Utolsó hozzászólások:
| Egy esős nap New Yorkban - Vélemények (2026-06-05 20:26.13) |
| Sztárparádé, intellektuális humor, kulturális utalgatások, New York-fétis, kurvák, félrebaszás – vagyis nagyjából a szokásos recept. Timothée Chalamet egy rakás szar a főszerepben: ilyen gyenge alakítást ritkán lehet látni Woody Allen-moziban, ráadásul még a karaktere is hihetetlenül balfék, igaz ez csak a végén derül ki. Az alkotás legfőbb érdeme a fényképezés meg a filmkészítés folyamatának részleges bemutatása. |
| Pingvin (sorozat) - Vélemények (2026-06-05 20:21.18) |
A gengszterdráma a Matt Reeves-féle "The Batman" spin offja. Faszán folytatja annak lezárását és a címszereplőnk szálát, na meg ügyesen merül el a korábban megismert sötét, esős városban univerzumban. Az agyonmaszkírozott Colin Farrell erős alakítást tol a folyamatosan hazudozó, helyezkedő, bandák-maffiacsaládok között brutális nagy szart kavaró, könnyen utálható féregember szerepében. Lényegében ugyanazt csinálja, mint Reeves filmjében, ám itt nagyobb mozgásteret kap, megmutatja karakterének drámai, illetve érzelmes oldalát, ami főként a Pingvin anyjával való kapcsolatában érzékelhető. A sorozat igazi meglepetése azonban a hatalmasat játszó Cristin Milioti, aki lenyűgözően hozza a pszichopata kisugárzással rendelkező, a széria másik főszereplőjének lazán beillő Sofia Falconét. A színészi játék alapvetően erőteljes, ugyanakkor sok esetben megint csak balfaszra sikeredett a casting: itt van Rhenzy Feliz a "Marvels's Runaways"-ből, Theo Rossi a "Luke Cage"-ből, Clancy Brown mindenféle DC-Marvel adaptációból, továbbá a DC által jócskán elhasznált Mark Strong, mert a mangina balfék/a woke-terrortól csak simán parázó John Turturro nem vállalta újra az öreg Don Falconét. A sztori az évad első felében remekül működik, igencsak nézeti magát, a flashback-ek kiválóan építik a figurákat, az arkhamos szólóepizód zseniális, de a második szakaszban többször leül az egész, sokszor hiteltelenné, logikátlanná, ráadásul párszor önismétlővé válik. A történet nem nagyon tartalmaz pozitív tagokat, amivel nincs is baj, ám az zavaró, hogy kiírtak egy olyan nemezist, akit nem itt kellett volna. A finálé váratlan fordulatokat (az egyik keményebb gyomrossal ér fel), a lezárás pedig utalásokat, némi fan service-t, valamint egy beteg ötletet tartogat. |
| Batman (2022) - Vélemények (2026-06-05 20:08.54) |
Már a bejelentéskor elmondtam, hogy a 200. "Batman" feldolgozásnak csak akkor lenne értelme, ha a "Joker" féle művészkedő irányvonalat tudná követni. Ez természetesen nem valósult meg, bár mindenképpen egy igényesen összerakott, színvonalasan fényképezett filmről van szó. A mozi olyan, mintha Burton & Nolan adaptációinak lenne a keveréke, igaz annyiból jobban hasonlít az utóbbiakra, hogy itt szintén mellőzve van a fantasztikum. A képi világ baszottul sötét (érdekes módon a Snyder haterek ezt most nem kifogásolták), a hangulat úgyszintén, ráadásul a sztorival, valamint a zseniális zenével együtt rohadtul nyomasztó is. A komor történet (valamiért a Snyder haterek ezért sem óbégattak) végre egy vérbeli noir-thriller. A zsáner legtöbb jellemzője felfedezhető benne: nyomozás, kukkolás, eső, gengszterfőnök, pszichopata gyilkos, femme fatale, kiégett főhős, erkölcsileg romlott, elbaszott város stb. A cselekmény egyik fele egyébként kiválóan hozza a detektív vonalat, de a másik egy szappanoperára hajazó, fordulatosnak szánt, fárasztó családi drámázásba csap át. Gotham nagy sokára valahára pontosan olyan, amilyennek lennie kell: retkes, veszélyes, züllött, korrupt, továbbá az "Arkham"-játékok vizualitását idézi. Az akciókból kevés van, ugyanakkor ami létezik, az nagyrészt földhözragadtabb, az FPS-nézetből felvett snittek a nyitányhoz hasonlóan faszák, a rejtvények ütősek, a főszereplő a főellenség első felbukkanását pedig szándékosan késleltetik. Pattinson nem szar Batmanként, viszont Bruce Wayne-ként elsikkad. A Macskanő már megint néger lett, mint ahogy Gordon felügyelő is a szoláriumban ragadt. Andy Serkis korrekt, mondjuk érthetetlen, hogy mit keres itt ez a szuperhősfilmek által elhasznált ember, Colin Farrellt a felismerhetetlenségig maszkírozták, John Turturro az összes jelenetében uralja a vásznat, Paul Dano meg telitalálat Riddlerként, ám a végére sikerül fullba nyomnia a kretént. Az elitet gyilkoló, szociopata Rébusz motivációival egyet lehet érteni, még ha a módszereivel már nem feltétlenül. Nála az őt alakító színész helyenkénti túltolt alakítása mellett, az ikonikus jelmez kukázása volt a negatívum. Az érezhetően 3 órás játékidő, annak második felének unalomba fullasztása, illetve a befejezés környékén látható, erőltetett utalgatás a mű többi problémája. Mindent összevetve, ez a hibái ellenére ügyesen megcsinált film, egy normálisan működő DC-moziverzumban, simán lehetett volna a "The Dark Knight"-trilógia folytatása. |
The Cortez összes hozzászólása |