Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

2024-04-18
Bolero
Bonus Trip
Elszáradt füvekről
Mentawai, egy elfeledett ősi kultúra
Micimackó: Vér és méz 2.
Polgárháború
Származás
Szunnyadó vérebek
Vörös szobák

2024-04-11
Back to Black
Carte Rouge - Vörös térkép
Szellemirtók - A borzongás birodalma
Thabo és a szafari kaland
Verseny a győzelemért

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A Profi *A klasszikus film* *Dupla borítós kiadás és booklet* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Zuhanás
- Filmbox Premium, 21:35
A nagy dobás
- HBO3, 22:35
A fekete tulipán
- Cool TV, 23:00
Zaklatás
- Film Café, 23:00
Gyilkos szezon
- Paramount Network, 23:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Shirley MacLaine (90)
Djimon Hounsou (60)
Glenn Morshower (65)
Cedric the Entertainer (60)
Aidan Gillen (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
PC
Naruto (sorozat) - Most akkor sasuke buzi?xD
Kopogás a kunyhóban - Vélemények
Mire gondolsz most?
Saigon - A tiltott zóna - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Kung Fu Panda 4. aaaaa
Lucy Liu aaaaa

 

Fórum - Lolita (1997) - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2
56. Evile-Elvis- (2023-10-30 14:33.25) aaaaa - (válasz Semprini 54. hozzászólására)
Akkor van mit nevetni a film nézése közben véleményem kontextusában. Azonban teljesen mindegy mennyit van vásznon Irons és, hogy mennyire bolondulnak érte a középkorú nők. Ha itt nem tündökölne és hengerelne le mindent és mindenkit a teljesen kezdő 17 éves Swain, akkor a nagyszerű rendezés ellenére is, ez a minimális cselekménnyel és nem túl tekervényes történettel operáló alkotás nem sok vizet zavarna a provokatív felhang ellenére sem.


55. Lifeisamovie (2023-10-26 16:16.09) aaaaa - (válasz Semprini 54. hozzászólására)
Glenn Close-t kell homlokon csókolni, mert ő győzte Irons-t, hogy vállalja el a szerepet.



54. Semprini (2023-10-26 16:11.03) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 49. hozzászólására)
"Jeremy Irons is jó választás volt Humbert Humbert megformálására, de Irons tudja jól, ő itt csak statiszta szerepet tölthet be nimfácskája mellett."

Na erre mondják, hogy barokkos túlzás. Amikor Irons alírt erre a filmre, tudta jól, hogy egy igencsak vaskos, abszolút FŐszerepre ír alá, a filmnek ugyanis bár Lolita a CÍMszereplője, de a másik, vele teljesen egyenrangú FŐszereplő az Humbert. Nem csak hogy nem 'statiszta', de még többet is van a vásznon, mint Swain, sőt igazából ő A főszereplő. Lehet azt mondani, hogy a teljesen kezdő, 17 éves Swain néhol "ellopja tőle a show-t", de még ez sem lenne feltéltenül igaz, A "statiszta szerep" kifejezés viszont egyenesen nevetséges. :)


53. Evile-Elvis- (2023-10-15 23:07.59) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 49. hozzászólására)
*Hanem a lélekre gyakorolt hatása ami releváns és mindent elsöprő erejű.


Hát ezt az írást nem szabadott volna éjjel kettőkor kiraknom:)


52. Evile-Elvis- (2023-10-15 10:20.22) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 49. hozzászólására)
*celluloidra vitt érzékiség nagymestere...


51. Evile-Elvis- (2023-10-15 09:11.33) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 49. hozzászólására)
*álnaivan tehetném fel a kérdést: ki más...

Írásom teli van hibával és még lehetett volna itt díszíteni meg pofozgatni naphosszat, de így is több időt szántam rá, mint amennyit terveztem. Nekem sajnos nem megy olyan egyszerűen az ilyesmi, noha szórakoztatónak tartom a folyamatot.


50. Evile-Elvis- (2023-10-15 03:30.00) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 49. hozzászólására)
*Lolita (1955) című regényének legendás híre hozzám is igen hamar elért, ezért meg kellett ismernem minél hamarabb.


49. Evile-Elvis- (2023-10-15 02:05.19) aaaaa
Azon kevés alkotás közé tartozik a Lolita, amelyet könyvben hamarabb olvastam, mint láttam volna a filmet. Mivel Vladimir Nabokov: Lolita (1955) című regényének legendás híre volt, ezért meg kellett ismernem minél hamarabb. Nabokov orosz származású amerikai író, aki anyanyelvi szinten írt az orosz mellett angolul is. Azt nem tudom elképzelni, hogy orosz nyelven milyen hatást válthat ki ez a regény, és még ahhoz is kevés vagyok, hogy megtudnám ítélni angol nyelven miként működhet. Azonban azt tudom, hogy magyar nyelven Békés Pál 1987-es fordításában az irodalmi extázis netovábbja. Ha csak egyetlen könyvet olvashatnék el a teljes emberiség irodalmi kultúrájából, akkor a Lolita lenne az. Mielőtt valami szerencsétlen ideszédelegne és megvádolna engem pedofíliával, leszeretném szögezni, hogy nem, nem a pedofil téma miatt olyan lélegzetelállító alkotás ez számomra. Noha erotikus töltetű, és felettébb provokatív. A maga idejében pedig egyenesen botrányos volt. Azonban a szavak művészetének legfelsőbb szintjének virtuóz játéka az, ami bűvöletbe ejtheti a hozzám hasonló olvasót. A szélsőséges hangulatok hullámvasútjának száguldása olyan szintű érzelmi tobzódását válthatja ki eme mestermű a gyanútlan betűfalóból, hogy az akaratlan erekció csak az egyik jele lehet annak, hogy itt valami nagyon különleges művel van dolgunk.

Mindezen könyvajánlónak is beillő felvezető után, naivan tehetnénk fel a kérdést: ki más rendezhetné meg a Lolitát a '90-es évek közepén (?) ha nem a celluloidba burkolt érzékiség nagymestere Adrian Lyne. Persze tudom, Kubrick rendezte meg elsőként 1962-ben, de a '60-as évek egy más világ volt. Nemcsak a modernebb technikai megoldások, és a merész erotikus ábrázolás miatt jelentősebb a '97-es alkotás, hanem Lyne totál egyedi stílusa miatt is. Noha Kubrick-ot minden idők legjelentősebb filmrendezőjének tartják számon - teljesen jogosan. Azonban Adrian Lyne vizualitása olyan hiperérzékeny, hogy a mikroérzelmek legfinomabb kivetülésének teljes tárházát is lencsevégre tudja kapni. Mindezt pedig olyan hangulattal tudja átitatni, hogy a filmnézőnek akaratlanul is kicsordulhat egy könnycseppje, vagy mosolyra kanyarodhat szája. A történet nem túl eseménydús, lassan hömpölyög a maga ütemében, de itt nem is elsősorban a sztorin van a hangsúly, hanem egy férfi és egy lánygyerek civódó és szexuálisan intim kapcsolatának bemutatása van a fókuszban. Amely kapcsolat felettébb alkudozó köntösbe van bújtatva, ahol a felek érzelmileg és anyagilag egyaránt kihasználják egymást. Dominique Swain Lolita szerepében káprázatos alakítást nyújt, ha ő nem brillírozna, nem működhetne, vagy akár dugába is dőlne az egész produkció. Jeremy Irons is jó választás volt Humbert Humbert megformálására, de Irons tudja jól, ő itt csak statiszta szerepet tölthet be nimfácskája mellett. A drámai végkifejlet kellőképpen intenzív egyben brutális és szinte színházba illően színpadias. Véleményem szerint a '90-es évek fontos alkotása ez, noha ismertsége és népszerűsége nem különösebben jelentős. Azonban mi, akik szeretjük a filmeket, jól tudjuk. Egy film valós értékét, nem a kasszáknál való sikeres csilingelés határoz meg. Hanem a lélekre gyakorolt hatása az, ami releváns és mindent elsöprő erejű. .


48. Lifeisamovie (2023-08-12 23:38.06) aaaaa
"Jeremy Irons turned the role down at first, worried it would harm his career. Glenn Close convinced him that working with Adrian Lyne was an experience he shouldn't miss, so he reconsidered. Dustin Hoffman was also originally signed to play Humbert. Warren Beatty was deemed too old and Hugh Grant too young. Ralph Fiennes and Dennis Hopper were also considered."

Nem mondom Dustin Hoffman azért érdekes lett volna, mint Humbert. Ahogy Dennis Hopper is, de ő viszont már egy évvel előtte megcsinálta a hasonló témájú Carried Away-t, kicsit sok(k) lett volna már neki a tinilányokból.


47. Lifeisamovie (2020-07-06 13:23.06) aaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=vumVck82f8E
Ennio Morricone - Love in the morning


46. Baryll (2020-05-27 22:51.44) aaaaa
Dehogy akarok én, csak a romantikába hajló kimagyarázáson akadtam fenn egy pincurkát ezen a szép pirosbetűs ünnepnapon.


45. Lifeisamovie (2020-05-27 16:18.36) aaaaa - (válasz Baryll 44. hozzászólására)
Te is milyen szépen és szívhez szólóan próbáltál pedovédőnek beállítani. Aki tud értve olvasni, főleg az utolsó mondatomat, az érti, hogy ez most tőled nagyon mellé ment.
Amúgy mi az a 'gyermeketek'? :) Legalább ragozzá' már jól, ha akarsz valamit.


44. Baryll (2020-05-27 13:41.46) aaaaa - (válasz Lifeisamovie 43. hozzászólására)
Milyen szépen és szívhezszólóan sikerült kimagyarázni, hogy egy felnőtt ember milyen ártatlan szándéktól vezérelve ront meg egy gyermeketek.


43. Lifeisamovie (2020-04-25 19:58.47) aaaaa - (válasz Baryll 42. hozzászólására)
"pedo életérzés" :)
A film elején mutatják Humbert prof 'félbeszakadását'. Így nézve nem pedo volt, hanem egy felnőtt férfi testébe zárt tinédzser fiú, akinek jó 20-30 évet kellett várnia annak a bizonyos befejezetlen szerelemnek a folytatására, beteljesülésére. Persze ettől még bármelyik apa teljes joggal helyből ketté fejelné, ha a kislányát kerülgetné.


42. Baryll (2020-04-25 19:20.52) aaaaa
Egymás után megnéztem az 1962-es és ezt, az 1997-es Lolitát is, és mindkettő feldolgozás nagyon tetszett. (Az 1962-es sajnos fekete-fehér, de számomra csak ez volt az egyedüli negatívuma.)
Spoiler!
Ez a film számomra elsősorban a "pedo életérzés" művésziesen ábrázolva. Egy - szerencsétlen és beteges - viszonzatlan szerelem története. Az egyik legmeghatározóbb érzelmi szál a filmben, a szerelemi vonzalomból fakadó túlfűtött féltékenység.(Az 1962-es változatban erősebbnek éreztem a féltékeny szerelmes színészi megformálását, de Jeremy Irons is maximálisan hiteles a szerepében.)A történet során láthatunk kapcsolati erőszakot, a női rafinéria magas iskoláját, és brutális pszichopátiás megtorlást is. A zenei aláfestés mindvégig csodálatos. Nagyon egyben van ez a film.


41. Lifeisamovie (2019-08-13 16:05.57) aaaaa
[link]

Florence Sally Horner, az oridzsiál Lolita

Azért elég meredek, hogy így rá tudta szedni La Salle, még ha 11 volt akkor is.


40. Lifeisamovie (2019-08-12 21:50.56) aaaaa
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


39. Moncsi001 (2017-05-04 08:41.29)  
Szerintem undorító, gyomorforgató a film. Jeremy Irons színészi játéka kiváló a lány is nagyon jól hozza a karaktert. De ettől még hányok tőle. A filmet végignéztem, a könyvet nem tudtam kiolvasni, mert attól szó szerint rosszul voltam.


38. Sötétszív (2015-11-30 13:50.46) aaaaa - (válasz Sötétszív 37. hozzászólására)
*újra


37. Sötétszív (2015-11-30 13:50.01) aaaaa
Adrien Lynn úhra gondolta a férfi és egy kiskorú lány szexuális kapcsolatát,. Vagy szerelmét? Döntse el mindenki maga. Kár, hogy a film unalmas, és vontatott, alig vártam, hogy vége legyen. Pedig Lyne igazán jó rendező. De ez most nem jött össze neki. Kíváncsi leszek Kubrick változatára, amely újra kijön dvd-n.


36. Adripipi (2015-06-01 09:45.05) aaaaa - (válasz Imrichkowa 26. hozzászólására)
Én csak a filmet láttam, és mivel nem volt mihez viszonyítanom, nekem tetszett. De a véleményed után a könyvet is el fogom olvasni. Jeremy Irons jellemábrázolása viszont itt is kiváló.


35. Borsószem kisasszony (2015-03-29 13:35.20)  
Rég láttam ennyire szar filmet,és még annyira magasztalták..


34. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-07-15 16:14.25)   - (válasz Semprini 33. hozzászólására)
Köszi a felviláglítást- logikus.


33. Semprini (2014-07-15 16:06.38) aaaaa - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 32. hozzászólására)
Nem, gerontofil-nak hívják.


32. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-07-15 16:04.43)   - (válasz Imrichkowa 26. hozzászólására)
Én nem olvastam a regényt, de akkor ezért voltak hiányérzeteim, amiket leírtál. Nem tudom, hogy hívják azt, amikor egy 12 éves gyereklány "csábítgat" egy id. férfit, antipedofil?!


31. Zooliii (2013-08-20 19:48.38)  
Nem láttam a filmet, na de 17 éves színésznő egy 12 évesnek a szerepében? Hát ez így elég hiteltelennek tűnik... :/


30. Atr0303 (2013-03-26 13:28.12) aaaaa
Én olvastam a Nabokov-regényt is. A film nem jobb vagy rosszabb, hanem más. Éppen ezért mindkettőt másért szeretem. (Némi SPOILER lehet benne...) Az írott történetben az olvasó (majdnem) mindent Humbert szemével lát, az ő érzésein-érzelmein van a hangsúly. A film (jellegénél fogva) azt is megmutatja, milyen maga a kapcsolat, Lolita "személyisége". Milyen kívülről látni egy ilyen kapcsolatot.
Jeremy Irons kiváló, a kivitelezés első osztályú.


29. Afrodita (2013-03-19 12:22.47) aaaaa - (válasz Fanny1222 28. hozzászólására)
Ezt akár én is írhattam volna, egyetértek.
A végén azért nem semmi volt a köntösben lévő áldozat :)



28. Fanny1222 (2012-12-02 02:19.16) aaaaa
Nekem nem tetszett! Vonakodva álltam neki, és ez az érzés végig megmaradt! Egyszerűen nekem ez sok volt! Nem vagyok maradi, de akkor is...a végén már szenvedtem de mondom már végignézem ha egyszer belekezdtem! Én nem olvastam a regényeket de talán inkább azt kellett volna elolvasni! :) Az egy pozitívum Jeremy Irons színészi játéka volt. Remek színész és ezt itt is megmutatta!


27. Lifeisamovie (2012-10-15 23:30.59) aaaaa
[link]
Ettől a jelenettől fogva tudtam, ez a film érdekes lesz :)


1 2

Kapcsolódó fórumok

VéleményekEvile-Elvis-, 2023-10-30 14:3356 hsz
KeresemLolo, 2010-09-01 17:495 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk