Utolsó hozzászólások:
A csoda (2022) - Vélemények (2023-01-08 10:17.47) |
Ohhh... A könyv az egyik kedvenc könyvem, de sajnos nem nyúltak elég bátran hozzá. Pedig Sebastian Leilo argentín filmrendező nem a gyávaságáról híres. Nagyon meglepő mennyire erőtlen filmet tett az asztalra. A 19. századi Írországban járunk a sztori szerint, ahol egy angol nővért azzal bíznak meg, hogy figyeljen egy 11 éves kislányt, buktassa le a csalást. Ugyanis az a hír járja, hogy a kislány már 4 hónapja nem eszik, mégis él. Sok minden van ebbe, amit nagyon leredukáltak. Alapvetően a korszakot ruhák tekintetében jól ábrázolják, de sajnos ennyiben kimerül. Néha megszellőztetnek "valami háborút", meg éhezést, meg hogy az írek utálják az angolokat. Azt is elmondják, hogy a nővér Nightingale nővér, van utalás hogy megjárta a krími háborút, de lóg az egész a levegőben. A ruhákon kívül a történelem minden szikráját mellőzi a film és ez ebben az esetben azért szomorú, mert bizony a film szereplőinek szemléletét a 19. század borzalmai rendesen alakították. Nincsenek erős, jól felépített karakterek, hiszen nincs egy stabil alap. Florence Pugh pedig az egyik legérdekesebb, legizgalmasabb és legjobb színésznő napjainkban - itt mintha levágták volna a szárnyait.
Egy eszméletlen jó, lélegzetelállítóan izgalmas könyvből csináltak egy kicsivel átlagos szint alatti, eléggé unalmas filmet.
Kár! |
Maixabel - Vélemények (2023-01-08 10:16.51) |
Nemrég volt ebből a korszakból egyetemi vizsgám, szóval úgy gondoltam előtte jót tesz megnézni a filmet. Egyrészt igen, másrészt hihetetlenül megviselt.
A sztori teljesen igaz történet, Maixabel Lasa politikus asszonyról, akinek munkássága jelentősen hozzájárult, hogy a baszk terrorszervezet, az ETA befejezze fegyveres tevékenységét. (2011). Maixabel szocialista politikus férjét az ETA terroristái ölték meg az Aznar kormány idején, mint ahogy sok más is így járt. Maixabel elérte, hogy a spanyol kormány és az ETA között elinduljon egyfajta tárgyalássorozat, úgy, hogy férje gyilkosaival leülve egy asztalhoz... meghallgatta őket.
Nagyon sok volt ebben a filmben, történelmileg, politikailag és nagyban köszönhetően Blanca Portillo és Luis Tosar félelmetesen GYÖNYÖRŰ játékának: emberileg is. Külön mar az egész, ha belegondolunk, hogy jesszus... ezek 21. századi események. Eszembe is jutott, hogy még Madridban éltem (2010) mikor kiadták az ETA 10 legkeresettebb tagjának a fotóját/nevét, telefonszámokkal hogy kit hívjunk ha látjuk őket és SEMMIKÉPPEN NE KÖZELÍTSÜK MEG ŐKET. Szürreális volt az a rettegés akkor.
De ezek az emberek akikről a film szól, emberöltőket leéltek úgy, hogy mindig maguk mögé tekingettek és sosem tudták mikor kapják a lövéseket.
Félelmetes jelenet volt, mikor Ibon ment végig kocsival az utcákon, és bár már minden ETA tevékenységét bánta...csak a fegyverropogást hallotta, akárhova nézett. Ez kisértette. Luis Tosar kivétel nélkül minden szerepében zseniális, itt talán kicsit több is, ez az alázat benne és ahogy segítette a főszereplőnő játékát...bámulatos.
Blanca Portillo Goya díjat kapott alakításáért, a beszédjét itt is hagyom emléknek. Mert az ilyen NŐKRE fel kell nézni.
youtu.be/34tYPAaLTC0
Durva volt. Akiket érdekel a téma semmiképp se hagyják ki. |
Minden jót, Leo Grande - Vélemények (2023-01-08 10:15.29) |
Jesszus, megkockáztatom, hogy életemben nem láttam még ennyire SZÉP srácot, mint a főszereplő fiú. Nagyon nehéz volt bármire koncentrálnom, nem is igazán értettem Nancy problémáit 😂
Na, ez egy erősen idealizált film lett én úgy gondolom, de ezt nem éltem meg bajnak, mert működött. Tabukat döngetett sőt le is döntött jó párat.
Sajna ebben az elcseszett világban már lassan a szex sem fog semmiről sem szólni, kellett hozzá tökösség, hogy a 21. században úgy beszéljen egy 60as nő a szexről, hogy az ne legyen ciki. Csomó jó gondolat volt benne, úgy tanított, hogy közben azért szórakoztatott.
Ez a Daryl fiú meg uhhhaaaa. Hát bocsánat de nem lehet nem megjegyezni. |
Anitabagwell összes hozzászólása |