
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Többesélyes szerelem - HBO, 18:05 |
| Felhőkarcoló - Film+, 18:50 |
| Válogatott gyilkosok - Mozi+, 19:00 |
| Rossz anyák - Prime, 19:00 |
| A rólad alkotott kép - HBO2, 19:30 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Will Patton (72) |
| Joe Grifasi (82) |
| Louis Garrel (43) |
| Pascale Hutton (47) |
| Jay Roach (69) |
További szülinaposok |
| Legfrissebb fórumok |
| Hiányzó filmek a Filmkatalógusról! |
| - Filmes Sámánok Rendje - |
| Twin Peaks (sorozat) - Vélemények |
| Human Traffic - Vélemények |
| Három betű - egy mondat |
További fórumok |
| Utoljára értékeltétek |
Michael ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Brett Goldstein ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| 26549. Lector (2025-07-30 08:01.34) - (válasz Chris Co 26540. hozzászólására) |
| Meg kell nézni a Zalaszentgróti beszédét. Amikor a mandineres csaj propagandadumájára reagál!
Amikor az őt minősítő rágalomzuhatagra érvel! Mindezek kiterített lapok. Term mindenki , aki bármiféle váddal szembesül cselekedetei kapcsán , védekezik. Ezek kódolt dolgok az emberi természet bugyraiban. De nem mind1 , hogy hogyan:)! Érdemes a dolog a figyelemre. Bár már sokadszor mondom még most sem 100 as az ember nálam! De oly mértékű a fejlődése , akár előadói szinten akár politikusi hozzáállást ha figyelek, hogy az megnyugtstó. Rendkívül széles skálán mozog , bizonyos tekintetben pl a Magyar történelem korszakai, és ikonikus akakjai , ha ez valakinek is számít! MP nem hibátlan. De törexik egyfajta megfelelésre! Ez lényeges! A Fejlődőképesség egy embernél aki nem volt politikus nagyon fontos! Mondhatnám létkérdés! Jelenlegink zsenialitása a tusvány , posvány , lipem lopom ködösítek és felértékelt világpolitikai nagyságom fényezése! Ki a f érdekel hogy ő a kül pol gondolkodásban hol tart?Egyet kellene látnia! Magyarország a nemzk pol NEM TÉNYEZŐ! Orbán a nemz porondon egy elkaszált , bukott autokrata vezető ,aki burkolt diktatúrájával rossz útra terelte a külpol részt és a belpolitika sn blokk … összességét! Ezt világosan látni lehet, s kell! Orbán vegnapjait éli a nemzk politikai szintéren! Hiteltelen és mint említém:- nem tényező! Kis ország vagyunk , egyre kedvezőtlenebb szerződésekkel teli, és leszálló ágú demokráciánk a pecsét , minden egyes megnyilvánulásunkon amelyet a kormányunk lép eu és világpolitikai szinten! Ezt kell látni. |
| 26548. Lector (2025-07-29 15:46.44) - (válasz Pepe Silvia 26547. hozzászólására) |
| Semmire sincs garancia a politikában Aki azt hiszi , ez létezö dolog, az álomvilágban él. Fel kell ébrednie. |
| 26547. Pepe Silvia (2025-07-29 15:37.11) - (válasz Lector 26545. hozzászólására) |
| Erre mi a garancia? |
| 26546. Pepe Silvia (2025-07-29 15:36.38) - (válasz Chris Co 26544. hozzászólására) |
| Erre megint csak azt tudom mondani, a tartalom legyen már a lényeg, ne az, hogy ki mondja. Vannak kifogásaim nekem is Vonával szemben, de azzal pl. mi a probléma, hogy a Tisza foglaljon írásba 1-2 konkrétumot mielőtt teljhatalmat adunk? Azért érthető az emberek szkepticizmusa, főleg elnézve a kihívó személyét. Sőt, egy ilyen lépéssel akár még több támogatót szerezhetne magának MP. Nem látom milyen hátránya születhet ebből bárkinek, a fideszen kívül. |
| 26545. Lector (2025-07-29 15:30.17) - (válasz Pepe Silvia 26543. hozzászólására) |
| itt semmiféle viktor nem fog születni |
| 26544. Chris Co (2025-07-29 15:29.50) - (válasz Pepe Silvia 26543. hozzászólására) |
| Vona Gábor sok mindet mondott. A civilek, ne a pártosodás, majd meggondolta magát. Második reformkor párt. Oké. :) Esetleg, ha kihívója lenne a Tiszának, akkor még meg is érteném. Megmondóemberekből azonban nem Tiszát, Amazonast lehet rekeszteni. |
| 26543. Pepe Silvia (2025-07-29 15:23.09) - (válasz Chris Co 26542. hozzászólására) |
| Ez nem jelenti azt, hogy mindent teljesíteni kell vagy el kell fogadni. Ezért van az embernek agya, hogy mérlegelje, mely feltételek észszerűek és melyek nem. Legyen már a tartalom a lényeg, ne a forma. |
| 26542. Chris Co (2025-07-29 15:20.12) - (válasz Pepe Silvia 26541. hozzászólására) |
| Ha mindenki elkezd feltételeket szabni, onnantól kezdve szintén nem beszélhetünk demokráciáról. Az lesz, amit mi mondunk! :) |
| 26541. Pepe Silvia (2025-07-29 15:12.20) - (válasz Chris Co 26531. hozzászólására) |
| Miért ne szabhatna feltételeket? Főleg, ha azok a feltételek a köz érdekében lennének. Attól, hogy közös cél a kormányváltás, igenis kell feltételeket szabni, hogyne kéne már. Feltéve, hogy demokráciát akarnak az emberek. Feltételek nélkül születnek az orbán viktorok. |
| 26540. Chris Co (2025-07-29 10:34.30) - (válasz Lector 26537. hozzászólására) |
| Magyar Péter valószínű, nem a mennyországból érkezett, és akár el is képzelhetjük, milyen ember, aki a párját rögzíti, majd közzé is teszi. Azonban sok-sok bolond itt is elfelejti a lényeget. Nem azon fakadnak ki, amik az elhangzottak egy volt igazságügyi minisztertől. Intelligencia fogyatkozóban. Ez is vicc, hol vannak a Tisza jelöltjei. Megoldják. Ha nem, így járnak. Tényleg elmebaj! |
| 26539. Chris Co (2025-07-29 10:27.18) - (válasz Lector 26538. hozzászólására) |
| Remélem, az egészséged továbbra is megőrzöd! Nálam az értékek jóval-de jóval magasabbak. Bohócokkal nem foglalkozok. Nem vagyok magyarellenes, de nekem inkább ilyen, mint Ákos, meg a felsoroltak...
http://www.youtube.com/watch?v=kjKyPN0vj5M&list=RDDSV0vnfd1s.. Újjászülettem. :D Van miért létezni... Off. Amikor az előzenekar is beköszönt, a gépek kora elérkezett (Terminator), majd a Machine Head... Gondoltam arra, hanyagolom a politikát, de nyilván nem fogom. Az életünk is, egyben. Nekem az a szívfájdalmam, hogy 98-ban miért tapsoltak ennyien ezeknek a gyökereknek. Ma is az van, akármit hazudnak, az úgy van. Kiderül, mégsem, gyorsan elfelejtik... |
| 26538. Lector (2025-07-29 09:33.16) - (válasz Lector 26537. hozzászólására) |
| Vérnyomi 130/85/69!
Tehát folytathatom? Az van , ma Tusványos és Fehérvár … ja a Székes:) közötti beszédek taglalásán nyáladzik a TV a Sajto a Youtube a Fece a Tik meg a tok, szal influenszereink is gyűjtik a gempát Főleg a banánnal lövő Majka , meg a sliccgbolós Dopeman ,és a Szerencsjáték “ fidesznyalonc kárvallottai” mint Ruzsa, A Nemz csótány A Pataky , a Demjén Rózsi, a visongatós Tóth Gabi , a költők költője alias Kováts Ákos????? A közöttük kicsorgatott százmilliók meghaladták, el is hagyták az egy milliárdot!!!! Ember! Küzdj és bízva bízzál, matyizz , hogy el ne hízzál! No ok! Gyalázkodó hülyéből sok van! De ezek felbakják a cukkert , de nagyon! Medfig fog ez tartani? Ja csak most kezdődött? Aha! Értem. |
| 26537. Lector (2025-07-29 09:19.46) - (válasz Chris Co 26533. hozzászólására) |
| Nem is rossz ötlet:) belépek!
Ja nem. Inkább egy rakat szarba ! Az a helyzet, hogy amig ilyen a “pol helyzet” és a hülye Hadházi viszi a felcsútra 120 emberét addig a Tisza párt híveit gyalázó Dk - ás faszok takonygerinceznek! ( Bayer féle tanfolyamon voltak????) Ez az ország egy trutymóvá vált! Az a qva nagy helyzet! Az embert elfogja a csömör, a hányinger , hogy hogy lehet ennyi degenerált hülye ember ebben az országban bakker?! Van egy út ami kivezetne a ganéból , s feltölthetné azt a politikai közvéleményt, ami egyébként ma a leveli béka segge alá mászott,de neeeem kekeckedünk meg kifogásoljuk hogy kilógott a berendezés a naciból, meg pottyantotta a mobil telefont, meg meg merte simogatni a kerek popót a dizsibe???? Normális? Tényleg meghülyült ez az ország?…. Vagy valami? |
| 26536. Lesliewolf (2025-07-29 08:35.44) |
| Magyar 1%-os terve - a gané!(még szerencse, hogy 20%-os támogatással esélye sincs nyerni. 😎)
Vicces lesz, ha a felajánlott egy százalékból fogják a pártokat finanszírozni, így megint sikerülne újra befolyásolni a politikai struktúra alakulását, ahogy OV-nak. Egy százalékot ugyanis csak az adófizetők tudnak felajánlani. Magyar hatalomra kerülése esetén megszüntetné a pártműködésre járó állami finanszírozást, helyette legfeljebb a személyi jövedelemadó egy százalékát engedné felajánlani a pártoknak. (Ő maga meg persze gazdálkodhatna a teljes állam erőforrásaival !!, ezzel leválthatatlanná téve a Tisza pártot és kivéreztetve a konkurenciát!!!!) Így sem a nyugdíjasoknak, sem a tanulóknak, sem a legszegényebbeknek, sem a gyermeknevelés miatt inaktívaknak (gyes, gyed, otthonápolók stb.) nem lesz beleszólása abba, hogy mely pártok, milyen feltételekkel vehessenek részt a politikai versenyben. De hát régóta él a közmondás: aki nem dolgozik, ne pofázzon bele a fontos dolgokba. |
| 26535. SPQR (2025-07-28 22:27.09) |
| Tusványosi statisztika
[link] |
| 26534. Lesliewolf (2025-07-28 22:10.19) |
| Dopeman - Hol vannak a jelöltek a 106 körzetben?
3p 21mp https://www.youtube.com/watch?v=yDdvJh7spIw [link] |
| 26533. Chris Co (2025-07-28 19:19.10) - (válasz Lector 26532. hozzászólására) |
| Folyamatosan csak a panasz... Miért nem léptél be a Fideszbe? :D Legyen ismét kitalált történet! Néztem a rendszert, de nem értettem a fideszesnek mi a szarért kell egy Mul-T-Lock Integrator zárbetét kerti vécébe (bazmeg - ami moduláris, és sokkal-de sokkal drágább, mint...). Ja, és akkor innét nyílik ez, meg az otthoni wellness, a szupergarázs az oldtimmerrel. Nincs ebben semmi, ami megalázó! Huszonéves csaj majdnem elgázol egy Hummer-nél is nagyobb batárral a zebrán, majd integet. Itt a gond annyi, büntetik, ha esetleg egy rpg hetest nem lehet elővenni a hátizsákodból. :) Amúgy tényleg szomorú, ami itt van, idehaza. |
| 26532. Lector (2025-07-28 16:45.11) - (válasz Independence 26524. hozzászólására) |
| Lehet, lehet ,hogy nem tudnak megalázni. Mert mindig visszaböfögtem, söt vállaltam a szivatást is mert a munkámba belekötni nem tudtak. Addig csináltam az autót amíg jó nem lett. És nem egy hétig tartott:)
Tehát inkább kérdeztek, és én válaszoltam , ha kedvem volt:) Ettöl eltekintve a megaláztatás a béred mennyiségében testesedik meg. Megalázó a nyugdij összege, megalázó ,maga az adott összeg , függetlenül attól, hogy a munkáltató aljassága felett elsiklanak a rendeletek pénz tartalmú szabályok.Magát az embert értékelö díjazás is egy megbecsülési szintet jelöl...a köztudatban . S mint általános érvényü szabályt fogad el a társadalom egy bizonyos limit szintet a nyugellátás összegét tekintve. Bár ugye tök mind1 , hogy az irodában ült a donor, avagy verte a vasat reggeltöl estig, avagy alantasabb kategóriás föld munkás kubikus volt! Ez a befizetett mennyiség hozadékaként jelentkezö ma kifizetett nyugellátás. Pl a mai létminimum összege X, a tizen akárhány éves létmin hoz képest. De ne ez legyen a hangadás , ne ez legyen a föcsapás irány. Hiszen alig vagyunk 1,2 millióan akik 159 alatti ellátásban tobzódunk:)Ne sírjunk fizettü(tek) volna tisztességesen utánunk. Ez ennyi. Lehet a kiszolgáltatottság jobban fémjelzi , magát a tényt, a helyzetet, ezt most nem vitatnám . Viszont , nem tudok napirendre térni s a 9%os fizetés emelésröl egy kormánytisztviselöi réteg (aki kibaszottul szétqta a gazdaságot) részéröl akik szarul dolgoztak s több az emelésük a % rátát tekintve mint az én egész havi nyugellátásom! Ezek és az ehhez hasonló aljasságokat nehezen viselem. Tudom , ez nagy hiba. DE pl a Tisza sem a rendezést tartja szem elött , hanem majd ad 200 ezret utalványban csepegtetve ... ami bevallom a semminél több. Nem panasz, csak szarul esik.Maga az egész dolgozói múltam szarba vétele.Sokan vagyunk akire ráillik az a kabát. Viseljük. |
| 26531. Chris Co (2025-07-27 20:36.22) - (válasz Pepe Silvia 26530. hozzászólására) |
| Országgyűlési választásokon nem működött. Önkormányzatin még esetleg, mint összefogás. Ez amúgy elkerülhetetlen még a Tisza kormányra lépése által is. Akármennyire is tisztelem Vona munkásságát, és a Jobbik elkötelezett szavazója voltam hosszasan, ne szabjon feltételeket! Pláne, hogy azt mondta, hogy ha buknak, lelép. Szerintem kár volt ilyet ígérnie. Akkor talán a Jobbik ott lenne, ahol. Nekem Mártonnal, meg Róna Péterrel sem volna bajom, de Vona volt aki felemelte a pártot oda, mint jobbközép, és vetélytársa a Fidesznek. Mindezek ellenére azt mondom, nem kell senkinek feltételeket szabni, ugyanis a közös cél a kormányváltás. Holnap meg nem Vona, hanem a Munkáspárt szab majd feltételeket, meg az MSZP, és akkor Magyar Péternek, a Tiszának annyi. Marad a Fidesz. Feltételeket nem kell szabni! Akkor támogatom, ha... Körülbelül az van, hogy erőlködés ellenzéki részről. Az olyanból szerintem sokaknak elege van, hogy : "különben", meg "ha". No ha ezt lerombolja a bukott ellenzék, akkor még sokáig élvezhetik az olyat, mint NER. |
| 26530. Pepe Silvia (2025-07-27 17:54.20) - (válasz Chris Co 26514. hozzászólására) |
| Elvben működhetne az összefogás, de gyakorlatban az előző próbálkozásnál úgy ment a seftelés körzetekért, pozíciókért, hogy azok még zsebben sem voltak. Aztán csodálkoztak, hogy pofára esés lett, és amikor az lett, még ott is hagyták azt a palimadár MZP-t a színpadon. Összefogás csak legalább viszonylag normális pártok között működhetne, de az itt nincs, csak számító, megélhetési csürhék. Tisztelet a ritka kivételnek.
Orbán 2.0-hoz, illetve annak elkerüléséről annyit, Vonának volt mostanság olyan ötlete, '26 előtt meg kell írni közösen egy új alaptörvényt, választójogi törvényt és médiatörvényt, amit alá kell íratni a tiszával hogy garanciát vállalnak a betartására egy győzelem esetén. Pártolom. |
| 26529. Lesliewolf (2025-07-27 15:08.54) |
| Lehullt a lepel: Itt van Orbán Viktor mindent elsöprő bejelentése Tusványosról 😭👍
Ennek hiszek!! [link] A sic transit gloria mundi [link] |
| 26528. Chris Co (2025-07-27 14:45.22) - (válasz Independence 26524. hozzászólására) |
| Sokan arra gondolnak, hogy a nyugdíjasok a Fidesz szavazóbázisa. Lehet ebben igazság is. Nem vagyok közvélemény kutató, de fiataloktól is gyakran hallani olyat, hogy jönnek majd a magyar ellenesek. Nem tudják, és nem épp, hogy megszülettek, de egyszer-vagy kétszer megnéztek valamit (ami ugyebár általános, mint plakát, reklámok többségében a kormányoldal részéről), majd bőgetik a motorbiciklit, vagy rollerrel elgázol a tetovált nagymagyar annak fényében, le se szarja. Alapban buta társadalmat képeznek ki azzal, hogy népszaporulat. Ahelyett, hogy egy normális, emberközpontú, megfizethető családtámogatási rendszerrel még az alacsony jövedelműek is lakáshoz juthassanak. Ehelyett azt látjuk, néha doom-filmekbe illő akár egy játszótér megtekintése is. Az utcákról ne is beszéljek. Fidesz, meg a homogén nemzet... Bocs, de réges-régen betelepített külföldi identitású polgárok sokkal-de sokkal kultúráltabbak, mint ezek, a mindenkire mutogatók. Amúgy mindenki hibás. Tudjuk. A nyugat, Ukrajna is. Ők meg véletlen sem, hogy a magyar állam szinte minden tekintetben lemarad. No, ha akkora harcosok, akkor miért is van az, ami! ;) |
| 26527. Chris Co (2025-07-27 14:24.07) - (válasz Chris Co 26525. hozzászólására) |
| "ne a Balaton, hanem az Adria." - Elb*sztam. Ne Adria, hanem a Balaton. Abba viszont nem gondolt bele a sok fasz, hogy a magyarnak a Balaton is drága, miközben repülőznek focimeccsekre, meg hajókáznak. Aztán a vagyonbevallásukból kiderül, majdnem mindenki szegény, vagy csak szerény gazdag. Tényleg nem értem, a fideszesek mit esznek ezen az olasz maffián, meg a volt fuck off közösségek diktátorain túl tévőkön... Anno KareszFaszi linkelt olyat, amikor Gyurcsány meglátogatta a felcsúti birodalmat. Ja, ez meg normális, hogy fideszesek drónokat is reptetnek. Véletlenül sem ütközik az olyanba, mint BTK! |
| 26526. Chris Co (2025-07-27 14:09.12) |
| Tusványos, harcosok klubja. Oké. Balaton gyűlésen meg elmondta a bolond, ezt nem akarja csinálni (mindezek ellenére szerintem volt azon pénz, hogy : mégis, csak). Mindegy, ki lesz a jelenlegi kihívója. Az csak gonosz lehet. Sátán, Joker, Decepticon, akárki. |
| 26525. Chris Co (2025-07-27 14:04.29) - (válasz Independence 26524. hozzászólására) |
| Csak röviden. Oké, hogy a Balaton a nyugatiaknak van túlárazva. Szánalmas azonban az is, mert az itteniek fizetéséhez mérten igencsak megterhelő. Jött a hülye duma, ne a Balaton, hanem az Adria. Voltam itt, meg ott, de ha kiszámolnám, hol voltam akkoriban, szerintem sehol sem volnék. Épp, hogy... Ennyit a középosztályról is, vagy az azon túliakról. Aki nem fideszes, dögöljön! Mókás volt, hozzám jöttek olyanok (nem nevezek személyeket, mint CBA - csak vicc, nem komoly), széttépik az idegüket, hogy akkor... Sokaknak az ideget roncsolják, mi lesz velük, miközben bohóckodnak a szokásos helyen. Amúgy ez is, minek? Van egy gyűjtő hely?! Meg harcosok? Hát, ha ez kell a magyarnak, és sokan ennek tapsolnak, az értelmesebb migráns lesz, vagy itteni, lázadó. Összeül a gazdag elit, majd megvitatja a bulijuk során, nekünk mi az, ami. Lehet, én vagyok konzervatív, jobboldali, de én ilyenekre nem költenék. Pláne, az adófizetők pénzéből. Bezzeg itt nincs mutogatás arra, kik támogatják ezen piknikeket! Nagyon nagy a káosz! Szerintem a Warhammer-t, mint univerzumot is majdnem, hogy megüti ez a sok-sok ostobaság, alázat, fanatizmus. |
| 26524. Independence (2025-07-27 12:26.18) - (válasz Lector 26523. hozzászólására) |
| Sajnos, a kiszolgáltatottság, pénzkérdés - is - , amit leírtál, az alapján írom ezt, nem turkálok a bugyallárisodban! DE! Megalázva nem Vagy! A megalázottság, belső tartás kérdése! A gazdagok - értjük, ahogy akarjuk e meghatározást -, többnyire ebül szerzett pénzből urizálnak. Lelkük rajta. Inkább soha ne nyaljak fagyit, ha önfeladás az ára. Egyébként annyire nevetségesen túlárazott, hogy akkor sem venném, 6-700 forintért gombócát, ha "szarnám" a pénzt!!! Elvből, sem. Megalázva, eltiporva, akkor leszel, ha beletőrödsz, hogy megtehetik Veled! Egy okos barátom mondta egyszer: szegény nem vagyok, mert az egy lehajtot fejű, reménytelen életérzés, csak épp csóró, az csak egy állapot, az változhat! Remélem érted a finom, nüansznyi, de fontos szemantikai különséget. Nem ismerlek személyes, de látom Benned a tartást, a gerincet! Ezt soha nem vehetik el Tőled!
A "nyugger" kifejezéstől, meg tripla szaltót hányok - átvitten is -, pedig fel voltam mentve tornából- jó ez nem igaz, egész jól fociztam, s kosaraztam:) ! Ez a nyugger generáció építette fel s újjá az országot. Nyugdíjasnak szabad lenni, hülyének, ezzel párhuzamban nem! :D Egy idős orvos barátom mondta egyszer nekem: megöregedni meg szabad, sőt, érdemes, de meghülyülni, ezzel egyetemben, nem tanácsos! :) |
| 26523. Lector (2025-07-27 12:02.55) - (válasz Independence 26521. hozzászólására) |
| Drága Cimbi!
Igazad van! És elkeseredésem okát vetem papírra ( kommentre) olykor ha már nem bírok a nagy belső feckóval ! Bízom. Bízom hát persze! Nem is én lennék ha feladnám a reményt!A változás kell! Szükségszerűsége most igazán él! A fidesz - kdnp re gondoltam term! “Van valami a kevegőben”. A sok sok reményvesztettség , a 15 éves lopások , hazudozások , kamuk, propagandák kikapják az embert az észből!És de mennyire! Állok a sorban a pénztár előtt! Fizetendő 25780! Kenyér kifli zsemle, e zacsi sonka, sajt, joghurt, némi alma , zöldség féle , cukor, lisz étolaj. Semmi luxus. Se pia se lóhering! Se toronyóra se karóra. És még tankolok. De a gyógyszertár még visszavan ma! Szombat. És gépiesen szorongatom brifkóm, mert tudom a köv hónap 28 ig marad kb 73 ezer forintom. Nézem a fortóságban a fagyit nyalókat! Nagyot nyelek! Valami fojtogatja a torkom! Senki marka! A saját tehetetlenségem s kiszolgáltatottságom. A vajat ha vékonyan kenem kitart még egy héttel tovább is akár! Az almát (napi egy ) megeszem . Csak jövő hónapban tudok olajat cserélni a kocsiban mert itt a kötelező bizt határidő! Az eső nem sűrűn esik, majd bicajjal megyek mindenhova.A havi befizetéseket taglalom . Víz, szemét, gáz, villany(????) Ingatlanadó(?) Honnan teremtettem ezeket elő eddig? Dolgoztam . Nyuggerként! Megaláztatva , kiszolgáltatottan kihasználva e lehetőségeim minden egyes tételét! Lehajtom e a fejem? Nem nem! Azt soha! De mi lesz ha a karom nem olyan mint a barom? Mi lesz ha a vérnyomi elhatalmasodva rajtam röhögve ledönt? Nem gondolok ezzel! Hiszem , hogy az élet vége megoldás! Egyszer és mindenkorra! Még küzdök! Még vagyok! Meddig? Keddig? Mondjuk nem mind1! De nem adom fel! De nem ám! |
| 26522. Independence (2025-07-27 11:51.37) |
| Jót mosolyogtam ezen a "tusványoson". Kicsit sajnálom Tusnádfürdő fideszes bekebelezését, ugyanis, gyermekkorom csodás nyarait töltöttem, ott. Imádtam. Gyönyörű környék, az Olt völgyében tett séták...!!! Feledhetetlen. Nagyszüleim, ott töltötték nászútjukat: bécsi döntések után, magyar terület volt!
Ellenben..., a nagy bejelentés, a falrengető, a hihetetlen, a nagyszabású... Elemzők tucatjai spekuláltak, s gyártották a "conspiracy theory" -kat. Előrehozott választás, meg tudom is én mi...?! Diplomák tucatjaival sem találták el a lottó számokat. Szegény apám, 84 éves, de nem a "hülye kategória", úgy utálja a fideszt s gyurcsányt, hogy hozzá képest én szeretem őket...! :D Ő is spekulált ezerrel. Mondtam neki, csigavér, semmit sem fog bejelenteni. Orákulum vagyok, csak nincs róla papírom, s nem kapok érte pénzt! :) Digitális Polgári Körök??? :))) Viktor, Tóni? Tényleg ennyire futotta, ennyi a nóvum, ennyi a szellemi innováció? Egy 23 éves, lerágott csont, jurrasic parkos, génmanipulált újjáélesztése? Annyira nem értitek a digitális, virtuális, social média világát, hogy az már ijesztő, egyben röhejes. Ébresztő, 2010 óta, felnőtt, "másfél" fiatal generáció, akik leiskoláznak ebben titeket. Akiket nem vettetek számításba, akiknek elengedtétek a kezét, akiket nagyjából leszartatok, annyira a tanulatlan, vidéki, aluliskolázot, manipulálható, zselé agyú szavazóitokra koncentráltatok. Fiatalok, akik olvasottak - mégha a neten is, alapvetően, náluk nem Tolsztoj a menő - , akik nyelveket beszélnek, tájékozodnak, akik világot látnak, akik mernek gondolkodni, akiket nem lehet megfélemlíteni..., s nem sorolom. Most tényleg, őket akarjátok befolyásolni, abban a térben, ahol ők otthon vannak, vagy "márinénit", aki még a buta telefonján, az időt sem tudja helyesen beállítani, az őszi-tavaszi óraállításkor? A többi hagymázas elmebajra, amit a vezér még összeböfögött, nem is reagálok. Már nem csak egy cezaromániás, adekvát mód hazaáruló, gonosz, mocskos, gátlástalan tolvaj, de szellemi leépülése, immár szembántóan, nyilvánvaló. 2026-ot..., talán visszanyúlok a Chris által említett "gyanúsan lefagyott rendszerre", már csak egyértelmű, nyilvánvaló csalással nyerhetik meg. S, akkor jön, Belarusz. Hacsak Magyar, nem kezd el csecsőmeket kibelezni, a pesti rakparton. Ez, azért nem valószínű...:) |
| 26521. Independence (2025-07-27 11:21.43) - (válasz Lector 26518. hozzászólására) |
| kdnp?! Az, mi is? :) A fidesz, büdös zoknija! Kicsit avítt, kicsit szagos, kicsit műszállas, de csak kell valami a cipőbe, különben még jobban beizzad a láb. "Mindenfajta" nulla, és 1% közötti háttértámogatással- nagy jóindulattal. Értelmezhetetlen politikai szerveződés. S, azért "higgy", ha minden normális ember letargiába süllyed, nem lesz változás. Soha!
Összetartozás, volt, van, lesz! Például Chris, Te, meg én. S, a ki a kicsit nem becsüli? :) |
| 26520. Chris Co (2025-07-27 11:17.46) - (válasz Lector 26518. hozzászólására) |
| Onnantól nem hiszek a választások tisztaságában (pedig emlékszem, ugyanazt zongorázták 2002-ben a szélsőjobbosok - aminek semmi alapja nem volt), amikor volt egy országgyűlési választásunk. Lefagyott a rendszer. Aztán meg órákon át várakozás után egyből megszületett a végeredmény. Kétharmad. Az olyan után sem nyomoztak, x ingatlanba (akkor még ukrán barát) kormányunk által nem tudom, hány határon kívüli szavazó is érdekelt volt. Ja, és ha négy évre nyerni tudnak, és állampolgárságot adnak a határon túliaknak, húsz évre minden eldől ebben az országban. Mikola, mint egészségügyi miniszter elszólása. Ahelyett, hogy a várólistákkal foglalkozott volna! Azt is beígérte, ha hatalomra kerülnek, megszüntetik. Fura, mert magamat leszarom, de az apám is éveket várjon... A szó, amit keresnék... Korábban én is az összefogás híve voltam. Még most is az lennék. No, de észérveket előtérbe helyezve, csalódott fideszeseknek nem DK kell, meg a sok-sok apró párt (akik még egy krajcáron is összeugranak). Ezt amúgy sosem értettem, hogy ideológiák, elképzelt világképp szavaznak sokan, és nem azért, hol esik le a gatya, róluk. |
