
![]() | ![]() |

![]() |
Főoldal | TV műsor | Filmek | Színészek | Rendezők | Fórumok | Képek | Díjak | ![]() |

Regisztrálj és nyerj DVD-t, vagy mozijegyet! |
| Keress | |
Részletes keresés |
| Hamarosan a TV-ben |
| Az ártatlanság kora - TV4, 07:35 |
| Tuti tábor - Filmbox Extra HD, 07:50 |
| A jó, a rossz és a csúf - Film Café, 08:30 |
| Zsoldoskatona - AMC, 08:35 |
| Gyerekkori álmok - Izaura TV, 08:40 |
Teljes tévéműsor |
| Szülinaposok |
| Liam Neeson (74) |
| William Forsythe (71) |
| Michael Cera (38) |
| Bill Hader (48) |
| Karl Urban (54) |
További szülinaposok |
| Legfrissebb fórumok |
| 2026-os választás |
| Rock zene |
| Három betű - egy mondat |
| Feszült helyzet - Vélemények |
| Tom Jones - Vélemények |
További fórumok |
| Utoljára értékeltétek |
8-as kijárat ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Michael Pena ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
132. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2015-11-24 06:30.47) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Tegnap köszöntötték 80. születésnapján a Nemzetiben, Duna közvetítette. Érdekes volt, amikor a színpadra alig fért fel az a sok rendező, akikkel együtt dolgozott. |
131. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2015-11-15 07:58.47) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Alindával készült interjújában megint Maár Gyulaként emlegette férjét, Maár Gyulát idézve Ő meg Mari volt. Méltósággal viseli pár szál haját, csacska kezét. Legutóbb a fantasztikus égi és földi stáblistával gyalogoltatott a mennyországba. Alinda idézte, hogy nevéről mindenki a Körhintát vágja,én meg a gyaloglást is. Ahogy táncol, szerepel egy közeli kép, mely hasonlít a Körhintára, csak itt nem csárdás, hanem rocki. Remélem, a 80. születésnapjára készült Nemzeti (már nem, ahol a 6- os megáll, pedig a mennyországban az szerepel)emlékműsor majd "szerepel" a tvben is. |
| 130. Find (2015-11-04 22:50.20) |
| Mostanában elég sok interjút ad, a véres tollúak meg szenzációt akarnak kicsikarni. Undorító. |
129. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2015-09-15 16:37.43) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Drága kisfiam c. tv játékhoz mostanában írtam a MŰVÉSZNŐHÖZ dicsérő sorokat. Pár perces jelenete itt a depresszív hiteles katarzís etalonja. |
128. Bambolato (2015-09-13 22:09.04) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Nem szertem,minden szerepeben sajat magat alakitja.Ha megneztek egy riportot vele,ugyanolyan mint barmelyik szerepeben.Ugyanaz a karakter..Sott,meg ra is jatszik,hogy o az idos diva,az elerhetetlen muvesz. A szerepeiben is mindig o a csendes hos,aki mindent kibir szotlanul,o az okos,aki csak felsobbrenduen mosolyog masokon. |
127. Norbii92 (2014-11-23 18:01.21) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Isten éltesse még sokáig Törőcsik Marit!!! :) |
126. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-11-21 18:48.28) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Csabaga 125. hozzászólására) |
| Azért írtam, hogy most már nem mondhatná, amit akkoriban nyilatkozott. Nagyon érdekes Gorkij darabban Ő is, és az egész, csak pár percet láttam belőle. |
125. Csabaga (2014-11-21 16:48.11) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 124. hozzászólására) |
| Az még 650 ezer forint.
Így a kettő együtt már túl van a millión.Sok neves volt művész(pl. Paudits Béla) viszont beteg és nyomorog. |
124. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-11-21 14:18.28) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Csabaga 123. hozzászólására) |
| És a Nemzet Művészeként, amit most kaptak? Azért írtam, hogy nem lehet ilyen problémája, habár az Éjjeli menedékhely-ben "lakik" - Keserű-en. |
123. Csabaga (2014-11-20 17:00.02) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 121. hozzászólására) |
| A Nemzet Színészeként kap olyan félmilliót havonta. |
| 122. Kimikem (2014-11-20 14:39.02) - (válasz Vbacs 116. hozzászólására) |
| Nem olyan új ez. |
121. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-11-20 14:32.33) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Több, mint 20évvel ezelőtt rádióriporter osztálytársnőmnek megjegyezte, milyen kevés a nyugdíja.Gondolom, ma már nincs ilyen problema. |
120. Csabaga (2014-11-19 17:20.48) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Ezzel a névvel is lehet jól játszani,ahogy találóan jó régen megjegyezték egy kabarétréfában.:) |
| 119. Find (2014-11-18 21:04.46) - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 117. hozzászólására) |
| Már szeptemberben megítélték őket. Nem tudom miért vártak ennyit a kiosztással és beharangozással |
118. Vbacs (2014-11-18 09:10.43) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 117. hozzászólására) |
| Híradóban láttam. Kíváncsi vagyok ezúttal milyen politikai célzattal történt mindez :) |
117. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-11-18 09:03.31) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Vbacs 116. hozzászólására) |
| Igen, tegnap osztogatták, nem fosztogatták.(interneten rajta vannak) |
116. Vbacs (2014-11-18 08:59.08) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 115. hozzászólására) |
| Ez valami új titulus mi?
Mint anno a kiváló és az érdemes művész. Jól hangzik, de sokat nem nyom a latba :) |
115. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-11-18 06:43.13) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| A Nemzet Művésze. |
114. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-10-10 07:40.32) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Kéktiszta szerelem-ben (nem láttam színt), de egyszerű, gép mellett dolgozó munkásnő "szerepében" , külső- belső tiszta egyszerű nagyszerűségével ismét bizonyságát bizonyította "nagyságának." Mostanában több színésszel metró falán valamilyen valamit hirdet, hogy Ő is ezt nézi. Nehéz ezt értelmezve értékelni. |
113. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-07-08 16:44.09) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Déryné, hol van- ban megtaláltam Dérynét. Rendező férje által lett Róza. Érdekes, hogy Ő "csak" Mari (nem ismerem anyakönyvét), férjét mindig teljes nevén említi. Keresd a nőt, keresd a férfit, Dérynében szummázodott komplementer halmazuk. |
112. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-02-02 16:56.44) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Férje által rendezett Töredék c. filmből pár perces jelenet, ahogy elegáns ruhában, kalapban végigmegy egy folyosón- közben visszaemlékezik a forgatás szünetében, hogy Prés c. filmben is így ment ezen a folyosón, és itt találkozott először férjével. Töredék befejező képsora, ahogy a művésznő gavallér sarkú fekete cipőjében, kissé csámpásan egy hosszú fasoron végigmenve , cigizve eltávozik a filmből is. Gyönyörű fekete- fehér operatőri munka. |
111. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-01-08 07:05.25) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| M3 -as csatorna jóvoltából tegnap Sikátor c. filmben csodálkoztam el fantasztikumán. Mészáros Mártát "húzta" Rónai Egon, aki elmondta, új filmre készül, főszereplő =Töröcsik Mari lenne, ha kapna Vajnáéktól pénzt. |
110. Angelika58 (2013-11-25 11:59.19) ![]() ![]() ![]() ![]() - (válasz Find 109. hozzászólására) |
| De jó, hogy téged is látni itt. :))
Ezt találtam az előbb. Törőcsik Mari nem tudott énekelni, de még azt is csudásan csinálja...eljátssza, hogy tud. (Ahogy Darvas is csinálta.) http://www.youtube.com/watch?v=WTodcL-G9-Y&list=PL2942C2E980.. |
| 109. Find (2013-11-24 17:39.08) |
| Ma este a Szerelem című filmmel ünnepelhetjük méltóbban, mint azon a táblán. |
108. Angelika58 (2013-11-23 21:19.20) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Én is találkoztam vele egy fogadáson, de alig tudtam megszólalni. Mondtam, hogy úgy érzem magam, mint egy rajongó tinédzser...de aztán nagyon jól elbeszélgettünk.És kaptam két puszit meg egy nagyon kedves levélkét a menüre írva.Varázslatos a személyisége és olyan fiatal a lelke, mint a Körhinta idején. |
| 107. Lector (2013-11-23 20:26.30) - (válasz Bordal 106. hozzászólására) |
| Valami járdaféle lehet mert kis híján elestünk mindketten...:)
Ettől persze még igaz ...a sétáló utca. |
| 106. Bordal (2013-11-23 20:02.57) - (válasz Lector 105. hozzászólására) |
| Hibák folyt: A Kígyó utcában nem sodorhattad le a járdáról, ugyanis nincs járda. A Kígyó utca sétálóutca volt akkor is és az ma is. :):)
De a történet kedves! :) És irigyellek a simogatásért. Én sokszor találkoztam az életben a művésznővel, de egyszer sem simogatott meg. :) |
| 105. Lector (2013-11-23 19:33.13) |
| Hibák:Felmenői
elit belváros |
| 104. Lector (2013-11-23 19:32.05) |
| Kb 15 éve még éltek pesti származásom felmenőim.
Gyakran róttam az wlit belvárost...:) A Kigyó utcában véletlenül lesodortam a járdáról... és fél órán át beszélgettünk a "Körhintáról". Nagyon büszke voltam met mindenki minket nézett. Emléxem megsimogatta az arcomat a búcsúnál...:) |
103. Angelika58 (2013-11-23 19:23.04) ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Először azt hittem, valakire rájött a rosszízű viccelhetnék. De sajnos,a hír igaz. Ahogy az is, hogy az ajándék nem azt jellemzi, aki kapja, hanem azt, aki adja.
[link] Nemigen szoktam köszöntőket írni, de most mégis megteszem. Mert Törőcsik Mari színház- és filmtörténetünk legnagyobbjai között van már nagyon régóta. |
| Vélemények | GyermeklakĂłbizo.., 2026-05-07 15:18 | 162 hsz |
| Aggódás | GyermeklakĂłbizo.., 2015-03-14 06:47 | 15 hsz |
| Kérdések téma megnyitása | 0 hsz | |
| Törőcsik Mari adatlap |
| Született: 1935. november 23. |
| Elhunyt: 2021. április 16. |
| Utolsó filmjei: - Aurora Borealis - Északi fény (2017) - Nincs kegyelem (2016) - Halj már meg! (2016) - Kossuthkifli sorozat (2014) - Swing (2014) |
További információk |
