Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

NEMZETISÉGE:spanyol
SZÜLETÉSI IDEJE:1939.október 12.
POSZTJA:csatár
KLUBJAI:Deportivo La Coruna,Real Madrid
Amancio a 60-as évek legkiválóbb játékosa volt.A nagyszerű Real Madridban nevelkedett.1966-ban BEK-et nyert egy csak spanyolokból álló csapattal.Két évvel korábban a spanyol válogatottat az Európa-bajnoki címhez segítette.A válogatottban 42 fellépésén 11 gólt szerzett.Nagyszerűsége abban rejlett,hogy ugyan elsősorban a jobb oldalon szerepelt,a balon is ugyanilyen magabiztossággal állt helyt.Egy spanyol kupameccsen elszenvedett lábsérülés majdnem a karrierjébe került,azonban felépült,és a 70-es években újjáéledt Real Madridban megint főszerepet kapott.

67. Rockjungle (2014-09-01 16:53.36)
ANTONIO ALZAMENDI
NEMZETISÉGE:uruguayi
SZÜLETÉSI IDEJE:1956.június 7.
KLUBJAI:Sud America,Independiente,River Plate,Nacional,UNAM,Penarol,Logrones,Deportivo Mandiyú,Corrientes,Rampla Juniors
Antonio Alzamendi 1986-ban az év játékosa volt Dél-Amerikában.Csapatát,a River Plate-et argentin bajnoki elsőséghez,és a Libertadores-kupa megnyeréséhez segítette.Végül a tokiói Világkupa döntőjében,a Steaua ellen szerzett győztes találata zárta a sikereket.Szerepelt az 1986-os vb-n,majd az 1990-es olaszországi tornán is.Uruguay-t Copa America-győzelemhez segítette Argentínában,ahol tíz sikeres évet töltött,204 meccsen 105 gólt szerezve.Szintén szerepelt spanyol,mexikói és uruguayi klubokban.

66. Rockjungle (2014-09-01 15:40.27)
2002 GLASGOW,HAMPDEN PARK
REAL MADRID:BAYER LEVERKUSEN 2:1
Zidane az első félidő hajrájában útjára engedett lélegzetelállító kapáslövése érzékeltette a legjobban a madridiak klasszisa és a leverkuseniek színtelensége közötti különbséget.
Az első 44 percben jobbára statisztaszerepre kárhoztatott francia világklasszis Roberto Carlos bal oldali beívelése után a tizenhatos vonaláról bombázott Butt kapujába.Korábban Raul szerzett potyaízű gólt Roberto Carlos labdájából,ezt a 14.percben a brazil Lúcio-Schneider szabadrúgása után-fejesével még kiegyenlítette.Ám Zidane varázslatos lövése újra a Madridot juttatta előnyhöz.
A hajrában megsérülő César helyére beszálló fiatal Iker Casillason volt a sor:a Real kapusa óriásit védett Bastürk fejesénél,és Berbatov ziccerét is felejthetetlen spárgával hatástalanította.Az erednény nyomán a centenáriumukat ünneplő madridiak feledtetni tudták,hogy a bajnokságban és a hazai kupában elvéreztek-végül a legértékesebb trófeát szerezték meg.

65. Rockjungle (2014-09-01 14:35.37)   - (válasz Misafeco 64. hozzászólására)
Nekem több is volt,annakidején még a MU:Benfica 4:1,bár Benfica szurkoló révén letaglózott a végeredmény,az Ajax és a Bayern zsinórban nyert döntői,a Dortmund győzelme Ricken góljával......soroljam?A Liverpool győzelme 0:3-ról a Milan ellen.......

64. Misafeco (2014-09-01 13:08.22)   - (válasz Rockjungle 63. hozzászólására)
Kedvenc BL döntőm! :)

63. Rockjungle (2014-09-01 12:38.54)
2001 MILÁNÓ,SAN SIRO
BAYERN MÜNCHEN:VALENCIA 1:1
A tizenegyesek döntőjében a Valencia szerzett vezetést azok után,hogy a második percben Jol játékvezető úgy látta,Mendieta lövése a földön fekvő Andersson kezét érintette.A büntetőt maga a spanyol játékmester váltotta gólra.
Szinte hihetetlen:a játékvezető négy perc múlva már a bajoroknak fújt büntetőt,miután Angloma és Effenberg összecsapása után a német a földön maradt.Scholl lezser kísérletét Canizares kivédte,azonban a spanyolok nem tudtak élni a vezetéssel,illetve a lélektani előnnyel.
A Bayern egyre jobban belelendült.A bal szélen Lizarazu és Salihamidzic rendre zavart okozott,Scholl pedig szabadrúgásból kis híján jóvá tette vétkét.Végül Jancker becserélése hozta meg a változást.Az 50.percben a tankszerű csatár és Carboni birkózása után utóbbi kézzel ért a labdához,de a második német büntetőt Effenberg már értékesítette.
A hosszabbításban Canizares óriási bravúrral védte Elber közeli lövését,Scholl szabadrúgása alig tévesztett célt,majd a spanyol kapus Salihamidzic helyzeténél is nagyot alkotott.A tizenegyeseket a németek lőtték picivel jobban,a Valencia játékosai közül Zahovic,Carboni és Pellegrino is hibázott.

62. Rockjungle (2014-08-31 21:25.34)
JOSE ALTAFINI
NEMZETISÉGE:brazil,olasz
SZÜLETÉSI IDEJE:1938.augusztus 27.
POSZTJA:középcsatár
KLUBJAI:Palmeiras,Sao Paolo,AC Milan,Napoli,Juventus,Chiasso
Jose Altafini karrierje három évtizedet ível át.Két nemzet színeiben játszott,sőt,a nevét is megváltoztatta.A különleges brazil becenévadó szokások miatt "Mazzola"néven volt ismert,mert nagyon hasonlított a supergai légi szerencsétlenségben elhunyt torinói kapitányhoz.Az 1958-as vb-n még brazil színekben nyert aranyat,négy évvel később azonban már Olaszország színeiben vett részt a következő tornán.Ezzel egyike lett annak az öt játékosnak,akik két különböző ország színeiben szerepeltek a világbajnokságon.Legjobb időszakát a Milan 1963-as BEK-menetelésekor élte át,amikor 14 gólt rúgott,köztük a Benfica elleni 2:1-es győzelem mindkét találatát.

61. Rockjungle (2014-08-31 20:59.32)
LUIGI ALLEMANDI
NEMZETISÉGE:olasz
SZÜLETÉSI IDEJE:1903.NOVEMBER 8.
POSZTJA:balhátvéd
KLUBJAI:Juventus,Internazionale,Roma
Luigi Allemandi az 1934-es világbajnok olasz csapat egyik oszlopos tagja volt a Csehszlovákia elleni 2:1-re megnyert döntőben.Összesen 24 alkalommal játszott a válogatottban (1925-1934),nemegyszer csapatkapitányként.Az Internazionale játékosaként 1927-ben azzal vádolták,hogy korábban,még a Juventus színeiben belekeveredett a torinói derbi körüli bundabotrányba.Bár a vádak alaptalannak bizonyultak,Allemandit egy időre eltiltották.Később aztán csapatkapitányként olasz bajnoki címet nyert a milánóiakkal.Az élők sorából 1978.szeptember 25-én távozott.

60. Rockjungle (2014-08-31 19:51.08)
2000 SAINT-DENIS, STADE DE FRANCE
REAL MADRID:VALENCIA 3:0
Az első,egyazon nemzet képviselői által vívott BL-döntőben a ragyogó támadójátékát kamatoztató Real minden szempontból ellenfele fölé nőtt.
A középpályán villogó McManaman,a szélsőhátvédként a támadásokhoz rendre felzárkózó Roberto Carlos és Salgado,valamint elöl Raul játéka igazolták,hogy a címre csakis egy csapat volt esélyes.
Meglepetést mindössze az jelentett,hogy 39 percet kellett várni az első madridi gólra.Roberto Carlos szabadrúgásába Anelka ért bele,a labda Morientes elé került,aki nem hibázott.
A 63.percben McManaman hatalmas lövéssel növelte a különbséget,a legszebb azonban a végére maradt.Raul 70 méteres vágta nyomán egyedül vezethette a labdát Canizaresre,akinek esélye sem volt a hárításra.

59. Rockjungle (2014-08-31 18:22.10)
1999 BARCELONA,CAMP NOU
MANCHESTER UNITED:BAYERN MÜNCHEN 2:1
Roy Keane és Scholes kényszerű távolléte a Bayern malmára hajtotta a vizet,mégis meglepő volt,hogy a találkozó elején a németek megszerezték a vezetést.
A 6.percben Johnson vitte földre Janckert,a szabadrúgásból Basler csavart a kapuba.A MU részéről Giggs és Blomqvist is eltűnt a mezőnyben,és miután Effenberg és Jeremies uralták a középpályát,a manchesteri csatárok,Cole és York nem kaptak használható labdákat.
A második félidő hajrájában a Bayern veszélyes kontrákat vezetett az egyre többet kockáztató United kárára,ám Scholl a kapufára,Jancker a lécre lőtt.A 90.percben a Bayern hívei már csapatukat éltették,amikor Beckham szögleténél Schmeichel is előrehúzódott.A kapusnak nem volt szerencséje,a labda azonban Giggshez került,a walesi lövése a csereként beállt Sheringhamhez került,aki közelről betalált.
A Bayern játékosait sokkolta az egyenlítés,és mielőtt összeszedhették volna magukat,újabb Beckham szöglet következett,amelynek során az első gól szerzője a másik csere Solksjaer elé továbbított,és a norvég közelről a léc alá lőtt.

KLUBJAI:Fluminense,Santos,Flamengo,New York Cosmos,California Surf
Carlos Alberto karrierjének volt egy varázslatos,ma már futballtörténelemnek tekintett pillanata,az 1970-es világbajnokságon,az Olaszország elleni döntőben lőtt gól.Pelé passzára érkezett a jobb oldalon,és védhetetlen bombával lepte meg az olaszok kapusát,Enrico Albertosit,bizonyítva,a finom cselek mellett az erővel sem állnak hadilábon.Carlos Alberto a lefújás előtt négy perccel talált be,ez volt minden idők legjobb vb-döntőjének tartott találkozó utolsó gőlja.A védő klubszinten brazil (a Fluminensénél töltött második időszakából)és amerikai (Pelével együtt játszott a Cocmosban)bajnoki címmel dicsekedhet.A nyolcvanas évek elején edzőként dolgozott,brazil(Flamingo,Fluminense)és egyiptomi klubokat is irányított,sőt az azerbajdzsáni szövetségi kapitányi posztot is kipróbálta.

57. Rockjungle (2014-08-31 14:01.43)
1998 AMSZTERDAM,ARENA
REAL MADRID:JUVENTUS 1:0
Az óriások csatájának nevezték a két patinás klub összecsapását,nem véletlenül,hiszen a pályán 21,míg a kispadon további hat válogatott játékos képviselte a minőséget.
Mindkét csapat határozottan kezdett,a vezetést azonban egyikük sem tudta megszerezni.Ahogy telt-múlt az idő,a játékosok egyre idegesebbé váltak,Davids és Roberto Carlos sárga lapot kapott,az örök veszélyt jelentő Mijatovicsot pedig valósággal terrorizálták a Juve védői.
A szünet előtt Raul előtt adódott kecsegtető lehetőség,majd a másodk félidő elején Davids előkészítése után Inzaghi szerezhetett volna gólt.
Mielőtt a szurkolók a hosszabbításra gondolhattak volna,a Real megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját-és harminckétéves várakozás után az újabb elsőséget e sorozatban.
A jobb oldalról Seedorf beívelt,Roberto Carlos lövése kipattant,de érkezett Mijatovics,és éles szögből bevette Peruzzi kapuját.

56. Rockjungle (2014-08-30 21:39.16)
1997 MÜNCHEN,OLIMPIAI STADION
BORUSSIA DORTMUND:JUVENTUS 3:1
Négy egykori Juventus játékossal a keretében-Kohler,Möller,Paolo Sousa és Reuter is viselte a torinóiak mezét-a Dortmund nem volt esélytelen,ettől függetlenül jókora meglepetés született Münchenben.
Az első félóra olasz rohamok jegyében telt,Boksic és Vieri versengett a helyzetek elpuskázásában,csakhogy a vezetést a németek szerezték meg.Lambert finom ívelése után Riedle lőtt a kapuba.Öt perc múlva a Möller kanyarintása után Peruzzi kapujába fejelő Riedle már kettőnél járt.Az olaszok részéről Zidane kapufát lőtt,Vieri gólját pedig Puhl Sándor érvénytelenítette.
A szünetben beálló Del Piero a 64.percben visszahozta a reményt,azonban a szintén kispadról érkező Ricken észrevette,hogy Peruzzi elhagyta a kapuját,és első labdaérintéséből 30 méteres emeléssel megadta a kegyelemdöfést az olaszoknak.

55. Rockjungle (2014-08-29 19:21.51)
......és,ahogy ígértem,íme egy másik játékos a nagyok közül,egy magyar,ALBERT FLÓRIÁN......
NEMZETISÉGE:magyar
SZÜLETÉSI IDEJE:1941.szeptenber 15.
KLUBJA:Ferencváros
Albert Flórián kitűnő és tehetséges csatár volt,hosszú és eredményes pályafutás volt mind klub-,és válogatott szinten.A Puskás utáni korszak legjobb magyar játékosának tartják.Nehéz volt fogni őt,és tehetsége volt ahhoz,hogy másokat helyzetbe hozzon.
Az 1966-os világbajnokságon élete egyik legjobb játékát nyújtotta a címvédő Brazília ellen 3:1-re megnyert mérkőzésén a liverpooli Goodison Parkban.Cselei és labdavezetése lenyűgöző volt.
Albert tagja volt az 1960-as olimpiai bronzérmes csapatnak,és az 1962-es chilei vb-n is szerepelt,sőt,utóbb holt-versenyben a torna gólkirálya lett.Angliának nagyszerű szóló után lőtt gólt,Bulgária ellen pedig mesterhármast ért el.17 évesen szerepelt előszór a válogatottban.Egyetlen klubban,a Ferencvárosban töltötte a pályafutását,négy bajnoki címet szerzett.Vezényletével a Fradi 1965-ben első magyar csapatként elhódította a Vásárvárosok Kupáját.A Császárnak becézett csatárt 1967-ben Európa legjobb futbalistájának választotta a párizsi France Football.Albert 75 válogatott mérkőzésén 31 gólt szerzett.1974-ben vonult vissza.Ma már sajnos ő is az elhunytak közt van.

54. Rockjungle (2014-08-29 17:34.38)
1996 RÓMA,OLIMPIAI STADION
JUVENTUS:AJAX 1:1
Jóllehet Rómában Overmars nélkül lépett pályára,az Ajax képes lett volna arra,hogy az első,címét megvédő BL-győztes legyen.A hollandok azonban egy védelmi hiba miatt korán hátrányba kerültek:Ravanelli kihasználta Frank de Boer és Edwin van der Saar kapus szerencsétlenkedését.
Az első félidő során mindkét csapatnak voltak lehetőségei,elsősorban Musampa,illetve Del Piero volt aktív.A 42.percben kiegyenlített az Ajax:Vierchowood szabálytalankodott Kanuval,Ronald de Boer szabadrúgása után Litmanen továbbított a kapuba.
A szünet után Vialli és Del Piero szerezhetett volna vezetést,majd a találkozó hosszabbításában ismét Del Piero veszélyeztetett.Van der Saar azonban a helyén volt.Tizenegyesek döntöttek,s ebben az olaszok voltak jobbak.Peruzzi ugyanis Davids és Silooy lövését is hárította.

53. Rockjungle (2014-08-29 15:21.23)
1995 BÉCS,ERNST HAPPEL STADION
AJAX:AC MILAN 1:0
Bár a csoportküzdelmek során Louis van Gaal fiatal együttese kétszer is legyőzte a Milant,a döntőt megelőző utolsó öt találkozójukat kapott gól nélkül teljesítő,tapasztaltabb olaszok érkeztek győzelmi esélyekkel a császárvárosba.
Az első félidőben a Milan akarata érvényesült.Noha a lombardok sem mutattak sokat,uralták a középpályát,hátul pedig Desailly,Baresi és Maldini semlegesítette Litmanent,Finidit és Overmarst.Az első igazi helyzet a 41.percben adódott,amikor Desailly lövése után Van der Saar tisztázott Simone elől.Az Ajax fellélegezve vonulhatott pihenőre.
A második félidőre Van Gaal remekül cserélt,pályára küldve Kanut és Kluivertet.A két fiatal csatár teljesítménye megváltoztatta az erőviszonyokat,s a 85.percben a búcsúzó Rijkaard passzával betórő Kluivert megpecsételte az olaszok sorsát.Kluivert 18 évesen és 127 naposan a BEK-döntők legfiatalabb gólszerzőjévé lépett elő.
Hát én itt valamit kiszúrtam:ha Rijkaard a Milan játékosa volt,hogy passzolhatott az Ajaxos Kluivertnek.Vagy Rijkaard ezen a döntőn már nem a Miláné,hanem az otthoni holland bajnokot erősítette?

52. Rockjungle (2014-08-29 14:05.57)
És egy kis változatosság,néha beszúrok egy világhírességet e gyönyörű sportág óriási világából.Mindjárt elsőnek egy brazil csillag:
ADEMIR
SZÜLETÉSI IDEJE:1922.november 8.
KLUBJAI:Recife,Vasco de Gama,Fluminense,Vasco de Gama
A gólerős Ademir Marques de Menezes jelentős részt vállalt abban,hogy a második világháború után Brazília futballnagyhatalommá vált.Ademir 1945-ben debütált a nemzeti csapatban,és 37 mérkőzésen szerzett 32 góljával előkelő helyen áll a válogatott örökranglistáján.Legjobb pillanatait a Brazília számára fájdalmas 1950-es világbajnokságon élte át,amikor kilenc találatával elnyerte a gólkirályi címet.Az Ademir,Zizinho,Jair hármas még manapság is az egyik legjobbnak tartott támadósor Brazíliában.Klubszinten a termékeny támadó ötször nyerte meg a riói állami bajnokságota Vasco de Gamával.közben egyéves kitérője során a Fluminensével is első lett.1996.május 11-én hunyt el.

51. Rockjungle (2014-08-29 13:05.53)
Hát akkor egy szenzációs eredmény:
ATHÉN,OLIMPIAI STADION,1994
AC MILAN:BARCELONA 4:0
A Barca Sztoicskovot,Romariót és Beguiristaint felvonultató támadó csapatrészének ismeretében a döntő előtt nyilatkozó szakértők úgy vélték,az olaszok a catenaccio leckéjét újratanulva védekezésre rendezkednek be.Nem így történt.
A Milan már a találkozó elején kezébe vette az irányítást,amit a 9.percben Panucci fejese jelzett.Bár Romárió védésre késztette Rossit,Szavicsevics passzát követően Massaro vezetést szerzett a piros-feketéknek.
A csatár még a szünet előtt duplázott Donadoni helyzetfelismerése nyomán,a 47.percben már eldőlni látszott a meccs:Szavicsevics a tizenhatos jobb oldaláról elegánsan helyezett a kapuba Zubizarreta fölött.
A folytatásban a védekező középpályás Desailly négyre növelte a különbséget,és a szenvedő katalánok még szerencsésnek is mondhatták magukat,hiszen Szavicsevics további két alkalommal a kapufát találta el.

50. Rockjungle (2014-08-29 12:43.39)   - (válasz Nevada Kid 49. hozzászólására)
Szívesen,bár sajna csak 2008-ig van lexikonom,de más tervem is van még.......

49. Nevada Kid (2014-08-28 19:09.45)
..WOW.. Örülök hogy elértél a 90-es évekhez...

..Én 1991-től Tudom az eredményeket...És a '92-es Barca-Samp meccset már láttam is... Emlékszem a narancssárga mezre, meg hogy a Samp kék nadrágban volt,és fehér felsőben...És hogy a Vialli milyen fiatal volt még...Ha jól emlékszem a meccsen jobb volt a Samp... Valahogy az maradt meg hogy a Vialli folyton fogja a fejét...meg hogy a Barca kapujának torkában volt a labda többször is.. :)

..És persze emlékszem Ronald Koeman lapos szabadrúgására is.. Mintha zsinóron húzták volna.. persze ő erről is volt híres..

........

..És láttam a Olympique Marseille--AC Milan meccset is.. Emlékszem a Boli fejesgóljára.. A kaputól balról jött a szöglet.. És persze Völler-re is..sokat volt nála a labda.. De itt is a meccsen jobban játszó csapat húzta a rövidebbet..

..De bizony a következő évben padlót fogtam... hihetetlen eredmény született Athénban.. főleg az előzetes eredményekhez képest... De majd te leírod nekünk.. Bocs hogy kicsit előre-pletykáltam.. ;D

..Én nagyon szépen köszönöm..hogy ezeket a huszonegypár évvel ezelőtti nívós foci emlékeket segítesz felidézni..

48. Rockjungle (2014-08-28 18:16.23)
1993 MÜNCHEN,OLIMPIAI STADION
MARSEILLE:AC MILAN 1:0
A müncheni meccs előtt mindkét döntős problémákkal küzdött.A felforgatott Milannal szemben-Gullit a kispadra került,míg a bokaműtétje óta csupán három tétmeccset játszó Van Basten kiszorította Papint-a bundabotrányba keveredő Marseille a puszta létéért aggódott.
Az első fél órában a fölényben játszó Milan akár két góllal is vezethetett volna,ha Massaro jobban összpontosít.A félidő derekától már a franciák is éledeztek:Völler egyedül vezethette Rossira a labdát,kevéssel később Boksic kísérlete után súrolta a kapufát a labda.A játékrész hajrájában megszerezte a vezetést az Olympique Marseille.Abedi Pelé szöglete után az előrehúzódó Boli fejelt Rossi hálójába.
A szünet után egyirányú volt a forgalom a pályán.A Milan rohamozott,a becserélt Papin, valamint Massaro és Van Basten is kecsegtető szituációba került.Hiába.
A döntő után a marseille-ieket a francia másodvonalba száműzték a bundabotrány miatt,és az OM nem játszhatott az európai Szuperkupáért,valamint a Világkupáért sem.

47. Rockjungle (2014-08-28 13:42.39)
1992 LONDON,WEMBLEY STADION
BARCELONA:SAMPDORIA 1:0
A szokatlan,narancssárga szerelésben játszó Barcelona lépett fel támadóan,viszont a katalánok helyzetecskéi ellenére a Sampdoria szerezhetett volna vezetést.Lombardo lövését azonban Zubizarreta kiváló mozdulattal védte.
A második játékrészben Vialli előtt adódott két ordító lehetőség,míg Cruyff együttese Sztoicskov kapufájával riogatott.Az idő múlásával a csapatok egyre idegesebbek lettek,az indulatokat pedig tovább tüzelte a Bakero Cerezo elleni szabálytalanságot követő csetepaté.A hajrában Mancini dönthetett volna mindenről-ám szabadrúgása elkerülte a kaput.Nem úgy a másik oldalon Koeman ágyúzása:a hosszabbításban egy bírói tévedés-Schmidhuber úgy vélte,Invernizzi szabálytalankodott Eusebioval szemben-nyomán a holland védő megszerezte a Barcelona győzelmét jelentő gólt.

46. Rockjungle (2014-08-27 19:10.42)
1991 BARI,SAN NICOLA STADION
CRVENA ZVEZDA:MARSEILLE 0:0
Mivel mindkét döntős a támadójátékáról volt híres,meglepő volt,hogy a találkozó unalomba fulladt.A belgrádiak mindössze egy előretolt ékkel,Pancsevvel kísérleteztek,hátul ellenben remekül zártak,leszűkítve a Papin és Waddle előtti területet.
A felejthető első félidő után a franciák kibontakoztak,és a 75.percben Waddle fejesénél csak a szerencse mentette meg Sztonovics kapust a góltól.Papin hatalmas ziccere után Prosinecki válaszként szabadrúgásból a kapufát találta el.
A hosszabbítás után tizenegyest rúgók közül a francia Manuel Amoros hibázott,győzelemhez segítve a Crvena Zvezdát.

45. Rockjungle (2014-08-27 16:30.37)
1990 BÉCS,PRÁTER STADION
AC MILAN:BENFICA 1:0
A Milan jobban tartott a Valdoval és Magnussonnal felálló Benficától,mint egy évvel korábban a Steauától.Ezért Arrigo Sacchi vezetőedző zártabb játék mellett döntött.Bár a lisszboniak többet birtokolták a labdát az első félidőben,a vezetés megszerzéséhez az olaszok jártak közelebb.Van Basten lövését azonban Silvino védte.A kupa sorsát a meccs legszebb pillanata döntötte el:Costacurta,Filippo Galli,Van Basten volt a labda útja,és a csatár kiugratása nyomán Rijkaard elegánsan a kapuba helyezett.Gullit 15 percce a vége előtt megnyugtathatta volna a Milan híveit,de éppen úgy hibázott,mint a másik oldalon Carlos.A Milan az évtized egyetlen csapata-és egyben 1965 óta az első olasz gárda-lett,amely megőrizte BEK-elsőségét.

44. Rockjungle (2014-08-25 16:54.25)
1989 BARCELONA CAMP NOU
AC Milan:Steaua Bucuresti 4:0
A Gullittal,Van Bastennel,Rijkaarddal,Baresivel és a fiatal Maldinivel tündöklő Milan a Steaua tönkrezúzásával igazolta,hogy Európa legjobbja.A lombardok egész pályás letámadásra és pontos összjátékra alapozott futballját öröm volt nézni.Hiába játszott a másik oldalon Lacatus és Hagi,a Milan már a meccs elején kapujukhoz szögezte a románokat.Tizennyolc perc elteltével Bumbescu hibáját Gullit kihasználta,majd nyolc perccel később Van Basten fejelt a kapuba Tasotti beadásából.A félidő hajrájában minden eldőlt:Donadoni passza után Gullit kapásból bombázott Lung kapujába.A 46.percben Rijkaard átadásából Van Basten már-már megalázóvá növelte a különbséget.

43. Rockjungle (2014-08-23 21:42.18)
1988 STUTTGART:NECKARSTADION
PSV EINDHOVEN:BENFICA 0:0
A PSV erejét jelzi,hogy soraiban négy olyan futballista kapott helyet,aki néhány héttel későbbi Európa-bajnokságon aranyérmet nyert az oranjéval.Az eindhoveniak számítottak a döntő favoritjának,és esélyüket tovább növelte,hogy a Benfica legjobbja,Diamantino sérülés miatt nem szerepelhetett Stuttgartban.
A portugálok nehézségei,és a PSV óvatossága következtében unalmas találkozó kerekedett,s a hollandok részéről Vanenburg és Gilhaus próbálkozott,majd a hosszabbításban a dán Nielsen szerezhetett volna vezetést az eindhovenieknek.
Az unatkozó nézőket a büntetőpárbaj dobta csak fel-az első tizenegy próbálkozó hibátlanul lőtt,ám Valoso gyenge lövését Van Breukelen hárította.

42. Rockjungle (2014-08-16 21:14.02)
1987 BÉCS PRÁTER STADION
PORTO:BAYERN MÜNCHEN 2:1
A németek egy vitatható helyzet nyomán kerültek előnybe.Egy bajor bedobásnál a hátráló Magalhaes fejéről Kögl elé pattant a labda,és a középpályás a kapuba talált.
A Porto romokban hevert,Michael Rummenigge és Matthaus is eldönthette volna a találkozót-azonban a lengyel kapus,Mlynarczyk mindent védett,és a második félidő már a Sousa által irányított portugáloké volt.
Madzser emlékezetes egyenlítő gólja-háttal a kapunak állva sarkazott a hálóba-megzavarta a münchenieket,majd két perccel később az algériai passzából Juary közelről megszerezte a győzelmet jelentő második portói gólt.

41. Rockjungle (2014-08-01 22:12.09)
1986 SEVILLA,SANCHEZ PIZJUÁN STADION
STEAUA BUCURESTI:BARCELONA 0:0
A két együttes heves kezdése Vautrot játékvezetőt laposztogatásra kényszerítette.Miután a kedélyek megnyugodtak,a Balan és Bölöni által mozgatott Steaua került fölénybe.
Az első félidő legnagyobb helyzetét mégis a barcelonaiak könyvelhették el,Schuster fejesénél.
A szünet után egyre inkább beszorultak a bukarestiek,ellenben Archibald fejesénél is szerencséjük volt,a labda a léc fölött süvített el.Mivel a csapatok a hosszabbításban sem bírtak egymással,tizenegyesek következtek.
Az első négy próbálkozás kimaradt,ellenben Lacatus és Balint betalált,míg Duckadam kapuson nem lehetett kifogni.A keleti tömbből elsőként a Steaua nyerte meg a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.

40. Rockjungle (2014-07-17 22:22.37)
1985 BRÜSSZEL,HEYSEL STADION
JUVENTUS:LIVERPOOL 1:0
A Heysel Stadion játékterén történteket háttérbe szorította a 39 halálos áldozatot követelő nézőtéri dráma.A találkozó előtt a Liverpool ittas szurkolói megtámadták a Juve drukkereit,akik a petárdák tüzében menekülni próbáltak,de a nagy nyomás alatt leszakadt alattuk a lelátó.A sebesülteket és holtakat szállító hordágyak láttán még nagyobb katasztrófa fenyegetett.Ezért játszották le mégis a találkozót,amlyet a Juventus nyert meg.Platini tizenegyesből szerezte meg a torinóiak első BEK-serlegét hozó gólt.Bár a stadion állapota,illetve a rendezés is hagyott kívánnivalót maga után,az UEFA az angolokat büntette:a huligánok miatt az európai szövetség hat évig nem fogadta vissza az akkor meghatározatlan időre eltiltott angol klubokat.

39. Rockjungle (2014-07-14 22:03.59)
Hát akkor BL folytatás:
1984 RÓMA OLIMPIAI STADION
LIVERPOOL:AS ROMA 1:1
Az olaszokat ugyan hajtotta a hazai közönség,mégis a Liverpool kezdett jobban.A 15.percben Tancredi kiejtette a labdát,és Neal nem kegyelmezett.Másodpercekkel később Souness lesgólja okozott izgalmakat,a 38.percben viszont már talpra ugrott az Olimpiai Stadion közönsége,amikor Conti beívelése után Pruzzo a hálóba fejelt.Grobbelaar percei következtek,a liverpooliak kapusa Falcao és Graziani elől mentett,hosszabbításba terelve a találkozót.A BEK-ben először döntöttek tizenegyesek.Ezek során Nicol hibázott,Di Bartolomei betalált.A második párban Neal betalált,Grobbelaar ellenben zavarba hozta Contit,Souness,Righetti és Rush is eredményes volt.Graziani viszont a lécre lőtt.Alan Kennedyre maradt a döntés,s a balhátvéd könnyedén értékesítette a lehetőséget.