
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Távol az ég - Moziverzum, 15:10 |
| Oscar - RTL, 15:20 |
| Ez nem személyes - Cinemax2, 15:30 |
| Egy Minecraft-film - HBO3, 16:10 |
| Macskajaj - AMC, 16:10 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Malcolm McDowell (83) |
| Stellan Skarsgard (75) |
| Blaskó Péter (78) |
| Chris Evans (45) |
| Ethan Embry (48) |
További szülinaposok |
| Legfrissebb fórumok |
| Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni? |
| The Death of Robin Hood - Vélemények |
| 2026-os választás |
| Blaskó Péter - Vélemények |
| - Filmes Sámánok Rendje - |
További fórumok |
| Utoljára értékeltétek |
Szerelmes sznobok ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Rosamund Pike ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
28. Filmbetrachtexpertgutachter (2026-06-03 23:53.33) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Dzsuppi 19. hozzászólására) |
| Azért az Imbd-t se vegyük etalonnak.
Most így hirtelen átfutottam a saját és a te értékeléseidet és szerintem egész jó a lelki állapotunk. A film egy festmény, egy érzést vált ki. Valakinek ízlik a mákos tészta, valaki utálja. Valakinek egy kedves, hangulatos családi mozi a Kincs ami nincs, valakinek egy B-C kategóriás olasz amerikai gagyi. Nem az a lényeg, hogy más mennyire pontoz egy filmet, vagy mennyire szakértőnek és kulturáltnak érzi magát a filmek világában. Az a fontos, hogy neked teszik-e, vagy nem tetszik. |
27. Filmbetrachtexpertgutachter (2026-06-03 23:41.20) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Egy kicsit komolyabb filmre számítottam, de, ami hatalmas előnye, hogy elvarja a szálakat és bőven a megoldás után is továbbmegy.
Kicsit emlékeztet a sokak által szidott Adam Sandleres Spaceman filmhez, kicsit Interstellar jellege is volt, kicsit Ad Astra, kicsit Salyut7. Összességében jó. |
| 26. Endi77 (2026-05-31 10:01.36) |
| Hát kárba ment az a 2,5 óra amit erre a filmre fordítottam, ezt még elkészíteni is kár volt! De hogy ebből még könyv is legyen? A papírért is kár!!!! |
25. Diabola (2026-05-28 22:06.24) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nekem tetszett, a könyv is, szeretem Andy Weir műveit.
A film főleg Gosling miatt működött jól, azt gondolom. |
24. Jonnyk (2026-05-26 20:11.25) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Aranyos és vicces is, érdekes kombó ez egy űrbéli scifivel de bejött. :) |
23. Voldi_RS (2026-05-21 11:44.39) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Tjunior 22. hozzászólására) |
| Köszi az ajánlást, megyek be is szerzem, nem is tudtam, hogy van még folytatása, örömmel látom, hogy vannak még akik nem felejtettek el olvasni... |
22. Tjunior (2026-05-21 10:06.28) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Voldi_RS 21. hozzászólására) |
| Meg Az emlékezet gyermekei. Na az már elég mindfuck de jó értelemben. |
21. Voldi_RS (2026-05-21 09:46.34) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Akinek tetszett ez a film és szeret olvasni bátran ajánlom Adrian Tchaikovsky könyveit mint az Idő gyermekei és a Pusztulás gyermekei, nem fog csalódni. |
20. Voldi_RS (2026-05-21 09:40.24) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Most néztem a filmet, frissek az élmények..., jó lett. Viszont ahogy az előttem szólók is írták páran a könyv többet ad, sokkal többet, de amit filmben meglehetett valósítani az remekül sikerült szerintem. Különösen tetszett a technikai kivitelezés, nem kevés munka lehet benne, mint pl. az idegen űrhajó, bámulatos. Mint írtam, ha valakit érdekel részletesebben a történet bátran olvassa el könyvben, mindenre magyarázatot kap, valaki írta, hogy sok benne a logikai baki, na ez az amit Weir könyveiben nem találsz, annyira részletesen le van írva mit és miért, hogy tényleg elhiszed amit olvasol. Részemrő 2026 eddigi legjobb filmje. |
19. Dzsuppi (2026-05-19 23:21.34) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Azért nagyon sokat elmond az ország lelki állapotáról, hogy ma már szinte lehetetlen 4-es átlag feletti új filmet találni a Filmkatalóguson, mert nekünk, magyaroknak mindent fikázni kell.
Amikor Imdb-n 8,3-as átlaggal áll egy film, nálunk meg repkednek rá az 1 csillagok - és most azokra ki sem térek, akik eleve MINDENRE egy csillagot adnak mert szerintem ott félre van a kúpcserép, nem kicsit - szóval akkor megint azt érzem, hogy az elmúlt időszakban kialakult mindenszarizmusból nagyon nehéz lesz kilábalnunk. Persze kinek a pap... |
18. Laci867 (2026-05-17 13:04.44) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| 50 percig birtam nézni addig tetszett, könyvet nem olvastam, kizárólág filmként néztem elemeztem értékeltem, ha teljesen kihagyták volna belőle a földönkivűiekkel való kapcsolat részeket akkor ez tetszene.
De sajnos az űrben lévő "keringő"-zés verte a biztositékot, onnantól csak végig tekertem és jól tettem, én szerintem földönkivűliek ábrázolása a legmesszebb áll bármi más filmtől illetve elképzelésemtől. 1 csillag azért mert komolynak indult, vártam ,1 órám elment rá es nemtudtam végig nézni. |
17. Spiel (2026-05-16 21:59.54) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Vannak benne logikai bakik, de a játékideje és a sztori miatt csak egy egyszer nézős film. Direkt nem olvastam utána mielőtt megnéztem, de az asztrofágok mint probléma lett a történet leggyengébb láncszeme. |
| 16. Kalóz Jack (2026-05-16 16:24.34) - (válasz Csk1 12. hozzászólására) |
| AZ |
| 15. Kalóz Jack (2026-05-16 16:24.14) |
| Üdv! Ez egy nagyon rossz film bugyta 2 óra tömény hülyeség sokan várták de ez lett belöle egy nulla |
14. Tjunior (2026-05-16 15:48.34) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Spoiler lehetséges.
Könyvben jobb volt. Na most az van, hogy a könyv az általam olvasott egyik vagy inkább A legjobb hard sci-fi. Amit Andy Weir a Marsival elkezdett, azt a Hail Maryvel négyzetre emelte. Egy lebilicselő történettel, igazi feelgood életigenlő 500 oldal, középpontban 2 ... hát élőlény barátságával és a közös célért való küzdelmével. Egyértelműen 10/10 Na ehhez képest a film csak kilences. Nem mennek bele úgy a részletekbe mint a könyvben, nem is tehetik, nem 6 órás filmet akartak. Itt a fókusz egyértelműen Grace és Rocky barátságágn van, de annyira, hogy egyetlen negatívumként ebbe tudok belekötni. Annyira csak erre koncentráltak, hogy tudományos része szinte semennyire nincs kifejtve. Amúgy meg, a győzelmet nem kell megmagyarázni. A Hail Mary küldetés az a film amiért a mozit kitalálták. |
13. DavidVilla (2026-05-15 19:42.16) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Hááát,...lehet, hogy a nagy hype-tól magasak voltak az elvárásaim, de ez akkor is egy logikai bakikkal teletűzdelt gagyi alkotás. Ráadásul indokolatlanul hosszú is. |
12. Csk1 (2026-05-15 05:57.00) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Két és fél óra bárgyú, bugyuta ökörködés. |
11. El Condor (2026-05-14 20:10.07) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Fene tudja.
Nem rossz film, de nekem nem jött be. Elolvasom a könyvet, hátha jobban megértem. |
10. Roxi88 (2026-05-12 22:16.07) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Unalmas, mint Adam Sandler űrhajós filmje! |
9. Dark Bakter (2026-04-16 13:27.31) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A könyvet olvastam, nagyon tetszett, tegnap meglestem a filmet is. Remek adaptáció, Grace és Rocky párosa zseniális, akárcsak a könyvben!
A film követi a könyvet, azért pár dolgot kellően összecsap és ezáltal torzul egy-két dolog, például Grace személyisége, illetve arra is ad egy jó választ a könyv, hogy pontosan miért Grace a legmegfelelőbb ember a küldetésre a tudományos munkáján túl... A film több remek jelenettel bővíti a könyv sztoriját ez főleg Grace és Rocky barátságának árnyalását és alakulását szolgálja... Bár a Clark jelenet is jól sikerült, ami szintén nincs benne az eredeti műben... A könyv is akkor indul be, amikor Rocky bejön a történetben itt is bőven ellopj a showt, pedig Gosling zseniálisan hozza Grace karakterét... Mind a könyvben, mind a filmben Rocky a legjobb! A könyvet érdemes elolvasni, sok minden érthetőbb és sok lényeges dolgot bemutat a küldetéssel kapcsolatban, ami a filmben kimaradt és sokkal érthetőbbé válik, hogy hogy kerül Grace a Hail Mary-re... Andy Weir jól ír. A Marsi mind könyvben, mind filmben hibátlan, ott a mozifilmet láttam előbb, azóta már kétszer is elolvastam a könyvet is... Szerintem, a film ismeretében gördülékenyebben lehet haladni a könyvvel, ez úgy gondolom mindkét Weir műre igaz! Remek sci-fi mozi született, az idei év magasan legjobb blockbuster mozija.... Szerintem értékesebb mozi már nem várható.... Maximum látványmozik, mint a Doomsday, vagy a Dűne folytatása, de ennyire szíve, lelke egyiknek sem lesz, mint Rocky és Grace kalandjának! Kiváló a film, a könyv itt is sokkal jobb, de ez sok esetben igaz... Weir harmadik könyvét az Artemist még nem olvastam, de azt hallottam, hogy az egy komorabb hangulatú könyv... Nem tudom azt vajon tervezik-e vászonra adaptálni... |
8. Delpiero (2026-04-04 19:26.10) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Misafeco 7. hozzászólására) |
| ;) |
7. Misafeco (2026-04-02 22:58.53) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Delpiero 6. hozzászólására) |
| Igen |
6. Delpiero (2026-04-02 19:46.32) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Misafeco 5. hozzászólására) |
| Nem olvastam (még), de vágom, hogy ugyanaz a stílus az írótól.
De választ nem kaptam a kérdésemre. :DD |
5. Misafeco (2026-04-01 23:00.31) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Delpiero 4. hozzászólására) |
| A marsit olvastad? Az író megtartotta ugyanazt a stílust, laza humor, kőkemény, de közérthető matek/fizika, jópofa karakterek. Filmben ezt nem lehet 1 az 1-ben átadni, de azért becsülettel próbálkoztak. |
4. Delpiero (2026-04-01 22:55.48) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Aidas 3. hozzászólására) |
| És aki látta annak is javaslod a könyvet olvasásra? Vagy úgy már nem sok értelme van? |
3. Aidas (2026-03-26 10:47.12) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nos, örömmel jelenthetem, hogy a film szuper lett. 2026 legjobban várt filmje volt számomra és nem kellett csalódnom.
A könyv az egyik kedvencem, így kicsit féltem, hogyan fogják megvalósítani, de Ryan Gosling jó választásnak bizonyult. A látvány és a zene is remek volt, de ami igazán kiemelkedővé tette, az az, hogy minden jelenetet, ami a hajón játszódott valós, megépített díszletben vettek fel – és ez érződik is rajta rendesen. A nagy kérdés számomra az volt, hogy Rocky hogyan fog megjelenni, és szerencsére ott is egy valós, megépített, mozgatható karaktert alkottak meg. Nem egy CGI-borzalom lett belőle, így valóban jelen lévő szereplőnek érződik. Aki olvasta a könyvet, annak mindenképp javaslom moziban megnézésre, de mindenki másnak is, mert egy lenyűgöző sci-fi élmény! |
2. Penryn (2026-03-25 16:57.25) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Kétségkívül az idei év egyik legjobb mozifilmje. Azon ritka esetek egyike, ahol a film ugyanolyan jó lett, mint a könyv. |
1. Bmano (2026-03-22 22:36.26) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Lassú, apránként jönnek a részletek. Nem az első ilyen vontatott, lassú, űrben játszódó történet. Ennek ellenére jó. Hát kell a második főszereplő felbukkanása. Nélküle elég vékony lenne ez az egész. Vele azért aranyossá, megmosolyogtatóvá válik az egész, és jobb is. Én ajánlom, szerintem érdemes akár moziban is elmenni rá. Talán amúgy se sok film akad mostanában amit érdemes ott nézni. |
| Vélemények | Filmbetrachtexpe.., 2026-06-03 23:53 | 28 hsz |
| Kérdések téma megnyitása | 0 hsz | |
| Keresem téma megnyitása | 0 hsz | |
| A Hail Mary küldetés adatlap |
| Eredeti cím: Project Hail Mary |
| Évszám: 2026 |
| Rendezte: Phil Lord, Christopher Miller |
| Szereplők: Ryan Gosling, Liz Kingsman, Sandra Hüller, James Ortiz, Lionel Boyce... |
További információk |
| Szereplők fórumai |
| - Ryan Gosling - Vélemények |
| - Andy Weir - Vélemények |
