Film, Mozi, TV
Filmek Főoldal TV műsor Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Oscar-díjak 2010!
Kattints ide az Oscar-díj jelöltek és díjazottak listájáért!

Mozibemutatók
2010-03-25
Elveszett személyek körzete
Így neveld a sárkányodat
Itt is, ott is
Kecskebűvölők
Milarepa
Testvérek

2010-03-18
A sötétség határán
Bibliotheque Pascal
Igazából apa
Légió
Szeszélyes szőke

2010-03-11
Akvárium
Komfortos mennyország
Mocskos zsaru - New Orleans utcáin
Pandorum
Sárkányvadászok

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Extralarge - Ágyúgolyó
- Film+, 17:20
Holdfényév
- Filmbox HD, 17:30
Négyen résen
- Filmbox Extra, 17:30
Perry Mason: Az elhalgattatott énekes esete
- Movies 24, 18:00
Halálos iramban: Tokiói hajsza
- Cinemax2, 18:15

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Brad Dourif (60)
Luc Besson (51)
Vanessa Williams (47)
Queen Latifah (40)
Thomas Ian Griffith (48)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mit hallgatsz most?
Bibliotheque Pascal - Vélemények
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
Szellemekkel suttogó (sorozat) - Vélemények
Odaát (sorozat) - 4. évad :)

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Válótársak
Steven Seagal

 

Fórum - Dobermann - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

27. Dav (2010-03-17 10:49.06)
Anno ezt is megjelenésekor láttam, persze akkor kevésbé fogtam fel. Persze tetszett :). Mostanra megállapíthatom, hgazi különlegesség, azóta sem igen készült ilyesmi, legalábbis ilyen európai ízekkel. Egy ifjabb filmnézőnek szellemiségben talán a tíz évvel idősebb Sin City-hez lehet hasonlítani, bár még talán ott is több szereplőnek vannak pozitív jellemvonásai :).
Néha ugyan kicsit fárasztó a sok ütődött bűnöző szövegelése, illetve lehetett volna hosszabb is a Dobermann, de sokszorosan kárpótol a dinamikus képi világ, zenék, karakterek, élükön a remek Tcheky Karióval. A későbbi Bellucci-Cassel házaspárnak azért itt kevésbé nyílt lehetősége színészkedni, ez nem az a műfaj. Eleve az jót tesz a filmnek, hogy egy amolyan agyatlan, Terrorbolygó-hangulatú véres darálás-szórakozás, nem akarja a világot megváltani :).


26. Nyolcadik utas (2010-01-13 15:37.11)
Zseniális.
Kirobbanó.
Karyo egy igazi fenomén.
Több van ebben az egy francia fimben, mint 20 amerikaiban.
Ajánlom mindenkinek!


25. Dark Bakter (2009-12-12 00:56.19)
Dikk'... Ilyen hátul? Pedig ez egy bitang fasza film!
Brutális, pörgős, kirobbanó erejű! Király dumák, zeró üresjárat, nagyszerű képivilág, remek karakterek és egy ZSENIÁLIS Karyo...Há' durván ennyi!
Már az eleje is megadja az alaphangulatot, amikor az animált blökit mutatják... És utána beindul a pörgés... És nincs lassítás, csak zúzás, zúzás és zúzás!
Vincent Cassel szerintem remek színész, és ezt itt is bebizonyította... Monica Bellucci, - aki Cassel felesége lett - MÁZLISTA A FICKÓ! - itt is gyönyörű és dögös!
De aki mindent visz, az Pouchet a Bad Boys-ból! Mert amit Tchéky Karyo levág, azt tanítani kellene! Zseniális, mint pszichopata, szadista és brutális zsaru! Minden megnyilvánulása hatásos és hibátlan! Egy pislogásába több tudás és profizmus van, mint egy komplett HSM filmben... Mindenkit lemos a vásznon! Egyszerűen egy állat! Egy vérszomjas és brutális fenevad!
A képi világ remek! Az akciók kellően véresek... A zenék is remekül lettek összevállogatva! És itt is felcsendül a Prodigy egyik nagy slágere a Voodoo People! (Azóta egy másik francia filmben a Wasabiban is felcsendült ez a dal, de ez most nem tartozik ide...)
Mindig tudtam, hogy a gallok remek filmeket tudnak csinálni... És itt is egy remek példa! Méltán lett kultfilm! Szenzációs!


24. Tomytutu (2009-11-07 19:01.21)
Tchéky Karyo miatt ez a film 5-ös.Baromi nagyot játszik benne.Ennél betegebb,pszichopatább karaktert,nem is tudom mikor láttam a filmvásznon.A film is megállja a helyét.Na de ez a faszi amit leszerepel!


23. Lasimoci (2009-07-19 11:02.43)
Ütős, stílusos kis akciómozi, kegyetlen jó karakterekkel...blablabla. :)
Úgyis elmondtátok már.


22. G-ergo (2009-07-16 14:35.25)
Hát ez kemény. A stáblista az animált kutyával, aki lehugyozza a kiírt neveket, meg hasonlók, már megadta a film alaphangulatát. Brutális és pörgős akció, fantasztikus karakterekkel és cool beszólásokkal. Na meg remek színészekkel, akik közül Tchéky Karyo sokadik negatív karaktere az ász. Velejéig gonosz és elmebeteg zsaru, aki a jelvényére hivatkozva, bármit megtehet... Meg is tesz, amíg be nem szopja a gigabrokit:D
Na de lényeg a lényeg egy igazán kitűnő és egyedi francia akció mozi ez remekül megrendezve. Királymód!:))


21. Blutgier (2009-03-19 15:20.03)
az egyik legszarabb film, amit valaha láttam...


20. Csupi1 (2009-01-16 16:16.17)
Remek Francia akciófilm. Néhol brutális, és végig pörgős.A szereplők jók, Tchéky Karyo kiválóan hozza az őrült náci beütéses zsarut.


19. David Lombardo (2009-01-01 04:07.40)
http://www.youtube.com/watch?v=bPcLNFp8Crw
http://www.youtube.com/watch?v=ULYyseb4JJU&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=zN9Jgj3iFYM&feature=channel


18. Tristis (2008-12-15 22:56.02)
tényleg szörnyű...


17. David Lombardo (2008-11-09 21:17.54) - (válasz David Lombardo 16. hozzászólására)
rossz szórend!
"még a magyarok is tudtak zseniális szinkront csinálni" - neeem
a magyarok még tudtak zseniális szinkront csinálni


16. David Lombardo (2008-11-09 21:10.51) - (válasz Lucianaslytherin 15. hozzászólására)
Teljesen egyetértek! az európai mozi frissessége ötvöződik a tengerentúlon divatos, piszokmód elegáns képi megoldásokkal! Ráadásul elejétől végéig olyan érzésem volt, mintha egy olyan képregényfilmet néznék, amit Fincher vagy Tarantino rendezett.
Hihetetlen, de azóta se csináltak ezt túlszárnyaló akciófilmet. Nemcsak a franciák, de senki más se...
Sőt, akkortájt még a magyarok is tudtak zseniális szinkront csinálni...
Nagyon elfogult vagyok, de ez tipikusan ilyen film: vagy imádod, vagy utálod :)


15. Lucianaslytherin (2008-10-31 19:34.03)
A francia akciófilmek legjobbja!
Vinz és Tchéky fantasztikus. Monica is jól nyomja. Tény, hogy nem egy közönségkedvenc vagy tömegfilm, de aki szereti a francia és az európai mozit, nem fog csalódni.


14. Miszter StaggerLee (2008-10-30 09:30.31)  
Nemrég itthon is kiadták a filmet, 2 lemezes változatban gyönyörű tokkal stb. Érdemes elkölteni rá pár darab kék papírfecnit.


13. Zoli27 (2008-08-29 16:24.28)  
Ez nagyon értelmetlen és élvezhetetlen film!


12. Dani F (2008-08-28 22:49.01) - (válasz Dani F 11. hozzászólására)
ráadásul a szinkron is méltó a filmhez, így nem kényszerülünk arra, hogy franciául nézzük, ha minőségi élményt akarunk

javítás:
"semmilyen más filmnek nem sikerült a nyomába érnie vizualitás terén"
na, nem filmnek, az azért már túlzás, akciófilmnek


11. Dani F (2008-08-28 22:43.51)
Ha francia akciófilm, akkor sajnos elsőre mindig a szállító, a taxi meg a hülye című ugrabugrálós film ugrik be elsőre, és csak utána, volt egykoron Profi, Nikita, Leon a profi és hasonló örök klasszikusok, amikhez hasonlót(méltót) már rég nem csináltak a gallok. Pontosan 11 éve, akkor mutatták be ugyanis Dobermann című remeket. Ez ugyan cseppet sem hasonlít a régi francia filmekre, de egészen megújította az akciófilm műfaját, ráadásul vizualitás terén sem sikerült a nyomába érnie azóta egyetlen(akár amcsi)filmnek. Kicsit film noirhoz hasonlít: nincsenek benne jók, csak rosszak és még rosszabbak.
Tchéky Karyo Christini felügyelője volt számomra a mérhetetlenül durva, kegyetlen főgonoszok netovábbja, amíg nem láttam a Heath Ledger féle Jokert. Na az már egy szinten van vele :)
A többi szereplő is nagyszerű, mind eredeti, érdekes karakter hibátlanul megformálva. Nincs
üresjárat, vagy túlzás benne, minden a helyén van. Talán azóta se se sikerült ilyen akcimozit összehoznia senkinek, talán kivéve a Crank - Felpörögvét, ami szintén eredeti, brutális és szórakoztató alkotás, ráadásul a folytatása is készül. Kár, hogy ezt nem folytaták... pedig milyen jó lett volna, ha ugyanez a tag rendezi és a stáb se változik, Christini felügyelőt meg mondjuk feltámasztják valahogy... :D
Akciórajongónak kötelezően előírt anyag.


10. Mayaprincess (2008-08-13 22:47.01)
Most láttam a filmet...
Csak azért nem adok nullát,mert nem lehet.
Ennyi.


9. MrMojoRisin1 (2008-05-27 10:33.34) - (válasz Kthulu 7. hozzászólására)
Ez egy igazán jó hír....


8. Az utolso szamuráj (2008-05-27 09:23.42) - (válasz Kthulu 7. hozzászólására)
Késik egy hetet...berendeltem persze))


7. Kthulu (2008-05-26 22:35.44)   - (válasz Az utolso szamuráj 5. hozzászólására)
http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=8461&VID=066-563242678-56020480116263626
Én is keresem, de még nem akadtam nyomára. Talán most.


6. MrMojoRisin1 (2008-03-04 15:48.13)
Eléggé érdekes filmecske, ami helyenként kibaszott brutális! Imádom! Tchéky Karyo zseniális! Igazi geci! Annyira jól adja a figurát, hogy nem lehet leírni! Látni kell! Nekem mondjuk Romain Duris is tetszik a kretén mesterlövész szerepben! Illetve itt van Monica! Óh Monica! Te elég ha vagy, és láthatunk!


5. Az utolso szamuráj (2007-12-13 13:40.35)
Jan Kounen furcsa mozija alig néhány hétig volt műsorra tűzve kis hazánkban:azóta kisebb kultstátuszt élvez.Remek kamerakezelés,olykor annyira brutális képsorok,hogy az már szürreális és jó szinészi játék:avagy hogyan drukkolunk végül bünözőknek.Cassel és Belucci remek ám a mozi igazából Tchéky Karyo miatt emlékezetes,aki zsaruként durvább,mint a bünözők összessége,náci karraktere a film erőssége és alakitásával mindenkit elhomályosit.Műfaji érdekeség a gengsztermozik szerelmeseinek,fájó hiány a dvd piacon.


4. @Evee (2007-09-14 18:31.54)   - (válasz Laslow 2. hozzászólására)
Ezt jómegaszontad!


3. Ak76 (2007-08-30 20:37.54) - (válasz Robinho 1. hozzászólására)
én szinkrosan láttam ,szvl biztos kiadták!!egyébként nekem nagyon bejött, Vincent Cassel mint minden másban is ,itt is remekelt...jo persze brutál meg deskruktiv,dehát én ezér nézek franci filmeket...illetve ezeket keresem(visszafordithatatlan,gyülölet,Nikita)stb a francia filmekben.nekem jobban tetszenek mint az amcsi filmek!!


2. Laslow (2007-08-29 13:32.40)
Brutális, kemény, de tényleg, és épp emiatt nem átlagos. (Bár 3 csillag, azaz átlagos..)


1. Robinho (2007-07-08 19:32.40)
Valaki tudja hogy megjelent-e ez a film már kis hazánkban?



Kapcsolódó fórumok

VéleményekDav, 2010-03-17 10:4927 hsz
KeresemTormicska, 2010-01-19 22:463 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
Dobermann adatlap
Eredeti cím: Le Dobermann
Évszám: 1997
Rendezte: Jan Kounen
Szereplők: Vincent Cassel, Tchéky Karyo, Monica Bellucci, Antoine Basler, Pascal Demolon

További információk

Szereplők fórumai
- Vincent Cassel - Vélemények
- Monica Bellucci - Vélemények
- Tchéky Karyo - Vélemények




FIGYELEM! Fontos információ!
Új AEGON nyereményjáték!

Csak egy kérdőívet kell kitöltened (pár perc), és értékes ajándékokat, mp4 lejátszót,
vagy akár egy 100 cm-es LCD TV-t nyerhetsz!
Nincs vesztenivalód!
Csak kattints az alábbi képre, töltsd ki a kérdőívet és nyerj!





Copyright © 2005-2010, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Médiaajánlat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Webtop