Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2017-12-21
24 óra a halálig
Doktor Knock
Ferdinánd
Jumanji - Vár a dzsungel
Kaotikus karácsony
Loving Vincent

2017-12-14
A művészet templomai - Raffaello - A festőfejedelem 3D
Az igazi csoda
Eszeveszett esküvő
Hao ji le
Jesús
Legeslegjobb cimborák - Állati a buli
Star Wars: Az utolsó Jedik

2017-12-07
A nőkért
A széf
Megjött Apuci 2.
Stratton
Volt egyszer egy Németország
Wonder Wheel: Az óriáskerék

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Dunkirk (4K Blu-ray)
Kőkezű (DVD)
Az Alapító (DVD)
Chucky kultusza (DVD)
Az Oroszlán (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Mestergyilkos
- Film+, 19:10
Jégkorszak 5. - A nagy Bumm
- HBO2, 19:30
Felügyelő életveszélyben
- Cinemax, 20:00
A minyonok
- Digi Film, 20:00
Amikor megállt a Föld
- AMC, 20:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Don Johnson (67)
Adam Brody (38)
Michael Shanks (47)
Helen Slater (54)
Geoff Stults (40)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
X vagy Y
FILMKATALÓGUS TOP 100 JÁTÉK
2018-as választás
Szólánc (földrajzi nevekkel)
Három betű - egy mondat

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Ördöggerinc aaaaa
Armie Hammer aaaaa

 

Oscar-díj 2000.

<<< 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 >>>

a legjobb film
JelölésA bennfentes (Michael Mann, Pieter Jan Brugge)
NyertesAmerikai szépség (Dan Jinks, Bruce Cohen)
JelölésÁrvák hercege (Richard N. Gladstein)
JelölésHalálsoron (David Valdes, Frank Darabont)
JelölésHatodik érzék (Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Barry Mendel)

a legjobb színész
JelölésA bennfentes (Russell Crowe)
JelölésA Straight Story - Igaz történet (Richard Farnsworth)
JelölésA világ második legjobb gitárosa (Sean Penn)
NyertesAmerikai szépség (Kevin Spacey)
JelölésHurrikán (Denzel Washington)

a legjobb színésznő
NyertesA fiúk nem sírnak (Hilary Swank)
JelölésA szív dallama (Meryl Streep)
JelölésAmerikai szépség (Annette Bening)
JelölésEgy kapcsolat vége (Julianne Moore)
JelölésPasifogó (Janet McTeer)

a legjobb férfi epizódszereplő
JelölésA tehetséges Mr. Ripley (Jude Law)
NyertesÁrvák hercege (Michael Caine)
JelölésHalálsoron (Michael Clarke Duncan)
JelölésHatodik érzék (Haley Joel Osment)
JelölésMagnólia (Tom Cruise)

a legjobb női epizódszereplő
JelölésA fiúk nem sírnak (Chloe Sevigny)
JelölésA John Malkovich-menet (Catherine Keener)
JelölésA világ második legjobb gitárosa (Samantha Morton)
NyertesÉszvesztő (Angelina Jolie)
JelölésHatodik érzék (Toni Collette)

a legjobb rendező
JelölésA bennfentes (Michael Mann)
JelölésA John Malkovich-menet (Spike Jonze)
NyertesAmerikai szépség (Sam Mendes)
JelölésÁrvák hercege (Lasse Hallström)
JelölésHatodik érzék (M. Night Shyamalan)

a legjobb eredeti forgatókönyv
JelölésA John Malkovich-menet (Charlie Kaufman)
NyertesAmerikai szépség (Alan Ball)
JelölésHatodik érzék (M. Night Shyamalan)
JelölésMagnólia (Paul Thomas Anderson)
JelölésTingli-tangli (Mike Leigh)

a legjobb adaptált forgatókönyv
JelölésA bennfentes (Eric Roth, Michael Mann)
JelölésA tehetséges Mr. Ripley (Anthony Minghella)
NyertesÁrvák hercege (John Irving)
JelölésGimiboszi (Alexander Payne, Jim Taylor)
JelölésHalálsoron (Frank Darabont)

a legjobb operatőr
JelölésA bennfentes (Dante Spinotti)
NyertesAmerikai szépség (Conrad L. Hall)
JelölésAz Álmosvölgy legendája (Emmanuel Lubezki)
JelölésEgy kapcsolat vége (Roger Pratt)
JelölésHó hull a cédrusra (Robert Richardson)

a legjobb látványtervezés
JelölésA tehetséges Mr. Ripley (Bruno Cesari, Roy Walker)
JelölésAnna és a király (Luciana Arrighi, Ian Whittaker)
JelölésÁrvák hercege (Beth A. Rubino, David Gropman)
NyertesAz Álmosvölgy legendája (Rick Heinrichs, Peter Young)
JelölésTingli-tangli (John Bush, Eve Stewart)

a legjobb eredeti filmzene
JelölésA tehetséges Mr. Ripley (Gabriel Yared)
NyertesA vörös hegedű (John Corigliano)
JelölésAmerikai szépség (Thomas Newman)
JelölésAngyal a lépcsőn (John Williams)
JelölésÁrvák hercege (Rachel Portman)

a legjobb eredeti filmdal
JelölésA szív dallama (Diane Warren) - "Music Of My Heart"
JelölésMagnólia (Aimee Mann) - "Save Me"
JelölésSouth Park - Nagyobb, hosszabb és vágatlan (Trey Parker, Marc Shaiman) - "Blame Canada"
NyertesTarzan (Phil Collins) - "You'll Be In My Heart"
JelölésToy Story 2. - Játékháború (Randy Newman) - "When She Loved Me"

a legjobb jelmeztervezés
JelölésA tehetséges Mr. Ripley (Ann Roth, Gary Jones)
JelölésAnna és a király (Jenny Beavan)
JelölésAz Álmosvölgy legendája (Colleen Atwood)
NyertesTingli-tangli (Lindy Hemming)
JelölésTitusz (Milena Canonero)

a legjobb vágás
JelölésA bennfentes (William Goldenberg, David Rosenbloom, Paul Rubell)
JelölésAmerikai szépség (Tariq Anwar)
JelölésÁrvák hercege (Lisa Zeno Churgin)
JelölésHatodik érzék (Andrew Mondshein)
NyertesMátrix (Zach Staenberg)

a legjobb hang
JelölésA bennfentes (Lee Orloff, Doug Hemphill, Andy Nelson)
JelölésA múmia (Chris Carpenter, Rick Kline, Chris Munro, Leslie Shatz)
JelölésHalálsoron (Robert J. Litt, Willie D. Burton, Elliot Tyson, Michael Herbick)
NyertesMátrix (David Lee, John T. Reitz, Gregg Rudloff, David E. Campbell)
JelölésStar Wars I. rész - Baljós árnyak (Tom Johnson, John Midgley, Shawn Murphy, Gary Rydstrom)

a legjobb hangeffektus vágás
JelölésHarcosok klubja (Richard Hymns, Ren Klyce)
NyertesMátrix (Dane A. Davis)
JelölésStar Wars I. rész - Baljós árnyak (Ben Burtt, Tom Bellfort)

a legjobb vizuális effektusok
NyertesMátrix (Jon Thum, John Gaeta, Janek Sirrs, Steve Courtley)
JelölésStar Wars I. rész - Baljós árnyak (Scott Squires, Rob Coleman, John Knoll, Dennis Muren)
JelölésStuart Little, kisegér (John Dykstra, Eric Allard, Henry F. Anderson III, Jerome Chen)

a legjobb maszk
JelölésA kétszáz éves ember (Greg Cannom)
JelölésÉletfogytig (Rick Baker)
JelölésKicsiKÉM - Austin Powers 2. (Michéle Burke, Mike Smithson)
NyertesTingli-tangli (Trefor Proud, Christine Blundell)

a legjobb idegen nyelvű film
JelölésHimalája - Az élet sója
JelölésKelet-Nyugat
NyertesMindent anyámról
JelölésSolomon és Gaenor

a legjobb animációs rövidfilm
NyertesAz öreg halász és a tenger (Aleksandr Petrov)

a legjobb dokumentumfilm
JelölésBuena Vista Social Club (Ulrich Felsberg, Wim Wenders)
NyertesEgy nap szeptemberben (Kevin MacDonald, Arthur Cohn)

Irving G. Thalberg emlékdíj
Nyertes (Warren Beatty)

Gordon E. Sawyer-díj
Nyertes (Andrzej Wajda)

életműdíj
Nyertes (Andrzej Wajda)

tudományos és technikai Oscar-díj
Nyertes (Roderick T. Ryan) - "a speciális effektusok elôhívó szerkezetéért"
 



Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2017, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez.
Az oldal meglátogatásával elfogadod a cookie-k használatát és a felhasználási feltételeket. (További információk)