Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-04-04
27
A kiméra
A Majomember
Az első ómen
Hogyan szexeljünk
Kék Pelikan
Nemkívánatos személyek

2024-03-28
Belu - A legbátrabb bálna
Cabrini - A szent
Godzilla x Kong: Az Új Birodalom
Ki hitte volna?
Pókok

2024-03-21
Artúr, a király
Bonnard - Egy festő szerelme
Exhibition: Cézanne - Egy élet portréi
Kung Fu Panda 4.
Őszi sanzon
Szeplőtlen
Vaskarom

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Wonka (4K UHD + Blu-ray) limitált, fémdobozos *Import-Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz*
Ferrari (4K UHD Blu-ray + BD) *A mozifilm* *Import-Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz*
Aquaman és az Elveszett Királyság (Blu-ray + DVD) limitált, fémdobozos *Import-Angol hangot és Angol
A mag (4K Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Az utazó
- Moziverzum, 07:15
A levélíró
- Filmbox Extra HD, 08:00
Állítsuk meg az esküvőt!
- Max4, 08:05
Az igazi csoda
- SuperTV2, 08:20
Talpig zűrben 2.
- RTL Három, 08:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Brendan Gleeson (69)
Christopher Lambert (67)
Terence Hill (85)
Eric Idle (81)
Lucy Lawless (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Kapupénz - Rekviem egy házmesterlányért - Vélemények
Szólánc-angol szavakkal
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Mit hallgatsz most?
Szólánc

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Kapupénz - Rekviem egy házmesterlányért aaaaa
Blu Mankuma aaaaa

 

Fórum - A halál 50 órája - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6
176. Liverpoolfan19 (2023-07-10 13:04.32)   - (válasz ShadowThreat 174. hozzászólására)
Egyik legjobb, azért a Kelly hősei vagy a Piszkos tizenkettő is alapmű.


175. Az utolso szamuráj (2023-07-10 12:12.24) aaaaa - (válasz ShadowThreat 174. hozzászólására)
Ja,a tények finoman szólva laza kezelésével:)



174. ShadowThreat (2023-07-10 06:52.38)  
Egy zseniális, feszes film, semmi sallang, még idézhetni is lehet belőle, a mellékszereplők is zseniálisat játszanak-
egyértelműen a legjobb háborús film -
ALAPMŰ!


173. Laca1964 (2021-04-05 21:07.05) aaaaa
A nálam idősebbek úgy látom , hogy már únják ezt a filmet, én sem először látom már, de még mindig szórakoztat. Akik únják, vagy valami más kifogásuk van ellene, azok már ne nézék többet ezt a filmet, mert csak a mások kedvét veszik el a nézésétől.


172. Jjjjjjj (2020-01-08 16:56.50)  
1.A csata megtörtént vannak benne igazi harckocsik meg ha nem az aminek hívják őket! 2. Az amerikai harckocsik mozgó koporsók voltak! 3.Naggyabol úgy volt a csata ahogy a filmben! De valaki mondja már meg hogy ha a csata kemény télben kezdődött hogy az Istenben ért véget egy sivatagban!


171. DouGboy (2018-11-09 18:20.59) aaaaa - (válasz Csabaga 170. hozzászólására)
Persze, jó vicc... akinek csípi a szemét az ne nézzen ennyire régi filmeket... Mindenki azzal főz amije van. Akkoriban az volt a CGI... :)


170. Csabaga (2018-11-09 17:59.47) aaaaa - (válasz DouGboy 169. hozzászólására)
A háttérvetítéseket kifogásolják.
Igen van benne ilyen is...


169. DouGboy (2018-11-09 17:53.58) aaaaa - (válasz Csabaga 168. hozzászólására)
Egyik régi nagy kedvencem, vagy 50-szer láttam :)
Épp belenéztem valamelyik nap a tv-ben és gondoltam is, hogy milyen jó is volt, amikor még nem CGI-vel volt megcsinálva minden, hanem azok tényleg valódi tankok, teherautók, stb voltak... Jó, biztos nem Tigris-ekkel forgattak (nyilván), de akkor is...


168. Csabaga (2018-11-09 17:39.56) aaaaa - (válasz Bélapó 166. hozzászólására)
Ne kérjük napjaink CGI trükkjeit számon egy ilyen régi filmen.
Akkor ez teljesen rendben volt.


167. Bordal (2018-11-08 17:33.53) aaaaa - (válasz Bélapó 166. hozzászólására)
Közel 50 éve? Hm! Akkor legfeljebb szélesvásznon láthattad. Az a most divatos mozikultúra még nem létezett. De nem is ez a lényeg! Hanem az amit a filmvászon méretétől függetlenül kapsz. Maga a film. Amit mutat, amit mond. Ez a 102 centis Tv-men ugyanúgy érvényesül.
Nem vagyunk egyformák!


166. Bélapó (2018-11-08 16:37.24) aaaaa
Közel 50 év után ismét megnéztem a filmet. Nem kellett volna!!!Megmaradt volna szép emlékeim között (persze lehet, ha ismét moziban látom, nem csalódok ennyire) Néhol elég gagyinak tűnt.


165. Az utolso szamuráj (2017-09-17 15:41.48) aaaaa
52 éve mutatták be a filmtörténet egyik legnagyobb szabású háborús filmjét, ami rengeteg mindent elmond a II. világháború egyik legfontosabb csatájáról – és rengeteget nem.



Tényleg 50 óra?
A film szerint a németek 50 órát adtak maguknak, hogy elérjék az Ardennek offenzíva legfontosabb célpontját, a Meuse folyót. A legfontosabb célpont valójában Antwerpen kikötője volt, ennek elérésével azt remélték, szétszakítják az amerikai és brit hadseregeket, amikkel aztán külön-külön számolhatnak le. Ehhez viszont valóban el kellett érniük a félúton lévő Meuse-t, megszerezniük az útközben található szövetséges utánpótlás raktárokat, és nem utolsósorban ki kellett használniuk azt a néhány felhős napot, ami tétlenségre ítélte ellenfeleik sokszoros túlerőben lévő légierejét. A Meuse-ön való átkelést a német vezérkar a támadás 4. napjára tervezte, és az időbeli csúszás az offenzíva kudarcát jelentette. Más kérdés, hogy volt-e ekkor reális esély a szövetségesek legyőzésére.

50

Rossz sajtó
A film bemutatója után a korábbi elnök, Dwight D. Eisenhower dühös hangvételű sajtónyilatkozatot adott ki, elítélve A halál 50 óráját kirívó történelmi pontatlansága miatt. Rámutatott, hogy a csata teljesen más földrajzi és időjárási körülmények között zajlott le, mint amit a film ábrázol, a németek nem egyetlen arcvonalon támadtak, és nem csak az itt bemutatott célpontok voltak létfontosságúak mindkét fél számára. Ken Annakin rendező azzal védekezett, némileg jogosan, hogy egy olyan ütközetet kellett egy három órás filmbe belepréselnie, ami Németország, Belgium és Luxembourg hatalmas területein játszódott, és majdnem egy hónapig tartott, ezért is írták ki a végén: „Hogy megjelenítsük valamennyi résztvevő hősies hozzájárulását, a helyeket, neveket és karaktereket általánosítva használtuk fel, a hadműveleteket pedig összesűrítettük, hogy ábrázolhassuk a csata leglényegét."

50

Na de Eisenhower úr!
Annak, hogy Eisenhower nyilvánosan bírálta a filmet, több oka is volt. Hivatásos katonaként nyilván valóban jól látta az esetleges hibákat. Ugyanakkor a német támadás idején ő volt a szövetséges erők főparancsnoka az európai hadszíntéren, és a tény, hogy a támadás teljes meglepetésként érte az amerikaiakat, részben az ő felelőssége, már beosztásánál fogva is. A hírszerzés ugyanis jelezte az offenzíva előkészületeit, ám a hadvezetés figyelmen kívül hagyta ezt. Eisenhower ezen felül ellenérdekelt is volt. A halál 50 óráját ugyanis a Warner Brothers készítette, de a rivális Columbia Pictures is régóta tervezett egy filmet ugyanebben a témában, és ehhez megnyerték a Hadügyminisztérium és Eisenhower támogatását is. A film munkacíme 16th of December: The Battle of the Bulge volt, a rendezésre pedig Michael Andersont kérték fel, és a technikai szakértő John S.D. Eisenhower, a volt elnök fia lett volna, sőt, az Ike becenévre hallgató tábornok szereplő is lett volna, az előbb lépő Warner azonban keresztülhúzta ezeket a számításokat.

50

Királyság!
A filmben fontos szerepet játszik a német hadsereg legújabb fejlesztésű és legerőteljesebb tankja, a Tiger II nehéztank, közismert nevén a Királytigris. A majdnem 70 tonnás tank a német hadiipar csúcsfejlesztése volt, amelytől valósággal rettegtek a szövetségesek – nem véletlen, hiszen egyetlen amerikai vagy brit tank sem vehette vele fel a versenyt -, és az Ardennek offenzíva során az össztermelés mintegy harmadát vetették be, 150 példányt. Csakhogy a Királytigris rendkívül összetett szerkezete révén egy rémálom volt a karbantartók számára, de ami még nagyobb gyengéje volt, a nem megfelelő meghajtás miatt – akkora súlyhoz nem volt elég erős a motorja – valósággal zabálta a benzint. Egy gallon, vagyis 3.8 liter üzemanyagot fogyasztott el alig 800 méter megtevése során normál terepen – a hegyes Ardennek nem számított normál terepnek, és harc közben a gépek jóval többet fogyasztottak.

50

Ki ez a német?
Hessler ezredes, a német páncélos parancsnok alakját eredetileg Joachim Peiperről mintázták volna, aki valóban fontos szerepet játszott az offenzíva alatt, ő vezette azt a hadoszlopot, amely feladata a stratégia fontosságú hidak elfoglalása volt. Peiperrel, aki nem a Wermacht, hanem az SS kötelékéhez tartozott, csak az volt a gond, hogy háborús bűnös volt. Ő volt a felelős az amerikai hadifoglyok lemészárlásáért Malmedynél, számos belga civil kivégzéséért, de a keleti fronton is atrocitások sorát követte el Leibstandarte SS hadosztály tagjaként. A háború után ugyan halálra ítélték, de az ítéletet később érvénytelenítették számos eljárásbeli hiba miatt, és Peiper, aki végül alig 11 évet ült, még élt a film elkészítésekor – így a filmesek még attól is tarthattak, hogy beperli őket. Végül francia ellenállók végeztek vele otthonában 1976-ban. A Hesslert alakító Robert Shaw az egyetlen angol anyanyelvű színész a németek közül, minden más németet igazi német alakít.

50

Milyen tankok?
A filmben felvonuló német Királytigris tankok természetesen nem igaziak, kissé átalakított amerikai M47 Patton tankok játsszák őket. A Patton 1952 lépett szolgálatba, végigharcolta a koreai háborút, de hamar elavult a hidegháború fegyverkezési versenye során. Az amerikai M4 Sherman tankokat valamivel autentikusabb páncélosok játsszák, az M24 Chaffee tank harcolt a II. világháborúban, sőt, az Ardennek offenzíva során is, de 1944-ben még csak pár tucat bevehető példány érkezett Európába. Egyébként a Shermannál jóval könnyebb járműről van szó, de a fegyverzetük megegyezett, így kezelői nagyon szerették. Számos hadsereg, köztük az osztrák is vásárolt a Chaffee-ből, ahol egy bizonyos Arnold Schwarzenegger közlegény is ilyen típuson szolgált, aki később, világsztárként meg is vásárolta a járművet, amit odahaza tart.

50

Nahát, egy német!
A halál 50 órája nagyon sok szempontból a német nézőpontot mutatja be, hiszen ők voltak a kezdeményezők. Ennek köszönhető, hogy a film katonai szakértője is német volt, Meinrad von Lauchert tábornagy, aki a csata idején a 2. páncélos hadosztályt vezényelte, ekkor még ezredesi rangban. A film végén egy amerikai tiszt közli valakivel, hogy egy német egység öt mérföldre megközelítette a Meuse folyót – ez az egység von Laucher hadosztályához tartozott.



És a kitüntetések?
Amikor Martin Hessler ezredes az offenzíva kezdete előtt megszemléli a páncéloshadosztály legénységét, úgy tudjuk, ezek kiképzetlen újoncok, és ő pont ezért vonakodik is csatába vezetni őket. Az újoncok azonban eléneklik a Panzerlied indulót, és ez meggyőzi a német tisztet elszántságukról – csakhogy a képek szerint ezek nem lehetnek újoncok. A film kellékesei ugyanis túlbuzgók voltak, és a német statiszták zöme kitüntetést visel, és ezek jó része olyan érem, amit csakis korábbi hadjáratok során szerezhettek, mint amit az első két „újonc” visel, a Vaskereszt, a náci Németország legmagasabb kitüntetése, amit bátorságért adnak.





port.hu


164. Csabaga (2017-02-23 17:54.02) aaaaa - (válasz Panyolai 162. hozzászólására)
Az a karakter azért jó,mivel szerencsére összetett.


163. Bordal (2017-02-23 14:40.53) aaaaa - (válasz Panyolai 162. hozzászólására)
Na igen. Nézze meg mindenki a film azon jelenetét, amikor a felsorakoztatott harckocsi parancsnokok elkezdik énekelni a Panzerlied-et. Hessler ezredes(Robert Shaw) arcavonása egészen különleges, torz alakzatot vesz fel, tekintetében imbolygó, eszelős fény lobban. Felejthetetlen pillanatok.
Mindez összevethető azzal a megállapításommal, amelyet nem sokkal ezelőtt a "Tűzjáró" c. film kapcsán Chuck Norris-ról, mint eklatáns ellenpéldáról elmondtam.


162. Panyolai (2014-12-10 18:00.09) aaaaa
Egyértelmű II. vh-s klasszikus. Fonda, Savalas, Bronson...legendás névsor természetesen, de a pálmát itt Robert Shaw háború mániás, egyben a végletekig elhivatott és kőkemény Martin Hessler-e viszi el - egy nagyon megkapó, felejthetetlen rosszfiú-karakter. Mikor a Panzerlied-et éneklik...alap film.


161. K.V.János (2014-03-25 10:55.04) aaaaa
Valamibe bele kell kötni, ha már a tankokat kivesézték. Pedig milyen jó dokumentumfilm lehetett volna belőle! Ja, hogy nem annak készült?


160. Watcher (2014-03-21 17:00.46) aaaaa
hátő
ahhoz képest, hogy az évszázad egyik leghidegebb tele volt, egész lazára vették a figurát
a halálok meg... :D kiváló színészi teljesítmény (y)


159. Cthulhu6 (2012-12-03 13:20.20)   - (válasz Magyargyerek7238 158. hozzászólására)
A német haditechnika valóban hatásosabb volt, mint a Szövetségeseké. Ugyanakkor rengeteg energiát öltek a fejlesztésekbe, ami a tömegtermelés kárára ment. Így vagy úgy, de a németek nem nyerhették meg a háborút a világ három legnagyobb hatalmával szemben.


158. Magyargyerek7238 (2012-12-03 12:46.24) aaaaa
Gyerekként és fiatalként még fekete-fehérben láttam legalább kétszer.Most így túl az sokadik x-en megnéztem és mintha egy másik filmet láttam volna. A kor előrehaladtával egész másként hatott. Fiatalon még lelkesedtem egyik másik jelenetet látva. Ma már tárgyilagosan és okosabban elkönyvelem a tényeket. A film dicsérete hogy egész korrekt ábrázolása a történetnek.
A németek amúgy simán megnyerhették volna a háborút ha azok a fejlesztéseik amiket a filmbe is láttunk hamarabb jönnek.
Még a háború előtt volt egy német tábornok aki járt az USa-ba és a háború kitörésekor megmondta: ő látta a texasi olajkutat mennyiségét és irdatlan kapacitását és ezen elképedve lehetetlennek tartotta hogy az amcsikat legyőzzék.


157. Vbacs (2012-06-21 11:42.05) aaaaa
Úgy érzem, előttem már mindenki összefoglalta itt a lényeget.
Egyedül leszek a magam 4*-ával, de ehhez tartom magam.

Az a helyzet, hogy ilyen amerikai világháborús filmre vártam már régóta, főleg ezekből az időkből. mert a 60-70-es évek háborús filmjei eléggé egyoldalúak voltak eddig. Mindig ezek az agyatlan zombiszerű nácik, kiknek se logikájuk, se német nyelvtudásuk (kivéve a közkatonáknak persze, de nekik is max. 3 sor). Nem mondom, hogy a némettudás itt megvalósult, de legalább éreztem azt, hogy a nácik itt többek, mint általában. Taktikusak, vannak érzéseik....ergó emberek.

De nem csak ez volt itt a lényeg. A másik oldal bemutatását is csak dicsérni tudom. Nem volt ez a nagy "ki ha én nem" hozzáállás amerikai oldalról, hanem a reménykedő, lelkét is kitevő katona, életszerűen bemutatva.
Semmi giccs, semmi túljátszás, pont tökéletes volt. Bár voltak lassabb részek, olykor furcsa megoldásokat is láttam. Viszont amire végképp nem lehet egy rossz szavunk se, az a színészgárda. Mindenki olyan hatalmas volt ebben a filmben, mint a neve: Fonda, Shaw, Bronson, Savalas, Ryan és én még ide szeretnék sorolni egy kevésbé ismertet, Hans Christian Blech-et, aki nagyot alakított itt (Conrad, a sebhelyesarcú német).

Röviden. Előkelő helyet érdemel ez a film a korabeli háborús filmek listáján, még akkor is, ha ezzel az Imdb nem ért egyet.


156. Norbii92 (2011-11-05 18:42.22) aaaaa
Most lett vége A halál 50 órájának. Hát valóban egy monumentális film! De minden szinten!
1944 karácsonya előtt az Ardennek vidékén állomásozó amerikai katonák körében elterjedt a hír, hogy a háború hamarosan befejeződik, sőt még az is szárnyra kel, hogy a közeli karácsonyra valamennyiüket behajózzák - hazafelé. Kiley ezredes az egyetlen, aki német támadástól tart, de a parancsnokságon túlzottnak találják aggodalmát, és nem adnak hitelt szavainak. Aztán megindul a támadás...
A történet a II. Világháború egy nagy ütközetéről szól a háború vége felé. És ez a filmben nagyon jól kidolgozottan és élethűen lett bemutatva, az ütközetben valamilyen szinten részt vett szereplők szinte mindegyike szemszögéből! Felváltva nézhetjük a németek és az amerikaiak, a tábornokok és hadnagyok, őrnagyok szemszögéből, ami nagyon érdekes volt! Amúgy meg a film a maratoni hossza ellenére is maradéktalanul lekötött és végig izgalmasnak találtam!
A zene is nagyszerű volt, akárcsak a szereplők mindegyike, kik tele voltak jobbnál jobb nagy színészekkel! Henry Fonda, Robert Shaw, Charles Bronson, Telly Savalas, mind-mind zseniális volt!
A csata jelenetek is hatalmasak voltak! Látványos és élethű, melyet még ma is ámulattal néz az ember!
Összességében A halál 50 órája egy monumentális klasszikus háborús film, melynek helye van a legnagyobbak közt! 5*


155. Penguin 04 (2011-10-26 15:01.54) aaaaa
A Halál 50 Órája egy monumentális film, a szó minden értelmében. Nem igazán lehet benne csalódni, ha az ember úgy ül le megnézni, mint egy régi, klasszikus háborús mozit. Csupa remekbe szabott párbeszéd, (szerintem) ma is lenyűgöző csatajelenetek, hatalmas színészi alakítások...meg sok hasonló. Olyan dolgokat mondanak el a háborúról, amelyet csak manapság szoktak az olyan (amúgy tökéletes) vérzivatarok, mint Az Őrület Határán meg a Ryan Közlegény, és ez igencsak nagy dolog egy '65-ös filmtől. Emellett jellemzője, hogy sok mindenki nézőpontját felvillantja az egyszerű civilektől a hadifoglyokon és a felderítőpilótákon át egészen a legutolsó csóri német katonáig. A csatajelenetek rendkívül élvezetesek és izgalmasak, telis-tele tankokkal meg statisztákkal...vagy katonákkal, tök nyóc...látványos robbanásokkal. Mégis, a filmet már az olyan egyszerű, harcmentes jelenetek is elviszik a hátukon, melyekben csak beszélgetések folynak. Hessler ezredes és Conrad dumái eszméletlenek, de ugyanez elmondható Kiley és Grey beszédeiről is...meg egyébként mindenkiéről. A karakterek furcsamód frissek és eredetiek, és egyiket sem lehet nem kedvelni, meg aztán mindenki kiváló alakítást nyújt. Az már tény, hogy Robert Shaw Hessler ezredese egy eszméletlenül nagy karakter, vérbeli fritz tankparancsnok, olyan, akikből ha csak egy egészen kicsit több lett volna a németeknek, akkor talán megnyerték volna a háborút. A pech az, hogy az amerikaiaknak is volt ugyanennyi kiváló tisztjük meg altisztjük, és nekik volt utánpótlásuk...ja, meg persze a demokrácia fiai voltak, mint Kiley, Wolenski, meg John Miller és James Rya...na, az már egy másik nagyszerű film. xDDD
A hitelesség dolgában a film csak ott "megy mellé" , hogy amerikai harckocsikat rak be német harckocsiknak, valamint hogy az ardenneki ütközet NEM ÉPPEN ÚGY zajlott, mint a filmben, de ez teljesen mellékes, sőt, lényegtelen, mert ez nem történelmi film, és egyáltalán nem ártott neki ez a kis "történelemhamisítás".


154. Independence (2011-09-19 22:03.55) aaaaa - (válasz Angelika58 148. hozzászólására)
Off.:
Más, mégis idetartozónak vélem.
Kamaszként olvastam először Kafkát, sok volt, sokkolt.
Éreztem, értettem, mit, miképp akar elmondani, de talán épp ezért, fájt olvasni.
Fiatal felnőttként újra olvastam..., az Átváltozást, egyszer, kétszer.Még mindig fájt, de érettebben, másként éltem meg.
Ő is egy ingerküszöb, mikor olvasunk is látunk, belülről, talán néha pontosabban, mintha más vizionálja elénk, mégis néha jobban tudunk tolerálni, a lapok között kalandozva.
Igaz akadt már könyv, amin hetekig, hónapokig filozofálgattam, nem ment ki a fejemből.Megviselt.
Viszont nekem is volt film, ami már bőven átlépett egy határt, ahol egy-egy képnél azt mondtam magamban, érteném én ezt, másképpen is, finomabb ecsetvonásokkal ugyanaz a mondandó jön át.Sőt.

(Leszögezem, ezt nem feltétlenül ezekkel a filmekkel kapcsolatban akartam megjegyezni, csak eszembe jutott, de tény, vannak filmek, amik feszegetik a határokat, és a tűrőképességet.Marlon Brando jut eszembe, aki megkopott emlékeim szerint az Utolsó tangó kapcsán nyilatkozta, hogy ki híján "belehalt" a forgatásba, ha, így érez a színész, mit érezhet a néző?)


153. Az utolso szamuráj (2011-09-19 20:11.21) aaaaa - (válasz Angelika58 152. hozzászólására)
Belekergetheted magad itt valamiféle sajnálomba,sőt,ujra csak reagálhatsz érzékenyen,ameddig jólesik,jogod az van hozzá:más kérdés,értelme vajh?
Én ugyanis CSAk azt MONDTAM el,amit az alkotók mondtak...meg amit a filmekhez értő emberek tartanak,az én hibám,hogy megtettem,hisz szemlátomást érzékenyen érint.Ne haragudj hát rám.:))
Túl azon,nem tudom,mikor volt az,tiltottam volna,ne írj?Meg mit írj...Dehát...érzékenység:))kusst se,de szereted tollamra fűzni azt,mit te írsz,s eladni,mintha én róttam volna ide:))Sunyi taktika csak megfeledkezel arról,hogy utána lehet olvasni:))
Tartsd hát!!Mégha nem annak készítették:))De hülye alkotók,mit tudnak ők egy...áh,még tovább sírsz párnádra.:))
Most pedig továbbra is érzékenyen,ha pedig lehet,állíts be bunkónak:))


152. Angelika58 (2011-09-19 19:45.27) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 149. hozzászólására)
Erre mondta Winnetou: szólottam, uff. Te mondtad, azt' úgy vanik.Mindenkinek kuss, a szakma mondta,te is mondtad, ellenvélemény, egyéb gondolatok innentől letörölve a tábláról, mars a sarokba kukoricán térgyepülni. Maul halten und weiter dienen!

Nem baj, rossz ízlésem van, micsináljak.Dőlök is mindjárt a kardomba. De amíg fenem,még azért halk és suttogó hangon (nehogy megint kioktass,mert attól már fogvacogva rettegek) még közlöm, hogy akkor írok, amikor akarok, ugyebár, és azt, amit akarok.

Elolvasni, na azt nem muszáj.Ez egy szabad ország, itt az olvassa el Angelika írásait, aki akarja.

Utálhatja is nyugodtan, nem fogom emiatt a kispárnámat szotyósra sírni. De hogy mit volt kár megírni és mit nem, azt nem fogom se a te, se más bírói széke elé terjeszteni ezután sem.

Szepegve és szipogva ugyan, hogy mit szólsz hozzá, de ezután is a legnagyobb háborúellenes háborús filmnek fogom tartani A halál 50 óráját, amilyen megrögzött vagyok, rémes.


151. Szilard1976 (2011-09-19 19:37.10) aaaaa
Nagyon jó film, nekem egyik nagy kedvenc filmem a sok közül.


150. Az utolso szamuráj (2011-09-19 19:27.56) aaaaa
A Ryan a partraszállás után nem más,mint egy jó akciófilm.Szeretem,de ennyi.


149. Az utolso szamuráj (2011-09-19 19:26.46) aaaaa - (válasz Angelika58 146. hozzászólására)
Nem,nemcsak én látom úgy,az azért van a filmben:))Ezt amúgy az alkotók sose tagadták.Hisz ez az a dolog,amit épp ebben az időszakban el akartak mondani a németekről egy háborús filmben.Innentől meg kár volt írnod:))
És a németek nem képzelték,hitték.
A thin Red Line-t a szakma szerint se sikerült überelni.Kár hasonlítgatni,de többet mondd el a háborúról,mint akárhány Ryan közlegény,talán Coppola Wietnam örülete mérhető hozzá.Túl azon,hogy olyasmit hozott be a filmvilágba,amit képi költészetnek mondanak,de marha nehéz megtenni.



148. Angelika58 (2011-09-19 19:20.56) aaaaa - (válasz Independence 147. hozzászólására)
Ugyanarról beszélünk (mint szoktunk általában). :))

Hogy " a legjobb dolog, ha a háború történik tovább" a legaljasabb,legostobább , legfelháborítóbb és legtűrhetetlenebb mítosza ennek a nyomoronc világnak.

Innen nézve már mindegy, ki milyen oldalon áll: aki ezt így mondja, így látja, ebben hisz, az az ember legalapvetőbb jogát vitatja: hogy az élet önmagáért van.

Nem azért, mert élni szép vagy jó, hanem azért, mert az embernek élni -- joga van. Ezt a jogot nem veheti el tőle senki.

Teljesen igazad van abban is, hogy hogy az "Őrület határán" más ingerküszöbökkel dolgozott már. Lehet, hogy éppen ezért nem hatott rám annyira.Van az az ábrázolásbéli határ, amikor az alkotói szándék már elrettenti a nézőt: "ezt nem bírom tovább nézni".

A Ryan pontosan megtalálta a határt és szinte egyenlően "adagolta" a fizikai és a pszichikai hatásokat.

De rám személy szerint A halál 50 órája tett olyan hatást, amelyet, , amíg élek, magammal viszek.


147. Independence (2011-09-19 18:03.13) aaaaa - (válasz Angelika58 146. hozzászólására)
Kevésbé szimbolikus és ütős jelenet a filmnek Hessler és Conrad párbeszéde, de nagyon fontos.
Conrad értetlen tekintetében minden benne van, mikoron azt tudakolja Hessler-től, hogy most akkor győztünk?
Robert Shaw csillogó szeme, ahogy közli, nem, nem győztek, de mégis a lehető legjobb dolog történik,... a háború folytatódik!Meghalsz esetleg te is, Conrad, meghalnak a fiaid is, meghalok én is, de nem számít, a háborúnak folytatódnia kell.
A hideg futkosott a hátamon.
Mellesleg ismételten nem "belekotynyeleskedve" a más dolgába, a két film oly távoli időben készült egymástól, és az Őrület határán már annyival naturálisabb, bátrabb, sokkolóbb eszközöket használhatott, mint A halál 50 órája, hogy elég nehéz őket összehasonlítani.
Időközben jócskán nőtt a "befogadók" ingerküszöbe.
Szigorúan az én szememben, más láthatja másképpen, annál döbbenetesebben ábrázolni a háború nyers, fizikai, és nem lelki értelemben vett brutalitását, mint a Ryan nyítóképei, hát már aligha lehet..., negyven éve, ez, így, talán moziba se kerülhetett volna.
Engem mind a három film megfogott, nagyon, de mindhárom másképp.


1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó fórumok

VéleményekLiverpoolfan19, 2023-07-10 13:04176 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk