
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Ez nem személyes - Cinemax2, 20:30 |
| Gyilkos szerelem - AXN, 21:00 |
| A 23-as szám - Film Café, 21:00 |
| A másik feleség - Story4, 21:00 |
| Halálos iramban 7. - SkyShowtime 2, 21:00 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Klaus Badelt (59) |
| Dave Franco (41) |
| Timothy Busfield (69) |
| Frances O'Connor (57) |
| Jason Mewes (52) |
További szülinaposok |
| Utoljára értékeltétek |
A Bounty ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Anthony Hopkins ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
26. Rockercsaj2003 (2023-12-15 23:17.57) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A színésznő.játêka.miatt 4 es.Egyszer nézhető. |
| 25. Csapesz (2023-01-30 18:17.34) |
| Tudom az Usában mások a törvények, a különböző élethelyzetek lereagálása, megoldási mechanizmusa, de nehezen tudom elhinni, hogy minden különösebb vizsgálat nélkül az erre szakosodott szélhámosoknak törvényileg lehetővé tennék a kiszolgáltatott helyzetbe került idősek kifosztását!
Még akkor sem ha többször elhangzik a demencia varázsszó is, de milyen bíró az aki egyszer sem látta a pácienst, s a döntése előtt független szakértőt-szakértőket sem hallgat meg, és a védelmet sem teszi lehetővé az érintett számára, ám figyelmen kívül hagyja azt az apróságot, hogy az a bizonyos gondozó rendszeresen üzletszerűen azonnal ráteszi a kezét a megcélzott öreg minden felhalmozott tulajdonára! Na mindegy! Ha ez a történet alapja, ám legyen! Látjuk, hogy a főhősnőnk acél-kemény, de nem hülye, hiszen sokáig céltudatosan és szisztematikusan dolgozott a pozíciója felépítésén. Pont ezért nem értem az ágaskodását, mikor azzal a bizonyos nagyvaddal keresztezik egymás útját. Ez az előre nem kalkulált ellenfél először ugyan finoman indít, és hölgyünk is azért hamar meglátta, hogy mibe keveredett. No most amikor vagy a puszta pénzéhség, vagy kivagyiság, vagy pedig az esélyeket rosszul felmérve, mégis bevállalta a konfrontációt, akkor ostoba módon megkockáztatott mindent amit addig elért? Na innentől kezdve szerintem kezd átmenni a történet puszta feminista dajkamesébe. Az operett maffiózóktól, meg a félelmetes főnöküktől kezdve, a teljesen életszerűtlen szövetségig. A végének azért nem árt az a kis fordulat! |
24. Imre 007 (2022-07-16 19:32.49) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Rosamund Pike zseniálisan játszik, hasonlít a Holtodiglan karakteréhez. Ráadásul a végét sem rontották el! :) Amúgy a film fiktív de sajnos egy híres ügy inspirálta, így a való életben is vannak a rendszernek hiányosságai. |
23. Gyorkos (2022-05-23 03:59.57) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| "A kevesebb több lett volna. A feléig szinte hihető, utána átvált olyan akció fikciókba, amit Stallone is megcsodál." Csk1
Hozzátenném, hogy a magyar gyámügy, gondnokság és szociális ellátórendszer is megérne egy misét. Kis, magyar alvilág... [link] |
22. Baryll (2022-02-09 22:12.10) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ez olyan príma lett, mint a Príma környék Spirótól. Eredeti, ötletes, izgalmas. |
21. Svéd (2021-12-31 20:25.05) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Egyszer simán meglehet nézni,azt a 90 percet megéri az ember életéből. |
20. A tisztelendő (2021-06-05 16:16.31) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Rosamund Pike hátborzongatóan zseniális játékának hála, míg élek, nem felejtem el Marla Grayson karakterét. Filmet készíteni egy pszichopata némberről, aki idős emberek kisemmizésével keresi a kenyerét és ebben ráadásul hatalmas örömét is leli, ritka kuriózumnak számít. Holott a téma itt hever előttünk, fájdalmasan szerves részét képezi a mindennapjainknak. Gondoljunk csak az idehaza működő unokázós csalókra vagy azokra a bűnöző tetvekre, akik szándékosan éjnek-évadján íratnak alá az áldozataikkal furmányosabbnál-furmányosabb eltartási szerződéseket! De mondok még jobbat: a kárhozattal teli koronavírus járvány eddigi 15 hónapjában vajon hány szemétláda merte meglépni azt a provinciális aljasságot, hogy fiatal létére direkt összeszedte a vírust (bízva abban, hogy az ő szervezete úgyis könnyedén legyőzi), aztán fogta magát és kölyköstől-mindenestől elment a vasárnapi ebédre elfertőzni és jó eséllyel a temetőbe juttatni a nagyszülőket a lakás/ház/vagyon megöröklése céljából?... A hivatalos kánon szerint nyílván egy se, mert családbarát országban élünk. |
19. Csk1 (2021-05-31 14:22.41) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A kevesebb több lett volna. A feléig szinte hihető, utána átvált olyan akció fikciókba, amit Stallone is megcsodál.
SPOILER A közös búvóhelyre hatalmas villáskulccsal oson be. Átázva, zseb nélküli kosztümben mivel fizet? Ha ki akarják nyírni egymást, miért nem teszik hihetőbben, akkor is ha a végjátékhoz mindketten kellenek? Ez így egy bárgyú esetlenkedés. |
18. Wave (2021-05-06 12:10.48) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Hatodik Lenin 17. hozzászólására) |
| hahahahahahahahahaxdxdxdxd |
17. Hatodik Lenin (2021-04-30 15:42.13) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Még a "nagyszerű film" jelző is ráhúzható lenne, ha azt a szerencsétlen seggdugasz kis törpét kifelejtették volna belőle. Semmi értelme nem volt az antagonist karakterének ilyen mértékű nevetségessé tételének. |
16. Wave (2021-04-28 21:42.26) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Dobsony 15. hozzászólására) |
| eltaláltad!!! még ebben a szerencsétlen filmben is volt az "oroszlán-típusra" utalás.
Látod még egy ilyen kettesbizi filmnél is megoldották hihetetlen elvárásaim: miszerint egy film közvetítsen kapcsolatot az ősanyával, a földi törvényekkel,evolúcióval, állat és növényvilággal....nem nehéz ez látod-látod ;) |
15. Dobsony (2021-04-16 12:46.11) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Wave 13. hozzászólására) |
| Hát öcsém, ebben a filmben is volt nem egy Élősködő. Ez meg 5 csillag mert a liblinged játszott(nagyszerűen) benne?
Lehet a koreai filmbe is Ő kellett volna, azt nem köpködtél volna össze-vissza, úton-útfélen. :) |
| 14. Lifeisamovie (2021-04-15 22:09.27) |
| Na most vajon meddig maradsz játékban, Hullám? :) |
13. Wave (2021-04-15 22:08.08) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Érdekes mód nálam a színésznő játéka vitte a filmet. Kizárólag ezért a max csillag, mert a GOne Girl óta, ismét pike tudott csak egy bicskanyitogató figurát hozni.
Egyetértek h a leszbi vonal már megszokott netflixes szinten irritál. Egyetértek a logikai bakikkal ( a zsebgenxter bézbóz sapiba bújkál) De ha úgy názzük a végén csak elégtétel, ami történt, és valóban ahogy már sokan írták, szépen keretbe foglalja az egész sztorit. Ha levenném Rosamund kisasszony iránti szimpátiám, max hármassal görbülne duplán a film. Én ezt a csipisz színészt amugy ki nem állhatom.... |
12. Wave (2021-04-15 22:04.14) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Dobsony 6. hozzászólására) |
| nagyon jól fogalmazol. Annyira jól színészkedett a csaj, h rendesen drukkoltam, hogy haljon már meg:D és tetszik h az orosz liliput zsebgengszterrel állítod párhuzamba. |
11. Wave (2021-04-15 22:03.09) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Chegue111111 2. hozzászólására) |
| nagyon jó hozzászólás.egyetértek |
10. Roycee (2021-03-21 23:52.54) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ennek a Pikenak valahogy ezek a negatív szerepek állnak jól. Rohadtul idegesített az öntelt telhetetlen fizimiskája, ráadásul mindent túlél! Ki ez a nő, Chuck Pike??? 😁 Magával vitt a történet és nem zavart hogy 2 órát rááldoztam. Azért a végére megnyugodtam!!! 😉 |
9. Türkiz (2021-03-17 16:31.00) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Érdekes, kissé beteg film, ami végig lekötötte a figyelmemet. Végre egy nem kiszámítható, nem sablonos sztori. Nekem bejött, bár nyilván nem egy Oscar-gyanús alkotás. |
8. Dobsony (2021-03-15 20:18.09) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Emmersson 7. hozzászólására) |
| Remélem nem!
Számomra teljesen egyértelmű, hogy milyen sorrendben küldeném őket a máglyára. Egy gengszter vállalja ezt az életformát, benne van az életvitelében hogy sosem öregszik meg, hogy a sitten fog megrohadni, hogy egész életében többször körül kell néznie mielőtt kilép az utcára. A csaj meg szinte "törvényesen" húzta le az áldozatait, kihasználva a törvények által biztosított kiskapukat és már-már érinthetetlennek gondolva magát a magabiztosságtól és az egojától. Szerintem nem véletlen, hogy a törvények a sikkasztást és a milliókat érő csalássorozatokat legalább annyira büntetik mint a gengszterekre jellemző kábítószer kereskedelmet, prostitúciót, a tiltott szerencsejátékokat, védelmi pénzek szedését. Az unokázós csalók is nálam a legalja, 7 év fegyházat kapott jogerősen a legutóbbi. Megérdemelten. |
7. Emmersson (2021-03-15 17:22.51) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Dobsony 6. hozzászólására) |
| Igazad lehet, de én úgy gondolom, mi vagyunk kevesebben. A többség a gengsztert aljasabbnak látja, mint a sunyi svindlert. |
6. Dobsony (2021-03-09 14:40.03) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Emmersson 5. hozzászólására) |
| --------SPOILER-------
A nyugdíjasokon nyerészkedő, őket végtelenségig kihasználó hiénagádzsi sokkal ellenszenvesebb és ahogy mondod férgesebb, mint a már megszokott orosz prototípus gengszter törpített változata. |
5. Emmersson (2021-03-09 11:37.09) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Dobsony 3. hozzászólására) |
| S P O I L E R
Nyilván nem. De azért a sztoriból az jön le, hogy "egy geczibb xarcsimbókkal" kerül összetűzésbe, így a nézőt mégis csak sodorja a kevésbé féreg felé a rendező :( |
4. Lepkelali (2021-03-08 21:37.23) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ezt a picsát a film 5. percétől kezdve meg akartam verni folyamatosan. |
3. Dobsony (2021-03-08 21:18.13) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Emmersson 1. hozzászólására) |
| Én egyáltalán nem drukkoltam a "jótétléleknek".
Teljes egyetértés mindenben, pontosan megfogalmaztad amit le akartam vésni. -------SPOILER--------- A végjáték kiszámítható és elvárható, így kellett befejezni, bár még átmehettek volna oda-vissza egy úthengerrel a holttestén párszor, hogy egy szörnyű öngyilkosságnak tűnjön. |
2. Chegue111111 (2021-03-05 19:56.56) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ez a film egy kihagyott ziccer.
Pike óriásit tol megint, az alapsztori jó , a tálalás is rendben van, de... SPOILER! Mint minden Netflix filmben , itt is jelen van a kötelező meleg kapcsolat illetve a feminista propaganda. Amikor a női G.I. Joe bérgyilkos megjelenik, röhejes. Aztán be akarja adni a film , hogy egy 1m-es hírhedt orosz maffiavezér bujkálni tud a fényűző életvitele mellett. Aztán amikor olyan helyre megy ahol sok a kamera, felvesz egy baseball sapkát, valóban nagyon életszerű, illetve az is hogy Tom Cruise-t megszégyenítő módon szereli le az ellenfeleit a végén egy ropi nő, aki max eljár futni ha sportolni akar. Volt benne potenciál, de hát Netflix film, így csak közepes tud lenni |
1. Emmersson (2021-03-03 18:42.50) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Azért az picit visszás, hogy a sunyi, senkiházi r!bancnak kell drukkolni, aki egy erkölcsi posvány és idős embereket aljas módon húz le! (ha valaki vitatkozna, gondoljon az "unokázós" g3czikre!)
A mozi egyébként közepes. Néhol voltak benne jó ötletek, de többször bárgyú, nem egyszer röhejes és nem életszerű az egész! S P O I L E R !!! Az némileg javított a filmen, hogy a végén - mintegy keretbe foglalva a sztorit - lelövi az egyik kifosztott idős asszony fia a p!tsát. |
| Vélemények | Rockercsaj2003, 2023-12-15 23:17 | 26 hsz |
| Kérdések téma megnyitása | 0 hsz | |
| Keresem téma megnyitása | 0 hsz | |
| Fontos vagy nekem adatlap |
| Eredeti cím: I Care a Lot |
| Évszám: 2020 |
| Rendezte: J Blakeson |
| Szereplők: Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González, Dianne Wiest, Chris Messina... |
További információk |
| Szereplők fórumai |
| - Isiah Whitlock jr. - Vélemények |
| - Eiza González - Vélemények |
| - Peter Dinklage - Vélemények |
| - Rosamund Pike - Vélemények |
| - Dianne Wiest - Vélemények |
| - Alicia Witt - Vélemények |
