Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-04-26
Anselm

2024-04-25
Abigail
Challengers
Emma és Eddie: A képen kívül
Exhibition: Van Gogh és Japán
Maga a pokol
Robotálmok
Spy x Family Code: White

2024-04-18
Bolero
Bonus Trip
Elszáradt füvekről
Mentawai, egy elfeledett ősi kultúra
Micimackó: Vér és méz 2.
Polgárháború
Származás
Szunnyadó vérebek
Vörös szobák

2024-04-11
Back to Black
Carte Rouge - Vörös térkép
Szellemirtók - A borzongás birodalma
Thabo és a szafari kaland
Verseny a győzelemért

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A Profi *A klasszikus film* *Dupla borítós kiadás és booklet* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Bolondok paradicsoma
- HBO2, 21:10
Gyakornokok
- Direct One, 21:30
Zuhanás
- Filmbox Premium, 21:35
Plusz egy fő
- Filmbox Family, 22:30
A nagy dobás
- HBO3, 22:35

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Shirley MacLaine (90)
Djimon Hounsou (60)
Glenn Morshower (65)
Cedric the Entertainer (60)
Aidan Gillen (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Kopogás a kunyhóban - Vélemények
Mire gondolsz most?
Saigon - A tiltott zóna - Vélemények
PC
The Clovehitch Killer - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A Kaptár: Utolsó fejezet aaaaa
The Rock aaaaa

 

Fórum - A szív hídjai - Vélemények (11. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... végére
1625. Thefloorfilla (2013-01-09 19:20.11) aaaaa
Clint Eastwood 1995-ben szerepeivel formabontó, új műfajban reprezentálta magát, egy romantikus filmben Meryl Streep oldalán, akinek ezen alakítása tíz oscar jelölést kapott. A magyar cím ‘A szív hídjai’ gyönyörű és hangzatos metafora, ami utal egyben a film egyik fontos helyszínére és az alkotás romantikus jellegére is. A történet keretes jellege és kettőssége bár nem eredeti de kifejezetten tetszett.
A kerettörténet Francesca Johnson gyermekeinek szemszögéből vetül elénk, anyjuk “élménynaplóját” olvasva kapunk betekintést a múltba és egyúttal a központi történetbe ami 1965 nyarára utazik vissza. Francesca Johnson (Meryl Streep) boldogan él együtt férjével és gyermekeivel, s mikor egy nap családja négy napra elutazik egy vásárra, ő bár otthon tölti idejét, nem akármilyen társasága akad. Még nem tudja, de a végzete „kopogtat be” hozzá Robert Kincaid (Clint Eastwood) személyében és eddigi élete egyszerre csak feltöltődik pezsgéssel és vággyal ami egyaránt veszi boldogágának elejét és végét hamarosan.
Tempóját tekintve a Szív hídjai egy lassú, de az érzelmi hullámvölgyeket remek ütemben adagoló film, egy fő cselekményszálra koncentrál, ami fordulatoktól függetlenül is tud szórakozást és komoly érdeklődést fenntartani nem csak a romantikára fogékony nézőnél hanem másnál is. A színészi játék és karakterkidolgozás annyira tökéletes és szimpatikát generáló hogy a film romantikus jellegének ellenére sem nyúlik gicsességbe. Meryl Streep itt még a negyvenes éveiben járt, korát meghazudtolva nézett ki egy harmincas évei elejét rúgó csábos nőként, egyes jelenetek koreográfiájában kifejezetten erotikusnak hatottak mozdulatai, angyali tekintete, játéka ténylegesen elragadó és méltó elismerést is érdemel. Clint Eastwood kétséget kizáróan részben önmagát képviselő karaktert játszott el. Az idős, de egészségben viruló, fiatalos orgánumú, udvarias Robert karakterével talán nincs néző aki nem tudna szimpatizálni, tapintatosság és ugyanakkor határozottság jellemzi. A két szereplő közt fonódó szerelem intrikáktól nem mentes, de mindez sokkal reálisabb formában nyilvánul meg, a színpadias, tucatra járatott helyzetkomikát nem nélkülöző hollywood-i vígjátékokkal szemben.
A szerelem hevétől fűtött Francesca elhesegeti felelősségérzetét és engedelmeskedik a szenvedély urának. Sokan ismerik azt a mondást, „a szerelem nem ismer határokat”, a film pedig próbál rávilágítani arra, hiába nem látjuk sokszor ezeket a határokat, mégis beléjük ütközünk, minél beljebb haladunk a szerelem lélekmelengető, euforikus csarnokán. Felteszi a néző felé azt a kérdéskört, miszerint felnőtt korunkban véghez vitt tetteink mennyire határozzák meg utódaink sorsát, ugyanakkor az önző ill. önzetlen döntésnek mi lehet a negatív ill. pozitív hatása hosszútávon. Nagyobb értéket képviselhet-e egy családért szerelmet feláldozó döntés, mint a vonzalom és törődés erőteljes kinyilvánítása és odaadása egy kívülálló fél felé. Az én álláspontom szerint igen, hisz mint néző az utóbbi variációt nem tudnám tolerálni, viszont nyílt ellenérzést sem váltana ki ha valós élethelyzetben találnám ezzel szembe magam, természetesen vásznon ez a néző számára pár tényezőt feledésbe merítve elevenedik meg. A film remekbe szabott jelenetei és párbeszédei miatt azért mégis mélyen elgondolkodtató és valahol frusztráló azzal a dologgal való szembesülés amikor az embert futótűzként éri a választási kényszer két komoly hátránnyal járó dolog között.
Clint Eastwood filmje ismét próbára teszi a néző szívét és akaratlanul is sebet ejtve rajta csalogatja ki a könnycseppeket a szeméből, katarzist nyújt, de ugyanakkor bizonytalanságot is. Boldogság és boldogtalanság erős kontrasztját vetíti ki amit a kiváló és eredetiséget képviselő színészi játék a tetőfokra is emel. A filmet mindenkinek ajánlom.


1624. Mr Htvds (2013-01-07 13:03.43) aaaaa - (válasz Miss bambi 1623. hozzászólására)
:)



1623. Miss bambi (2013-01-06 10:33.23)   - (válasz Mr Htvds 1622. hozzászólására)
Egyik kedvenc jelenet:

http://www.youtube.com/watch?v=Ye8G8cqu27U

:)


1622. Mr Htvds (2013-01-06 10:12.53) aaaaa - (válasz Miss bambi 1621. hozzászólására)
Szerencsére nem azt mondtam, hogy biztos, hogy nem, csak hogy nem hiszem, de el kell ismernem, igazad van:).


1621. Miss bambi (2013-01-05 17:58.48)   - (válasz Mr Htvds 1619. hozzászólására)
SPOILER:

"Egyébként én sem hiszem, hogy elhagynám majdani családomat ilyen helyzetben."

...szerintem ilyet ne mondj..hisz látod,illetve láttad Francesca is majdnem megtette,és szerintem soha de soha nem gondolta volna.
Az ember nem tudhatja előre,hogy még milyen utak várnak rá,kiket sodor elénk az élet,bármi megtörténhet,bármi..
:)


1620. Mr Htvds (2013-01-03 13:40.05) aaaaa - (válasz Mr Htvds 1619. hozzászólására)
Bár ez itt szerintem kevésbé jelentős, de az 1619-es hozzászólásom tartalmaz
SPOILER elemeket.


1619. Mr Htvds (2013-01-02 18:08.57) aaaaa
Gondoltam írok valami hosszabbat, de annyi hozzászólás van, hogy valahogy elszállt az akarat...
Viszont örülök, hogy ilyen sokan alkottak véleményt.

Ha minél rövidebben szeretném elmondani véleményem a filmről, annyit írnék:
Minden romantikus filmnek ilyennek kellene lennie!
De legyünk kicsivel hosszabbak.

Eastwood bevett szokása, hogy már az alapanyag is nemes, ehhez pedig értő rendezés párosul.
Bármennyire is nem műfajom a romantikus, ez a film tényleg megérinthet bárkit.

Annak ellenére, hogy tudvalévő a végkifejlet, mégis izgulunk a főhősökért, s szerintem többségünk azért drukkolt, hogy nyissa ki az ajtót...pedig tudtuk, hogy nem így lesz, és azt is, hogy bizony családja minden tagjának fájdalmat okozott volna.
És ez akkor is így lehet, ha mi sem tettünk volna másként. Egyébként én sem hiszem, hogy elhagynám majdani családomat ilyen helyzetben. Kérdés vajon azért, hogy áldozatot hozzak, vagy félelemből, vagy mert úgy gondolnám, hogy az új kapcsolat akkor már nem lenne az igazi, vagy a későbbi lelkiismereti aggályok akadályoznák az új kapcsolat boldogságát.
A filmben is több válaszlehetőség felmerült, számomra a saját boldogsága háttérbe helyezése illetve a Kincaiddel való szerelem esetleges majdani meggyengülésétől való félelem tűnt a sugallmazott válaszoknak. Bár én úgy hiszem, hogy a valóságban inkább a második, illetve a sima félelem szokott lenni a döntő, fejet hajtok a tálalás ezen módja előtt.
És valóban, az hogy az egyik 45 éves, a másik 65, vagyis, hogy már rég felnőttek, ez nem számít, szerencsére Clint nem sulykolta, hogy "na de a szerelem nem korhatáros". S mivel nem sulykolta, így természetesebb is volt.

A film végére a "gyerekek" megfelelő tanulságokat vontak le. Hozzátenném, nem lett volna ez törvényszerű, olyan tanulságot is le lehetett volna vonni, hogy "most azonnal kilépek a kapcsolatból"..., de nem így történt. S lehetett volna ezt, illetve a múltban játszódó történetet is csupa giccsel, sziruppal nyakon önteni, de hogy ez nem így történt az mind a rendezői, mind a színészi munkát is dícséri. S arról se feledkezzünk meg, hogy ehhez az eredményhez a teljes stábnak maximumot kellett kihoznia magából.


A színészek közül Meryl Streepet emelném ki először. Hiába tudom, hogy csak egy szerep, tényleg hihető volt a vonzódása, tekintete, lélegzetvétele, hanghordozása is lenyűgöző volt. Szerintem (az általam látott filmjei közül) élete legjobb alakítását nyújtotta. Akkoriban 45 éves volt, s bár igazán szépnek sose tartottam, kellőképp bájos és vonzó tudott lenni. Nem tudom, talán a sminkesek munkáját dícséri, hogy mikor hazajön a család, sokkal rosszabbul néz ki, mint máskor, ha igen, az elismerésre méltó eszköz (ha nem, akkor bocs Meryl).
Clint Eastwood is remek színész és ezt a tőle merőben szokatlan karaktert is jól alakította, ezzel is megmutatva, hogy egy újabb típust tud megszemélyesíteni az a férfi, aki általában keményebb karaktereket alakít (azokból viszont sokfélét, a színészi paletta korábban sem állt meg a Piszkos Harry és a westernhősös vonulatnál- ebből sem egyfélét játszott, gondoljunk a Jó és Munny közti különbségekre-, melyeket szintén kedveltem és értékeltem. Ennek ellenére azt mondom, hogy ekkorra már a rendező Clint felülmúlta a színész Clintet, ha szabad és lehet ilyen összehasonlítást megengednem magamnak.

A 2 "gyerek" alakítása is tetszett, bár inkább a "fiúé".
És persze ott van a férj. Mondják, hogy egyszerű ember, de azért a lelke mélyén pontosan tudta, hogy a feleség számára nem teljes az élet, s ez el is hangzik. Ő is jó színésznek bizonyult.

Olyan DVD-hez sikerült hozzájutnom, melyben kitérnek arra, hogy készült a film. Bár az összeállítás jóval a film után készült, még mindig lelkesen tudtak a szereplők és az alkotók mesélni róla. Nyilván van benne egy adag "játék" is, de biztos, hogy egy- a szakmájuk iránt érzett, pozitív értelemben vett- szeretet és megszállottság is jellemzi őket, hogy a filmből is idézzek egy szót.

Szóval összességében remek romantikus film, még férfinézőknek is. Ha már minden áron akarok hibát keresni, azt zavaró tényezőnek megemlítem, hogy Meryl idősebb kori jeleneteinél nagyon látszott, hogy mind az arcon, mind a kézen elég sok "anyag" van, bár ezt még ki lehet magyarázni azzal, hogy biztos a karakter is nagyon hiú volt:) (amúgy nem, csak mentegetem).

Gyönyörű tájakat láthattunk és külön tetszett, hogy amolyan "igazi amerikai" helyeket is bemutattak még ha csak rövid ideig is.

Mellesleg azt hiszem érdemes valamennyiünknek feltennie a kérdést (ha a másiknak boldogságot akarunk), hogy "boldog e a másik velem?". Akkor is, ha csak pár hónapos, fiatalok közti kapcsolatról van szó, de még inkább akkor, ha több évtizedes házasságról.

Ez már nem vélemény, mint inkább matek és statisztika:):
Az IMDB-n ez a film nem tartozik Clint legjobbnak tartott művei közé, bár a jobbak között van (jelenleg 7,4). A legjobbak között egyébként sorrendben a Nincs bocsánat, a Gran Torino, a Millió dolláros bébi és a Titokzatos folyó trónolnak, legalábbis az 1992 és azutáni filmjei közül (a régebbiek egyébként valószínűleg kevesebb pontot kaptak, mint az általam említett filmek). Én ezeket mind láttam és nálam ez a film dobogós az Eastwood rendezései között, de ez már zárójeles bekezdés, nyilván mindenkinél más a sorrend:).

Ami a a saját értékelést illeti, tegnap még 7-8, ma már egyértelműen 8 a tízes skálából, de gondolkodom a 9-en is (ez lenne az 5 csillag itt).
De nem is a csillagozás a lényeg, hanem, hogy nagyszerű filmes élménnyel lettem gazdagabb és ahogy itt látom, szerencsére az érzéssel nem vagyok egyedül.


1618. Samick (2012-11-01 22:53.58) aaaaa
Most a film megtekintése után bevallom szűknek érzem ezt az 5 csillagos értékelési rendszert. Sok filmnek adtam 5 csillagot amikről tényleg úgy is gondolom, hogy több mint jók, NAGYON jók, és erre a filmre is csak 5 csillagot tudok adni.
Szeretem a romantikus drámákat és most nem tudom tudnék e mondani olyan filmet ahol szebben, hitelesebben, kifejezőbben van ábrázolva két ember egymás iránti vonzalma, szeretete, szerelme.
Nehéz téma. Egy férjes asszony és egy világutazó, igazi otthon és kötődések nélküli férfi. Szerintem a nézők többsége kiszált volna abból a bizonyos autóból abban a kereszteződésben a végén, hogy a filmben mégsem ez történt nagyon elgondolkodtató. Hatalmas kérdőjel a döntésekről, felelőségről, érzelmekről, az életről.
Csodálatos film.


1617. Miss bambi (2012-10-02 21:00.37)  
"A régi álmok,jó álmok voltak.
Ugyan nem váltak valóra de jó,hogy voltak."

:-)


1616. Csernakakos (2012-03-03 23:20.49) aaaaa - (válasz Miss bambi 1615. hozzászólására)
Megnéztem még tegnap. Szívszaggató, na. Nem is értem, hogy nem láttam eddig ezt a filmet, és miért nem ilyeneket nyomatnak a csatornák. Közérthető, értékes... Egy frissen meglelt kincs számomra.


1615. Miss bambi (2012-03-02 21:06.23)   - (válasz Csernakakos 1614. hozzászólására)
1538.hsz, be is linkeltem ezt a jelenetet. :)

"Ez a fajta bizonyosság csak egyszer létezik."


1614. Csernakakos (2012-03-02 20:19.51) aaaaa
Egész nap ez jár a fejemben.
A számtalan kiváló jelenet közül is az zuhogó esőben bevásárlós. Itt lebeg a szemem előtt, ahogy Meryl Streep oldalra fordulva követi a távolodó járgányt, míg végül annak sziluettje eltűnik a tulajdon férje arca mögött... Borzasztó érzés, amikor utána sírással küszködik, de a férje miatt meg kell állnia, hogy kibukjon belőle, hogy felszínre törjön a valódi énje... Á, megfogalmazhatatlan. Szerintem minden ember élt meg hasonlót, bennem sem véletlenül ragadt meg ennyire ez a képsor.


1613. Miss bambi (2012-03-02 18:09.35)   - (válasz Csernakakos 1612. hozzászólására)
Ó,az is jó film,nagyon szeretem. :)
Nekem meg a Sophie választása van vissza.


1612. Csernakakos (2012-03-02 18:02.38) aaaaa - (válasz Miss bambi 1611. hozzászólására)
Nagyon-nagyon. :) Legközelebb pedig biztosan A távol Afrikátólt nézem meg. Ha már a Pszichoszingli óta ilyen zseniális filmekbe botlok, akkor ne szakadjon meg a lánc. :)


1611. Miss bambi (2012-03-02 17:55.01)   - (válasz Csernakakos 1610. hozzászólására)
:)
Sejtettem,hogy Neked is tetszeni fog.


1610. Csernakakos (2012-03-02 17:15.33) aaaaa
Elképzelésem sincs arról, hogy mikor láttam utoljára ilyen szép filmet a szerelemről. Clint Eastwood mindig is tudta, hogyan adja vissza vásznon az alapvető emberi érzelmeket úgy, hogy azok megmaradjanak méltó valójukban. Sallang és giccs nélkül mesél, de úgy, hogy amelyik embert ez a történet nem érinti meg, az nem is tudom, milyen kartondobozban élt addig.
A jelenet, amikor az ömlő esőben egymás szemébe néz ez a két vágyódó ember, hát az valami tökéletes. Annyi minden választja őket el egymástól, hiába csak az utca két oldalán vannak, és mégis, annyi minden köti őket össze egy életre, sőt, még azon is túl! A szívem beleszakadt, amikor hátat kellett egymásnak fordítaniuk, amikor pedig Francesca a kocsiajtó kilincsét megmarkolta, úrrá lett rajtam katarzis: benne volt az a félelemmel teli gyönyör, hogy kiszáll az autóból. Igen, hisz bár a film első perceiben megtudjuk kettejük történetének végét, azért valami megmagyárazhatatlan erő mégis reménykedésre ösztökélt. Gyönyörű film, mert tengernyi személyes élményt hozott felszínre a két főhős megérintő története mellett, ugyanakkor a szívet is meg-megsanyargatja...
Időnként nagyon távolról mintha Laura Brown karaktere és története ugrott volna be Az órákból. Talán ezért is adja utolsó tanácsként Francesca a gyerekeinek - akiken megjegyzem, szépen lecsapódott ez a tragikus, konzervatív és szerintem érzelemgyilkos házasság- és családmodell -, hogy tegyenek meg bármit és mindent a boldogságukért.
Szívhez szóló, kristálytiszta romantikus mozi Eastwood elegáns lassúságával, Meryl Streep gyógyító nevetésével és könnyfakasztó játékával.
(A magyar cím pedig véleményem szerint zseniális, újabb réteget fest fel a film palettájára.)


1609. Miss bambi (2011-12-28 18:02.31)  
Nah,csak nem bírtam magammal és megvettem eredetiben extrákkal meg minden,hüppppppp...


1608. Mütyürke (2011-12-17 20:24.08) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 1605. hozzászólására)
Így már értem.Madách után szabadon ,akkor az Élet az Önzés maga??:)


1607. Independence (2011-12-17 18:29.10) aaaaa - (válasz Mütyürke 1595. hozzászólására)
Nagy az Isten állatkertje és sokan lakozának benne...
A kedves idióta kommentelő viszont igen toleráns, azért betiltatni nem akarja a filmet?!
Rég olvastam még egy ekkora, begyöpösödött, orbitálisan ostoba véleményt.

Azért arra még kíváncsi lennék milyen az a "csöppet sem tiszta szerelem", talán piszkos?
Elmebaj, 2011-ben...

Mütyürke, ezt ügyesen kikaptad..., ez a szöveg maga az elrettentő példa, agyrém...


1606. Miss bambi (2011-12-17 18:04.27)  
No,úgylátszik nagytudású Angelika meghátrált,erről ennyit..


1605. Az utolso szamuráj (2011-12-17 17:00.12) aaaaa - (válasz Mütyürke 1604. hozzászólására)
szerintem,mint a film alaphelyzete,ha ilyenkor igazán boldog vagy,sérülhet mindig egy másik fél.viszont te meg önzően döntesz,hisz saját boldogságodra hajtasz.
de,amúgy is önzőek vagyunk


1604. Mütyürke (2011-12-17 16:34.28) aaaaa
Ezt egy kicsit bővebben,nem egészen értem, mire gondolsz.


1603. Az utolso szamuráj (2011-12-17 16:16.28) aaaaa - (válasz Mütyürke 1601. hozzászólására)
de van.csak akkor épp önzőek vagyunk.


1602. Mütyürke (2011-12-17 15:58.27) aaaaa - (válasz Miss bambi 1600. hozzászólására)
"Ilyen nincs és mégis van":))


1601. Mütyürke (2011-12-17 15:57.58) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 1599. hozzászólására)
E szerint nem létezik?Csak az illúziója?


1600. Miss bambi (2011-12-17 15:40.39)   - (válasz Mütyürke 1595. hozzászólására)
Rég olvastam ekkora szemetet...,úgy látszik,hogy az ostobaság határtalan.


1599. Az utolso szamuráj (2011-12-17 15:35.19) aaaaa
szerintem,mindenkinek joga van a boldogsághoz,ugyis csak hajszoljuk,és ritkán birtokoljuk.a legnehezebb,hogy úgy legyen a miénk,legyünk önzőek ám mégis,kiszolgáljuk azt is,,más kárára ne menjen.
szóval,lehetetlen.


1598. Mütyürke (2011-12-17 15:12.47) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 1593. hozzászólására)
Nem gondolom .Francesca is hűséges volt ,addig a pillanatig míg be nem lépett az életébe Robert .A vágy sokkal erősebbé vált benne ,mint a hűség .Nem(csak) a "szex" motíválta ,tagadhatatlan ,hogy akarta a Férfit ,de ha vele tart akkor hű lett volna hozzá ,sztem:)



1597. Mütyürke (2011-12-17 14:52.25) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 1596. hozzászólására)
Erről ez jut eszedbe?:))A prüdéria nem bűn ,inkább büntetés.


1596. Az utolso szamuráj (2011-12-17 14:23.10) aaaaa - (válasz Mütyürke 1595. hozzászólására)
Áh,van itt rajta kívűl azért még pár angyal.élmény lehet velük kef..du..áh,még csak a szexre gondolni is.


elejére ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekTörölt felhasználó, 2024-02-10 22:591925 hsz
KeresemTizenöt, 2021-10-12 18:5921 hsz
A legjobb jelenetChris Co, 2021-03-10 19:3876 hsz
KérdésekDollinger Péter, 2010-06-02 09:091 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk