Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-04-04
27
A kiméra
A Majomember
Az első ómen
Hogyan szexeljünk
Kék Pelikan
Nemkívánatos személyek

2024-03-28
Belu - A legbátrabb bálna
Cabrini - A szent
Godzilla x Kong: Az Új Birodalom
Ki hitte volna?
Pókok

2024-03-21
Artúr, a király
Bonnard - Egy festő szerelme
Exhibition: Cézanne - Egy élet portréi
Kung Fu Panda 4.
Őszi sanzon
Szeplőtlen
Vaskarom

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Wonka (4K UHD + Blu-ray) limitált, fémdobozos *Import-Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz*
Aquaman és az Elveszett Királyság (Blu-ray + DVD) limitált, fémdobozos *Import-Angol hangot és Angol

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A bűn árfolyama
- HBO, 16:10
M.A.S.H.
- Film Mánia, 16:20
Hat hét
- Cinemax, 16:30
Palimadár
- Moziverzum, 16:55
Meg - Az őscápa 2: Az árok
- HBO3, 17:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Reviczky Gábor (75)
Dianne Wiest (76)
Vince Vaughn (54)
Brett Ratner (55)
Max Perlich (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
szólánc tudósokkal
A hamisító (2014) - Vélemények
Marsra magyar! (sorozat) - Vélemények
Hiányolt fórumozók!
Mire gondolsz most?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Veszett a világ aaaaa
Laura Dern aaaaa

 

Fórum - Volt egyszer egy vadnyugat - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
311. K.V.János (2015-09-05 16:34.30) aaaaa - (válasz Csabaga 310. hozzászólására)
Harmonika felkelésére én sem emlékszem a moziból, de a tévéváltozatban (Szersén Gyula, Sinkovits, stb) benne van.


310. Csabaga (2015-08-28 17:13.07) aaaaa - (válasz Ujbuda_ffi 308. hozzászólására)
Nincs benne.Egy része a feliratos moziváltozatban benne volt még(szexjelenet vágatlanul),csak a tévéváltozatból vágtuk ki.
Harmónika felkelése a moziverzióban sem volt ott.Igazán nem is hiányzik.



309. Ujbuda_ffi (2015-07-26 08:12.24) aaaaa
Ja és akkora vastag papírfekni van ebben az extra kiadásban, hogy alig lehet becsukni a tokot!:)


308. Ujbuda_ffi (2015-07-26 08:08.52) aaaaa
Sikerült megszereznem a 2 lemezes, extra változatot: TELJES film , az extrák magyar felirattal.
Viszont a film is csak feliratos:(
Kérdésem: a "sima", egy lemezes változat, ami szinkronos (méghozzá a klasszikus, Sinkovits Imra -féle Henry Fonda:) az is a teljes változat? (Benne van-e pl. a barlangi jelenet, a szexjelenet megvágatlanul, valamint több kisebb-nagyobb vágás (Pl. Cheyenne az elején, miután lelövi a 3 marcona alakot, felkel a földről, s megviszgálja a sebét, stb.)?


307. Arturo professzor (2015-07-20 14:51.20) aaaaa
5 millióból forgatták,és az USA-ban 5 321 508 dolcsit hozott.
1968 április és július közt forgatták.
A filmet Spanyolországon kívül Utah-ban és Arizonában is forgatták.
Szinkronos premier:1982.12.25.Magyar Televízió
Al Mulock egyike volt azon színészeknek akik a film elején összezördültek Harmónikával.68 májusában amikor véget ért a forgatás,jelmezben a szállodai szobája ablakából a mélybe vetette magát és elhunyt.A gyártásvezető és az egyik író egy pár szintel alatta lévő szobában haladtak,épp előttük haladt el az öngyilkos.Miközben a férfi úton volt a kórház felé,Leone prioritási sorrendjében elsőbbséget élvezett a jelmez,és utasította a gyártásvezetőt azt mindenféleképpen meg kell szerezni.
Ez Spanyolországban Guadix-ban történt.
Leone a Dollár-triológia után nem akart újabb westernt,a Volt egyszer egy Amerikán kezdett el dolgozni.Azonban az USA-ban nagyon népszerű volt a Dollár-triológia és ennek hatására akarta az Amerikát csinálni,de ők újabb westernt akartak.Ekkor találta ki hogy újabb triológia lesz ez az első rész,a második az Egy maréknyi dinamit,és a Volt egyszer egy Amerika a harmadik.
Jason Robards az első forgatási napján matt részegen jelent meg a forgatáson.Leone megfenyegette ha még egyszer előfordul kirúgja.Ez hatott egészen jún.6-ig mikor Robert Kennedy-t meggyilkolták.Jason összeomlott,s aznap szinte teljesen használhatatlan volt,Leone haza küldte arra a napra.
Mint ismeretes Eastwood is aspiráns volt Harmónika szerepére,ám ott volt még James Coburn is aki túl sok pénzt kért ezért nem jött össze a dolog.
29 halott van a filmben.


306. Michuu (2015-06-12 14:03.30) aaaaa - (válasz Papírgalacsin-újratöltve 305. hozzászólására)
Be kéne menni majd rá. :D


305. Papírgalacsin-újratöltve (2015-06-12 12:41.46)  
Szeptember 17-től újra mozikban:
[link]


304. Michuu (2015-03-29 21:24.33) aaaaa
Tökéletes, csodálatos, szívszaggató. Ezek a szavak jutottak eszembe, mihelyst megtekintettem eme remekművet. Profi rendezés és színészi játék, Morricone mester legnagyobb munkái foglalnak helyet a filmben, amiket nem lehet egykönnyen elfelejteni. Ez bizony szerintem a világ legnagyszerűbb alkotásai közé tartozik.


303. Johnny kapitány (2014-08-19 01:17.42) aaaaa - (válasz Pusztító666 302. hozzászólására)
Ostoba troll vagy te, ráadásként degenerált is.


302. Pusztító666 (2014-08-18 21:07.42)   - (válasz Johnny kapitány 300. hozzászólására)
Dehogynem,csak te nem látod,mert hülye is vagy meg vak is.Egy vaksi idióta vagy,az orrodig sem látsz el.Egy segglyuknak több esze van,mint neked.


301. Veronik (2014-08-14 22:32.08) aaaaa - (válasz Panyolai 298. hozzászólására)
Ehhez nincs mit hozzá tenni. Az utolsó mondathoz/idézethez: a kritikád is. :-)


300. Johnny kapitány (2014-08-14 03:13.08) aaaaa - (válasz Pusztító666 291. hozzászólására)
Nem emelt át Lucas az ég világon semmit, ez csak a beteg elméd egyik legértelmetlenebb húzása.


299. Panyolai (2014-08-14 00:39.21) aaaaa
Egy vadnyugati poros vasútállomáson három marcona képű alak várakozik. Az idő lassan telik, az állomás háborítatlan csöndjét csak egy szélkerék nyikorgása töri meg. Az egyik férfi egy léggyel játszik – vagy fordítva, míg a másik puskáját tölti meg, majd a kalapjára csöpögő víz hangját hallgatja. Aztán fülsiketítő füttyszóval megérkezik a vonat, és a három felélénkülő fickó, - akikről közben azért nyilvánvalóvá válik, hogy gyilkosok, és áldozatukra válnak – árgus szemekkel vizslatja, leszáll-e valaki a szerelvényről. Úgy tűnik, nem jött, akire vártak, s már hátat fordítva épp távozni készülnének, mikor a levegőt egyedi és baljóslatú harmonikaszó hasítja végig…
Ezzel a felejthetetlen nyitánnyal, a filmtörténet leghosszabb főcímével veszi kezdetét a „Westernek Királya”-címre nagyon nagy eséllyel pályázó filmcsoda, az 1968-ban mozikba kerülő Volt egyszer egy Vadnyugat.
Rendezője nem más, mint a legendás Sergio Leone, aki Dollár-trilógiájával megújította a western műfaját. Ezek záró darabja, az 1966-os A jó, a rossz és a csúf után az olasz rendező már nem akart több westernt forgatni, ekkor már másik kedvenc témája, az 1920-30-as évek amerikai bandaháborúival szeretett volna foglalkozni. Ám a közönség és a producerek még nem voltak kíváncsiak a Volt egyszer egy Amerikára, s a sikert sikerre halmozó direktortól természetesen egy újabb nagy volumenű spagetti-westernt akartak, így végül Leone beadta a derekát.
A forgatást megelőzően a rendező nagyon alapos kutatómunkát végzett, saját stílusa mellett igyekezett a műfaj minden jellegzetességét megjeleníteni filmjében. Az Egy maréknyi dollárért-ot még ötvenezer dollárból forgatta, A jó, a rossz és a csúfot kb. ötször annyiból, míg a Vadnyugatnál már kb. három millából gazdálkodhatott. Maga Flagstone ragyogóan és hihetően kiépített városa, és a többi díszlet gazdagsága, a statiszták sokasága jól érzékelteti ezt. Ám, így is volt számos érdekes ötlete, mely nem feltétlen a pénzhiány miatt, de nem valósult meg: pl. a nyitányt először A jó, a rossz és a csúf három főhősével akarta felvenni – ők lettek volna a három killer. (Hm…nagy lett volna, bár én inkább Eastwood és Tuco helyett Gian Maria Volontét, meg még egy korábbi, valóban negatív figurát tettem volna be Angel Eyes mellé)
A film sztoriját Leone végül Bernardo Bertoluccival és Dario Argentoval közösen írta meg, ám ezt a szkriptet később, már a forgatás alatt rövidebbre kellett szabatnia régi munkatársával; Sergio Donatival, mivel e nélkül a mű játékideje 4-5 órás lett volna. Ennek az „átszabásnak” azonban már felvett részek is áldozatul estek: pl. volt egy jelenet, amikor Harmonikát megverik a seriff emberei – később ezért látható rajta sebhely, mielőtt Jill-t kiküldi a kúthoz.
A történet hasonlít Leone korábbi filmjeihez. Az ő vadnyugata kiábrándítóan mítoszromboló: egy földhözragadt, cinikus és erőszakos világ, ahol a jó és rossz közötti határ elmosódik, a karaktereket főleg a pénzéhség és a bosszúszomj mozgatja. Utóbbi a Vadnyugatban központi szerepet kapott.
A sztori ugyanis a nyitányban megjelenő harmonikás figurája köré épül, aki egy bizonyos Franket keres, s csak fokozatosan derül ki a film folyamán, hogy régről elszámolni valója van vele; meg akarja ölni. Roppant gyorskezű, viszont nagyon megfontolt, nyugodt, hallgatag férfi, akinek még a nevét sem tudjuk meg. Ha az elején nem kapná be azt a golyót, akár azt is hihetnénk, valamiféle szellem, aki egyfajta nemezisként jött el Frankért. Azért a gonosztevő fickóért, aki most is pénzért gyilkol, vagy gyilkoltat meg tucatnyi emberével olyanokat, akiknek földjei az épülő vasútvonal tulajának útjában vannak, és nem lehet őket „megvenni”.
Nagy újdonság a korábbiakhoz képest a női főszereplő, mivel eddig Leone női karakterei nagyrészt csak statisztáló kurvák vagy csacska háttérfigurák voltak. Ám az itt színre lépő Jill McBain abszolút központi alak, aki egykori prostituáltból igazi Madonnává alakul át, és egy olyan színésznő a megszemélyesítője, aki tökéletesebbnél is tökéletesebb választás volt erre a szerepre. A csodálatos Claudia Cardináléról van szó, akihez hasonló gyönyörű nőt férfiszem nem sokat láthatott a filmvásznon. Fantasztikus testalkat; kecses derék, formás mellek, nagy, de nem buta és üres, hanem értelmet sugárzó gyönyörű szemek, érzéki ajkak, szépséges hajkorona – szóval az igazi nagybetűs NŐ eszméletlen kisugárzással. De végtelenbe szökő dicshimnuszom helyett inkább idézem Cheyenne-t és Harmonikát: „Maga nem is tudja Jill, milyen boldogsággal tölt el egy férfit egy ilyen gyönyörű nő. Csak a látványa” „Cheyenne-nek igaza van, maga valóban rendkívüli nő”
A színészek kiválasztását illetően azonban nem csak Claudia miatt kell méltatni az alkotókat. A rendezőre már ezek előtt is jellemző volt a roppant ügyes casting, olyan arcok kiválasztása, melyek már önmagukban, első pillantásra megjelenítik az adott karaktert.
Harmonika szerepében azt a Charles Bronsont láthatjuk, aki ezzel a szereppel lépett végleg a sztárok sorába. Leone már korábban együtt akart dolgozni vele, nagyon tetszett neki a barázdált arcából áradó higgadtság és sejtelmes, szúrós pillantása. Máig ezzel a szerepével azonosítják a legtöbben, s egyszersmind ezt tartják legjobb alakításának is.
Frank, a kíméletlen bérgyilkos eljátszása egy olyan színész nevéhez fűződik, aki addig csakis pozitív karakterek bőrébe bújt, és arcát a jóság és erény fogalmaival kapcsolta össze a publikum. A legendás Henry Fondáról van szó, akiben Leone remekül meglátta azt a ridegséget, melyet Frank rosszfiú-alakjához keresett. Már a Pár dollárral többértben szerepet szánt neki a rendező – a fejvadász Mortimer ezredest – de Fonda visszautasította a felkérést, és először a Vadnyugat kapcsán is ez történt. Aztán látva Leone filmjeinek maratoni hosszúságú vetítési idejét – vagyis a vitathatatlan sikert, és meghallgatva barátja, Eli Wallach bíztató szavait, továbbá érezve magában a vonzódást a kihívást iránt, hogy végre egy nem akármilyen elvetemült gazfickót játszhat el, végül is elvállalta a szerepet. A filmet elnézve nagyon jó döntést hozott, neki is ez az egyik leghíresebb és legjobb alakítása – a kissrác lelövése előtti blazírt köpést és arckifejezést azt hiszem, aki látta, sosem feledi. De hasonló a helyzet a rohadék vigyorral, mikor a flashback-ben a fiatal Harmonika szájába nyomja a hangszert, vagy mikor pisztolyát gonosz mosollyal inkább elteszi, és hagyja a pocsolyában mászó Mortont kiszenvedni. Magyar hangja pedig az a Sinkovics Imre volt, aki itt is egy hibátlan, nagyon átélt szinkront hagyott az utókorra.
A mozi negyedik fontos figurája a bűnöző Cheyenne karaktere, a brit színpadi színész, Jason Robards alakításában. Ő képviseli a kevéske humort az egyébként eléggé komoly történetben, és szemmel láthatóan lubickol szerepében. Egy jólelkű zsiványt formál meg, kiben lakozik becsületesség is. Vonzódik Jillhez, de mindvégig tisztelettel bánik ezzel a csodálatos nővel.


298. Panyolai (2014-08-14 00:38.32) aaaaa
S van még egy szintén nagyon fontos „szereplő”, méghozzá Ennio Morricone zseniális filmzenéje. Mert itt bizony a zene a képpel és szöveggel egyenértékű, sőt…Leone olyasmit is mondott; egy jó film 40%-a zene. A főbb tételeket a szerző még a forgatás megkezdése előtt megírta, s a rendező később ezeket a felvételek közben le is játszatta – Jillnek a kiirtott McBain családhoz való megérkezésekor állítólag többen sírva fakadtak a zene hallatán…
Morricone mester ehhez a mozihoz nem írt olyan sokrétű és pattogó muzsikákat, mint a Dollár-filmekhez. Itt nincs füttyszavas főcímzene, a rekordhosszúságú nyitójelenetben csak különböző fura hangok, zajok szolgáltatják a „zenét” – pl a szélkerék nyikorgása vagy a légy zümmögése. A négy főszereplő valamint a vasúttulaj Morton külön témát kapott, a többi dallam nagyjából ezeknek variációi. Jill zenéje alapjában véve egy elég szomorú tétel, de legalább olyan szép, mint maga a nő. A film második legismertebb dallama, Cheyenne-ével kb egyformán, mely füttyszavas, csibészes hangzásával kiválóan passzol ehhez a szimpatikus lókötő figurához.
S hát akkor melyik a legismertebb zene a Volt egyszer egy Vadnyugatból? Hát persze, hogy Bronson témája, a ’Man with Harmonica’! Először csak a harmonika-szólót halljuk, majd a McBain család lemészárlásánál bontakozik ki teljes terjedelmében. A harmonika dallama nagyon nyugtalanító, érezni benne a halált, ezt fokozza a kíméletlen bosszút sugalló basszusgitár belépése, majd a vonósokkal és kórussal az egész átvált egy fatalisztikus hősies zenébe – igen, ez a zene majdhogynem magában elmondja Harmonika érzelmeit, hosszú éveken át érlelt bosszúját, a végső leszámolás jogosságát, Frank lassan beteljesülő végzetét. A filmzene-történet egyik leghatásosabb, és a legendás zeneszerző egyik legnagyobb műve ez a tétel. Hatalmas kedvencem.
Tonino Delli Colli operatőri ténykedését szintén csak szuperlatívuszokban lehet leírni; remek beállításai vannak, az arcokat közelről veszi, minden apró rezdülés jól látható. A helyszíneket tekintve a spanyol Almería mellett itt már a híres utah-i Monument Valley-ben is vettek fel jeleneteket, amivel a rendező a régi John Ford-mozik előtt akart tisztelegni. Ilyen utalások a régi klasszikusokra egyébként számos helyen találhatók a műben, pl. a nyitójelenetben látható „legyes” és „vízcseppes” rosszfiú régi westernfilm-alakok.
Maga Leone haláltáncként jellemezte filmjét, „melyben Claudiát kivéve mindenki biztos benne, hogy nem ér célba élve”. Azonban, bizonyos szempontból az egész film egy haláltánc. Méghozzá egy műfaj haláltánca. Ugyanis az egészet átjárja egy szomorkás, elégikus hangulat: egy világ elmúlásának lehetünk tanúi. A vasút benyomulása a régi vadnyugatra önmagában jelképezi ezt, de érdemes figyelni Flagstone városát is: több épület már téglából van. Eleve a film eredeti olasz címe – C’era una volta il West – pontos fordítsa inkább a ’Valaha rég, volt egyszer egy Vadnyugat’. A végső leszámolás előtti párbeszéd során lényegében erről beszél Harmonika és Frank is: az ő „fajtájuk” kihalóban van, jön az „új ember”, jönnek az újabb „mortonok” és kiirtják.
S ha már a végső leszámolásnál tartunk:
Egyértelműen a film csúcspontja, bár némileg furcsa, Frank mért nem lövi le rögtön a fegyvertelen Harmonikát, hanem inkább szabályos párbajt vív vele. Eddig nem ismertük erről a lovagias oldaláról – vagy valahol mégis tiszteli ellenfelét, aki oly sokat tud róla, s emellett szintén az „ősi fajhoz” sorolja magát? Felállnak egymással szemben, a Jó fehérben, a Rossz feketében, közben szól Morricone zsigerig hatoló legendás zenéje…és csak itt derül fény arra, pontosan miért akarja Harmonika megölni Franket. S azt is csak az utolsó pillanatban tudatja vele, hogy kivel állt mindvégig szemben, szavak nélkül, mindössze egyetlen olyan mozdulattal, amit Frank nem érthet félre – úgy vélem, ez az egész jelenet lazán a filmtörténet legemlékezetesebbjei közé sorolható.
Aztán Harmonika otthagyja Jillt. Aki szemmel láthatóan nem közömbös iránta. Egyik felem mindig méltatlankodik ennél a jelenetnél – „Ugyan hogy lehet otthagyni egy ilyen nagyszerű nőt??” – ám aztán ha jobban belegondolok, abszolút meg is lehet érteni. Cheyenne szavaiban nagyon nagy igazság van; ezt a férfit hosszú időn át csak a bosszúvágy éltette, ki tudja mennyit gyakorolt, hogy felülmúlja Franket gyorsaságban, hogy bosszút állhasson az őt ért kegyetlen sérelemért, bátyja haláláért. Nehéz lehet ezek után átállni, új, igazi életet kezdeni…bár egy ilyen nő mellett…na hagyjuk:) Cheyenne is vele tart, de csak később derül ki, miért: nem akarta, hogy Jill végignézze halálát – ezt a részt egyébként az amerikai kópiából kivágták. A végső képen a távozó Harmonikát az „ősi fajt” látjuk barátja tetemével, míg a háttérben az épülő új világot a vasúttal és az erős Nővel.
Sergio Leone lenyűgöző végzetdrámája Európában azonnal óriási siker lett, divatot teremtett, s rögtön helyet vívott ki magának a műfaj klasszikusai között. A tengerentúlon kezdetben nem volt siker; sokan támadták szomorúbb hangvétele és lassúsága miatt. Kb. egy évtized kellett hozzá, hogy igazán felismerjék értékeit és elfogadják – ma már náluk is a legnagyobb westernek közé tartozik, amiket valaha készítettek.
Lassan elbeszélt cselekmény? Ez igaz, de mégsincs üresjárat, sőt, a két és félórás játékidő egy pillára elszalad. Szomorkás? Ebben is van igazság – főleg ha a nagy rivális A jó, a rossz és a csúffal vetjük össze – bár én azt inkább western-vígjátéknak tekintem. Ám ez az elégikus hangvétel szerintem erénye a filmnek, patinássá teszi. Valójában a készítése óta eltelt idő tesz a legjobban igazságot: az elmúlt évtizedekben nem kevesen másolták megoldásait vagy idézték fel tiszteletből egyes képeit, mindenki elismerően nyilatkozik róla, sokan – nézők és kritikusok tömkelege – a legjobb westernnek tartják.
Olyan halhatatlan klasszikussá nemesedett, melyen nem fog az idő. A műfaj nagy ívű összegzése, gyászbeszéde s egyben pazar dicsőítése, végső tökéletes remekműve, melyet mindig jóleső érzés elővenni és csodálni. Hogy egy kritikust idézzek: „A Volt egyszer egy Vadnyugat a filmkészítés ’kegyelmi állapotában’ fogant, szinte minden ízében tökéletes alkotás, mely a szó legnemesebb értelmében gyönyörködtet”


297. Kockástigris (2014-08-09 23:44.42)   - (válasz Igneczi 296. hozzászólására)
Pardon! Én nő vagyok, és nem is tudom hányszor néztem meg, barátokkal, barátnőkkel.
Lassú? Mihez képest? Persze a 80-as években még más volt a világ, nem stopperral mérték a filmek történéseit.
Ha az első 15 percben nincs percenként öt gyilkosság, robbantás, hajsza, stb..., akkor ma már vontatottnak tűnik a film.


296. Igneczi (2014-08-09 23:17.42) aaaaa - (válasz Pusztító666 294. hozzászólására)
Mert lassú. Mert akinek az első 15 perc nem jön be, az utálja az egészet. Akinek meg tetszik, végignézi és imádja. A nőknek eleve nem tetszik az egész általában. Mert akit nem fog meg a hangulat és a zene az első pillanatban, inkább idegesíti a film. Elsőre ezek jutnak eszembe.


295. Entersp (2014-08-08 08:40.08) aaaaa
Mai fejjel volt itt néhány dolog, ami nem tetszett. Az első percekben a nyikorgás őrjítő és McBain szerepére is találhattak volna mást. Attól még nem lesz valaki ír, hogy vörösre festik a haját. A kádból kilépő C.C. megállapítja, hogy saját emberei törtek Frank életére...
Mindegy, a film még jó, csak már nincs az élmezőnyben (legutóbb A profi újranézésekor éreztem ugyanezt).
A stáblista első sora: Dialogue by Mickey Knox.
Lépten-nyomon kiderül, hogy Quentin nem tud elszakadni a Vadnyugattól.:)


294. Pusztító666 (2014-04-29 15:17.24)   - (válasz Igneczi 293. hozzászólására)
Miért?Ezt kifejthetnéd bővebben.


293. Igneczi (2014-04-12 00:46.52) aaaaa
Ja és persze óriási színészi alakítások. Ez az a film amit vagy imád vagy utál az ember. Igazi megosztó.


292. Donmorek (2014-01-25 17:42.02) aaaaa
Valaki nem tudná megmondani pontosan,hogy kik vannak ezen a képen?Néhányat felismerek,de föntről a jobbra levő hármat nem:
[link]
source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=HZTiUpPJF7LvygOh54GwDg&ved=0CAcQ
_AUoAQ &biw=1366&bih=670#q=spaghetti+western&tbm=isch&facrc=_&
imgdii=_&imgr c=d--JqNNKX1VzWM%253A%3BL6-3jXW07cgBXM%3Bhttp%25
3A%252F%252F39escalo nes.files.wordpress.com%252F2013%252F06%2
52Fspaghetti_western_39.jpg %3Bhttp%253A%252F%252F39escalones.
wordpress.com%252F2013%252F06%252F 28%252Fdocumental-sin-pieda
d-el-spaghetti-western%252F%3B1317%3B945


291. Pusztító666 (2013-08-30 02:46.00)  
Zseniális film.Egyébként Lucasnak is tetszett,egy csomó dolgot átemelt innen a star wars-ba.Plagizált egy picit Lucas bácsi,de én nem fogom ezért bántani,mert tetszett amit láttam.Pontosabban az új remény és a birodalom tetszett,a jedi-t meg a prequelt inkább hagyjuk.Visszatérve a filmre a bosszúmotívum határozza meg a történetet.Ugyanúgy,mint a star wars-ban.Itt is van egy baromi jó női karakter,Jillt és Leiát egyformán imádom,mindkettőt halálosan szeretem.Sokszor össze is keverem őket.Például Jill az árverésen tisztára úgy van ábrázolva,mint a birodalom végén Leia,amikor a falconon néz ki a fejéből.Gyanús nekem,hogy Lucasék egy az egybe lekoppintották a filmet,karakterekkel együtt.Biztos tetszett nekik és nagy hatással volt rájuk.Viszont Leone jobb rendező volt,mint Lucas és ezt ő is tudja.Nem akarta ő túlszárnyalni,csupán tisztelegni akart előtte.És ez jó.


290. Igneczi (2013-07-19 02:22.48) aaaaa - (válasz Mozsika 287. hozzászólására)
Hát igen. Nekem ez a filmek filmje, a zenék zenéje. Engem kábé 30 éve tart fogságban. Azóta nem szabadulok a hatása alól. Nem tudom megszámolni, hányszor láttam már. Egy igazi csoda. A látvány, a párbeszédek, a színészi alakítások, a történet stb. Számomra a világ legjobb filmje.


289. Danyi (2013-06-10 16:13.40) aaaaa - (válasz Esza 288. hozzászólására)
Az is jó film, plusz a többi Peckinpah western. Véres Sam legalább akkora ikon a western műfajban, mint Sergio, ha nem nagyobb.


288. Esza (2013-06-09 22:47.40)   - (válasz Mozsika 287. hozzászólására)
try Délutáni puskalovések.


287. Mozsika (2013-06-09 21:44.35) aaaaa
Csodálatos film! Káprázatos élménnyel ajándékoz meg akárhányszor megnézem! A végére a hangom elcsuklik, a vér megfagy ereimben és a szavak belém folytódnak.
Olyan megmagyarázhatatlan katarzis tör rám, hogy a fellegekben érzem magam és épp Zeusz talpát csiklandozom, miközben az istenek múzsás vérét kóstolgatom. A zenéje pedig lelket gyönyörködtet.

Köszönöm szépen Sergio ezt a csodálatos és megfoghatatlan élményt , amivel megajándékoztad a filmvilágot. Nélküled szegényebbek lennénk.

Örökké élni fogsz Sergio Leone!!!!


286. Jancsika10 (2013-04-15 16:45.11) aaaaa
Ó drága Claudia!Milyen gyönyörű voltál!


285. Idegen2 (2012-12-31 14:46.58) aaaaa
Én valamikor'74 tájékán láttam először a filmet, (szvsz akkor mutatták be "itthon" először) 12 éves lehettem akkor. Korhatáros volt akkor is, 16 éven felülieknek, de nyilvánvalóan belógtunk.;) Akor még felíratos volt. Talán még akkor is mikor másodszorra láttam. Nyilvánvalóan nem értettem meg a cselekményt, csak talán harmadik nekifutásra a szinkronizált változatban. De biztosan mondhatom hogy életem meghatározó filmélménye volt akkor is, most is. :) Ha valami miatt rossz kedvem van, mostanában is meg-megnézem, vagy csak meghallgatom a filmzenét (mondjuk Morriconétól bármelyiket:)). Nekem a főszereplők voltak az első igazi nagy filmszínész eszményképeim. Követtem is a filmjeiket, sorsukat halálukig (Fonda, Bronson, Robards). (A következő Belmondó volt, dehát az más tészta.:)) Ja és nyilván Cardinale-ba mindannyian "szerelmesek" voltunk.:) Ezt a hozzászólást is abból az alkalomból írom, hogy most az év utolsó napján ezt "A FILM"-et fogom megnézni.:)


284. Vbacs (2012-07-22 23:17.21) aaaaa - (válasz Orgona 283. hozzászólására)
Nem az egész van kivágva, csak a második fele, mikor egyre több ruci kerül le Cardinale kisasszonyról:)



283. Orgona (2012-07-22 23:15.16) aaaaa - (válasz Vbacs 282. hozzászólására)
A moziváltozatban benne volt az ágyjelenet.


282. Vbacs (2012-07-22 23:06.27) aaaaa - (válasz Kovbojka 281. hozzászólására)
Én ezt még azért is javaslom, mert a magyar szinkron elkészítése idejében még cenzúrázták ezt a filmet. Van olyan jelenet ( speciel ott a Fonda-Cardinale ágyjelenetnél), ami a magyar verzióban nincs, de az eredetiben benne van.
De lehet, hogy máshol is van, csak az most nem jut eszembe:)

Nem hinném, hogy más indokkal vágták volna ki.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó fórumok

VéleményekGyermeklakĂłbizo.., 2023-12-23 15:00371 hsz
Remake- Te milyen szereposztással készítenéd el a filmet újra??Shessomaru, 2023-09-14 17:4760 hsz
Legjobb jelenetBobo 888, 2016-08-01 16:3825 hsz
KeresemMozsika, 2011-05-03 18:447 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk