
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Az oltalmazó - Mozi+, 14:40 |
| Távol az ég - Moziverzum, 15:10 |
| Oscar - RTL, 15:20 |
| Ez nem személyes - Cinemax2, 15:30 |
| Aviátor - TV4, 15:35 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Malcolm McDowell (83) |
| Stellan Skarsgard (75) |
| Blaskó Péter (78) |
| Chris Evans (45) |
| Ethan Embry (48) |
További szülinaposok |
| Legfrissebb fórumok |
| The Death of Robin Hood - Vélemények |
| 2026-os választás |
| Blaskó Péter - Vélemények |
| - Filmes Sámánok Rendje - |
| Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni? |
További fórumok |
| Utoljára értékeltétek |
Álmaimban a dal ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Rosamund Pike ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
51. Jenci111 (2026-04-07 20:03.26) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ez mekkora baromság 🤣 Tele logikai bukfencekkel🤣 |
50. Dark Bakter (2025-11-27 20:23.33) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nagyon ráfüggtünk a feleségemmel erre a szériára, így egymás után megnéztük a hét mozit, már csak az utolsó rész maradt ki... Első megtekintéskor nem jött be a Fantom Protokoll, azóta beláttam, hogy az széria egyik legjobb része, amit nálam egyedül csak a Titkos Nemzet tud überelni...
Az Utóhatás is remek volt, ennek az utóbbi három igencsak erős mozinak a fényében jelen alkotás kicsit haloványabb lett... Nagyon sajnáltam, hogy Faust kisasszonynak milyen lett a sorsa... Új csajszinak bekerült Atwell kisasszony karaktere, ő maga szép és dekoratív, az általa alakított karakter sem rossz, de Elsa Faust az etalon... A sztori kellően nyakatekert, amelyben visszatér az első moziból Kittridge is, az akciók nem rosszak, bár a Fiat 500as zúzás inkább egy Halálos Iramba moziba passzolna, mondjuk azoktól még színvonalasabb jelen alkotás. A film végi vonatos szegmens is remekül sikerült... Valahol azért már érződik, hogy fárad a széria... Kíváncs leszek az uccsó mozira, remélem ezt sikerül jól lezárni és nem cseszik el, mint anno a Rambó V. mozit... |
49. Fütyülős (2025-11-24 09:23.34) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Hát én imádom Tom Cruise-t és a Mission: Impossible filmeket, de ez elég gyengére sikerült, sajnos. Kíváncsi leszek a 2. részre, de a pontozás alapján túl ok jóra nem számítok. Ha ezzel zárul a széria, az azért kicsit szomorú lesz. |
48. Norbitzki (2025-06-24 00:13.19) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ronda lenne az embertől, ha lehúzná ezt a mozit...de valahogy hetedszerre már egyre nehezebben veszi be az ember gyomra ugyanazokat a kliséket, még akkor is, ha tudja, hogy ez az MI filmek velejárója. Továbbá nekem a Fiat 500-as autós üldözés full olyan volt, mintha egy számítógépes játék lenne és nem valóság (azaz film). Tom Cruise előtt megint emelem a kalapom, és mint akciófilm simán megállja helyét, ám az eredeti rész, de még az utána következő pár rész eredeti stílusát, krimis beütését ez a rész már igencsak nélkülözi, helyette: mindent a látványnak. Amíg nézed tulajdonképpen nincs ezzel gond, mert kétségkívül szórakoztató, ám ha utána marad egy üres tér...
Félbehagyva ráadásul még kuszább a sztori, kíváncsian várom a moziban a folytatást, s vele együtt a végkifejletet. Ha ugyan az lesz... |
| 47. Vmiso (2025-05-20 21:48.05) |
| Szeretem ezt a franchise-ot, ezért elnézőbb is vagyok vele. Tetszett a film, volt már jobb sztori is ennél, voltak jobb karakterek, jobb akciók, de ez még így is felső polc. Az MI már kifutotta magát a 4-5 részeknél, onnan már nincs feljebb, de bármikor örömmel nézem, mert igényes, és hangulatos is. A vonatos akció nekem kicsit bazáribbnak tűnt a végén, makett hatása volt, de lehet moziban más lett volna. Várom a következőt, remélem fasza víz alatti dolgok is lesznek benne |
46. Nyolcadik utas (2025-02-16 23:24.19) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Két dolog miatt kap tőlem négy csillagot.
Az első Haylay Atwell. Tetszik a csaj. A második a látvány. Mert azt rendesen oda pakolták. A többi, mondhatni, felejthető, de olyan baromi gyorsan repült el az idő az akciók miatt, hogy szinte észre sem vettem. Tom megint fut - talán, hogy le ne késse a szcientológiai nagygyűlést. De ááááá! Csak a kis ördög beszél belőlem!!! |
45. Iszonytató Huttyogány (2024-06-14 17:19.26) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A vonatos rész nagyszerű volt (igaz, hogy az Uncharted 2-ből lopták, de nagyon látványos volt), de a többi annyira nem tetszett. Az autós üldözést már láthattuk több filmben is, a találós kérdéses rész nagyon klisés és kiszámítható, a főgonosz gyenge, mint a nyári harmat stb. Tom Cruise jó és hiába öregszik, még most is hiteles az akcióhős szerepben, nem úgy mint Stallone, akinek már kb. 15 éve abba kellett volna hagynia az akció műfajt. |
| 44. Tomka90 (2024-05-30 06:59.17) |
| Tovább csúszhat a Mission: Impossible 8. premierje egy kritikus forgatási hiba miatt, miközben már 400M$-ra rúg a büdzsé a pletykák szerint [link] Durva! |
43. Armagedown (2024-02-26 22:07.09) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ezt a filmet nem lehet megunni, még úgy sem, hogy egy kaptafára készülnek a részek. |
42. Tjunior (2024-02-10 18:18.21) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Negyedjére már nem sikerült ugyanazt a filmet eladni. Persze erre lehet mondani, hogy az összes film a zsánerben ugyarra a kaptafára készül, de az utolsó 4 M:I filmben kis túlzással tényleg csak a helyszínek különböztek. Ehhez képest bravúr, hogy ez csak a 4.filmben lett zavaró. Itt sem annyira, nem rossz ez. Viszont Cruise is örgedik, ez először látszott rajta. Ha tényleg annyira vérprofi és maximalista a következő filmnek az utolsónak kell lennie. |
41. Panyolai (2024-01-01 00:54.27) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Igen, végig van egy olyan érzés az emberben; ezt/ilyet már láttam korábbi részekben vagy más filmben...de akkor is kiváló szórakozás ez! Feszültség, izgalom, akció, látvány...még mindig nagyon jól tolják! |
40. Akkor is zoli (2023-12-03 00:54.03) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ⭐⭐⭐⭐⭐, mert lekötött, hozza azt, amit az előző részek. Sőt, a megnézése után, ott van a "még1szer meg akarom nézni" érzés. aktuális témát vezet fel (lehet figyelmeztetés vagy felkészítés...remélem az előző!) Szóval nekem, ezek a tényezők elegendőnek bizonyulnak egy jeles osztályzat odaítélésére. |
39. Entersp (2023-12-02 17:05.36) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz V laszlo 38. hozzászólására) |
| Ez tényleg szerény volt. |
38. V laszlo (2023-12-01 22:43.42) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Csak szerényen: jó volt. |
37. Diabola (2023-11-03 21:56.31) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Gyengébb, mint vártam. |
36. Smokecity Underground (2023-11-03 21:54.09) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Rémesen gyenge lett ez a rész. Nem vagyok egy nagy MI fan, de azért ennél szerintem több kell. az akciójelenetek harmat gyengék, bénák, egyes jelenetek totál életszerűtlenek, szerintem legalább 5 helyen rossz a vágás dinamikája. Néha meg kellett kérdeznem magamtól, hogy ezt most minek is nézem, aztán le is kapcsoltam az utolsó fél órát. Folytatás is sztornó. Abba kéne ezt hagyni a ráncosodó Wing rhames / Simon Pegg / Tom Cruise trióval |
35. Mtta (2023-10-29 16:23.04) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nos a Tom Cruise nevével fémjelzett Mission Impossible széria a 4. résztől elkezdve mostanra gyakorlatilag a Roger Moore féle Bond filmek modern lenyomatává vált, csak a kikacsintós szarkazmus nélkül, de az alap és a dramaturgia lényegében ugyanaz. Minden részben adott egy újabb, még nagyobb fenyegetés (ezúttal egy Skynet szerű, az emberi viselkedést tanulmányozó, minden adatot eltároló, ezt felhasználó és ezt az emberek irányítására felhasználó algoritmus az ellenség, innen is üdv kedves Facebook, Insta, Spotify, YT Music és barátai), egy még nagyobb szabású, még őrültebb, még látványosabb nettó életveszélyes mutatvány amit természetesen maga Tom Cruise végezhet csak el (mennyibe kerülhet az életbiztijének a havi díja?) és írjuk alá mindezt a lehető legtöbb kézzelfogható, praktikus módszer és a lehető legkevesebb CGI és optikai effekt felhasználásával, több kémkedés, több csavar, több jó nő szóval mindenből egyre több és több... De vajon jobb is? Nos, ööö, nem... :D
A Bond széria alkotói egy idő után tudták, hogy nincs tovább feljebb, így megpróbáltak változtatni, emberközelibb, földhözragadtabb irányt választottak (Dalton, majd Craig éra). Nos Tom-éknál ezt nem látom, vagyis csak nyomokban, utalásokban talán fellelhető, hiszen a kis sárga Fiat 500-al való szaladgálással átlopják a Szigorúan bizalmas (ami szintén kicsit korrekció volt a klasszik kémfilm irányba) talán legötletesebb akciójelenetét (Moore papa impro egysorosaival azért szórakoztatóbb volt kicsit), ill. a Bond széria rajongói számára azért a csajhoz bilincselve vezetés, meg a crossmotoros ugratás is ismerős húrokat pendíthet meg, de utána robog tovább a vonat a lehetetlen mutatványok irányába. Amivel csak az a gond, hogy ha őszinték vagyunk, ez a vonal, már az 5. rész környékén elérte a tetőpontot, szóval igazából gyakorlatilag 2 epizód óta egy helyben toporgunk és már nem igazán sikerül felülmúlni az előző részeket. A közönség is érzi ezt, a bevételi adatok a befektetett erőforrások arányában csalódást keltőek (buktáról azért nem beszélhetünk), elmaradt a várt átütő siker és valahogy a Tom őrült mutatványt végez tróp is mintha veszítene fényéből, vonzerejéből (főleg hogy most már a Top Gun 2 révén magával is versenyez). Szóval elvileg jön még egy rész, remélem valóban elkészül, mert a sztori végére kíváncsi vagyok, de utána ideje lenne pihenőre küldeni a szériát, vagy hát visszatérni az első rész vonalára és Hunt ügynököt már csak, mint esetleges mentor figura szerepeltetni, mert tegyük szívünkre a kezünket, hiába van jól megírva a film, hiába nem hagy pihenni, hol a sztori pörög, hol az akció zúz arcba, hol maga a cinematográfia lenyűgöző (adom a technobulit a Dózse Palotában), de a végére azért lejön, hogy ugyanaz ugyanattól a csapattól, ugyanazon a színvonalon bizony kicsit már unalmas... |
34. Liverpoolfan19 (2023-10-14 23:42.09) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Chegue111111 33. hozzászólására) |
| Ha ha ha... |
33. Chegue111111 (2023-10-14 23:00.05) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Liverpoolfan19 24. hozzászólására) |
| ... ha te írod neki a poénokat :D |
32. Annalorinczi (2023-10-11 15:28.14) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nagy csalódás volt! :-( |
31. Tömö (2023-09-15 22:15.52) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Tömö 28. hozzászólására) |
| Most nèztem kicsit a Tommorow never die-t....hát , hogy Tomi abból is lopott ..
Ehhez a filmjéhez, am. összebilincselt kezekkel autót vezet, Brosnan 30éve egy motort vezetett összebilicselt kézzel,csajjal( jaaaaj, tudom,NEM Ő volt, dublőre,nem az a lenyeg,hanem az ötlet;) aztán uebböl a Bondból: a nagy böhöm repcsiből való kiugrás....hm.ugyanzt csinálta a 6.ik Missionban. Minden régebbi Bond film akcióit csak, feltuningol. Nem igaz, semmi ötletük nincs? ( ja, az is megfigyelhető, a rossz fiukat ált.ban angolok jatszák a M.I.kben😀🤔,de mind európai) |
30. Roxer17 (2023-08-10 13:22.05) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Jó kis szórakoztató 2 és fél óra,végig pörgős,néha vicces,néha izgalmas pont jó! |
29. Entersp (2023-08-01 07:42.33) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Iszonytató Huttyogány 26. hozzászólására) |
| Jaj, Hutyi, miért vagy ilyen szigorú? Biztos vagyok benne, hogy ha lejössz a fórumról egy könnyű szitakötővé változol. Jaj, Hutyi... |
28. Tömö (2023-07-31 21:06.45) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Na,ezt sem bírtam volna moziban végignézni.
Felénél abba hagytuk.... Komolyan, rétestészta érdektelen bevezető, 20percig oda sem figyeltem, miről lesz,akar szó lenni. Duma duma duma, fogócska, koppintás , lopás, újrázás minden jelenete. Majd folyt.köv. Tom ok, cool vagy napszemcsiben, de veddddd már le! Ha már egy épületben vagy:DD Ez nem a Maverick! |
27. Kalóz Jack (2023-07-24 09:52.23) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Delpiero 21. hozzászólására) |
| Igen ez pont ugyanaz mint a játéban volt nagyon jó volt |
26. Iszonytató Huttyogány (2023-07-22 23:45.48) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Zsol0 25. hozzászólására) |
| Na, ellenben Entersp cimbora írományával, ez tényleg poén volt. |
| 25. Zsol0 (2023-07-22 21:44.02) |
| Nem potyára vannak Tomi gyereknek vasutas keresztszùlei. Eva Peron & Charlie Sheen |
24. Liverpoolfan19 (2023-07-21 20:54.52) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Chegue111111 23. hozzászólására) |
| Ez annyira volt vicces mint Àder Jancsi egy stand up fellépésen. |
23. Chegue111111 (2023-07-21 15:02.20) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Entersp 22. hozzászólására) |
| "Ethan Hunt lassan több időt tölt a vonatok tetején, mint egy átlag cigány Indiában."
Ez nálam , top ebben az évben idáig. Sírok 🤣🤣🤣 |
22. Entersp (2023-07-20 20:40.24) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Egész jó volt, csak most már Ethan Hunt lassan több időt tölt a vonatok tetején, mint egy átlag cigány Indiában. Amúgy MI epizódokat nincs értelme elemezni, nagyjából minden rész ugyanaz. Ezért is sikerült már több mint két évvel ezelőtt véleményezni a kettes számú kommentben. Négy öngyújtó. |
| Vélemények | Jenci111, 2026-04-07 20:03 | 51 hsz |
| Kérdések téma megnyitása | 0 hsz | |
| Keresem téma megnyitása | 0 hsz | |
| Mission: Impossible - Leszámolás, 1. rész adatlap |
| Eredeti cím: Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One |
| Évszám: 2023 |
| Rendezte: Christopher McQuarrie |
| Szereplők: Tom Cruise, Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Hayley Atwell, Pom Klementieff... |
További információk |
