Kvizlabirintus - Még nem járt le a kalandorok kora
Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-05-02
A boldogság ügynöke
A kaszkadőr
Az elátkozott Queen Mary
Milli Vanilli: Az évszázad botránya
Végtelen rozsmezők

2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

2024-04-18
Bolero
Bonus Trip
Elszáradt füvekről
Mentawai, egy elfeledett ősi kultúra
Micimackó: Vér és méz 2.
Polgárháború
Származás
Szunnyadó vérebek
Vörös szobák

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A Profi *A klasszikus film* *Dupla borítós kiadás és booklet* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Egy gésa emlékiratai
- Film Café, 18:10
Végtelen
- Mozi+, 19:00
Sötét múlt
- Moziverzum, 19:00
A Spiderwick krónikák
- Viasat Film, 19:05
Boldogító igen, vagy nem
- Film Mánia, 19:10

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Máté Gábor (69)
Michelle Pfeiffer (66)
Uma Thurman (54)
Nora Dunn (72)
Jürgen Vogel (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Ragadozók (2010) - Kedvenc jelenet(ek)
Ragadozók (2010) - Kérdések
A méhész (2024) - Vélemények
2022-es választás
Bob Hoskins - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája aaaaa
Emile Hirsch aaaaa

 

Fórum - Nagy Sándor, a hódító - Vélemények (2. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
346. Gyorkos (2012-12-16 09:18.51) aaaaa - (válasz Lifeisamovie 344. hozzászólására)
Nem semmi ez a Jolán! Gyönyörű!


345. Langelus (2012-12-14 22:33.04) aaaaa - (válasz Lifeisamovie 344. hozzászólására)
Hát azért ez...



344. Lifeisamovie (2012-12-14 22:25.44)  
[link]
Jolán Angéla :D


343. Vbacs (2012-12-06 19:48.53) aaaaa
Akár SPOILERES is lehet.
Inkább a nagyon erős 3-as mellett döntöttem, mint a gyenge 4-es mellett.

Mégpedig azért, mert egy nagyon jó anyagot építettek fel rosszul és nem válogatták meg jól a színészeket. A jó jelenetek aránya nem volt egyenlő a rossz jelenetek arányával. 2 rossz jelenetre jutott egy jó és emiatt mérges is voltam. Amikor már kezdett Farrell játéka javulni, egyből valamilyen hülyeséggel le is rombolták. Egyáltalán nem illett rá ez a szerep, ő nem egy hős típus, ezt azért lássuk be, még akkor is, ha keményen próbálkozott (időnként meg is volt ennek gyümölcse). De már eleve a karakterek sem voltak tökéletesek, hát még az azokat rontó egyébként nem rossz színészek, ilyen volt Angelina Jolie anyuka formája (már eleve az is furcsa volt, hogy egy évvel volt csak idősebb fiánál, hülyén is nézett ez ki), Jared Leto szerető formája (Közelében se volt annak a tehetséges fiúnak, akit a Requiem for a dream-ben megismertem). Aki itt jó volt az csak és kizárólag Val Kilmer. Az ő játékával nagyon meg voltam elégedve, és már egyébként is rég láttam jó szerepben.
Ezen kívül elhanyagolható alakítások voltak, bár sokan nem is kaptak nagy teret. Hopkins inkább narrált, Dawsonnak egy komolyabb jelenete volt, A Rettenthetetlenből megismert John Kavanagh is jó lett volna, de elég hamar keresztet vethettünk neki, Plummer se volt rossz abban az egy jelenetben....egy jelenet.....

Sok szereplő, kevés igazán jó....elvárható volt, hogy legalább Nagy Sanyi lesz ütős, HÁT NEM! Egyszer ő volt a keménylegény, egyszer meg a szipogó, pasizós kis rinyagép.....ismerem a történelmi személy "hátulütőit", de szerintem nem erre kellett volna inkább koncentrálni, hanem a nagy hódítóra, mint a cím is mondja. A belül igenis férfias férfira, nem a homoszexuális kis szőkehercegre, akit össze-vissza csal mindenkit.

Vangelis még a film pozitívumai közé sorolható, bár volt már ő is jobb. Mondjuk néhány téma itt is nagyon szép és emlékezetes volt, ezt azért el kell ismerni.

Én a final cut verziót néztem, ami elég hosszú, de iszonyat a felépítése. Össze-vissza az időben, nem tudom, hogy a sorrendbe haladás miért lett volna rosszabb megoldás, szerintem tökéletesen értettünk volna akkor is mindent.

Történelmileg úgy hallottam, hogy rendben van, bár így is érezhető volt sokszor a már-már giccses szépítés. De nem baj...nem is a történet volt itt a fájó, inkább a rendezés.

Oliver Stonenak nem tudom, hogy hova szállt a jó ízlése az utóbbi (jó hosszú) időben, de kétségbe ejtő ez a nagy ínséges időszak. A kilencvenes évek közepe óta nem hozott össze egy tekintélyes alkotást, ami a korai rendezéseit tükrözné.


342. Sötétszív (2012-11-18 10:50.15)   - (válasz Angela2011 340. hozzászólására)
Állítólag az is volt.


341. Roxi88 (2012-11-18 10:47.04) aaaaa
Most komolyan Colin Farrell-nek ezt a borzalmas helyes pasihoz nem illő szinkronhangot adták? Tönkretette az egész filmet!


340. Angela2011 (2012-08-20 18:18.34)  
Én is tegnap láttam először a filmet a tévében. Az efféle nagyszabású történelmi filmek nem szoktak lázba hozni, és ez sem tett rám különösebb hatást, bár azt sem mondanám, hogy rossz film.
Azért figyeltem fel erre az alkotásra előzőleg, mert azt olvastam, hogy a lélekábrázolás áll a középpontjában, s hogy botrányt kavart azzal, hogy homoszexuálisnak állította be Nagy Sándort.

A film megtekintése előtt rákerestem a youtube-on néhány jelenetre, s aztán elcsodálkoztam, hogy az egyik legerotikusabb (ugyanakkor szerintem teljesen ártatlan, sőt kifejezetten jól sikerült) rész ki lett vágva a tévében leadott változatból.

Kíváncsi lennék, hogy akik nem a magyar 1-en látták a filmet, találkoztak-e a következő jelenettel. (Ugyanis szeretném tudni, hogy a magyar tévé cenzúrázhat-e ilyesmit.)

http://www.youtube.com/watch?v=za2s-YkxVAY


339. Norbii92 (2012-08-20 13:30.47) aaaaa
Már régebb óta megakartam nézni a Nagy Sándor, a hódító című filmet, mert engem mindig is nagyon szerettem a történelmet! Mindig is nagyon érdekeltek a híres királyok, hadvezérek történetei, a hatalmas birodalmak és véres csaták! És Nagy Sándor vagy Alexandrosz történetét is ismerem, sőt! Egész életét kívülről fújom a sok történelmi könyv bújása, kiolvasása után! Persze nem arra számítottam, hogy majd egy történelem hű filmet kapok, tekintve, hogy az amerikaiak mennyire szeretik saját és más népek történelmét "átírni"! De ennek tudata és a sok rossz kritika, vélemény, illetve Arany Málna jelölés se tudott eléggé eltántorítani attól, hogy tegnap este végre valahára megnézzem a tévében!
És akárhogy is de kellemes csalódás ért! És a film közben/után is feltettem magamban a kérdést, hogy vajon mi baja lehet olyan sok embernek Oliver Stone filmjével?! Merthogy szerintem nagyon jól sikerült! ÉS hihetetlenül hangzik tudom, de történelem hű! Emellett pedig tele van nagyszerű színészekkel, grandiózus díszletekkel, látványos és véres csatákkal valamint van egy a filmhez illően jól sikerült zene is!
Nos Colin Farrell mint Nagy Sándor/Alexandrosz... először kicsit fura volt, talán azért is mert a színész szőke hajjal szerepel ami szerintem egyáltalán nem illik hozzá! De aztán meggyőzött, az alakítása! Pedig nem volt könnyű dolga! Nagy Sándor karaktere ugyanis bonyolult, de nagyszerűen megírt lett! Egy rendkívül becsvágyó, de könyörületes, intelligens és tehetséges hadvezér lett! Aki közben nem vetette meg az alkoholt sem, ami még jobban kihangsúlyozta az amúgy is heves vérmérsékletét! Továbbá tetszett, hogy bemutatták, Alexandrosz tényleg Zeusz fiának tartotta magát! Az meg, hogy biszexuális volt, sőt egyenesen homoszexuális hajlamai voltak... nos ez talán sokaknak kiverte/kiverheti a biztosítékot, de bármennyire is hihetetlen vagy durva, de az akkori időben ez elfogadott dolog volt! És nem Nagy Sándor volt az egyetlen aki rendszeresen csinálta férfival is (Hephaisztion), hanem nagyon sokan mások is, miközben több feleséget is tartottak, főleg az utódnemzés céljából! Apja Philipposz király is például, akit Val Kilmer alakított megdöbbentő átéléssel, míg a hódító anyját Olümpiasz-t, pedig Angelina Jolie! Továbbá feltűnik még Christoper Plummer is a nagy filozófus Arisztotelész szerepében, aki Nagy Sándor tanítója volt, és a színészóriás Sir Anthony Hopkins is, mint az idős Ptolemaiosz, s egyben a mesélő! Szóval sztárparádé az volt! A gaugameilai csata pedig tényleg hatalmas volt! Megdöbbentően hűen s egyben látványosan és véresen lett bemutatva az is! Míg Babilon városa és a Szemiramiszi függőkert is áll leejtősre sikeredett! Hatalmas grat ezekért Oliver Stone-nak! Ugyanakkor nem mehetünk el a film hibái mellett se! Mert Nagy Sándor részletes gyerekkorának bemutatása után túl nagyot ugrunk az időben, sok minden kimarad (jó tudom a film így is 3 órás), míg több helyen ahol meg nem kéne ott elidőzünk (Alexandrosz és Roxanne nészéjszakája, illetve Hephaisztion-nal való beszélgetései, romantikus jelenetei)! Emiatt pedig nem kevés unalmasabb, vontatottabb jelenet van! Ami egy sajnálatosan rövid, de megdöbbentően sok érdekes eseménnyel rendelkező hős hódító hadvezér életét bemutató filmben egyáltalán nem kéne! Főleg, hogy nem egyet kihagynak vagy említésre sem méltatnak! De tényleg nem sok negatívumot találtam ebben a filmben! Nekem nagyon tetszett! A helyszínek szépek, a képi világ is illett hozzájuk, a film vége pedig Nagy Sándor életének tudatában is drámai volt! Az, hogy mit történt vele ugyan magyarázattal szolgálnak, de ezt később visszavonják s ugyanaz lesz a végeredmény itt is mint a történelem könyvekben; senki nem tudja pontosan, hogy mi vethetett véget ilyen tragikusan hamar a nagy és tehetséges hódító életének, csak feltételezések vannak!
A filmmel kapcsolatban nekem viszont nincs, hanem simán megkapja az erős 4*-ot!


338. Danny.h (2012-07-13 18:10.48) aaaaa - (válasz Plunket 336. hozzászólására)
Igy van


337. Brundle (2012-04-09 17:19.29)  
Hát ez nem is tudom hogy jellemezzem ezt a filmet, eléggé határeset néhol a tűréshatárt, erősen piszkálja azzal ahogy összehozták a szerkezetét és a történet vezetését. De ki térve a filmre is hát nekem valami végett ez is nézhető, bár eléggé túlzó túl drámaias lett a felépítése túl színpadias, ami valamennyire ártott a filmnek bár a legtöbben a film hossza végett panaszkodtak mondván túl hosszú lett, amiben van igazság viszont a szolídabb 1956-os richard burton féle verzió meg eléggé szűkre szabott lett és néhol hiányos is sajnos, de ez viszont hosszú de sok mindenre ki tér pláne a látványos csata jelenetek amik tetszettek a filmben, mert a régiben a csata részek hát eléggé le egyszerűsítettek voltak sajnos. Meg ami még tetszett a filmben az a zene az valami nagyon jó lett szerintem, meg a szereplőknél aki külön megfogott bár csak epizódista volt és a film narrátora is az anthony hopkins ptolemaiosz alakítása volt, amit meg nézhettem magyar szinkronnal is mikor sinkó lászló volt hopkins magyar hangja, meg eredeti angol szinkronnal is mikor meg néztem a film második újra vágott 3 óra 33 perces final cut verzióját amit tudtommal nálunk nem adtak ki, és eredetiben legalább olyan jó hopkins elbeszélését hallgatni mint sinkó lászló tolmácsolásában. Szóval sokáig lehetne a film jó és rossz tulajdonságait és jellegzetességeit sorolni, de lényegében szerintem nem rossz a film pláne a final cut verzió ami tudtommal 2007-ben készült el, de eléggé határeset a film és csak annak ajánlott igazán aki szereti a hosszú és néhol határokat feszegető munkákat is, mert ez szó szerint az lett és sok embernél ki ütötte a belső biztosítékot, hogy így fogalmazzam a dolgot, De egy szónak is száz a vége sajátos film de talá érdemes vele próbát tenni, én tettem és hát nem állítom hogy tökéletes de azért meg lehet nézni nagyon is.


336. Plunket (2012-03-14 11:37.00) aaaaa
A Görögök és a Macedónok úgy felháborodtak a filmen,hogy egy fillér nem maradt a zsebükben.Szó szerint.:)))


335. Pindurlányka (2012-03-13 16:35.22)   - (válasz Kurgan 5555 334. hozzászólására)
"Kicsit több nyalifali meg melegebb ágyjelenet még simán belefért volna"

Ezzel teljes mértékben egyetértek. ;-))))


334. Kurgan 5555 (2012-01-22 22:03.39) aaaaa - (válasz Kurgan 5555 315. hozzászólására)
Továbbra is tartom a véleményem :D
Nagyon jó a zene a képi hatások. A csatajelenetek.
Nagy Sándor történetét 1 filmbe foglalni nem kis dolog, így marad ki ez+az.
Kicsit több nyalifali meg melegebb ágyjelenet még simán belefért volna az én türéshatáromba. Valakinél a kivillanó bré is kiverte a biztosítékot :D
Egyedi film. Vannak benne momentumok, amik nagyon jól sikerültek. pl a végén a madár, vagy Hopkins monológjai és a zene.


333. Alvarando (2012-01-22 21:48.46) aaaaa
Amúgy se volt sose kedvenc témám Nagy Sándor, a film alapján se sikerült megkedvelnem.... Hosszú és lapos volt, a legjobb jelenet tényleg a vége volt. Alapdolgok hiányoznak a filmből, pl. a granikoszi, az isszoszi csata és a szúzai mennyegző. Az is fikció, hogy megmérgezték. Bár a végén azt mondja a történetmesélő, hogy mondják azt, hogy láz végzett vele.... Egyszerűen nem jött be, lehet azért, hogy más megtalálja az értéket benne.


332. Cthulhu6 (2011-08-01 22:46.45) aaaaa - (válasz Segalfan 331. hozzászólására)
Nekem az tetszett nagyon, hogy a karakterek mennyire emberiek, hús-vér figurák voltak. Maga Nagy Sándor karaktere is rettentően jól lett kialakítva. Tetszett, hogy tulajdonképpen mennyire ostobán becsvágyó, szinte idétlen, és mégis mindíg győztes, mindíg szerencsés. Sokszor okos és bölcs, máskor elpattan benne a húr, és úgy viselkedik, mint egy durcás kislány. Tetszik ez a nyersen ellentmondásos karakterjellem.

Egyik nagy kedvencem ez a film. Magasról ejtek rá, hogy homokos jelenetek is vannak benne. Akkoriban volt, és ma is van ilyesmi. Most akkor mit kell ezen kiakadni?


331. Segalfan (2011-08-01 22:20.06) aaaaa
Nekem is nagyon tetszett a film. Egy rendezőnek általában egy ilyen film jelenti karrierjének csúcspontját. Sajnos a film nem lett sikeres, pedig hitelesen mutatja be Nagy Sándor életét. Hogyan lett sikeres hadvezér, majd pedig hogyan építette őt le mérhetetlen becsvágya és alkoholizmusa. Tehát egyáltalán nem egy idealizált Nagy Sándor-képet kapunk. Arról nem is beszélve, hogy a kisebb szerepekre is micsoda színészóriásokat sikerült szerződtetni: Hopkins, Jolie, Val Kilmer, Christopher Plummer.Az pedig hab a tortán, hogy az ókori Babilon városát ilyen szépre sikerült rekonstruálni. Lenyűgöző! Szerintem ez a film több megbecsülést érdemel. Ha Koltai ehhez hasonló színvonalúra csinálta volna meg a Honfoglalást, hát annak mind nagyon örültünk volna.


330. Wandula (2011-04-26 22:38.03) aaaaa
Én nekem is az eggyik kedvencem és nem értek egyett Colin "málnájával"szerintem nagyot alakított.


329. Kovbojka (2011-02-16 21:18.29) aaaaa
Nekem nagyon tetszett, bár ezen az oldalon sokan lehúzzák...


328. Panyolai (2011-02-12 01:26.36) aaaaa
„Bátraké a Sors kegye!” (Vergilius: Aeneis)

Nagy Sándor (eredetileg III. Alexandrosz) az ókor, sőt, minden idők egyik legnagyobb hadvezére volt. A kicsiny Makedóniából kiindulva néhány év alatt legyőzte a hatalmas Perzsa Birodalmat, és meghódította az akkor ismert világ legnagyobb részét. És még 30 éves se volt! Mindössze 32 évet élt, – halála pontos oka máig vitatott – már életében legendás alakká nőtt, bátorsága, kisugárzása, zseniális hadvezéri húzásai miatt csakis Hannibállal, Caesar-ral, Napóleonnal lehet egy lapon említeni! Egy ilyen nem mindennapi ember életpályája nagyon hálás téma lehet a filmkészítőknek is. Készült is Sándorról már a ’szandálfilmek’ hőskorában; az ’50-es években egy mára elfeledett film, a címszerepben Richard Burton-nel.
Aztán az ezredfordulón, a Gladiátor sikerével Hollywoodban újra zöld utat kaptak az ókori témájú epikus mozik olyannyira, hogy 2004-ben egyszerre 3 ilyen film is mozikba került: Trója, Artúr király, és egy új film a legendás makedón hadvezérről; az Alexander (Nagy Sándor, a hódító). Rendezője a leginkább sodró, tempós direktori stílusáról ismert; többszörös Oscar-díjas Oliver Stone lett, aki a forgatókönyv írásában is részt vállalt.
Sosem könnyű több évtizednyi cselekményt filmen ügyesen, kellő feszességgel bemutatni, még ha 2,5-3 óra is a játékidő. Stone-ék igyekeztek érzékeltetni Sándor viszonyát egymást gyűlölő szüleihez, milyen hatással voltak jellemére, ahogy a mítoszok; Achilleusz és Patroklosz „barátsága” az ő, és hű „társa”, Hephaisztion kapcsolatára. Számomra ebből a „langyi-biszex vonulatból” a kevesebb több lett volna… Persze, kapunk Nagy Sándorból, a hadvezérből is, csak kevesebbet, mint várnánk. Pl. a granikoszi vagy isszoszi csatáról szót sem ejtenek. Az egyiptomi epizód is kimaradt, pedig ott egy elég fontos esemény történt vele jellemfejlődése szempontjából is akár: a Síva-oázisban található Amon-jósdában azt mondták neki, hogy ő tényleg Zeusz fia, aki a Világ ura lesz! A perzsa szakrális főváros; Perszepolisz lerombolása, vagy a fellázadt Thébai városának véres megbüntetése (bizony, Sándornak volt egy ilyen kegyetlen oldala is…) szintén sehol, és államszervezési elképzeléseiből is csak morzsák jönnek át. Igaz, hatalmas az életmű, a fő cél a szórakoztatás, de a felsoroltak közül elfért volna még pár, a „homokozás” rovására mondjuk… Ám, ezen általam nehezményezett hibák, hiányosságok ellenére úgy vélem, a történettel nincs komolyabb baj. Inkább az elmondásával, ugyanis Stone-tól meglepő mód a film nem valami tempós, sok az unalmas(abb) jelenet. És a rendezői hibákat az egyébként jó színészek sem tudják nagyon menteni…
Mert amúgy, egy ilyen szuperprodukcióhoz méltóan igazi sztárgárdát trombitáltak össze. A főszerepbe a később sokak által kritizált Colin Farrell került, aki véleményem szerint sem nyújtott valami emlékezetes alakítást, de láthatóan nagyon igyekezett. (Bár Sándor szerepére talán akadtak volna jobb jelöltek is…) És néhol azért elég idegenül hatott a szőkére festett haja, meg hozzá a kiszőkített szemöldök…:)) Viszont Angelina Jolie profin játszik, és Val Kilmer is nagy átéléssel formálja meg II.Philipposzt, Sándor apját. Sir Hopkins, – mint a mesélő, idős korú Ptolemaiosz – mi más is lehetne, mint tökéletes! De felbukkan itt még Rosario Dawson, aki a megtestesült érzékiség, buja vadság; Jared Leto, aki Hephaisztionként most ugye nem (elsősorban) a női szívek megdobogtatója…, a kezdő Jonathan Rhys-Meyers, vagy csupán pár percre Christopher Plummer, mint Arisztotelész, aki Sándor tanítója volt.
A film képi világa elég harsány; a titokzatos, egzotikus Kelet, a legendás Babilon ezekkel az élénk színekkel él igazán. A fényképezés (Rodrigo Prieto) gyönyörű, főleg mikor a Perzsa Birodalom keleti részein, Baktriában, Szogdiában, vagy Indiában vonulnak, nagyon szép képek láthatók. Babilon városa nagyszerűen fest mind külsőleg, a bevonuláskor, mind pedig a belső terek díszletei, nagyon szép a CGI is. Látványa méltó a Szemiramisz függőkertjeiről szóló mítoszhoz. (Bár a várost azért nagyobbnak láttatják, mint amekkora valójában lehetett.) A díszletek, jelmezek nagyon hűek a korhoz, a perzsák valóban korabeli perzsának néznek ki, Dareiosz (III. Dareiosz!) igazi, hiteles perzsa nagykirály, nem úgy, mint pl Xerxész a 300-ban (jó, tudom, az képregényfilm, de akkor is!:) A makedón-görög katonákon, vezéreken is korhű páncélok, fegyverek, frígiai sisakok; a lovasokon pedig jellegzetes boéciai sisak. Az akkoriban verhetetlen makedón-falanx szintén nagyon élethűen van újjáteremtve. Hephaisztiont, és a többi vezér arcát is sebhelyek borítják, tovább erősítve a látvány hitelességét. Viszont a latin betűs és elnevezéses(!) térképek mindig mosolyra fakasztanak, de végülis így mindenkinek érthetőbb…
A csatajelenetek… Mint írtam, sajnos ezekből lehetett volna több is! Stone történész szakértőkkel rekonstruálta a gaugamélai csatát, igyekezett érzékeltetni, melyik részen mi történik, és szerintem egész jól sikerült ez neki, bár olvasgattam itt, hogy nem mindenki szerint átlátható…pedig, ki is írják ’macedonian left’, ’center’… Kapunk madártávlati képeket, véres közelharcot, a szokásos buzdító beszéd sem marad el:) Bár az meglepett, hogy Dareioszról azt érzékeltetik, kissé alábecsüli ellenfelét („Alexandrosz hibát követ el!”). Az addigra elszenvedett sorozatos vereségek után egy király ennyire nem lehet hülye?! Vagyis már sejtenie kellett volna; hogy Sándor megint egy hadi cselt vet be! (Egy apróság: a jelenet vége felé Sándor már dárdával támad Dareioszra, aki ugye ezért kezd menekülni harci szekerén…: ezzel egy híres római mozaikképre utalnak. Nos, ez a jelenet valójában nem itt, hanem a két évvel korábbi (Kr. e. 333) isszoszi csatában játszódott le!) Összességében szerintem ez egy igen jól kivitelezett csatajelenet! Nagyon tetszik az is pl, ahogy Dareiosz, - ráeszmélve, hogy mi történik – leszegi a fejét, mert tudja, megint vesztett! Egy 25 éves „nyikhajjal” és harmadakkora seregével szemben!
Az elefántos hüdaszpészi csata kifejezetten véresre sikeredett, látványos és nagyon jó alatta a hangkeverés, csak a végére a zene már túlcsordul, és az az elvörösödött kép sem feltétlen kellett volna… (Egyébként elpusztult csataménje; az őt megmentő Bukephalosz tiszteletére Sándor várost alapított, ez lett ’Bukephala’). Sajnos pl. Türosz városának ostroma, vagy a khairóneiai csata, – ahol Sándornak 18 évesen először engedte apja, hogy seregrészt vezessen – sem jelenik meg a filmben:/ Mondjuk, így sem volt olcsó a produkció…
Az ilyen történelmi-kalandfilmeknél nagyon sokat tesz az élményhez a zene. (Vagy sokat vehet le belőle…) Emlékszem; kisebbfajta szenzáció volt, hogy Stone-éknak sikerült megnyerniük a filmzenéhez a hosszú ideje inaktív Vangelist, aki ugye korábban olyan ikonértékű darabokat komponált, mint pl a Tűzszekerek vagy a ’Conquest Of Paradise’. Nos, a Nagy Sándor score-ja nem lett ilyen örökbecsű darab, de vannak benne nagyon eltalált, gyönyörű tételek. Olyan felemás az egész, mert egyes jelenetekhez valahogy nagyon nem passzol az adott dallam, vagy kifejezetten giccsérzetet kelt, viszont máshol meg hihetetlen töltetet rak alá (bevonulás Babilonba, mikor bejelenti, hogy hazatérnek, halála utáni jelenet). A gaugamélai csata alatti zene talán kissé egysíkú lett azokkal a harci dobokkal…, de azért az a ’csatascore’ elég rendben van, tetszik. A téma és a környezet okán is a score jó része vérbeli keleties hangzással van megspékelve.
A mozi végén elhangzó tervek Arábia, Karthágó, Szicília, Itália elfoglalásáról történetileg helytállóak; a források szerint valóban ezek voltak Sándor következő célpontjai. Halálával kapcsolatban az alkotók azt sugallják; vezérei mérgezték meg, később Ptolemaiosz ki is mondja, de aztán visszakozik, szóval a kérdés végülis nyitva marad.
A filmet nagy várakozások előzték meg, és nagy volt a csalódottság, mikor bemutatták. Állítólag kb 150 millióba került, miközben világszerte mindössze 167 millát termelt, amivel jócskán elmarad a Trójától (kb 450 m), ami valóban jobb film is, mint az Alexander. Így valamelyest érthetők az Arany-Málnák is, bár Jolie és Kilmer jelölése azért már túlzás volt.
A kelleténél több „homokozás”, és a sok helyütt kiütköző tempótlanság miatt jómagam is kacérkodtam a 3-assal, ám a lenyűgöző látvány, a korhűségre való törekvés, a jó színészi játék, a néhol csodálatos zene miatt, – nomeg mivel nagy rajongója vagyok ennek a műfajnak – ,nem tudok rá 4-esnél rosszabbat adni! Ja, és ott van még Rosario Dawson „felkavaró” ruhátlan jelenete is….hmmm!:))
(És jó lenne végre egy nagy mozifilm Hannibálról is!)


327. Panyolai (2010-07-14 20:26.02) aaaaa - (válasz Áfonya27 326. hozzászólására)
Ezzel egyetértek. A Joker-szinkronját a többség szapulja, szerintem viszont mindent beleadott, és nem lett rossz.


326. Áfonya27 (2010-07-14 16:59.04) aaaaa - (válasz Panyolai 325. hozzászólására)
pl. akár milyen is ez a buci, szinkronizálni nagyon tud!


325. Panyolai (2010-06-25 20:23.57) aaaaa - (válasz Áfonya27 323. hozzászólására)
Ja, ha Schwarzi akkor Gáti Oszkár:))
Hát, nem tom..., akkor ki lett volna jó Kálloy helyett? Pl Kaszás Gergely is volt már Farrel-hang, vagy Buci jobban megfelelt volna néked?:))


324. Áfonya27 (2010-06-25 20:15.34) aaaaa - (válasz Panyolai 322. hozzászólására)
Köszönöm szépen! Megválaszoltad helyettem is :) Igen, vannak szobrai, és ezért írtam, hogy kétlem.... :) köszi


323. Áfonya27 (2010-06-25 20:14.27) aaaaa - (válasz Panyolai 317. hozzászólására)
Tény, hogy Kállói Molnár Péter jó szinkronhang, de ugyanúgy nem illik Nagy Sándorhoz, mint ahogy nem illik Reviczky Gábor Arnold Schwarzeneggerhez. :/


322. Panyolai (2010-06-24 14:39.59) aaaaa - (válasz Kurgan 5555 319. hozzászólására)
Az ókor egyik legnagyobb hatású emberéről?! Természetesen számos szoborábrázolás maradt fenn róla - legismertebbek Lüszipposz szobrász fejportréi, ennek római másolatai. Ezek alapján Sándornak nem annyira Farrel-es vonásai voltak, szerintem arcra pl Matthew McCanoughey sokkal inkább hasonlít az ókor legnagyobb hadvezérére.


321. Kappi (2010-06-21 19:06.12)   - (válasz Kappi 320. hozzászólására)
javítok: az = ez


320. Kappi (2010-06-21 19:04.07)  
Most ugrott be, az volt az a film, amit ágyon fekve kezdtem el nézni, a hangcucc is fel volt tekerve rendesen, de kb. az első 20 perc után elaludtam, majd az utolsó 20 percre felébredtem. De nem vettem észre, hogy közben aludtam, és csodálkoztam, milyen kurva rövid ez a film, meg hogy nem is történt igazából semmi lényeges :DDDD


319. Kurgan 5555 (2010-06-21 19:02.38) aaaaa - (válasz Áfonya27 316. hozzászólására)
Ugytudom (nem biztos) hogy maradt fennt Nagysanyiról szobor és ha azt veszem alapúl akkor colin jó választás.



318. Gyorkos (2010-06-21 19:00.01) aaaaa - (válasz Panyolai 317. hozzászólására)
Pontosan.

[link]


317. Panyolai (2010-06-21 18:47.23) aaaaa - (válasz Áfonya27 316. hozzászólására)
Pedig az a szinkronhang Kálloy Molnár Peti volt, ha jól emlékszem...


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó fórumok

VéleményekNyomozo1, 2021-09-03 22:23376 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk