem azt jelentette, mind ahogy sokan hitték, hogy ott a pénzükért kvázi megvették a diplomát.
A befizetett 100-120 ezer/félév (ami most 250 átlagosan) arra volt elég, hogy elkezd a tanévet, amíg valaki be nem fizette a tantárgyait sem tudta felvenni a NEPTUN-on, ha nem fizette be X időre az összeget, akkor törölték a hallgatói jogviszonyát. Részletfizetést lehetett kérni, de csak nagyon méltányos esetben (pl: valaki gyereket egyedül nevelt, bár ez nappalin nem volt jellemző). De ezt a pénzbefizetést csak a tanulmányi osztály látta, az indexedbe nem volt bepecsételve, tehát a tanárok a vizsgán nem. Magyarul a tanár nem tudta (elvileg) ki a költségtérítéses ki nem. Át lehetett kerülni államira, de az nagyon ritka volt, valami 4, 5 feletti átlag kellett, azt meg nagyon nehéz volt elérni, tettek is arról ők, hogy ez ne következzen be. Nekem az egyik barátnőm járt költségtérítésesre, a negyedik éven, amikor már nem szívattak annyira arra hajtott, hogy átkerüljön államira, tanult is, mint a kis angyal, de az egyik tárgyból elhúzták, aztán később kijavította, de ekkor már csak 3-ast kapott, meg korábbi egyest is beszámították valami súlyozott átlagba, vagy mit tudom én mi, de lényeg, hogy így csak 4, 48-as átlaga volt, nehogy már 4, 5 legyen, na erről ennyit.
Most meg még inkább ez lesz, hogy alapítványi fenntartásúvá váltak az egyetemek. Akik inkább jó jegyeket kaptak, azok államilag finanszírozott képzésen voltak, meg ismerték a tanárokat.
A levelezősöket meg rendre jobban elhúzták, mert ott meg alapból mindenki fizetős volt.

A magolós lány asszem kémiából írt központit biosz helyett, mert abból könnyebb volt. Akkor már nem volt osztálytársam, mert ez általánosban volt, de mesélték, hogy itt nálunk is megírhatta volna a megyeszékhelyen a központi írásbelit, mert azt lehetett, de ő eleve leutazott a városba, ahol az egyetem volt írásbelizni, gondolom meg kellett lépni, hogy olyan tanárnál írja, aki majd később javítani fogja, tehát csinálták a kiskaput. Aztán már csak azt tudtam meg, hogy majdnem max pontos volt az írásbelije, a suliból is vitte a max pontot, mert ott is kiskedvenc volt, így egyenes volt az útja. De később már mint tudjuk, nem ért el vezető posztot. Igen, ahhoz valóban a szülők révén is kapcsolatok kellenek, főleg egy orvosi szakmánál, de a jogásznál is.


2021-02-20 13:18.14
Klinika: Valóban hatalmas sikere volt, nem is tudom miért szüntették meg a Klinika honlapot, lehet, hogy csak más néven fut, de utána fogok majd járni. Kizárt dolognak tartom, hogy egy ennyire népszerű sorozatnak ne lenne honlapja.
Udo és Claudia, ne is mondd, nagyon összeillettek, a mai napig nem bocsájtom meg a készítőknek, hogy behozták helyette Elkét. Jó szálakat lehetett volna építeni a kettejük kapcsolatára is.
Hogy miért nézték a gyerekek a Klinikát? Mert nemcsak a TV volt egyeduralkodó, hanem össz vissz 2 magyar nyelvű csatorna volt, műsorválaszték sem volt akkora. Ha meg a szülő este nézte, a gyerek is kíváncsi lett rá, hogy mit néz, én is azért kezdtem el nézni.
És azért a Klinika gyerekek számára is fogyasztható volt, azért nézték, szerintem ezt tudták a készítők, azért nem tettek bele brutálisabb, keményebb jeleneteket. A Vészhelyzetre ez már ugyanígy nem volt jellemző, ott voltak nem túl gyerekbarát jelenetek is és volt olyan rész, ami 16-os karikával ment.
Az meg, hogy a Klinikában is volt halál, a gyereknek is hozzá kell ehhez szoknia, úgy gondolták, az sem jó, ha annyira burokban nevelik a gyerekeket, mint manapság, hogy ne lásson szinte semmit, csak szépet és jót.
Dallas is az elején fogyasztható volt, gyerekeknek is.

A sziklaomlásos rész, na az csúcs volt. Lebukott Christa, de Klaus itt még megbocsájtott neki, mert kiderült gyereket vár. Klaus ettől annyira boldog lett, hogy örömében elkezdett körbe-körbe táncolni a Klinika folyosóján, hogy apa lesz, látták a nővérek meg a betegek is. Nos ez sem igazán volt méltó egy professzorhoz, főleg úgy, hogy már volt egy felnőtt fia.

A Boldog Család Maria nélkül nem lett volna az igazi, pedig én sajnáltam, mert alapjáraton vidám sorozat volt, arra a pár részre lett aztán komoly a hangvétele, szörnyű, hogy az élet, hogy közbe tud szólni. Mondjuk Maria a műtéte után még kb. 15 évig élt, de szerepeket már nem vállalt.
Pedig a Boldog Családban ifjúsági szál is volt Tami révén, ami jobban lekötötte a gyerekeket.
Tami mindig csinált valamit, amivel bajba került. Pl: Egyszer lócitromot árult, mert úgy gondolta, az jó üzlet, egyszer meg valami fiúra hajtott a suliban, már felső tagozatos volt, de felsült, pedig még étterembe is meghívta a csávót, de az nem jött el. Egyszer meg rossz jegyet kapott és az anyja aláírását hamisította oda az ellenőrzőjébe, persze az osztályfőnöke hívatta Mariát, így kiderült a turpisság.
A felnőtteknek meg ott voltak Florian és Maria szerelmi konfliktusai, náluk is volt párszor válságban a házasság, de végül mindig megbeszélték.
A Guldenburgokról nem tudok nyilatkozni, halványan emlékszem a szereplőkre is. Margot ő az öreg Guldenburg felesége volt? Nane meg a lánya? Minek ment Braziliába?


2021-02-20 12:53.33
Szerintem az elején nem is tervezték olyan hosszúra a sorozatot, azért nem gondolkodtak Samanthában meg Cliffben hosszabb távon, Cliff tudom több részben nem is szerepelt az elején. Amúgy eredetileg hány részre tervezték a Dallast? Samantha transzvesztita? Azért ez érdekes, nem tudom Lindáról elképzelni.

Ez a Jimmy nem volt egy nagy szám, gondolom azért nem is szerepelt sokáig, mindenesetre elég következetlenség volt, hogy csakúgy kiírták, de ha mondjuk felbukkant pár jelenetben nem is kellett túlmagyarázni a dolgokat.

Fura volt, hogy Rayék nem köszöntek el Lilly nénitől, bár mondjuk egy filmben nincs minden ilyen apró részletre idő.

Wes Parmelee még inkább gázos, az viszont, mert legalább 10 részen keresztül hülyítették vele a népet, hogy ő Jock, aztán meg ilyen semmitmondóan lezárták az egészet. És érdekes a Ewing olajt nem vették vissza tőle? Hiszen azt is csalással szerezte meg!!! Tiszta következetlenség.

Jessica tényleg tudott jó sztorikat produkálni. Az utolsó szereplésekor kiket ölt meg? Azt már én nem láttam?

Tommy McKayre emlékeztem, hogy Aprilre hajtott, most hogy mondod, meg, hogy Bobby is megverte. Mondjuk már maga a McKay család sem hozott lázba, nem voltak egyáltalán szimpatikusak, de tény, hogy a végére kellettek új szereplők, akik köré új konfliktust lehetett gyártani.


2021-02-20 12:21.22
Akkor végül is nem távoztál rossz emlékekkel a Bp-i nyelvvizsgáról. Én is meglepődtem, hogy ahhoz képest, amiket mondtak nem volt rossz a Bp-i szóbeli, sokszor szerintem ez csak riogatás volt bizonyos emberek részéről. Lehet, hogy valaki megszívta, de fel is nagyították. Az egyetemen is így volt, voltak rettegett tanárok, félelmetes vizsgasztorik, de nem mindig úgy volt. Volt amikor rettegett tanárnál egész jól feleltem, de volt olyan is, amikor beigazolódott van valóság alapja a pletykáknak. Sokszor arra is mentek rá, hogy kellett az UV-ra a pénz, meg egy idő után az államilag támogatott félévről átraktak költségtérítésre, ez 120 ezer/félév volt akkoriban, most 250 ezer, átlagosan, erre is rámennek, ebből él az egyetem. Most pedig, hogy alapítványi fenntartásúak lesznek egyetemek, még kevesebb lesz szerintem az államilag támogatott férőhely, így válik lassan teljes egészében fizetőssé a felsőoktatás, hogy kiszervezik az állami szektorból.

A magolós lányon én már nem csodálkozom, hogy orvos lett. Mind mondtam első két éven van az orvosin számítás, utána főleg magolásra épül az egész, a különböző tantárgyak mind arról szólnak. Pont beszéltem erről orvos ismerősökkel is, ők azt mondták, elképzelhető. Meg megvan szerintem a kapcsolati háló is, ilyen szakmákhoz az kell.
Olyan pasit is ismerek, aki mondjuk hasonló a Klinikában Benjaminhoz. Jó mondjuk nem ennyire durván baki, mert ott azért tényleg elszámolták magukat kicsit a készítők, de a srác 36 évesen főorvos, 39 évesen osztályvezető főorvos lett. Normál esetben 40 felett van a főorvosi cím, 45 felett, inkább 50-hez közel, vagy még felette az osztályvezetői. Jó nem vitatom, van esze hozzá, de mindkét szülője, sőt már a nagyapja is orvos volt. Az apja ugyanazon az osztályon volt osztályos orvos, ahová ő került, az anyja pedig egy másik osztályon osztályvezető főorvos. Szóval azért így könnyű, vagy legalábbis könnyebb.

Igen reál vonalon meg vonalon meg valóban a humán a kínszenvedés, a sok magolás, bár amint írod az reál szakon is sok minden abból áll. Talán ezt ennyire nem kellene, mert annak meg pont az a lényege, hogy érted e az összefüggéseket. Egy tanár meg mindig tud olyat kérdezni valóban , amit nem tudsz.


2021-02-19 20:49.11
Klinika: Nem tudom miért szűnt meg a honlap, lehet, hogy létezik, csak más lett a neve, a németeknél azért elég nagy kultusz volt a sorozat, 28 millióan nézték hetente, az akkori 55 milliós NSZK-hoz ez elég jó arány. Kizárt dolog, hogy ne lenne honlap. A Brinkmann ház amúgy a mai napig múzeum, ahol a sorozattal kapcsolatos relikviákat őrzik.
Udót nagyon jól beválogatták, Claudia is nagyon szép nő volt, szebb mint Elke vagy Christa, édesapámnak ő tetszett a Klinikás nők közül, nagyon sajnálta, amikor kiírták.
A gyerekvonal valóban kimerült Angieban, de arra se nagyon mentek rá, a második évadban volt vagy kettő gyerekes történet, a Klinika a felnőttek konfliktusaival foglalkozott, ettől függetlenül a gyerekek is nézték. Az osztályból is szinte mindenki, még az is aki utálta és érdekes mindent értettünk, akkor gyerekfejjel is.

Kathie már nem tudta meg, hogy Christa terhes, az epizód elején elaludt örökre, az epizód közepén tudta meg Römertől, hogy terhes, de még nem közölte abban a részben Klaussal, hanem elment hegyet mászni Vollmerssel, itt zuhant rájuk a szikla, csak a kórházban tudta meg később Klaus. Nem tudom erre emlékszel e? Kathietől meg akarták szabadulni, mivel két új szereplő is bejött, Benjamin és Michaelis asszony. Gyorsan halállal megoldották, így esélyt sem adtak rá, hogy visszatérjen.

A Boldog Családot szerettem, viszonylag reális család volt, reális problémákkal, bár néha kicsit buggyantak, Bolond Családnak is csúfoltuk őket a suliban.
Sajnos Maria Schell kiírása gallyra vágta a sorozatot, így csak 52 részt élt meg. Utána olvastam, miért történt így. Sajnos Mariának a valóságban is agydaganata volt, operálni kellett, ezért száll ki. Az operációt túlélte, de már nem volt a régi, talán már nem is szerepelt más filmekben, végül 2005-ben halt meg.
Mivel a családanya alapkarakter őt kiírni vagy mással helyettesíteni vétek lett volna, ezért abba is hagyták a sorozatot. Maria halála után még volt vagy két vagy három rész, de csak azért, hogy a félbehagyott szálakat elvarrják. Az utolsó részben talán némi vigasz volt, hogy Katja a legnagyobb lány, bejelentette, hogy terhes, addig többször próbálkoztak sikertelenül.
Kár volt a sorozatért, sajnáltam, hogy így alakult.

Guldenburgokról sajna nem tudom nyilatkozni, mivel csak az első évadot láttam, nem is nagyon emlékszem a szereplőkre, annyit tudok, hogy Wussow fia abban is játszott. Más Klinikás szereplő volt benne?


2021-02-19 20:29.42
Nagyon jól tették, hogy J. R. és Samantha főszereplőkké avanzsáltak elő és valóban az összes tabutémát megkapták és mindig izgalomban tartották a nézőket. Mondjuk egy idő után unalmas, hogy Samantha állandóan az alkoholhoz nyúlt, az tetszett, hogy a 9. évadban végre egy önálló, független Samanthát csináltak belőle, ehhez képest az új sorozatban ismét visszazüllesztették a karakterét, ilyenkor bezzeg elő tudták venni a régit.
Amúgy mit csinált Linda Gray a Dallas előtt, ha nem volt színész? Modellkedett?

Jimmy valóban utána már nem szerepelt, nem is nagyon emlékeztem, most, hogy mondtad elkezdett derengeni valami.
Maggie néni meddig szerepelt? Egyszer csak ő is eltűnt szó nélkül, nem? Lehet tudni vele mi lett?

Ál-Jock, azért is óriási kamu volt a sztori, mert Jock szerintem ennyi mindent lázálmában nem mesélhetett el a családjáról. Meg jól megkavarták vele az állóvizet, aztán meg csak úgy eltűnt, hihetetlen, hogy nem is nyomoztak utána. Voltaképpen mit akart? A Ewing olajt megszerezni? Azért találta ki, hogy ő Jock?

Christopher:Irreális, hogy ennyit szenvedjen valaki, szegényt felnőtt korában sem kímélték, pedig szimpatikusabb volt mint Johnny.

Az őrült testvér szál a végére már unalmas volt, bár a Jessicát alakító színésznő kitűnően játszotta a szerepét, színt vitt a Dallasba. Clayton önmagában unalmas lett volna, talán a fiatal csajjal való kavarása volt némiképp izgalmas.
Tommy McKayre már egyáltalán nem emlékszem, annyit tudok, hogy Cartel McKay fia volt, de akkor már végképp nem néztem a Dallast.
Vele mi lett? Meghalt?


2021-02-19 20:15.35
Lehetett a megyeszékhelyeken is nyelvvizsgázni, én is ott vizsgáztam, de gondolom azért Budapesten más volt, belterjesebb. Egy kódot is az tud meg, aki akar, ne mondják már, hogy így nincs kiskapu.

Igen, ha túl okos akarsz lenni lázadásnak is tűnhet, meg a tanár is palástolja magát, hogy mit nem tud, ezért nem szeretik az okoskodókat, igazából azt szeretik, ha ülsz mint nyuszi a fűben és bevágod gépiesen az anyagot. Igen, célszerű, ha érted is mit magolsz, bár én a magolós lánynál vettem észre, hogy nem is értette sokszor amit magolt, csak mivel látták rajta a tanárok, hogy szó szerint bevágja, nem szívatták.

Egyetemen szerencsére nem tanultam matekot, semmi reált, de el bírom képzelni, milyen lehetett ott egy bizonyítást megtanulni. Mondjuk azért a humán szakokon (jog, bölcsész, államigazgatási) is vannak durva dolgok, sokan azt mondják, hogy azt könnyebb megtanulni, nem mindig, főleg, ha nagyon sok az anyag, a másik pedig ott is lehet úgy kérdezni az anyagot, hogy nehogy tudd. A szemétkedésnek megtalálják a módját és ha egyszer rosszul feleltél utána már nem kapsz hármasnál jobb jegyet, ha a kisujjadból ráztad is ki, sajnos.


2021-02-19 13:19.28
Klinika: Kár, hogy megszűnt a honlap, mert azon talán lehetne hivatalos infó a sorozattal kapcsolatban, hogy ki miért szállt ki, mert a fórumokból nehéz kiszűrni, hogy mi a valódi és mi a hamis.
De valóban a Klinika nem arról volt híres, ha valakit kiírtak, akkor visszatért (bár, ha halállal írták ki, nem is tudott volna hogy..) kivéve talán Elke, akit mondtam, hogy a második évad elején kiszállt, amikor összejött a kaszkadőrrel, de a harmadik évad elején már vissza is tért, ekkor szerintem már tudták, hogy Claudia távozni fog, őt pedig Udóval hozzák össze.
Udó valóban a legnépszerűbb karakter volt, legalábbis a fiatal lányok/nők körében. Félre ne értsd semmi bajom azzal, ha valaki a saját neméhez vonzódik joga van hozzá, csak persze az ember nőként, főleg kislányként arról ábrándozik, hogy hátha egyszer a nagy sztár az övé lesz, ezalatt, nemcsak Udót értem, hanem bárki mást, akiért akkor rajong az ember és ha hall egy ilyet hírt, ki tudja ábrándítani.
Persze később rájöttem, ha Udó heteró, akkor se lett volna nála esélyem. De, tény, hogy jól beválogatták őt erre a szerepre, magas, átlagon felüli küllemű, sármos férfi, kisportolt, atléta alkattal. Ráadásul Nagy Gábor hangja kitűnő választás volt hozzá a magyar változatban, olyan igazi bársonyosan búgó férfihang volt. Udo eredeti hangja nem volt ennyire karakteres.
Klausért meg inkább a nyugdíjasok rajongtak, nagymamámnak ő volt a kedvence. Én sokszor nem szerettem, hogy annyira idealizált az alakja, professzor létére sokszor annyira naiv volt, meg hagyta, hogy Müllmann, Hildegard, Michaelis asszony is sokszor kiosszák.

Kathie- nyugdíjas öregúr szerintem is, csak epizódkitöltő jellegű volt, hogy Kathienek is adjuk a halála előtt valami önálló sztorit. Pedig még várhattak volna a kiírásával, legalább addig még Benjamin megszületik, el lehetett volna a csecsemő mellett mint nagymama, aranyosak lettek volna együtt. de ott is behoztak egy új karaktert, mennie kellett a réginek. Amúgy pont abban a részben, amikor Kathie meghalt tudta meg Christa, hogy terhes, érdekes párhuzam, szerintem direkt így oldották meg.

A Guldenburgokat talán jó, hogy akkor idejében lezárták, mert ha már nem tudtak ott sem épkézláb sztorikat kitalálni, jobb nem folytatni az egészet, talán még szerencse, hogy az összes szálat el tudták varrni.
Érdekes bennem az sose hagyott mély nyomot. Egy másik német sorozatot néztem még a Klinikán kívül,szerettem is, az volt a címe, hogy a Boldog Család. Emlékszel rá?
Átlagos család, apa, anya, három lány, két huszonéves és egy kiskamasz, ami amúgy örökbefogadott volt. Jellegzetes sorozatkezdés, hogy a kiscsaj, Taminak hívták nyitott ajtót és kiszólt , hogy " Nem veszünk semmit"! Nem rémlik?


2021-02-19 13:02.29
Tudom beszéltük korábban, hogy Samanthát nem akarták a főcímbe, meg hosszan belerakni a showba, az elején ugye Bobby és Pamela két ellenséges család love sztorija körül forogtak az események, J. R. szerepe is csak másodlagos volt, aztán folyamatosan alakult át a sorozat szerkezete, ami nem lett baj, mert a Bobby-Pamela love sztori hamar kifulladt volna és Samanthára is jó, hogy építettek. Legalább az ő személye által olyan által olyan tabutémák is előtérbe kerültek, amelyekről, addig nem illett beszélni, pl: nők alkoholizmusa, vagy idősödő nő, fiatal férfi közötti szerelmi kapcsolat és Linda Gray is nagyon jól alakított, utóbb csak belejött a szerepébe.

Köszi a pontosítást az első tintás személye körül. Amúgy John Wayne és David Wayne rokonok voltak?
Jimmyre halványan emlékszem, most hogy mondod, mindig az első Tintással lógott, de nem szerepelt túl sok részben.
Tényleg vele mi lett? Talán meg sem említették hova tűnt csak kiírták?
Juliet lehet csak egy színésznő alakította, Jennára emlékszem valóban 3 is, de Priscilla volt a legvonzóbb, legkarakteresebb Jenna.

Az ál- Jock sztori évadkitöltő volt szerintem is, de akkor is fura volt, teljesen el akarták hitetni a nézővel, hogy az a pasi valóban Jock. Pl: Átment a hazugságvizsgálón, elvitte Elliet hintóval olyan helyekre, ahol korábban Jockkal jártak (kérdem én ezt egy csaló honnan tudta ilyen részletességgel?)
Eléggé hergelték vele a jónépet, főleg rossz időben, pár résszel azután, hogy visszatért Bobby, nos kérdem én, ennyi sületlenséget már ki vesz be??
Nem csoda, ha lehúzta a cikk a Dallast. Én is csak kapkodtam a fejem, pedig korábban, ugye nagy kedvenc volt a sorozat. Ráadásul utána, hogy kiderült a pasi csaló, a nagyon gyorsan meglépett nem?
Nem zárták börtönbe, semmi következmény??? Mindenkit megtévesztett.
Szegény Christophernek nem volt könnyű, megtudta, hogy örökbefogadott, aztán rögtön el is veszítette az "anyját", majd megjelent a biológia nagynénje is, az apja húga, aki el akarta vinni. Már akkor mennyi csapás érte azt a gyereket, pedig kb. 8 éves volt és ez később csak folytatódott. Egyes karakterekkel nagyon el tudtak bánni.

Claytontól nem volt szép, hogy elhallgatta Jessicát, pedig most hogy mondod, emlékszem, hogy Ellie feltárta előtte a mellműtétjét. Ilyen súlyos családi titokkal nem lehet sokáig együttélni, főleg, hogy egy ilyen őrült személy másra is veszélyes lehet. Túl sok volt valóban a Dallasban az örült lánytestvér és egy idő után unalmas is, látszott, hogy már Jessica kapcsán sem tudtak mivel előjönni a készítők, ekkor bedobták az őrült testvér ütőkártyát és ez úgy látszik bejött. De érdekes őrült fiútestvér nem volt, csak lány, ebből is látszott a Dallas hímsoviniszta jellege.
A testvérviszonyok sem voltak épp felhőtlenek, mondjuk még Cliff és Pamela is szerették egymást, attól, hogy Cliff harcolt a Ewingokkal Pamelát sosem bántotta és nem szerette attól szerintem kevésbé, amikor kiderült, hogy csak féltestvérek. Valahogy jó testvérviszony volt az övéké is, az új sorozat tette indokolatlanul gonosszá Cliff személyét is.


2021-02-19 12:42.29
A Rigó utcai nyelvvizsga valóban sokáig privilegizált helyzetben volt, hogy csak azt fogadták el egyedül államilag elismertként és igen én is hallottam, hogy ezzel szépen vissza is éltek.
De ezzel is mennyire hátrányos helyzetbe hozták már a vidékieket, hogy a budapesti központjukban elkértek egy csomó pénzt a tanfolyamukért, nos vidékiként már a felutazás is több alkalommal sem olcsó, hát még mellé a tanfolyam, ennek ellenére hallottam olyat, hogy valaki ennek ellenére vidékről bevállalta, nyilván ott a szülőnek vastagabb volt a pénztárcája. Ok, kódszám volt az írásbelin, de ennek ellenére nem hinném, hogy nem lehetne kiskapu, mindig van (sajnos).

Matek, igen a bizonyításokat nagyon utáltam és értelmét se láttam bemagolni. Sajnos a tanár levezetésben is csak a saját verzióját fogadta, illetve ami a könyvben benne volt, lehet, hogy érettségin már más volt a helyzet, de a rendes matekórán kötötte a tanár az ebet a karóhoz, ezért volt a fiú gyakran 4-gyes. Mondjuk nem szerették a srácot, mert reál tárgyakból gyakran többet tudott mint a tanár és bele is kotyogott az órába, ezt meg nem bírták elviselni.
Ezért mondom a magyar oktatás tipikus kiváló/kitűnő tanulója a magolós lány, aki nem szól vissza, nem okoskodik, mindegy nincs agya, de az utolsó betűig visszabüfögi az anyagot, ha meg mégsem, akkor apuci is besegít némi ellenszolgáltatással.
A srácot is sajnálom, akiről írtál. Végül is miért ne lehetne, hogy egy versről neki nem jut eszébe semmi, ez is lehet egy vélemény, persze ez a tanárnál úgy jön le, hogy nem is készült rá, lusta.
Ismerős amúgy ez a szitu, hogy másodszorra is csak hármast kapott, igazságtalan, de gyakran alkalmazzák. Az egyetemen is, ugyan nem volt kimondva, de ha valamelyik tárgyból megbuktál elsőre, másodszorra akárhogy tudtad már csak hármast kaphattál, sajnos beleszámolták az első karót, ritka volt az olyan tanár, aki nem.
Sőt, ha harmadszorra vagy negyedszerre mentél egy tárgyból, akkor már csak 2-est, akárhogy tudtad, de egy idő után persze feladtad a jobb álmaidat, lényeg, hogy a 2-es legyen meg, juss túl rajta.
Valamikor még sajna államvizsgán is szívattak, bizottsága válogatta, valahol nagyon jó jegyek születtek, valahol a fele megbukott.

Új Dallas: Lehet Bobby betegsége csak feszültségkeltő volt valóban, de akkor is, olyan szerencsétlen erőlködés. Azt éreztem vele sem tudnak igazán mit kezdeni, az új családja fontosabb, azok között meg egy csomó nem szerethető karakter volt, csak az időt húzták fölöslegesen. Közben meg jól mondod, fontosabbakat Margaret, Lucas, J.R. két fia nem vettek elő, mintha nem is lettek volna. Borzasztó hiba.


2021-02-18 10:44.55
Klinika: Ha tudsz németül, mint, ahogy írtad és érdekel a téma, akkor több ilyen honlap van, beleáshatod magad a témába.
Régebben volt a sorozatnak hivatalos honlapja
www. schwarzvaldklinik.de viszont úgy látom ez megszűnt.
Úgyhogy nem tudom honnan lehetne hiteles információkat szerezni.
Katherinánál érthető a kiírás, meg akkor szerintem még kicsik voltak a gyerekei, elég fiatal nő volt,talán még 40 se. De akkor se halállal kellett volna, főleg úgy, hogy miután szétmentek Udóval és a film szerint Hamburgba költözött, mert ott kapott állást, jóval kevesebbet szerepelt, nem értem miért kellett még utoljára bele is rúgni, ugye amit meséltem, a gázolásos baleset.

Kathie meg Claudia, meg nem értem, egy színésznek meg szokni, hogy a szerepével azonosítják, kezelni kell az ezzel járó népszerűséget, illetve a kellemetlenségeket, különben nem való erre a pályára. Úgyhogy nem találom ezt a feltevést valószínűnek, hogy emiatt akarták volna kiírásukat.
Szerintem a Dallasban Samantha meg Pamela jóval népszerűbbek voltak, mint Katherina és Claudia, mégis hány évadot végigtoltak. Meg, ha csak Klinikánál maradunk, Udo szerintem jóval népszerűbb volt náluk. Azt viszont mindenütt lehetett olvasni, hogy őt megostromozták a női rajongók, mindenki belé volt szerelmes, többek között én is, miatta néztem és váltam rajongójává a Klinikának, nem Klaus és Christa miatt, mert az valahogy sosem érdekelt.
Aztán kiábrándító volt, hogy az Udót alakító Sascha Hehn a saját neméhez vonzódik, de ezt gondolom tudtad.
Egyszerűen Kathie már idős volt. Utánanéztem a színésznő adatlapján, 1910-ben született és '92-ben halt meg. '86-ban szállt ki a Klinikából, tehát 76 éves volt. Gondolom, már nem bírta az ezzel járó felhajtást, nyugodtabb életre vágyott a hátralévő idejében, lehet visszavonult unokázni, ha volt neki.
Vagy a másik verzió, hogy nem tudtak az ő karakterével sem mit kezdeni, kellett egy fiatalosabb, pörgősebb házvezetőnő.
Mondjuk Michaelis asszonnyal szerintem mellényúltak, mert egy kiállhatatlan házisárkány volt. Meg néha olyan furcsa volt, hogy ő osztotta ki nem egyszer a profot, a prof. meg eltűrte.
Nagyon életszerűtlen volt, hogy ennyire felcserélődtek a szerepek, a prof. helyében rég elküldtem volna. Brinkmannak is sokszor túl idealizált volt az alakja, a valóságban azért egy kórházigazgató prof. nem így viselkedik.
Kathie mondjuk idős volt, nála jobban érthető volt a halál, talán kevésbé megrázó is, mint a két fiatal nő esetében, de nem tudom, hogy arra emlékszel e, hogy Kathie nem sokkal a halála előtt kutyasétáltatás közben összejött egy nyugdíjas öregúrral, akinek már szintén nem élt a felesége.
Összemelegedtek, az öregúr felajánlotta, hogy lakjon nála, mivel Brinkmannékkal volt konfliktus, mivel Kathie idősként szétszórtabb lett, nem tudta már úgy ellátni a munkáját, mint korábban.
Kathie oda is költözött, de rájött, hogy az öregúr túl rendmániás, túl szabályok rabja, nem tudta volna elviselni, ezért végül otthagyta és visszament Brinkmannékhoz és ott halt meg néhány rész múlva, úgyhogy csendbe elaludt.
De ha humánusabbak akartak volna lenni a készítők, úgy is megoldhatták volna Kathie kilépését, hogy ottmarad az öregúrnál, élete végére megtalálja a párját, esetleg mondjuk később kapnak róla hírt, hogy elhunyt, mint a Dallasban Jamie esetében.
Nem tudom miért ragaszkodtak mindenáron és ennyiszer a halálhoz.

Christát valóban nem volt szerencsés Konstanzba száműzni, a Wussowwal való viszony miatt, mert ez szétzilálta a sorozatot, a folyamatosan helyszínváltások nem tettek neki jót, mert ugye mondtam korábban, hogy ezzel párhuzamosan Udo is Hamburgba került.
Azok voltak az igazi jó részek, amikor még mindenki a Fekete- Erdei Klinikán dolgozott, ott kellett volna megoldani, hogy tovább foglalkoztassák a karakterüket, mert ugye már említettük a sorozat sikerét magának a környezetnek köszönhette.
De szerintem Kalusnál meg Christánál az volt a gond, hogx mindketten házasságban éltek, bár Klaus úgy tudom négyszer nősült, Barbara és Alexander anyjától is elvált, meg azon kívül még ki tudja hány szeretője volt, nem tudom, ezt miért nem lehetett máshogy kezelni, hogy ne éreztesse hatását a sorozatban. ezt a rendezőnek kellett volna megoldania.

Ha már szóba került a Guldenburgok öröksége, az miért volt olyan rövid, mindössze 39 részes?
Arra azt mondták, hogy a Dallas német verziója lesz és sok részt terveztek belőle, ehhez képest hamar abbahagyták, nem vált be?
Érdekes én is csak az első évadig néztem, utána nem kötött le túlzottan.


2021-02-18 10:12.18
Igen az elején még valóban ügyeltek arra, hogy ki kerüljön a főcímbe be, emlékszem a mini seriesben még Samantha sem volt benne, őt a második évadban rakták bele, illetve Cliffet csak a harmadik évadban. Viszont az utolsó évadokban már bárki bekerülhetett, úgy, hogy nem is tartozott szorosan a családhoz és nem is szerepelt sok részben.
Néztem a 12- 13. évad főcímét, csomó számomra ismeretlen szereplő volt benne, mintha az ember nem is azt a sorozatot nézné, hanem valami egészen mást, a szereplők klasszikus hármas tagolása is eltűnt.
Jock tényleg annyira összeforrt Jim Davissel, hogy nem lett volna jó mással helyettesíteni, egyetlen megoldás a kiírása volt. Tényleg John Wyne nem az első tintást játszotta végül? Ő lett volna eredetileg Jock???
Vagy ha nem ő, akkor John Wyne, hogy nézett ki? Kíváncsi lennék.
Igen, akik csak pár epizódban tűntek fel és nem voltak annyira fontos szereplők, azoknál érthető volt a szereplőcsere, Kristin, Tintás Barnes, Julie Gray, Jenna. Jimmy ki volt? Rá nem is emlékszem.
De Jock más lett volna. és miután Donna Reedet sem fogadták el a nézők Ellieként, visszahívták Barbarát az ál- Jock sztorival végül is mit akartak elérni? Annyi évvel Jock halála után?
A terrorista szál mondjuk izgalmas volt, de az is olyan volt, mintha az ember egy másik filmet nézne, nem a Dallast. A leszámolás elég valószerűtlen volt, de egyértelmű volt, J.R.-nek meg kell menekülnie, különben ha ő is meghalt volna, akkor ott, akkor már tényleg vége kellett volna, hogy legyen a Dallasnak, mert Ő volt maga a Dallas. Mint, ahogy Klinika maga Brinkmann Professzor.
Az ő halálukkal magát a sorozatot is le kellett volna állítani.
Christopher akkor milyen körülmények között tudta meg, hogy örökbefogadták? Erre már ne emlékszem.

A Jessica sztori jó volt. Valószínű a 4.évadban még nem gondolkodtak ebben, hogy Claytonnak lesz egy őrült húga is, ezért másképp adták elő a felesége halálát, ugye sok sztorit később találtak ki.
Claytontól valóban nem volt szép, hogy elhallgatta a Ewingok elől Jessicát, valahol érthető, mert attól fél, hogy ha ez kitudódik Ellie visszatáncol, csak, hát olyan titok nincs, ami ki ne derüljön, ha a házastársak megbíznak egymásban minden titkukkal együtt elfogadják a másikat.
Abban meg valóban Jessicának volt igaza, hogy hogy hagyhatta Dustyt örökség nélkül, még akkor is, ha csak a nagybátyja, elvégre ő nevelte, olyan volt, mintha a fia lenne. Meg tudtommal Claytonnak nem volt más vérszerinti gyereke, akkor végül is, mit csinált, kinek tartogatta azt a sok pénzt?
Én azt hittem van valami eltitkolt gyereke, annak.
Azt hittem, az a fiatal csaj, akivel kavart, hogy kiderül a lánya, de úgy látszik, ezt a zabigyerek témát ennyiszer nem merték meglépni.
De amúgy a Dallasban feltűnően sok volt az őrült rokon, általában nők, Kristin, Katherine, majd Jessica. Ez tudatos volt amúgy?

Holly valóban egy évadig volt érdekes, nyomult Bobbyra emlékszem, de az lerázta magáról, mivel akkor még jó volt a házassága Pamelával.
Mandy is kifutotta magát egy idő után, nem csoda, ha kiírták.


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk