Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok

2024-04-18
Bolero
Bonus Trip
Elszáradt füvekről
Mentawai, egy elfeledett ősi kultúra
Micimackó: Vér és méz 2.
Polgárháború
Származás
Szunnyadó vérebek
Vörös szobák

2024-04-11
Back to Black
Carte Rouge - Vörös térkép
Szellemirtók - A borzongás birodalma
Thabo és a szafari kaland
Verseny a győzelemért

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A Profi *A klasszikus film* *Dupla borítós kiadás és booklet* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Boldog születésnapot!
- Magyar Mozi TV, 09:40
Nyár Burgenlandban
- Film4, 10:10
A csaló
- Filmbox Plus, 10:40
Jákob rabbi kalandjai
- Mozi Klub, 10:40
Záróakkord
- Moziverzum, 10:55

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Shirley MacLaine (90)
Djimon Hounsou (60)
Glenn Morshower (65)
Cedric the Entertainer (60)
Aidan Gillen (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mit hallgatsz most?
Versek!
2022-es választás
Asszociáció
Szólánc

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Oppenheimer aaaaa
Koo Kyo-hwan aaaaa

 

Fórum - Huszadik század - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4
59. Angelika58 (2011-11-14 17:41.14) aaaaa - (válasz Kovbojka 58. hozzászólására)
Szerintem nagyon is. Ugyanis elképesztő film, még nem találtam két olyan embert, aki egyformán értette volna. A sztori a legkevésbé lényeges belőle, bár az is nagyon érdekes.

De olyan a mondanivalója,amelyet mindenki "testre szabhat" önmagának.Azaz, nagyon sokféle mondanivalója van.Ahányan megnézik a filmet, annyiféle értelmezése lehet.

Engem nagyon érdekelne, mit látsz te belőle ki.

A testvéremmel pl. egyetlen ponton sem értünk egyet, de mindkettőnk magyarázata tökéletesen értelmezhető és megáll a lábán.

Két eset van, mint mindenkinél.Vagy az első félóra után kivágod az ablakon , és azt mondod, nem az én filmem.

Vagy amíg élsz, kotlasz rajta szorgosan és további rejtett értelmeket keresel benne. :))


58. Kovbojka (2011-11-14 17:34.32) aaaaa - (válasz Angelika58 57. hozzászólására)
Azt megérteném?



57. Angelika58 (2011-11-14 17:32.57) aaaaa - (válasz Kovbojka 56. hozzászólására)
Nem láttam, sajnos. De ha már Tarkovszkijnál tartunk, a Solaris is alapmű. Húsz éve vitatkozunk róla a testvéremmel,de még mindig nem értünk a végére.:))


56. Kovbojka (2011-11-14 17:22.07) aaaaa - (válasz Angelika58 55. hozzászólására)
:))

Te láttad Bertoluccitól A Holdat? Állítólag odavág, a témája is, a kivitelezése is.
Andrej Tarkovszkij vulgáris szemétnek nevezte.:)) Nincs rá magyar felirat.:(


55. Angelika58 (2011-11-14 17:18.56) aaaaa - (válasz Kovbojka 54. hozzászólására)
Ne keress benne hibát, nem az a lényeg. Az a lényeg, hogy rád hogyan hatott! És senki nem vitathatja, hogy nem méltó művet választottál kedvencnek.

És lehet, hogy lesz még számodra hasonló hatású film sok, biztosan lesz. Még olyan is, amit ennél is magasabbra értékelsz.

De az valószínűsíthető, hogy "kedvencnek" megmarad ez. A fiatalkori élmények a legerősebbek és rosszabb élményed ne legyen, mint ez a film.

Az meg, ha egy művet vitatnak, csak azt mutatja, hogy lényeges és fontos. A lényegtelenen nincs mit vitatkozni...


54. Kovbojka (2011-11-14 15:49.52) aaaaa - (válasz Angelika58 53. hozzászólására)
Miattad újranéztem, a filmet.(Pontosabban kicsit több mint a felét).:)
De én nem tudok hibát találni benne.:))) Pedig komolyan keresgéltem.(Bár a történelmi dolgokat nem figyeltem, lehet, hogy ott van 1-2 buktató.)
Viszont, a lényeg, hogy engem elvarázsol. Az a zene, az a képi világ, azok a színészek, az a RENDEZÉS, természetessége, hogy egyik oldalra sem pártolok... Áhhh! Számomra utánozhatatlan egyedi mestermű. Nem tudom fogok-e ennél jobb filmet látni még.:)


53. Angelika58 (2011-11-14 15:07.44) aaaaa - (válasz Kovbojka 52. hozzászólására)
Úgy értettem, hogy ha egy művész nem tudja kis távolságtartással szemlélni a művét, akkor "közönséggé" válik, pedig az nem az ő dolga.

A szobrász meg a festő hátralép és ránéz a műre,aztán igazít rajta. A költő , az író kihúz egy sort, hozzáír, átfogalmaz.

Bertolucci ezt a távolságot nem tartja meg,nem érzi, hogy a kevesebb több lenne sok helyen. Vagy hogy feszesebbnek kéne lennie a vágásnak.

Érezhetően elragadta a rajongás a műve iránt, pedig az első kritikusa a műnek mindig maga az alkotó kell, hogy legyen...


52. Kovbojka (2011-11-14 14:52.27) aaaaa - (válasz Angelika58 46. hozzászólására)
"Bertolucci időnként mintha elfogultan szerelmes lenne saját művébe, ez pedig sosem tesz jót semmilyen művészi alkotásnak."

Bár ezt nem értem...


51. Kovbojka (2011-11-14 14:50.09) aaaaa - (válasz Vbacs 50. hozzászólására)
Nem is baj, asszem jövő héten megyünk újra(majd mondom a tutit mikor:)), és ha ráérsz majd megmondom hol, mikor.:)


50. Vbacs (2011-11-13 14:45.05)   - (válasz Kovbojka 49. hozzászólására)
Az isteni volt, de ne haragudj, hogy nem mentem el, eléggé bizonytalannak éreztem ezt az egészet, benéztem, de nem is láttalak, majd ha már minden egyértelmű lesz, akkor elmegyek:)


49. Kovbojka (2011-11-11 21:19.19) aaaaa - (válasz Vbacs 48. hozzászólására)
Akkor jó biztos az 5?:)
Amúgy jó volt a Rammstein koncert?


48. Vbacs (2011-11-11 21:05.08)  
(Burt Lancaster...ó)


47. Kovbojka (2011-11-11 20:59.42) aaaaa - (válasz Angelika58 46. hozzászólására)
Kösz az kritikát, öröm volt olvasni.:)


46. Angelika58 (2011-11-11 13:40.44) aaaaa
Vannak olyan filmek, amelyek olyanok, mint a jó bor: jót tesz nekik az idő.

Amikor először láttam Bernardo Bertolucci filmjét, sok volt ahhoz, hogy tetszeni tudjon. A hosszú és bonyolult történet és a történelmi háttér ismeretének teljes hiánya nagyon távol tartották tőlem a művet. Számomra az olasz film a az Országúton , a Biciklitolvajok , de akár Kenyér, szerelem… -sorozat volt. A Huszadik század durva jeleneteit annak ellenére sem értettem, hogy éreztem valami nagyon újat a képi nyelvben, erős és különleges mondanivalót.

Második alkalommal sok minden helyre került, Olaszország történelméről már sok mindent tudtam, kezdtem a filmet érteni is.

Harmadszor most Kovbojka javaslatára néztem meg, először csak itt-ott pislogtam bele , aztán leragadtam szépen és egyszuszra végignéztem az egészet.

És most először arra jutottam: csak nagyon nagy műnek lehetnek ilyen nagy hibái.

A bonyolult családtörténetet most mellőzöm, hiszen csak arra szolgál , hogy Olaszország XX. századi történelmének két nagy pólusát , a bal- és jobboldaliságot két család összefonódó, szétszakadó, kesze-kusza történetében fogalmazza meg, hitet téve a baloldali eszmék mellett.

Nem elfelejtendő, hogy Mussolini uralmának fasiszta időszaka 1922 és 1943 között politikailag kettéválasztotta az országot.(1943-tól 1945-ig Mussolini a Hitler által támogatott „Salói Köztársaság” miniszterelnöke volt.) A fasiszta terror ellen nagyon erős kommunista mozgalom dolgozott illegalitásban, Mussolinit is partizánok végezték ki.

Maga a szó, a „fasizmus” is olasz eredetű. Pontosabban, latin, hiszen a lictorok által vitt vesszőnyalábot, a „fasces”-t tette Mussolini mozgalma jelképévé. (Hitler ezért saját mozgalmát nemzeti szocializmusnak nevezte.) A film az olasz huszadik század első felének ábrázolásával a „rossz „ és a „jó” harcát mutatja be . Jellemzően még a nagyon szélsőségesen gonosznak ábrázolt főhős neve is elfogultságról tanúskodik, az Attila olasz közegben a gyűlölt hun fejedelmet jelenti, aki megalázkodásra kényszerítette Itáliát .

A film az ellentétekről szól.A fasiszták és a kommunisták között, a polgárosodás és a feudalizmus között, a gyűlölet és a humanizmus között, férfiak és nők, apák és fiúk, testvérek és testvérek között. Nincs megbékélés, a pillanatnyi elnézésből is csak újabb ellentét lesz. A gyűlölet befonja a kis- és nagycsaládot, a falut, az országot és nincs belőle kiút. Ahol ártatlant ölni napi gyakorlat, ott nincs menekvés. A bosszúnak sosincs vége.

Keserű és kiábrándult film a Novecento, nem csoda, hogy utálta a baloldal és a jobboldal is egyaránt. Bertolucci filmje Olaszország huszadik századának második felét is előrevetítette, a szüntelen kormányválsággal, észak és dél fejlettségének kirívó ellentéteivel, a Camorra jelenlétével a közéletben, a katolikus egyház meghatározó befolyásával. Ha megnézzük az elmúlt két hét olasz eseményeit, azok mind abból a múltból következnek, amit a film ábrázolt.

A színészi munka és a rendezés briliáns, a képi nyelv döbbenetesen plasztikus. Miért nem öt csillag? Nagyot markolt a rendező, de egy része, mint a homok, kihullik a kezéből. Ezen a gyomorforgató, rosszullétet okozó jelenetek sem segítenek, sőt. A szélsőséges ábrázolás egy időn túl már nem vált ki érzelmet, hanem unalomba fordul. Bertolucci időnként mintha elfogultan szerelmes lenne saját művébe, ez pedig sosem tesz jót semmilyen művészi alkotásnak.

A Novecentot 1976-ban mutatták be. 1978-ban a Vörös Brigádok szélsőségesen baloldali szervezet megölte Aldo Moro miniszterelnököt. Holttestét egy autó csomagtartójában találták meg. Moro kereszténydemokrata volt, amikor elrabolták, éppen arra készült , hogy a kommunista pártot bevonja a kormányzásba.

Attila és Alfredo, Berlinghierik, Dalcok és Pioppik… Mégis tudott mindent előre Bertolucci? A káprázatos műemlékek, a csillogó tenger, a kék ég, a narancsligetek, a turisták paradicsoma és a művészek álomföldje árnyékban meglapuló igazságairól?


45. Mozsika (2011-10-10 08:46.34) aaaaa
Sikerült végignéznem ezt az irdatlan hosszú filmet. Bevallom megérte.A színészek jól játszottak. De Niro amúgy is a kedvencek közt van, Depardieu karaktere is tetszett, Sutherland pedig élethűen hozta a formáját. A történetet a főszereplők gyerekkorától kezdték el. Ez a rész is jó lett. Hiteles képet kaptunk a paraszti világról. Bertolucci realisztikusan ábrázolta ezt a világot. Gondolok a mesztelenkedésre, szexre erőszakra. Egyedül a végével nem vagyok kibékülve, amikor a kommunistákat dicsőítették.
Azt hiszem hirtelen ennyit tudok róla mondani. Azért szerintem kevés egyesek 2 csillagos osztályzata.


44. Kovbojka (2011-09-21 20:15.07) aaaaa
Kritikám:

Bernardo Bertolucci eposza örökre bevéste nevét a filmtörténetbe. Részesült hatalmas dicséretben, de kapott szinte már-már gyalázó kritikákat is. Mindkét reakciónak több oka volt....


A film történetéről nem szeretnék túl sokat írni. Kerettörténete 1945. 04. 25-én játszódik a felszabadulás napján. Ezután a film visszaugrik a század elejére, és egy napon megszületik Olmo, a parasztcsalád sarja, és Alfredo, az uraság unokája. Innentől tárul elénk a huszadik század, barátságuk és ellentéteik révén.


A Novecento elképesztően realisztikus, de még inkább olyan alkotás... ...amit egyszerűen nem tudok megnevezni, és nem is tudom elhelyezni sehová. Annyira gyönyörű, és... csodálatos számomra. Ennek oka elsősorban Ennio Morricone fenséges zenéje. Morricone amúgy is nagy kedvencem, nagyon sok művét ismerem, de számomra a Novecento az abszolút kedvenc. Nálam a lekörözi a Volt egyszer egy Amerikát- vadnyugatot is. Másik ok ami miatt erre az alkotásra a megfelelő szó a gyönyörű, az a fényképezés. A film szerkezete az évszakok váltakozásaira van tagolva. A boldog gyermekkorban, amikor még szinte minden jól ment, nyár van. Amikor Olmo hazatér a háborúból, és elkezd romlani barátsága Alfredoval, akkor lesz ősz. A fasizmus borzalmait Bertolucci természetesen a téllel szimbolizálja, és a felszabadulás napján a tavasz lép érvénybe. Tonino Delli Colli volt az operatőr, és hát tényleg szívből lehet neki gratulálni. Nem csak ezért a munkájáért, hanem mindenért amit ez az ember adott a filmművészetnek. R.I.P.


A színészi játékot is csak dicsérni tudom. Annak ellenére, De Niro nem a szokásos szenzációs formáját hozta, hanem szimplán "csak" jól játszott. Gerard Depardieu nagyon erősen játszott, és hát ott van még Hollywood egykor nagy óriása Burt Lancaster, aki véleményem szerint a legjobb volt a filmben. Nagyon hitelesen játszott. Aki még kiemelkedő volt az nem más mint Donald Sutherland, ő is remek volt, tökéletesen hozta az elvetemült fasiszta pszichopatát. A többi mellékszereplő is nagyon rendben volt, a gyerekszínészek is szuperek voltak. (Amúgy Dominique Sandát kifejezetten jó volt meztelenül látni):)


Nos, hát a film elemzése előtt írtam, hogy a filmet sok helyen magasztalták, sok helyen durván elutasították. Az utóbbi okra azt hiszem a legutolsó kép az egyik válasz. Ugyanis az amerikaiak akkoribab nem voltak túlzottan oda, ha a filmvásznon, nyílt szex folyik. A másik ok, mert a film végén fölhúzzák a vörös zászlót boldogan. Őszintén bevallom, ez a jelenet nekem sem tetszik, de Bertolucci megmagyarázta, mi volt az oka ennek a jelenetnek. És így megbocsátom neki. Úgyhogy ennek a filmnek semmi, de semmi köze, egy egyszerű pártpropaganda filmhez. (Aki kíváncsi, hogy magyarázta meg a Bertolucci a vörös zászlós, túlzottan balos jelenetet, az nézzek wikin utána. A "Bertolucci a filmről" bekezdésnél találja)


Összességében én nem tudom szidni ezt a filmet. Nem is akarom, ha akarnám sem tudnám. A játékidő több mint öt és fél óra, de egy szemernyit sem unalmas. Megható, gyönyörű szól a barátságról, ellentétről, szerelemről, szeretetről és még sok más fontos dologról.

Bertolucci filmeposza nálam mindig bent lesz a top5 filmjeim közt. Szívből köszönetet mondom, de legfőképp gratulálok az egész stábnak ezért a filmért

Értékelés: 10/10, ha százalékolni kéne, akkor egy apró pici százalékot sem vennék el tőle. 100%-os remekmű!!!


43. Kovbojka (2011-09-21 14:25.07) aaaaa - (válasz Mozsika 42. hozzászólására)
Feliratosan nézd meg!
A szinkron egy rakás szar.


42. Mozsika (2011-09-21 13:23.05) aaaaa
Kerestem ezt a filmet, ám a kölcsönzőben feliratos verziót találtam. Lehet hogy letöltök egy szinkronosat de lehet hogy megnézem a feliratosat.


41. Kovbojka (2011-09-01 20:16.00) aaaaa
Kritikám a filmről:
[link]

Különösen Legisfalknak ajánlom olvasásra, ha másért nem is, már csak azért is olvassa el, mert kíváncsi vagyok, hogy van-e még mindig Szeleburdi család-feeling az írásomban.:)))))


40. Kovbojka (2011-08-26 09:59.45) aaaaa
Igaza van Legisfalk-nak, tényleg egy eléggé igénytelen "kritikát" írtam a filmhez. Valamikor megpróbálom komolyan, részletről részletre kielemezni a filmet.(nem lesz könnyű)
De Bertolucci Huszadik századja megérdemli! Nálam a top5-ben mindig helye lesz. Zseniális, lélegzetelállító alkotás,és rohadtul nem egy "vörös propagandafilm".


39. Kovbojka (2011-03-02 16:48.17) aaaaa
Egyébként a zene megható, filmhezillő, tökéletes és gyönyörű. Lehet hogy ezzel csak én vagyok de szerintem Morricone legjobb munkája.(Persze a Volt egyszer egy vadnyugat és a profi se semmi) De a Novecentotól mindig sírnom kell.


38. Kovbojka (2011-02-01 10:17.58) aaaaa - (válasz Legisfalk 37. hozzászólására)
5-ös lett és kösz az oltást. Ezt most nagyon megkaptam.:) Semmi rosszindulat nem volt a válaszban nekem csak ez a véleményem. Egyébként ezt leszámítva (meg persze egy-kettő filmet) nagyjából ugyanaz az ízlésünk filmek terén.:)


37. Legisfalk (2011-01-15 00:55.56) aaaaa - (válasz Kovbojka 34. hozzászólására)
Remélem, jó lett a matekdoga, mert az irodalommal is lesz még dolgod, ámbár van valami óvodás báj ebben a Szeleburdi család stílusában összerótt fogalmazásban is. :)


36. VAL P (2011-01-07 09:28.27) aaaaa
Már az eredeti cím: '1900' is zengzetes, de a magyar fordítónak köszönhetően még inkább egy összefoglaló igényű, a kor történéseit átfogóan láttató munkát vártam, amikor elindítottam a filmet. Ezt a képzetet erősítette bennem a film hossza s a szinte csak pozitív kritika is.
Ehhez képest kaptam egy unalmas (össze lehetne számolni hány jelenet szólt csak arról, hogy a mindent tűrő Alfredo (fajtája) rosszabb a tevékenyen gonoszkodó Attilánál (fajtájánál)). Szép nagy számot kap az illető. Tehát egy unalmas párt-propagandafilmet, ami meglehetősen egyoldalúan mutatja be az eseményeket. Az ilyen hótiszták a feketelelkűek ellen koncepció nekem sosem jött be. Pláne, hogy a '70-es években azért már lehetett látni, tapasztalni, valójában mennyire áldásos a kommunizmus mannája. Nem mintha az elkötelezettség olyan nagy baj lenne, de számos - méltatlanul perifériára szorult - példa mutatja, hogy nézeteinket nem csak szájba rágósan lehet közreadni ('Malom a Pó vizén', 'Egy olasz vallomásai', hogy maradjunk az olasz "század-feltáró", nagy munkáknál). Ha pedig a kommunizmus kánaáni céljait, változtatni vágyását, a világ újra felépítésére törekvését szeretném újra átgondolni, akkor sem Bertoluccihoz fogok nyúlni, hanem mondjuk a - szerintem - lényeglátóbb 'Fényes szelek'-et Jancsótól.
A képek tényleg szépek, ahogy a színészek (Lancaster, Depardieu, De Niro) nem csak kedvenceim, de itt sem lehet panasz a játékukra, de összességében számomra ez kevés.
Egy hozzászóló alantabb írta, hogy örül, hogy nem a megvágott verziót sikerült beszereznie. Én épp fordítva éreztem: a kevesebb valószínűleg ez esetben több lett volna.


35. Kovbojka (2010-12-24 15:27.49) aaaaa - (válasz Legisfalk 9. hozzászólására)
Hát azért enyhén szólva is jobb mint a retek szar semmire se ijesztő béna sillent hill.Pá!


34. Kovbojka (2010-10-18 14:09.40) aaaaa
Most tudtam végre végig nézni Bertolucci mesterművét,mert az TV-újságban láttam az m2 műsörára volt tűzve este tíz után egy olyan olasz film aminek főszereplői a kedvenceim közé tartoznak(De Niro,Sutherland,Depardieu).Bertoluccit akkor még nem is ismertem.Amikor elkezdődött a film tudtam hogy ezt végig fogom nézni mert imádom a haborús a témát,imádom az olyanokat ahol a gyermekkorhoz mennek vissza,és amúgy szeretem az olaszokat is.Az egyik legjobb haverom is olasz.Na mindegy.Végig néztem az 1. részt,és annyira lenyűgözött,hogy egész héten csak arra tudtam gondolni,hogy mi lesz a folytatás.Újra vasárnap,este 22:30,elkezdődik a film és az első fél órát néztem csak meg én hülye,mert arra gondoltam hogy a másnapi matekdogára talán rákéne pihenni.Ezért lekapcsoltam a TV-t.Hiba volt!Egészen mostanáig amíg apám meg nem vette nekem a Media Mark-ban a 2. részt csakis arra tudtam gondolni hogy vajon mi lehet a folytatásban. Egyébként mákom volt mert pont csak a III-IV. rész volt készleten és azt megvettük kemény 400Ft-ért.De ha minden igaz apám jövőhéten megint bemegy és megveszi a Volt egyszer Amerikát meg ha lesz készleten akkor a Huszadik század I-II.-őt is.A FILM EGYSZERŰEN ZSENIÁLIS,MUNUMENTÁLIS,NATÚR NÉHOL BRUTÁLIS ÉS AZ ÉN SZEMEMBEN TÖKÉLETES!!!MINDENKINEK AJÁNLOM!!!!!!!Én szerintem az egész film megér 800Ft-ot.(Egy kicsit nekem fura volt mondjuk,hogy az 1. részt magyar szinkronnal néztem a másodikat meg eredeti olasz nyelven.Olaszul jobb volt.)Egy kicsi érdekesség a filmel kapcsolatban,Bertolucci eredetileg Nicholson akarta volna De Niro helyett.Lehet jobban össze tudtak volna dolgozni mert De Niroval nem jöttek ki jól mert az olyan nagy szinészek mint ő nem szeretik ha beleszólnak hogy mit hogyan csináljanak,de én személy szerint nem tudtam volna Nicholson oda képzelni mint Alfredo.A mestermű díjai:

Bodil-díj
1977 díj Bernardo Bertolucci (legjobb európai rendező)
Satellite-díj
2006 jelölés Legjobb klasszikus film DVD-n


33. Brundle (2010-09-28 11:39.46)  
Hát igen erre mondanák bizonyos körökben hogy eposzi hosszúságú alkotás és valoban nem egy rövidre sikeredett munka, mert ha jol látam a fejenként 2 epizodos kiosztást az ugy jött ki hogy 2 rész öszesitve olyan 2 és fél ora vagyis 4 rész esetében ez olyan 5 órás hosz ami nem épen kis idő. De ettől fügetlenül igazán élvezhető és jó munka lett olyan igazi jol ki dolgozott és érthető film, még jó hogy nem a vágott verziot látam, mert valaha ezt a filmet is rendesen meg vágták részben a cenzura és az erkölcsök végett de ettől fügetlenül hogy volt egy két olyan rész ami mondjuk igy sajátos jelleget adot a filmnek egész élvezhető lett. Nekem a stilusa végett és a bemutatási modja végett több film is eszembe jutot olyanok amik ez előtt készültek pl az elfujta a szél és amik ez után jöttek, pl de niro egy késöbbi munkája a volt egyszer egy amerika vagy az az után készült többek közt patrick swayze főszereplésével készült észak és dél mert mind a 3 emlitett filmben felbukanak az ebben a filmben használt stilus jegyek vagy kisebb vagy nagobb mértékben de felbukannak és ettől van az talán hogy ez a film anyira jo lett és élvezhető. Más részről pedig ott van bertolucci sajátos rendezői stílusa és a jol ösze válogatott szereplői gárda robert de niro és gérard depardieu akik ekkor még igazán fiatalok voltak, vagy burt lancaster aki igaz itt inkább epizodista volt de anak nagyon is profi és persze donald sutherland gonosz és alattomos figurája aki szintén tökéletes volt. Szoval jo film ez olyan igazi jol ki talált és perciz darab csak javasolni lehet.


32. Stickfa (2010-09-26 18:50.17)   - (válasz Lear58 31. hozzászólására)
Realisztikusan!



31. Lear58 (2010-03-26 20:49.35) aaaaa - (válasz Legisfalk 9. hozzászólására)
Talán igazad van fölösleges volt a faszmutogatás ebben a filmben de,hogy egy film ettől lesz jó vagy rossz ezzel nem értek egyett.Na meg nem gyakran látni,hogy Robert De Niro Gerard Depardieu tökét fogdosná:)Ismerve mekkora színészek lettek az a jelenet mostmár kissé bízar.
Ami a fasisztákat illeti,ismerve véleményedet inkább nem is írok semmit.De azért kiváncsi lennék mégis milyeneknek kellene őket ábrázolni?


30. Gabroca (2010-01-21 17:45.23) aaaaa
Órási élmény a film minden filmrajongónak, ráadásul nem is rövid köntösben tálalva. Nagyon jól játszott szerepek, logikus forgatókönyv, szép történetvezetés jellemzi a régen mozikban is látható (bár anno nem játszották túl sokat sajnos) filmet, melyben nem panaszkodhatunk arra, hogy a szereplők mindennapi emberek csak....Tipikus olasz realizmus, nekem nagyon bejött, mint a rendező többi filmje is.


1 2 3 4

Kapcsolódó fórumok

VéleményekKovbojka, 2015-02-13 16:44119 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk