Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2026-06-04
Az univerzum védelmezői
Életem legjobb száma
Horrorra akadva 6.
Miket nem beszélek
Szerelmem, Marokkó

2026-05-28
A varázslatos titokfa
Egy dán építész Párizsban
Hátsó szobák
Hopemachine
Megszállottság
Négy anya négy fia
Vadászidény 2.

2026-05-21
A mandalóri és Grogu
Chopin - Párizsi szonáta
Mohács - Világok harca
Nem én vagyok
Rufus, a legbátrabb tengeri szörny
Utazó

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Gyilkos ösztön
- Filmbox Premium, 23:00
Lady Chatterley szeretője
- Epic Drama, 23:05
Miután
- Viasat Film, 23:05
A szövetség
- HBO, 23:16
Született feleség
- Mozi Klub, 23:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Stacy Keach (85)
Dennis Haysbert (72)
Kevin Feige (53)
Justin Long (48)
Liam Cunningham (65)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
Komolyzene!
Sötét város (1998) - Vélemények
Három betű - egy mondat
Bele a tököm - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
180 aaaaa
Agathe De La Boulaye aaaaa

 

Fórum - Földi űrutazás - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

15. Akkor is zoli (2026-05-10 18:18.51) aaaaa
Nagyon frankó kis film volt ez hálivúd részéről már megint.
Mint film ⭐⭐⭐, de mint egy majdnem 50 évvel ezelőtti igaz vallomásos dokumentumfilm, csillagos ötös!
Most már érthetjük, hogy hogyan "történt meg" az a bizonyos Holdra szállás is, meg a többi ordas nagy kamuvári dolog!
Ez a film egy értő felnőtteknek szóló hálivúdi elbeszélés.
Az, hogy mekkora átb@&ásban vagyunk már jó régóta...

És akkor jöhet a duma, hogy: "de hát a názánal akkor mindenkinek benne kéne lennie, és ez lehetetlen..." hát tessék itt a magyarázat, szépen megmutatták... már megint!


14. Lifeisamovie (2025-03-22 17:24.01) aaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=5VtsjthNkJI
Capricorn One • Main Theme • Jerry Goldsmith



13. Lifeisamovie (2024-05-21 23:24.39) aaaaa
1969 behind the scenes? :))


12. Entersp (2022-12-21 18:50.33)  
Ezt a filmet csak az értheti igazán, aki űrutazott már a Földön.


11. Gyorkos (2022-12-21 18:17.41) aaaaa
Jó kis konteós akciómozi. :) Happy end-el. A kora miatt elavult már, de azért élvezhető. Az eredeti magyar szinkron is kiváló (pl Telly Savalas-Inke László).


10. Brundle (2017-01-27 17:50.11)  
Én ma délután láttam az eredeti 1980-as első magyar szinkronnal, jó volt olyan alkotás ami tényleg le is tudott kötni és megadta amit kell szerencsére, izgalmas is volt nem volt túlcifrázva és kellően le is tudott kötni szerencsére. Talán a másik 2 szinkront is megnézem a próba miatt, de nekem az eredeti első nagyon bejött és mindenképpen tudom ajánlani, a magam részéről a filmet is és az említett hangsávot is.


9. Sir archibald (2016-05-18 16:53.54) aaaaa
A rendező egy másik sci-fi filmét is láthatta már a nyolcvanas években a mozilátogató hazai közönség. Ez az 1981-es Outland volt, amely itthon Gyilkos bolygó címmel futott. A főszereplő Sean Connery volt, a filmet – a Földi űrutazáshoz hasonlóan – maga a rendező írta.
Peter Hyams vonzódik a science fictionhöz, hiszen az 1994-es Időzsaru és a 2005-ös, Ray Bradbury híres novellájából készült Mennydörgő robaj is az ő rendezése.
Fia rendező lett, többek közt a dicstelen 2009-es Tökéletes katona 3. – Befejezetlen ügy miatt pironkodhat. Peter Hyams egyébként operatőrként vett részt ebben a műalkotásban.


8. Orgona (2015-07-05 16:01.36) aaaaa
Jól sikerült kalandfilm, többször is nézhető.


7. Arturo professzor (2015-07-05 13:40.25) aaaaa
5 millióból készítették a filmet.
1977.jan.3-án kezdték a forgatást.
Hazai mozipremier az 1.szinkronnal:1980.05.08.
2.szinkronpremier:1986.06.21.Magyar Televízió.
Frank Tallman kaszkadőr volt a forgatáson.Miután befejezte a melót itt,ápr.15-én elhalálozott egy balesetben.
Annak ellenére hogy a NASA-t gonosz disznók gyülezetének állítja be a film segített a stábnak.
Telly Savalas pilótát játszott a filmben,valójában félt a repüléstől.Az ő jeleneteit 1 nap alatt vették fel,tehát amelyekben szerepelt.A légi jelenetek nagy többségénél nem ő vezette a gépet,nem kellett ott lennie.A rendező a karakterét Donald Pleasence-vel akarta eljászatni.
Telly Savalas és Elliott Gould legközelebb 1979-ben a Műgyűjtők és kalandorok előnyben szerepeltek újra.
Judy Drinkwater karakterét Candice Bergen-nek ajánlották fel,de ő visszautasította.
27 baki van benne.
Elliot Gould:Tahi-Tóth László Gáti Oszkár Mácsai Pál
James Brolin:Juhász Jácint Kovács István Rubold Ödön Rubold helyett Vass Gábor kellett volna
Brenda Vaccaro:Kútvölgyi Erzsébet Kovács Nóra Pápai Erika
Sam Waterston:Végvári Tamás Pelsőczy László Lux Ádám
O.J.Simpson:Csíkos Gábor Mácsai Pál Kálid Artúr
Hal Holbrook:Gelley Kornél Sinkó László Újréti László
Karen Black:Káldy Nóra Kovács Nóra
Telly Savalas:Inke László az első kettőben harmadjára Úri István Koncz Gábor kellett volna nem Úri
David Huddleston:Képessy József Horváth Pál Bácskai János 2-3 alkalommal Huszár László kellett volna
David Doyle:Verebes Károly Makai Sándor


6. LGarib (2012-06-24 10:07.19) aaaaa
Igazi életszagú film. Jól megcsinált, remek színészi játékkal.

A mondanivalója valóban rendkívül aktuális lett, mióta a NASA bejelentette, hogy nem tudja rendelkezésre bocsájtani az eredeti felvételeket a holdra szállásról, mert azok elvesztek. A holdra szállás valódiságát hirdető tudósok kérték egyébként, hogy (most szó szerint idézem egyiküket) "a kétkedő idiótákat egyszer s mindenkorra meggyőzzük".

Jól pofára esetek, azóta kussolnak...


5. Mozibuzi (2010-05-13 19:33.49) aaaaa
Hát, én nem vagyok olyan lelkes mint az előttem szólók. Ugyan a maga idejében jó filmnek számíthatott, de már elszállt felette az idő. Az alapötlet nem rossz, de végig kiszámítható az egész. A helikopteres jelenetek jól sikerültek és üde színfolt még Telly Savalas.


4. Mangilla (2009-08-24 19:31.18)  
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tf8kdmw7vQc


3. Mangilla (2009-08-24 19:25.51)   - (válasz Tenekes 2. hozzászólására)
Teljesen egyetértek veled!
Jó kis konspirációs film, néhány jelenete a mai napig élénken él bennem!



2. Tenekes (2009-02-23 20:52.43) aaaaa
Nagyon jó film. Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt. Izgalmas sztori amely végig a székhez szegezi az embert. Bármikor megtudnám nézni, csak sajnos sehol nem játsszák.


1. Sir archibald (2009-01-07 17:15.40) aaaaa
Talán 5-6 éve történt, hogy a sajtó elkezdte szivárogtatni azt a hírt, hogy a holdraszállás meg sem történt az egész csak trükk volt még Stanley Kubrickot is belesodorták az összeesküvés elméletbe.
Bár ez a film a 70-es években készült és a marsi utazásról szól, a NASA átvert mindenkit tanukra meg nincs szükség, mégis ezután a film megnézése után elgondolkodik az ember vajon a holdraszállás megtörtént? (vagy így történt.)



Kapcsolódó fórumok

VéleményekAkkor is zoli, 2026-05-10 18:1815 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk