Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2018-01-25
A cukrász
A hentes, a kurva és a félszemű
A világ összes pénze
Az útvesztő: Halálkúra
Három óriásplakát Ebbing határában

2018-01-18
68 lepedő
A legsötétebb óra
Floridai álom
Gengszterzsaruk
Parázs a szívnek
Thelma

2018-01-11
Fortunata
Kicsinyítés
Kutyák és titkok
Prince: Sign o' The Times
The Commuter - Nincs kiszállás
Viszlát, Christopher Robin

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Újra otthon (DVD)
Nyílt tengeren Cápák között (DVD)
Barry Seal: A beszállító - limitált, fémdobozos változat (steelbook) (Blu-ray)
Kingsman: Az aranykör (DVD)
A tökéletes gyilkos (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A hal neve Wanda
- Film Mánia, 18:55
Bankcsapda
- Film Café, 19:20
Alkonyat - Napfogyatkozás
- AMC, 19:35
Tökéletes hang
- Digi Film, 20:00
Z szerkesztő emlékezetes esetei
- M3, 20:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Rutger Hauer (74)
Tahi-Tóth László (74)
Ewen Bremner (46)
David Patrick Kelly (67)
Gail O'Grady (55)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Oscar-díj 2018 - Díjszezon 2017/18
Milyen romboló hatása van a reklámoknak a film lejátszások közben?
Marilyn Monroe - Vélemények
Szárnyas fejvadász 2049 - Vélemények
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
xXx aaaaa
Sidney James aaaaa

 

Oscar-díj 2001.

<<< 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 >>>

a legjobb film
JelölésCsokoládé (David Brown, Kit Golden, Leslie Holleran)
JelölésErin Brockovich - Zűrös természet (Michael Shamberg, Stacey Sher, Danny DeVito)
NyertesGladiátor (Douglas Wick, David Franzoni, Branko Lustig)
JelölésTigris és Sárkány (William Kong, Li-Kong Hsu, Ang Lee)
JelölésTraffic (Edward Zwick, Marshall Herskovitz, Laura Bickford)

a legjobb színész
NyertesGladiátor (Russell Crowe)
JelölésMielőtt leszáll az éj (Javier Bardem)
JelölésPollock (Ed Harris)
JelölésSade márki játékai (Geoffrey Rush)
JelölésSzámkivetett (Tom Hanks)

a legjobb színésznő
JelölésA manipulátor (Joan Allen)
JelölésCsokoládé (Juliette Binoche)
NyertesErin Brockovich - Zűrös természet (Julia Roberts)
JelölésRekviem egy álomért (Ellen Burstyn)
JelölésSzámíthatsz rám (Laura Linney)

a legjobb férfi epizódszereplő
JelölésA manipulátor (Jeff Bridges)
JelölésA vámpír árnyéka (Willem Dafoe)
JelölésErin Brockovich - Zűrös természet (Albert Finney)
JelölésGladiátor (Joaquin Phoenix)
NyertesTraffic (Benicio Del Toro)

a legjobb női epizódszereplő
JelölésBilly Elliot (Julie Walters)
JelölésCsokoládé (Judi Dench)
JelölésMajdnem híres (Kate Hudson, Frances McDormand)
NyertesPollock (Marcia Gay Harden)

a legjobb rendező
JelölésBilly Elliot (Stephen Daldry)
JelölésErin Brockovich - Zűrös természet (Steven Soderbergh)
JelölésGladiátor (Ridley Scott)
JelölésTigris és Sárkány (Ang Lee)
NyertesTraffic (Steven Soderbergh)

a legjobb eredeti forgatókönyv
JelölésBilly Elliot (Lee Hall)
JelölésErin Brockovich - Zűrös természet (Susannah Grant)
JelölésGladiátor (David Franzoni, John Logan, William Nicholson)
NyertesMajdnem híres (Cameron Crowe)
JelölésSzámíthatsz rám (Kenneth Lonergan)

a legjobb adaptált forgatókönyv
JelölésCsokoládé (Robert Nelson Jacobs)
JelölésÓ, testvér, merre visz utad? (Ethan Coen, Joel Coen)
JelölésTigris és Sárkány (Hui-Ling Wang, James Schamus, Kuo Jung Tsai)
NyertesTraffic (Stephen Gaghan)
JelölésWonder Boys - Pokoli hétvége (Steven Kloves)

a legjobb operatőr
JelölésA hazafi (Caleb Deschanel)
JelölésGladiátor (John Mathieson)
JelölésMaléna (Koltai Lajos)
JelölésÓ, testvér, merre visz utad? (Roger Deakins)
NyertesTigris és Sárkány (Peter Pau)

a legjobb látványtervezés
JelölésA grincs (Michael Corenblith, Merideth Boswell)
JelölésGladiátor (Arthur Max, Crispian Sallis)
JelölésSade márki játékai (Martin Childs, Jill Quertier)
NyertesTigris és Sárkány (Timmy Yip)
JelölésVatel (Jean Rabasse, Francoise Benoit-Fresco)

a legjobb eredeti filmzene
JelölésA hazafi (John Williams)
JelölésCsokoládé (Rachel Portman)
JelölésGladiátor (Hans Zimmer)
JelölésMaléna (Ennio Morricone)
NyertesTigris és Sárkány (Dun Tan)

a legjobb eredeti filmdal
JelölésApádra ütök (Randy Newman) - "A Fool In Love"
JelölésEszeveszett birodalom (Sting, David Hartley) - "My Funny Friend and Me"
JelölésTáncos a sötétben (Björk, Lars von Trier, Sjon Sigurdsson) - "I've Seen It All"
JelölésTigris és Sárkány (James Schamus, Jorge Calandrelli, Dun Tan) - "A Love Before Time"
NyertesWonder Boys - Pokoli hétvége (Bob Dylan) - "Things Have Changed"

a legjobb jelmeztervezés
Jelölés102 kiskutya (Anthony Powell)
JelölésA grincs (Rita Ryack)
NyertesGladiátor (Janty Yates)
JelölésSade márki játékai (Jacqueline West)
JelölésTigris és Sárkány (Timmy Yip)

a legjobb vágás
JelölésGladiátor (Pietro Scalia)
JelölésMajdnem híres (Joe Hutshing, Saar Klein)
JelölésTigris és Sárkány (Tim Squyres)
NyertesTraffic (Stephen Mirrione)
JelölésWonder Boys - Pokoli hétvége (Dede Allen)

a legjobb hang
JelölésA hazafi (Lee Orloff, Kevin O'Connell, Greg P. Russell)
NyertesGladiátor (Ken Weston, Scott Millan, Bob Beemer)
JelölésSzámkivetett (William B. Kaplan, Tom Johnson, Dennis S. Sands, Randy Thom)
JelölésU-571 (Gregg Landaker, Rick Kline, Ivan Sharrock, Steve Maslow)
JelölésViharzóna (Gregg Rudloff, David E. Campbell, Keith A. Wester, John T. Reitz)

a legjobb hangeffektus vágás
NyertesU-571 (Jon Johnson)
JelölésŰrcowboyok (Alan Robert Murray, Bub Asman)

a legjobb vizuális effektusok
JelölésÁrnyék nélkül (Craig Hayes, Scott Stokdyk, Stan Parks, Scott E. Anderson)
NyertesGladiátor (Rob Harvey, John Nelson, Neil Corbould, Tim Burke)
JelölésViharzóna (Habib Zargarpour, John Frazier, Walt Conti, Stefen Fangmeier)

a legjobb maszk
NyertesA grincs (Rick Baker, Gail Rowell-Ryan)
JelölésA sejt (Edouard F. Henriques, Michéle Burke)
JelölésA vámpír árnyéka (Amber Sibley, Ann Buchanan)

a legjobb idegen nyelvű film
JelölésÉlet mindenáron
JelölésÍzlés dolga
JelölésKorcs szerelmek
NyertesTigris és Sárkány

a legjobb animációs rövidfilm
JelölésA parókakészítő (Steffen Schäffler, Annette Schäffler)
JelölésVisszautasítva (Don Hertzfeldt)

a legjobb nem animációs rövidfilm
JelölésEgy nap története (Christina Lazaridi, Joan Stein)

a legjobb dokumentumfilm
NyertesIdegenek karjaiban (Mark Jonathan Harris, Deborah Oppenheimer)

életműdíj
Nyertes (Ernest Lehman, Jack Cardiff)
 



Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2017, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez.
Az oldal meglátogatásával elfogadod a cookie-k használatát és a felhasználási feltételeket. (További információk)